cav2Tmc Venrayse Omroep Stichting Scoutinggroepen nu in een eigen home: „Peppelshuus" Mededeling voor de leden van Het Groene Kruis Venray Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan Brandweer wedstrijden SAMENWERKING VENRAY Werkgroep Filmvorming in het nieuwe seizoen GEEN WERK? FIETSTOCHT NAAR VOLKEL Opening Scoutingsjaar 25 jaar Jeanne d'Arc-groep Stichting Samenwerkende Scoutinggroepen Venray WIJK NOORD-WEST PEEL EN MAAS ook üw krant Nieuws uit Overloon Venray gaf f 11.600 voor Rode Kruis Bij controle van de betaling der kontributie 1980, blijkt dat per 1 september nog door 465 leden de contributie moet worden betaald. Herinneringen werden reeds eerder verzonden. Aangezien op het einde van het jaar, de niet betaalde leden worden afgevoerd, verzoeken wij U te doen nagaan of U al heeft be taald. Indien U wederom lid wordt en een eventueel beroep; moet doen op Uw Kruisvereniging, zal inge volge de A.W.B.Z. (algemene wet bijzondere ziektekosten) een bedrag van 48,75 als entreegeld, boven de verschuldigde contributie v moeten worden voldaan. Verzoeke van deze mededeling in Uw eigen belang goe de nota te willen nemen. Het Bestuur van Het Groene Kruis VENRAY en omgeving leert bridgen BRIDGECURSUS VOOR BEGINNERS Zoals U via Peel en Maas in mei j.l. werd beriCht, zouden wij U tij dig inlichten over het tijdstip waar op een nieuwe cursus van start zou gaan. Welnu, het is zo ver. Al die genen, die de beginnerscursus van de Nederlandse Bridge Bond wen sen te volgen, worden op vrijdag avond 26 september a.s. om kwart vóór acht verwacht in de zaal van café Veerhuis, Henseniusstraat 13 te Venray. Uw docent is wederom de heer Joh. Spee. Lericosten zijn aan deze cursus niet verbonden. Wél dient U zelf te zorgen voor het lesmateriaal dat verkrijgbaar is o.m. bij Boekhandel v. d. Munckhof te Venray t.w. de deeltjes I, II en III „Van Start tot Finish". Deze boekjes dient U op de eerste lesavond mee te brengen. Om teleurstelling te voorkomen wordt U aangeraden deze ten spoe digste te kopen, resp. te bestellen. Er zijn uiteraard geen tientallen in voorraad. De bridgecursus kwam wederom tot stand op intiatief van de Per soneelsvereniging van Rank Xerox. Leden van deze vereniging geven zich zo spoedig mogelijk op bij de heer W, van Kempen, hun wel be kend. Alle overige geïnteresseerden kunnen zich melden bij dhr. Joh. Spee, tel. 04780-81105. De cursus beslaat 10 lesavond en en het ligt in het voornemen de le les op 3 oktober a.s. te herhalen. Zorg, dat U er bij bent! We moeten allen heel duidelijk beseffen dat wij allemaal vogels van allerlei pluimage zijn, dus dat een ieder een andere mening of op vatting is toegedaan; maar dat wij ook allemaal een goede vereniging willen. (Anders hadden wij ons niet opgegeven als lid). Nu wil ik als public relations- man alleen vragen, laten wij elkaar helpen als er wat is en niet gelijk beginnen met schelden, alleen dan •kunnen wij een geslaagde vereni ging krijgen. Zo nu even iets anders, dat moest mij even van het hart. Zaterdag- vergadering; er waren 42 mensen avond hadden wij weer een leden aanwezig. Er moesten twee nieuwe bestuursleden gekozen worden uit 8 kandidaten. Dat werden dan de „Keientrekker" en de „K2R". Wat hun fumktie gaat worden, wordt de komende week in een bestuursver gadering beslist. Ook moet er een avond worden georganiseerd om elkaar beter te leren kennen. Dan staat er voor de C.A.V. een Wereld-Tokkél Record voor de deur, die gehouden zal worden be gin november, ten bate van een goed doel in de regio Venray. Ook wordt er een Q.S.L. kaart gemaakt, speciaal van en