VERENIGINGSNIEUWS >NJ Midgetgolf Ruitersport TRIMC1UB JlIM MERSE10 I *fl B.V. N.A.S. EUTERPENIEUWS Venray IN ,RODHE' CLUBLEDEN 10% KORTING BADMINTONCLUB Venrays Mannenkoor GROOTMEESTERS SIMULTAAN GEVEN SCHAAK- IN VENRAY M.C.C. VENRAY K.V.V. Venray jongerenkoor Den Dissel. St. Pe\^S TENNISCLUB VENRAY In de week van 7-14 september werden de eerste clubkampioen schappen voor senioren gehouden. Aan deze kampioenschappen werd ook meegedaan door de finalisten van de juniorenkampioenschappen tot 17 jaar. Door het feit dat de weergoden ons gunstig gezind waren, konden alle wedstrijden in één week ge speeld worden Over belangstelling hadden de deelnemers ook niet te jdagen ze hebben nooit voor „lege tribunes" moeten spelen. In de annalen van onze vereni ging zullen de deelnemers en zeker de finalisten een ereplaats krijgen. In de geschiedenis van een vereni ging zijn de eerste kampioenschap pen immers een mijlpaal. De uitslagen waren als volgt: Dames enkel: 1 Marie-Catrien Verhoeven 2 Karin Kalkman Heren-enkel: 1 Wilbert Schellens 2 Ton Stapels Dames-dubbel: 1 Marie-Catrien Verhoeven en Alda Verhoeven 2 Ohrista Lerou en Jeanne Zuidhof Gemengd-dubbel: 1 Marie-Catrien Verhoeven en Ton Stapels 2 Ans Schellens en Fred Welschen Heren-dubbel: 1 Bert Lerou en Fred Welschen 2 Rick Breeuwsma en Gerard Bas- tiaans. Deze clubkampioenschappen wer den besloten met een „aangeklede borrel" in de tennishal. Aan het be gin van het feest dankte de voor ster de technische commissie voor het vele werk wat verzet was en roor de voortreffelijke organisatie van de clubkampioenschappen. Na mens het bestuur werd de dames ren boeket bloemen aangeboden en ontvingen de heren een fles geest rijk vocht. Ook aan Gees en Goos werden woorden van dank geuit voor de prettige samenwerking. Namens het bestuur werd hun eveneens iets ^stoffelijks" aangeboden. Het was ren gezellig feest met een uitste kende sfeer ,dat tot laat in de avond duurde. De Tennisclub Venray heeft zijn Jiarlijkse clubkampioenschappen af gelopen weekend afgesloten. On- inks dreigende wolken en af en neerslag, is het de organisatie toch gelukt alles op de geplande tijd Hspeeld te krijgen. De climax van een 3 weekend du- Rrd toernooi mag geslaagd ge- aoemd worden. Wat zich eigenlijk al ttkele jaren aankondigde is thans larheid. De jeugd is aan het doorbreken Het duidelijkste mani festeerde zich dat bij de dames en kel waar Charlotte Kremer en Ma riana Pop weer tegen elkaar ston den in de finalepartij. Charlotte die baar partij winnend afsloot tegen (ferolien Marlet die helaas in de k set op moest geven wegens ziek- te. Mariana bereikte de finale door winnen van Jeanne van Haren. De finale dus tussen Charlotte en Mariana die evenals bij de jeugd gewonnen werd door Charlotte. Uitslagen Dames enkel: le Ch. Kremer 2e M. Pop 3e J. van Haren 4e C. Marlet Heren enkel: le P. Homman 2e M. Termote 3e W. Friederichs 4e J. Braveboer Dames dubbel: le L. Luyendijk/M. v. Rijn 2e E. Hilhorst J. van Haren 3e M. Cup R. Friederichs 4e O. Smits M. v. d. Meulen Heren dubbel: le M. Friederichs M. Termote 2e P. Hornman W. Bovee 3e W. Salters T. Brekelmans 4e P. Corver A. van Beek Mixed dubbel: le M. Termote H. Salters 2e P. Homman M. Homman 3e W. Bovee H. Hilgers 4e J. Bravenboer E. Hilhorst De uitslagen van de eerste