Cv. Avond-wandel-vierdaagse Wandelsport TRIMCLUB Midgetgolf JUMPERS LUtXLVi VENRAY Ruitersport FEEST IN OIRLO EN CASTENRAY 30 jaar geleden S Klassieke j vloerkleden TO Invaliden Sportclub Venray Omstreken SOFT- EN HONKBAL basketball club venray M.C.C. VENRAY „RODHE ACCOMODATIE KORFBAL- thomassen li1 Geslaagde Open Dag in Het Schuttersveld oost rum )p 19 juni gaat de 22e Avond- ndelvierdaagse van start. Dit ■nement is de laatste jaren uit- ;roeid tot een groots gebeuren, araan bijna alle lagere school- J dingen uit Venray en omgeving elnemen. foch hoeft dit geen belemmering rijn voor de oudere jeugd, de vol- l jsenen en de 65 plussers, om ook n deze wandelingen deel te nemen. Immers: wandelen is gezond; wandelen is niet aan leeftijd ge bonden; Ij legenheid om te genieten van de wandelen geeft iedereen de ge- prachtige natuur van Venray en omgeving. De organisatoren willen U gaar ne van dienst zijn. Terwijl de jeugd groepen om 17.30 uur starten, is de starttijd voor ouderen van 17.30 tot 19.30 uur. U hebt dus na school of het werk nog tijd om te eten en U te verfrissen. Ook kunt U een afstand lopen naar keuze: 5, 10 of 15 km. Men hoeft ook niet in groepen te lopen, alleen met zijn tweeën of drieën, wat U zelf het prettigst vindt. Wandel mee, beweeg mee en tot ziens op 19 juni. Wilt U nog meer inlichtingen, dat kan bij G. van Ham-Frederix, tel. 83765; P. Jansen, tel. 83539 of N. Baartman, tel. 87688. W.S.V. De Natuurvrienden Zondag 8 juni gaan jullie wande- n in Oirschot bij W.S.V. Robert bnedy. De bus vertrekt om 10.45 if het Dorpsplein te Merselo. De start in Oirschot is om 12.00 u. Is uw oog ook op het kleine inzetje vallen van de week in een van de lekbladen? Wanneer je week in k uit probeert de mensen aan bewegen te krijgen met allerlei nmoedigingen over hoe goed het lor je is om te bewogen en de ont- anning die er van uitgaat en' ddt zo acht aan de man te brengen, dan het een hart onder de riem om zo n stukje eens te lezen, voor het ge il u er overheen gelezen heeft, hier tl hertialing: Managers ziekte. In de Verenigde Staten en ook al sommige landen in Europa is men verschillende bedrijven met en- tóusiasme de „Managers ziekte" an het bestrijden, de managers héb- niet genoeg beweging vindt )en. Per dag gemiddeld zo'n acht at negen uur in de auto of achter et bureau zitten, gëkombineerd met sn zo zware en verantwoordelijke aan, dat is teveel van het „goede". Een van de weinige manieren om panning kwijt te raken is lichame- Ijke beweging. Dus krijgen de ma- agers nu gedurende hun werktijd cn aantal uren per week de kans hun „stress" eruit te lopen, pringen of huppelen. Tenzij belang- jke zaken het onmogelijk maken de heren verplicht in hun trim- lingspak het „trim u fit" program- ia telkens weer braaf af te werken. Het schijnt wel te helpen, want hoe anger hoe meer bedrijven namen iet idee over. Zijn we niet allemaal „manager" an ons éigen lichaam, doe er daar- im nu wat aan, hierbij een uitnodi- ing om eens te komen kijken en •eter nog, mee doen met de Venray- e trimclub. Onze aktivitelten: - Elke zaterdagmorgen om 7.15 uur vertrek voor een duurloop van 10 km vanaf de Cooperbaan ge legen aan de Ballonzuil-bossen 6 km voor dames is mogelijk. Elke zondagmorgen, a.s. zondag 8 juni, vertrek vanaf hoofdingang Rank Xerox om 9.00 uur voor loop-, trim oefeningen en spel. Rekrcaticf zwemfeest te Winterswijk A.s. zaterdag 7 juni nemen 13 le den, 6 dames cn 7 heren, deel