ZOMERKLEDING 20-50°/o KORTING DA S PAS TIEN JAAR GELEDEN Polstokspringen te Melderslo bij MODIEUZE KINDERKLEDING GROTESTRAAT 30 VENRAY Weigering bloedproef Na aanhouding, terzake het rijden, onder invloed op een fiets, weiger de de 38-jarige W. A. uit Venray medewerking aan een bloedproef. Hij kon huiswaarts keren met de mededeling dat procesverhaal tegen hem zal worden opgemaakt. Rijden onder invloed en plegen van verzet In de nacht van zaterdag op zon dag wilde Venrays politie de 26-ja rige G J uit Venray aanhouden ter zake het vermoedelijk onder in vloed besturen van een auto. Die bestuurder weigerde met de politie mee te gaan. Vervolgens bemoeiden zich twee inzittenden van de auto, de 27-jarige G. S. en de 32-jarige M. S uit Venray, zich met die aanhou ding. Er ontstond een handgemeen, waarbij een van het drietal zelfs kans zag de politiemannen met een riek te bedreigen. Nadat de politie assistentie had gekregen was het verzet spoedig gebroken en werd het drietal overgebracht naar het poli tiebureau en voor verhoor ingeslo ten. Na voorgeleid te zijn voor de hulpofficier van justitie werden zij, onder aanzegging dat van een en ander procesverbaal zal worden op gemaakt, huiswaarts gezonden. Geen visitekaartje P. F. trof zijn aan de Saraban- dastraat geparkeerde auto bescha digd aan Hij kon geen visitekaartje van de veroorzaker ontdekken. Ree gedood dood aangetroffen dat vermoedelijk Op de Venloseweg werd een reed slachtoffer is geworden van het snelverkeer. De bestuurder van die auto is nog niet bekend. Mogelijk heeft hij de botsing niet opgemerkt. Twee gewonden bij botsing De 67-jarige autobestuurster mevr. v. C .uit Venray verleende op de kruising HelfrichstraatKempweg geen voorrang aan een personen auto bestuurd door de 29-jarige J. uit Venray. Bij de daardoor ontsta ne botsing liep de bejaarde bestuur ster en een medeinzittende lichte verwondingen op. Zij werden naar het ziekenhuis vervoerd. Overigens viel er zware materiële schade te noteren. Bus draaide te kort De 36-jarige autobestuurder J. v. S. uit Venray reed over de Pr. Bem- hardstraat. Vanaf de Julianasingel naderde een autobus van de Zuid ooster. De bestuurder stopte bij het gebouw van de Zuid Ooster tenein de de bus vrije doorgang te ver lenen. De bus draaide echter te kort en botste tegen de stilstaande per sonenauto. Het bleef bij lichte schade. Inbraak Door verbreking werd toegang verkregen tot het bouwterrein van de fa. V. in plan Landweert. Uit een op dat terrein aanwezige opslag- container en nissenhut werden di verse materialen o.a. rollen lood en gereedschappen ontvreemde, welke een totale waarde hadden van 5800,—. v. d. H. wonende te Holthees, deed aangifte van inbraak in zijn aan de Spurkt staande schuurtje. Een tiental sproeiers en enige sleu tels werden ontvreemd. De schade bedraagt meer dan 1000 gulden. L. wonende te Helmond, deed aangifte van inbraak in zijn in Ven ray leegstaande woning. Enige vaas jes, lampen en voorwerpen van min der waarde, werden ontvreemd. Materiële schade De 17-jarige bestuurder van een bromfiets W. uit Wassenaar gaf bij de oversteek Mgr. Hanssenstraat WanssumsewegWitte Vennenweg geen voorrang aan de over de Wans sumseweg komende personenauto, bestuurd door de 36-jarige S. uit Meerlo. Bij de daardoor ontstane botsing bleef het bij materiële scha de. Op de kruising Timmermanns- weg-LcvinCkplein-Kerkweg was het niet verlenen van voorrang oorzaak dat de personenauto's bestuurd door de 47-jarige J. L. uit Venray en de 27-jari'ge J. D. uit Deurne met el kaar in botsing kwamen. Op de