uk 0 nmnEsiv MIGINGS1EIIWS ita.inv JIJMMERSELO >NJ cav27mc Venrayse Omroep Stichting ITERPENIEIJWS Venray 11 WIJKRAAD BRUKSKE Venrays Mannenkoor i: "^x/^ongerenkoor Kleding ruilen in De Brak DERDE ORDE WAO/AAW kontaktgroep Venray e.o. REISVERENIGING F.N.V. VENRAY c Honingslinger demonstratie De Zonnebloem miERnmionnL PEEL EN MAAS donderdag 12 juni om 19.30 u. itie voor 't gehele koor in de graaf. ïdag 15 juni om 11 uur repetitie 't gehele koor, eveneens in de Jeraaf. Tandag 16 juni a.s. onofficieel ik aan 't Ettens Mannenkoor, .r kan men zich a.s. donder- ;even. De dames zijn ook Kosten 10— per per- 'ertrek per bus om 10.15 uur Burggraaf. lag 22 juni gaan we weer deel- aan de wandelvierdaagse, om 1 uur bij de Wetteling. mannenkoorswealcr. Ddege- lie deel willen nemen en geen bezitten, moeten dit even r;n bij J, Nooyen. ;29 of 30 juni gaan we repeteren [arjon Lambriks. Nadere infor- hierover a.s. donderdag. Harmeien (Utrecht) ge in concours voor solisten, heeft WimFleurkens in de afd. Uit- indheid een „dikke" eerste :haald met een overschot van 23 punten. Fr. Verhofstad heeft samen 'im hard gewerkt aan dit re- waarvoor onze felicitaties zondag 22 juni gaat ons koor [paterskerk de H. Mis van 11.45 opluisteren In deze mis worden g. generale repetitie voor We- gezengén 't Agnus Dei van G. en Die AUmacht van List. So- i the medewerking hierbij .van :enée Kartcdirdjo en Jan van ril la art die op 't orgol zal bege- n. melden bij H. Gommans, tel. of de Burggraaf, tel. 81244. ia ia derdag 12 juni: ie 00 repetitie harmonieorkest et ierdag 19 juni: 00 repetitie harmonieorkest "1 dag 15 juni: izikale opluistering schutters- sten Venray. Bijeenkomst om 45 uur, café de Burggraaf. (ERDERE AKTIVITEITEN 15 juni: Jefcesten schutterij 't Zand- »er. dag 22 juni: tocht jeugdvierdaagsc - 16.45 u. srdag 6 sept.: sptoe Venray '80 ode 12 t.m. 21 sept.: tering 120-jarig bestaan Euterpe, mdag 22 sept.: adio-opname TROS i.v.m. radio- ogramma Tourja, tournee van- t schouwburg te Venray - 19.00. dag 5 oktober: stival te Leunen 12.30 uur. rerdag 3 juli is de laatste re- voor de vakantie. Gestart dt weer op donderdag 7 augus- i verband met ons jubileumcon- b.g.v. 120 jaar bestaan van Eu- i is er tot nader bericht elke ndag en dinsdag van 20.00 - 0 uur extra partijrepetitie. Op ndag voor alle rietinstrumenten dwarsfluiten. Op dinsdag voor koperinstrumentcn en slagwerk. 9 LEERLINGENOPLEIDING: iderdag 12 juni: .30-19.30 repetie jeugdharmonie r. Verategen lerdag 19 juni: én repetitie i.v.m. jeugd vier- agse. in: De lessen van mijnheer Els zijn tot en met 19 juni. De n van mijnheer van de Broek nijnheer Lucassen zijn tot en juni. epetities jeugdorkest: De laat- repetitie is op donderdag 26 juni. derdag 19 juni valt uit i.v.m. de ^vierdaagse. Het jeugdorkest t weer in de week van 14 aurus- Examens: e jongens en meisjes die dit jaar vember) examen willen doen gen in de vakantie huiswerk Het is wel zeer belangrijk dat je tijdens de vakantie regelmatig ft oefenen! et hui-sweric wat je mee krijgt aat uit theorie en oefeningen de praktijk. Na de vakantie >t iedereen düe op examen wil in geval de toonladders van bui- kennen en het keuzewerk vol- nde kunnen spelen, egenen die dat niet kunnen mo- niet op examen. i de vakantie beginnen we dan met theorielessen. Iedereen !t dan het theoretisch gedeelte d doorgenomen hebben. Heft kje met de theorie en de prak- krijg je op de laatste lesdag naar huis. log even goed volhouden voor de Iste loodjes en dan fijn vakantie ren. DRUMBAND: