Twee weken uit het politiedagboek VENRAY 30 jaar geleden MEULEWEI-FEESTEN IN GEYSTEREN JEUGDVERENIGING JERA 70 TE YSSELSTEYN BESTAAT TIEN JAAR Inspraakreakties BUITENGEBIED Kraker verliet woning vrijwillig PEEL EN MAAS Jeugdige diefjes gepakt Gewonden bij botsingen De bromfiets bestuurd door de 13 jarige mej. M. J. uit Vierlingsbeek met als duopassagiere E. uit Vier lingsbeek, reed over het fietspad langs de Maasheseweg. Bij de krui sing met de Spurkterdijk maakte de bestuurster een beoordelingsfout raakte de macht over het stuur kwijt en kwam ten val. Zowel de bestuurster als de duopassagiere moesten met diverse verwondingen naar het ziekenhuis worden ver voerd. Drank in bestuurder Tijdens de kermis moesten Ven- rays politiemannen een 18 jarige jongeman uit Oirlo in het bekende pijpje laten blazen wegens overma tig drankgebruik. Het werd gevolgd door de bloedproef want met te veel alcohol is het en blijft het ge vaarlijk rijden als bestuurder van een auto. De bestuurder kreëg het bekende rijverbod en proces ver baal aangezegd. Kraan in brand Bij het achteruitzetten van de zelfrijdende landbouwkraan ont dekte de bestuurder H. S. op De Haag te Merselo dat die kraan in brand stond. Er was de gehele dag met die kraan gewerkt en waar schijnlijk is kortsluiting de oorzaak van die ongewone brand geweest Venrays brandweerlieden kwamen in aktie. maar desondanks moet die kraan toch als verloren beschouwd worden. Heroes, Mark Foggo and the Se cret Meeting kan niet de schuld zijn van deze tegenvaller. Verder het he le creatieve (het zelf bezig zijn met allerlei dingen) brengt helemaal de sfeer die Braktief kenmerkt. De Stichting Braktief en O.J.C. De Brak zijn dan ook zeker van plan om volgend jaar weer een Braktief te organiseren, misschien dan op een ander tijdstip. We hopen ook dan weer op de medewerking van buurtbewoners, gemeente etc. Terugkijkend is de tweede week- hélft geslaagd met vrijdagmiddag een vliegermiddag, zaterdagavond een engelse topgroep waar toch plm 700 mensen publiek waren en waar bovensaande foto genomen werd. Dank zij de oplettende bewoners van het Brukske, die een goed sig nalement aan de politie wisten te verstrekken kon de politie drie jeugdige diefjes aanhouden van 11 en 12 jaar die in de afgelopen week in enkele woningen in het Brukske hadden weten in te breken. De buit welke enkele honderden guldens I bedroeg was door het jeugdige drie tal opgemaakt op Venrays kermis. De ouders van de betreffende jon gens zullen trachten maatregelen te treffen voor vergoeding van de schade. Goedkope benzine In de nacht van vrijdag op zater dag omstreeks half drie werden door de beheerder van camping de Barrier aan de Maasheseweg twee I Venrayers van 28 en 16 jaar op he terdaad betrapt toen het tweetal be- I zig was benzine over te hevelen uit een benzinetank van een op de par keerplaats bij de camping gepar- keerde personenauto. Dat overheve len gebeurde via een slang uit de tank in een jerrycan. De camping- beheerder was in 't gezelschap van enkele campinggasten en een hond. De verklaring van het tweetal was dat men plotseling tot. de ontdek king was gekomen dat de benzine tank van hun auto leeg was, men durfde de auto niet achter te laten en de Venrayse benzinepompen wa ren gesloten. De campinghouder en zijn gasten kon het tweetal over geven aan de Venrayse politie. Het zal nu wel dure benzine worden voor deze heren. Vernielingen M. deed aangifte van vernie ling aan drie vrachtauto's welke op zijn terrein aan de Akkerweg ston- denij geparkeerd. Voorruiten, spie gels en klokjes waren vernield. De PTT moes.t wederom aan gifte doen van vernielingen aan 2 telefooncellen, t.w. bij het oude ge meentehuis en bij de schouwburg. De politie vraagt eventuele getui gen zich met haar in verbinding te I willen stellen. Geen voorrang