NU! SPOTGOEDKOOP! 11. Aktiviteiten van en voor de jeugd „MODE TOTAAL" Presentatie van Stedenspelploeg tijdens „Playin" op 18 september Initiatief van Venrayse boekhandels ARENDSOOG EN WITTE VEDER KOMEN IN VENRAY VEERTIEN WINKELIERS BRENGEN Scouting Venray opent haar deuren Meer dan 2,5 mil joen nodig voor ontsluiting industrieterreinen Drs. R. Dittrich vierde robijnen jubileum Parkeren in Patersstraat en Poststraat gSSËniaBEas Venrau, ÏYlujiek in De feesttent, waarin vrijwel alle aktivi- teiten ontwikkeld zullen worden, wordt aan de voorkant „bekleed" met de ge vel van het voormalige hotel de Gouden Leeuw, zoals op nevenstaande foto is afgebeeld. In het kader van de feestelijk heden rond de 120ste verjaardag van de Kon. Harmonie „Euterpe" en de officiële opening van het gerecon strueerde Henseniusplein wordt op donderdag 18 september een z.g. „Play in" gehouden. Dit gebeuren vindt plaats in het feestpaviljoen op het terrein van de „Gouden Leeuw". Tijdens deze „Play in" worden amateur-artiesten in de gelegenheid gesteld voor het voetlicht te treden om hun prestaties te laten zien en te laten horen aan een hopelijk groot publiek. Wie nog nooit de ge legenheid heeft gehad in het open baar op te treden, krijgt nu de kans van zijn of haar leven. De organisatoren van „Venray daar zit muziek in" willen op deze avond de presentatie van de Ven- rayse deelnemers en deelneemsters aan het Stedenspel van de N.C.R.V. als een rode draad door het pro gramma laten lopen, daarbij inha kend op het thema van de avond. Mot andere woorden: het wordt een ludieke presentatie. Op de eerste plaats zullen degenen, die Venray's kleuren op de vloer van de Arn hemse Rijnhal zullen gaan verdedi gen tegen de Oldenzaalse tegen standers aan het publiek worden voorgesteld. Voor zover de organi satoren van de Venrayse Stedenspel- deelname klaar zijn met het for meren van de denktank, zullen ook de „geleerde" dames en heren voor hpt voetlicht treden. VENRAYSE UITVINDING De "aanwezigen worden in de ge legenheid gesteld aktJief aan het ge beuren mee te doen door middel van een Venrayse „uitvinding", dat geënt is op het lettergedeelte van het televisiespel „Cijfers en letters". Tevoren kan men een boekje ko pen met alle klinkers uit het alfa- beth Op een soort „Rad van avon tuur" verschijnen de medeklinkers. Uit de klinkers en medeklinkers moeten Nederlandse woorden wor den gevormd. De letterwaardering is ongeveer gelijk aan die van het scrablespel. Er worden drie ronden gespeeld. Degenen, die in één ronde het hoogste aantal punten heeft ver gaard, wint. Er zijn voor de drie ronden bijzonder aantrekkelijke prijzen te winnen. STEDENSPELSCHLAGER Men herinnert zich ongetwijfeld uit de glorieuze Zeskamptijd de Zeskampschlager die binnen en bui ten Venray een grote topper werd. Ook nu komt er een Stedenspel- schlager. Tijdens de presentatie avond wordt deze schlager voor het eerst ten gehore gebracht door de bekende carnavalsliedjes-schrijver en -zanger Wim Smits, met begelei ding van de even bekende Hofkapel. Op deze avond kan men ook ken nis maken met de nieuwe Venrayse Stedenspelsticker, welke ter be strijding van de onkosten, zal wor den verkocht. Verder is er een sneltekenaar in het feestpaviljoen, die de Venrayse ploeg heeft geportretteerd en graag iedereen, die dat wil in een razend snel tempo wil uittekenen. Al met al een programma-onder- deel, waardoor Venray al bij voor baat in de Stedenspel ban kan ko men. Ook Venrays jeugd zal volop kun nen deelnemen aan de festiviteiten rond het 120-jarig bestaan van Eu terpe en de heropening van het Henseniusplein. Op zaterdag 13 september zal dit plein omgetoverd zijn in een waar Indianen-dorp met wigwams, paar den en een heuse