djdag 13 juni: leerlingen vanaf 18.30 uur mdag 15 juni: Geen repetitie drumband - zie harmonieorkest. aktiviteiten: zie harmonie orkest. Afmelden harmonieorkest bij de Cretarls - telefoon 80225, jeugdle- bij de heer Raedts, tel. 82803 en umband bij de heer van Els. tel. 124. Telefoon clubgebouw: 82515. Agenda: Vrijdag 13 juni: om 19.00 voor alle koorleden die meegaan naar Frankrijk. Maandag 16 juni: om 18.30 voor alten en sopranen Dinsdag 17 juni: om 19.00 voor alten en sopranèn, die meegaan naar Frankrijk. Woensdag 18 juni: geen spelavond. RÜbeurtèn Blitterswück: vrijdag 13 juni: hr. Cox, Pr. Bem- hardstraat 43, Venray; maandag 16 juni: hr. Broeksteeg, Pettenmakerstraat 28, Venray. dinsdag 17 juni: hr. Jacobs, Aubade- straat 16, Venray. Algemeen Nu de Frankrijkreis voor de deur staat, is het nodig de repetities daar op af te stemmen, met name de dins dag- en vrijd'agrepetities. De maan dagavondrepetitie blijft gewoon voor alle alten en sopranen. De Hoogmis van 22 juni voor ons koor komt te vervallen. In plaats hiervan zullen we de Hoogmis op 29 juni zingen. Wil iedereen tüdig nagaan of hot uniform nog past? Vrijdagavond 13 juni is er weer gelegenheid om uni formen te ruilen en zonodig te be stellen. rislio VREDESKERK VENRAY A.s. zaterdag 14 juni is er weer een jongerenviering in de Vredes kerk om 19.00 uur. Hot thema van deze viering is: Vaderdag. De koorleden worden om 18.00 uur in het parochiezaaltje verwacht. We verwachten geen afmeldingen. Ons koor staat als altijd onder lei ding van dhr. Jo van Els, evenals het bekende orkest. DAMESKOOR De gezongen avondmis in de Vre- deskerk, die wij zouden verzorgen op zaterdag 14 juni a.s., is verscho ven naar zaterdag 21 juni a.s., ook om 19.00 uur, Woensdag 18 juni repetitie voor- het hele koor om 20.00 uur in de school „De Esscl". Woensdag 26 juni en woensdag 2 juli hebben we ook om 20.00 uur re petities. Daarna houden we onze zo mervakantie. Als U bent verhinderd, graag uw afmelding aan mevr. v. d. Waerdcn, tel. 83659 ,of aan mevr. v. d. Beke- rom, tel. 83332. JONGERENORKEST „BOJEMA" A.s, vrijdagavond 19.00 uur: bijeen komst voor alle deelnemers aan de Muziekweek. Breng dan ook alvast het kampgeld mee. A.s. zondagmiddag 15 juni: fiets tocht voor de deelnemers aan de Muziekweek. Vertek 14.00 uur bi\ het Boschveldeollege. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING „ARS MUSICA" Dinsdag 17 juni, 20.00 uur repetitie voor het hele koor in de Essel, Ur- sulastraat. Zondag 22 juni, deelname jeugd- viardaagse. U kunt zich opgeven bij: dhr. A. Clephas, Pr. Bernhardstraat 76. tel. 84418. Inzameling oud papier. De contai ner wordt geplaatst in de Houten Hoek en wel op 1 juli a.s. na 16.00 uur tot woensdag 2 juli 12.00 uur. Indien U verhinderd bent de repe titie te volgen dan gelieve U zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolk- weg 3, tel. 81221 of Mw. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Denken wij ook nog urn de oud- papier-aktie .Breng donderdagavond ■w end papier mee. Zaterdags is de opslagruimte ge opend van 11.00-12.00 uur. Kopy voor de volgende uitgave van harmonieus inleveren bij de heer Beterams, Dr. Poelsstraat 22. Vrijdag 13 juni: Vanavond weer een avond vol disco-muziek voor iedereen van 12 t.m. 15 jaar. Vandaag ook gelegenheid om foto's bij te bestellen van de dia's die er gemaakt zijn. Zaterdag 14 juni: Van 8 tot half 1 geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. Zondag 15 juni: Van 8 tot 12 uur geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. Ouderavond: Woensdag 18 juni houden we een ouderavond voor alle leden van 12 t.m. 15 jaar. Aan de orde komen o.a. kamp,, aktiviteit, vrijdagavond, enz. Uw aanwezigheid wordt zeer op prijs gesteld. DISCO - DISCO - DISCO - DISCO Weten jullie wat er zaterdag 14 juni in het trefcentrum Den Hoen der te doen is? Wel dan nodigen we jullie alemaal uit om eens te komen kijken. Om 19.30 starten we met. een daverende discoavond voor iedereen van 9 jaar en ouder. Voor degenen die nog een plaatje kunnen gebruiken zou ik willen vra gen op tijd aanwezig te zijn. De entree is 1.Tot ziens zater dag. namens: Anja, Gerrit, Nel, Al- da, Marion Bram, Frenske en Buddy Speed. Zaterdagavond 7 uur in het wijk- gebouw disco-danswedstrijd en mu- ziekwedstrijd. Weer vele prijzen te winnen. Tot ziens. Woensdagmiddag 18 juni is de laatste keer kledingruilbeurs voor de vakantie. We zijn dan gesloten tot de 3e woensdagmiddag van augustus, 's Middags van 2 tot half 5 is dan de deur weer open.Hierbij hopen we dat we dan beter ingericht voor de dag kunnen komen. Maar hier over verschijnt t.z.t. nog een bericht je- Tot ziens in „de Brak", Leunse- weg 2B. Mariet. Annie, Trees, Hettie Tel. 87270 Op 14 juni treden in de oudbouw op de Country Ramblers, dit in het kader van onze „bruine" aktivitei ten. De groep was al een paar kfter eerder bij ons te gast. De laatste keei; waren ze het hoogtepunt van het countryweekend in '78. Jan Roelofs, Lody en Paul van Vlodrop en Henry Nuijen maken nu al weer zo'n acht jaar bluesgrass- muziek. Bluegrass is een mengsel van Ier se en Engelse folk met ragtime, blues, oude jazz en tegenwoordig ook popmuziek. De meest opvallende man in de groep is Lody. Hij speelt naast de fiwlle de vijfsnarige banjo. Daarbij bedient hij zich van de drie- vinger-tokkelstijl a la Eearl Scruggs, maar dan wel met zo'n precieze ti ming, dat hij beschouwd kan wor den als Europa's beste banjopicker. Lody's broer Paul speelt mandoli ne in de stijl van bluegrass-uitvin- der Bill Monroe: snel, zuiver en al tijd grijzend. Leadzanger en gitarist is Jan Roelofs, die behalve een boel vaardigheid op z'n snarenkist ook nog een stoot humor in huis heeft. Eigenlijk is hij ritmegitarist, maar zijn rags doen niet onder voor die van Doc Watson. Henry Nuijen is naast leadzanger ook de man, die voor de stuwkracht in de muziek zorgt met zijn levensgrote akoesti sche bas. Behalve instrumentalisten van ni veau zijn de Country Ramblers ook uitstekende zangers In de refreinen wordt meestal driestemig gezongen door Lody, Jan en Henry en dat kunnen ze gewoon griezelig zuiver Dus: op zaterdag 14 juni goefie swingende bluegrass uut Kamp'n in het bruin-café van Free Wheelin aan de Hoenderstraat nummertje 10, waar je om 20.00 uur welkom bent. Bruintje Beer REIS BANNEUX Voor de reis naar Banneux op 18 juni a.s. kan men opstappen aan de Paterskerk en aan „Het Schutters veld". Zoals bekend vertrekken we om 7 uur. Ook deze week is er niet veel spectaculairs te vertellen. Wel is het zo dat ik nieuwe excursieformulie ren heb, zodat de excursies weer worden op zo'n formulier. En ik kan allemaal prima ingevuld kunnen ze weer in het basislogboek doen. De E.L.'s moeten maar eens langs komen om een paar formulieren te halen. Ook is komend weekend het besturenweekend van D XIII*. Ik denk dat de bestuursleden allemaal wel een brief hierover hebben ge kregen. Ikzelf kan helaas niet naar dit weekend toe, maar ik hoop dat er toch iemand zal zijn die NJN Venray, vertegenwoordigt. Zo, dit