VERENIGINGSNIEIIWS >NJ JE QiEB JIM MERSELO Jeugdcentrum Venray IN cav2'7mc KONTAKTDAG INALFA VENRAY VAKANTIE zonder zorgen Telefoon beantwoorder VENRAY 30 jaar geleden Venrays Mannenkoor Ophalen oud papier wijkcentrum Brukske O.L. Vrouwe Gilde Holthees Promotie voor Fanfare Holthees- Smakt Vier jubilarissen bij Rode Kruis Venray OUD PAPIER de telefoonbeantwoorder voor korte èn lange gesprekken Boekhandel v. d. Munckhof St. Pe\^S Donderdag 3 juli om 19.30 repe titie voor 't gehele koor. Zondag 6 juli om 11 uur repetitie voor het gehele koor, niet in De Burggraaf, maar in Hotel Almonda. Donderdag 10 juli: om 19.30 repe titie voor het gehele koor. Donderdag 17, 24 en 31 juli geen repetitie vanwege vakantie. Maandag 21 juli fietstochtje naar Geysteren. Afmelden uitsluitend bij dhr. H. Gommans, tel. 82687 of de Burg graaf, tel. 81244. JONGERENORKEST „BOJEMA" De laatste bijeenkomst voor de muziekwerkweek is op maandag avond 7 juli om 19.00 uur. Dus niet op vrijdagavond 4 juli. Denk verder aan het volgende: Dinsdag 8 juli tussen 15.00 en 17.00 uur bagage inleveren bij de fam. Gootzen Woensdagmorgen 9 juli vertrek bij het Boschveldcoüege om 9.00 uur. Afgelopen weekend is het korps tweemaal opgetreden en wel met succes. Zaterdag gaf het acte de présence in Ovcrloon op het Gilde- feesl. en zondag werd het 90-jarig bestaan van de fanfare in Meerlo opgeluisterd. Thans komt de vakantie in zicht. Volgende week woensdag 9 juli is de laatste repetitie vóór de va- kantic en op 10 augustus worden de recept'it'ies hervat. SCHUTTERSGILDE „ST. ANNA" Zondag j.l. werd er deelgenomen •aan de vrije Gildedag in Overloon waaraan 46 verenigingen deelnamen. Onder redelijke weersomstandighe den behaalden we daar de volgende prijzen: Algemeen klassement 3e prijs. Fred Barents behaalde het Kring koningschap. Marcel Vermeulen behaalde 2 der de prijzen, t.w. een voor het slaan op de gildetrom; een voor de mu- ziektrom. Al met al was het een geslaagde Gildedag en danken wij alle leden voor hun goede inzet. Ter afsluiting van het seizoen 1979-1980 hebben we afgelopen za terdag onze buitendag gehouden. Ondanks het regenweer en een ge wijzigd programma kunnen we vast stellen dat deze dag ten volle ge slaagd is. Mede door de massale op komst en het enthousiasme van on ze leden. Dat we tenslotte er een nat pak aan over gehouden hebben nemen we op de koop toe. Het kamp belooft ook groots te worden gezien de animo die hier voor bestaat. We mogen er nog maals op wijzen om speciaal aan dacht te besteden aan de fietsen. Ieder zorgt er voor dat deze in orde zijn. Het bestuur en de leiding wensen allen een prettige vakantie en tot ziens in het nieuwe seizoen, welk half augustus weer begint en tz.t. horen jullie weer van ons. Vrydag 4 juli: Om de konditie na de kermis weer een beetje op peil te brengen, gaan we vanavond trimmen. Van 7 tot 10 uur is iedereen van 12 t.m .15 jaar welkom. Zaterdag 5 juli: Van 8 t.m. half 1 geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. Vanavond begint ook de spaarkas weer. Zondag 6 juli: Van 8 tot 12 uur geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. Hoi. De tijd van de zoka's nadert weer, dus er zullen veel mensen van NJN Venray niet op excursie komen. Daarom zijn er dan ook (waarschijn lijk) maar twee. Vorig weekend was het erg slecht weer, dus er was ook niet veel waar te nemen in het veld. Maar ik hoop dat dit komend weekend wel veran dert, zodat ik veel van jullie zon dag, op excursie, zal zien. Zaterdag 5 juli: Sovontelling in Griendtsveen