GEMEENTEPRAAT er NOTITIES EN MÉDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting MEDEWERK(ST)ER BELEIDSLIJNEN VOOR DE TOEKOMST i Spreekuur van ethouder mevrouw Rutten-Tielen vervalt de periode van 7 tot en met 29 a.s. zal wethouder mevr. A. P. tten-Tielen geen spreekuur hou- Kermis Merselo 428 juni tm 1 juli fe kermis te Merselo begint op erdag 28 juni te 16.00 uur en jrt tot dinsdagavond 1 juli te I uur. I )p het kermisterrein worden de igende attracties geplaatst: toscooter en Kindervliegtuigmo- i (Boeken te Helmond); lietsalon (Van Werven te Apel- Brn); ntrekspel en bussensport (Van nthem te Berkel en Rodenrijs); y lco-rotor (Van Spronsen te Delft); ugat-suikerkraam (Camps, Horst); lerspin (Hendriks te Venray); skraam (Otten te Gemert). Je exploitanten mogen de attrac- vroeger openen dan hieronder rmeld maar op de volgende tijd- ppen móéten zij openen: (zaterdag te 17.00 uur (voor de vis- aam 18.00 uur); zondag te 13.00 uur (voor de vis- aam 15.00 uur); maandag te 16.00 uur (voor de kraam 18.00 uur); dinsdag te 16.00 uru (voor de vis- aam 18.00 uur). n het algemeen zijn de exploi- ten niet gebonden aan een vast- teld tarief, maar de ritprijs voor kindervliegtuigmolen mag niet ;r zijn dan 50 cent, terwijl voor autoscooter de volgende tarieven 2-persoonswagen gelden. 1 rit >r 1,4 ritten voor 3,7 en voor 515 ritten voor D-- Commissies voor ^jluimtel. Ordening en Agrarische aangelegenheden bijeen bp donderdag 3 juli wordt een ge- nbineerde vergadering gehouden i de commissie voor ruimtelijke i lening en de commissie voor arische aangelegenheden Deze inkomst wordt in de koffie- ner van het raadhuis gehouden (ègint om zeven uur. et een deputatie van de P.A.B. rovinciale Adviescommissie Bui- gebieden) zal worden gesproken r de gebiedsindeling in het be- mmingsplan „Buitengebied". )eze vergadering is voor ieder- i toegankelijk. ay Jtisi Openstelling van het raadhuis Venrays raadhuis, Maashese- weg 1, is op werkdagen ge opend van 9 tot 12 uur. Bo vendien kan men op donder dagmiddag van 16.00 tol 17.30 uur bij de afdeling bevolkings zaken terecht voor het afha len van paspoorten, rijbewij zen e.d. Gesprekken met ambtenaren buiten de openingstijden van het raadhuis, uitsluitend na te lefonische afspraak (tel. 04780- 83838). SPREEKUREN B. EN W. Burgemeester mr. H. J. M. Defesche maandag van 10.00 tot 11.00 uur. Wethouder G. H. Schols: maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder mevr. A. P. Rut ten-Tielen: iedere eerste en vierde dinsdag van de maand van 10.00 - 11.00 uur, voor huis vestingsproblemen; en iedere maandag van 10.00 tot 11.00 uur voor sociale zaken. Wethouder Joh. Loonen maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder J. van Oers maandag van 10 tot 11 uur. Wanneer een spreekuur ver valt wordt dit in de rubriek .Gemeentepraat" bekend ge maakt. Met de burgemeester en de wethouders kan ook telefo- ich een afspraak worden ge laakt vla de secretaresse van het college, mevr. M. v. d. Leeuw (tel. 04780-83838 toestel 117). Het postadres van het raad huis luidt: Gemeente Venray Pbstbus 500 5800 AM Venray. Vergadering comm. voor financiën uitgesteld De voor woensdag 2 juli geplan de vergadering van de commissie voor financiën en belastingen is uit gesteld tot woensdag 9 juli a.s. Commissie voor Onderwijs c.a. vergadert De commissie voor onderwijs, vormingswerk en recreatie houdt op dinsdag 1 juli a.s. 's middags om half vijf in kamer 127 van het raad huis een openbare vergadering. De commissie zal advies moeten uitbrengen aan het college van b. en w. over de volgende punten: het verlenen van medewerking voor het aansluiten op het openbaar riool van de kleuterschool ,,'t Tun- nelke" te Castenray; idem voor het aansluiten op het openbaar riool en het vervangen van een oliegestookte door een gas gestookte c.v.