uk VERE1G1GSNMIWS Hengelsport Midgetgolf Ruitersport Autospeedway >NJ JUM MERSELO cav27mc LEIDING GEVRAAGD voor het Kindervakantiewerk EUTERPENIEUWS Venray IN WIJKRAAD BRUKSKE Venrays Mannenkoor ongerenkoor WAO/AAW kontaktgroep Venray e.o. NIEUWS VAN DE WERELDWINKEL A.s. donderdag 19 juni om 19.30 u. metitie voor 't gehele koor. A.s. zondag 22 juni om 11.45 uur (luistering Eucharistieviering in de iterskerk. Verzamelen in uniform half uur voor de mis dus om 11.15 ir voor een korte repetitie in de H.S.V. DE ROERDOMP Zaterdag op het koppelconcours te eycn behaalden A van Mill - J- bnjéc een zevende plaats. Na de eerste wedstrijd tegen Oos- •um zijn de vijf best geklasseerden ls volgt Bert Janssen, Venray 2840 gr. J. Ponjée, Venray 2720 gr. W. Lemmen, Venray 1620 gr. Ben Janssen. Venray 1250 gr. A. Sanders, Venray 1110 gr. Zaterdag 21 juni Nationale Kop- tlmarathon te Afferden; bijeen- omst om 8.30 uur. Zondag 22 juni Nationaal Jeugd- mcours te Vierlingsbeek; bijeen- pmst om 8.00 uur. Vanwege de jeugdvierdaagse zal t eerste wedstrijd voor de Dames een doorgang vinden. Deze wed- njd zal vervist worden op zondag juni. Donderdag 3 juli derde Konings- edstrijd op de visvijver het Wans- ums Ven; bijeenkomst om 18.15 uur. Voor deelname opgeven tot uiter- jk donderdag 20.00 uur bij H. van en Heuvel Langeweg 38. Venray, tl. 86569. M.G.C. VLAKWATER Afgelopen weekend was de laatste ins voor II Lenssen om jfleh bij de (atonale selectie te plaatsen te Ix>c- Veluwe. Hoewel de achterstand ip de kopgroep vrij groot was, pres- itrde Harry hel om in totaal 9 ilaal.sen te klimmen en zodoende dit m-kciwi af te sluiten met oen 20e (laats, Zaterdag n-n totaal van 104 (ill én ondanks een moeilijker be rin op zondag kwam hij na een for midabele eindsprint van 22 weder- m op 104 pnl. uil. Komend weekend is er een golf- ernooi te t'uyk, waar we in grote „•tale aanwezig zullen zijn om de <cr van Venray hoog te houden. PONYCLUB ST. ISIDORUS Concours Sevenum, 15 juni 1980. Ind. dressuur L I: Ring 15 Margo Peelers met Anita 121 pnt. 3e prijs; I ling 17 Goeie Clephas met Iris 119 pnt 2c prijs ling 22 Margo Jacobs met Anouk 117 pnt. 4e prijs Ind. dressuur L II: ling 18 Nard Keuten met Arat 133 pnt. 4e prijs lig 30 Ingrid Peeters met Sedina, 120 pnt. 2c prijs Achttal M 3e prijs met 126 punten. Fantastisch jongens! Viertal L: 5e prijs met 114 punten. Springen B beginnelingen: Nicole Coenen met Rex 3e prijs Ingrid Peeters met Sedina 8e prijs RUITER- EN PONYCLUB ST. JAN MERSELO Uitslag concours Broekhuizenvorst op 8 juni j.l. voor landelijke ruiters. 4 tal le prijs klasse L Dr. J. Arts le prijs klasse L Dr. J. Janssen 2e prijs klasse MZ Dr. J. Janssen 7e prijs Speel uw Spel Springen. Uitslag ponyconcours Sevenum op 15 juni j.l.: 4 tal 3e prijs klasse L Dr. Peter Kessels 4e prijs klasse L Dr. José Nooyen 6e prijs klasse L Dr. Bij de autospeedwayraces in Reck linghausen was het Stookearteam uit Venray na een pauze van enkele we ken weer van de partij. Sef Schreurs en Wim Franssen moesten met nog 24 andere coureurs knokken voor een plaats in de finale. In de eerste manche werd Sef Schreurs 5e en Wim Franssen 9e. In de tweede manche werd Sef 8e en Wim 10e. Deze klassering was goed voor een plaats in de finale. Na twee valse starts ging het er hard tegenaan. Onze Venrayse cou reurs kwamen zeer goed naar voren, maar