Onmiddellijk bracht hij zijn auto tot stoppen en ontdekte na hel ope- Auto in brand In de Ouverturestraat brak door onverklaarbare oorzaak brand uit in de personenauto van B. H. Ondanks dat Venrays brandweerlieden vlug in aktie kwamen, brandde de auto geheel uit. Bromfietser had geluk De 16 jarige bromfietser J. V. uit Venray wilde vanaf het fietspad langs de Albionstraat linksaf de St. Catharinastraat inrijden maar lette onvoldoende op het achterop ko mende verkeer. Achter hem naderde op vrij korte afstand de personen auto bestuurd door de 39 jarige mevrouw C. v. L. uit Roermond Door een uiterst snelle reactie en hard remmen door de bestuurster werd weliswaar de brorfifiets ge raakt en kwam de bromfietser te vallen, maar die liep geen noemens waardig létsel op. De materiële schade bleef beperkt. In de tuin tot stilstand Een personenauto bestuurd door de 34 jarige mevr. R. uit Venray reed over de Beek weg, zij zag voor zich een personenauto maar eerst op het laatste moment zag ze dat die auto stilstond. Mogelijk omdat een van haar kinderen die in de auto zat haar aan het schrikken maakte haalde ze die auto in, maar trapte vervolgens te hard op de rem waardoor haar auto een halve draai om zijn as maakte en rechts van de weg in de tuin van de familie A. tot stilstand kwam. De schade bleef beperkt. Vernielingen Zinloze vernielingen werden aangericht o.a in het voormalige lyceum van de paters Franciscanen. Diverse brandkranen waren open gedraaid waardoor vloeren onder water kwamen te staan. Voorts wa ren er stukken uit de tegelvloer ge broken. Drie jongens staken in de Gey- sterse bossen een bromfiets in brand. Toen de knapen ontdekt werden namen zij de benen. Het be treft een groene Zundapp, frame nummer 5617875, bouwjaar 1969. Omdat de politie nog niet de eige naar van de bromfiets heeft kunnen achterhalen wordt die verzocht zich in verbinding te willen stellen met de politie. Weer sneuvelden twee ruiten van de Koninkrijkszaal aan de Hen ri Dunantstraat. Diefstal J. P. deèd*aangifte van diefstal van een slang van zijn sproei-instal- latie, lengte 15 meter en waarde is 800 gulden. Uit de Pentagonbar verdween een sportjasje terwijl ook tijdens de kermis verschillende aangiften van diefstal van fietsen moesten worden opgenomen. Vechtpartij Venrays politie meest handelend optreden bij een vechtpartij tussen de 50 jarige C. B. uit Venray en de 30 jarige plaatsgenoot J. H. De eer ste kreeg medische bijstand, de an der welke nog onder invloed ver keerde werd naar het politiebureau overgebracht en later, na aanzeg ging dat proces verbaal zal worden opgemaakt, huiswaarts gezonden. Daders konden wor den achterhaald Op 26 december van het vorige jaar werd Venray opgeschrikt door zinloze vernielingen welken werden aangericht bij een zevental gloed nieuwe personenauto's welke op 't terrein van de Atebe-garage ston den. Een gloedniewe auto werd dooi de daders meegenomen en daarme de werd het toegangshek geramd, maar verder kwamen de daders niet want na een kilometer liet men de auto als een wrak achter. Het gelukte nu de politie om die daders aan te houden Dat bleken de 28 jarige R. K. en de 19 jarige R. V. uit Venray te zijn. Ze hebben inmiddels een volledige bekentenis afgelegd. Na te zijn voorgeleid aan de hulpofficier van justitie zijn ze later na overleg met de officier van justitie huiswaarts gezonaen. Terzake vernieling aan ae bus halte van de Zuid Ooster aan de Leunseweg werden de 17 jarige M. V en R. Th. aangehouden. Na ver hoor en aanzegging dat proces ver- het tweetal aan hun respectievelij ke vaders overgegeven. De twee 20 jarigen F. J. en Th. Ph. werden aangehouden terza ke vernieling van een gloeilamp aangebracht nabij de'winkel Ex in de Grotestraat. Venrays politie moest veel in aktie komen Gelukkig bleven wij in