postkoets. De jeugd is er van harte welkom en zal verkleed als cowboy of in diaan naar hartelust kunnen uit leven. Jongens en meisjes, haal je in dianen- of cowboy-pak tevoorschijn en komt al of niet met je klapper- pistoal op zaterdag 13 september naar het indianendorp en cowboy- stad op het Henseniusplein. Verder zal er op woensdagmiddag I 17 september een kreatieve middag 1 voor de jeugd worden georgani seerd. Onder leiding van docenten van de vrije academie kan iedere jangen of meisje mee komen doen. Er zullen die middag muziekinstru menten worden gemaakt, waarmee I om ongeveer vijf uur een concert zal worden gegeven. Het lijkt ons een uitstekend idee en geheel passend in de sfeer van de muziekfeesten. We herinneren ons nog de grote feesten rond het 100-jarig bestaan van Euterpe in 1960 toen de grote feesttent afgeladen vol was tijdens een speciale kinder- en jeugdvoor stelling. Ook nu zal de belangstel ling ongetwijfeld groot zijn. Op de foto: Hoe druk het was tijdens de jeugd- middag bij het eeuwfeest van Euter pe nu 20 jaar geleden. Ook de beide Venrayse boekhan delaren Martin Cuypers/Messe- maéckers en v. d. Munckhof b.v. laten zich niet onbetuigd tijdens de feest week „Venray daar zit muziek in". Zij zijn er in geslaagd de boeken- helden Arendsoog en Witte Veder in hoogst eigen personen, in origi- ;nele kledij èn te paard in het win kelcentrum te brengen. Beide helden zullen meetrekken ;in de openingsoptocht, welke op vrijdag 12 september om 17.00 uur vanaf hét raadhuis vertrekt. Via de iRaadhuisstraat, Hofstraat en Grote- straat trekt de feestelijke stoet naar het gereconstrueerde Hensenius- pléin. Na de festiviteiten op het plein gaan Arensoog en Witte Veder naar de beide boekenzaken. Van 19.00 tot 20.00 uur zijn zij bij boekhandel Martin Cuypers/ Messemaeckers in de Passage en van 20.00 tot 21.00 uur bij boekhan del van den Munckhof in de Grote straat. De Indiaanse helden zijn graag bereid in beide zaken hun hand tekening te zetten in ieder gekocht Arensoogboek. In het kader van het bezoek van dit tweetal is de nieuwe Arendoog- extra uitgave voor een gereduceerde prijs verkrijgbaar. Daarnaast is er een prijsvraag en een poster. De organisatoren van de feest- negendaagse onder het motto „Ven ray, daar zit muziek in" zijn er in geslaagd steeds meer variatie le brengen in het feestprogramma. Veertien leden van de Winke liersvereniging „Het Winkelcentrum Venray" hebben het initiatief geno men om op dinsdagavond 16 sep tember een groots opgezette mode show in het feestpaviljoen te laten houden onder de naam „Mode To taal'". Zeven mannequins, drie dames en een viertal kinderen zullen deze avond onder auspiciën van een van de bekendste Nederlandse modellen bureaus de nieuwste trend op het gebied van dames-, heren- en kin- dermode tonen. Uiteraard wordt daarbij ook aan dacht geschonken aan het schoeisel, lederwaren en accessoires. En als klapper van de avond krijgt Venray de landelijke primeur op hét gebied van cosmetica. Omdat een groot aantal Venrayse zaken aan deze „Mode Totaal" mee werkt, kan men er van verzekerd zijrt, dat de bezoeker deze avond een uitgebreid en zeer gevarieerd beeld krijgt van de heersende mode. Er wordt een lage entree van 5,gevraagd. Maar hierin is te vens het serveren van een kopje koffie en een gebakje begrepen. De voorverkoop van de entree kaartjes geschiedt bij de deelnemen de zaken: Arts en Nooyen - John Jeans Shop - Modehuis Thomassen - Appels kindermode - Berden Ven ray - Santé Craem - Drogisterij De Zwaan - Ariaens Schoenen - Ariaens Sport - Minishop - Hen- dricx Schoenen - Janssen-Clevers - Van Opbergen en Cloffy kinder mode. Pratend met een aantal enthou siaste mensen van deze stichting, doet