helaas kwam Sef Schreurs in de laatste rondes in aanraking met een andere wagen en kreeg een lek ke band waardoor hij in de slip raakte en 4 andere wagens boven op hem knalden. Sef kon zijn wagen verlaten met enkele kneuzingen. Jammer voor Sef. Wim Franssen had meer geluk er wist met een hard gevecht met voor al Duitse coureurs de le plaats in de finale voor 2Üch op te eisen. Zo kwamen onze Venrayse Stock carcoureurs toch met een mouie be ker naar huis. kerk. Tijdens deze mis zullen gezon gen worden 't Agnus Dei van Bizet en Die Allmacht van List met solis tische medewerking van mej. Renée Kartodirdjo terwijl dhr. Jean van de Tillaart aan 't orgel zal begeleiden. Na de mis 't vlug omkleden etc. want diegenen die in de Jeugdvier daagse willen meelopen worden ver zocht om uiterlijk 1.15 uur bij de Wetteling te zijn in Mannenkoor sweater. Extra mee te nemen de pantalon van 't uniform te dragen tijdens het défilé. Afmelden bij dhr H. Gommans. tel. 82687 of Hotel Almonda, tel. 81244 Donderdag 19 juni: 20.00 repetitie harmonieorkest Donderdag 26 juni: 20.00 repetitie harmonieorkest Zondag 22 juni: Muzikale opluistering défilé jeugd vierdaagse. Bijeenkomst om 16.20 uur Schouwburgplein. VERDERE AKTIVITEITEN: Zondag 22 juni: Intocht jeugdvierdaagse - 16.45 u. Zaterdag 6 sept.: Taptoe Venray '80 Periode 12 t.m. 21 sept.: Viering 120-jarig bestaan Euterpe. Maandag 22 sept.: Radio-opname TROS i.v.m. radio programma Tourja, tournee van uit schouwburg te Venray - 19.00. Zondag 5 oktober: Festival te Leunen 12.30 uur. Donderdag 3 juli is de laatste re petitie voor de vakantie. Gestart wordt weer op donderdag 7 augus tus. In verband met ons jubileumcon cert b.g.v. 120 jaar bestaan van Eu terpe is er tot nader bericht elke maandag en dinsdag van 20.00 - 21.30 uur extra partijrepetitie. Op maandag voor alle rietinstrumenten en dwarsfluiten. Op dinsdag voor alle koperinstrumenten en slagwerk. LEERLINGENOPLEIDING: Dcndcrdag 19 juni: Géén repetitie i.v.m. jeugdvier daagse. Donderdag 26 juni: 18.30-19.30 repetie jeugdharmonie hr. Verstegen Lessen: De lessen van mijnheer van Els zijn tot en met 19 juni. De lessen van. mijnheer van de Broek cn mijnheer Lucassen zijn tot en met 26 juni. Repetities jeugdorkest: De laat ste repetitie is op donderdag 26 juni. Donderdag 19 juni valt uit i.v.m. do jeugdvierdaagse. Het jeugdorkestt start weer in de week van 14 augus tus. Examens: De jongens cn meisjes d>ie dit jaar (november) examen willen doen krijgen in de vakanflio huiswerk mee Het Is wel zeer belangrijk dat dat je tijdens de vakantie regelmatig blijft oefenen! Het huiswerk wat je mee krijgt bestaat uil theorie en oefeningen voor de praktijk. Na do vakantie mort iedereen die op examen wil in ieder geval de toonladders van bui ten kennen en het keuzewerk vol doende kunnen spelen. Dogenen die dart niet kunnen mo gen niet op examen. Na de vakantie beginnen we dan ook met theorielessen. Iedereen moert dan het theoretisch gedeelte goed doorgenomen hebben. Hert boekje met de theorie en de prak tijk krijg je op de laatste lesdag mee naar huis. Nog even goed volhouden voor de laatste loodjes en dan fijn vakantie vieren. DRUMBAND: Yrüdag 20 juni: Geen repetitie leerlingen. Zondag 22 juni: 10.30 uur kopte repetitie drum band- Verdere aktiviteiten: zie harmonie orkest. Afmelden harmonieorkest bij de secretaris - telefoon 