voor de 2 Tokkelaars, ontworpen door Pussy cat. Die krijgt eenieder die met een van de 2 stations heeft gesproken (tegen een vergoeding natuurlijk). Leden die rich beschikbaar willen stéllen voor de Welzijns Commisse kunnen dit doen mondeling of schriftelijk bij Blue Berry of Tante Corry P.o. Box 389 5800 AJ Ven ray. Enkele eisen zijn o.a. Zij moe ten genoeg tijd hebben, niet bang zijn, voor onze belangen op durven komen en met mensen durven pra ten. De bedoeling vam de Welzijns Oommissie is een goede vereniging op te bouwen en te behouden. Het ligt in de bedoeling om 28 sept. weer een vossenjacht te gaan houden, maar daarover later meer. Ook is er een carnavalsgroep op gericht voor iéts origineels te maken voor de komende carnaval. Ik ge loof zéker dat dat onder leiding van Linke Loetje een sukses gaat wor den. Ieder die een idee heeft, of zin om er aan mee te werken, kan rich opgeven bij Linke Loetje. De kascontrole wordt gedaan door Lady K2R en Dubbel Funny, zoals de stemming heeft uitgewe zen. Nieuwe leden: Lady Delta Lima, Etudestraat 34 of Sierra Dubbel 9, Klarinetstraat 35. Ziekmelden: Lady Snoopy, Han- delstraat 51. Verenigingsnieuws dinsdags voor 12 uur inleveren bij dit blad ECHTE NEDERLANDSE FIETSERSBOND werkgroep Venray HENSENIUSPLEIN Hensenius werd nooit heilig ver klaard, en het plein zal zelfs nooit zalig verklaard worden. Alle feestelijkheden ten spijt is het plein een onding. Een half uur parkeren is voor winkelende automobilisten meestal te kort. De regel wordt dus over treden. Vanwege de chaos van éénrich- tingsverkeersborden, en de enorme verkorting die je krijgt door die borden te negeren, doen velen maar wat 't beste uitkomt Voor de fietsers is het plein een eiland, temidden van straten die hij niet in mag rijden. Weer overtredingen. Dan is er de fietsenstalling verdwenen. De wielrijders plaatsen van armoe hun fiets dan maar te gen de een of andere winkelruit, tot ongenoegen van velen. Voor de voetgangers is het plein al evenmin aantrekkelijk. En het had allemaal zo mooi kun nen rijn!!! Die luttele parkeerplaatsen weg (parkeerruimte genoeg in de buurt) en dan een plantsoentje, met veel groen, een fonteintje hier en een beeldje daar, en enkele gezellige banken. Stelt U rich dat eens voor! Wat zouden de mensen er graag vertoeven. En de middenstanders, die met hun geld die 25 parkeerplaatsen ge- eist hebben, zouden wöUicht meer mensen naar rich toe getrokken 'hebben dan nu. Nog vóór men aan de reconstruc tie begon hebben wij van de ENFB onze mening hierover kenbaar ge maakt. Het heeft niet mogen baten. Er is niets meer aan te doen. Op één ding na: Ruim een paar auto- parkeerplaatsen op ten gunste van wat fietsenstalling!! Voor informatie over de ENFB, een club die zioh wil inzetten voor al het langzame verkeer (dus ook voetgangers) kunt U zich wenden tot Olaf Ostendorf, Mambostraat 148 Venray, tel. 87494. Op zondag 14 september vonden na een kléine optocht door de ge meente te hebben gehouden in Horst de Dekenale schietwedstrijden plaats. De route van de optocht was vanwege het slechte weer sterk in gekort. Door 't Zandakker werden de vol gende prijzen behaald: 2e prijs voor het B-zestal; 4e prijs voor het A-zestal; 4e prijs voor het C-zestal. Voorts werd aan dhr. J. Lenssen een fraaie beker uitgereikt omdat hij in de voorafgaande Dekenale wedstrijden de meeste punten had verzameld. Dhr. J. Gijsbens behaal de een gedeelde le plaats in het persoonlijk klassement. Op zaterdag 20 september maken de tamboers, fluiters en leerlingen van schutterij t Zandakker geza menlijk een uitstapje naar de