aan het door de Gehandicapten Sport vereniging „De Achterhoek" te Win terswijk te houden zwemfeest, aan vang 10.00 uur De deelnemers en belangstellen den worden verzocht zaterdagmor gen om precies half 8 voor vertrek samen te komen bij het flatgebouw „De Hcge Beek" in Venray. Anneke Janssen namens onze ver eniging .Mevr. Baart en dochter Cor- ry (Rode Kruis) zijn met de leiding belast, terwijl Hans Spee als trainer de ploeg zal begeleiden Wij wensen onze deelnemers veel succes en een fijne sportdag toe. Mededelingen: Om al vast te noteren: Zaterdag 28 juni a.s. zal de trai ning voor de zwemclub zijn van 8.30- 9.30 uur i.v.m. diploma-zwemmen, (dus niet om kwart voor tien). Dit is dan tevens de laatste trai ning voor de vakantie. Zaterdagmor gen 9 augustus wordt het seizoen weer heropend met de training. Sportcommissie Tijdens de laatst gehouden be stuursvergadering is door het be stuur het besluit genomen een tech nische sportcommissie te benoemen, welke zal bestaan uit de dames Nel ly van Dijck, Door van Dijck en An neke Janssen en de heren Giel Tho massen, Martien Gielen en Thij Ger- rats. Deze commissie zal in de toe komst op geregelde tijden samenko men, teneinde alle technische zaken op het gebied van sjoelbakken, ta feltennis en zwemmen te gaan rege len. NAGEKOMEN BERICHT: M.G.C. VLAKWATER - Woensdagavond weer buiten n.l. om 18.45 uur bij ingang wandel pad kapel voor loop- en trim- oefeningen (Geysterse bossen). Inlichtingen verstrekt u graag: Piet iiOomans, Ouverturestraat 14, tele foon 85384. T-BALL: Recreatiesport Training elke zaterdag om 16 uur. Ouders van honk- en softballende kinderen zijn hier van harte wel kom, om op een gezellige en toch sportieve manier deze sport te be drijven. Oude Bokken Toernooi in Eindhoven Onze veteranen begonnen 's mor gens vol goede moed aan de hele kluif van 7 wedstrijden. De le wed strijd tegen Achilles moest meteen alles uit de kast. In de laatste secon de bij een stand van 24-24, maakte iemand een P en buiten tijd, maakte Achilles met een straf worp korte metten. Eerste wedstrijd werd dus op het nippertje verloren. Achilles zou later 2e worden. Een half later tegen Sjoko. In een harde wedstrijd wonnen onze veteranen met 39-14. Ook ATV Wuppertal .verloor met 35-23 van ons. Bladel verloor even eens met 36-30. Almonte, die met Heren 1 was komen opdraven i.p.v. oude bokken, won met 28-20. Dan de wedstrijd waar we naar uitkeken, PSVJumpers beide ech te veteranen. Door helaas het slech te leiden van de scheidsrechters, werd het een harde, unfaire wed strijd. De eindstand 19-19. Als laatste wedstrijd, een rustige, fijne wedstrijd tegen ODI. Deze werd gewonnen met 20-45. Eindstand: Almonte 239—133 14 P- Achilles 219—183 10 P- P- J umpers 218—160 9 PSV 188—173 8 P- ATV 194—183 4 P- ODI 168—216 3 P- Bladel 174—218 3 P- Sjoko 144—278 0 P- Al met al een verdiende 3e plaats en een prettige dag, voor herhaling zeker vatbaar. PioneersJumpers aspiranten Op pinkster-zondag traden onze aspiranten aan tegen Pioneers, die met 9 man op kwamen draven We hadden het al snel gezien, nr 13 de Pivot en nr. 10, waren gevaarlijke shotters De le helft ging gelijk te gen elkaar op. stand was dan ook 14-13 voor de Jumpers. In de tweeed helft liepen we snel uit dankzij Marc van Berlo die 10 punten voor zijn rekening nam. Ook zagen we dat wij van de Jumpers maar eens flink op straf worpen moeten gaan oefenen. We wonnen met 24-15e waarna nog een klein onderling toernooit je toegevoegd werd, waarbij ook de leiders deel namen- Pinkstermaandag, Jumpers Gennep Cougars Kadetten We wisten dat de Cougars op de 4e plaats in de Z.