oordtangent Grote en kleine verkeersproblemen ODAPARK NATUURRESERVAAT LET OP POELS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Uit de commissie voor verkeer Opgave voor deelname aan NCRV- stedenspel OK SUPERMARKT PETER CREMERS PEEL EN MAAS Meubelen JDAG 6 JUNI 1980 Nr. 23 HONDERDENEERSTE JAARGANG PEEL EN MAAS )OR AL UW DRANKEN VOOR AL UW DRANKEN QBAVE DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B V. VENRAY «TESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 82727 GIRO 1050652 Ai ADVERTENTIEPRIJS 27 ct. per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALF JAAR f 10,- UITSLUITEND BIJ VOORUITBETALING or zover wij ons kunnen herin- n is het nog niet eerder voorge- dat de raad van de gemeente ay geconfronteerd werd met een stel van het college van b. en w. niet alle wethouders achter n. Een z.g. meerderheids voorstel. het verleden zijn althans bij weten alle voorstellen una- door het college aan de raad gelegd. ens doet zich de uitzondering nu de meerderheid van b. en w. I juni a.s. de gemeenteraad zal stellen „ja" te zeggen tegen de van de Noordtangent. mag als genoegzaam bekend jen verondersteld, dat de Noord- (nt de nog ontbrekende schakel de binnenring, welke gevormd door de Lange weg, Paters- Oude Oostrumseweg, Juliana- en een gedeelte Hofstraat. De- foordtangent komt dan als ver- de van de Stationsweg te lo tussen de Grote Kerk en het ge ntehuis (voormalig klooster Je- iem) via de Eindstraat, Bonte- traat en Hoenderstraat naar de ge weg. H al dan niet aanleggen van deze we verbinding mag met alle t en reden een heet hangijzer ien genoemd en dateert beslist van vandaag of gisteren. Reeds ct na de oorlog werd de wense- leid van deze verbinding geop- In het eerste door G.S. afge- de Centrumplan was de rdtangent opgenomen en op 30 ber 1973 stelde de gemeenteraad Centrumplan vasL Ook in dit was de Noordtangent opgeno- januari 1978 is in beroep de nklijke goedkeuring aan het rumplan gehecht en werd het i dit onderdeel ingestelde be- ongegrond verklaard. in rijkswege is in beginsel voor dtvoering van de noordtangent nciële steun toegezegd. nu staat men in Venray voor raag: Wat doen wc? Leggen we 'oordtangerrt aan of niet. De ge- iteraad heeft op 24 juni het 1ste woord. c meerderheid van het college b. en w. is er voor en heeft het en het tegen op de weegschaal gd waarna het weeginstrument rsloeg naar de kant van de voor- Pte minderheid van het college lande uit de wethouders mevr. len-Tielen en J. van Oers is iwel een andere mening toege- dan de burgemeester en de houders G. Schols en J. Loonen. eze meerderheid zegt dat de rdtangent een zo wezenlijk on- teel vormt van de totale inrich- van het centrum, dat deze niet 'ege kan worden gelaten zen- de uitgangspunten van de geko- en grotendeels gerealiseerde ctuur prijs te geven met de daar- verbonden consequenties. wethouders mevr. Rutten-Tie- en van Oers delen deze opvat- in zoverre niet, dat zij niet rtuigd zijn van de noodzaak reeds een beslissing te nemen tot uit- ring van dit project. Zij menen, te grote offers moeten worden racht in het gebied tussen kerk raadhuis. Naar hun oordeel zou beslissing kunnen worden uitge- tot een moment in de toe rist. olgens hen zal eerst moeten blij- dat zich inderdaad moeilijkhe- zullen voordoen ten koste van ontwikkeling van de centrum- ktie van Venrays binnenstad; olijkheden, die niet worden op- angen door mogelijke wijzigingen verkeersgedrag en het daarop af stemmen verkeersbeleid. ortom: eerst moet worden aan- oond dat de aanleg van de noord- igent onvermijdelijk is. n met dit gegeven: verdeeldheid nen het college zal de gemeente- d op 24 juni a.s. een besluit moe- nemen. )f zal