Kwarfc - eeuwfeesten Yreöepeel 13 -ie jant VENRAY TeRtooRstelIiRg GesckieöeRis Vpeöepeel 30 jaar geleden Vrijdag 13 juni 19.00 uur Opening door burgemeester Defesche m.m.v. het tambourkorps van de Kon. Luchtmachtkapei Vanaf plus minus 20.30 uur Muziek en show m.m.v. de Fidelen Rosentaler en het tambourkorps St. Oda Zaterdag 14 juni 13.30 uur De Gotina's, goochelvoorstelling voor de jeugd 19.00 uur Reünie voor inwoners en oud-inwoners 10.00 uur Deutsche Messe door fanfare en koor uit Merselo 11.00 uur Frühshoppen m.m.v. fanfare St. Gerardus uit Westerbeek en het jeugdorkest Merselo-Vredepeel 13.30 uur Familiewandeling door de Vredepeel met bezich tiging van bijenstand-schaapscheren-tentoonstel- ling Feestavond m.m.v. De Peeier Muzikanten en de Silvano's Zondag 15 juni Maandag 16 juni Plaats Openingstijden Gemeenschapshuis Vrijdag 13 juni Zaterdag 14 juni Zondag 15 juni 20.30-23.00 uur 20.30-23.00 uur 11.00-17.00 uur Ernstig gewond Maandagavond omstreeks kwart er elf reed een bedrijfsauto, be- uurd door de 30-jorkge R. v. d. M. t Horst, over de Veulenseweg in richting van het Veulen. Door iverklaarbare oorzaak reed hij iets ar lirrks, waarna hij trachtte de ito weer onder controle te krijgen, aar de auto ging naar rechts en wam vervolgens tegen een boom stilstand. De bestuurder moest door brand- eerlieden uit zijn benarde positie orden gehaald. Met ernstige ver ondingen werd hij overgebracht aar het ziekenhuis. Vernielingen In de nacht van zondag op aandag werd het groene glas van n verkeerslicht aan de Oostsingel ioedwillig vernield. Op de Leunseweg werd een linkelniit vernield met een bak- een. De koepel van een dak van een nkstation aan de Leunseweg werd emiëld. De politie hield als verdacht van e vernielingen 4 jeugdige knapen an circa 18 jaren oud en afkomstig t Leunen. Na onderzoek en de aan- gging dat procesverbaal zal wor- in opgemaakt werd het viertal in loop van maandagmorgen huis- raarts gezonden. Diefstal ,In de nacht van zaterdag op zon- lkg is vermoedelijk door middel van Bin valse sleutel toegang verkregen t een bar in de Hensemusstraat. ntvreemd werden 2 sloffen siga- sten van het merk Gladstone, een -ibekend bedrag uit de spaarkast »n de klanten en de pot van de Detbalclub. Door openbreken van s fruitautomaat werd het daarin „^jnwezige geld enkele honderden xldens meegenomen. B— De 24-jarige Cr uit Venray ed aangifte van diefstal van zijn tts, welke hij afgesloten had staan zijn woning. De fiets werd later kw een politiepatrouille in de voet- mgerstunnel op de Landweert ver- lield aangetroffen. De 40-}arige T. uit Venray deed ngiftc van diefstal van een dames- ets welke uit de stalling van het smeentelijk zwembad gestolen weg. waarde van deze fiets bedraagt 300 De 28-jarige Cl. uit Venray deed ingifte van diefstal van twee spie els van zijn bromfiets. Inbraak Door middel van verbreking van n raam van hot damcsklcedïokaal ïbben onbevoegden toegang ver egen tot de tennishal „de Schaaps ooi". Uit de kantine werden 70 pak- sigaretten ontvreemd en de in- oud van de fooienpot, waarin een edrag van 15.gezeten zou heb- Gewonden bij botsingen Op de kruising bij de Paters- verleende de 19-jarige autobe- lurder, K. uit Boxmeer, vanaf de seweg geen voorrang aan de links over dc Paterslaan ko- mde personenauto. Br ontstond botsing waarbij een inzittende, jarige Chr. S. dusdanig ge ïnd werd dat hij naar het zieken- lis moest worden vervoerd en