Efte- ling te Kaatsheuvel. Vertrek om 9.00 uur vanaf het adres NiessenStraat 11 te Venray. Thuiskomst omstreeks 20.00 uur. Het vervoer wordt ver zorgd door de eigen leden. Op zondag 21 september zal schut terij 't Zandakker met de tamboers en fluiters het feestbeuren ter ge legenheid van het 120-jarig bestaan van Harmonie „Euterpe" mede op luisteren. Daartoe zal een optocht door Venray worden gehouden. Om 13.30 uur wordt er verzameld bij 'het Gildehuis, café Klomp. Na afloop hiervan wordt gepa trouilleerd op het Henseniuspledn, waar de oude ambachten aan het publiek worden gepresenteerd. Het geheel zal worden afgesloten met een gezellig samenzijn in de grote feesttent. Nieuwe leerlingen, zowel tam boers als fluiters zijn van harte welkom. Aanmeldingen worden in gewacht bij dhr. J. Krijnen, Nies senStraat 11, Venray, telefoon 84956. Op hét bedrijfsterrein van Rank Xerox Venray werden weer de jaarlijkse brandweerwedstrijden ge houden. Er namen 12 bedrijfsbrand- weerploegen aan deel. Ofschoon deze wedstrijden niet meetellen voor enig kampioenschap, zijn deze „Renkhuüzer" brandweerwedstrij den zeer populair. RXV branweer- commandant Gerrit de Groot heeft inmiddels een wachtlijst moeten aanleggen omdat de interesse zo groot is. De brandweerploegen weten, dat zij bij de wedstrijden bij Rank Xe rox Venray steeds weer voor ver rassingen komen te staan. Zij be schouwen het als een soort oefening waarbij men veel ervaring kan op doen en bovendien een prijs kan winnen. Uitslag: 1. Volvo Car Bom 648 p. 2. Heineken Den Bosch 646 p. 3. Océ Andeno Venlo 642 p. 4. T.H. Eindhoven 605 p. 5. Cehavé Veghel 592 p. Postbus 320 - Venray St. Anna: psychiatrisch centrum Venray: maandag van 15.00 tot 16.30 uur „Voor iedereen voor elk wat wils", een programma van lichte mu ziek. donderdag van 15.00 tot 16.30 uur Nieuws en aktualiteiten waarna het verzoekplatenprogramma. St. Servatius; psychiatrisch centrum Venray: vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur: nieuws en het programma fijne luistermuziek. vrijdag van 15.30 tot 17.00 uur: nieuws en informaties; vervol gens het programma fijne luister muziek. Tot slot het programma „Zomaar Muziek"- met het verzoekplaten- programma. De Kruuze: geriatrisch centrum Venray: dinsdag van 15.00 tot 16.00 uur het programma fijne luistermuziek. vrijdag van 15.00 tot 16.00 uur het programma nieuws en informaties en het programma Verzoekplaten. St. Elisabethziekenhuis te Venray: te beluisteren via kanaal 4: dinsdag van 10.15 tot 11.00 uur het programma fijne luistermuziek. donderdag van 10.15 tot 11.45 uur: speciaal programma voor de jeugdige luisteraar, vervolgens nieuws in infor maties, het verzoekplatenprogramma. Zij die personen uit de hierboven genoemde instellingen een muzikale groet willen brengen, kunnen dit doen door een briefje te schrijven naar de Venrayse Omroep Stichting, Postbus 320 te Venray. Gelieve wel duidelijk te vermelden naam, kamernummer, afdeling van het betreffende ziekenhuis van die genen voor wie de plaat bestemd is en wie de afzender is. BEHANDELT DE GEMEENTE BEGROTING 1981 Maandag 8 september jl heeft „Sa menwerking Venray" haar jaarlijks te rugkerend vergaderprogramma vastge steld, als voorbereiding van de behan deling van de begrotingsbeschouwin gen 1981. Eer het zover is, dat onze fraktie- voorzitter A. den Brok, op 25 november a.s. de begrotingsbeschouwingen 1981 van „Samenwerking" in de raadzaal voorleest, zijn er vele dagen en avon den studie en vergaderen van een tien tal werkgroepen aan voorafgegaan. Bij deze werkgroepen willen wij met u even stilstaan. Deze