o.l.v. Joris. Vertrek om 9.00 uur. Zondag 6 juli: Suksessie-onder- zoek door Henk. 8 uur. Zondag 6 juli: Insectenexcursie van Boena langs de Maas (mits hij niet meer in een zoka is!) 9.00 uur. Hoi, Roger. Het ophalen op vrijdagavond is gebleken niet zo gunstig te zijn voor de medewerkers. Daarom kernen we de volgende keer het papier ophalen op donderdag 7 augustus. Vanaf 6 uur kunt U het papier gebundeld builen zetten. Helpers om 6 uur in het nood- wijkgebouw aanwezig zijn. Noteer deze datum!!! Door te weinig mankracht zijn de volgende straten niet gedaan: Mo zart-. Verdi-. Allegro-, Andante-, Largo- en Menuetstraat. Hoeft U problemen met bewaren, bel dan 84113. Elke donderdag van 19,00 tot 20.30 uur Informatiewinkel Brukske, in het noodwijkgebouw. ECHTE NEDERLANDSE FIETSERSBOND werkgroep Venray Olaf Oostendorf Mambostraat 148, Venray, Tel. 87494 FIETS EN OPENBAAR VERVOER Openbaar vervoer en fiets zijn sa men een alternatief voor de auto. De fiets voor de kortere afstand; de trein of bus voor de langere afstand. Vaak heb je ook beide vervoers mogelijkheden nodig: de fiets om naar de trein te komen. Wil je op de plaats van bestem ming óók fietsen dan staan je drie mogelijkheden ter beschikking: 1. Heb je vaak een fiets nodig in die plaats, dan kun je een twee de fiets aanschaffen; 2. Op een groot aantal stations in Nederland kun je een fiets huren. Erg voordelig als je je trein kaartje kunt laten zien. 3. Je kunt ook je fiets meenemen met de trein. De laatste mogelijkheid bestaat sinds een jaar ook in Venray. De treinen die hier aankomen en ver trekken hebben allemaal een baga gewagen en stoppen lang genoeg om je fiets in of uit te laden. Hout er rekening mee dat de fiets niet mee kan in de spitsuren, dus op werk dagen van 7.00-9.00 uur en van 16.30 tot 18.00 uur. Om je fiets mee te kunnen nemen moet je bij het treinkaartje een kaartje voor de fiets kopen. Prijzen en andere bijzonderheden staan in de brochure „fiets en spoor" die op het station verkrijgbaar is. Wist u overigens dat je de fiets ook mee kunt nemen met het vlieg tuig? Een aantal vliegmaatschappijen (o.a. KLM) vervoeren uw fiets gra tis als u per charter reist. Misschien een idee voor de tkomende vakan tie? Wel van te voren even informe ren. Heeft U nog vragen en/of opmer kingen: bel, schrijf of kom langs Olaf Ostendorf, Mambostraat 148, Venray, tel. 87494. jeugdnatuurwacht Komend weekend start voor jul lie de GROTE VAKANTIE! Van af nu zal wekelijks de zonnebloem- aktie via dit blad worden begeleid. De cproep in de Natuurvriend voor inschrijving als nieuw lid van de Jeugdnatuurwacht heeft deze week plaats gevonden. Wij denken dat enkele kinderen mogelijk ver geten zijn, om in het korte tijdbe stek dat werd gegeven, het inschrijf formulier plus abonnementsgeld in te leveren. Voor diegenen wordt tot zondag 13 juli a.s. de gelegenheid gegeven dit alsnog te doen en wel door inlevering van inschrijfformu lier en abonnementsgeld op onder- slaande adressen: Groene Hart 1, Venray Dr. Kortmannweg 18, Venray. De sluitingsdatum is dus definitief 12 juli a.s. De zonnebloemen zullen de laatste dagen wel uit de kluiten geschoten zijn! Er is tenminste aan water geen gebrek geweest. Je zult ze, in de vakantie, goed moeten blijven ver zorgen en zonodig opnieuw moeten aanbinden. De eerste doorgave van hoogte zal eind juli kunnen geschieden. De preciese datum lees je tijdig in dit blad! Mocht je .op vakantie zijn, vraag dan een vriend of goede buur, van tevoren, je plan ten in de gaten te houden