Venray gespaard van ernstige zaken of ca lamiteiten. Vele tientallen malen moest Venrays politie tijdens de warme dagen in aktie komen, voor burenoverlast door muziek, kamp vuurtjes, hondegeblaf, familiemoei lijkheden, burenruzies, vals alarm, rotzooi schoppen en vuurtje stoken, maar verder had Venrays politie 'n rustige kermis. Auto's werden beschadigd De 42 jarige E. B. uit Maas hees. bestuurder van een personen auto, ontdekte na geparkeerd te hebben in het Venrayse dat de por tier van zijn auto schade had opge lopen. De veroorzaker had zich niet bekend gemaakt. De 28 jarige J. M. ontdekte bij terugkeer dat zijn in de parkeerha ven van de Paterslaan geparkeerde auto beschadigd was. Ook van deze veroorzaker was niets te bespeu ren. Aan de Julianasingcl werd de auto van H. S. beschadigd. De me vrouw die hier ongewild de oor zaak van was, meldde zich netjes. Terecht een dame in het verkeer! Materiële schade Een vrachtauto bestuurd door de 30 jarige J. L uit Roermond reed over de Schoolstraat in de verbo den richting. De personenauto be stuurd door de 23 jarige mevr. v.d. M. uit Venray, wilde vanaf de Hoenderstraat linksaf de Eindstraat inrijden, op het moment dat de au to uit de verboden rijrichting kwam Er ontstond een botsing met alleen materiële schade. De 46 jarige bestuurder van een personenauto. K. G. uit Venray, wilde vanaf het Brukske rechtsaf de Henri Dunantstraat inrijden en daarna linksaf de St. Antoniusveld- weg inrijden, maar 'botste daarbij door tot nu toe onverklaarbare oorzaak tegen een over de Henri Dunantstraat rijdende personenau to. De heer Hennckcs, medewerker van Rank Xerox Venray was per auto op weg naar zijn werk toen hij rookontwikkeling onder de mo torkap waarnam. Defecte wissel Wesp in keel Een duitse jongen, deelnemer aan de inzet op het soldatenkerkhof in Ysselsteyn, had niet gemerkt dat in zijn glas appelsap een wesp was ge vallen. Toen hij aan dat glas dronk kreeg hij de wesp welke nog leefde in zijn keel. De wesp stak, en als de algehele leider van deze jonge ren niet onmiddellijk het eingste wat hij had kunen doen had gedaan dan was het slecht met die jongen afgelopen. Peter Muller reed waar schijnlijk de rit van zijn leven, alle verkeersvoorschriften lapte hij aan zijn laars en met 150 kilometer per uur reed hij naar het ziekenhuis te Venray waar operatief kon worden ingegrepen en het levensgevaar binnen de kortste keren verdwenen was. De behandelend arts sprak van een doortastend optreden van de leider die er voor had gezorgd dat met enkele dagen het leed bij die jongen geleden zou zijn. Wat nu overbleef was alleen maar een ge zwollen keel. Tegen betonrand Op de Henri Dunantstraat kwam de 25 jarige mevr. v. d. M. uit Ven ray ten val doordat haar fiets te gen een betonrand kwam. Met een hoofdwond moest zij naar het zie kenhuis worden vervoerd. Na on derzoek aldaar bleek de verwonding mee te vallen en kon zij naar huis worden overgebracht. Tegen geparkeerde auto Door een uitwijkmanoeuvre op de Langeweg, voor een motor, be stuurd door de 24 jarige M. W. uit Venray, door de 30 jarige bestuur der van een personenauto L. B. uit Venray kon een botsing worden voorkomen, maar nu botste de auto tegen een geparkeerde auto op. Het bleef bij lichte schade. Motor tegen fiets Op de kruising Ursulastraat, Past. v. d. Gaetstraat botste de 29 jarige A. S. met zijn fiets tegen een motor bestuurd door de 22 jarige J P. Het bleef bij lichte schade maar de po litie ontdekte dat de motorbestuur der niet in het bezit was van een rijbewijs of oefenvergunning. Hier voor kreeg hij proces verbaal aan gezegd. Fietser licht gewond Bij de kruising Wustenweg, Hor- sterweg, Steegkamp stapte de 72 ja rige fietser J. J. uit Venray af om de kruising rechtdoor al lopend over te steken. De 23 jarige bestuur ster van een