VAMOS A VER KERKELIJKE DIENSTEN kil Grote Kerk Venray ORGEL COMITÉ VENRAY WIJK NOORD-WEST Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum Het Sint Anna-kapelletje te Oirlo Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Vredepeel Rectoraat Veulen Rectoraat Heide Rectoraat Smakt PEEL EN MAAS ook üw krant van 6 tot en met 13 september Zaterdag: 19.00 neder la ndse hoog mis, int. overl. fam. Bouten-Ver schuren Johan Moorrees, Anto- netla Custers, zoon Martin en schoonzoon Piet Constant Pijls. Zondag: drieëntwintigste zondag ORGELCONCERT IN VENRAY'S GROTE KERK Op donderdag 18 sept. a.s. organi seert het Orgelcomité Venray het derde en laatste orgelconcert in ddt jaar. Deze keer zal optreden Joost Lan- geveld uit Nijmegen en de hoboïst Hans Meyer. Het programma bestaat uit wer ken van o.a. C. Ph. E. Bach, C. Franck, Duruflé en Badings, terwijl het concert zal worden besloten met een improvisatie. Zoals altijd begint het concert om 20.30 uur. Volgende week willen wij U gaar ne wat uitgebredder informeren over de uitvoerenden en de uit te voeren werken. (Nagekomen verenigingsnieuws) a 0 donderdag 11 sept. starten we weer met de wekelijkse kaartovon den. Er zal gerikt en getoept wor den. Bij voldoende deelname gaan we ook jokeren en kruisjassen. Dus: kaart U graag, kom dan naar het wijkgebouw ..Den Hoender" op donderdagavond, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 13 september is er weer een gezellige dansavond in het wijk gebouw, aanvang 20.00 uur. De maandelijkse openbare wijk raadsvergadering is op dinsdag 16 sept, aanvang 20.30 uur. De vrijwilligers zijn op het ogen blik doende met de voorbereidingen voor een fancy-fair. Deze zal wor den gehouden op zaterdag 27 en zondag 28 september. Verdere mede delingen volgen nog. door het jaar. 8.00 leesmis, int. uit dankbaarheid (J-) overleden paro chianen; 9.30 leesmis, int. Wilhel mus Janssen Martinus Weijmans; 10.00 (In de kerk van Oostrum) plechtige hoogmis b(j gelegenheid van de jaarlijkse bedevaart, int. onze parochie en de intenties van de pelgrims. 11.00 nederlandse hoog mis, int. Wim Driessen en overl. fam. uit dankbaarheid (J.) Lies en Herman Jeuken-Verhulsdonk Chris van Groeningen. Maandag: Feest van Maria Ge boorte. 9.00 oude stichtingen bij zondere intentie; 19.00 overl. ouders Aben-v. d. Mond Harrie linskens (van petekind) Maria van Dijck- Duykers. Dinsdag: 9.00 Antoon van Osch Jacobus Jacobs; 19.00 jrd. ouders Coenen-HoutaCkers. Woensdag: 9.00 W. Broers, echt genote en overl. kinderen overl. fam. Kersten-Ticheloven Albert van Munster; 19.00 Gertruda van Meijel-Truyen. Donderdag: 9.00 tot zekere inten tie (J W.). Vrijdag: 9.00 Nellie Raedts; 15.00 (kapel St. Jozefklooster) huwelijks sluiting Marina Ccx en Teng Aben; 19.00 overt, fam. Truyen-Hendricx. Zaterdag: H. Johannes Chrysosto- mus, bisschop en kerkleraar. 