je beseffen dat het jeugwerk in Venray nog volop leeft. Wie kent ze niet: de Jeanne d'Arc groep, de St. Oda-groep en de Pe- trusgroepl Her en der verspreid over Venrays lege gebouwen kwam men ze wel eens tegen. Neem bij voorbeeld het oude patronaat, boer derij Verstraelen aan de Maashese- weg en het houten noodgebouw aan de Kruisstraat. Op deze plaatsen werden iedere week door een aan tal vrijwilligers en vrijwilligsters de welpen, verkenners, kabouters, gid sen en rowans opgevangen. Geen ideale situatie.... maar men nam er genoegen mee. De leiding bokste dan ook al et telijke jaren met de gemeente voor een nieuw gebouw. Ieder jaar kwam de gemeente met iets nieuws, maar nog niet volledig naar de zin van deze groepen. Zo werd 6-7 jaar geleden een bouwcommissie gevormd uit de lei ding en een vertegenwoordiger uit het district. Steeds sterker begon het idee te leven om tot het ideaal te komen, namelijk alle drie groe pen samen in één gebouw. In juli 1979 zei de gemeenteraad JA tegen de verwezenlijking van dit ideaal. Met dhr. Colsen als ar chitect en aannemersbedrijf Nelissen kon men beginnen met de bouw Er ontstond een goede samenwer king tussen zowei uitvoerders als bestuur van de Scouting en de ge meente. Het karwei was begonnen. Dit was tevens het begin van di verse veranderingen binnen de structuur van de Scouting. In sep tember 1979 werd een stichting ge vormd uit drie bestaande groepen, die elk hun afzonderlijk bestuur kennen. Het balletje was gaan rol len. Nu, in september 1980, staat een nieuw Scouting-gebouw te prijken achter „De Hommel". Een gebouw, waar de Stichting zelf, na de op levering, ook veel aan gedaan heeft. Noemen we alleen maar het schil derwerk. de betegeling buiten en de aanplanting. Om dit allemaal te verwezenlij ken moet de stichting 50.000, zelf op tafel brengen. Een bedrag dat o.a. bij elkaar wordt verkregen door allerlei akties. Een van die akties zal een tegel- aktie zijn, die na de opening van start gaat. Het betreft hier de ver koop van een vijftal tegels met de afbeelding van oudere prenten uit Venray: het station in Oostrum het cude gemeentehuis de oude Grote Markt de Stationsweg tot aan de Grote Kerk en de Hoender straat. Voor deze sët van 10,of een afzonderlijk exemplaar van 2,50, zal over een aantal weken de Scouting bij U aankloppen in een huis aan huis aktie Bovendien is er losse verkoop bij de Lectuur- hal. Er wordt door de Stichting al les gedaan om dit bedrag bij elkaar te krijgen. Men denkt er zelfs over om in de toekomst het gebouw In de grote vakantie eventueel te ver huren aan andore Scouting groepen etc. Zaterdag 13 september zullen drie kinderen (vertegenwoordigers van iedere groep) om 11.00 uur de vlag gen hijsen en daarmee het gebouw openen. Tevens zal de naam van het gebouw bekend gemaakt worden en zal loco-burgemeester G. Schols een beeld onthullen wat de drie groepen symboliseert. Een feestdag voor de Scouting in Venray! Na jarenlang behelpen, zonder de kinderen tekort te doen, hebben zij nu een gebouw waar ze met recht trots op kunnen zijn. Nieuwe leden worden verwacht, wat weer met zich meebrengt dat er nog steeds vrijwilligers nodig zijn om leiding te geven. Een téken dat de jeugd in Venray nog niets tekort komt en dat het jeugdwerk blijft groeien! Aan de gemeenteraad zal in de komende vergadering van dinsdag a.s. worden voorgesteld een krediet beschikbaar te stellen voor de ont sluiting van gedeelten van de in dustrieterrein „Smakteiheide" en „De Hullst". Een krediet van 1.690.000,zal nodig zijn voor de ontsluiting van „Smakterheide" (omgeving Energie weg). Het gaat hier om de aanleg van: een schoon wa ter- en een vuil- waterriool zes meter brede wegen in asfalt- verharding