was weer even een beetje info. zodat ik nu de excursie voor komend weekend (14 en 15 juni) zal geven: 15 juni: Excursie van Boena (hij is we er terug van de oefening in Duitsland) naar de Peel. Het on derwerp van deze excursie is de in sectenwereld. (Vooral libellen). Ver trek om 9 uur. Hod, Roger. P.S. De hupsavond van 13 juni is verschoven naar 27 juni, maar daar over hoor je t.z.t. meer. VOLKSDANSVERENIGING OPANKA HOUDT „OPEN HUIS" VOOR DE KINDERGROEPEN In de maand mei zijn de volwassen leden van OPANKA enkele malen voor het publiek opgetreden en heb ben kunnen laten zien wat er na en kele jaren werken in de anonimiteit mogelijk is. Natuurlijk zullen er kri tische toeschouwers zijn geweest, die tot de konklusie zijn gekomen, dat wij nog veel moeten leren. De mees te leden van OPANKA willen echter gezellig volksdansen en hebben niet de behoefte aan zo perfekt mogelijk te dansen in een demonstratiegroep. Hopenlijk kunt ook U het gezellig volksdansen toch waarderen. Te- zijnertijd zal onze vereniging ook wel naar een demonstratiegroep toe groeien, maar wij zullen trachten dit zeer geleidelijk te doen en niet ten koste van degenen, bij wie het pres tatie-element op de tweede plaats komt. Wij hebben naast volwassen leden echter ook kindergroepen. Ook zij willen graag laten zien wat zij tot nu 'toe geleerd hebben. Zondag 16 juni a.s. wordt er in zaal Prinsenhof een Instuif gehou den voor de kindergroepen, hun ouders, broertjes, zusjes, vriendjes en vriendinnetjes etc. Kortom iedereen is van harte welkom om te genieten van het enthousiasme van de kinde ren bij het volksdansen. De aanvang is rond 10.30 uur en het duurt tot ongeveer 12.30 uur. Er zullen ook enkele dansen sa men worden gedaan met kinderen die geen lid zijn om zo er aktief van te laten meegenieten. Tijdens de In stuif is er gelegenheid om informatie te vragen over de Volksdansvereni ging en kinderen kunnen zich even tueel als nieuw lid aanmeleen voor het nieuwe seizoen, dat in de week van 17 augustus a s. zal aanvangen. Wij hopen op een grote opkomst en op een gezellig samenzijn, óók voor de volwassen-toeschouwers. De eerstvolgende openbare wijk raadvergadering wordt, gehouden op dinsdag 17 juni a s. om 20.00 uur. Bij verhindering graag de sekretaris opbdllen. Agenda: Opening. Notulen van vorige vergadering. Ingekomen stukken en mededelingen, Vacatures wijkraad. Vragen en mededelingen van aan- wezgien. Sluiting. VROUWENCAFÉ VENRAY Op maandag 16 juni organiseert het Vrouwencafé een feestavond ter afsluiting van het seizoen. Op deze avond presenteert het Vrouwencafé het Vrouwen-cabaret „Bolle Bét", hun programma bestaat uit kritische en komische sketches. Tevens zal er een Uitgebreide info- hoek aanwezig zijn. Ook de Biologische Vereniging „de Meikers" zal present zijn op deze avond om U enkele verantwoorde hapjes aan te bieden. Alle vrouwen van Venray heten wij van harte welkom op Hoender- Straat 10, aanvang 20.00 uur. Iedere maandagmiddag van 2 tot 5 uur bijeenkomst in den Hoender, wijkgebouw Noord-West, Ursulastr. 