personenauto M. D. uit Venray zag de overstekende man te laat en kon een botsing niet ge heel voorkomen. De bejaarde fiet ser werd licht gewond en overge bracht naar het ziekenhuis. De laatste dagen van Braktief zijn ondanks het tegenvallende be gin, een succes geworden. Dinsdag middag was een leuke uitschieter als kindermiddag waar toch een kleine 250 kinderen aanwezig wa ren en waarvan men na afloop met een tevreden gevoel huiswaarts keerde. Het begon allemaal zaterdagavond een rustige avond. De zondag zou dan het klapstuk van de week moe ten worden maar werd een tegen valler o.a. door organisatorische fou ten (geen aanvangstijden op affiche en een verkeerd gekozen tijdstip), maar zeker ook door het helemaal geen ruchtbaarheid geven door de nieuwsmedia (radio, dag- en week bladen, behalve Peel en Maas die als enigste krant een programma afdrukte met een begeleidend schrij ven De pech was helemaal rond toen zondagmorgen vlak voor die aanvang het onweer losbaarstte en doordat 's middags tijdens het con cert de installatie kapot ging waar door alle tijdschema's in de war werden geschopt en alles uitliep tot middernacht, waardoor de omwo nenden in hun slaap gestoord wer den en zich beklaagden bij de poli tie. Hiervoor biedt de organisatie en Open Jeugdcentrum De Brak de ze mensen dan ook hun oprechte excuses aan, in het verdere ver loop van de week hebben deze men sen ondanks misschien wat over last fantastisch meegewerkt! Het goede programs van zondag met o.a. topgroepen als Steel Pulse (een top reggae-formatie) en Urban De 34 jarige bestuurster van een personenauto mevr. V. uit Venray verleende op de kruising Hoender- straat-Langeweg geen voorrang en daardoor ontstond een botsing met I de personenauto bestuurd door de 28 jarige mevr. N. uit Vierlings- I beek. Het bleef bij materiële scha de. nen van de kap een motorbrand. Na tevergeefs blussen met behulp van een autoblusser werd de brandweer gealarmeerd. Bij hun aankomst stond de auto reeds in lichterlaaie. De geheel uitgebrande wagen werd na het blussen weggesleept waarna het wegdek werd schoongespoten. Donderdagavond omstreeks half zes werd een defect ontdekt aan een van de wissels bij het station van de NS te Oostrum. De trein uit de rich ting Nijmegen kon niet meer het station bereiken terwijl de trein uit de richting Venlo op het station zijn eindpunt vond. De reizigers moes ten nu te voet de afstand overbrug gen omdat de treinen retour gingen. Om half acht was het defect her steld en kon het treinverkeer weer normaal plaatsvinden. Tot dan was ook de overweg aan de Mgr. Hans- senstraat gesloten zodat de politie het verkeer moest regelen. Inbraken De 37 jarige P. S. deed aangif te van inbraak in de Taveerne „De Open Haard". Ontvreemd werd 'n geldbedrag van 200 gulden, 3 slof fen shag, terwijl diverse snacks be dorven waren omdat men de koeling had laten openstaan. De onbevoeg den hadden zich toegang weten te verschaffen door vernieling van een koepel. Aangifte werd gedaan van in braak in de ruimten van de tafel tennisvereniging Red Stars en het spaanse clublokaal Espanol, gelegen aan de St. Antoniusstraat. Een deur aan de binnenplaats was openge broken. Twee flipperitasten en een voetbalautomaat werden geforceerd en drie koelkasten opengebroken. Een nog onbekend bedrag aan geld was meegenomen. S. deed aangifte van*inbraak in zijn aan de Tarantellastraat ge legen woning. Naast de aangebrach te vernielingen, welke enkele hon derden guldens schade opleverden, was er geld en sieraden ontvreemd tot een bedrag van bijna 1000 gld. Campinghouder S. aan de Maas heseweg deed aangifte van open breken van zijn voor het terrein geparkeerde bestelauto. Voor een bedrag van 2500 gulden was aan ge reedschappen ontvreemd. Hond gedood De ambulance bestuurd door G. kon op de Merseloseweg de