werkgroepen zijn globaal ge koppeld aan de rubrieken of hoofd stukken van de gemeentebegroting. Opdat deze werkgroepen zo goed mogelijk hun werk doen, dienen zij goed geinformeerd te zijn over de in de betreffende hoofdstukken behandelde materie. Als coördinator van een werkgroep fungeert een raadslid, die zich gaarne gesteund ziet dooreen zo breed moge lijke achterban. Al jaren funktioneren 'n aantal leden van onze vereniging als achterban van de raadsleden. Alle le den zullen dan ook een dezer dagen schriftelijk benaderd worden, weer mee te doen aan dit voor onze gemeente zo belangrijk begrotingskarwei. Bij deze roepen wij echter ook efke geïnteresseerde Venrayer op om zijn haar steentje bij te dragen opdat „Sa menwerking Venray" met een optimale begrotingsbeschouwing 1981 komt. Onderstaand treft u een adressenlijst aan van de (raadsleden)coördinatoren, met daarbij de door hen te behandelen hoofdstukken. Voor u is er nu de gelegenheid om niet alleen achter de schermen te kijken bij, maar ook daadwerkelijk mede te wer ken aan de totstandkoming van de be grotingsbeschouwing 1981 van SAMEN WERKING VENRAY. U kunt zich voor 26 september a.s. opgeven bij een van de volgende adres sen: A. den Brok, Kolkweg 14, tel. 81239 bestuurlijke organisatie; cultuur en recreatie; H. Poels-Peters, Leunseweg 14, telef. 81782; sociale zaken en welzijnszorg; JA.C. de Bruijn, Hoenderstraat 16, tel. 81635; openbare orde, veiligheid en openbare voorzieningen; J.H.M.O. Truyen, Tuinstraat 18, telefoon 83193, financiën; A.J. Broeksteeg, Pettenmakerstraat 28, tel. 80732, onderwijs; J.T.M. Poels, Hofstraat 14, tel. 84930, ruimtelijke ordening en volkshuisves tiging; C.G, Mulders, Stationsweg 122, telefoon 85999, jeugd, sport en jongerenwerk; G. Janssen, Pr. Bernhardstraat 74, tel. 83315, verkeer, werkgelegenheid en handel - en middenstandszaken. Het is dit jaar voor de achttiende maal dat Werkgroep Filmvorming een programma presenteert voor de school jeugd van het voortgezet onderwijs in Venray en omgeving. Het zijn met zorg samengestelde programma's, waarbij naast ontspan ning ook de nodige aandacht wordt besteed aan culturele waarden, vorm- techniek en variatie. De abonnementsprijzen blijven nog steeds ver onder de normale bioscoop- entree's. Zowel de bioscoop-direktie als de gemeentelijke overheid dragen daar in belangrijke mate toe bij en be werkstelligen een gemidelde reduktie van 50 procent! De abonnementsprijs voor leerlingen uit de gemeenten Venray, Vierlingsbeek, Meerlo-Wanssum en Sevenum bedraagt dit seizoen f 15,— per abonnement. De overige leerlingen zijn f 16,50 verschul digd, omdat de andere omliggende ge meenten ondanks herhaalde aanvragen nog steeds geen subsidie verlenen. Voor de jongeren vanaf 12 jaar is er een vrije keuze tussen twee series A1 en A2, die volkomen gelijkwaardig zijn. Ze geven spanning en humor naast 'n goede kwaliteit. Voor ouderen vanaf 16 jaar adviseren wij serie B, zeker dit seizoen een gran dioos programma, waarbij tevens de culturele waarde meer op de voorgrond treedt. Abonnementskaarten zijn te koop te gen inlevering van een inschrijvings- strook bij de kontaktpersonen van de scholen voor voortgezet onderwijs, die bij de werkgroep Filmvorming zijn aan gesloten. De voorstellingen van de A-serie zijn op donderdag en vrijdag om 4 en 6 u.; op andere dagen om 5 uur. De B-serie begint steeds om 5 u. Het aantal voor stellingen wordt natuurlijk afhankelijk van het aantal verkochte abonnemen ten. Tenslotte is er nog de serie C voor volwassenen. Over de samenstelling van die serie kan men inlichtingen