men een manier vinden om beslissing voor zich uit te kunnen ui ven tot na september 1982 pm i nieuwe raad en een nieuw col- e de beslissing te laten nemen? Jet spanning wordt de 24ste juni ie wacht. In de commissievergadering voor verkeer welke deze week gehouden werd, kwam een heel scala van pro blemen aan de orde, waarvan er ver schillende reeds zolang op de lijst van af te wikkelen zaken stonden, dat men zich terecht afvraagt of dat wel nodig is. Die mening was ook mevr. Poels-Peters toegedaan, en zij illustreerde dat wel heel erg duide lijk. Bij de ingebruikname van het nieuwe gemeentehuis heeft zij er al op gewezen, dat aan de kleine trap naar het bordes een eenvoudige leu ning aangebracht dient te worden, ten behoeve van invaliden en men sen die moeilijk ter been zijn. In el ke maandelijkse vergadering van deze commissie bleef mevr. Poels vragen naar die toegezegde leuning, maar nu acht maanden later is dat ding nog niet aangebracht. Wethouder Loonen was het met haar eens: dat duurt wel veel te lang. Vóór de volgende vergadering zal er een leuning aangebracht zftn, zo beloofde hij. „En anders doen we het zelf", aldus de commissie. BUURTBUS De heer Grol wilde wel even ge notuleerd hebben dat het reizen per buurtbus duurder kan zijn dan per gewone lijndienst. Gaat men van Merselo naar het busstation Venray en vandaar naar het station Oos trum dan kost dat 1.90. Voor pre cies een dubbeltje minder kan men van Venray ook naar Seven urn rei zen Trouwens de commissie had. wat het openbaar vervoer betrof, nogal wat noten op haar zang. Er is een gesprek geweest tussen de gemeente en de Zuid Ooster. Daarbij zouden konkrete wensen geuit moeten zijn, waarmee de Zuid Ooster dan bij de samenstelling van 'n nieuwe dienst regeling zo mogelijk rekening kon houden. Uiteraard is er gesproken Nc van der \feen Juwelier (Y) AMPKTMOF Grote Markt O Venray AANBIEDING: leuke 14 karaats gouden damesring met parel 85. De vorige week in dit blad ge plaatste oproep aan sporters en sportsters voor deelname aan het NCRV-Stedenspel in november a.s. heeft tot gevolg gehad, dat velen zich hebben opgegeven. Tot uiterlijk 15 juni kan men het opgaveformulier nog afhalen bij de plaatselijke banken, sportkantines en de receptie van het gemeentehuis. Ook kan men gebruik maken van het ook nu weer in Peel en Maas afge drukte aanmeldingsformulier. Behalve gegadigden voor de sport ploeg, die in de Groenoordhal ïn Leiden de Zeskampachtige spelen moet uitvoeren kunnen ook kracht patsers, die in het „mannetjesput tersteam" zullen moeten aantreden, zich middels hetzelfde formulier aanmelden. Tenslotte worden nog gegadigden opgeroepen om als aktuele denk(st)er te kunnen optreden. Met het formeren van de „Denk tank", dat is het team, dat de door de N.C.R.V. te stellen acht, moeilijke vragen moet helpen beantwoorden, wordt na de vakantieperiode -begon nen. Het is thans zeker, dat op 1 juli a.s. in de sporthal „De Wetteling" en op „De Wieën" de selectiewedstrij den zullen worden gehouden om het definitieve sporttteam te kunnen formeren. CITROËN AUTOBEDRIJF VAN QOVIP B.V. 5800 AG Postbus 255 Hosterweg 10a, Venray Telefoon 04780 86825 over een mogelijke stadsdienst naar Veltum-Kuluut en naar Landweert. Maar of er ook over andere proble men gesproken is, werd niet hele maal duidelijk. De commissie had nog een heel waslijstje, zoals: betere aansluitingen op de treinen in Oos trum, Deume en Helmond. Ook zou men willen pleiten voor (buurt)bus- verbinding met Veulen en Smakt. Dan zou men ook wel eens geïnfor meerd willen worden over de nor men die er gelden om een buurtbus om te zetten in een gewone lijndienst en welke normen or gelden om een