-ketel t.b.v. de basis school „St Jozef" te Castenray; idem voor het vervangen van een oliegestookte door een gasge stookte c.v. ketel met bijkomende werken t.b.v. de basisschool „St. Lu- het verlenen van medewerking voor het aanpassen van de speel zaal en het aanschaffen van speel materiaal van de kleuterschool ,,'t Hummelke" te Oirlo; idem voor het aanschaffen van 50 leerlingensets ten behoeve van de basisschool „Sint Antonius" te Veu len; het verlenen van medewerking voor het huisvesten van de kleuters in de basisschool te Veulen; het beschikbaar stellen van gel den voor het aanschaffen van een schrijfmachine, diaprojector met toebehoren en ontwikkelingsmate riaal t.b.v. de openbare kleuter school „De Keg"; het beschikbaarstellen van gel den voor het aanschaffen van meu bilair en leer- en hulpmiddelen t.b.v. de openbare basisschool „De Keg"; Tenslotte zal de commissie zich bezighouden met het praatstuk in zake ambulanttspie. HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Dcurne ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: J. Bankers, Paardekopweg 16, Deurne om vergunning ex artikel 6a der Hinderwet, tot het uitbrei den/wijzigen van een rundveehou derij en een varkensfokkerij- en mesterij, waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Paardekopweg 16, kadastraal ge meente Deurne sectie H3 nr. 7875. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 3 juli 1980 om 15.00 uur in gemeentehuis Deurne, Markt 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 27 juni 1980 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris die in hoofdzaak zal worden belast met de behandeling van paspoorten, rij bewijzen. huisnummering, woningmutaties en kadaveradministratie. jr» De gedachten gaan uit naar een jonge kracht die een ambtelijkb loopbaan wil beginnen, in het bezit is van het MEAO-diploma (bestuurlijke richting) en bereid is de studie voor het diploma bevolkingsboekhouden te gaan volgen. Het salaris voor deze funktie reikt tot maximaal 1.986,bruto per maand. Het aanvangssalaris is afhankelijk van de leeftijd. Sollicitaties in te zenden aan het college van burgemeester en wethouders, leseweg 1, Postbus 500, 5800 AM Venray, binnen 10 dagen na het ver schijnen van dit blad en onder vermelding van het vakaturenummer PZ-167. Commissie Openbare Werken vergadert Op dinsdag 1 juli a.s. 's avonds om zeven uur komt de commissie voor openbare werken in openbare vergadering bijeen in kamer 127 van het raadhuis. Op de agenda staan de volgende onderwerpen: verlenen van krediet voor de aanleg van openbare werken in het bestemmingsplan Vlakwater II; verlenen van krediet voor de aanleg van openbare werken in het bestemminsgplan Leunen-West fase V; ruiling van grond in Heide met de heer Maas; aankoop van grond in Leunen van de heer M. W. H. Claessens; verkoop van industriegrond in het bestemmingsplan De Brier aan Electro Marlens; verkoop van een bouwkavel in Vredepeel aan de heer J. Clasens. Verder zal de commissie zich bezighouden met de conceptnota „Beleidslijnen gemeente Venray" voor zover het onderwerpen betref fen, die tot het werkterrein van de commissie behoren. Bouwvergunningen verleend Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 25 juni 1980 voor de navolgende bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de af gifte van een van deze bouwvergun ningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedurende 30 dagen na datum van deze publi catie op grond van de Wet Admini stratieve Rechtspraak Overheidsbe schikkingen (AROB) een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. het bouwen van een woning aan de Athoslaan t.n.v. H. C. M. Ver heul; het bouwen van een praktijk ruimte aan de Pottevenweg 6 t.n.v. L. N. M. Bollen; het bouwen van een woning aan de Evcrestlaan 5 t.n.v. J. Delhez; - het bouwen van een woning aan de Henri Dunantstraat t.n.v. P. I. M. Bom; - het uitbreiden van een werk plaats en opslagruimte t.n.v. Fa. J. Raedts en zn. c.v. - het bouwen van een woning aan de Brienshoekweg tn.v. J. M. J. Pingen; - het bouwen van een woning aan de Brienshoekweg t.n.v. P. A. M. Lucassen; - het uitbreiden van een woning aan de Deurneseweg 120 