Noordsingel reed een personenauto, bestuurd door G. W. in de richting van de kruising met de Overloonseweg. Uit de richting van het centrum naderde een per sonenauto, bestuurd door de 26-jari- ge C. v. D. Op de kruising stond een links voorgesorteerde autobus. De bestuurder komende uit het cen trum wilde de voorgesorteerde auto bus rechts passeren, maar op dat moment draaide de eerste bestuur der vóór de autobus langs de Over loonseweg op. De autobestuurders konden elkaar ontwijken C. v. D. botste met zijn auto tegen een ver keersbord. Het bleef bij materiële schade. De 32-jarige autobestuurster v. d. V. en de 24-jarige autobe stuurder P. E. reden beiden over de Helfrichstraat en stopten achter el kaar bij de kruising met de Kemp- weg. Vanaf de Kempweg naderde een personenauto met aanhangwa gen welke de Helfrichstraat wilde indraaien. Om de bestuurder van die wagen het iets gemakkelijker te maken, wilde v. d. V. haar auto ach teruit zetten, maar ze lette niet op het achter haar staande verkeer. Dat merkte ze pas toen haar auto tegen de achter haar stilstaande auto van P. E. botste. Het bleef bij materiële schade. Taxi in sloot De 25-jarige taxibestuurder J. J. uit Venray, reed op de Horsterweg. Mogelijk tengevolge van het vele water op de weg verloor de auto de grijp op het wegdek, waardoor de bestuurder de controle over het stuur verloor. De auto be landde in een sloot. De bestuurder liep geen noemenswaardig letsel op. De taxi werd totaal vernield. Diefstallen De crossmotor van v. W. was door onbevoegden uit de garage ge haald en ongeveer 300 meter verder in een bosperceel neergelegd, ken nelijk met de bedoeling hem later op te halen. Maar de diefstal werd tijdig ontdekt en de zoekaktie le verde resultaat op. M. deed aangifte van diefstal van zijn cassette-recorder en een houder met cassettebandjes. Waar de 250 gulden. Het gestolene bevond zich in een aan de Veltumse Kleffen geparkeerde auto. P. R. deed aangifte van diefstal van een rekenmachientje ter waar de van 300 gulden. H. O. deed aangifte van dief stal uit zijn auto van een cassette recorder met 20 bandjes, alsmede andere goederen en zijn autopapie ren. Voorts waren vernielingen aan zijn auto gepleegd, o.m. aan de twee buitenspiegels. De auto stond ge parkeerd op de parkeerplaats bij de flat Hubenhof. J. v. d. B. deed aangifte van diefstal van twee ruitenwisserbla- den van zijn bij Hubenhof gepar keerde auto. B. deed aangifte van diefstal van de linker buitenspiegel van haar op de parkeerplaats bij Hubenhof staande auto. R. S. deed aangifte van dief stal van twee zendapparaten en een fototoestel uit haar aan de Spinet straat geparkeerd staande auto. De waarde van het gestolene bedraagt AANSTAANDE ZONDAG 20 JULI Voor de vierde maal wordt het grootste poisstokspringen georgani seerd bij het Vlasven in het cen trum van Melderslo bij Horst. Een gezellige dag voor het hele gezin, voor jong en oud. Melderslo is gemakkelijk bereikbaar, het ligt tussen de vele grote recreatiecen tra en tussen prachtige natuurgebie den van Noord-Limburg. Vóór de vakantievierenden is dit de gelegen heid om er even uit te zijn. Dit pols stokspringen is uniek voor Zuid-Ne derland. Eerst zullen de leden van de Pols- stokbond hun kwaliteiten laten zien, waarna zij, die zich ingeschreven hébben, mee kunnen doen. Vanuit de gehele omgeving komen ze om de sprong te wagen om over het Vlasven heen te springen. Niet alleen van de sport, maar men kan ook nog volop genieten van d'e natuur. Voor alles is gezorgd, volop eten en drinken is er in voorraad. Een grote tent is