wed strijden van het seiaoen 1980/81 fijn: United 5 (Venlo)Venray 1 53 United 6 (Venlo)—Venray 2 8—0 1 Roat (Echt)Venray 3 62 Victoria 3 Hoe nSb roek)Venray junioren 44 M.G.C. VLAKWATER VLAKWATER 2 KAMPIOEN! Mierlo3Vlakwater 2 2—6 Zoals reeds verwacht, is ons 2e team j.l. zondag kampioen gewor den van de 2e klasse B. Alleen de eerste ronde kon met klein verschil door de gastheren gewonnen wor den, maar daarna werd door ons 2e de noodzakelijke overwinning bin nen gehaald. Omdat ons 3e team (wat ook in de 2e klasse B speelt) met 71 mede-koploper Cuyk 2 naar huis stuurde, bleek bij aankomst in Ven ray dat het kampioenschap een feit was. In restaurant Vlakwater is er daarna nog een lang en gezellig feestje gebouwd. We wensen de teamleden Jo Ba rents, Gerrit Voermans, Heinz Hek- rens en Tonny v. d. Boom, alsmede reserve Gerrit Janssen, van harte proficiat. Voor promotie naar de le klasse zal men op een nog nader te bepa len datum een beslissingswedstrijd tegen de kampioen van de 2e klas se A moeten spelen. A.s. zondag zal men in de laatste competitiewedstrijd thuis tegen £t- ten-Leur 1 zijn sportieve plicht ver vullen. Mierlo 2Vlakwater 1 44 Even zag het er naar uit dat ons le team in Mierlo een gewonnen wedstrijd speelde. De le en 2e ron de werden moeiteloos gewonnen, maar de 2 daaropvolgende ronden kreeg men geen kans meer, zodat de eindstand 44 werd en beide teams loon naar werken kregen. H. Peeters met 105 en G. Vermeulen met 106 waren de beste spelers. A.s. zondag thuis tegen Hooger- heide 1 moet men toch nog de vol le winst kunnen pakken. Succes! Vlakwater 3Cuyk 2 7—1 Voor het derde team was het be slist geen gemakkelijke opgave om koploper Cuyk 2 partij te geven. Men heeft zich echter schitterend van deze opgave gekweten. Alleen de laatste ronde speelden beide teams 107, zodat de eindstand 7-1 werd en het 2e team de kampioens- vlag kon hijsen. G. Janssen met 97 en J. Litjens met 102 waren de suc cesvolste spelers. A.s. zondag uit tegen Cuyk 3 zal het niet zo gemakkelijk gaan. In ieder geval succes! V.BB. K.N.B.B. ^pTVEne~,o(ft<0 JEUGD: Het door biljartvereniging Acquit in Blerick gehouden jeugdtoernooi is geëindigd met een opmerkelijk succes voor onze jeugdleden. Van de 30 deelnemers wisten Leon Sijbers, Eric en René DeriCks zich te plaat sen voor de halve finale. Voor onze leden die de halve finale niet haal den wat het toch zeer leerzaam, en voor de meesten hun eerste officiële wedstrijd zodat het gemis aan er varing duidelijk merkbaar was. Leon viel in de halve finale af, maar Eric en René Dericks plaatsten zich beiden in de finale. Na de eerste dag stond Eric met drie gewonnen partijen op de eerste plaaits en René volgde met een ver- liespartij op een gedeelde 2e plaats Daar beiden op de laatste dag al hun partijen wonnen werd Eric winnaar van dit toernooi en René, die zowel in de voorronde als in de halve finale geen enkele partij ver loren had, werd eervolle tweede René speelde de beste wedstrijd van dit toernooi (2.73 gem.) en Eric scoorde de hoogste serie, n.l. 20. Uitslag mei respectievelijk match- punten. algemeen gemiddelde en hoogste serie van de finale: 1 E. Dericks VOP 10 1.78 11 2 R. Dericks VOP 8 1.33 10 3 J. Knorr Acquit 5 1.32 11 4 K. Haane OBV 4 1.21 9 5 J. Dings Acquit 3 0.93 6 6 mej. M. Maas Acquit 