9.00 ouders Neeteson-Custers Harrie Messemaeckers; 11.00 40-jarig hu welijksfeest Kersten-Ticheloven; 19.00 ouders Geurtjens-Vermazeren Wim v. d. Munckhof en overl. fam. ouders Kronenberg-Clancette en zoon Lambert Sjang Arts. Mededelingen: Zondag onder de mis van 11.00 u. ds er kindercrèche in het zaaltje onder de sacristie. Leidsters: Liesbeth van Aarssen en José van Gerven. Huwelijksafkondiging: Elisabeth Bollen en Jan v. d. Berg; Tönny Brakels en Martin Massoeurs. Zaterdag 13 september wordt Peter Raedts, zoon van Jacques Raedts, in Zeist tot priester ge wijd. Hij behoort tot de Orde der Jesuieten. Op zondag 21 septem ber zal hij in Welten-Heerten om 10.30 uur de plechtige eerste mis opdragen. Zondag is om 10.00 uur in Oos trum de plechtige hoogmis bij ge legenheid van de jaarlijkse bede vaart. We hopen dat velen voor onze parochie en voor eigen in tenties komen meevieren. Akolieten: Zaterdag 6 sept. 19.00 A. Regli en G. Regli. Zondag 7 sept.: 8.00 Geert Flin- senberg en Paul Flónsenberg (lezer: J. Wekking); 9 30 Kees v. d. Helm en John van Bers; 10.00 (in Oos trum) Nand Kronenberg en Erik van Gerven; 11.00 M. van Pelt en W. Bistervéls. Misdienaars: Maandag, dinsdag: 19.00 Berti Bouten en Tom Kengen. Woensdag, vrijdag: 19.00 Henri Willems en Manon Vullings. Vrijdag: 15.00 (St. Jozefklooster) Erik Beerkens en Desiree v. d. Boom. Zaterdag: 11.00 Erik Wekkdng en Sammie Huibers. Zondag 7 september: H. Missen: 7.30, 9.00, 11 45; hoogmis 10.15 ge zongen door de Zangers van St. Frans; 18.00 avondmis. Maandag: Feest van Maria Ge boorte. Vrijdag: avondmis voor de gezin nen van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis als zon dagsviering. Mededeling: Door uw gulle medewerking heb ben we 1500,over kunnen ma ken naar de MIVA. Namens de pa ters van Meyel en Peters hartelijk dank. Misintenties: Zaterdag: 18.30 fam. Vermeulen- Dijkmans en Boe ren-van Wees; Jan Arts; jgt. overl. ouders v. Leuken- Reijnders en zoon Harry. Zondag: 7.30 voor de parochie; 9.00 Karei Hendriks en Riet Ste vens-Min; 10.15 Peter Philipsen; 11.45 Jacques van Rhee; 18.00 overl. ouders van den Heuvel-Oosthoek. Maandag: 8.00 Clarita Romijn- Snijders; 19.00 overl. fam. Peters- Arts. Dinsdag: 8.00 Sjang Ewals; 19.00 Broeder Drabbels en Jeu Poels (per soneel Firma Poels). Woensdag: 8.00 Antoon Luypers; 19.00 overl. ouders Lucassen-Maas- sen en Pater Florentius en levende en overl. leden K.V.V. Donderdag: 8.00 overl. ouders Ak kermans-Timmermans; 19.00 Wim De rits. Vrijdag: 8.00 jgt. Hendrikus Jans sen en Jacoba Janssen-Hansen; 19.00 gezinsmis; Gertruda Madou-Klaas- sen en Felix Peters. Misdienaars en Akolieten: Zaterdag: 18.30 Eric Arts en Geert Claes. Zondag: 9.00 Peter en Marlijn Smelt; 10.15 Jacq Smetsers en Hans van Geenen; 11.45 Ricky Douwes en Peter Schoenmakers; 18.00 Amoud Verhaeg en Hans Kerstjens. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Rob Arts; 19.00 Edgar Janssen en Perry Eibers. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Mart Leenders; 19.00 Gerard Schoenmaekers. Zondag 6 sept.: Euéh. viering om "19.00 uur. Geen kindercrèche. Mis- intentie: overt, hr. G de Bruin van wege de buren. Zondag 7 sept.: Gezongen euch. viering om 10.00 u. Kindercrèche wordt verzorgd door Yvonne Cy- bulski. Ellen Gerrits, Iris Kroon. Misintentie: overl. ouders en fam. van Treeck-Stoffels en de Iange- Groart; overl. Peter Verstappen cn Johanna Wijnen. Woensdag 10 sept. Euch. viering om 19.00 uur. Misintentie: fam. Lem- men. Drieëntwintigste zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 avondmis, voor overl. ouders Stiphout en zoon Leo en voqor Adrianus Kuunders en zoon Frans voor overl. Leo Cox en fam. Cox-Vervuurt uit dank baarheid voor de familie van Dijck- Driessen. Liederen gezongen door het kinderkoor de Vrcdesklokjes. Zondag: 8.00 leesmis voor overl. Nout Creemers en Tiny Philipsen; 9.00 leesmis voor overl. Martin Hoedemaekers voor de familie van Vegchel-Cox10.00 hoogmis v. overl. Jan van den Heuvel (Fami lie). Nederlandse gezangen met het kerkelijk zangkoor. 