geplaatst. Hopelijk zal het mooi weer zijn, zodat de tent open gemaakt kan worden en u ver der kunt genieten van de prachtige muziek. Twee auto's total loss De 60-jarige mevr. K. die op de Haag te Merselo met haar auto rich ting Ysselsteyn reed, kon niet meer uitwijken toen bij een T-kruising naar Weverslo 'n tegemoetkomende personenauto op haar weggedeelte kwam. Deze auto, bestuurd door de 76-jarige J. W. uit Venray kwam van de richting Weverslo en had de bocht te ruim genomen. Bij de botsing werden beide auto's totaal vernield. Mevr. K. moest naar het ziekenhuis vervoerd worden. MÊÊKHÊKt Wm Wm Wm Mü *1 m* vHk «H MHI mm JUF De opruiming begint 17 juii Juli en augustus zijn sinds jaar en dag de „slappe maanden" in <ïe krantenwereld. Jan en alleman is of gaat op vakantie. En zoals de dag bladen praktisch verstoken blijven van parlementair nieuws, zo blijven wij ales weekblad verstoken van het gemeentelijk nieuws. Als men dan toevalliger wijze voor het naslaan van een bericht de jaargang 1970 moet raadlegen, dan blijkt dat er toen in die twee maan den toch wel het een en ander ge beurde. Dan vraagt men zich bij het doorbladeren dikwijls af, is dat nog maar tien jaar geleden? Maar mis schien zegt men dat ook over 10 jaar van de natte zomermaanden 1980 Wij vonden juli en augustus van tien jaar geleden wel zo interessant, dat wij er een bloemlezing uit heb ben samengesteld en u die hieron der graag aanbieden. Op muzikaal gebied deden de di verse korpsen in 1970 ook goed hun best. Men moet maar eens het vol gende lijstje bekijken: Drumband Fanfare St. Oda te Merselo behaal de in de eerste afdeling een eerste prijs met promotie; Drumband fan fare St. Catharina te Leunen een eerste prijs met lof der jury. Bij de ze vereniging waren de nieuwe uniformen wel betaald, maar de geldschieter nog niet.De Leunse fanfare bestond in oktober 50 jaar, maar was nog ongeuniformeerd. Men zou in 1971 akties gaan onder nemen om een uniformenfonds te spekken. Het Venrayse Tamboer- en Trom pet tenkorps behaalde een eerste prijs in de eerste afdeling, met pro motie. En de Oirlose fanfare tenslotte be haalde in de tweede afdeling een eerste prijs met recht van promotie. In Oirlo was ook nog feest omdat de voetbalclub DIS kampioen werd in de 2e afdeling en in de nieuwe competitie in de eerste 'klas gaat spelen. Bij de vrijwlilige brandweer wer den diverse leden gehuldigd met name de heer E. H. L. Custers, we gens zijn 30 jaar brandweerdienst. Burgemeester Schols vertelde bij die gelegenhéid dat de tijd niet ver meer was, dat in Venray een vaste beroeps-brandweerkern 'komt. Dat was tien jaar geleden. Onlangs hoor den we nog zeggen, dat in Venray een beroepsbrandweer nog lang niet aan de orde is. Burgemeester Schols heeft toen wel meer gezegd. Bij de diploma uitreiking in de LTS zei hij o.m. dat Venray meer mogelijkheden krijgt door de vestiging van een MTS. Een aanvraag is reeds bij de betrokken instanties ingediend. Men hoopt die voor 1975 gerealiseerd te krijgen, aldus die burgervader. Nu in 1980 is er nog geen MTS of iets van dien aard te ontdekken Wilmie Thielen van de zwemclub Spio, werd drievoudig Limburgs kampioene tijdens de zwemwed strijden welke te Hoensbroek wer den gehouden. Tijdens de reis naar dit evenement, werd de bus van Ga rage van Ham aangereden door een personenauto, welke geen voorrang verleende. De bus moest door een andere vervangen worden. Ruim zevenhonderd kinderen na men deel aan het kindervakantie werk. Nu tien jaar later zijn dat er 875. De doortrekking van de Beekweg naar de Maasheseweg werd