80225, jeugdle den bij de heer Raedts, tel. 82803 en drumband bij de heer van Els. tel. 86824. Telefoon clubgebouw: 82515. Denken wU ook nog aan de oud- papler-aktie .Breng donderdagavond uw oud papier mee. Zaterdags is de opslagruimte ge opend van 11.00-12.00 uur. Kopy voor de volgende uitgave van harmo/iieus inleveren bij de heer Beterams, Dr. Poelsstraat 22. rióho VREDESKERK - VENRAY Het seizoen zit er weer op. Koor leden en orkest bedankt voor de goede samenwerking en inzet. Pastoor Geerits willen wij danken voor de gastvrijheid en natuurlijk juffrouw Sien, die altijd voor ons koor klaar stond. Wij zijn hard bezig om voor allen een leuke avond te organiseren. Houden jullie 4 juli vast vrij? Nadere mededelingen volgen via dit blad. Dan nog een mededeling voor die genen die voor mei en juni nog kon- tributie moeten betalen. Willen jul lie dit doen vóór 30 juni bij Anita Beerkens, Noordsingel 11, Venray, tel. 04780-83428. Tort slot nog <Jit: men kan zich vanaf heden opgeven als nieuw lid bij Anita op bovenstaand adres of Elly v. d. Zanden, St. Ursulastraat 8, tel. 04780-83461. De repetities zijn op woensdagavond van half 7 tct half 8 in het parochiezaaltje van de Vre- deskerk. Tot na de vakantie. Agenda: vrüdag 20 juni: cm 19 00 voor alle Frankrijkygan- gers; maandag 23 juni: om 18.30 voor alten en sporanen; dinsdag 24 juni: om 19 00 voor de Frankrijk-gan- gers (alten en sopranen); woensdag 25 juni: geen spelavond. Eventuele afmeldingen: secretariaat Langstraat 10, tel. 81690. Rijbeurten Blitterswyck: vrijdag 20 juni: hr Fijneman, Hu- bertusstraat 23, Venray: maandag 23 juni: hr. Claessens, Wa termolenstraat 14, Oostrum; dinsdag 24 juni: hr. Megens, Samba straat 20, Venray. Algemeen: Denk er om: zondag 22 juni geen Hoogmis zingen. De maandagavondrepetitie is óók voor de jongens die niet meegaan naar Frankrijk. DAMESKOOR Zaterdag 21 juni zingen we om 19.00 uur in de Vredeskerk tijdens de avondmis, boven bij het orgel. Woensdag 25 juni om 20.00 uur re petitie voor het hele koor in de school „De Essel". Woensdag 2 juli a.s. onze laatste repetitie vóór de zomervakantie. Als U bent verhinderd, graag uw afmelding aan mevr. v. d. Waerden, ael 83659 of aan mevr. v. d. Bekerom tel. 83332. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING „ARS MUSICA" Zondag 22 juni, deelname vier daagse. Voor nadere inlichtingen dhr. A. Clephas, Pr. Bernhardstraat 76, tel. 84418. Dinsdag 24 juni. 20.C0 uur repetitie voor het hele koor in de Essel, Ur sulastraat. Dinsdag I juli, 20.0 uur repetitie in Petrus Bandenschool, Dr. Poels straat. Indien U verhinderd bent, dan ge lieve U zich af te melden bij: dhr. .1 Steijlen. Kolkwog 3. tel. 81121 of Mw. W Mandors-Weijers, Oranje straat 7, tel. 86159. JONGEREN ORKEST„BOJEMA" Voor de deelnemers(sters) aan de muziekwerkweek in Maastricht is er op a.s. vrydagavond 20 juni weer 'n bijeenkomst in 216. We beginnen om 19.00 uur. De affspraak was om voor deze avond alvast je eigen muziek mee te brengen. Ook het kampgeld meebrengen zou geen gek idee zijn. Tct ziens. INSTANT PICTURES een film van George Schouten te zien op dinsdag 24 juni 20.00 u. in FILMHUIS VENRAY Ifcenderstraat 10 Na een weinig enthousiast ontvan gen première op Film International kreeg deze, tweede lange speelfilm, van de nederlandse regisseur George Schouten steeds meer belangstelling. De