11.30 leesmis voor overl. Harry Schrooten voor overl. ouders van Huët-Bongers; 18.30 avondmis voor overl. Martien de Lauw. Maandag: Hoogfeest' van Maria Geboorte. 8.00 leesmis voor overl. ouders Lensen-Jacobs; 19.00 avond mis voor overl. fam. Versteegen-Ja- cobs voor overl. Joos Simons en ouders. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. ouders Harry Arts en Catharina Cuijpers; 19.00 avondmis voor overl. Sjef Jacobs en Hendrika Daniëls. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. fam. Heidens-Smits; 19.00 avondmis voor overl. ouders Bouten-wan Me- gen en Hubertha van Megen. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. Joseph Linders (Fam. C.)19.00 uur avondmis voor overl. Leida Nooijen- Claassens voor overl. fam. van Meijel-Linders en Antoon van Din- teren. Vrijdag: 8.00 leesmis voor overi- Louis Custers 19.00 avondmis als jaargetijde voor overl. Piet Arts voor overl. ouders Jeuken-Stiphout. Zaterdag: 8.00 leesmis tot zekere intentie; 19.00 avondmis voor overl. fam. Baeten-Martens als jaar- dienst voor overl. George Min en uit dankbaarheid (fam. Th.). Mededelingen: 1. Zondag onder de mis van half 12 kleutercrêche in de kleuterschool vlak b(j de kerk. Leidster Jac queline Vollenberg. 2. De kollekte voor MIVA van ver leden zondag heeft het buiten gewoon mooie bedrag van 2656.24 opgebracht. Daarvoor hartelijk dank. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.00 T. Franken. E. Smits; 9.00 R. Aben. H. Kusters; 10.00 A. Millen, Th. Urselman, R. Beerkens; 1130 R. de Vink, Th. Houwen; 18.30 J. Dommeck. M. Wïllemse. Maandag, dinsdag, woensdag 8.00 R. Duivenvoorde, G. Hout; 19.00 M. v .d. Heuvel, M. Janssen. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 M. Pelzer, H. Boom; 19.00 R. Oomens. S. Rongen. Zondag 7 september a.s .om half tien dienst in de aula van Den Hoe- bert aan de Westsingel .waarin voor gaat Mevr .Ds. A. van Delft uit Am sterdam. De koliekten zijn bestemd voor de Medische Zending en het Wereld- diakonaat en het plaatselijk .kerke- werk. Na de dienst gezamenlijk koffie drinken in de koffiekamer. Zondag 31 augustus was de laat ste dienst van dit seizoen in de Her vormde Kerk te Blitterswijck, her vatting zal tijdig worden bekend gemaakt. Zaterdag: 19.00 jaardienst Wim Emons Wim Kessels (v.w familie Ballussen) Harry' Vermeulen. Zondago: 8.30 voer1 een overleden moeder; 10.00 Wiijj .Kessoia.. (v.w. vrienden). ZarigkoB- venray. Maandag: 9.00 tot zekere intentie. Feest van O.L. Vrotnv Geboorte. Dinsdag' 9.00 Broeder Drabbels. Donderdag: 9.00 g Pi eter Hendrik Janssen. Vrijdag: 9.00 overl. familie Ven- nékens-Verschuren; 14.00 uit dank baarheid bij 25-jarig huwelijk Dries- scn-Muijsers; 15.00 voor het bruids paar Tackcn-van Aken. Zaterdag: 19.00 Jan Haegens overl ouders