-Nederlandse com petitie geëindigd waren, vlak na EBBC Den Bosch .Dit beloofde dus wat. De le helft verliep vrijwel ge- lijkopgaand, stand 24-26 voor de Jumpers. We hoefden niet bang te zijn, dat bleek wel. Rustig combine rend en de bal rond laten spelen en dan shotten was de oplossing en af en tce een break. Het werd een clean en sportief potje mot slechts 8 te gen 7 persoonlijke fouten We won nen uiteindelijk verdiend met 57-45. De punten werden gescoord door: R. de la Roch 10; H. Jansen 6; F. Mul ders 11; H. van Rooy 2 L. Logister 2; P. Bertrands 26. 15 juni op vaderdag: oriëntatne wandeltocht door Venray Door Venray wordt op 15 juni een oriëntatie wandeltocht georgani seerd, voor alle leden en familie leden van de leden. Vertrek rond 14.00 uur vanaf de sporthal Servaas. Zie ook Pivotje dat eind deze week of begin volgende week uitkomt. Deelname: volwassen 1,on der 16 jaar f 0.50, dit i.v.m. koffie SJAAK WILLEMS WINNAAR IN OVERLOOK Met de start van de kampioens cross in Overloon zaten al onze deel nemers goed voor in, met Sjaak Wil- lems op een 3e, Toon Claessens op een 5e en Henk Maessen op een 9e plaats. Sjaak klom snel op naar de koppositie om deze gedurende de hele le manche vast te houden. Met Toon ging het minder goed. Na opgeklommen te zijn naar de 2e plaats viel hij halverwege uit met machinepech, dus geen punten voor Toon. Met Henk ging het ook for midabel. Langzaam klom hij op om halverwege de 2e plaats van dé uit gevallen Toon Claessens over te ne men .Met nog 1 ronde te rijden liet Henk rich verrassen door Tiny Rom- viël om als 3e afgevlagd te worden. Bij de start van de 2e manche wa ren Toon en Sjaak weer voor in en Henk zat in het middenveld. Voor Toon was het gauw afgelopen door een valpartij in de 2e ronde moest hij voortijdig naar het rennerskwar tier. Sjaak kwam na enkele ronden op de 2e plaats terecht en kon rich gedurende de hele wedstrijd niet verder meer naar voren werken. Henk kon zich aanvankelijk wel vergateren, maar halverwege de wedstrijd was dat ook afgelopen op deze zware baan. zodat Henk als 8e afgevlagd kon worden. In de stand voor het Nederlands kampioenschap staat Toon Claessens nog le en Sjaak Wïllems nu 2e Ook een goed resultaat was er in de finale 125 cc junioren, waarin Pe ter Boom 3e werd en Rudy van de Putten 8e en dus net buiten de prij zen viel. Bij de 500 cc senioren kwam Geert Goumans in het begin op een 4e plaats goed mee, maar een valpartij in de 5e ronde betekende het einde in deze manche. In de 2e manche eindigde Geert in het middenveld wat zeker niet onverdienstelijk genoemd kan wor den bij deze snelle mannen. Het afgelopen weekend speelde Harrie Lenssen het eerste gedeelte van de selectiewedstrijden om een plaats in het Nederlands team. Dit vond plaats op een tapijtbaan in Loon-op-Zand. Met zeven ronden gemiddeld 36 en één ronde van 47 bleef hij een heel stuk van de top verwijderd. 14 en 15 juni op de etemietbanen in Loenen kan hij met een sterkt come-back een laatste gooi doen naar een plaats in het na tionale combi-team voor de Europe se kampioenschappen in Oostenrijk. Harrie, nogmaals veel succes! Tussenstand onderlinge compe titie 1980, na 7 wedstrijden: gem. - matchp. 