en goten; kabels en leidingen ten behoeve van de nutsvoorzieningen en openbare verlichting. Een bedrag van 944.000,is no dig voor het ontsluiten van een ge deelte van het industrieterrein „De Hulst", gelegen achter het bedrijf Nelissen. De werkzaamheden zullen in hoofdzaak bestaan uit: het slopen van de bestaande ver harding c.a.; de aanleg van een vuilwater- en schoon waterriool de aanleg van wegen met een zes meter brede asfaltverharding; het leggen van nutsleidingen; het planten van bomen; de aanleg van openbare verlich ting, waarvan de lichtmasten in het kader van de energiebespa ring op een afstand van 50 meter uit elkaar worden geplaatst. Bovenstaande aktiviteiten moeten worden gezien in het kader van de Venrayse aktiviteiten met betrek king tot het aantrekken van nieu we industrieën. Het 40-jarig jubileum van drs. R. Dittrich, burgemeester van Meerlo- Wanssum, is een ware huidebeto ging géwordén. Onder de vele re presentanten merkten wij o.m. op: Migr. P. Moors, em. bisschop van Roermond! de 'twee oud-deputé's van de Provincie Limburg Jac. Le- bens en Fr. van de Voort; de huidige deputé van de Provincie Limburg Chr. van den Broek; vele collega burgemeesters uit Noord- en Mid den Limburg; de pastores binnen de gemeente; maar ook de ere-bur- gers van de gemeente Meerlo-Wans- sum waaronder Peter Müller uit het Duitse Plochingen die er 1250 km voor over had om burgemeester Dit trich met zijn 40-jarig oveiheids- jiibileum de hand te drukken. Loco-burgemeester Jan Rutten opende de rij van sprekers en bracht de dank van de bevolking over dat burgemeester Dittrich sinds 1962 zich had ingezet voor het wel en wee van de bevolking. Hij voelde zich altijd vooral maat schappelijk betrokken met zijn in woners. Ruttten herinnerde eraan, dat een rozenkweker recentelijk nog een roos de naam had gegeven van drs. Dittrich, als uiitting van de er kentelijkheid voor de inzet van de 'burgemeester. De heer Hurenkamp mocht (en dat vond hij een groot voorrecht) spreken namens de raad en bracht vooral naar voren de ambtenaar Dittrich, de burgemeester Dittrich en de raadsvoorzitter Dittrich. Ook de mondig geworden burger had waardering voor de burgmeester welke „rare rimpels" van aktivitei ten had ontwikkeld maar zich steeds met grote loyaliteit opstelde terwille van zijn mensen. Ook wil de de heer Hurenkamp nog eens de welsprekendheid, het gevoel voor humor en het sarcasme of zo men wilt het „jennen" aanhalen. Gemeentesecretaris van Megen vond het nog altijd terecht dat de overheid jubilea als 40 jaar weet te vieren. Hij memoreerde dat dank zij de bezielende persoonlijkheid van drs. Dittrich, de republieken Meer- lo en Wanssum op voortreffelijke wijze werden samengevoegd. Burgemeester Reuser van Seve- num sprak namens de burgemeés- terskring en bracht speciaal het temperament, de vindingrijkheid en het geven van antwoord (gevraagd of ongevraagd) naar voren. Ir. Kingsma bracht gelukwensen en woorden dank over van de Ha- ven- en Industriecbmmissie. Voor de sombere tijden bood hij een nachtkijker aan. Trouwens oék de andere sprekers boden geschenken aan, terwijl a'lle sprekers ook de echtgenote van de burgemeester in hun felicitaties betrokken. Drs. Dittrich sprak een kort dank woord .'