Tijssen-Peeters overl. fam. Stappers. Nel Arts en Chris van Aarssen? f Misdienaars beurten: Zaterdag: 19.00 Paul Janssen. Ro land Tacken, Michel van Dijk, Op het punt waar in Oirlo de Cas- tenrayseweg begint en de Hoofd straat eindigt, staat een fraai wit kapelletje toegewijd aan de H. Anna als een onbekende groot heid.... Vrijwel niemand kent de geschiedenis van het ontstaan van dit monumentje uit de 18e eeuw, of weet er nadere bijzonderheden van. Een inscriptie op de voorgevel vertelt dat dit 'kapelletje in 1788 gebouwd is. De rest van deze in scriptie: R.D. N.I. Weiers pastor me posuit, zou men vrij kunnen ver talen als zou ene pastoor Weiers dit kapelletje gesticht hebben. Hendrikus Weiers, was pastoor te Oirlo van 1755 tot 1803, toen hij daar overleed. Hij was geboortig uit Kevelaer. De bouw van een kapel letje door een pastoor zou dan feite lijk afwijken van de stelling dat veelal families en met name de beter gesitueerden dergelijke ka pellen hebben gesticht. Juist omdat het familie-aangelegenheden waren, werden er geen aantekeningen ge maakt in officiële registers. Zo kon het voorkomen dat enkele genera ties later stichters en tijdstip van oprichting al de vergetelheid ingin gen. Een stichting door een pastoor is bovendien vreemd omdat er in de kerkelijke archieven van Oirlo met geen woord over dit kapelletje wordt gerept. Wat men ons wel weet te vertel len is dat een zekere pastoor Ver voort het originele beeld van St. Anna heeft „veilig gesteld". Maar waar dat beeld toen is gebleven, staat ook weer nergens vermeld. Er is in 1962 een nieuw, van klei ge bakken beeld, voor in de plaats ge komen. Maar wie daar de maker (maakster) van is, Staat eveneens nergens genoteerd. Toch moet men aannemen, dat in dertijd deze kapel met een zekere bedoeling werd opgericht; deel uit maakte van de godsdienstbeleving van die tijd, toen een scheiding tus sen godsdienstbeleving en dagelijks ileven iets onvoorstelbaar was. Dat was geen specifiek christelijke ver dienste: Reeds in de heidense oud heid stonden overal in het vrije veld altaartjes en kleine heiligdommen. Ook 'toen waren dat blijken van godsdienstigheid c.q. afgoderij Uit de jongere geschiedenis weet men dat op Marcus (25 april) de processie naar het St. Annakapelle- tje trok. Ook bij de processie op de eerste van de drie Kruisdagen voorafgaande aan het feest van He melvaart werd langs het kapel letje getrokken. Het kapelletje in- Oirlo verkeerde tot voor enkele jaren in een zeer slechte toestand. Jan van Toor en zijn LTS-leerlingen namen ook hier het gebouwtje onderhanden, en „de naaste buur" Voermans zorgde met behulp van de Dorpsraad voor de uiterlijke entourage. Mede daardoor geeft het geheel een alleszins fraaie indruk. Voermans heeft niet veel werk mot het onderhoud, hoewel net als in alle kapelletjes de wind er alle bladeren en afval naar bin nen blaast. Daardoor staat in de afgegrendelde kapelnis 'het Sint Annabeeldje in goèn al te schone omgeving. Overigens zal men, ook hier attent moeten .zijn op het met selwerk, dat door de ongetwijfeld zwakke fundering langs een drukke verkeersweg, veel te lijden heeft. Toen het kapelletje in 1788 ge bouw werd, werd .het opgetrokken uit baksteen. Tegenwoordig zou