t.n.v. L. J. P. Poels; - het aanbrengen van een kap op bestaande woning Timermanns- weg 16 t.n.v. J. T. Teunissen; - het bouwen van een veldschuur aan de Timmermannsweg 86 t.n.v. W. B. M. Rops; - het uitbreiden van een woning aan de Grotestraat 15 t.n.v. L. G. G. Rutten; - het bouwen van een fietsenber ging aan de Maasheseweg 13 t.n.v. B. T. Lunter; - het bouwen van een garage/ber ging aan de Stationsweg 93 t.n.v. W. L. P. M. van Eijk; - het uitbreiden van een garage aan de Eligiusweg 14 t.n.v. J. F. Verhoeven - het bouwen van -een berging aan de St. Antoniusstraat 16 t.n.v. R. J. M. Arts; - het verbouwen van een woning aan de Langstraat 14 t.n.v. R. A. M. Klomp; - het aanbrengen van een terras overkapping bij de wonng Oeral- laan 6 t.n.v. H. F. A. Schaeffers; - het bouwen van een transfor matorhuisje op de hoek Kemp- weg-Hardeweg t.n.v. N.V. Pro vinciale Limburgse Electriciteits- Maatschappij - het wijzigen van een garagedeur tot gevelpui bij de woning Lar gostraat 19 t.n.v. A. P. Verleijs- donk; - het bouwen van een rijwielstal ling aan de Merseloseweg 75 t.n.v. Zusters Ursulinen; - het bouwen van wooneenheden (2e fase struktuurplan) aan de Stationsweg 46 t.n.v. Bestuur psychiatrisch centrum Venray. Venray 27 juni 1980 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche Bouwvergunningen aangevraagd Bij burgemeester en wethouders zijn aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende plan c.q. vooruitlopend op een in voorberei ding zijnd plan 'bouwvergunning te verlenen voor: het verbouwen en uitbreiden van het pand Merseloseweg 18 t.n.v. Chr. Jeucken; het bouwen van een stalruimte aan de Kempkensberg op per ceel sectie H no. 3216 t.n.v. H. M. H. van Ass; het bouwen van een rundveestal aan de Lollebeekweg 27 tn.v. W. Geerets; het bouwen van een paardenstal ana de Rouwkuilenweg 39 t.n.v. J. Schepers; het bouwen van een loods met kantine en kantoor op het indus trieterrein Smakterheide t.n.v. Isolatiebedrijf en handelsonder neming M. de Bruijn BV; het oprichten van een pluimvee- bedrijf aan de Steegse Peelweg op perceel sectie N no. 232 t.n.v. S. Michels; het bouwen van een sleufsilo met mestputten aan de Puttenweg 120 t.n.v. G. J L. Verheijen; het uitbreiden van een varkens stal met een opslagruimte aan de Ringweg op perceel sectie N- no. 248 t.n.v. G. M J. van Dijck; het verbouwen en uitbreiden van een slachthuis aan de Horster- weg 3 t.n.v. G. Verkoeyen; <het bouwen van een tweede be drijfswoning aan Volen 7 t.n.v. J. Michels. Burgemeester en wehouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 30 juni 1980 gedurende veertien dagen voor iedereen ter inzage bij de af deling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Gedurende deze termijn kunnen eventueel bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wet houders worden ingediend. Venray, 27 juni 1980 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche Hoogwaardig, zuiver katoenen Jeugdig tricot nachthemd, trikot nachthemd. 29,95 Sportief tricot nachthemdje. 25,- SLUITING VAN GEMEENTELIJK BINNENBAD Op zaterdag 28 juni a.s zal het binnenbad van 't gemeentelijk com- bibad van 830 tot 14.00 uur gesloten zijn in verband met het diploma- zwemmen door scholieren. Bestemmingsplan BURGGRAAF De burgemeester van Venray maakt bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 24 juni 1980, op grond van artikel 21 van de Wet op de Ruimteilijke Ordening, heeft be sloten te verklaren, dat de vaststel ling wordt voorbereid van het be stemmingsplan Burggraaf, betref fende het gebied van de bebouwde kom van Venray, dat aan de west zijde wordt begrensd door de Maas heseweg en de Smakterweg, aan de noordzijde door het industrieterrein Smakterheide, aan de oostzijde door het bestemmingsplan Landweert en aan de zuidzijde door de Stations weg. Het voorbereidingsbesluit met bij behorende tekening ligt met ingang van heden voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201. Venray. 