0 0.58 4 De jeugdkompetitie begint a.s. za terdag met de wedstrijd tussen onze beide teams die aan de kompetitie deelnemen. De wedstrijd vindt plaats in ons klublokaal en begint vermoedelijk om 16.00 uur. Uitslagen K.N.B.B.: Middel ijk—VOP A 2—5 Beste prestatie P. Volleberg met een gemiddelde van 6.25. VOP Cde Schepper 09 Driebanden: De SchepperVOP 25 met een opmerkelijke serie van 9 door B. Linssen. De eerste helft van het libre is weer in een vergevorderd stadium. ♦J. Seykens die al verschillende winstpartijen op zijn conto had staan, voegde hier nog 2 winstpar tijen aan toe, dit ten koste van K. Raateland en J. Swinkels, die ove- digens steeds beter gaat spelen. Ook L. Schaeffers bleef duidelijk aan de winnende hand tegen L. Ha nen. De partij Pa BakensJ. Swin kels werd op de valreep, onder veel spanning, door Pa met 1 carambole verschil gewonnen. De laatste par tij M. CreemersJ. Driessen liet nog eens duidelijk de grote klasse van Jan zien. Martin verloor welis waar duidelijk, maar eervol van 'n in topvorm spelende tegenstander met 'n enorm hoog moyenne wist hij zich in de top te handhaven. P. Bonants en H. Hanen waren vrij. Ook onze jaarlijkse feestavond in de Kooy te Wassum was een groot succes. De vele verenigingsaktiviteiten op het gebied van sport e.d. heeft een ongekende toevloed van kopij voor ons blad ten gevolge. Het is ons daar door onmogelijk uitgebreide verslagen op te nemen. Wij verzoeken de in zenders hun mededelingen zo beknopt mogelijk te houden, wil men voor komen dat wij zelf het rode potlood moeten hanteren. Bij voorbaat dank. A.s. donderdag 18 sept. Wenen- repti'tie in de Paterskerk om 19.30 met Jean v. d. Tillaart als organist en Renée Kartodirdjo als soliste. Na de repetitie om 21.00 uur een korte bespreking over de We- nenreis in De Burggraaf. De dames worden hierbij uitgenodigd. Zondag 21 sept. zondagochtend concert samen met fanfare Merse- lo in de schouwburg. Verzamelen om 11.15 uur in uniform in de fo yer. Maandag 22 sept. radio-opname TROS i.v.m. programma Tourja- Toumee in de schouwburg. Verza melen in uniform om 19.15 uur in de schouwburg. Dit radioprogram ma wordt op 29 sept. uitgezonden. Donderdag 25 sept. vertek naar Wenen. Om 16.00 is het vertrek per bus naar Brussel. De reis wordt gemaakt in mannenkooruniform (ro de das). Verzamelen in De Burg graaf. Terugreis maandag 29 sept. De ledenstop is voor enkele we ken opgeheven. Nieuwe leden kun nen zich melden bij het bestuur of zijn welkom op de le repetitie na Wenen op donderdag 2 okt. in De Burggraaf. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING „ARS MUSICA" Zondag 21 september: 11.00 uur repetitie. Dinsdag 23 september, 19.30 uur repetitie voor de bassen; om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. Indien U verhinderd bent dan ge- Lieve U zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of Mw. W. Manders-Weijers, Oranje straat 7, tel. 86159. DAMESKOOR Zaterdag 20 sept. a.s. zingen we in de Vredeskerk, tijdens de avondmis van 19.00 uur Boven bij het orgel. Woensdag 24 sept. om 19.45 uur partij-repetitie voor de sopranen. Om ongeveer 20.15 uur komen dan de mezzo-sopranen en de alten er bij. Als U bent verhinderd, graag uw afmelding aan mevr. v. d. Waerden, tel. 83659, of aan mevr. v. d. Beke- rom, tel. 