kritiek werd veelal herzien en vooral op buitenlandse filmfestivals groeide de lof, wat resulteerde in een aantal hoofdprijzen. Een korte schets van de inhoud: Victor Veni reist in een woonbus door Europa, waarin een foto van een vrouw en een gedeeltelijk ge scheurde van een kind ophangen. Op een kaart prikt hij een willekeu rige Nederlandse stad aan waar hij naar toe reist. De film volgt z'n gangen geduren de 24 uur in een kale nieuwbouw- stad. Hij observeert mensen en volgt aandachtig diverse, ook door hem zelf bedachte voorvallen. Overal probeert Victor de toe schouwer te blijven. Onopgemerkt maakt hij via een spiegeltje pola roid fotos van aantrekkelijke dames vergezeld van hun mannen, totdat een vrouw hem aanklampt Iedere maandagmiddag van 2 tot 5 uur bijeenkomst in den Hoender, wijk gebouw Noord-West, Ursulastr. 2. Opzet van deze middagen is ge zelligheid d.m.v. verschillende ge zelschapsspelen en andere zaken, "praatuurtje wao ervaringen te ver tellen, al naar gelang de behoefte. Kom ook en duik eens uit die sleur en isolement. Tot ziens Ursulastraat 2. Hoi. Ik zit weer in de proefwerkweek en heb dus maar weinig tijd om een stukje te schrijven. Daarom deze week alleen maar de excursies: Zondag 22 juni: Excursie o.l.v. Boena naar het Schuitwater. Hij be kijkt planten en libellen. Vertrek 9 00 uur. Zondag 22 juni: Huub gaat vo gelen in de Maasheggen. Vertrek 8.00 uur. Zondag 22 juni: Excursie van Henk naar het Krieckenbeck. Dit is in Duitsland, dus, als het even kan, paspoort meenemen. Vertrek 7.00 u. Hoi, Roger. P.S. Marion is onze nieuwe A.T.V. Dus voor tabellen, handleidingen, kalenders enz. kun je bij haar te recht. 27 juni Hupsavond, aanvang 20.00 uur in het hol. Vrijdag 20 juni: Vanavond gaan we de avond vul len met allerlei gezelschapsspelen, zodat degenen die aan*de 4-daagse deelnemen nog even rustig kunnen zitten. Zaterdag 21 juni: Geopend van S tot half 1 voor voor iedereen die 15 jaar of ouder is. Van 8 tot 9 uur is er uitbetaling van de spaarkas. Zondag 22 juni: Van 8 ot 12 uur kan iedereen van 15 jaar en ouder bij ons terecht voor een gezellig avondje ter afsluiting van het weekend. Amateur Fotografen Vereniging A. F. V. VENRAY Hierbij nodigen we alle leden en hun echtgenotes verloofdes etc. uit tot het bijwonen van de sluitings avond van dit seizoen namelijk op a.s. donderdagavond 26 juni. We ho pen eenieder om acht uur te mogen begroeten Ook zullen we litmaal weer. zoals vorig jaar, een club foto- en dia wedstrijd houden. We hopen dat net een gezellige avond zal worden. Verder willen we nog even uw aandacht vragen voor de expositie van Fotoclub Spectrum, welk$ ge houden wordt in-het Gemeente Mu seum van Roormonu, Andersonwcg 4. De openingstijden zijn: dinsdag tot en met vrijdag UM2 en 14-17 uur, in het weekeinde yan 14-17 uur. De expositie is le zien lot en met 1 sep tember. Hallo Tokkelaars. Vrijdag 13 juni j.l. was het dan zover We organiseerden de eerste technische avond. Er waren 30 mensen aanwezig en dat is toch een behoorlijk aantal- Na een korte inleiding van Delta Lima begon de Oscar Zulu met zijn verhaal. Oscar Zulu begon met iels te vertellen over de stgandegolf- verhouding op de 11-meter. Het be langrijkste daarvan was wel dat bleek, dat men niet persé een s.w r. van 1 1 moet hebben. Er s.w.r. van b.v. 1 1,5 om 1 2 is ook helemaal niet slecht. Waarom