1 G. Voermans 25,52 30 2 G. Vermeulen 24,78 22 3 J. Barents 26,1 27 4 H. Hekrens 27,28 18 5 A. v. d. Boom 2,95 25 6 H. Lenssen 24,33 29 7 Jo Litjens 28,50 14 8 W. Swaghoven 2,29 21 9 L. v. d. Kerkhof 32,44 0 10 Jan Litjens 27,22 17 11 M. Janssen 28,67 10 12 H. Peetere 25,83 16 13 John Barents 28,27 5 14 G. Janssen 25,00 29 15 D. v. d. Boom 46,25 0 A.s. weekend gaan we weer ver- der met de bondscompetitie. Zaterdag speelt Vlakwater 1 thuis tegen Mierlo 2, terwijl het 3e team het eveneens zaterdag in Cuyk op neemt tegen 't Stikske 2. Vlakwater 2 zal zondag thuis de moeilijke wedstrijd tegen Mierlo 3 tot een goed einde proberen te bren gen. Alle teams wensen we veel succes. Middels Peel en Maas maken we onze leden attent op de volgende zaken: Morgen, vrijdag 6 juni, is de sluitingstermijn van de Lyceum- EK-voetbaltoto. Wil je nog meedoen, maak er dan meteen werk van en lever je totoformulier onmiddellijk in bij Tonny Voermans, André No- yens of Guus Spee. De eerste 10 uit het eindklasse ment van de Yyceum-toto gaan za terdag 14 juni op kosten van <ie ont spanningspot naar de volleybal- interland ChinaCuba, die in het middenlimburgse Heel gespeeld zal worden. De gelukkigen zijn: Leon Verbert, Tonny Voermans, Hans Verberkt, Gina Overbeek, Gitido v. d Tillaart, André Noyens, Jan van Toor, Ri chard Janssen. Paul Thijssen en Guus Spee. Mocht je 14 juni verhin derd zijn of wil je wat meer infor matie, neem dan zo snel mogelijk kontakt op met Tonny Voermans. -Het bestuur van Lyceum verga dert vanavond ter voorbereiding op de algemene ledenvergadering, die op zaterdag 21 juni (10.00 uur) ge houden wordt. Op deze vergadering komen we t.z.t. terug. Houdt die da tum alvast vrij. De spelers die het afgelopen seizoen uitkwamen in heren 1 en 2 worden vrijdag 6 juni om 19.00 uur op school verwacht. Het doel van deze bijeenkomst is de mogelijkheid van een trainingskamp te bekijken en daarvoor een voorbereidingscom missie samen te stellen. We ver wachten ook een afvaardiging van het eerste damesteam om te bekijken of ook zij aan dit trainingskamp kunnen deelnemeu. Afmelden voor deze avond, telefonisch bij Lambert Mnaders (04787-701). Enkele aspirant-leden moeten vrijdag 20 juni (vanaf 19.15) op me dische keuring. De betreffende leden krijgen hiervoor een persoonlijke oproep. TENNISCLUB VENRAY RODHE 1 PROMOVEERT NAAR DE 4e KLASSE Door met overtuigende uitslagen zeven van de acht wedstrijden, die op een competitiedag gespeeld moe ten worden, te winnen van T.V. Wettenseind uit Nuenen, is het 1ste team van T.C. Rodhe gepromoveerd naar de 4e klasse van de Landelijke Gemengde Competitie. RODHE I en II DAMES EVENEENS GEPROMOVEERD Nadat het 2e damesteam automa tische (d.w.z. dat zij via loting geen promotiewedstrijd meer behoeven te spelen) gepromoveerd was naar de 5e klasse district, heeft Rodhe 1 dames hun reeks overwinningen in de competitie met uitslagen steeds van 40 voortgezet door de promo tiewedstrijd tegen Gewannen in Ulestraten eveneens overtuigend met 40 te winnen. Zij promoveren nu naar de 4e klas se district. RODHE 1 Junioren district Dit team heeft het niet kunnen redden tegen Helden 2. Zij verloren drie van de vijf wedstrijden, allen in 3 sets, tijdens de promotiewed strijd. Het waren allemaal spannen de partijen, maar Helden wist nét iets meer punten binnen te halen. De uitslagen van de promotiewed strijden zijn als volgt: Landeiyk Gemengde Competitie: T.V. Wettenseind Rodhe 1 17 District Competitie Dames: De GewannenRodhe 1 04 District Competitie