een feit, ondanks strubbelingen om de grond van eigenaren te verkrijgen. Nu tien jaar later is deze weg (Noordsingel) al weer doorgetrokken naar de ver lengde Oostsingel. Venray, nog geen jaar als laatste gemeente in Nederland toebedeeld met een Gemeentepolitie, kampte met ruimtegebrek voor dit korps. De bouw van een nieuw politiebureau zou volgens burgemeester Schols te lang op zich laten wachten. Reden waarom architect Colsen een ver bouwingsplan van het huidige poli tiebureau aan de Wilhelminastraat maakte. Dit twee-verdiepingen-plan zou ruimschoots aan de ruimte-be hoefte voor 15 tot 20 jaar kunnen voldoen. Maar een half jaar later, zo schrijft Peel en Maas, hebben we nog steeds geen bouwvergunning. Nu tien jaar later is men dan toch maar aan een complete nieuwbouw begonnen. Trouwens men wachtte toen ken nelijk meer op bouwvergunningen, want na jarenlang sudderen, mocht dan eindelijk een nieuw arbeids bureau aan de Julianasingel aanbe steed worden. Maar een gunning was er nog niet bij. De campings in Venray Vlak water en De Ouden Barrier za ten bijna afgeladen vol met gasten. Bij de camping Vlakwater werd een nieuwe midget golfbaan in gebruik genomen. Rector Hoogers op 't Veulen vier de zijn zilveren priesterfeest. „Hollandia" Vlaardingen (nu Nest- lé) ging aan de Witte Vennenweg te Oostrum een fabriek bouwen. Dat betekende dus vestiging van een nieuwe industrie. Maar aan de Nieuwhuisweg ging Robur, fabriek van roestvrijstalen produkten, de zaak sluiten. De Venrayse werkne mers konden in Helmond aan de slag. De woningbouw draaide helemaal niet slechts. Amak bouwde 8 heren huizen aan de Langstraat. Totale kosten per woning nog geen 64.000. Pater Jan Peters, van het Carme- 1 ietenklooster te Smakt, werd door de Bisschop benoemd tot de nieuwe aalmoezenier van sociale werken, als opvolger van H. Dings. De gemeenteraad besloot voortaan de Venrayse kermis op zaterdag te laten beginen. Een voorstel om dan ook maar meteen de woensdag als kermisdag te laten vervallen, werd opgeschort. Men zou de komende jaren eens bekijken of 's woensdags de centen op waren. In diezelfde vergadering werd de nieuwe gemeenteraad officieel be kend gemaakt, waarbij bleek dat de gekozene J. Duijkers uit Castenray zijn benoeming als raadslid niet had aangenomen en zijn zetel had afge staan aan de heer J. van Oers uit Veulen. De brandweer kreeg een nieuwe Magirus ladderwagen, die in enkele seconden 30 meter uitgeschoven kon worden. Gemeente-secretaris H. Vorst was de eerste die in de lad- derkorf plaats nam om Venray ook eens vanuit de lucht te bekijken. Deze nieuwe aanschaf kostte 145.000 gulden en men kon er de hoogste verdieping van de Hoge Beek mee bereiken In Maastricht werd 1 miljoen los gepeuterd voor gedeeltelijke bouw van de plannen voor een garage, werkplaats en magazijn van ge meentewerken én de bouw van een brandweerkazerne annex BB-kelder. Totale kosten geraamd op f 3,7 mil joen. Nu tien jaar later is er nog steeds geen brandweerkazerne. In Veltum naderden de Neduco- flats hun voltooiing. Onbevestigde berichten spraken van de vestiging van een Xerox afdeling waar Sigma computers ge maakt zouden worden. Nu tien jaar later is inderdaad onlangs een Xerox afdeling in het Rank-gebouw ge vestigd, voor de fabricage van com puters. De Venrayse slagers adverteerden vdlop hun runds-, kalfs- en varkens vlees. En de prijzen: Magere cote- letten 500 gram 3,50 nu 5,50 Ma gere runderlappen 500 gram 4,75 nu 7,90. Deken A. Loonen werd op 26 juli 65 jaar, en dat vond hij nog te jong om van een otium cum dignitate te