83332. Op zaterdagmiddag 4 oktober a.s. zullen de internationale grootmees ters Lajos Portasch (Hongarije) en Genna Sosonko (Nederland) Venray aandoen .om het elk aan ongeveer 40 borden op te nemen tegen de Venrayse schaakliefhëbbers. De organisatie van de komende schaaksimultaan ligt in handen van de Schaakclub Venray. Voor deel name aan de wedstrijd wordt ieder een uitgenodigd die enigszins rede lijk kan schaken. Hiervoor behoeft men geen clubschaker te zijn, of er varing te hebben met echte schaak wedstrijden. Voor de deelname is géén in schrijfgeld verschuldigd. Wel ver dient het aanbeveling voor de ge- interesseerden om zich vóór 30 sep tember a.s. schriftelijk of telefo nisch aan te melden, omdat het aantal beschikbare plaatsen nu een maal beperkt is. Het aanmelden kan geschieden bij W. Jeuken, Past. Strijkersstraat 3 in Leunen (tele foon 83607). Ook is het mogelijk om op de speeldag, zaterdag 4 Oktober a.s., naar Hotel de Burggraaf Sta tionsweg 1 te komen. Voorzover dan „ST. ISIDORUS" Uitslagen concours te Melick zon dag j.l. Ind. dressuur ring 4 M I: P .Brongers met Blue Chip 123 pnt. 3e prijs; Ring 5 M I: mej. M. Turkenburg met Mannix 128 pnt. le prijs. Ring 17 L I: W. Linders m. Rocco 131 p., le prijs Springen klasse B: Fr. Verschuuren met Alcanar le pr. Lekker uitgerust van vakantie teruggekomen? U voelt U weer fit en tot alle Sin staat? Als U er niets aan doet om dat gevoel te behou den, bent U over een maand weer weggezakt en moet U weer een jaar wachten om weer zo'n periode mee te maken. Neem een goed besluit: ga trimmen om dat opgedane ge voel te behouden. U weet niet wat het inhoudt? Gewoon niets bijzonder, we lopen ons wat warm, 12 tot 15 minuiten dan 10 min. oefeningen vermengd met allerlei spelvormen, tweetallen, bokspringen - tikkertje enz, Het be schikbare uur is zo om. Maak van dat n'iets bijzonders, iets bijzonders, want dat is ook. Natuurlijk moet U wat inspanning leveren, maar het devies is: door inspanning, ontspan ning. We hebben een groep van onge veer 25 personen, leeftijdsklasse 20 tot 55 jaar, veel animo en gezellig. Kom eens kijken, breng Uw fiets mee en rijdt eens met de lopers mee, als het U bevalt, doet U mee en zo niet, even goede vrienden. Onze aktiviteiten zUn: iedere zaterdagmorgen om 7.15 u. vertrek voor een duurloop van 10 km vanaf de Oooperbaan gelegen in de Ballonzuilbossen via de Beekweg, daarna richting Rozendaal (is met borden aan gegeven). iedere zondagmorgen om 9 uur precies vertrek voor het trim men 1 uur. We hebben wisse lende vertrekpunten: a.s. zondag 21 sept. vanaf Geysterse bossen, waar om 8.55 uur verzamelen is. iedere woensdagavond om 18.45 uur vertrek vanaf de ingang voetbalveld Geijs terse bossen (wandelpad kapel) voor loop- en trimoefeningen, 1 uur. Inlichtingen verstrekt u graag: Piet Loomans, Ouverturestraat 14, telefoon 85384. nog plaatsen beschikbaar zijn kun nen dan nog niet ingeschreven scha kers aan de wedstrijd deelnemen. Niemand behoeft overigens schaak materiaal mee te brengen, daar wordt door de Schaakolub voor ge zorgd. Blijkt het aantal deelnemers te groot voor de 2 grootmeesters, dan zal er nog door een derde goede simultaangever opgetreden worden. Alle deelnemers dienen uiterlijk om 13.15 uur in de speelzaal van Hotel De Burggraaf aanwezig te zijn. Om