nieuwe lijndienst-route te krijgen. Mevr. Klerk-Jans stelde voor om van de buurtbus Merselo en Vrede- peel in de zomermaanden als er toch weinig gebruik van wordt ge maakt een belbus te maken. Een soortement taxi, waarbij de bus al leen rijdt naar behoefte. Elders zou men daarmee groot sukses hebben. Maar mevr. Poels-Peters was daar helemaal niet voor te vinden. Als men zó weinig gebruik van de buurt bus maakt, dan moet men dat dure projekt laten vervallen.Doch dat was nou ook weer niet de bedoeling. De heer Grol stelde voor de nor male busdienst van Well naar het Venrayse ziekenhuis maar door te rtekken naar Merselo en Vredepeel. Maar ook dat zal wel niet goed mo gelijk zijn. Tenslottq_pleitte men nog voor een ABRI (overdekte bushalte) in Oirlo. Vorig jaar is er een telling gehou den van buspassagiers in Oirlo, om aan te kunnen tonen of zo'n ABRI daar wel nodig was. Die telling werd gehouden in een (enigste) hete zo merweek, toen niemand zin had om zich per bus te verplaatsenMen zal eens informeren of er toch nog mogelijkheden zijn. De heer G. Janssen vroeg tenslot te waarom de Zuid Ooster geen bus dienst onderhoudt met het industrie terrein. waar in feit toch duizenden potientiële busreizigers verblijven. Men propageert openbaar vervoer, maar dan moet het openbaar vervoer ook naar de mensen toekomen; hen de kans geven van dat openbaar vervoer gebruik te maken VRACHTWAGENS Het probleem van de aan de rond weg Brukske geparkeerde vrachtwa gens heeft nog steeds geen oplossing gevonden. Niet alleen in het Bruks ke wil men die kolossen weg hebben, ook elders zijn het dikwijls lelijke sta-in-de-wegs. Een centrale par keerplaats zou de oplossing zijn, maar dat blijkt een moeilijke zaak. Aan de Henri Dunantstraat ver wacht men overlast c.q. geluidshin der voor de bewoners van b.v. de Sambastraat. Aan diezelfde straat, maar dan tegen het industrieterrein aan, vinden de chauffeurs een par keerplaats te ver en te eenzaam lig gen. Dan zou men trouwens dure industriegrond voor dit doel uit geven Een voorstel van wethouder Loo nen om een parkeerplaats in te rich ten aan de Plataanstraat kreeg al direct het veto van mevr. Poels-Pe ters. Dat is nu precies het laatste speelterreintje wat men daar in de buurt heeft overgehouden. Afijn, na lang wikken en wegen stelde de vooi-zitter voor nog eens te bekijken of er tussen de Konink rijkzaal en het Postd ui venlokaal aan de Henri Dunantstraat een centrale parkeerplaats is in te richten. Ge luidsoverlast zal er daar wel niet meer bij zijn. PARKEERPLAATS Een in een vorige vergadering voorgestelde uitbreiding van de par keerplaats tegenover het oude zie kenhuis" gaat niet door. Dat zou ten koste gaan Van het openbaar groen. Wel zal men duidelijk gaan verwij zen naar het parkeerterrein bij het zwembad -Een goed voetpad of trot toir zal dat parkeerterrein ook beter bereikbaar maken. VERKEERSLICHTEN Reeds meermalen is gevraagd om verkeerslichten te plaatsen op de kruising WestsingelMerseloseweg. Vooral tijdens de bezoekuren van het ziekenhuis is het daar soms hope loos. Inmiddels is er een verkeers telling gehouden maar de cijfers daarvan werdeh niet bekend ge maakt. Wel vertelde wethouder Loo nen dat men nog deze week bespre kingen heett met deskundigen over de mogelijkheden die er zijn, om vooruitlopend op de voor de toe komst gepiar.de reconstructie van de Westsingel, nu reeds verkeers lichten te plaatsen. In deze commissie is ook al eens eerder gevraagd of het niet mogelijk was om het gekleurde fietspad langs de Zuidsinge'I door te trekken vóór de ingang van het Brukske. De fiet sers komen er regelmatig in het nauw, omdat het aii'overkeer daar op „hun gebied" .a'.it. Volgens