krijgen aan de kassa van de schouw burg en vóór de eerste voorstelling van 19 september aan de kassa van de bioscoop. maak er wat van MASJ gaat voorlichting geven vanauit een marktkdraam Werklozen zijn te lui om te werken. Werkloos-zijn is niet nodig. Ze moesten de uitkeringen maar stop zetten. Het zijn altijd dezelfden die niet willen werken Deze kreten hoor je bijna overal - kan dat, mag dat wel? De situatie is toch zo, dat er niet genoeg werk is voor iedereen. En 't ziet er niet naar uit dat dit beter wordt Maar wat betekent werken; werkloos zijn? Wanneer „werk" je? Als je voor je bezigheden betaald wordt? Of als je dingen doet, die voor je eigen gevoel nuttig zijn? En ook in de ogen van an dere mensen nuttig zijn. Als je geen loon krijgt, kun je dan geen nuttig werk doen? Heel veel men sen denken er wel zo over. Je wordt pas voor vol aangezien als je een be taalde baan hebt Hoe zit dan dan met vrijwilig(sters)- ers, huisvrouwen en mensen die nood gedwongen niet meer kunnen werken? Voeren zij „werkelijk" niets uit? Pro beer ze dan maar eens weg te den ken Wordt het niet eens tijd om anders tegen werken aan te kijken? Masj staat met een marktkraam, en geeft daar over dit onderwerp allerlei informatie. O.a. over schoolverlaten en geen werk; ontslagen worden en wat dan; allerlei uitkeringen en hoe er aan te komen. Maar ook de andere kant willen we benadruken: geen werk, wat dan we dan met onze z.g. vrije tijd? Op vrijdag 19 september op de pro menade in Venray; dinsdag 23 septem ber op de markt in Horst; vrijdag 26 september op de promenade in Gennep Maatschappelijk Advies Sentrum voor Jongeren. Op zondag 28 september a.s. zal de traditionele fietstocht naar de vliegbasis Volkel plaatsvinden. De fietstocht is een protest tegen de daar opgeslagen atoomwapens en brengt de wil tot uit drukking om te komen tot ontwapening en ontspanning. Naast dat er uit plaat sen in Noord Brabant fietsers naar Vol kel zullen vertrekken, zal nu ook uit Venray gefietst worden voor de vrede. Daarnaast zal op zondag 28 septem ber in FreeWheelin een Vredes-feest avond georganiseerd worden, Het pro gramma voor deze avond staat nog niet volledig vast, maar we kunnen u al vast het volgende melden. Bij terugkomst van Volkel zal in FreeWheelin eerst 'n gezamenlijke maaltijd gebruikt worden. Verder is er een foto-tentoonstelling aanwezig, welke een overzicht biedt over acties teg ende invoering van de neutronen-bom, cruise- en pershing-ra- ketten. Vertoond wordt ook de film The War Game, over een atoomaanval op Londen. Tevens zal er een spreker het woord voeren over de problemen van vrede en veiligheid en zal er gelegen heid zijn voor discussie. De avond wordt afgesloten met een optreden van een muziek- of cabaret groep. Overigens kunt u het avondpro gramma (dat wij u volgende week defi nitief hopen te kunnen presenteren) natuurlijk ook bijwonen, zonder mee te hebben gefietst. U bent ook dan van harte welkom. Voor meer informatie over „fietsen voor de vrede" of over de vredesfeestavond: Ruud Meij, Vel- tumse Kleffen 174, Venray, tel. 80997. Wethouder G. Schols onthulde zater dag jl een borstbeeld - voorstellende drie spelende kinderen - waarmee hij het nieuwe home van de drie Venrayse scoutinggroepen officieel opende. De naam van het nieuwe gebouw: „Pep- pelshuus", was reeds eerder door een scoutingslid onthuld. De in de nabij heid staande populieren alias peppels, waren de inspiratiebron geweest voor deze naamgeving. De Venrayse Jeanne d'Arc-groep, de Oda-groep en de Petrus-groep hebben eendrachtig samengewerkt aan de tot standkoming van dit