precies 13.30 uur beginnen dan de wedstrijden, waarvoor ook best pu blieke belangstelling mag gelden. MOTOCROSS TE VEGHEL Op het programma stond o.a. 125 cc kampioenscross jun.; zijspannen 125 cc en 500 cc junioren. Aan de start bij de 125 cc senio ren stonden voor MCC VenrayToon Claessen, Sjaak Willems, Henk Maessen, Geert Goufans en Peter Willemse. Met het vallen van het starthek was het Toon die le zat. Henk 2e, Sjaak 4e, Geert 21e en Peter 26e. Door een stuurfoutje van Toon was het Henk die resoluut de kop pakte en een flinke voorsprong opbouwde om onbedreigd als eerste afgevlagd te worden. Door het foutje van Toon kwam hij op de 4e plaats te recht achter Sjaak en Mario Oos tendorp. In de 10e ronde zette Sjaak de aanval in op Mario, maar bedden kwamen ten val, waarvan Toon di- rekt profiteerde en op de 2e plaats terecht kwam. Sjaak was ondertus sen weer bij Toon gekomen, maar kwam op de eindstreep net enkele meters tekort. Dus Toon 2 en Sjaak 3. Geert en Peter waren beiden bij een valpartij betrokken en eindig den in de achterhoede. Na de start van de 2e manche zat Toon weer op kop, Henk 4e, Sjaak 9e, Geert 14e en Peter 20e. In de 2e ronde nam de zeer sterk rijdende Henk de le plaats van Toon over en wist Langzaam een voorsprong op te bouwen om weer onbedreigd te winnen. Toon wist de 2e plaats vast te houden. Sjaak viel in de 4e ronde uit met een lekke band, zodat er dit keer geen punten voor hem waren weggelegd. Een goede pres tatie leverde Geert door zich naar een 10e plaats te rijden en daar door nog 1 kampioenspunt mee naar huis te nemen. Peter raakte achter op door een valpartij. Stand voor Nederlands kampioen schap is: le Toon Claessens 109 pnt.; 2e Henk Maessen 90 pnt.; 3e Sjaak Willems 86 pnt. Er was nog een overwinning in Veghel en wel in de 125 cc junioren klasse waar Ad Janssen de dienst uitmaakte en Rudy v. d. Putten 2e werd en Jos Pijpers 18e. Bij de 500 cc junioren werd Piet Potten 4e algemeen; Albert Muysers en Wiel Janssen eindigden in de middenmoot en Noud Pijpers viel in beide manches uit. Bij de 250 cc senioren werd Leo van Soest in de le manche 17e en in de 2e manche 16e, wat een rede lijke prestatie genoemd kan worden na al de tegenslag die Leo dit jaar gehad heeft. Bij de zijspan klasse werd Peter Tissen en Piet v .d Broek in de eer ste manche 3e; in de 2e manche verloor Peter Piet op het eind van de wedstrijd uit de bak, zodat ze in de eindstand 7e werden. Donderdag, vrijdag en zaterdag: vervolg muziekfeesten met werk zaamheden volgens rooster. Ook opruimwerkzaamheden dezelfde avond hoort daarbij. Zondag 21 sept.: Oude beroepenmanifestatie werkschema etc. volgens apart rooster. Maandag 22 sept.: een beroep wordt gedaan op al len, ook dames, die de tijd daar voor hebben om vanaf 's morgens 09.00 uur mee te helpen oprui men etc. 