dit zo is zullen we in het eerstvolgende boekje van de vereniging uitleggen. Dus nog even geduld. Verder vertelde de Oscar Zulu het een en ander over de modulatie soorten, zoals AM, FM en SSB en over antennes en kabels. Tot slot kon iedereen vragen stellen, die door Oscar Zulu beantwoord wer den. Wij vonden het een geslaagde avond en als het mogelijk is en de Oscar Zulu heeft tijd, dan zullen we zeker proberen nog eens een technische avond te organiseren. VOSSENJACHT Vorige week zijn wij vergeten te vermelden door wie er prijzen voor de vossenjacht beschikbaar werden gesteld. Dat willen we bij deze toch nog even doen en nogmaals harte lijk dank zeggen aan: Pauitje Patat; Funny Fashion; van Erp; Electroni- ca Hobby Shop; Hifi Stereo Centre en Electro Jacobs en Snoopy. AVOND-VIERDAAGSE Zoals de meesten van jullie wel zullen weten, heeft een aantal sta tions hun hulp aangeboden aan de organisatoren van de avond-vier daagse. Hiervoor is het noodzakelijk, dat wij via de bak met elkaar in kontakt staan. Als alles goed loopt, zullen we niet veel gebruik hoeven te maken van de bak, maar mocht het toch nodig zijn. dan maken we gebruik van kanaal 9. Dit omdat we soms ver van elkaar verwijderd zijn en kanaal 9 erg rustig is. Temeer als je bedenkt dat wij daarmee tussen 17.00 uur en 20.00 uur bezig zijn en iedereen weet dat het dan vaak spitsuur op de bak is. Mocht je dus op 19, 20, 21 en 22 juni iemand horen praten op kanaal 9 begin dan niet direkt met „Dit is het noodkanaal". Dat weten wij ook en we hopen dat we niet veel ge bruik hoeven te maken van de bak. We hopen dat iedereen zijn mede werking wil verlenen, zodat we kun nen zeggen, dat de avondvierdaagse dankzij alle 27 mc'ers een groot suc ces is geworden. Allemaal vast bedankt voor de medewerking en tot ziens op onze volgende ledenvergadering op vrij dag 27 juni. Groetjes en tot ziens. Oei - Ooei! Het bestuur. A.s. zaterdag is het weer zover, dat er een geweldige discoavond met discotheek PEARLY plaats heeft in het jeugdgebouw ..De Springplank" (achter het politiebureau). Op deze eerstef zomerdag van 1980 zullen weer vele gloednieuwe en oudere hits gedraaid worden voor alle jeugd van 12 tot 15 jaar. Zien we je dan ook?.Je bent vanaf 7 uur welkom. De toegang is slechts één gulden en dat Voor drie uur disco- plezier. See you at Ihb disco! Elke donderdag van 19.00 tot 20.30 uur Informatiewinkel Brukske Ln het noodwijkgebouw. Onder zomerse weersomstandig heden is het Bondsschuttersfeest zondag een fleurig en volledig ge slaagd feest geworden. Zowel de op tocht met défilé als de schietwed strijden trokken honderden belang stellenden. Bij de optocht werden door de jury de volgende prijzen toegekend: Mooiste geheel: historisch: Bussen Schutten Neer militair: Wilhelmina Horst fantasie: Hubertus Helden-Beringe Beste houding: hist. Bussen Schutten Neer rtiil. Wiilhelmina Horst fant.» St. Martinus Maesbree Beste défilé: hist. Bussen Schutten Neer mil Wilhelmina Horst fant. St. Hubertus Kessel Mooiste koning: 1 Bussen Schutten Neer 2. St. Lambertus Helden Mooiste koningspaar: 1. Akkermans Gilde Venlo 2. Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan Venray 3. St. Jan Grubbenvorst Mooiste koningin: 1 St. Antonius Tegelen 2. St. Jan Grubbenvorst 3. St; Hubertus Kessel Beste commandant: hist. St. Thomas van Aquino Blerick mil. Wilhelmina Horst fant. Hubertus Kessel Beste vaandeldrager: hist. Bussen Schutten Neer mil. Wilhelmina Horst fant. St. Barbara Reuver Beste bordjesdrager: 1. Akkermansgilde Venlo 2. St. Thoma Blerick 3. Wilhelmina Horst Beste vendeliersgroep: Bussen Schutten Neer Beste vendelier ind.: M. Berben Neer Beste Bieleman: 't Zandakker/Gilde St. Jan Venray Ereprijs aangeboden door de ge meente Venray werd in de wacht gesleept door St. Hubertus Kessel. Bij de schietwedstrijden-in de di verse klassen, waren de uitslagen als volgt: A-klasse: le St.. George en St. Sebastianus, Beesel 2e Ons Genoegen. Siebengewald 3e St. Hubertus, Beringe B-klasse: le St. George en St. Sebastianus, Beesel 2e St. Hubertus, Beringe 3e St. Hubertus, Beringe C-klasse: le Akkermansgilde, Venlo 2e St. Antonius en Petrus, Baarlo 3e St. Martinus, Maasbree Lourdescom ité aid. Venray Zoals we vorige week reeds meld den, is de 89e Limburgse Bedevaart naar Lourdes een groot sukses ge worden. Het weer was uitstekend en de mensen hadden het naar de zin. Zoals bijna elk jaar hebben de Venrayers aldaar wel iets t3 vieren. Ditmaal betrof het twee bruidsparen respectievelijk goud en robijn, die in de bloemetjes werden gezet. Voor het gouden paar Verhaegh- Voesten en voor het robijnen paar Bovee-Broekmans werd op donder dagmorgen een H. Mis opgedragen, in de St. Jozefkapel. Bijna alle Ven rayse pelgrims waren bij deze eucha ristieviering aanwezig. Gezamenlijk werd er gezongen, 'terwijl twee ieden van het jongerenkoor „Chrisko"' de solozang verzorgden. Het was een mooie viering, die de betreffende paren nog lang in dankbare herinne ring zullen bewaren. Om deze viering geheel Venrays te maken, fungeerden opa Tanck en Toon Hermans als akoliet. Ook voor de 24 zieken, die deze bedevaart meemaakten is het een fijne belevenis geworden, .vaar men nog vaak aan zal terugdenken. Over enige tijd wordt er een foto dia-avond georganiseerd, waarop allen weer worden verwacht. Maar hierover wordt U t.z.t. nader inge- ilicht. KOLLEKTEWEEK Deze week is het de kol'ekteweek ten bate van het Lourdes Liefde werk in Venray. Bij het verschijnen van dit blad, zulllen diverse mede- erkers al hun route hebben afge werkt. Mocht men nog niet bij U zijn geweest, dan kunt U tot en met za terdag 21 juni nog een medewerker (ster) verwachten. Onthaal hen gul, want zij doen dit werk geheel belan geloos voor de zieke medemens van de gemeente Venray. Allen die deze kollekte reeds steun den, heel hartelijk dank! Nu wij de aantallen van de kinde ren die ook dit jaar weer meedoen weten, kunnen we ons gaan bezig houden met de laatste afwerkingen voor het programma. Ook hebben we de afgelopen week ruim 110 oud- leid(st)ers aangeschreven met de vraag of ze ook dit jaar weer mee willen doen. Tot nu toe heeft zich nog meer een beperkt aantal jon gens en meisjes opgegeven. Langs deze weg willen we ook an deren. die nog nooit als leider of leidster hebben meegedaan, vragen eens een of twee weken van hun va kantie beschikbaar te stellen voor het Kindervakantiewerk. Zij die ouder zijn dan 16 jaar en graag mee willen deen, kunnen zich opgeven, liefst schriftelijk op het volgende adres: H. Verhoijen, Pasodobles.r ia! 9, 5802 NJ Venray Op het briefje moet je dan wel vermelden of je de eerste week: van 21 tot en met 25 juli, de tweede week van 29 juli tot en met 1 augustus mee wilt