onderkomen, aldus Fr. Herens. districtsvoorzitter én stich tingsvoorzitter van de samenwerkende scoutinggroepen in Venray. Deze sa menwerking mag de hoop wettigen, dat de drie groepen straks een fusie aangaan. Dat biedt zeker zijn voordelen op bestuurlijk niveau. De heer Herens huldigde in zijn toe spraak de heer Joos Truijen, die zich uit het scoutingsieven heeft terugge trokken, vanwege te drukke werkzaam heden. Als voorzitter, als secretaris, als penningmeester en als lid van de bouwcommissie heeft hij heel veel ver diensten gehad voor 't district en voor Venray. Als dank mocht hij hem de zilveren scoutingspeld opspelden. Deken L. Theunissen zegende het gebouw in. waarna velen het „Peppel- huus" kwamen bezichtigen. Bij de opening van het scoutingjaar werden zondag jl - ten overstaan van de jongens en meisjes kabouters, wel pen, verkenners, gidsen. Povos, Sher- pas en Rowans - enkele mensen ge huldigd voor het vele werk dat zij in en voor het scoutingsieven verrichtten. Op de eerste plaats was dat Jeanne Duyf uit Horsi, van de Elisabeth van Thuringengroep. die eerst als kabouter leidster en later als bestuurslid 'n cen trale plaats innam bij de opleiding van leidsters. Verder werden gehuldigd mevr. van Klink en mevr. Herens van de St. Oda- groep. Beiden bekleden al meer dan 10 jaar bestuurfunkties. De vele ups en downs van het scoutingsieven hebben ze meer dan van nabij meegemaakt. En toch stonden ze steeds voor iedereen klaar. De drie dames kregen van de dis trictsvoorzitter Fr. Herens de zilveren speld met orkonde en glazen appel uit gereikt. In de parochie van de Paterskerk werd in 1955 door Pater Egidius en mej. Mieke Janssen een gidsengroep opge richt. onder de naam Jeanne d'Arc. Het gidsengroepje telde destijds onge veer 12 leden en kreeg onderkomen in de oude noodschool aan de Paters- straat. Bij 't eerste lustrum in 1960 kon men konstateren, dat de groep goed „ge draaid" had, en dat zeker vanwege de goede leidsters als Annie Kusters, Fien Janssen (Philipsen) e.a. Zes jaar later was er echter van al de aktiviteiten weinig meer over. Mevrouw Wismans-Janssen en Pater van Amels- foort zetten hun schouders er nog eens onder en met behulp van nieuw verwor ven leidsters bloeide de groep weer op. In de Kruisstraat kreeg men een an der noodgebouw toegewezen, dat met behulp van enkele mensen werd opge knapt tot een redelijk goed onderko men. In 1970 werd de Jeanne d'Arc groep uitgebreid met kabouters en enkele ja ren later waren er al drie gidsen- en vier kabouter-groepen. In 1977 kwam er een Sherpa-groep (14 tot 17 jaar). De kabouters, gidsen en Sherpa's zijn later met de welpen, verkenners en ro wans onder de landelijke naam van „scouting" gaan werken. Niet vergeten mag worden te vermel den. dat - zoals ook in vele andere ver enigingen - de leiders en leidsters ge heel „pro deo" werken. De groep is nu, na 25 jaar, van i gidsengroepje uitgegroeid tot vier ka- boutergroepen, twee gidsengroepen er, 1 Sherpagroep. Het 25-jarig bestaan gaat men vieren op zaterdag 27 sep tember a.s., te beginnen met een eucha ristieviering. Van 1.30 tot 6.00 uur is er een groot opgezette middag voor alle leden van Jeanne d'Arc. Van 7.00 tot 8.00 uur volgt er een receptie in het nieuwe scouting-,,Peppelshuus", waar men gaarne alle belangstellenden de hand wil druken. ONTVANGT 25.000 GULDEN VAN JANTJE BETON Het Nationaal Jeugd Fonds bekend van de jaarlijkse aktie van Jantje Beton heeft besloten een bijdrage van 25.000 gulden beschik baar te stellen aan de Stichting Sa menwerkende Scoutinggroepen Ven ray te Venray. Dit bedrag is voor