's Avonds om 19.00 uur micro foonrepetitie in schouwburg voor radiouitzending Tros, welk pro- grama nog dezelfde avond wordt opgenomen. Dus: 18.45 uur aan wezig zijn in schouwburg - uni form wit hemd zwart vlinder dasje en zwarte schoenen. Dinsdag 23 sept.: Vervolg opruimingswerkzaam heden. Donderdag 25 sept.: 20.00 repetitie harmonieorkest. LEERLINGENOPLEIDING Verwezen wordt naar de circu laire welke de jeugdleden hebben uitgereikt gekregen. Donderdag 25 sept.: 18.30 repetitie jeugdharmonde. DRUMBAND: Zie harmoneieorkest. Drumband behoeft niet aanwezig te zijn bij radio-opname. Vervolg repetities etc. wordt nog bekend gemaakt. Idem voor jeugdleden. Afmelden harmonieorkest bij de secretaris - telefoon 80225, jeugdle den bij de heer Raedts, tel. 82803 en drumband bij de heer van Els. teL 86824. Telefoon clubgebouw: 82515. Denken wR ook nog aan de oud- papier-aktie .Breng donderdagavond uw oud papier mee. Zaterdags is de opslagruimte ge opend van 11.00-12.00 uur. Kopy voor de volgende uitgave van harmonieus inleveren bij de heer Beterams, Dr. Poelsstraat 22. Agenda: Vrijdag 19 september: om 18.30 voor alten en sopranen; om 19.14 voor tenoren en bassen. Zondag 21 september: om 10.15 Hoogmis Paterskerk Maandag 22 september: om 18.30 alleen voor alten Dinsdag 23 september: om 18.30 alleen voor sopranen Woensdag 24 september: om 18.30 „vrije repetitie" met aansluitend (om 19.15uur) spel- avond. Eventuele afmeldingen: secreta riaat Langstraa/t 104 Venray, tel. 81690. Rijbeurten Blitterswijck: vrijdag 19 sept.: hr. Kengen, Maas- heseweg 67 Venray; zondag 21 sept.: hr. Jochyms, Jan Franssenstraat 6. Blïtterswijck; maandag 22 sept. rij beurt vervalt. Algemeen: De opkomst afgelopen zaterdag was prima en er is uitstekend ge zongen. Jammer dat er geen vol waardig orgel ter beschikking was. Daardoor was het niet mogelijk nog andere stukken te zingen. De rijbeurten op maandagavond vervallen voorlopig. Dhr. Wijnho ven neemt de jongens mee. JONGERENKOOR „CAPRICCIO" Zondagmorgen 21 sept.: 10.30 tenoren en bassen 11.00 het hele koor. Maandagavond 22 sept.: 19.00 de sopranen Dinsdagavond 23 sept.: 19.00 de alten. JONGERENORKEST „BOJEMA" Vrijdagavond 19 sept.: 18.45 repetitie voor het héle orkest Donderdagavond 25 sept.: 19.30 vergadering voor het be stuur en ouderadviesraad bij dhr. Gootzen. Vrijdagavond 26 sept.: 18.45 Partijrepetitie en andere wetenswaardigheden voor de le en 2e dwarsfluiten. „SALTARELLO" Zaterdagavond 20 sept.: 16.30 repetitie voor de hele groep. Vrijdag 19 sept.: Vanavond gaan we weer eens ouderwets kienen. Iedereen van 12 t.m. 15 jaar is welkom. We spelen 9 rondes en 1 verliezersronde. De kaarten kosten 75 ct. per stuk en daar kun je dan de hele avond mee spelen. Zaterdag 20 sept.: Van 8 tot half 1 zijn we geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. Zondag 21 sept.: Iedereen van 15 jaar en ouder die met ons het weekend af wil slui ten is welkom van 8 tot 12 uur. KATHOLIEKE VROUWEN VERENIGING VENRAY Dinsdag 23 september kienen voor de leden, aanvang 19.45 uur in Zaal „In den Engel". Na de succesvolle Taptoe Venray 1980 verleende het korps vrijdag j.l. medewerking aan de plechtig heden rond de opening van het Hen- seniuspléin en de festiviteiten in het kader van „Venray daar zit muziek in". Zondag 28 september om 14.30 uur zal het korps aantreden op de Mu ziekfeesten in Leunen. Belangstellenden, die de gelede ren van het korps zouden willen versterken, zijn van harte welkom, want reeds nu wordt geleefd naar de Taptoe 1981, waarvoor een nieu we show en muziek ingestudeerd wordt. Een woord van dank aan allen die op een of andere wijze hun mede werking verleend hebben aan het welslagen van de Taptoe 1980 vindt het bestuur hier op zijn plaats. VREDESKERK VENRAY JONGERENVIERING