27 juni 19^0 De burgemeester voornoemd, mr. H. J. M. Defesche Gemeentelijke visie op sociale- en maatschappelijke zorg GROTE MARKT 21 Als gevolg van de decentralisatie in de welzynzorg moet de ge meente op dit terrein, meer dan in het verleden, beleidslijnen gaan uitstippelen. Tot nu toe voerden de meeste in stellingen een eigen beleid. Bin nen afzienbare tijd zal in een wel- zjjnsplan het gemeentelijk beleid voor de komende jaren worden uiteengezet. Aangezien de finan ciële armslag voorlopig zeker niet zal toenemen, zullen er prioritei ten gesteld en keuzen gemaakt moeten worden. In het toekomstig beleid zal zijn terug te vinden: herschikken in de begroting naar sedtcren; prioriteitenstelling, ook binnen een sector; accent op het preventiewerk en niet hulpverlening sector; meer vrijwilligerswerk; sommige zaken (nog) niet aan pakken; begeleiding van vrijwilligers door profesionele krachten; bij de maatschappelijke hulpver lening meer groepsgewijze aan pak daarvan. Ter ondersteuning van dit beleid zullen systematisch cijfers verza meld worden die inzicht geven in allerlei voor het welzijnsbeleid rele vante kenmerken van de Venrayse bevolking en samenleving. Deze verzameling gegevens wordt ook wel aangeduid met de term „sociale kaart". BEJAARDENZORG In de toekomst zal rekening ge houden moeten worden met een zo wel relatieve als absolute toename van het aantal bejaarden en daarop zal moeten worden ingespeeld. In de nota „Beleidslijnen voor de kleine kernen"' is reeds ingegaan op de toenemende betekenis van de rol van de bejaarden in de samenleving, welke uit het toenemende aantal voortvloeit. De rijksoverheid gaat ervan uit dat 7° o van de bejaarden verzorging behoeft in een bejaardencentrum. Aangenomen dat deze norm juist is dan zouden er momenteel in Venray 14 verzorgingsplaatsen nodig zijn. De verzorgingscapaciteit van be jaardencentrum „Het Schutters veld" is echter nu al beduidend min der (113 plaatsen). Venray kent nu dus al een capaciteitenltekort. Gezien de verwachte verdubbe ling van het aantal bejaarden in de komende 15 - 20 jaar zal dit tekort nog toenemen. Daarom streeft het gemeentebestuur er naar om in Ven ray ook voor de toekomst voldoen de verzorgingsplaatsen te creëeren, in overleg met de besturen van het bejaardcentrum en het gecoördi neerd bejaarden werk. Veel bejaarden willen zo lang mo gelijk zelfstandig blijven wonen. Door middel van hulpverlening door het Groene Kruis, de Gezinszorg en vrijwilligers (bijvoorbeeld voor maaltijdenvoorziening) en het Ge coördineerd Bejaardenwerk, wordt getracht de zelfstandige woonsitua tie voor die bejaarden zo lang mo gelijk te handhaven. Het gemeentebestuur heeft de stellige indruk, dat ook voor de groep bejaarden die niet, of nog niet, in een verzorgingstehuis of in een daaraan verbonden bejaardenwo ning willen gaan wonen, er meer differentieerde woonmogelijkheden geschapen moeten worden. Voor de groep bejaarden die zelfstandig kan blijven wonen, zijn de woonmoge lijkheden tot nu toe vrij beperkt. Er ontstaat een groeiende behoef te aan kleinere wooneenheden in de premie- en vrije sectorsfeer voor be jaarden. Enkele projecten in deze sferen verkeren 'in een vergevorderd sta dium (Langstraat - Leeuwstraat, Pa- tersstraat - Henseniusstraat). In de toekomst zullen nog meer woningen •in genoemde categorieën nodig zijn. REGIONALE BUNDELING VAN OVÊRLEG De meeste regionaal werkende in stellingen hebben alle deelnemende gemeenten als afzonderlijk ge- spreks- of onderhandelingspartner. Bovendien kent de ene instelling meer participerende gemeenten dan de andere. Dit is niet bevorderlijk voor de slagvaardigheid bij het op lossen van problemen. Het gemeen tebestuur wil daarom stimuleren elke regionaal werkende instel ling namens de deelnemende ge meenten één overlegpartij krijgt in de vorm van een groep vaste gemeentelijke vertegenwoordi gers; de werkgebieden van de verschil lende instellingen waar mogelijk gelijkgeschakeld worden. ACTIVITEITEN VOOR MENSEN ZONDER WERK Het S.T.U.W. is primair gericht op het ontplooien van