men zeggen „schoon metselwerk". Eerst veel later, toen de bakstenen en het voegwerk er niet meer zo fraai uit zagen, heeft men het gebouwtje met een cement pleister afgezet. In het kapelletje staat een houten knielbank; erg nuttig in dit van binnen lage gebouwtje. Men behoeft helemaal niet groot te zijn, om in het kapelletje noodgedwongen het hoofd te moeten buigen Opmerkelijk is, dat er in het Ven- rayse land verschillende kapelletjes aan Sint Anna zijn toegewijd. In het vervolg van deze kapellen-serie zal men dat ongetwijfeld kunnen kon stateren. De verering van St. Anna is sterk toegenomen in de late Middel eeuwen, vooral nadat paus Grego- rius haar (26 juli) in 1584 had voor geschreven voor de gehele Kerk. Ze wordt vereerd als patrones van de moeders en het huwelijk. In de kerk van Oirlo was lang voor het kapelletje gesticht werd een altaar, dat was toegewijd aan de H. Antonius, O.L.. Vrouw en St. Anna. Jurgen van SoeSt. Zondag: 8.30 Ivo Franssen, René Willems, René Theeuwen, Frits Du- pont. Eerste vrijdag van de maand Deze week vrijdag, eerste vrijdag van de maand zal na de H. Mis van 9.00 uur de communie naar de zieken gebracht worden. Kollekte voor de MIVA De kertckollekte voor de Miva heeft opgebracht het bijzonder mooie bedrag van 1012,20. Na mens onze missionarissen en in het bijzonder namens onze dorpsgenoot Broeder Fri'ts Basten heel harte lijk dank aan allen die voor dit ge weldige bedrag zorgden. Maandelijkse kollekte In het komend weekend is er de maandelijkse kollekte voor onze eigen kerk. Laten we ook onze eigen kerk een warm hart blijven toedra gen. 23e zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Zondagsdienst: maandd. Alfons Kurvers Jos Driessen (coll.) tot zékere inten tie (C.). Zondag: 8.30 gest. leesmis Pastoor Weijers en Kapelaan Kerstjens; 10.00 Hoogmis maandd. ouders P. Janssen-Driessen maandd. Jacoba Cornelissen-Engels maandd. Mech- tilda Zegers-v. d. Meer. Dinsdag: 8.00 lsm. uit dankbaar heid (H.). Woensdag: 8.00 lsm. Petrus Ant. Frieriks. Donderdag: 8.00 lsm. tot zekere intentie (S.)- Vrijdag: 8.00 lsm. overleden ou ders (B.). Zaterdag: H. Johannes Chrisosto- mus. 19.00 zondagsdienstmaandd. Theodorus Peeters Jos Driessen (coll.) gest .Hgm. Petronella, Her man en Jacob Rongen, tevens voor Martien en Piet Rongen. 23e zondag door het jaar. Misdienaars: Marcel Duykers en Urban Vollenbergh; Mike en Patrick Kleeven; Hoogmis: Mark Donders en Marcel Classens. Zaterdag: 19.00 voor mijn overl. broer Theo (pastoor), Zondag: 8.00 overl. fam. Janssen- Emonts; "10.00 jrd. voor Jan Cre- mers. Maandag: FEEST VAN MARIA'S GEBOORTE. 19.00 voor mijn overl. broer Theo. Woensdag: 8.00 Gerardus Smits. Tevens tot int. van de offeraars. Donderdag: 8.00 uit dankbaarheid (S.). Vrijdag: 8.00 geen H. Mis; 2.00 ge zongen huwelijksmis tot intentie van het bruidspaar Riet Seuren en Jack Wismans. Zaterdag: 19.00 Lei Héldens. Drieëntwintigste zondag door het jaar. Vandaag eerste zondag van de maand, bijzondere kollekte voor on ze eigen kerk. Houdt door uw bij drage in de kollekte de inkomsten en uitgaven van onze kerk in even wicht. Zaterdag: 19.00 lsm. v. Antcon v. Osch Helm Claessens. Zondag: 8.00 'lsm. v. Gerrit Bou ten en overl. fam.; 10.00 