gaan genieten ondanks het feit dat hij al 16 jaar deken was. In Oostrum werd het Sportpark geopend. Zaterdag 25 juli met jeugd wedstrijden en zondag 26 juli met de voetbalwedstrijd SV Venray te gen Chevremont. De raad keurde uiteindelijk de verkoop goed van de Rouwkuilien aan Staatsbosbeheer. Eerder gestel de eisen, dat dit gebied open moest blijven voor recreatie, en dat de ge meente bij eventuele verkoop recht van voorkeur moest krijgen, kon den niet ingewilligd worden. Vissers wegenbouw was volop be zig met de aanleg van 685 meter riolering met 'n doorsnee van 80 cm langs de Witte Vennenweg te Oos trum. Dit ten behoeve van de nieu we industrieën Girvil en Hollandia. Verwacht mocht worden dat het Aannemingsbedrijf Gebr. Janssen het door haar geschonken „spele- ment" op het schouwburgplein, eind augustus aan de gemeente kon over dragen. Maar aan het schouwburg plein zelf gebeurt niets, zo verzucht de redaktie. Er is een maquette, want men heeft grote plannen, maar er waren ergere gaten in andere wegen te dichten en daar heeft men toen het beschikbaare geld voor ge bruikt Een trektocht per huifkar, zoals deze week ondernomen door een stelletje enthousiaste inwoners van Veulen, was ook n 1970 niet onge bruikelijk. Veertig jongens uit Oos trum trokken er in 2 huifkarren op uit. Niet naar Friesland, maar voor een tocht door Noord Limburg. Be halve de 2 huifkarren waren er nog 12 pony's, 4 veulens en een koetsje. De jeugd van de Christus Koning parochie (Vredeskerk) kreeg de be schikking over een nieuw jeugdhuis aan de Vier Uutersten. Dat jeugd huis was gemaakt van de afgebro ken Zweedse noodwoningen aan de Min. Oh. Ruysstraat. Nu tien jaar later is dat jeugdhuis nog steeds in gebruik. Goed Zweeds hout De LTS ging dirékt na de vakan tie beginnen met een flinke uitbrei ding en inwendige verbouwing, tot een bedrag van 1.8 miljoen. Verwacsht werd, dat na de Ven rayse kermis de nieuwe verpleegs tersflat van De Kruuze, aan de Vlierstraat, in gebruik kon worden genomen. Net voor de bouwvakvakantie heeft Provincialale Waterstaat de afbouw gegund van de doortrekking van de Deurneseweg naar de Wanssumse weg. Men hoopte die afbouw in no vember gereed te hebben. De redaktie schonk met een lang verhaal ruimschoots aandacht aan de familie Gruter aan de Kempweg. Meneer, mevrouw en dcchter na men al enkele jaren deel aan de vierdaagse te Nijmegen, terwijl de zoon, vclgend jaar 14, dan ook van de partij zou zijn. Ook in 1970 was het droevig ge steld met de weersomstandigheden. Want in een ingezonden stuk pleitte men voor openstelling van het bin- nen-zwembad, omdat er in de afge lopen verregende weken in het bui tenbad igeen lol aan was. In de gemeenteraad werd aange drongen om het onbewoonbare en gedeeltelijk gesloopte pand Hanraets (thans Passage) op te ruimen, en met plannen voor de dag te komen hoe men dat gat van 11 meter denkt te vullen. SV Venray ging op zaterdag 22 augustus zijn 25-jarig bestaan vie ren met een receptie in Den Kerk dijk. De combinatie van wat eens de voetbalclub van St. Servatius was en de Venrayse dorpsclub De Valk, kreeg daarmee een zilveren randje. Na een kort verblijf in het zie kenhuis, overleed op 10 augustus op 63-jarige leeftijd Toon Vermeulen beter bekend als Toën de Koster. Hij was een geziene figuur in het Venrayse en was jarenlang lid van de gemeenteraad. Kapelaan J. Driessen van de Pe trus Bandenkerk werd benoemd tot pastoor in Oud-Vroenhoven. Als zijn opvolger hier werd aangesteld ka pelaan Hub. Latte. In Heide werden tijdens een on weer vier koeien van landbouwer