over stekende hond van mevr. V. niet ontwijken. Bij een botsing werd de hond gedood en de ambulance liep lichte schade op. De Ysselsteynse jeugd viert het 10 jarige bestaan van hun Jeugdvere- 1 niging Jera '70. Het begon in 1968 met de opkomst: van enkele perso nen die in Ysselsteyn iets voor de jeugd wilden gaan doen. Er werd onder die personen samen met de dorpsraad en andere verenigingen tot een oprichting gekomen van een jeugdvereniging. Er werd na vele besprekingen uiteindelijk een jeugd raad (afkorting Jera) gevormd in l 1970. In de beginjaren was het voor de jeugdraad nog moeilijk om groe- pen te vormen. Eind 1970 begon de jeugd op te komen. De eerste disco avond werd toen bezocht door on geveer 30 man, maar geleidelijk aan werd het dan toch drukker In '71 werden er meerdere activiteiten gedaan zoals handvaardigheid, ori- j en'tatietochten, droppings, kinder- middagen enz. Naar aanleiding van de in novem ber 1979 gehouden inspraakronde met betreking tot het orvtwerp-be- stemmingsplan „Buitengebied", zijn bij het gemeentebestuur 138 in spraakreacties van 126 insprekers binnengekomen. Deze inspraakreacties zijn door het gemeentebestuur uitvoerig bestu deerd en van een antwoord voorzien. In totaal zijn 126 antwoorden ge formuleerd, waarvan er 61 als posi tief, 50 als negatief en 15 als alge meen kunnen worden aangemerkt. Het is de bedoeling, dat de inspre kers in de loop van deze maand ant- I woord krijgen op hun ingezonden I reacties. De jeugdvereniging ging in 1972 naar een eigen gebouw, dat voor heen van de tuinbouwvereniging was. Dat gebouw werd in '72 danig verbouwt tot een goed onderkomen voor de Ysselsteynse jeugd. In mei 1973 werd het gebouw officieel ge opend door de toen nog bekende burgemeester Sdhols uit Venray. De Ysselsteynse jeugd bezoekt de ac tiviteiten nog zeer goed. Zondag 17 augustus houdt Jera '70 een DOEDAG voor de jeugd en een Grote Ballonnenwedstrijd. Er zijn diverse prijzen te winnen op de Doedag. Tussen 2 en 4 uur 's middags wor den op het trapveldje langs Jeugd- gebouw „De Koel" rond de duizend ballonnen opgelaten door de kinde ren. Aan het jeugdgebouw „De Koel" zal na die dag de stand van het neerkomen van de balonnen worden aangegeven op een kaart. Per leef tijd wordt er dan bekeken wie zijn ballon het verst liet komen. Ouders kom met uw kinderen a.s. zondag naar Jeugdgebouw „De Koel" in Ysselsteyn waar het een gezellig vertoeven is op die dag. Na de ballonwedstrijd nog goede muziek door een Ysselsteyns orkest „Dragon Fly". Nog net voor de fatale datum ging de familie welke in Brukske een wo ning kraa'kte vrijwillig uit de door hun illegaal bezette woning. Voor de agent van Venrayse politie K. het sein om maar in de woning te trek ken- Daarmee was dan weer orde op zaken gesteld. Alleen hebben wij zo onze problemen met de woning toewijzing. Als een Eindhovens ma kelaarskantoor eigenmachtig kan beslissen aan wie een bepaalde wo ning in Venray wordt toegewezen zonder daarbij rekening te moe ten houden met urgentiegevallen dan vinden wij dat maar onrecht vaardig! Op 16 en 17 augustus a.s. organi seert de Geysterse Joekskapel „Kei dur Nève" voor de tweede achter volgende keer de Meulenweifeesten in het historierijke Geysteren. Net als het vorige jaar beloven de fees ten bijzonder sfeervol te worden, waarbij niet ontkend kan worden dat de unieke ligging van het feest terrein er borg voor staat dat suc ces bij voorbaat verzekerd is. Im mers. een klaterende en een zich door de weilanden kronkelende beek een feestelijk verlicht waterrad en een door bossen omgeven weiland zijn voo:r de organiserende Joeks kapel uit Geysteren de natuurlijke elementen, waardoor een heus ge voel van zalige romantiek wordt op geroepen, althans bij al diegenen, die een goed feest niet weten te versmaden. Voeg daarbij 'n