afl- moest worden opgenomen, ree inzittenden van de Boxmeerse ito werden naar het ziekenhuis 'oerd, maar bij onderzoek bleken verwondingen mee te vallen en len ze naar huis worden ver- trd. Het niet verlenen van voorrang Dp de kruising LangewegKemp- was oorzaak dat de motor be stuurd door de 20-jarige L. uit Ven ray en de personenauto, bestuurd toor de 47-jarige C. uit Vierlings- >eek met elkaar in botsing kwamen. De motorbestuurder liep bij de ont stane val dusdanige verwondingen op dat hij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Verkeers ongelukken Onverklaarbaar werd genoemd dat op de Horsterweg de pesrsonen- auto bestuurd door de 50-jarige mevr. J. uit Venray van de weg ge raakte. De auto ramde eerst een lantaarnpaal en vervolgens twee betonnen paaltjes. De auto was rwaar gehavend, maar de bestuur ster liep geen noemenswaardig let sel op. Op de Leunseweg lette de 23- jarige bestuurder van een vracht auto Z. uit Brunssum onvoldoende op het verkeer toen hij vanaf een uitrit de Leunseweg opdraaide. Nu kwam de vrachtauto in botsing met de personenauto, bestuurd door de 23-jarige J. uit Venray. Gevolg: materiële schade. De 28-jarige bestuurder van een motor P. R. uit Vlodrop had nog ge luk dat hij geen noemenswaardig letsel opliep toen hij in aanraking kwam met de personenauto bestuurd door de 20-jarige P. K. uit Venray. Beiden kwamen uit de richting Deume en bij de kruising met de Midden Peelweg kwamen zij bij het stoplicht op dezelfde rijbaan terecht. De motorbestuurder kwam ten val maar dat liep nog goed af. Bij het tankstation op de Ripse- weg vond een kop-staart botsing plaats tussen de personenauto's, be stuurd door de 22-jarige S. uit Uden, de 22-jarige mej. v. d. W. uit Bakel en de 25-jarige A. Uit OverUxm. Bij het afremmen bij de inrit van heit tankstation was de afstand tussen de auto's en het onvoldoende oplet ten mogélijk de oorzaak van die bot sing welke tot materiële schade be pakt bleef. Weer slechte politieverbinding In de nacht van vrijdag op zater dag te omstreeks half drie werd via de meldkamer te Den Bosch assis tentie van de Venrayse politie ge vraagd in verband met het door rijden van een automobilist bij een politiecontrole. De Venrayse politie was aan het surveilleren op de Mid den Peelweg in de huurt van de kruising met de Deumeseweg en zou daar de bewuste auto hebben kun nen aanhouden. Maar door de slech te verbinding moest de politieauto rug rijden om het bericht goed te eerst een heel eind naar Venray te- kunnen ontvangen. Toen bleek die auto reeds verdwenen te zijn. Het wordt de hoogste tijd dat aan die verbindingen iets zal worden gedaan. Er kan niet worden gewacht tot het nieuwe politiebureau gereed is. Koeien in sloot Vrijdagavond moest de Venrayse brandweer uitrukken voor tech nische assistentie bij een koe welke in moerassloot nabij de Kdekweg was geraakt en op eigen kracht er niet meer uit kqn komen. De man nen wisten de koe in de weide te krijgen en zij had geen noemens waardig letsel opgelopen. Bij het in rukken werd een tweede vastzitten de koe in de moerassloot ontdekt. Ook deze werd op vakkundige wijze in de weide gezet. Drankgebruik Een 31- jarige bestuurster van een personenauto mevr. W. werd aangehouden terwijl zij onder in-' vloed van drank verkeerde. Na het pijpje blazen, moest de dame de bloedproef ondergaan. Met de aan zegging van een rijverbod en dat procesverbaal zal worden opgemaakt werd