Junioren: Rodhe 1—Helden 2 2—3 Op vrijdag 6 juni, zaterdag 7 juni en zondag 8 juni organiseert de Oir- lose sportvereniging DIS grootse Zomerfeesten in een speciale feest tent, gelegen aan de Boddenbroek. LENNY KUHR en OSCAR HARRIS TE GAST IN OIRLO De Zomerfeesten vangen vrijdag avond om acht uur aan met een ech te Sterrenparade, waarvoor de voor verkoop reeds is begonnen. Inder daad kan worden gesproken van een Sterrenparade, want de organisatie heeft de volgende artiesten kunnen contracteren: LENNY KUHR, een veel gevraag de en alom bekende zangeres. Eens winnares van het Eurovisie-Song festival met het liedje „De Trouba dour" en vooral op dit ogenblik bij jong en oud "favoriet met de natio nale topnummers „Visite' en „Maar ja". OSCAR HARRIS, eveneens een zeer geliefd zanger met een uitste kend repertoire, hetgeen resulteer de in diverse hoog genoteerde num mers .waarvan „Song for the Chil dren" het meest recente succes is Fakir met vuur, spijkers, naalden en glas. Eveneens op vrijdagavond als uitzonderlijke attractie het optre den van de internationaal vermaarde Fakir King Raja Sindra, die in diepe concentratie het publiek in extase weet te brengen met zijn 'bijna on menselijke, ongelooflijke nummers, waarbij vuurvreten, vuurspuwen, messen, spijkers, naalden, ijzer, etc. een indrukwekkende rol vervullen. Het geheel wordt vrijdagavond muzikaal omlijst door het bekende dans- en showorkest „Starlights". Al met al een avond met veel va riatie, waarbij iedereen aan zijn trekken zal komen. VOORVERKOOP via Rabobank te Oilro. BEIERS KAMPIOENSFEEST Mede ter viering van het kam pioenschap wordt zaterdagavond vanaf acht uur een gezellige avond gehouden onder het motto Beiers UIT PEEL EN MAAS van 10 juni 1950 - Nr. 23 Zondag 4 juni, omstreeks 5 uur n.m. ontspoorde te Klein-Oirlo, voor bij wachtpost 52 de personentrein uit Roermond. Waarschijnlijk waren dcor de hitte de rails aldaar uitgezet. De locomotief, de goederenwagon en twee personenrijtuigen bleven in de rails, de laatste twee personenrijtui gen ontspoorden, waarvan er een kantelde. De locomotief sleurde alles nog een 10-tal meters mee, zodat een geweldige ravage aangericht werd. Begrijpelijkerwijze waren verschil lende passagiers zeer geschrokken, maar afgezien van enkele schaaf wonden, die ter plaatse verbonden werden, kwamen allen met de schrik vrij. Met voortvarendheid werd door de spoorwegen de opruimings werkzaamheden aangepakt. De dienst VenloVenray werd in de avonduren onderhouden met bussen, terwijl voor het eerst diesels hier in Venray kwamen die de dienst VenrayNijmegen onderhielden. Maandagmorgen 5 juni 'had het treinverkeer weer normaal zijn ver loop. Verschillende leden van de ge meenteraad hebben een bezoek ge bracht aan het confectie-atelier van de Firma Fr. Beeren en zn. te Weert die maandag 12 juni te Venray zal starten met het vervaardigen van confectie aan de lopende band. Hoofdzakelijk zal te Venray de over- hemdenfabricage ter hand genomen worden. Na de fabriek te Weert en het werk ervan gezien te hebben, waren alle leden van de raad ervan overtuigd een goede keus gemaakt te hebben om dit atelier in Venray een kans te geven, omdat naast een goed loon ook voor een behoorlijke socia le verzorging gezorgd wordt. Zaterdag 3 juni gebeurde in de Grotestraat een ernstig ongeluk dat aan een baby van 9 maanden het le ven kostte. Een chauffeur die ver schillende cafés bezocht had, reed omstreeks 6 uur