A.s. zaterdag is er weer een jon gerenviering in de Vredeskerk, om 19.00 uur. Dit is de eerste van dit seizoen, die door ons koor verzorgd zal worden Hoewel onze nieuwe di rigent, de heer Hoenson, nauwelijks gelegenheid heeft gehad om met het koor te repeteren, zullen we toch luister bijzetten aan het begin van de Vredesweek. Het thema van deze viering is „Vechten voor vre de". De koorleden worden om 18 00 u. in het parochiezaaltje verwacht. Diegenen die lezen, hebben intus sen gehoord hoe laat men kan oefe nen. Nieuwe leden kunnen zich aan melden na de mis in het parochie zaaltje of op de woensdagavond onze repetitieavond van half 7 tot half 8 Wij nodigen graag alle jongeren uit om a.s. zaterdag de jongeren mis te komen meevieren. Lour descomité afd. Venray GOEDE OPKOMST Maandagavond j.l. hielden wij een voorlichtingsavond voor hen die in oktober a.s. naar Lourdes gaan. De opkomst was 100 procent. Het werd een geanimeerde avond, waarop men elkaar al wat leerde kennen. De heer H. Theeuwen gaf duide lijk tekst en uitleg over de a.s. tocht naar Lourdes. Na een ietwat te lan ge pauze, mede door de onderlinge gedachten wisselingen, was het de heer Theeuwen die een dia-serie vertoonde en daarbij de begeleiden de tekst sprak. Al was het dan wat later geworden dan gepland was, eenieder ging toch voldaan huis waarts met een goede voorbereiding op de a.s. reis. De papieren, zoals labels, trein kaartje etc., die U vanuit Maas tricht worden toegestuurd, zult U ongeveer 10 dagen voor vertrek, dus begin oktober kunnen verwachten. Er zijn nog enkele plaatsen open om aan deze bedevaart deel te ne men. Men dient zich dan wel zo spoedig mogelijk op te geven bij dhr. G. Philipsen, Goudsmidstraat 42, Venray, tel. 04780-83575. Op a.s. donderdag 25 september bespreken we gezamenlijk het foto werk dat ingezonden gaat worden naar de rayonfotowedstrijd. Wed- strijdeisen: 3 tot 5 foto's per maker; kleur of zwirt-wit. Afmetingen ma ximaal 40 x 50 cm. inclusief passe partout. Opgezet op dun karton. Op de komende clubavond behoe ven de foto's echter nog niet opge plakt te zijn. Na de mening van de overige leden vernomen te hebben kan men alsnog zelf (het wordt geen clubinzending) beslissen met welke foto's men deel gaat nemen aan dq wedstrijd. De door U uitgekozen foto's dienen opgeplakt ingeleverd te worden op de clubavond van 9 oktober. Foto's welke later inge leverd worden, zullen niet meer door het bestuur verzonden wor den. Men dient hiervoor dan zelf te zorgen. Veel succes. De clubavond wordt gehouden op St. Antoniusstraat 1 te Venray, aan vang 20.00 uur. Tot en met zondag 28 september is het mogelijk de foto-expositie in de Kunsthal aan de Neumarkt, Jo- zef-Haubrich-Hof 1 te Köln, te be zoeken. Deze expositie, georgani seerd ter gelegenheid van de Phofco- kina 1980, is dagelijks geopend van 10.00-20.00 uur. Men treft er o.q. aan een overzicht van stijlrichtin gen van belangrijke fotografen tus sen 1840 èn heden. Hoi, Ondanks het slechte weer, waren er zaterdag 10 mensen van onze afdeling bij de Peelwerkzaamheden betrokken. Er werden 5 dammen gebouwd en de berkenvegetatie te lijf gegaan. Kortom, een geslaagde dag! Ook is 27 september de lande lijke propaktie. Wat NJN Venray betreft wordt het in de dagbladen aangekondigd en worden er excur