en de eventuele doorgave te doen. Het nieuwe schooljaar starten we met de installatie van nieuwe leden en een puzzel-wandeltocht. Tevens zal het herfstnummer van „de Na tuurvriend" worden uitgegeven, dat enige verandering van uitvoering zal hebben ondergaan. Maar tussen „nu en dan" liggen fijne weken op jullie te wachten. Geniet er van en houdt de leus in ere: De beste manier om een goede Jeugdnatuurwachter te worden, is er een te zijn! SUCCES VOOR HET GILDE Zaterdag j.l. nam het Tamboer korps van het Gilde deel aan het Bondsconcours te Sterksel. Voor het eerst nam dit korps deel aan een concours, daar het korps twee jaar bestaal en behaalde daar glansrijk de 2e prijs. Weliswaar een prachtig succes. Zondag nam het Gilde van O.L. Vrouw van Holthees deel aan de Vrije Kring Gildedag te Overloon eri daar werd weer een groot succes door het Tamboerkorps behaald; men werd daar door de jury be kroond met de le prijs met promo tie. Jammer was het voor hel korps dat op de Vrije Gildedag de promo tie niet meetelde. Een prachtig suk- ses voor de instrukteur dhr. G. Hen driks uit Mersclo. l^ühn-.l^h^uWe- hqt .Gilde le prijs n'psschietèn' èn de pla'Stsl alge- oen' kkissemvnt. kor Zondag 6 juli zal het O.L. Vrouwe Gilde te gast zijn op het rozenfeest te Kalbeek (Did.). Daar zal het Gil de Tamboerkorps met de Vendeliers een show weggeven op het prachtige oude kasteel waar het rozenfeest wordt gehouden. De opbrengst al daar zal geheel in het teken staan voor de gehandicapten. Wij wensen het Gilde van Holt hees een prettige middag toe met veel succes voor de toeschouwers, die jaarlijk met 3.000 a 4.000 acte de presence geven. Het Gilde zal precies om 2 uur vertrekken. OUD PAPIER-AKTIE Zaterdag 5 juli zal het gilde haar maandelijkse papieraktie houden. De gildebroeders zullen graag de medewerking vragen van de inwo ners van Holthees-Smakt om het papier/karton of vodden klaar te zetten aan de straat, liefst verpakt, voor een vlugge afwerking. De Gildebroeders zullen 's mor gens om half tien van start gaan. Bij voorbaat alvast bedankt. De fanfare O.L. Vrouwe Gilde uit Hclthees-Smakt promoveerde op het te Vcrtum-Mullem gebouden Bonds- conrs naar de 2e afdeling. In verband met dit succes wordt op zondagmorgen 6 juli a.s. een re ceptie gehouden. Deze vangt aan om 11.30 uur en zal zijn in het Pelgrijns- huis te Smakt. Op dinsdagavond 24 juni j.l. wer den tijdens een feestelijke bijeen komst in „De Clockert' onderschei dingen uitgereikt aan vier personen die zich vele jaren als vrijwilliger hebben ingezet voor het Rode Kruis- korps. De voorzitter van het Rode Kruis afd Venray, de heer W. Smeets, wees tijdens deze bijeenkomst op het belang van de vrijwillige dienstver lening van het Rode Kruis en de vele taken,, die de colonne Venray op zich heeft genomen. Hij was ver heugd, dat er de laatste tijd vele jonge mensen lid va* de colonne zijn geworden. Dit stelt echter zwa re eisen aan de staf en de oudere colonneleden, omdat er nog al wat theoretische en praktische vaardig heden moeten worden geleerd. Daarna reikte de cclonnecomman- dant, de heer J. Beckers, de onder scheidingen uit aan de heren A. M. J. M. Martens, voor zijn tienjarig dienstverband, G. A. Francken en P. H. van Ooi voor 20 jaar dienst en de ntstor J. Maessen, die reeds der tig jaar lig van de colonne is. Eindelijk is het dan zover. De 27 mc-ers van Venray hebben hun ver eniging, gedoopt met de naam CAV 27 MC, wal staat voor Communica tie Amateurs Venray 27 mc. Met de ze club hopen zij veel aktiviteiten