n.m. met zijn auto bij hotel De Zwaan de stoep op en reed daar een kinderwagen aan, sleepte die mee naar de andere zijde van de straat en kwam tot stilstand tegen de gevel van de fa. Janssen. Het kleintje werd uit de 'kinderwa gen geslingerd en in zorgwekkende toestand naar binnen gedragen. De autobestuurder werd door de politie ST. ISIDORUS Individuele dressuur L I: Ring 10 Gerry Clephas met Iris 120 p. le prijs. Proficiat! Ring 17 Rob Coopmans met Biamca 117 p.. 3e prijs Ring 19 Marlies Beenders met Jus- ton 125% p., 5e prijs Klasse L II: Ring 13 ard Keuten met Arat 123 p. 3e prijs Ring 30 Nicole Coenen met Rex, 132 p., le prijs. Proficriat! Ring 32 Ingrid Peetere met Sedina 129 p., 2e prijs Springen D beginnelingen: Nicole Coenen 8e plaats Viertal 5e plaats - Proficiat! 3e plaats voor de zadelwagen Houden zo jongens en voor de eer ste maal op concours gaan met onze nieuwe wagen en dan nog een 3e plaats veroveren! Kampioensfeest, waarbij iedereen welkom is. Optreden zullen de Oir- lose Kelderband en vervolgens de Blaaskapel „Maas- en Niersklanken" uit Gennep, onder meer bekend van vele internationale optredens, de NCRV-Blaastrofee, momenteel uit komend in de topklasse. Toegang gratis. FRÜSCHOPPEN Zondagmiddag vanaf twaalf uur Früschoppen met medewerking van de plaatselijke fanfare „Ons Genoe gen" en de „Rutbacher Kapel" uit Meerlo .Ook hier heeft iedereen vrije toegang. TOPPOP-DISCO-SHOW De Zomerfeesten worden zondag avond besloten met de zeer bekende AVRO'S TOPPOP DISCO SHOW. Aanvang acht uur. RECEPTIE Op zaterdag 7 juni om 20.00 uur zal in de feesttent ook een receptie gehouden worden i.v.m. het door DIS 1 behaalde kampioenschap in de 2e klasse X van de KNVB afd. Limburg en de door DIS 3 bedon gen promotie naar de 2e klasse. Reeds vele jaren maken de Oir- lose en Castenrayse sportvereniging gebruik van één sportpark De jong ste tak van beide verenigingen, de korfbal, ontwikkelde rich echter zo snel dat het alleen al organisatorisch moeilijk was alle teams goed op te v^angen Bovendien bevorderde de bezettingsgraad de toestand der vel den zeker niet, doch of dat met het vertrek van de korfbal is opgelost, mag stellig worden betwijfeld, want momenteel is voor het voetbal uit breiding met een speelveld dringend ncdig, terwijl ook een extra oefen- veld tet de serieuze wensen behoort De toestand van de bestaande vel den op de Heesakker is bovendien niet best. onder het gemeentehuis gezet. De di rect aanwezige doktoren konden het kind niet meer redden, dat na een half uur overleed. Heden zaterdag 10 juni zal in Mer selo met enige plechtigheid het St. Annakapelletje weer voor het pu bliek worden opengesteld. Zoals be kend, is deze kapel onder auspiciën van Venray Vooruit gerestaureerd. Voor de bouw van een woonhuis en fruitbewaarplaats voor rekening van de heer G. Custers in Oirlo, kwa men 16 inschrijvingen binnen. De laagste was Linskens uit Oirlo met 51.800,hoogste was L. Vollen- 'berg uit Wans sum 60.233, Zaterdagmiddag ontstond brand op de boerderij van de landbouwer Schoenmakers te Merselo. De brand weer was spoedig ter plaatse en aan het moderne materiaal was het te danken, dat het woonhuis gespaard kon blijven. De séhuur met inhoud ging geheel verloren, alsmede de landbouwmachines. De bouw van een boerderij voor J W. Janssen, Maasheseweg 43, kwa men 9 inschrijvingen binnen: Hoog ste J. Raedts, Oostrum 16.925, laagste M. Teunissen en H. Gooren, Ysselsteyn 15.600, Ai- Voor