Peeters in zijn weide door de blik sem getroffen. Schadepost 6.000, In Ysselsteyn vond de opening plaats van het nieuwe sportpaik. Als spectaculaire openingsstunt sprongen drie parachutisten boven de sportvelden uit hun vliegtuig. Nu tien jaar later heeft men praktisch het geld bij elkaar om een sport kantine te kunnen bouwen. In Venray stonden op 31 juli 64 werklozen ingeschreven .De bedrij ven klaagden over personeelsgebrek en hebben dikwijls de moed al op gegeven om een of meer krachten te kunnen vinden. De Politiehondenvereniging De Verdediger bestond 35 jaar en hield een grote nationale wedstrijd op hun terrein aan de Beekweg. Het Boschveldcollege ternauwer nood een goed jaar geleden geopend, kampte met ruimtegebrek. Om de leerlingen allemaal te kunnen on derbrengen zullen noodlokalen no dig zijn. D eministeriële ambtenaren die dat niet voorzien hebben, ver dienen niet de titel van deskundig heid aldus onze redaktie. Dokter J. Beckers vestigde zich als huisarts in onze gemeente. In petit-comité onder leiding van burgemeester Schols, kwam men tot de conclusie dat het tot de onmoge lijkheden behoort om in Venray een internationaal zangerscongres te houden, waaraan dan zo'n 5.000 zan gers zouden deelnemen .De accom modatie voor iets dergelijks ont breekt hier ten enenmale De redaktie wijdde een artikel aan de 'komende nieuwe gemeente raad. Opvallend vindt zij het dat er geen enkele voorspelling is wie er wethouder gaat worden; noch of men bij drie wethouderszetels blijft of dat men er vier gaat kiezen. Venrays eerste peuterspeelzaal in DenHoebeert werd officieel geopend. Een eerste discussie kwam op gang over de vraag of het oude leegstaande ziekenhuis als verpleeg tehuis voor bejaarden moest wor den ingericht. De laatste woning in Venray het tot woonhuis omgebouwde Wehrmachtshuisje aan de Breeven- nenweg welke tot nu toe van de geneugten van electriciteit verstoken was, werd door de PLEM aange sloten. Onverwacht werd aangekondigd, dat in oktober in De Clockert een Vrije Akademie van start zou gaan, als dependance van de Venlose Stichting. De Limburgse Vrouwenbond vier de uitgebreid haar 40-jarig jubi leum. ILnalfa huurde Hotel 't Hert voor het onderdak brengen van Turkse werknemers. De wethouders A. van Dijck en Fr. Janssen namen afscheid van de raad. Wethouder van Dijck werd daarbij benoemd tot ridder in de orde van oranje nassau. En u kunt het geloven of niet, maar in Peel en Maas van 28 augus tus 1970 pleit de redaktie in een hoofdartikel voor de openstelling van het Gemmadal en het Odapark, als recreatiegebieden voor de bevol king. Als de Zusters Ursulinen niet tot openstelling willen overgaan, aldus de redaktie, verdient het aan beveling om deze parken aan te kopen. De mogelijkheden daartoe moeten aanwezig zijn.Nu tien jaar later heeft men inderdaad bei de parken kunnen kopen. Het wach ten is nu op de openstelling. J. P. A. Nelissen hield uitgebreid feest ter gelegenheid van zijn 25-ja- rige vesiging in Venray en het 95- jarig bestaan van het bedrijf. In Ysselsteyn toonde de LLTB vol trots haar nieuwe magazijnen e.d. waaraan in de voorbije tijd 800.000,was uitgegeven. Mevr. Kruijsen-Meesters droeg haar vroedvrouwenpraktijk over aan mevr. Tiggeloven-Kuijpers, na in deze contreien ongeveer 10.000 baby's ter wereld te hebben gehol pen. En dat was het dan wat wfj uit de „magere jaren" juli en augustus an no domini 1970 voor u noteerden. Met ons suit u by het lezen van deze berichten ongetwijfeld wel eens gedacht hebben Js dat nog pas tien jaar geleden?

Peel en Maas | 1980 | | pagina 9