zacht ruisende wind en een op een heuvel gelegen boerderij en ziedaar: een welhaast volmaakt decor ligt te wachten op zijn spelers, de bezoe kers van de Meulewei-feesten. Voor wat het programma betreft: op zaterdag 6 augustus a.s. worden de Meulewei-feesten om 20.00 uur geopend met het ontsteken van 4 reusachtige kampvuren. Daarna zorgt de alom vermaarde en in deze contreien zeer bekende blaaskapel „Die Lustige Freunde" uit Beringen ervoor dat er behalve ademloos ge luisterd ook ademloos wordt gedron ken en gegeten; want natuurlijk geen feest zonder voedsel en drank en muziek, aldus Theo Alards, een van de initiatiefnemers van de Meuleweif eesten. Zondag 17 augustus a.s. vermeldt het programma: 11.00 uur Früh- schoppen. Joekskapellen uit Venlo en Venray zorgen voor de muzikale omlijsting en stellen de bezoekers in de gelegenheid zich op de hoog te te stellen van de muzikale pres- uw Venrays weekblad taties van eerdergenoemde joeks kapellen. Voor de kinderen worden op die dag in een tent tekenfilms gedraaid. Bovendien bestaat de mo gelijkheid dat per huifkar gratis 'n tocht door Geysteren en omgeving kan worden gemaakt. Geysteren staat bekend om zijn gastvrijheid en ook nu weer is dit het geval: de toegang tot de Meule- weifeesten is gratis, evenals alle evenementen voor de kinderen, terwijl bij slecht weer de feesten doorgang zullen vinden in een na bijgelegen schuur. De opbrengst van dé feesten wordt steed voor de aankoop van het (nog door de Geysterse Joekskapel be- steeds onvolledige) instrumentarium van de Joekskapel „Kei dur Nève" en volgens Theo Alards is het dui delijk dat Geysteren alleen niet in staat is om een dergelijk instru mentarium aan te kopen. UIT PEEL EN MAAS VAN 19 AUGUSTUS 1950 - No. 33 Voor rekening van de Eerw. Zus ters Ursulinen werd aanbesteed het maken van de benodigde chambret- ten. Door 5 aannemers werd inge schreven. Hoogste: Genneper Mo len, Gennep 65.683,laagste J. Verhoeven, Venray 45.442, De Grotestraat eiste weer zijn tol, dat het leven kostte van het 4-jari- ge Maryke Magry. Mevr. Magry die hier uitweek bij een steigerwerk, bemerkte te laat dat achter de vrachtwagen een aanhangwagen hing, viel van haar fiets, waardoor de kleine, die achter op zat, onder de wielen terecht kwam. Mevr. M. werd in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis vervoerd en in de loop van de avond voorzien van de laatste H. Sacramenten. Haar toestand is zorgwekkend. In de Paterskerk werd door Pater Micheas O.M. Cap. een H. Mis opge dragen volgens de Byzantijns Sla vische ritus. De wisselende gezan gen werden uitgevoerd door het fraterskoor. Deze plechtigheid die men zeer zelden kan volgen, trok de nodige aandacht. Namens B. en W. werd aanbe steed de verbouwing en herstel van de gemeente boerderijen, Zwartwa- ter (van Tilburg en Arts) en herstel woning Testrik (Manders). Acht in schrijvingen kwamen binnen. Hoog ste: M. Poels, Venray 18.999, laagste: L. Maas Venray 11.937 Mgr. Hanssan, Bisschop-Coadju tor, sloot te Oostrum met een pon tificaal Lof op Trans Cedron de vie ring van het zesde eeuwfeest van de vinding van het Miraculeus- Beeldje. In een lange stoet waar bij alle verenigingen van Oostrum te genwoordig waren alsmede de fan fares van Leunen en Oirlo, trok men naar het kerkhof. De opvoe ring van de „Duivel op Spraeland" had wederom grote belangstelling. Door de staf Meerssen werd be noemd tot aalmoezenier van de R.K. Jeugdbewering ,Jong Nederland" afd .Noord-Limburg, Pater Adria- nus Loof o.f.m. beter bekend als „De Klokkeluider". Met ingang van het nieuwe school jaar is mej. A. Peters directrice aan de landbouwschool alhier, in gelijke functie overgeplaatst naar St. An- thonis. Op de tennisbaan van Hotel Git zeis werd door de Venrayse tennis club een toumooi georganiseerd, waarbij bij het heren