activiteiten ten behoeve van jeugdige werklozen. Het gemeentebestuur acht het beter dat er geen aparte instelling ten be hoeve van jeugdige werklozen be staat naast instellingen die soortge lijke activiteiten ontplooien voor niet-specifieke doelgroepen. Daar om wil het S.T.U.W. laten functio neren tot het moment dat de activi teiten geïntregeerd zijn in andere instellingen. Ook de activiteiten ex artikel 16 van de W.W.V. dienen in tegraal binnen het werkterrein van bestaande instellingen te worden ge bracht. Het streven is om dit rond 1982 te bereiken. MINDERHEIDSGROEPERINGEN Het beleid 'is gericht op het bevor deren van integratie van de ver schillende minderheidsgroeperingen, zonder echter integratie dwingend te willen opleggen. Het gemeentebe stuur vindt het met name voor de mensen die waarschijnlijk niet meer naar hun herkomstland terug zullen gaan, uitermate belangrijk dat zij zo goed mogelijk worden opgenomen en zich laten opnemen in een sa menleving waarvan zij toch deel zullen blijven uitmaken. PSYCHIATRISCHE CENTRA Door de veranderde opvattingen over de 'behandelingswijzen van psychiatrische patiënten wordt, met name voor de nazorg, een steeds zwaarder beroep gedaan op het ge meentebestuur. Het zal een goed overzicht moeten vormen van de omvang van deze problematiek om deze zaken bespreekbaar te maken in een overleg tussen de gemeente en (de directies van) de Venrayse psychiatrische centra. GEZONDHEIDSZORG Tot voor kort kon de gemeente nauwelijks een actief beleid voeren op het gebied van de gezondsheids- zorg omdat deze know-how, erva ring, wettelijke mogelijkheden en fi nanciële middelen ontbraken. Het verschijnen van de Structuur nota Gezondheidszorg was echter een breekpunt. Deze nota bepaaldt dat de lokale overheid bij de (eerste lijns-) gezondheidszorg betrokken is en stelt zelfs een wettelijk kader, de Wet Voorzieningen Gezondsheids- zorg, in het vooruitzicht. Deze wet zal de gemeente de beleidsruimte geven om aan haar verantwoorde lijkheid voor een goed functioneren de gezondheidszorg voor haar bur gers inhoud te geven. Voor de gemeente Venray komt daarbij dat velen werkzaam op het terrein van de gezondheidszorg on derkennen dat afstemming van be leid op elkaar gewenst is en dat naast de curatieve zorg meer aan dacht dient te worden besteed aan de preventieve zorg, ofwel het voorkomen van ziekte is beter dan het genezen. De belangrijkse taak van de ge meente ligt in het formuleren van een beleid voor vooral de eerste lijns-gezondsheidszorg en het geven van een aanzet om dat te realiseren. De bedoeling is om daartoe een af zonderlijke beleidsnota op te stellen, waarbij de commissie voor sociale zaken, volksgezondheid en maat schappelijk werk in sterke mate zal worden betrokken. De nota dient om vast te stellen welk beleid de ge meente Venray voorstaat om inhoud te geven aan het recht van de bur ger op gezondheidszorg. Er zal daar bij worden uitgegaan van het gege ven, dat het volksgezondheidsbeleid een onderdeel is van het totale wel zijnsbeleid. Het beleid zal dan ook gericht moeten zijn op samenhang. In de nota zullen beleidsuitgangs punten worden vastgesteld ten aan zien van: de eerste lijns-voorzieningen (bij voorbeeld samenwerking vesti gingsbeleid); 1) de tweede lijns-voorzieningen 2) (bijvoorbeeld beleidsafstemming op de eerste lijn); de openbare gezondheidszorg (bij voorbeeld het scheppen van voorwaarden voor gezondheids voorlichting en -opvoeding). De nota zal een inventarisatie be vatten van de gezondheidsvoorzie ningen in Venray en mogelijke knel punten. Op basis van hoofddoelstelling, beleidsuitgangspunten en gesigna leerde knelpunten zullen zo concreet mogelijke beleidsvoornemens wor den geformuleerd en middelen wor den aangegeven om een en ander te kunnen realiseren. 1) le lijnsvoorzieningen: bijvoorbeeld huisartsen, tand artsen; wijkverpleging; 2) 2e lijns-voorzieningen: bijvoorbeeld ziekenhuizen, ver pleegtehuizen, specialisten.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 11