Meer jeugdige arbeidsongeschikten Hensenius- plein weer open POLITIERECHTER Politie verzoekt inlichtingen en getuigen Dienstregeling ZuidOoster 1981-'82 Plantsoentje Subsidiëring Braktief 1980 Problematiek rond oprichten van antennes PEEL EN MAAS ook üw krant Kindermarkt Bejaarden Pick-nick voorlopig uitgesteld Auto tegen trein Late aangifte FIETSVIERDAAGSE DE PEEL DEURNE WAT ZIJN DE MEDISCHE EN SOCIALE OORZAKEN? HOE ouder een mens wordt, des te groter de kans dat zijn gezondheid gaat wankelen. Het is dan ook volkomen logisch dat je meer arbeids ongeschikten aantreft in de hogere- dan in de lagere leeftijdsgroepen. Maar dat wil nog geenszins zeggen dat in Nederland nauwelijks jongere mensen een WAO-uitkering genieten. Erger: ieder jaar komen méér mensen die jonger zijn dan 45 jaar in de WAO terecht. Beperken we ons tot de leeftijdsgroep 15 t/m 29 jaar, dan blijkt in deze categorie het aantal arbeidsongeschikten sinds 1971 meer dan verdubbeld te zijn! In 1977 telde ons land al 27.000 WAO-ers beneden de dertig jaar plus nog een kleine 30.000 jongelui, die een AAW-uitkering krijgen. (Algemene Arbeidsongeschiktheidswet). Het aantal jonge WAO-ers neemt zelfs sneller toe dan het totale aantal WAO-ers. Wat zijn de medische en so ciale achtergronden van deze uiterst bedenkelijke ontwikkeling? TOENAME VOORAL IN LEEFTIJDSGROEP 25-30 JAAR De politie van Venray, beleend zijnde met het feit dat in de nacht van donderdag 5 op vrijdag 6 juni j.l. een liftende jongeman van on geveer 20 jaar, op de Deumeseweg nabij de kruising Ysselsteyn een lift kreeg tot Eindhoven van een bestuurder/ster van een perso nenauto, verzoekt aan deze bestuur der/ster met haar contact te willen opnemen- Hij/zij kan zich daartoe wenden tot de adjudant Vervoort van de afdeling Recherche, tel. 04780-84888, toestel 33. De 37-jarige mevr v. T. uit Ven ray reed met haar bromfiets over de Westsingel. Achter haar reed in dezelfde richting een personenauto bestuurd door de 23-jarige H. B. uit Venray. Ter hoogte van de Veltumse Kleffen haalde de personenauto de bromfiets in en sloeg meteen rechts af. De bsetuurster van de bromfiets kon niet meer afremmen en bij de botsing kwam zij en haar duopassa- giere te vallen. De duopassagiere, een kind van haar, liep lichte ver wondingen op. Mede omdat de autobestuurder en de bromfietsbestuurster tegenstrij dige verklaringen aflegden, roept de politie eventuele getuigen op, waar onder vermoedelijk twee jongens. Deze worden verzocht zich met de politie in verbinding te stellen om duidelijkheid te verkrijgen in dit verkeersongeluk. Het college van b. en w. heeft er bij de directie van de Zuid-Ooster het verzoek ingediend met ingang van de nieuwe dienstregeling 1981- 1982 zowel Veltum II alsook Land- weert in het net van de Venrayse stadsdienst op te nemen. De aanleg van een plantsoentje op de hoek LangewogMerselose- weg is kennelijk in het vergeetboek geraakt. Verder dan het plaatsen van 'n zitbank is men niet gekomen. Het onkruid tiert er welig. Maar in de commissie voor openbare wer ken beloofde de voorzitter dat daar verandering in zal komen. Het college van b. en w. heeft be sloten ten behoeve van Brakt'ief 1980 een zom er a kt'i vitoit van het Open Jongerencentrum „De Brak" een garantiesubsidie van maxi maal 2500.beschikbaar te Stel len. Wanneer uit de over te leggen financiële gegevens blijkt, dat het evenement niet kostendekkend is geweest, zal hel tekort tot maximaal 2500,als bijdrage beschikbaar worden gesteld. Voor het houden van deze jaar lijkse aktivitcitenweek heeft het college de voormalige camping Vlak water ter beschikking gesteld. Sinds bij wet van 1 maart de zend hobby via de z.g. 27 M.C.