enkelspel W. Schaeffers le werd en Jac. Coenen 2e. Bij het dames enkelspel was Do- rothé Smits de beste en werd Door Martens 2e. Bij het dubbelspel wer den de heren Coenen en Ruyten winnaars. Onze dorpsgenoot Gerard Heezen uit Veltum, Broeder Donatus van de Broeders van Liefde (gesticht St. Jan Baptist) te Zelzate (B.) herdacht aldaar zijn zilveren kloosterjubi leum. Vrijdag 11 augustus had op 't feestelijk versierde gemeentehuis de herdenking plaats van het feit dat Mr. Jansen 12V* jaar burgemeester was van Venray en het tevens 25 jaar geleden was dat de heer en mevr. Janssen-Westen iin het huwe lijk traden. De feestdag werd inge zet met een plechtige H. Mis van dankzegging, waarna op het ge meentehuis de huldiging plaats vond. Namens de raad voerde wet houder P. Pubben het woord, die bij de huldiging ook mevr. Janssen betrok. Gemeentesecretaris H. Vorst bood namens het personeel de ge lukwensen aan. Namens het ge meentebestuur en personeel over handigde hij aan de jubilaris een vulpenhouder met vulpotlood, als geschenk. Nadat de burgemeester geroerd dank had gebracht maakten ontelbaar velen gebruik om de ju bilaris te feliciteren. Vele bloem stukken en cadeaux werden binnen gebracht. Het feest werd later in huiselijke kring voortgezet. Kermis-zondag tegen twaalven brak brand uit in een patates-frites kraam op het Henseniusplein. Tot overmaat van ramp sprong ook een der petroleum-vergassers en de steekvlam zette de kraam van Camps uit Horst en de Milse dans tent in vlammen. Gelukkig was de ze laatste leeg. Ook de auto-scooter had vlam gevat. Onze brandweer was ook deze avond paraat en wist het brandende gedeelte te isoleren en te blussen. Drie personen, die de friteskraam bedienden liepen brand wonden op. Het Lunapark en de Stoomoaroussel, die veel gevaar lie pen door rondvliegende vonken, werden nat gehouden met een sproeislang. Een eresaluut aan Ven rays brandweermanen, die hier weer bewezen, wat een goede trai ning en goed materiaal vermogen. Maandag 14 aug. arriveerde in Venray de Generaal der Minder broeder de H.E. Pater Pacificus Pe- rontoni vergezeld door de Provin ciaal in Nederland Pater Dr. Apolü- naris van Leuven en Pater Dr. WiJ- librord Lampe, oud-Definitor-Gene- raal. Door de 120 minderbroeders die hier in Venray wonen, werd hij in een lange procesise de klooster kerk binnengeleid. Kermis-donderdag bracht de Raad van Elf en Prins Jan en zijn ge volg een bezoek aan Rotterdam, waar de Venrayse carnavalsvereni ging uitgenodigd was door het be stuur van de Rotterdamse Ahoy. Vergezeld met een groot aantal sup porters, o.a. de metaalbewerkers- bond, deed Prins Jan aldaar zijn intocht met een zestal rijtuigen, voorafgegaan door bereden politie en twee orkesten. In oud-Rotterdam werd de stoet ontvangen in het Hof van Wenen en aldaar toegesproken door de loco-burgemeester Beuke laar. Oorkonden werden uitgereikt en Vorst Karei bracht dank voor de spontane ontvangst. Jan I reikte de coraties en Limburgse vla uit. Voor de carnavalsvereniging was dit het eerste bezoek buiten Venray dat een niet te versmaden reclametocht was voor Venray. Venray's Mannenkoor hield bij gelegenheid van haar 40-jarig be staan een groot Nationaal Zangcon cours, waaraan verschillende man nenkoren, gemengde koren dames koren en dubbelmaimenkwartetten, in totaal ruim 600 zangers, aan deelnamen. Tot slot werd op 15 aug. met een galaconcert door de Kon. Harmonie „Auroa" uit Grevenbicht, de jubileumfeesten gesloten. Tot leraar aan de Landbouwwin- terschool te Horst werd benoemd de onlangs tot ingenieur gepromoveer de dorpsigenoot, A. Peeters uit Oirlo. De onlangs gewijde priester van het Bisdom, de E.W. Heer W. van Kempen uit Leunen, werd aange wezen om zijn studies te Rome voort te zetten.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 5