doen, of misschien wel alle bei de weken. Wegens gebrek aan mensen moe ten we helaas de wereldwinkel slui ten van 20 juni tot 22 augustus. Vanaf 22 augustus kunt U dus weer bij ons terecht voor: informatie over de derde wereld landen ,maar ook over aktuele onderwerpen hier in Nederland, b.v. kernenergie. koffie ,thee en oploskoffie, Nieuw is de Nicarague koffie 4, per pak) en de Mocha theezakjes mélange van theesoorten uit Mo zambique, Tanzania en Vietnam). kringlooppapier; stoffen uit Kennia en vele siervoorwerpen. Ook gaan we in augustus weer verder met de cursus „wereldwys". U kunt zich nog steeds aansluiten. De kosten bedragen 25,per jaar. Voor het volgende semester staan drie thema's op het programma 1. Voedsel (als machtsmiddel); 2. Religie; 3. Mensenrechten. Het is geen enkel probleem wan neer U het eerste-semester niet ge volgd hebt. Komt U gerust, ook al weet u heel weinig over de derde wereld en hier. Verder zoéken -wij nog steeds mensen die op vrijdagavond in de winkel willen staan van 18.30 tot 21.15 uur. Voor inlichtingen kunt U terecht bij: Mariet v. d. Locht, Broekweg 6a, Venray, tel. 85173 of Wereldwinkel Marktstraat 3 Venray. Voor alle geïnteresseerden, voor degenen die nog nooit hebben mee gedaan en niet weten wat het alle maal inhoudt en voor oudgedienden die het nog wel eens een keer willen horen, of die de instructiemorgen wel een gezellige aangelegenheid vinden geven we een instructiemor gen op zaterdag 5 juli a.s. om 10 uur in de Levensschool aan de Bevrij- dingsweg. Mocht je je nog niet hebben opge geven voor die tijd, dan ben je ook daar van harte welkom en schrijver, we je daar wel in als leid(st)er. Wij, als bestuur van het KVW hopen ook dit jaar weer dat we nu eens op tijd voldoende leiding bin nen krijgen. Mochten er b.v. ouders zijn van kinderen die net de middel bare school af hebben, en niet weten wat hun kinderen met die lange va kantie doen, maak ze dan attent op deze mogelijkhe'd, wanneer ze niet zelf de krant gelezen hebben. Auto over de kop De 25-jarige autobestuurder G. P. uit Vredepeel verloor in een bocht va nde Midden Peelweg door onver klaarbare oorzaak de macht over het stuur. De auto kwam in de berm terecht en sloeg over de kop. De be stuurder liep geen noemenswaordige verwondingen op, maar zijn auto werd zwaar beschadigd. Blijk van waardering Donderdag- en vrijdagmiddag wer den 150 jeugdverkeersbrigadiers uit de gemeente Venray in het Luxor- theater getrakteerd op een filmmid dag met traktatie, als blijk van waardering voor het voortreffelijke werk wat deze verkeersbrigadiers hadden gedaan om de schoolkinde ren een veilige oversteek te geven in het afgelopen jaar. Snelheidscontrole De noodzaak van snelheidscontro les te houden door Venrays politie werd weer eens bewezen. 25 Auto bestuurders kregen een bon voor te snel rijden. De gemeten snelheden in Venray-kom bedroegen 61 tot 83 km. Vechten in dancing In een Venrayse dancing ontstond zaterdagavond een vechtpartij tus sen een viertal jongelui. Als hoofd daders hield de politie de 31-jarige C .V. uit Venray en de 25-jarige H. S. eveneens uit Venray aan. Bij on derzoek van de kleding van H. S. werd een boksbeugel aangetroffen. Na verhoor en de aanzegging dat procesverbaal zal worden opge maakt werd het tweetal huiswaarts gezonden.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 7