zij huiswaarts gezonden. Een 43-jarige autobestuurder G. uit Drunen en de 21-jarige van T. uit Venray moesten wegens ge constateerd drankgebruik dezelfde procedures ondergaan. De 18-jarige P. uit Venray was mede door het nuttigen van 16 gla zen bier dermate lastig dat hij voor nader verhoor moest worden mee genomen. Door dat drankgebruik was hij zo brutaal, dat hij bij onge regeldheden op de Maasheseweg de politie in haar optreden hinderde. Na aanzegging dat procesverbaal zou worden opgemaakt, werd hij huiswaarts gezonden. UIT PEEL EN MAAS VAN 17 JUNI 1950 - Nr. 24 Langs de Venrayse wogen staan vdlc veld'kapcllen en kruisen. De oorlog cn de lijd hebben er velen beschadigd. Het Ovcrbrock heeft nu zijn kapel van St. Anlonius Abt en St. Barbara hersteld. De eerste wordt als beschermer van het vee aange roepen, dc tweede voor een zalige dood. Deze kapel staat al 500 jaren op deze plaats. Nieuwe beelden wer den gemaakt door dc kunstenaar P. van Dongen, deze zullen in het ka pelletje worden geplaatst. De pas toor zal de beelden wijden. Alle ver enigingen van Leunen zullen bij de ze plechtigheid aanwezig zijn. De Provinciale brandweerwedstrij den die aïhier gehouden werden, namen 12 de beste Limburgse Vrij willige korpsen en bedrijsfbrand- weren aan deel. Op de Grote Markt, was door de zorgen van VW een keurige koffietafel in de openlucht aangericht. In de avonduren werden de deelnemers een cabaretavond aangeboden in zaal Wilhelmina, al waar G. Janssen als conferencier optrad, de zang van de Roodse zan gers, omlijst door de Peelzwervers. Nadat de jury de uitslag mededeel de, reikte loco-burgemeester P. Pub ben de prijzen uit. De Oostenrijkse kinderen die sinds 10 maart in onze gemeente zijn on dergebracht gaan weer vertrekken. Via het Groene Kruis worden allen per bus opgehaald. Toen M. aan de St. Odastraat een pot „tar" heet wilde maken sloeg de vlam in de pot met het gevolg, dat de gehele keuken bedolven werd onder roet, bovendien vlogen de gor dijnen in brand en ontstond een kleine binnenbrand. Door snel in grijpen werd erger voorkomen. De Onderlinge Glasverzekering vierde haar 40-jarig bestaan met een groot feestmaal in Lunchroom Ver heugen. De vereniging werd in 1910 opgericht. Toen de oorlog begon wa ren er 86 leden met 700 m2 glas. Thans in 1950 zijn er 106 leden met 870 m2 glas en 16 leden wachten op de opbouw van hun zaak. De premie bedroeg 1,per m2, en er zijn jaren geweest dat geheel geen premie be taald hoefde te worden. De handboogsdhutterij Diana heeft op haar mooie nieuwe doelen ge kampt om de keizerstitel. Dit ge schiedde tussen de keizer L. Vollen- berg en de koning P. Willems, welke laatste reeds drie jaren deze titel handhaafde. Na een felle strijd wist de heer Willems de keizerstitel te bëhalen met 108 punten in 32 pijlen. De koningstitel ging naar P. van den Munctohof met 116 punten. Venray's Mannenkoor is druk be zig met de voorbereidingen van haar 40-jarig jubileum. Zo is men bezig met de repetities voor een uitzen ding voor de K.R.O. einde juli, waar na nog enkele nummers worden in gestudeerd voor het sluitingsconcert in november. Voor het zangconcours hebben 18 verenigingen ingeschre ven dat op 1 augustus a.s. gehouden zal worden, waaronder ook het gro te gemengdkoor Con Brio uit Am sterdam. De Kon. Harmonie uit Gre- venbicht zal op 15 augustus 't gala- conoert verzorgen.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 15