de bouw van een nieuw land- bouwmagazijn op de Heide, kwamen 10 inschrijvingen binnen: Hoogste A. Tacken, Oostrum 30.508,laagste P. Vollebeig zn. Venray 25.297, Hoewel het er in de ochtenduren niet naar uitzag, is de Open Dag van zaterdag j.l. in .,Het Schutters veld" toch een succes geworden. Waarschijnlijk bleef men 's morgens liever thuis om naar het défilé voor Palies Soestdijk op de t.Vi te kijken. Maar 's middags zijn er toch ruim honderd belangstellenden naar Het Schuttersveld gekomen om eens kennis te maken met het leven en wonen van bejaarden in een verzor gingscentrum of in een bejaarden flat. Hoe men dat heeft ervaren kon men na de open dag lezen in het receptieboek. Velen hadden daarin geschreven ,dat zij hun eerste ken nismaking met een bejaardentehuis als een openbaring hadden onder vonden. Veel lof had men voor de wijze waarop de bejaarden worden behandeld, verpleegd of in hun ge wone doen gelaten. Ook de bejaarden zelf waren ge lukkig met deze toch nog grote be langstelling. Hieruit mochten zij concluderen, dat men buiten Hét Schuttersveld interesse heeft voor de ouder geworden mensen. Deze op endag is in ieder geval voor herhaling vatbaar. Terug naar korfbal Met dirékte en inddrekte steun der gemeente was voor de korfbal snel een oplossing gevonden, n.l. het oude voetbalveld van Castenray. Gezamenlijk overleg deed een deskundige bouwcommis sie ontstaan die met steun der mede werkers een fraai kleedgebouw in moderne vorm deed verrijzen. In tussen werd door de gemeente het ruime veld aangelegd. Compleet is de accommodatie echter nog niet omdat de verlichting wel is aange schaft doch nog niet is geplaatst. Al met al een prima geheel voor de ongeveer 150 korfbalsters uit Castenray en Oirlo die hun thuis wedstrijden om beurten zullen gaan afwerken, terwijl ook het trainings schema zonder problemen kon wor den vastgesteld. De nieuwe accommodatie mag ook worden gezien als wederom een goede bouwsteen voor de in Noord- Limburg snel groeiend en vooral voor dames zeer attraktieve korf balsport. Zaterdag wordt deze nieuwe korf- balaccommodaflie geopend. Het vol gende programma is hiervoor sa mengesteld: 14.00 uur: Officiële opening door voorzitter Stichting dhr. J. Strij- bosch, waarna onthulling naam en tijd voor korte toespraak officiële instanties en daarna mogelijkheid tot bezichtigen accommodatie. Muzikale opluistering door Fanfare uit Castenray. 14.30 Onderlinge wedstrijden tussen Castenray en Oirlo (pupillen en as piranten). 15.00 Ballon wedstrijd voor Casten rayse en Oirlose jeugd. 15.10 Onderlinge wedstrijd Oirlo Castenray (junioren). 15.40 Demonstratiewedsrijd Dis- trfetsteamPeelkorf. 17.00 sluiting. Weer inbraken in geparkeerde auto's In de nacht van zaterdag op zon dag werden aan de HagelwegLa- me. sveld in een achttal auto's in gebroken Uit verschillende auto's werden goederen ontvreemd terwijl het bij enkele auto's bij pogingen tot inbraak bleef. De aan de auto's aangerichte be schadigingen zijn het veelvoud van de waarde van de vermiste goede ren. De totale schade bedraagt en kele duizenden guldens. De recher che verzoekt eventuele getuigen zich mot haar in verbinding te willen stellen. Diefstallen De 27-jarige R. S. uit Venray deed aangifte ran vernieling van de kelderdeur van de door hem be woonde flat en diefstal van een vei ligheidsslot. De 28-jarige H. L. uit Tilburg deed aangifte van diefstal van een versterker. De aangever had mei