-bakjes is gelokaliseerd wordt het gemeente bestuur veelvuldig geconfronteerd met aanvragen om vergunning voor het oprichten van antennes. In ver band daarmee heeft het college van b. en w. zich beraden over de vraag in hoeverre hoge antennes of con- structiemasten met antennes moe ten worden toegestaan en in hoever re oök daarvoor weigeringsgronden bestaan. Volgens de bouwverordening zijn in beginsel antennes t.b.v. zend- of bijzondere ontvangstaktiviteiten toe gestaan. Voor antennes, hogre dan 6 meter vanaf de voet gemeten, dient bouwvergunning te worden aange vraagd. Deze bouwaanvraag dient met name getoetst te worden aan de voornamelijk bouwtechnische eisen. Ook moet de aanvraag getoetst wor den aan de eisen van welstand. Het college gaat van het stand punt uit, dat de welstandscommis sie bij een aanvraag voor het oprich ten van een antenne al of niet met constructiemast ten behoeve van een 27 M.C.-er ZONDER BEPER KINGEN moet oordelen of het ge vraagde Uit een oogpunt van wel stand in redelijkheid al dan niet aanvaardbaar is. Is het niet aan vaardbaar, dan dient weigering te volgen. Iets anders ligt het, wanneer het gaat om een aanvraag van een zend amateur die daarvoor bij de PTT een examen heeft afgelegd en over een speciaal zendbrevet beschikt. Even eens, wanneer het een aanvraag ten behoeve van de ontvangst van sig nalen over grote afstand gaat. Voor deze beide categorieën vin den b. en w. een vrij soepele wel standsbenadering wel op zijn plaats, al behoeft zeker niet alles te worden geaccepteerd. Volgende week donderdag tussen 2 en 5 uur 's middags wordt er weer een kindermarkt gehouden in de Grbtestraat en de Passage. Zoals bekend mag er door de jeugd geen commerciële handel gedreven wor den. De organisatoren van de bejaar den Pick-nick 1980, welke vorige week dinsdag of eventueel donder dag in de tuinen rond Het Schut tersveld zou worden gehouden, hebben besloten hiervan voorlopig af te zien. De weersvooruitzichten zijn van dien aard, dat men het niet aandurft de aktiviteiten voor de be jaarden uit de gemeente te laten doorgaan. Jammer maar waar. De toegangskaarten blijven echter geldig totdat besloten wordt deze Pick-nick tóch te laten doorgaan. Woensdagmiddag omstreeks half vijf stond voor de met rede knipper lichten van de spoorwegovergang aan de Witte Vennenweg-Oirlose- weg een bromfietser te wachten voor de naderende personentrein. De 19-jarige bestuurder van een personenauto J. E. uit Venray zag die brommer te laat staan, en om een aanrijding te voorkomen deed hij een ruk aan het stuur en reed de overweg op. Het was bijna gelukt, maar de dieseltrein raakte nog net de achterzijde van de auto, die 75 meter werd meegesleept en totaal vernield. Als een wonder liep de be stuurder en de naast hem zittende 21-jarige plaatsgenoot geen noe menswaardige verwondingen op. De achter in de auto zittende 17-jarige J. v. V. liep hoofdverwondingen en hersenschudding op en werd naar het ziekenhuis vervoerd. Het treinverkeer had enige tijd vertraging. Een politieman ontdekte op de Stationsweg een omver gereden verkeersbord en zag stukken glas op de weg liggen. Een ingesteld on derzoek bracht aan het licht dat de 27-jarige Th. P. uit Venray dat ver keersbord 's nachts met zijn auto omver had gereden. Volgens zijn verklaring had hij moeten uitwij ken voor een overstekende hond. Hij had de politie niet direkt ge waarschuwd omdat hij hel geval niet ernstig genoeg vond. Hij bad dit 's avonds willen doen. Materiële schade De 21-jarige bestuurster van oen personenauto, mej. S. uit Ven ray bemerkte op de Noordsingel rij- dondó te laat de voor haar rijdende personenauto welke afremde. Zij week nog snel naar rechts uit maar botste toen tegen een rechts van de weg geparkeerde auto van v. G. uil Venray. Het bleef bij de botsing bij materiële schade. De 28-jarige bestuurster van eer. bromfiets mevr. Z. reed "over de Veltumse Kleffen. Door onverklaar bare oorzaak geraakte zij met haar bromfiets