hgm. voor Gerrit Camps; 11.15 maandd. voor Harry Heesen weekd. v. Maria Loonen-Scheffers. Maandag: 19.30 lsm. tot int. van L.V.B. Dinsdag: 7.30 maandd. voor Jozef .Croijmans echtg en Martin Cioij- mans. Woensdag: 7.30 maandd. voor pas toor de Bot tot bijzondere inten tie. Donderdag: 7.30 maandd. v. overl. ouders en kinderen Baltussen-Loo- nen. Vrijdag: 7.30 maandd. v. Mathijs Litjens en echtgenote. Zaterdag: 19.00 Lsm. als jrd. voor Antoon van Osch Jdhannes Voer mans en echtgenote en zoon Piet. Akolieten: za. 19.00 Tj. Jenniskens en H. van Rhee; zo. 8.00 J. Janssen; 10.00 R. Ruijkers, W van Meijel en Th. van Kempen; 11.15 Mart en Ton Heesen. lluwelijksafk.: Martin Manders en Ans Siebers (Venray). Zaterdag: 19.00 H. Mis voor overl. fam. van Well-Thoone. Zondag: 8.30 gest. jgt. voor Jo hannes Hub. Geurts en Maria Geurts-Schreven; 10.00 jgt. voor Nic. van Beers en jgt. voor Bert Derks; 11.30 igt. voor Maria van Soest-Swinkels. Maandag: 19.00 H. Mis voor An toon Verheijen. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor overl. fam. Rongen-Verhallen. Woensdag: 8.00 jgt. voor Chris- tiaan Gijsbers. Donderdag: 8.00 Maandd. voor Marian van Haperen. Vrijdag: 19.00 H. Mis voor Maria van Soest-Swinkels, overl. ouders Smets-Dings, dochter Elisabeth en Theo. Zaterdag: 19.00 H. Mis voor Ge rard, Maria, Wim en Jan Spreeu- wen'berg. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Willy Hendriks en Karei Dekkers. Zondag: 8.30 Joost van Elzakker en Jos Bovee; 10.00 Ko Flinsenberg en Francis v. d. Hoff; 11.30 Rob Koonings en Roel Emonts. Weekdagen: Peter Peeters en Wil- fried van Dijk. Mededeling: De opbrengst van de MIVA-kol- lekte was weer geweldig. U hebt samen weer f 2100,bijeen ge bracht. Namens de paters v. Meijel en Peters heel hartelijk dank. 23e zondag door 'het jaar. 7 sept. Eerste zondag van de maand, bij zondere kollekte voor onze kerk. Zaterdag: 19.00 Hoogmis voor Ma ria H. Muyzers-Michéls v.w. de buurt. Zondag: 10.00 Hoogmis, gest. jgt. voor Z.E.H. Pastoor Vercoulen; 11.30 H. Mis voor overl. ouders Noyen- Arts. Dinsdag: 8.30 gez. H. Mis voor Peter M. Gielen en overl. kinderen. Woensdag: 8.30 Schoolmis gez. H. Mis voor Margaretha Emonts. Donderdag: 8.30 gest. jgt. voor Theodorus van Dijck. Vrijdag: 8.30 gest. jgt. voor Jo hannes Muyzers en Bartholina Berg mans. Zaterdag: 19.00 Hoogmis tot int. fam. Janssen-Arts. Misdienaars: zondag 10.00, woens dag 8.30, zaterdag 19.00 N. Arts, J. Kousemakers; 11.30 A. v .d. Linden, I Rongen. Kolletkanten: zaterdag: van Hoof; zondag: 10.00 Emonts; 11.30 Arts. Zaterdag: 19 uur tot int. van fam. Peeters-Janssen. Zondag: 10 uur voor Tonny Bol den.. Maandag: 8 uur overt, fam. Poels- Duykers. Dinsdag: 8 uur voor Hr. van Deu- tekom. Woensdag: 8 uur tot int. van fam. Bloemen. Donderdag: 8 uur tot int. van fam. Philipsen. Vrijdag: 13.30 Huwelijkshuis Bert Thijssen en Francien Pouwels. Zaterdag: 19 uur voor 'bijz. int. Veeverzekering. Zondag 7 sept. 23e zondag door het jaar. Zaterdagavond om 7 uur Hoogmis jgt. zal. Mienltje Jermeskens. Zondag: 9.45 Hgm. gest. jgt. voor zal. Rector J. Geurts; 11.15 Hgm. voor zal. Gr. Hendriks v.w. de buurt. Maandag, dinsdag, woensdag: H. Mis om 9 uur- Maandag: 9 uur lsm. voor zal. Sef Linders en overl. ouders. Dinsdag: 9 uur lsm. jgt. zal. Leo Jacobs. Woensdag: 9 uur lsm. cverl. fam. Koenen-Jansen. Donderdag: 8 uur lsm. zal. Ber van Ooi en zoon Wim. Vrijdag: 8 uur lsm. jgt. zal. Maria Smdts-Groötelaars. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. 4e zeswekendienst zal. Wim van de Goor. Voor de geestelijke leiding van onze militairen vraagt Kath. Thuis front met de kermisdagen een offer tje. Misdienaars: van Dongen, Geurts. Akolieten voor 7 sept.: C. Clas sens, H. Geurts, Tw. Jacobs. 23e zondag door het jaar. 7 sept. Zondag: 8 uur H. Mis voor Lien Peeters-Janssen v.w. de Bejaarden; 10 uur Hoogmis voor Johannes en Hendricus van Kempen en Ger van Kempen-Friesen. Akolieten: Jan Janssen van de Heidseweg en Peter Spee. Misdienaars van de week: Berrie Fleuren en Martien Jenniskens. Kerkdeurkollekte voor het Natio naal Kaltholiek Thuisfront. Maandag: Feest van Maria Ge boorte. 8 uur H. Mis tot bijz. inten tie. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor Lien Peeters-Janssen v.w. de buurt. Woensdag: 8 uur H. Mis voor Toon Huisman. Donderdag: 8 uur H. Mis voor de overleden ouders Michels-Janssen. Vrijdag: 8 uur H. Mis voor een overleden vader. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Theodorus Voermans en Maria Leijssen. Zaterdag 6 sept. 19.00 Avondmis voor Gerrit Koopmans, John van Veghel en Piet Wismans. Zondag: 8.30 H. Mis te Hol thees t.z.i.; 8.30 H. Mis in de Jozefkapel voor bedevaart uit Brakkestein; 10.00 Hoogmis voor overt, ouders Geurts en voor bijz. int. Maandag: Feest van Maria Ge boorte. 8.45 H. Mis voor de over ledenen van de Karmel v.b.i. voor onze gezinnen en kinderen en uit dankbaarheid. Dinsdag: 8.45 H. Mis tot zegen en genezing v.b.i. Woensdag: 8.45 H. Mis ter ere van dé H. Jozef uit dankbaarheid voor genezing van een zieke tot int. van Maria hulp van de Christenen. Donderdag: 8.45 H. Mis tot zekere •int. en uit dankbaarheid. Vrijdag: 8.45 H Mis .voor fam. van Gurp-van Ooers voor fam. Mols- Oomens. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo celebramos la Navidad de NueStra Senora; a 'las once y cuarto en nuestra capiilla Overloonseweg 2 Misa dialogada en Castellano. Después de la Misa reunion en la salita del convent©. Este domingo y también el domingo próximo el Sr D Jo Jacobs de Tege- len estarè de vacaciones en Roma. Hasta la vistta! NOTICIAS CULTURALES El sabado el dia 13 de sepitiembre en el Centro E spanol reunion de to dos los Padres de Familia. Se les ruega que todos esten presentes por- que es una reunion muy importan te. Hasta 'la vista! In september en oktober weer bedevaarten naar LOURDES Lourdescom ité afd. Venray September-bede vaart De september-bedevaart naar Lourdes ^taat weer voor de deur, n.l. a.s maandag 8 september ver trekt men voor een 9-daagse trip. De pelgrims, die aan deze bedevaart deelnemen, hebben inmiddels hun reis-bescheiden ontvangen. Lees die goed na, zeker wat betreft vertrek trein etc. Zorg ervoor dat U tijdig minimaal een half uur voor ver trek trein op het station aanwezig bent, waar U op de Lourdes-trein wilt staippen. Dit kan dus niet meer in Venray. Wel kunt U van uw treinkaartje gebruik maken om van uit Venray per diensttrein te reizen, waardoor U geen