„Als bescheiden mens zal ik het gesprokene niet weerleggen. Be dankt allemaal, oök namens mijn vrouw en kinderen." Op de receptie in zaal Brugeind moest het burgemeesterlijke echt paar vele honderden handen druk ken. Van hoog tot laag, van groot tot klein, bewees men door zijn aan wezigheid de erkentelijkheid aan „een goeie burgemeester". Bij de gemeente zijn diverse klach ten binnengekomen over hinderlijk parkeren in de Patersstraat en de Poststraat waardoor in- en uitrit ten regelmatig worden geblokkeerd. Verzocht werd door het aanbren gen van krudsmarkeringen deze hin der op te heffen. Mede naar aanleiding van deze klachten zal van gemeentewege worden overgegaan tot het verdelen van de beschikbare parkeerruimte aan de oostzijdse van de Paters straat en de zuidzijde van de Post straat door het aanbrengen van par keervakken. Parkeren mag dan slechts met in achtneming van deze aanduiding ge schieden .Gehoopt wordt, dat hier door deze parkeereuvéls uit de weg worden geruimd. VLEESCHMEESTER DE KROES Het Spiegelkwartier, Grotestraat, Venray. Vier ton schade bij brand in winkel centrum Brukske Maandagmorgen omstreeks kwart over tien ontdekte een voorbijgan ger dat rook kwam uit de kieren tussen de muren en het dak van de drogisterij 't Trefpunt in het win kelcentrum Het Brukske. Hij sloeg alarm en het was de toevalligheid dat de brandweer in recordtijd ter plaatse kon zijn, omdat de brand weerlieden aangetreden stonden voor een oefening op het terrein van de Gouden Leeuw. De winkels in het Brukske zijn op maandagmorgen gesloten en dat betekende dat de brandweerlieden overal aan gesloten deuren kwamen, wat uiteraard vertragend werkte. Rook werd ook waargenomen in de aangrenzende zaken als slagerij Goumans, de Stomerij, de Kaas shop en café-bar Taverne. Het vermoeden lijkt gerechtvaar digd dat door onvoorzichtigheid in hét magazijn van de drogisterij, an nex boekhandel en fotozaak, mate riaal is gaan smeulen en het is nog een gelük dat door tijdige ontdek king het niet tot een grote vuur haard is gekomen, want de verzor ging van frisse lucht in dat winkel centrum gaat via de plafonds en via de vloeren en deze werken bij brand als een aanjager. Het grootste gedeelte van de voor raden bij de drogisterij, de kaas shop, de slagerij, de broodwinkel en cafetaria werden door ambtenaren van de Warenwet afgekeurd. Dinsdag begon een schoonmaak bedrijf met de opruiming en hét schoonmaken van de door rook en roet besmeurde winkelpanden. Maar zo lang de levensmiddelenzaken nog niet „reukvrij" zijn, mag er niet vericocht worden. Een voorzichtige schatting spreekt nu reeds van een schade van ruim 4 ton. Op de foto de heer Hoenson van Drogisterij 't Trefpunt volop aan de schoonmaak in z'n door rook en roet zwaar beschadigde magazijn. BLINDE VINKEN 7 500 gram m originele VARKENS- 1 fic SCHNITZELS 100 gram hele GEKOOKTE 500 gram uiiyiimit: VARKENS FRICANDEAU mo Vandaag, donderdag, gaat in plan De Burggraaf, voormalige Land- weertweg, de vlag in top op 't hoog ste punt van de 48 van Dam-wonin- gen welke het Venrayse aanne mingsbedrijf Gebr. Janssen b.v. daar aan het bouwen is. Zoals be kend, zijn dit woningen met een vrij lage huurprijs en bestemd voor een- en tweepersoons huishoudens. 'W$!0& '4, V-*, Het college van b. en w. heeft Polygas b.v. te Deventer officieel laten weten, dat de propaanopslag nabij het Venrayse statdonsempia- cement moet worden gesloten. Door de uitvoering van hét be stemmingsplan Oostrum zijn de vier propaan/tanks te dicht bij de bebou wing gekomen. De afstand tussen de tanks en de bebouwing bedraagt thans 50 a 60 meter, terwijl in de hinderwetvergunning is bepaald, dat de minimale afstand 100 m. zijn. In goed overleg tussen Polygas en de gemeente is getracht een andere plaats voor de propaanopslag bin nen de gemeente te vinden. Hierin is men met geslaagd, waarna ge- konMudeerd moest worden dat in Venray geen andere plaats met spoorwegaansluiting voor de inrich ting is te vinden. Hoewel in 'goede harmonie tot deze procedure is bedoten, ligt het voor de hand, dat Polygas b.v. tegen deze kennisgeving van b. en w. in beroep zal gaan bij de Kroon.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 9