in een slip en botste te gen een in de parkeerhaven staan de auto van C. uit Venray. De be stuurster liep bij de botsing geen noemenswaardige verwondingen op. Wel werden bromfiets en auto be schadigd. De 42-jarige bestuurder, M. R- uit Nijmegen, wilde vanaf het Bie- zenvenneke de Hoenderstraat oprij den en kwam toen in botsing met een over de Hoenderstraat rijdende personenauto, bestuurd door de 20- jarige P. J. uit Venray. De Venrayer kreeg dus geen voorrang. Bij de bot sing bleef het overigens bij mate riële schade. De 23-jarige bestuurder van een personenauto, G. uit Oploo, wilde vanaf de Julianasingel rechtsaf de Pr. Bernhardstraat oprijden maar verleende daarbijij geen vrije door gang aan de rechts naast hem rij dende bromfietser, de 19-jarige R. D. uit Venray. Bij de botsing bleef het bij materiële schade. Onvoldoende opletten van de 18-jarige H. uit Venray was oor zaak dat 'hij op de St. Ursulastraat tegen een stoppende personanauto van de 37-jarige V. uit Venray bots te. Maar ook hier alleen materiële schade. Op het kaartje is de nieuwe ver keerssituatie op en rond het gere construeerde Henseniusplein aange geven. Het plein met de 25 parkeervak ken (voor de duur van een half uur) is bereikbaar voor het gemotoriseer de verkeer vanaf de oostzijde. De Hensemussrtraat heeft een nieuwe rijrichting gekregen waarbij alleen van de noordzijde de straat mag worden ingereden. Het fietsverkeer in deze straat mag in beide richtingen. Ter verduidelijking: op het kaart je is de rijrichting voor het gemo toriseerd verkeer in zwarte pijlen en voor het fietsverkeer' in l'ichte pijlen aangegeven. Voor het overige verwijzen wij naar de mededelingen op de pagina Gemeentepraat. HOEWEL er in Nederland wellicht meer over de groeiende werkloosheid wordt gesproken, blijft de snelle toe name van het aantal arbeidsonge schikten sociaal probleem no. 1. Toen in 1967 de Wet op de Arbeidsonge schiktheidsverzekerïng (WAO) werd ingevoerd, was de verwachting dat het aantal arbeidsongeschikte werk nemers rond de 200.000 zou blijven schommelen. Wel, die prognose werd al in 1970 door de harde feiten achter haald. In 1971 waren er in ons land al 240.000 WAO-ers, in 1975 werd de 350.000 gehaald en in 1977 waren er reeds 420.000 WAO-ers. Bovendien was in 1976 de AAW in werking getre den. Zodoende kwamen nu ook niet- werknemers (bijvoorbeeld zelfstandi gen, vrije beroepen, vroeg gehandi capten en dergelijke) voor een ar beidsongeschiktheidsuitkering in aan merking. Het totale aantal arbeidson geschikten in ons land (dus WAO-ers en AAW-ers samen) bereikte in 1978 de 550.000 en ligt nu al beduidend bo ven de 600.000. Daarmee is Nederland zo ongeveer het grootste ziekenhuis ter wereld geworden. Is deze snelle stijging van het aantal arbeidsongeschikten op zichzelf al zorgwekkend genoeg, ernstiger is nog dat het aantal arbeidsongeschikt ver klaarde jongeren zo sterk toeneemt. Vooral in de leeftijdsgroep 25 tot 30 jaar is sprake van een grote toename. In het maandblad 'Jeugd en Samen leving' wordt uitvoerig ingegaan op deze even opmerkelijke als verontrus tende ontwikkeling. De socioloog drs. Th. Miltenburg zet een aantal oorza ken op een rij en begint uiteraard met de medische achtergronden. WELKE KWALEN? OP grond van welke medische diag nose komen jonge mensen in de WAO of AAW terecht? Grootste 'boosdoe ner' is de diagnose 'Psychische ziek ten' Ruim 25% van alle 15 t/m 24-ja- rige WAO-érs is psychisch ziek, en bij de 25 t/m 34-jarigen is dit zelfs 28%. Ook de diagnose 'Ziekten-der bewe gingsorganen' wordt bij jeugdige ar beidsongeschikten zeer vaak gesteld. Bij 15 t/m 24-jarige WAO-ers in 18% van alle gevallen, bij de 25 t/m 34-jarige WAO-ers zelfs in 23% van alle gevallen. Zorgwekkend is het groot aantal jeug digen, dat tengevolge van een onge val arbeidsongeschikt wordt