VREDESWEEK ZO PERSOONLIJK IS MODE'SO berden VAMOS A VER KERKELIJKE DIENSTEN Jongerenviering Venray Grote Kerk Venray PEEL EN MAAS Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Leunen Rectoraat Heide St. Anna, Maria en Antonius in 'n kapelletje aan de Scheiweg Parochie Merselo Parochie Ysselsteyn Rectoraat Vredepeel help de kernwapens de wereld uit Rectoraat Veulen Rectoraat Smakt venray van 20 tot en met 27 september 12 - 17 JAAR Thema: Wat betekent de jeugd voor de kerk. Voorganger: Pater Falco, aanvang 19.00 uur. Zaterdag 20 september gaan we weer starten met onze jongerenvie ringen We verwachten jullie alle maal in 't zaaltje onder de kerk. Na afloop van de viering is er ge legenheid om even na te praten en de tekstgroepen samen te stellen voor het nieuwe seizoen. Tót a.s. zaterdag. Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. Henri Camps ouders Bosch-v. d. Weijer Handrie Jans- Beken en zoon Arnold. Zondag: vüfentwintigste zondag door het jaar, begin van de vredes- week. 8.00 leesmis, int. Arnoldina v. d. Boogaard uit dankbaarheid (J); 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. Wilhelmus Janssen Anna en Sjang Zegers Cornells Barents; 11.00 nederlandse hoogmis, int. Ja cob Janssen en Anna J a rissen- Wijnhoven Lies en Herman Jeu- ken-Verhulsdonk Herman v. d. Laar Har Pouwels en Gretha Maandag: 9.00 oude stichtingen Paul Kuypers en echtgenote Catha- rina Knippenberg; 19.00 ouders van Bs-Barents, Toos en Dick Maria Clephas-Beurskens. Dinsdag: 9.00 Jan Janssen, Maria Claessens en overl. kinderen jrd. Herman v. d. Laar; 19.00 overl. fam. Bouten-Verschuren P. Custers en echtgenote W. Oudenhoven, zoon Wiel en Jacques Petronella Bol. Woensdag: 9.00 Jacobus Jacobs; 19.00 Christina Vermeulen-Albers. Donderdag: 9.00 overl. ouders Verstraelen-van Meijel. Vrijdag: 9.00 Nellie Raedts; 19.00 Sraar Spee. Zaterdag; 9.00 overl. parochianen; 19.00 Hendrik Keijsers Jan Hoo- gers. Mededelingen: Zondag onder de mis van 11.00 u. is er kindercrèche in het zaaltje onder de sacristie. Leidsters: Karin Weijers en Louise Dries- sen. Znodag begint de v red es week, georganiseerd door het IKV het interkerkelijk vredesberaad, waarin negen christelijke ker ken samenwerken. Vooral het vraagstuk van de kernbewape ning krijgt daarbij de volle aan dacht. De weg naar werkelijke vrede is nog altijd een moeizame weg. Akolieten: Zaterdag 20 sept.: 19.00 T. Ver beek en W. Bistervels. Zondag 21 sept.: 8.00 Berti Bou ten en Pieter Hermus (lezer: R. Janssen); 9.30 Nard Kronenberg en Bric van Gerven; 11.00 T. de Bruyn en A. Noyens. Misdienaars: Maandag, dinsdag: 19.00 Desiree van de Boom en Petran Poels. Woensdag, vrijdag: 19.00 Liset Ja- oobsen Erik Wekking. uw Venrays weekblad Zondag 21 sept.: Vredeszondag. H. Missen 7.30, 9.00, 11.45; hoogmis 10.15 gezongen door de Zangers van Sint Frans; 18.00 avondmis. Vrijdag: 14 00 H. Mis bij gelegen heid van hot huwelijk Manders- Siebers; 15.30 gezongen H. Mis bij het huwelijk Pirlo-de Cock; 19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis als zon dagsviering. Misintenties: Zaterdag: 18.30 fam. Vermeulen- Dijkmans en Boeren-van Wees Harrie Linskens Hubertus Oe vers. Zondag: 7.30 voor de parochie; 9.00 Theodora Hendriks-Arts; 10.15 rg. Martünus Lenssen, echtgenote en overl. kinderen; 11.45 uit dank baarheid (v. D.); 1800 Hein Van- Li erop. Maandag: 8.00 overl. ouders Ak kermans-Timmermans; 19.00 Jan Arts (v.w. de Huisvriend). Dinsdag: 8 00 t.e.v. Sint Ambro- sius uit dankbaarheid; 19.00 Johan na Huberta Lamers. Woensdag: 8.00 Sjang Ewals en tot zekere intentie; 19.00 overl. fam. Peters-Arts. Donderdag: 8.00 overl. fam. Am- brosius; 19.00 Gertruda Madou- Klaassen en Gerard de Bruin. Vrijdag: 8.00 Zuster Wulstana Hanegraaf; 14.00 tot intentie van het bruidspaar Mart Manders en Ans Siebers; 15.30 tot intentie van het bruidspaar Gerrit Pirlo en Hel- my de Cock; 19.00 gezinsmis, voor de overledenen. Zaterdag: 8.00 oud-wijkzuster Janssen. Misdienaars en Akolieten: Zaterdag: 18.30 Amoud Verhaeg en Hans Kerstjens. Zondag: 9.00 Willy v. d. Bekerom en Geert Koppes; 10.15 Geert Claes en Eric Arts; 11.45 Peter en Marlijn Smelt; 18.00 Jacq Smetsers en Hans van Geenen. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Mart Leenders; 19.00 Gerard Schoenmaekers. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Pepijn Dobbelaar; 19.00 Twannie Peters. Zaterdag 20 sept.: Euch. viering om 19.00 uur. Geen kindercrèche. Zondag 21 sept. Gezongen euch. viering ob 10.00 uur. Kindercrèche wordt verzorgd door Irmgard Kol, Usha Sa ni Char. Woensdag 22 sept. Euch. viering om 19.00 uur. Vijfentwintigste zondag door het jaar. VREDESZONDAG. Zaterdag: 19.00 Jongerenviering met als thema: „Vechten voor vre de". Het jongerenkoor „Chrisko" met begeleiding van het orkest zul len deze viering opluisteren. Inten tie overl. Hans Gommans en overl. familie als jaargetijde voor overl. Leo Koopmans voor overl. Jan van Lin en zoon Nout voor overl. Karei Versohui ten. Zondag: 8.00 leesmis voor overl. Martien de Lauw; 9.00 leesmis voor overl. ouders Kusters-Ewalts; 10.00 hoogmis voor overl. familie van Rossum-Janssen voor overl. Eduard Bertijn. Het kerkelijk zang koor zingt de mis „Da Pacem" (geef vrede) met latijnse vaste gezangen. 11.30 Gezinsmis met zang van het kinderkoor „De Vredesklokjes". In tentie voor overl. Gerrit Peeters voor Lei Cox en zoon Mat; 18.30 avondmis voor overl. Gerrit de Haart en kleinzoon Johnny en voor overl. Petronella Siebers-Wil- lemsen en zoon Guus. Maandag: 8.00 leesmis voor overl. Joseph Linders (fam. C.); 19.00 uur avondmis voor overl. familie Hei dens-Smits. Dinsdag: 8.00 leesmis tot eerher stel aan God in de H. Eucharistie. 19.00 avondmis voor overl. familie Kusters-Cuppen. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. Piet Lomme; 19.00 avondmis voor overl. Bér Philipsen voor overl. Jacques Janssen. Donderdag: 8.00 leesmis tot het verkrijgen van roepingen tot het priesterschap; 19.00 avondmis voor overl. ouders Raaymakers-v. Bree. Vrijdag. 8.00 leesmis voor vader en kinderen en voor overl. moeder; 19.00 avondmis voor overl. ouders Wim Boom en Gertruda Lucassen. Zaterdag: H. Vincentius de Paul, priester. 8.00 leesmis voor overl. Gerrit van Dijck en familie;' 19.00 avondmis voor overl. ouders van Hoof-Hoex voor overl. echtpaar Tiny en Nout Cremers-Philipsen. Mededelingen: 1. Van 21 tot 28 sept. wordt door alle christelüke kerken in Neder land dc VREDESWEEK gehou den. In onze Vredeskerk zullen we daaraan bijzondere aandacht schenken. We nodigen allen die de vrede willen dienen uit om in de eucharistievieringen van a.s. zaterdagavond of zondag (20 en 21 sept.) te komen bidden voor de vrede in de wereld. 2. A.s. zondag onder de mis van 11.30 kleutercrêche in de kleu terschool vlak bö de kerk. Leid ster mej. Marjo Rouvroye. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.00 C. v. d. Brand, M. W-illemse; 9.00 H. Kusters, M. Jans sen; 10.00 A. Millen, Th. Urselman, Th. Houwen; 11.30 J. de Bruyn, C. de Bruyn; 18.30 J. Dommeck, P. van Weert. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 T. Franken, E. Smits; 19.00 F. Ver- cauteren. Donderdag, vrijdag, zaterdag. 8.00 R. Duivenvoorde, B. Trimbos; 19.00 G. Krijnen, G. Hout. Zondag 21 sept. om half tien dienst in de aula van Den Hoebert aan de Westsingel, waarin voorgaat Ds. J. Mager uit Roermond. Tijdens de dienst kinderkerk en -oppas. De kollekten zijn bestemd voor het Interkerkelijk Vredesberaad en het plaatselijk kerkewerk. In de Hervormde Kerk te Blit- terswijck geen dienst. 25e zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 zondagsdienst, Mathijs Geurts (coll.), Jos Driessen (coll.). Zondag: 8.30 Ism. voor de paro chie; 10.00 Hoogmis uit dankbaar heid (Balt.), overleden familie Jans sen- Jenniskens. Dinsdag: 8.00 lsm. Petrus Anto nius Freriks. Woensdag: 8.00 lsm. overleden ouders (B.). Donderdag: 8.00 lsm. tot zekere intentie (S.). Vrijdag: 8.00 lsm. tot zekere in tentie (A.). Zaterdag: H. Vincentlus de Paul. 19.00 Zondagsdienst: maandd. .Tos Driessen; maandd. Martirrus Hub. Bots; Wim Steeghs; Mathijs Geurts (coll.); tot bijzondere intentie (KJ. Misdienaars: Mike en Patrick Kleeven; Mark Donders en Marcel Classens; Hoogmis: Luc Vennekens en Rob Weys. Zaterdag: 19.00 ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand Zondag: 8.00 Lei Duykers; 10.00 Matthias Vollenbergh. Maandag: 19.00 Josephina Sey- kens-Collin. Dinsdag: 8.00 overl. fam. van Kuyek-Verrijdt. Woensdag: 8.00 tot intentie van de offeraars. Vrijdag: 8.00 overl. fam. Tielen- Donderdag: geen H. Mis. Thielen-Smits. Zaterdag: 19.00 Matthias Drab- bels (jgt.). Vyfentwintigste zondag door het jaar. Vredeszondag. Zaterdag: 19.00 lsm. voor Otto Stevens lsm. voor Helm Claes sens. Zondag: 8.00 maandd. voor fam. Loonen-van Rens maandd. voor Peter Goumans en echtgenote; 10.00 hgm. als maandd. voor Eduard en Stans Dietz; 11.15 lsm. als weekd. voor Maria Loonen-Scheffers. Maandag: 19.00 lsm. als jrd. voor Gertruda Jenriiskens-Droessen Dinsdag: 1900 lsm. voor Antoon maandd. voor Helm Claessens. Verheijen Maria Achten-v. Dück en overl. ouders. Woensdag: 19.00 maandd. voor Herman van Leipsig. Donderdag: 19.00 maandd. v. Ine Janssen lsm. voor overi. fam. Voermans-van Gerven. Vrijdag: 19.00 maandd. voor Elly Loonen en Elly van Berlo. Zaterdag: 19.00 lsm. voor oveil. fam. Philipsen-Lenssen overl. fam. Litjens-Nabuurs. Misdienaar: 19.00 Lucien Peeters. Akolieten: za. 19.00 W. Heidens en A. Hegger; zo 8.00 J. Janssen; 10.00 Th. van Kempen, W. v. Meijel en R. Duijkers; 11.15 Rudy Kuenen en Olaf Terpstra. Gedoopt: Backus Ton en Bouten Veronic. Huweiyksafk.: Mart Manders en Ans Siebers (Venray). Toediening van het H. Vormsel. Aan de schoolverlaters zal op za terdag 16 mei 1981 om 19.00 uur het vormsel worden toegediend door Vicaris-Generaal Mgr. A. Caster mans. 25e zondag door het jaar. 21 sept. Zondag: 8 uur H. Mis voor Betje Ewals-Fleuren; 10 uur Hoogmis: gesticht gezongen jaargetijde voor Leonardus Spee en Lamberdina Arts. Akodieten:: Jan Gielens en Louis van Osoh. Misdienaars van de week: Mark Koonings en Aron Voermans. Maandag: 8 uur H. Mis voor een overleden vader. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor Toon Huisman. Woensdag: 8 uur H. Mis t.b.i. Donderdag: 8 uur H. Mis tib.i. Vrijdag: 8 uur H. Mis t.b.i. Zaeterdag: 19.30 Avondmis tot int. van de familie Geurts-van Dyck. „Ergens" bussen Veulen en Leu nen, aan de Scheiweg, staat tussen vier beukebomen een klein kapelle tje. Misschien wel het kleinste weg kapelletje in onze gemeente. Toch had men voor dit kleine kapelletje niet genoeg aan één heilige, want behalve aan St. Anna, werd het ook toegewijd aan de H. Maagd Maria en het kindje Jezus én aan de H. Antonius. De verering van St. Anna en de H. Maria met het Jezuskind, is niet zo heel vreemd. Dat gebeurde in meerdere kapellen, ook in het Ven- rayse. Men sprak dan van St. Anna- ten-drieën óf St. Anna-trit. Maar, zoals gezegd, in dit kleine kapelletje werd bovendien nog de H. Antonius vereerd. WERD ver eerd, want op de dag van vandaag is er niemand die er nog een wees gegroetje bidt; niemand die er een hand uitsteekt om het gebouwtje van de ondergang te redden Tussen 1875 en 1900 moot dit ka pelletje gebouwd zijn. Het is j>nbe- kend wie de stichter was, noch waarom er zoveel heiligen vereerd werden. Spinnewebtoen versperren de toe gang als we dit totaal vervallen ka pelletje willen binnen gaan. De ont hoofde gipsen beeldjes van het hei lige viertal liiggen verstrooid in de kapëlnis, waarvan het glasdeurtje zonder glas uit zijn scharnieren hangt. Ontelbare afgevallen blade ren zyn er op een hoop gewaaid, achter het gammele knielbankje. Het stucadoorwerk is met grote stukken van de muur gevallen, rot en nat als het is van het doorsijpe lende water. Wind en weder hebben hujn fu neste invloed doen gelden op dat toch wel mooie kapelletje. Verschil lende dakpannen zijn er afgewaaid. Een halve steenlaag is naar beneden gevallen. Het voegwerk is plaatse lijk centimeters diep verdwenen. Men behoeft geen deskundige te zijn, om te kunnen zien, dat hier dringend herstel nodig is Omstreeks 1920 koopt de familie Thijssen daar aan de Scheiweg een boerderij. Het kapelletje zou bij de boerderij behoren, en dus moet de familie Thijssen ook voor het onder houd zorgen. Dat eigendomsrecht wordt dan wél door de familie As- selberghs betwist, maar men maakt er echt geen ruzie over. Ook de kinderen van de familie Kuenen (een ingetrouwde schoon zoon) moeten voor en na de helpen de hand réiken bij de wekelijkse schrob-, dweil- en harkbeurt. Ook de beeldjes worden regelmatig afge- zeemd, en zo kan het gebeuren dat er een beschadigd wordt, of kapot valt. Maar in die tijd zijn er in de Venrayse winkels nog genoeg gip sen beelden te koopTweemaal per jaar wordt het kapelletje van bünmen gewit. Alles ziet er jarenlang piekfijn uit tot en met het niet al te duide lijke geveLbord, dat als tekst draagt: „Bid hier ter ere van de H.H. An na, Maria en Antonius, opdat alle kinderen het H. Doopsel mogen ont vangen". Ook na de oorlog blijft men zorg besteden aan het kleine gebouwtje. Iemand met veel devotie schenkt een paar kleine koperen kandelaars, iemand anders enkele knielende en gelen, en men zorgt voor wat plas tic bloemen Het offerblok „trekt" dan nog steeds van de mildadigheid van de gelovigen. Dit de opbrengst wordt .eenmaal per jaar een H. Mis gele zen in de keric van Leunen. En in het oktaaf van Sint Anna komt men er de rozenkrans bidden dat deed men ook toen de geallieerden in 1944 in Normandië landden. Dan verslapt de geestelijke waar dering voor deze vorm van gods dienstbeleving; ook de zorg voor het kapelletje neemt af. En met