de gedeeltelijke financiering van de bouw van i gtwsimervlijk clubgebouw. De Stichting Samenwerkende Scou tinggroepen Venray is één van de ruim tweehonderd vijftig plaatse lijke jeugdgroepen die hel Nationaal Jeugd Fonds in de afgelopen perio de financieel heeft kunnen onder steunen. Het gaat hierbij om allerlei kon- krete projekten van speeltuinen, jeugdverenigingen, kinderboerde rijen, spcel-o-theken, clubhuizen eri. Het Nationaal Jeugd Fónds werkt als een stimulerende organisatie op de achtergrond, die oplossingen zoekt voor financiële noodsituaties, experimenten mogelijk maakt en helpt als zinvolle plaatselijke initia tieven steun verdienen. a 0 K AARTLIEFHEBBERS OPGELET! Met ingang van maandag 22 sept. is er weer iedere week een kaart avond, er wordt dan gestart met een rik- en toepconcours. Dus niet zoals eerder afgesproken op don derdags! Deze kaartavonden zijn voor iedereen toegankelijk. Dus tot maandag in het wijkge- bouw „Den Hoender", aanvang 20.00 uur. FANCY-FAIR OP 27 EN 28 SEPTEMBER Fancy-Fair in het wijkgebouw op zaterdag 27 sept. van 16.00 uur tot 22.00 uur en zondag 28 sept. van 14.00 tot 18.00 uur. U kunt meespelen met het rad van avontuur; er staat een sdhiét- tent, ringwerpsel, sjoelbak, grab belton enz. Komt U ook? RIK-TOERNOOI TE OVERLOON Evenals vorig jaar organiseert de buurtvereniging „De Vierhoom" voor iedereen in Overloon en om streken een groot riktoemooi. Deze kaartwedstrijden worden gehouden op de volgende vrijdagavonden t.w, 17, 24 en 31 oktober 1980. Elke avond wordt er gespeeld om de avondprijs. Van deze wedstrijden wordt per speler een klassement bijgehouden. Wil men in aanmerking komen voor de grote eindprijzen, dan zal men tenminste 3 van de 4 avonden aan wezig moeten zijn. Het inschrijf geld voor deze 4 avonden bedraagt 10,Deze kaartwedstrijden wor den gehouden in café Voeöten. Aan vang 20.30 uur. Inschrijven kan men vanaf 20.00 uur op de dag van de wedstrijden. Noteer deze avon den alvast in uw agenda. LOGEKO De repetities van Logeko zijn weer hervat. Nieuwe loden kunnen zich nog altijd aanmelden en wel bij een der bestuursleden. Het sekretariaat is: dhr. G. Rutten, J. de Rooystraat FIETSTOCHT De Natuurvereniging Overloon e.o. heeft voor zondag 21 september een fietstocht 'georganiseerd. De tocht ,een route van 35 km. voert over de mooie rustige wegen langs de bossen en heide van deze streek. De startplaats is Overloon waar van 12.30 tot 15.00 ingeschreven kan worden bij restaurant Deriet tegen over het museum. De deelnemers krijgen een be schreven route en een f ietsherinne ring mee. De deelname kost f 2.50 en de leden kunnen gratis deelnemen. Tijdens de nationale geldinzame- liingsaktlie ten bate van het Rode Kruis in juni de jaarlijkse cam pagne heeft de Venrayse bevol king het bedrag van 11.682,bij eengebracht. Eenfantastasch resul taat! De helft van dit bedrag wordt af gedragen aan het Nederlandse Rode Kruis in Den Haag ter bekostiging van de nationale en internationale taken van deze organisatie. De an dere helft mag de afdeling Venray zelf houden om allerlei aktiviteiten te betalen. Het bestuur is colleotrices en col lectanten zeer dankbaar. Grote dank gaat uiteraard ook uit naar dege nen, die dit mooie bedrag, hebben geofferd: Opbrengsten: Venray-kom 7.142,-1 Oostrum f 1.112,Ysselsteyn 272,—; Merselo 578,—; Oirlo 572,Leunen 369,Veulen 270,Gastenray 260,Heide Heide 253,Vredepeel 107,- Smakt 92, Men kan rich nog steeds als lid van hot Rode Kruis opgeven bij het secretariaat, Prinses Ire nes tra at 1, 'tel. 81969.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 12