ver klaard. Het roekeloze verkeersgedrag van vele jongeren zal hier niet vreemd aan zijn. Van de jongeren in de leef tijdsgroep 15 t/m 24 jaar is 19% door een ongeval in de WAO beland en in de leeftijdsgroep 25 t/m 34 jaar nog altijd 11%. Beide percentages liggen ver boven het gemiddelde van 6%, dat geldt voor de totale beroepsbe volking. Nu is bij jongeren de kans wel groter om wegens herstel weer uit de WAO te komen. Van de jongeren, (tot 20 jaar) die in de periode 1969-1973 in de WAO terecht kwamen, is ruim 70% weer uit de WAO verdwenen. Maar dit cijfer is gebaseerd op jaren dat de werkgelegenheidssituatie in ons land veel gunstiger was. De kansen van jongeren die nu in de WAO terecht komen zijn beduidend ongunstiger. SOCIALE OORZAKEN IN 'Jeugd en Samenleving' wordt door de socioloog Th. Miltenburg ook ingegaan op andere dan medische achtergronden die ten grondslag lig gen aan de snelle groei van het aantal jongeren dat arbeidsongeschikt is. Tegen lantaarnpaal De 26-jarige mevr. W. uit Venray reed met haar auto over de Beek- weg. Zij werd plotseling wat duize lig en voordat ze de auto tot stil stand had gebracht was deze al via de berm tegen een lantaarnpaal ge botst. Maar het bleef bij materiële schade. Diefstal auto Vrijdagavond kwam de 23-jarige Venrayer F. A. 'tot de ontdekking dat zijn bij de flat aan de Haam- makerstraat geparkeerde en afge sloten personenauto verdwenen was. De auto, merk Saab, had kenteken nummer 97-35 HZ blauw van kleur en heeft een waarde van 4.000 gul den. Diefstallen L. S. uit Eindhoven deed aan gifte van diefstal van een gereed schapstasje inhoudende 5 schroe vendraaiers, diverse tangen, hamer en borstol. De benadeelde had het tasje bij een stofzuiger in de Ravel- straat geplaatst en was „even" naar de Plataanstraat gelopen. Toen hij na een kwartier terug kwam bleek het tasje met inhoud verdwenen te zijn. Mevr. H. deed aangifte van dief stal uit haar woning van oen por- temonnaiie inhoudende een bedrag van bijna 100 gulden. Vermoedelijk is de dader met een valse sleutel de woning binnengekomen .De porte- monnaie werd ontdaan van het geld in een nabij gelegen tuin terugge vonden. Uit de sportzaal in Brukske werd ten nadele van mevr- v. E. ont vreemd een portemonnaie met on geveer 100 gulden, 2 armbandjes en een polshorloge van het merk Im ker. Tijdens het afscheidsfeest van leerlingen van de Levensschool aan de Bevrijdingsweg werd ten nadele van de 17-jarige J. S. uit Horst een zware suède jas ontvreemd. Gewezen wordt onder meer op de ge brekkige wijze waarop de huidige Ziektewet functioneert. Van een ef fectieve begeleiding bij langdurig ziekteverzuim blijkt weinig terecht te komen. Verder is natuurlijk de on gunstige ontwikkeling op de arbeids markt een factor van betekenis. Al is ziekte voorwaarde om arbeidson geschikt te worden, de situatie op de arbeidsmarkt bepaalt in hoge mate in hoeverre iemand arbeidsongeschikt blijft. Veel jonge WAO-ers beschikken over weinig opleiding en zullen, gelet op hun leeftijd, meestal niet beschik ken over waardevolle bedrijfsspecifie- ke kennis. Kortom, er zijn weinig ba nen voor hen en er heerst onder de werkgevers doorgaans weinig animo om deze jonge mensen op te vangen. In een periode van bloeiende econo mische ontwikkeling zou een aantal van de jeugdige WAO-ers nog wel weer aan de slag komen, nu dreigen zij overal naast te grijpen. Arbeidsongeschiktheid is dus niet al leen een medisch probleem, maar ook en vooral een maatschappelijk ver schijnsel, dat samenhangt met de wijze waarop onze maatschappij func tioneert. Nu de situatie op de arbeids markt steeds slechter wordt, zal er vermoedelijk van het terugdringen van het aantal arbeidsongeschikten weinig terecht komen. En een tweede pers pectief is, dat het percentage jonge ren onder de WAO-ers en AAW-ers beduidend zal