sies gehouden. Ook komt die zater dag Henk Ploeger van de HLWG naar ons toe. Hij houdt een lezing, voorafgegaan door een excursie, maar daarover volgende week meer. Programma voor 21 september: Excursie van Stefan naar de Maasheggen, (paddestoelen) vertrek 8.00 uur. Ikzelf houdt een sovontelliing in mijn blok (52-54 Venray en om- Streken). Vertek 8.00 uur vanaf de Schouwburg. Excursie van Boe na, paddestoe len. 8.00 uur. Hoi, Roger. P.S. 26 september 1980 is er weer een ABV bij Martaen, die begint om 20.00 uur. DISCO - DISCO - DISCO - DISCO Zaterdag 20 sept. a.s. zijn we al weer aan de tweede disco van het nieuwe seizoen toe. We hopen dat iedereen op school wat gewend is aan het huiswerk, en aan de vriend jes en vriendinnetjes. Zaterdag a.s. starten we om 19.30 uur en draaien tot 22.00 uur. De entree is 1, Breng allemaal je vrienden en vriendinnen weer mee. Van de me dewerkers zullen de volgende men sen aanwezig zijn: Elly, Marie-José, Peter-Paul, Anja en Harrie. Tot ziens zaterdag in wijkgebouw Den Hoender, Ursulastraat 2, Ven ray. DEN DISSEL, JEUGDKLUP VAN NOORD-WEST, DESSELKE Ook dit jaar zijn we weer van start gegaan met de diverse klups om de kinderen weer op allerlei gebied bezig te houden. Dit jaar zijn we op verzoek van velen ge start met de indeling zoals deze op school plaatsvindt. Zo hebben we op maandagavond de klassen 1 en 2. Deze hebben klup van 18.30 tot 20.00 uur. Op dinsdag draait de 3e en 4e klas van 18.30 uur tot 20.00 uur klup. Op donderdag is er klup voor de 5e en 6e klas; deze komen van 18.3U tot 20.00 uur bij elkaar. Op zaterdag is er een klup voor de kleuters. Deze hebben klup van 10.00 tot 11.30 uur. Momenteel is men nog doende om de oudste groep, ook wel de Zwervers genoemd, nog geregeld bij elkaar te laten komen. Maar daar volgt nog wel een mededeling over. Mochten er nog kinderen zijn die lid willen worden van een van bo venstaande klups, dan kan men zich op desbetreffende klup opgeven. De kontributie is 6,per maand. Graag tot ziens op een van de klups. Bestuur jeugdMup Den Dissel. DISCO IN HET BRUKSKE Ook a.s. zaterdag 20 sept. is het weer zover dat de discoploeg uit het Bruikske discotheek „Pearly" uitnodigt om voor de jeugd die het voortgezet onderwijs volgt, een fan tastische disco-avond te verzorgen. Het zal dan al weer de 18e keer zijn, dat zo'n discoavond in het nood-wijkgebouw van het Brukske plaatsvindt. En we kunnen konsta teren dat het vanaf de eerste keer alleen maar drukker en gezelliger is geworden, ondanks de tè kleine behuizing. (Maar zoals je weet zal dat veranderen als we begin 1981 de nieuwbouw gaan betrekken). We denken overigens dat de groeiende belangstelling vooral te danken is aan de speciale disco platen die nergens anders in Ven ray gedraaid worden. Onze opzet is namelijk dat ook de Venrayse jeugd een beetje mee kan genieten van de „echte" Amerikaanse disco sfeer. Maar zoals je weet, andere muziek wordt er even goed ge draaid. Bovendien zijn er bij het over schrijden van een bepaald bezoe kersaantal weer platenbonnen te w&nnen! Kom dus ook met je vrienden, vriendinnen en wat al niet meer aanstaande zaterdag om 7 uur naar het Brukske. Het zal je niet fcegen- vallen en je bent welkom. Groetjes van de discoploeg.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 11