2. Opzet van deze middagen is ge zelligheid d.m.v. verschillende ge zelschapsspelen en andere zaken, praatuurtje wao ervaringen te ver tellen, al naar gelang de behoefte. Kom ook en duik eens uit die sleur en isolement. Tot ziens Ursulastraat 2. Dit jaar al weer voor de 24ste keer organiseert de Reisvereniging van het F.N.V. Venray een dagreis voor haar leden. Op de laatste ledenvergadering hebben de leden met grote meerder heid van stemmen gekozen voor een dagreis naar België en de noorde lijke Ardennen. We vertrekken op zaterdag 28 juni om 8.15 uur met een bus van de fa. Ghieden vanaf 't Henseniusplein. Er zijn nog enige plaatsen vrij en als U mee wilt, kunt U zich het bes te in verbinding stellen met de pen ningmeester, de heer Snijders, Verdi- straat 2, Venray, tel. 04780-85209 't liefste tussen 18.00 en 19.30 uur. De enkosten voor de teis, 't mid dageten en de koffietafel, bedragen 41,-. Een pas, niet langer verlopen als vijf jaar, of een geldige toeristen- kaart is wel vereist. Neemt U wel iets warms mee, vest of regenjas, want er staat een be zoek aan de druipsteengrotten op 't programma. Wie graag mee wil moet niet aar zelen. want ook hier geldt wie *t eerst komt, 't eerst maalt. a WIJK NOORD-WEST De laatste wijkraadsvergadering voor de vakantie is op dinsdag 17 juni. Aanvang 20.30 uur wijkgebouW „Den Hoender". Nog eenmaal gaan de voeten weer van de vloer en wel op zaterdag 21 juni in het wijkgebouw. In de va kantiemaanden juli en augustus is er geen dansavond. IMKERS REGIO VENRAY De Venrayse bijenhouders zullen cök dit seizoen een honingsslinger- demenstratie organiseren. Ook zal er alle informatie gegeven worden over bijen. Er is een demonstratie- kast aanwezig en belangstellenden kunnen deze „bijenwoning" van na bij bekijken. Een observatiekast kunt u er ook aantreffen. Ook is er een stand te vinden, voor de verkoop van produkten uit de bijenhouderij zoals: honing, ho- ningzeep, honingkoek, mede (drank uit gekruide honing) en kaarsen. Nellie Camps zal een demonstratie geven in het kaarsentrekken van zuivere bijenwas. Om deze bijenhoudersdag compleet te maken, zal dhr. Jan Vogels kor ven vlechten en stoelen matten. De bijenhouders uit de regio, wil len u graag kennis laten nemen van de honingbij en haar produkten. Daartoe nodigen zij alle belangstel lenden uit op zaterdag 14 juni a.s. bü Thuylshof, Langstraat, Venray, tussen 10.00 uur cn 16.00 uur. REGIO VENRAY Jaarlijks word't door het Nationaal Bureau van de Zonnebloem te Bre da een loterij georganiseerd. De op brengst van deze loterij en de bij drage van vele contribuanten maken het mogelijk de aktiviteiten van de Zonnebloem te kunnen bekostigen. Zoals U wel zult weten stelt de Zonnebloem zich ten doel hulpver lening te bevorderen tussen gezon den en zieken onderling. Zij tracht dit doel te bereiken door regelmatig ziekenbezoek, het organiseren van ontspanningsdagen - vakantieweken - boottochten - St. Nicolaas „Zon in de schoorsteen" en diverse andere evenemenlten. Voor al dit soort zaken is geld, veel geld nodig. In de komende we ken zullen maar liefst vijf en dertig hel pers (sters) een beroep op U doen. Stel hen niet teleur en koop één of meerdere loten. Wilt U ons op andere wijze be hulpzaam zijn of meer weten over het werk van de Zonnebloem, bel dan even mét dhr. J. Steijlen, Kolk- weg 3, tel. 81221. BRIDGECLUB Vorige week donderdag eindigden wij met onze chibcompetitiesEr hadden 5 comp. plaats gehad met elk 4 a 5 zittingen. Het clubkampioen schap werd behaald door het paar: Mevr. Driessen - Hr. Poéls. Zij ont vingen de Club-Wisselbefker. De 2e plaats was voor het echtp. Bollen; 3e hm. Simons - Spee. In de B-C-groep was de Wissel- beker voor de hm Arts - Loenen. De 2e plaats was voor mw. Hillenaer - Hr. Janssen; 3e werd het echtpaar Simons. Het echtp. Bex kens werd hulde gebracht onder couvert en bloemen, wegens hét vele werk aan de club besteed in dit afgelopen verenigings jaar. Voorts promoveerden: echtp. Simons en mw. Hillenaer - hr. Jans sen van groep B naar groep A. En mw. Bloemen - hr. v. Kempen en de rhn. Arts - Loenen promoveer den van C naar B. Bekerwinnaars en gepromoveer den van harte proficiat. Tot slot van deze comp. werd nog een gezellige „ASPERGEDRIVE" ge houden. Negen Winnende paren en een poedelpaar gingen met heerlijke asperges naar huis. Ook deze paren een hartelijk proficiat. De competitie ligt nu enige tijd stil. Maar er wordt wel elke don derdag gebridged. Een unieke gele genheid voor thui9bridigers om eens kennis te komen maken met onze club en collegiale sfeer te proeven in clubverband. Hartelijk welkom wordt U allen reeds nu toegeroepen. Uw correspondent meldt zich t.z.t. weer om U op de hoogte te houden. SCHUTTERSGILDE „ST. ANNA" In de strijd om het kampioen schap is de stand na 6 van de 8 zon dagen als volgt. Dames: punten 1 N. Wrllcms 29 2 W. Einders 28 3 N. Willinga 24 4 M. Rongen 22 C- Riteco 22 6 G. Swaghoven 20 A. Camps 20 N. Malta 20 9 J. Reijnders 19 10 L. Janssen 16 11 C. Arts 15 12 A. Verhees 11 Heren: 1 H. Janssen 32 1 F. Barents 32 3 W. Rongen 31 4 J. Willems 30 5 P. v. d. Broek 29 M. Hendriks 29 7 P Willinga 28 P. Vollenberg 28 9 R. Kreemers 27 J. Peëters 27 11 H. Vermeulen 26 12 Fr. Boogers 25 J. Janssen 25 14 J. Beckers 24 15 H. Rongen 23 16 H. Swaghoven 22 17 G. de Mulder 17 R. Reijnders 17 19 Th. Zagwijn 14 20 G. Jacobs 13 21 B. Philipsen 8 A-s, zondag is er 's morgens geen kampioen schieten, wel worden alle leden 's middags in uniform ver wacht om 1 uur in het gildéhuis om deel te nemen aan het schutters- bondsfeest van Het Zandakker. Dat was me wat j.l. zondag. Het liep storm voor de vossenjacht. Liefst 68 mobieltjes meldden zich bij de start. Maar helaas, één kwartier na de sitart was er op kanaal 9 (later ook op het vossenkanaal) een band opname te horen van de vossenpiep. De negatieveling die dit gedaan heeft, krijgt nog heel wat last van boze m.c.'ers en van papa tango tango. Zo hebben we weer wat ge leerd! De volgende keer blijven er en- kéle stations met goede meetappara tuur achter, om de „nep vos" op te sporen en uit te schakelen. Erg jam mer dat dit nodig is! Ondanks dat ook nog eens de goe de vos 10 min. uitviel, kwamen 24 stations voor 16.00 uur op het eindpunt aan. 1. Idefix, Oostrum 14.58 2. Wïllempie, Venray 15.20 3. Steffie, Venray 15.36 4. Tarantula, Venlo 15.40 5. K2R, Venray 15.47 Oké, de afstand was te groot. Vol gende keer beter! Er wordt ook gewerkt aan een vos senjacht op de „fiets" met als hoofdprijs een nieuwe fiets. Schrif telijke suggesties over het plaatsen van de apparatuur op de ftiéts graag voor dinsdag, i.v.m. plaatsing krant, aan de bestuursleden. Agenda: A.s. vrijdag 13 juni 21.00-22.00 uur hotel de Burggraaf TECHNISCHE AVOND o.l.v. Osoar Zulu (alleen voor serieus technisch geïnteresseer den). Zaterdag 27 juni: 20.30 uur hotel de Burggraaf open vergadering C.A.V. 27 mc. Oei, Oei Stand van Amnesty Internationaal in de Grotestraat A.s. vrijdagavond en zaterdag ochtend zal de werkgroep Venray van Amnesty International weer met een Stand in de Grotestraat staan. We willen graag meer be kendheid geven aan het werk van Amnesty International, de organisa tie, die zich inzet voor de mensen rechten. Zoals u weet, worden de mensenrechten in talloze landen ge schonden. Duizenden mensen zitten gevangen om hun ras, geloof of po litieke overtuiging. Amnesty probeert vrijstelling van de gevangene te realiseren, mits de ze geen geweld gebruikt heeft. Ook biedt