toenemen. Tractorbestuurder was te jong Een tractor met aanhangwagen, bestuurd door de 15-jarige W. v. d>- V. uit Venray reed over de Over- loonseweg en sloeg linksaf om een inrit in te rijden, terwijl op dat mo ment zijn tractor werd ingehaald door de personenauto bestuurd door de 41-jarige C. v. S. uit Oploo. Ge volg botsing met zware schade aan personenauto en lichte schade aan tractor- Als mede oorzaak bleek te zijn, dat de richtingaanwijzer van de aan hangwagen niet werkte, zodat de autobestuurder niet gezien kon héb ben dat die tractor linksaf zou gaan. De tractorbestuurder kreeg nog een extra procesverbaal omdat hij nog te jong was om een tractor te be sturen. Fiets tegen aanhangwagen Vanaf de parkeerplaats bij Tool- shop aan de Paterslaan reed de 32- jarige bestuurder van een personen auto met aanhangwagen, H. uit Overloon, de weg op maar hij stop te omdat er verkeer naderde. De achter hem naderende 16-jarige fiet ser K. uit Venray kon niet meer tij dig stoppen of uitwijken en hij bots te nu tegen de aanhangwagen op. Er bleek alleen schade te zijn ont staan aan de fiets. Fietser gewond De 19-jarige mej. H. S. uit Venray reed met haar fiets vanaf de Gas- tenrayseweg linksaf naar de Tun nelweg te Castenray en kwam daar in botsing met de van links over de Tunnelweg naderende personenauto bestuurd door de 66-jarige mevr. S. uit Sonsbeck Did. De jongedame werd bij de botsing dusdanig ge wond dat zij naar het ziekenhuis moest worden overgebracht en al daar worden opgenomen. De fiets werd geheel vermeld, de auto licht beschadigd. Licht gewond De bestuurder van een trekker met oplegger de 26-jarige H. v. D. uit Delden, reed over de Ripseweg. Nabij de kruising met de Twistweg stonden op de rijbaan enkele auto's stil en van D. bemerkte dat te laat. Hij remde af maar kon toen de trek ker niet meer in het juiste spoor houden; die geraakte in een slip en kwam in de wegberm tot stilstand. Daarbij werd de trekker met opleg ger zwaar beschadigd. De bestuur der raakte licht gewond. De 55-jarige voetganger J. C. uit Merselo liep de voetgangersover steekplaats op de JulianasingelPr. Bernhardstraat over. De 20-jarige autobestuurster mej. V. uit Venray zag de overstekende man, remde nog af maar haar auto schoof, mede Het aantal inschrijvingen voor de fietsvierdaagse te Deume nadert nu al de 600, terwijl er vorig jaar nau welijks 200 deelnemers waren op dit tijdstip. Vorig jaar fietsten 1700 deelnemers mee. Hiermee is de fiets vierdaagse bezig een van de groot ste van Nederiand te worden; uiter aard na de Drentse Rijwiel vier daagse, die de grootste ter wereld •is. Het vermoeden bestaat dat het toch een goede greep is juist in de vakantie de mogelijkheid te bieden vier hele dagen fijn te kunnen fiet sen. Want dat is het doel van de orga nisatie; fijn fietsen in een tempo dat de deelnemer zelf bepaalt, met vrienden of kennissen die hij of zij zelf kiest of met het eigen gezin. Vorig jaar fietsten er veel moeders met kinderen mee: pa moest waar schijnlijk werken! De kinderen heb ben dan vier dagen een plezierige en gezonde bezigheid, en voor moe der is het natuurlijk net zo gezond. De afstanden zijn 40, 60 en 80 km. De 40 km is voor niemand een pro bleem, want op zijn elfendertigst fiets je er 4 uur over, maar je mag er ook de hele dag over doen. Kom je onderweg in of bij de woonplaats van kennissen dan ga je gewoon even koffie drinken. Ook is er on* derweg van alles te doen, een molen bekijken, lekker uitrusten aan de tengevolge van het natte wegdek door. Zij kon niet verhinderen dat de voetganger omver werd gereden. Hij werd met minder ernstige ver wondingen naar het ziekenhuis overgebracht. Geen visitekaartje Vrijdagmiddag parkeerde een 61- jarige autobestuurster haar auto in een parkeerhaven aan de Whistier- straat. Toen zij een uur later bij haar