die aflatende zorg doet het verval zijn intrede. Een enkele maal maakt men nog een kleine reparatie, maar als er dan moedwillig stiikken ge maakt worden, laat men de zaak maar op zijn beloop Ook hier is Jan van Toor met zijn LTS-leeriingen aan het werk geweest om het broodnodige her stel te verrichten, maar het zet geen zoden .aan de dijk Het kapelletje lag vroeger reeds beneden het wegdekpeil; en het liep met een fikse regenbui nogal eens onder water. Nu heeft men na de oorlog, in het kader van de ruilver kaveling de Scheiweg ook een goe de opknapbeurt gegeven én ver hoogd, met het gevolg dat het ka pelletje nu helemaal in een „gat" ligt. Van het „kiezelpleintje" en het betegelde voetpaadje is niets meer terug te vinden. Onkruid en berm gras groeien er welig tot onder de pannen toe. Als ergens een voor beeld ligt hoe het niet moet, en hoe dringend grondig herstel en onder houd noodzakelijk zijn, dan is dat hier, aan de Scheiweg. 25e zondag door het jaar. Vredes zondag. Zaterdag; 19.00 Hoogmis voor overl. ouders Eyssen-Voncken. Zondag: 10.00 Hoogmis v. Johan na Pubben-Janssen; 11.30 gest. lsm. voor Johannes Verhoeven en overl. fam. Dinsdag: 8.30 gez. H. Mis voor Peter M. Gielen en overl. kind. Woensdag: 8.30 Schoolmis gest. jgt. voor Petronella van Rijswijck. Donderdag: 8.30 gest. jgt. voor Petrus van Cuijck. Vrijdag: 8.30 geen H. Mis; 14.30 pl. huwelijksmis voor het bruidspaar Olders-Janssen. Zaterdag. 19.00 Hoogmis voor Pierre Zwitserlood. Misdienaars: zondag 10.00, woens dag 8.30, vrijdag 14.30 en zaterdag 19.00 P. van Hoof, C. Wilms; 11.30 L. van Dijck, H. Jacobs. Kollektanten: zaterdag Arts; zon dag 10.00 Hendrix; 11.30 Ewals. Zaterdag: 14.30 H. Mis uit dank baarheid b.g.v. het huwelijk van Anita van Gassel en Jan Verstegen; 19.00 H. Mis voor Petrus Johannes Rongen. Zondag: 8.30 H. Mis voor Jacob Arts; 10.00 jgt. voor overl. fam. Maessen-Mans en zoon Sjaak; 11.30 H. Mis voor Jeanne v. d. Berg- Srmits. Maandag: 19.00 H. Mis voor Mar tien Hendriks. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor overL fam. Wismans-Droessen-Gooren. Woensdag: 8.00 maandd. v. Mevr. Coenen-Spreeuwenberg. Donderdag: 8.00 H. Mis voor fam. Bos-Janssen: 11.0 H. Mis uit dank baarheid b.g.v. het huwelijk van Maria Pouwels en Jan Bennebroek. Vrijdag: 19.00 H. Mis voor Rei- nier Swinkels en Anna Swinkels- Verschuren en Antonetta en Jo SwinkéLs. Zaterdag: 19.00 H. Mis voor Ge- rardus, Maria, Wim en Jan Spreeu- wenberg. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Ko Flinsenberg en Francis v. d. Hoff. Zondag: 8.30 Rob Koonings en iRoel Ermonlts; 10.00 Peter Peeters en Wilfried van Dijk; 11.30 Willy Hendriks en Karei Dekkers. Weekdagen: Joost v. Elzakker en Jos Bovee. Zaterdag: 19 uur tot int. van fam. Marsman. Zondag: 10 uur voor Hr. van Deu- tekom. Maandag: 8 uur t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. Dinsdag: 8 uur voor Hr. van Deu- tekom. Woensdag: 8 uur voor overl. fam. van Vegchel. Donderdag: 16 uur voor Comman dant Wijnen. Vrijdag: 8 uur tot int. van fam. v. d. Heuvél. Zaterdag: 19 uur voor de paro chie. Zondag 21 sept. - Vredeszondag. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. voor zal. Maria Ewals-Holtackers en overi. ouders. Zondag: 9.45 Hgm. 5e zesweken- dienst voor zal. Wim van de Goor; 11.15 Hoogmis voor zal. Gerardus de Lauw. Maandag: 8 uur lsm. overl. fam. Thissen-Hendriks. Dinsdag: 8 uur lsm. zal. Sef Lin ders. Woensdag: 8 uur lsm. zal. Ber v. Ooi en zoon Wim. Donderdag: 8 uur lsm. zal. Ger. Hendriks en Theodora Arts. Vrijdag: 8 uur 6e zeswekendienst zal. Wim van de Goor. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. voor levende en overl. fam. Cleven. Akolieten voor 21 sept.: H. Rein- tjes, H. Timmermans en P. Tim mermans. MisdienaarsSpreeuwenberg en van Dongen. Zaterdag 20 sept.: 19.00 Avond mis voor Gerrit Koopmans, overl. fam. Verst egen-Kuy pers, overl. fam. Koenen-Jacobs en Piet Wis- mans. Zondag: 8.30 H. Mis te Hol thees voor overl. ouders Fleuren en voor Bertha Fleuren-Smits; 10.00 Hoog mis voor een dierbare overledene en voor bijz. intentie. Maandag: 8.45 H. Mis voor de Karmel en mevf. Scheepers-Aarts. Dinsdag: 8.4a H. Mis voor fam. de Kcnink-Gijssen en voor een zieke. Woensdag: 8.45 H. Mis ter ere van de H. Jozef en voor een zieke. Donderdag: 8.45 H. Mis voor fam. Janssen-Linskens en v.b.i. Vrijdag: 8.45 H. Mis voor een zie ke en voor onze kinderen. NOTICIAS RELIGIOSAS El domïngo proximo, en nuestra capilla, Overloonseweg 2, a las once y cuarto Misa dialogada en Castel- lano. Quizas ya habra vuelto de Roma el Sr D Jo Jacobs. Despu's de la Misa reunion en la salita del convento con un cafelito. HasLa la vista NOTICIAS CULTURALES Ya ha empezado el curso de holandés para espaholes; mas detal- les sobre este curso y sóbre lo demas en el Centro. Hasta la vista! Bij het woord „Vrede" denken wij vaak onmiddelijk aan veiligheid en dus aan bescherming tegen be dreigingen, desnoods mét (veel) wa pens. Maar vrede is eigenlijk iets .anders. Vrede heeft veel meer te maken met het afbreken van vijandschap, met ontwapening en verzoening. Vrede is: herstelde verhoudingen tussen God en de mensen en tussen de mensen en volkeren onderling. Onze wereld' laat zijn vrede berus ten op het dreigen met massaver nietigingswapens. Er zijn al tienduizenden kernwa pens in voorraad, met samen een vermogen van meer dan 1 miljoen maal de bom op Hiroshima. Elke dag komen er kernwapens bij. In vele jaren van onderhandelen is er nog geen enkele stap terug gezet van deze heilloze weg. In 1965 noemde het Tweede Vati caans Concilie het gebruik van ver- i nietigingswapens een misdaad tegen God en tegen de mens. De laatste pausen hebben steeds gewaar schuwd voor de gevaren van de kemwapenwediloop. Ook de Nederlandse bisschoppen gaven regelmatig uiting aan hun bezorgdheid. Daarom deze Vredesweek: om ons weer eens te bezinnen op dat begrip, op die geweldige rijkdom: Vrede. Maar ook zullen we moeten bid den om vrede. De maaltijd van de Heer de eucharistie is voor ons christenen het alternatief voor het recht van de sterkste en het vertrouwen op gewold. Op de grooste luiklok van de Vredeskerk staat: Ik roep om vrede. Die klok nodigt u in het komende weekend uit om te komen bidden voor de vrede. Byzondere diensten: Zaterdag 20 september: 19.00 Jon gerenviering met als thema „Vech ten voor vrede". Hot jongerenkoor jj met begeleiding van het orkest zal deze dienst opluisteren. Zondag 21 september: 10.00 uur Hoogmis met latijn - gregoriaanse gezangen (volkszang) met het ker kelijk zangkoor. 11.30 Gezinsmis met vredesliederen door het kinder koor „De Vredesklokjes". UIT ONZE MODAMIE-KOLLEKTIE Het nieuwste bont is imitatie bont. Warm en elegant. Joyeus en modieus. Opvallende jasjes voor vrouwen die van de natuur houden. Voor een lekker zacht prijsje

Peel en Maas | 1980 | | pagina 13