Amnesty morele en materiële steun aan de gevangene en vaak ook aan het achtergebleven gezin. In de stand zal allerlei informa tie liggen informatie over de or ganisatie zelf, over het werk van Amnesty in het algemeen en over landen, waar Amnesty zich mee bezig gehouden heeft. Ook kunt u gratis de nieuwe folder vam de werk groep Venray meenemen. Hierin kunt u in het kort informatie vinden over Amnesty International en over de werkgroep en adoptiegroep in Venray. Heb't u interesse in het weik van Amnesty, dan kunt u donateur of lid worden. U kunt ook lid worden van de werk- of adoptiegroep Venray. Voor meer informatie kunt u zich wenden tot de kontaktpersoon van de werkgroep Venray: Ariëtte Hen- nemann, Groene Hart 6, Venray (tel. 86389) en natuurlijk kunt u er meer over horen in de stand! Giften ter ondersteuning van het werk van Amnesty International zijn wlekom op postgironr. 3875939 t.n.v. penningmeester Amnesty Internatio nal afdeling Venray, Herenpasweg 4 Oostrum (L.). uw Venrays weekblad 'Lour descomité afd. Venray HUIS-AAN-HUIS-KOLLEKTE Zoals we vorige week reeds meld den wordt in de week van 16 t.m. 21 juni a.s. buskollekite gehouden in de gemeente Venray. Dankzij de medewerking van hel gemeentebe stuur is deze koliek te i ngepast in de gemeentelijke kollcktekalender. Een bewijs dat het Lourdcs Liefde werk van gemeentewege wordt on dersteund. Zo'n honderd vrijwilligers, waar onder leden van Jong Nederland, hebben hun medewerking toegezegd voor hot doen slagen van deze kol lekte. Deze kollekte is voor het Lourdes Liefdewerk in onze gemeente van wezenlijk belang, zéker nu de bloe- menaktie is komen te vervallen. Dit jaar konden 24 gratis Lourdes-rèri- zen worden uitgegeven en dat was niet gering. Hoeveel dat er vodgend jaar worden hangt voor een groot deel af van de opbrengst van de kollekte van volgende wéék. Wij vragen uw steun en bevelen deze kollekte uiteraard warm aan. In onze rubriek van volgende week kijken we nog even terug op de geslaagde Lourdes-reis van ver leden week. Postbus 320 - Venray St. Anna: psychiatrisch centrum Venray: maandag van 15.00 tot 16.30 uur „Voor iedereen voor elk wat wils", een programma van lichte mu ziek. donderdag van 15.00 tot 16.30 uur Nieuws en aktualiteiten waarna het verzoekplatenprogramma. vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur: nieuws en het programma fijne luistermuziek, St. Servatius; psychiatrisch centrum Venray: vrijdag van 15.30 tot 17.00 uur: nieuws en informaties; vervol gens het programma fijne luister muziek. Tot slot het programma „Zomaar Muziek"- mét het verzoekplaten- programma. De Kruuze: geriatrisch centrum Venray: dinsdag van 15.00 tot 16.00 uur het programma fijne luistermuziek. vrijdag van 15.00 tot 16.00 uur het programma nieuws en informaties en het programma Verzoekplaten. St. Elisabethziekenhuis te Venray: te beluisteren via kanaal 4: dinsdag van 10.15 tot 11.00 uur het programma fijne luistermuziek. donderdag van 10.15 tot 11.45 uur: speciaal programma voor de jeugdige luisteraar, vervolgens nieuws in infor maties, het verzoekplatenprogramma. Zij die personen uit de hierboven genoemde instellingen een muzikale groet willen brengen, kunnen dit doen door een briefje te schrijven naar de Venrayse Omroep Stichting, Postbus 320 te Venray. Gelieve wel duidelijk te vermelden naam, kamemummer, afdeling van het betreffende ziekenhuis van die genen voor wie de plaat bestemd is en wie de afzender is.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 11