auto terugkeerde ontdekte zij een grote deuk in haar auto. Ver moedelijk is dat veroorzaakt door de bestuurder van de auto welke eerst naast haar auto geparkeerd stond. Maar een visitekaartje van die ver oorzaker was niet te vinden. Nu hoopt die bestuurster en de politie dat eventuele getuigen zich zullen mélden. kant van de weg, een terrasje op zoeken of een dorpje bekijken. De fiets kan aan het eind van de tocht gestald worden in Deume, dus u kunt iedere dag met de auto of openbaar vervoer naar huis. INFORMATIE Dit jaar wordt de Fietsvierdaag se de Peel gehouden van 16 t.m. 19 juli. Veel inlichtingen staan in een oranje foldertje dat op veel plaat sen in de omgeving voor het grijpen ligt. Ook kunt u het halen of be stellen bij de Streek VW Peelland in Helmond of bij de VW informa- tiepost, Boekhandel Hub Berkers, Stationsstraat 42 in Deume, tel. 04930-5813. Inschrijven is alleen mogelijk bij het laatst genoemde adres. De kos ten bedragen 12.50 per persoon; pas 65+ 10,en kinderen tot 14 jaar 10,Alle deelnemers die vier dagen meefietsen krijgen een speciaal herinneringsvaantje. Bij de VW informatiepost, Boek handel Berkers in Deume is het een komen en gaan van fietsers die zich laten inschrijven. Een enthousiast echtpaar kwam zelfs even uit Ouyk fietsen voor de inschrijving. Dat hoeft natuurlijk niet; een telefoon tje is ook genoeg: 04930-5813. De krachtpatser was die dag alleen thuis. Bij wijze van verzetje ging hij naar een café en dronk daar het een en ander. Deze cliënt bleek een lastige dronk over zich te hebben, zoals de rechter het uitdrukte. Tenslotte werd het de caféhouder te gortig. Hij belde een taxi om de beschonkene naar huis te doen vervoeren. De verdachte was evenwel van oordeel dat het nog veel te gezellig was. Hij stuurde de taxi weg, nam het biljart ter hand en hief dat van de grond. Vervolgens loofde hij driehonderdvijftig glaasjes bier uit aan de man die hem dat kon nadoen. De medegasten deden niets aan 'body-building' en zagen daarom niet de nood zaak in alleen en zonder hulp dat zware biljart op te beuren. .Bovendien zagen zij geen kans al-dat bier achtereen te verzwelgen. Daarom ging niemand op het voorstel in. De man voelde zich daardoor enigszins geprikkeld. Hij nodigde nu de anderen uit aan zijn lichaamsbouwerij mee te werken. Doch de een na de ander ver dween naar veiliger oorden. Tenslotte bleef de eigenaar van het gerenommeer de etablissement alleen met de mannetjesputter over. Doch deze etablisse- mentsbezitter, die een man des vredes was, voelde niet voor een vechtpartij. Toen de ander weer begon, repte hij zich naar de buren om de politie op te roepen. De verdachte voelde zich in zijn eenzaamheid in het verlaten café nog veel bozer worden. Hij was vooral boos op het biljart, zo heeft hij naderhand verklaard. Hij hief het op en smakte het tegen de vloer. Vervolgens nam hij het weer op, ten einde het dwars door het raam naar buiten te werken. Het stond al met een poot op het tafeltje voor het raam, toen hij zich bedacht. Hij gooide het instrument nu ondersteboven het café weer in. Niets kwaads vermoedend trad nu een nieuwe bezoeker het café binnen. De krachtpatser greep de nieuweling aan en dwong hem in zijn eentje het biljart weer rechtop te zetten. De nieuweling rukte en trok, doch zijn krachten schoten te kort. Daarom gaf de verdachte hem een klein pakje rammel. Het nieuwe overhemd van de bezoeker ging daarbij aan flarden Na dit alles verscheen de politie. Het biljart bleek deerlijk geschonden. Het laken was stuk, de lei gebarsten en een poot bleek eraf gebroken. Drie weken kreeg de man en na die krachttoer heeft hij zo'n vakantie ook wel verdiend. Bovendien moet hij f 60,-- betalen vanwege het gescheurde nieuwe overhemd van de argeloze medegast. van 16 tot en met 19 juli

Peel en Maas | 1980 | | pagina 11