extra kosten be hoeft te maken. Bewaar uw trein kaartje in uw handbagage voor con trole in de trein. Vergeet vooral uw paspoort niet. Goede reis, veel plezier in Lour des en veel devotie. Voorlichtingsavond oktober-bedevaart I Op maandagavond 15 september wordt er door het Lourdes-comité afd. Venray een voorlichtings avond georganiseerd voor de deel nemers aan de oktober-bedevaart (tevens kinderbedevaart), die van 12 tot 19 oktober naar Lourdes gaan. Deze avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in het parochiezaal tje van de Vredeskerk aan de Whistlerstraat. Gaarne nodigen wij allen uit die aan deze oktober-bede vaart deelnemen, heel in het bijzon der de ouders van de kinderen, die op deze avond alle gewenste inlich tingen verkrijgen, zowel voor hos pitaal- als hotelpelgrims. Voor allen die voor. de eerste keer naar Lour des gaan is deze avond zeer belang rijk, want men raakt er dan beter bij betrokken. De inleiding, die ge houden wordt door dhr. H. Theeu wen, zal gepaard gaan met het ver tonen van enkele dia's. Men kan zich voor deze oktober- bedevaart nog opgeven bij dhr. G. Philipsen, Goudsmidstraat 42, tel. 83575. Foto /d ia- avond Deze zal waarschijnlijk worden gëhouden op maandag 10 november a.s. in de zaal van Huize „St. Vin- cerut'ius". Hierover wordt U t.z.t. nog nader geïnformeerd. Kaartverkoop Ook de verkoop van stamkaar ten t.'b.v. het Lourdes Liefdewerk is in volle gang. We hebben even gepauseerd om de gemeentelijke kollektekanilender voorrang te ge ven. We vragen onze medewerkers dan ook om de kollektekalender, die deze week in de rubriek „Gemeente praat" is gepubliceerd", te willen raadplegen en dus niet te kolpor- teren als er data voor andere doel einden zijn gereserveerd. Als U de kollektekalender goed bekeken hebt, zal U blijken dat er in de maand september slechts één hele week open staat en wel 8 t.m. 14 september. Maak zoveel mogelijk van deze gelegenheid gebruik om in uw route 'te kolporteren. HARTELIJK BEDANKT Venray, september 1980 Beste missievrienden. Hartelijk dank aan de vele beken den, onbekenden en stille weldoe ners, en héél bijzonder aan Cameo, voor alles wat ik kreeg tijdens mijn vertof. Maar zeker wil ook niet vergeten hen die regelmatig offeren voor mijn arme missie: voor de weesjes, de ouden van dagen, de gehandicap ten die verschopt en verjaagd wor den, voor armen en verlaten zieken, voor tuberculose-lijders en melaat sen, en heel bijzonder voor hen die anders van honger om zouden ko men. Nu kan ik weer met nieuwe moed vertrekken, en zeer veel mensen ge lukkig maken en bevrijden uit hun miseries. „Wat gij aan de minsten der mijnen hebt gedaan, hebt gij aan Mij gedaan": Hij, de gever van al het goede, zal u rijkelijk belonen. De tijd is erg beperkt, hen die ik beloofde te bezoeken en het niet deed, verontschuldig mij. Velen vroegen ook nog om een bankrekening, het beste is te sturen naar: Provinciale ekonome Zusters van Liefde J. M. Groenewoudseweg 61 6524 TR NIJMEGEN, Alg. Bank Nederland nr. 53.72.62.652, voor de missie van zr. Aniceta Jermeskens. Nogmaals hartelijke dank voor alles en Gods rijksite zegen zuster Aniceta Jermeskens van het Brukske.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 15