te organiseren voor de 27 mc-ers on derling. maar ook buiten de vereni ging. AVONDVIERDAAGSE Bij deze willen de leden van 27 mc, de wandelsportfêderatie van harte danken voor de prettige sa menwerking en vooral voor het be- schikbaar slellen van de prijzen en de bekers. Hiermede stellen wij ons vcor de volle 100"Vvoor het volgend jaar wederem beschikbaar. ZIEKTEMELDINGEN Ziekmeldingen oi 'geboorten etc. kunnen werden gqdaan bij de Lady Snoopy ,Handelstra'at 51 (voor een event, fruitmand). AANMELDINGEN Aanmeldingen van nieuwe leden kunnen gedaan fvyprden bij Lady Delta Lima Etudestraat 34 of de Sierra Dubbel Negen, Klarinetstraat 35. Het inschrijfgeld bedraagt 2,50. De kentributie bedraagt voor 14- 15 jarigen 12.50. Van 16 jaar en ouder 25,en voor elk volgende familielid f 13.50. De kontributie kan voldaan wor den kontant of op rek. nr. 68 8.62.413 N.M.B. ten name van CAV 27 mc Venray. KANDIDAAT BESTUURSLEDEN Kandidaten voor een bestuurs- funktie kunnen zich aanmelden voor de aanvang van de volgende leden vergadering of schriftelijk op Post bus 394 5800 AJ Venray. VOSSENJACHT Op zondag 13 juli a.s. organiseren we weer een vossenjacht, met vele aantrekkelijke prijzen. Inschrijfgeld 7.50. FIETSEN VOSSENJACHT Op 9 augustus a s. willen we een fiets-vossenjacht organiseren als we minstens 25 deelnemers hebben. Oei. oei, het bestuur. TEN BATE VAN VENRAYS MANNENKOOR KAN MEN BEZORGEN IN DE CONTAINER ACHTER GARAGE VAN HAM, MAASHESEWEG ingang via Bosweg De medewerkers van Inalfa die met pensioen zijn en diegenen die door diverse omstandigheden niet meer aan het arbeidsproces kunnen deelnemen, hebben op 26 juni j.l. een zeer geslaagde kontaktdag gehad. Het is vooral bedrijfsdirecteur de heer Berkhout, die daar veel werk van maakt. Was het vorig jaar een rondgang door het bedrijf in Ven ray, nu was het een excursie naar het zusterbedrijf in Hamont, België. De ruim 50 oud-medewerkers wer den door de direktie van Inalfa Ha mont in geestige bewoordingen har telijk ontvangen. Na deze kennisma king en het diner, was er een ex cursie door het bedrijf. De persstraat van vijf hydraulische persen van 400 tot 1.000 ton druk trok veel aan dacht. evenals de stempels voor de ze persen die in het bedrijf gemaakt worden van 8.000 kg. Voor velen een weerzien met oud-collega's sinds jaren. Dat NederlandBelgië op sportief gebied altijd spanning geeft, was ook hier het geval. De Neder lands-Belgische directie met zijn C-D TOERNOOI Ondanks het zeer slechte weer van de afgelopen week is het de or ganisatie van het C-D toernooi toch neg gelukt de finales op zondag te laten spelen. Met kunst en vlieg werk werden tussen de buien door diverse partijen afgewerkt. Zaterdag moesten nog achtste en kwart finales verwerkt worden. Door de aanhoudende regen moest er uit geweken worden naar de bin nenbanen vna de Schaapskooi. Vcor sommigen, de slow starters, was dit jammer omdat men maar tot negen games kon spelen. De wedstrijdleiding heeft er #lles aan gedaan om zoveel mogelijk wedstrijden te laten afspelen, maar door de omstandigheden was men gedwongen tot deze maatregel. Zondagmiddag vanaf 13.00 uur werden de finales gespeeld. G.D.D. Janssen/Lemmers - van Helvert/Roos 6-2 6-4. Een op redelijk nivo staande wed strijd die zeer gelijkmatig gewon nen werd door Janssen/Lemmers. Een zeer sportieve en pretitge wed strijd om naar te kijken. H.D.D. Janssen/Lemmers - van den Munckhof/Willems 6-0 6-2. Een zeer zwakke partij die de naam finale Heren D D. nauwelijks waard was. D.E.D. P. Peeters/C. Marlet (TCV) 6-4 6-2. Ondanks een goede wedstrijd van Carolien heeft ze het toch niet kun nen redden. Vooral in de tweede set waren er meer mogelijkheden als de uitslag doet vermoeden. De wed strijd sonld op een redelijk niveau. II.E.D. J. van Leek (TCV) - T. Lit- jens 2-6 6-4 6-4. De.tweede TCV-er die in een fi nale stond. In de eerste set zag het er niet naar uit dat Jan deze finale winnend zou afsluiten. De eerste set ging dan ook met 6-2 verloren. In de tweede set ging Jan het spel iels anders spelen. Niet meer het lange spel, maar het kortere spel dwong de tegenstander cm naar het nel le komen. Een taktisch sterk gespeelde tweede en derde set le verde Jan de titel op. Een goede wed strijd die het aanzien len volle waard was. D.D.D. Kok/Bcekelmans - v. d. Meulen/Smits (TCV) 6-0 6-1. Zoals de uitslag al zegt wat dit een rui- me overwinning voor de dames Kok/Bcekelmans D.E.D. D. Zwets - E. Venneker 7-5 6-1. Een matige wedstrijd die het C- niveau nauwelijks haalde. H.E.C. S. Terpstra - F. Muller 6-2 6-3. Een goede spannende wedstrijd die door Terpstra op een uitsteken de wijze gewonnen werd. Hel is al leen jammer dat er op dit niveau toch nog (te) veel voetfouten wor den gemaakt waar onvoldoende op gelet werd. H.D.C. Terpstra/Maes - Verbee- ten/Schcenmakers 6-0 7-5. Een door Terpstra/Maes makkelijk gewonnen wedstrijd met een redelijk niveau. Tenslotte nog een woord van dank vcor de wedstrijdleiding, met name Micke en Huub van Rijn die hier voor de kwalificatie „zeer goed" krijgen. staf, moest de eer op de biljarttafel aan de Venrayse oud-gedienden la ten. Daarna werd de terugreis aan vaard. De verrassing voor allen was, dat men niet naar de kantine van Inalfa ging, maar naar de bowling bistro in Oostrum. Daar werd op de bowlingbaan nog wat sportief ge speeld, de bistro eer aan gedaan en kwam aan deze zeer geslaagde en gezellige dag het einde. Henk Smits was de tolk van allen met dank aan de direktie voor dit alles en met U heer Berkhout weten wij nu zeker, dat ook wij nog bij Inalfa horen. Dé oplossing.... een Transiphon 22/25 A f 585,excl. Transiphon 33/75 A f 1175,excl. Transiphon 33/100 A f 1325,excl. Prijzen per 1-7-1980. Grotestraat 28, Venray telefoon 04780-82727 UIT PEEL EN MAAS VAN 8 JULI 1950 - Nr. 27 Op „Jerusalem" had op 2 juli in intieme kring het zegenen en plaat sen van de eerste steen van de kloos terkapel plaats. De plechtigheden werden verricht door Deken W. Ber den. Op het Desselke is door aanne mersbedrijf Nelissen een gedachte nis kapelletje gebouwd, waarin een St. Jorisbeeldje zal komen, aange boden door de architecten die de wo ningen ontwierpen. Men wil dit alles schenken aan de kerk en daar zal ook de grond 15 m2 bij moeten. De gemeenteraad nam dit voorstel aan op voorwaarde dat bij een eventuele verwijdering van de kapel de grond aan de gemeente terug zou komen. De handboogschutterijen „St. Oda*' en „St. Antonius" (Halfweg) vier den op overweldigende wijze hun 25-jarig bestaan. De feestelijkheden duurden drie dagen. Deide schutte rijen gaven tevens een groot natio naal concours, waaraan 118 zestal len deelnamen. Burgemeester en wethouders bren gen ter kennis, dat de raad aan het bestuur der R.K. Lagere Meisjes school, MaaSheseweg, medewerking zal verlenen voor het aanbrengen van twee nieuwe leslokalen op de zolder van het bestaande schoolge bouw. Als opvolger van Adjudant P. Rou- vroye, is met ingang van 1 juli be noemd tot Brigade-commandant van de Koninklijke Marechaussee in Venray, de heer C. Krijger. Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan der Verkennersbeweging hier te Venray houden de Verken ners twee dagen een trainingskamp op hun buitencentrum „Vlakwater" (ibij Tonen). Door het aanleggen van een nieu we weg naar de Julianasingel (oude Draalstraat) zal de gehele Hof van Smarten aan de Paterskerk gaan verdwijnen. Het ligt in de bedoeling, dat de ingang van de Paterskerk en Patersklooster aan een geheel open terrein komen te ligen en dat langs de spreekamers weer een kleine muur wordt opgetrokken. De beel den uit de Hof van de Zeven Smar ten komen langs de Leunseweg, waar de bestaande muur wordt afgebro ken. Hier komt een trottoir, met een lage muur en hierachter komen dan de beelden van Maria. Aan de kiosk van Venray Voor uit, op het Henseniusplein, zijn in de maand juli speciale seizoenkaarten voor het oorlogsmuseum in Over loon, voor de inwoners van Venray verkrijgbaar. SW heeft besloten in augustus een Zeepkisten-race te organiseren, waaraan jong en oud kan deel nemen. Hiermede krijgt Venray de :primeur van deze race van Limburg en Brabant. Te Oirlo vond de aanbesteding plaats voor het slopen en puinrui men van de resten der parochiekerk. Er kwamen 6 inschrijivngen binnen: laagste Adriaans en van Gaal Nijme gen. Drs. F. J. M. Schmidt, verbonden aan de Psychiatrische Inrichting St. Anna, is benoemd tot geneesheer- directeur van de Psychiatrische Kli niek voor vrouwen St. Antonius te Etten-Leur. Uit Den Haag kreeg de Ambacht school bericht, dat een parallelklas voor metaalbewerkers kan worden ingericht. Dit heeft tot gevolg, dat in het nieuwe schooljaar 54 leerlin gen aangenomen kunnen worden in plaats van 22. Te Wanssum werd door Deken W. Berden de troffel gehanteerd toen hij op plechtige wijze de eerste steen legde voor de kerk van de H. Mi chael. Op twee grote praalwagens werd de steen en het beeld van St. Michael naar de bouwplaats ver voerd, voorafgegaan door Pastoor Hoefnagels, de bouwplastoor. Deken Berden werd o m. geassisteerd door Pastoor van Wijngaarden uit Geys teren. Het festival dat Venray's Man nenkoor bij gelegenheid van haar 40-jarig jubileum gaat houden, gaat niet door wegens geringe belangstel ling van haar zusterverenigingen uit de buurt. Het galaconcert van de Harmonie Aorora uit Grevenbicht, gaat in ieder gevafl door. Dat men zo oud is als men zich voelt bewijst de heer A. J. te Leunen die cp 80-jarige leeftijd nog een Mos- qwuito bromfiets heeft aangeschaft en daar nu rustig op rond toert. Op het gemeentehuis werd aanbe steed het herstel van de Grotestraat, Patersstraat, Hofstraat, Oostsingel, Oude Oostrumseweg, Wilhelmina- straat, Ch. Ruysstraat, Mgr. Nolen straat en Hoenderstraat. Voor per ceel A kwamen 5 inschrijvingen bin nen, dat inhield: het maken van funderingen, afwalslaag. klinkerbe- strating, asfaltbeton, oppervlaktebe handeling, stamriool met zij riolen enz. Hoogste inschrijver was: Jaars veld N.V. Groenlo 248.300,laag ste Vissers Wegenbouw Drunen met 177.400,Perceel B, omvattende het slopen en bouwen van gemetsel de terreinafscheddipgen ten behoeve van de straat-wegverbetering. Hier voor kwam één inschrijving binnen n.l. van Gebr. Oudenhoven Venray 19.600,—. Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter kennis dat de Raad besloten heeft aan het R.K. Kerkbestuur St. Petrus Banden de gevraagde medewerking te verlenen voor het vergroten van de speel plaats van de school voor uitgebreid lager onderwijs voor jongens aan de Mgr. Nolensstraat.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 7