zijn groep gespeeld bij de Brak aan de Leunseweg. Bij het inladen van de installatie werd een buiten voor het inladen gereedstaande verster ker weggenomen. J. uit Venray deed aangifte van diefstal van zijn autoradio uit zijn op de parkeerplaats van de Blitta geparkeerde auto. Een der autopor tieren was vermoedelijk niet afge sloten. Weer auto vernield F. v. H. deed aangifte van vernie ling van zijn geparkeerde auto. Het juiste schadebedrag kon nog niet worden medegedeeld- Afval verbranden lokte enorm aantal kijkers Tweede Pinksterdag dacht land bouwer L. in Heide dat de tijd ge komen was om zijn afval maar eens op te stoken. Grote rookwolken lok ten echter honderden kïjklustigen naar Heide. Ook Venrays politie ging er een kijkje nemen. Met een ver maning om in de toekomst voorzich tig te zijn met het opstoken van af- valmateriaal en vooral op een zon dag, vertrok de politie. De landbou wer had er niet bij stil gestaan dat bij zijn verbranding zo'n grote me nigte zou komen opdagen. Berm-, bos- en heidebranden Venrays brandweer moest Sn aktie komen voor het blussen van een berm- en bosbraindje aan de Maasheseweg. Op twee plaatsen te gelijk woedde het vuur. Het vermoe den is gerechtvaardigd dat bij deze brand opzet in het spel was. Ook moest worden uitgerukt voor een bos- en heidebrand langs de Zeilbergseweg te Ysselsteyn te genover de camping Heidse Peel. Re- kreanten, passanten en omwonenden hadden hier de brand reeds onder controle toen de brandweer arriveer de. De brandweerlieden behoefden alleen maar wat na te blussen. Hoe droog het is Woensdagavond omstreeks kwart over vijf werd via de alarmcentrale melding gemaakt dat brand was uit gebroken in de Venrayse sporthal. Venrays brandweer rukte met groot materieel uit, maar ze konden noch in de sporthal noch in de kantine brand ontdekken. Het raadsel was snel opgelost. De dame welke meen de rookontwikkeling te hebben ge zien, had door de wind opdwarre lend stof afkomstig van een omge ploegd stuk bouwland voor rook aangezien. De ronde van Oostrum is voor on- vereniging een groot succes ge- irden. In alle categorieën hebben ze renners zich goed laten zien. Is eerste kwamen de jeugdrennere n de start. Na een spannende wed- ■ijd kwam Mar Lemmen als win- ar over de streep. Mark is in deze igdcategoric niet meer bij de eer- en weg te denken. Ook voorin het leton eindigden Michel Willemsen l Petraick Hack. Bij de adspiranten kwamen zo el de broers Kurt en Piet Willemse Norbert Kersten niet helemaal t de verf. De gentleman koers gaf veel span ning. In de laatste fase van de strijd ontstond een kopgroepje met daar in de sterk fietsende Theo Raayma- kers en Drees Willemsen. In de eind sprint kwamen ze op de 3e en 4e plaats. Hoogtepunt was wel de senioren- koers over 70 km. Ook hier een aan tal Oostrumse kans hebbers. Vanaf de start werd er enorm hard ge fietst en na enkele ronden al ont stond er een kopgroepje me o.a. fa voriet Piet Engbersen en Nick Reij- nen. Halverwege koers was de kop groep geslonken tot 4 man met als animator Piet Engbersen. Nick Reij- nen was in een achtervolgende groep terecht gekomen. Een 3-tal ronden voor het einde sprong Piet Eng bersen weg zij z'n medevluchters en kwam met voorspronf als winnaar over de streep. Nick Reijnen legde beslag op de 6e plaats. AI met al een geslaagde wielermiddag. Dank aan allen die deze ronde mo gelijk hebben gemaakt.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 9