wethouder Loonen is er maar éèn oplossing daar ter plekke verkeerslichten. Dit ook al vanwege de oversteekplaats voor schoolgaan de kinderen. Kennelijk was dit toch wel een voorbarige vaststelling, wanlt er is helemaal niet bekend of daar extra veel ongelukken gebeuren, noch of de verkeersafwikkeling daar regelmatig stagneert. De commissie konstateerde dat men dan toch wel heel veel ver keerslichten op deze singels gaat krijgen. Het is zaak dat men straks zorgt voor een groene zone, waar door het verkeer niet opgehouden wordt. Gebeurt dat toch, dan gaat men weer andere wegen zoeken en komt men uiteindelijk weer terecht op de binnensingels, waar we nu juist het verkeer willen weren PARKEERVERBOD Na het gereedkomen van het Hen- senïusplein, wil men in de Paters- straat een parkeerverbod langer dan een half uur invoeren Dat betekent Te weinig is bekend dat men sinds kort het parkeerterrein van de Gou den Leeuw ook vanuit de Hensenius- straat/Leeuwstraat kan bereiken. Er is tussen Amos en de oude brouwerij een nieuwe weg gemaakt. Dit Is vooral van belang op de maandagse markt wanneer de kramerijen de toegang tot dit parkeerterrein vanaf het Henseniusplein beletten. Men kan deze weg bereiken vanaf de Paterslaan via de Hensenius- straat. In verband met reorganisatie zijn wij gesloten: op zaterdag 7 juni na 12.30 uur; maandag 9, dinsdag 10 en woensdag 11 juni de hele dag. Donderdag 12 juni 9.00 uur v.m.: GRANDIOZE HEROPENING! Zie volgende week onze advertentie en folder WINKELCENTRUM VELTUM-VENRAY dan, dat de aanwonenden straks hun auto niet meer voor de deur kunnen laten staan. Ook het winkelende pu bliek dat aan een half uur te kort heeft, zal elders een parkeerplaats moeten zoeken. Het is niet de bedoe ling dat er met park eerschijven of dergelijke gewerkt gaat worden. De politie zal het bij een eenvoudige kontrole houden, zoals dat ook al ge beurt in de Poststraat en bij de Ra bobank. Overigens moet men dat half uur parkeren zien als een over gangsmaatregel naar het ingebruik- nemen van parkeermeters. Mevr. Poels-Peters wees op de problemen die er ontstaan voor de eigenaren van de winkelpanden in het centrum. Door het kort-par- keren en plaatsgebrek op het Henseniusplein verdient het vol gens haar aanbeveling dat er voor deze zaken vaste parkeerplaatsen komen op het terrein b\j de Gou den Leeuw. Zij is er van overtuigd dat de betreffende ondernemers daar graag een vergoeding tegen over stellen .In een bespreking met Zelfstandige Ondernemers zal men dit punt nog eens aankaarten. WILHELMINASTRjfcAT 7 Een voorstel om in het eerste ge deelte van de Wilhelminastraat (bij Thomassen meubelzaak) het een richtingsverkeer weer op te heffen, vond geen genade bij de commissie leden. Men verwachtte er een on overzichtelijke drukte mee op de kruising met de Julianasangel, ter wijl er geen enkel voordeel in zit. Het voorstel werd dus weer terug genomen, en men zal de zaak nog eens opnieuw bekijken. RONDVRAAG In de rondvraag kwamen nog en kele onderwerpjes aan de orde. Zo werd er gewezen op de spoorvor ming in de Wanssumseweg. Niet al leen het autoverkeer heeft er last van; de fietsers worden bij slecht weer nog eens extra nat gemaakt. Niet helemaal duidelijk werd, of men zo maar z'n toer cara van op een parkeerplaats mag laten staan. En evenmin of men in Oostrum een oude personenauto moet laten staan, waarvan de eigenaar niet bekend is. Die auto staat er al maanden. De po litie zegt niets te kunnen doen, om dat er een geldig deel 3 op zit. Tenslotte werd nog even gewezen op de moeilijke verkeerssituatie op de Langeweg tussen Langstraat en het St. Annakapelletje. Men mag daar aan twee kanten van de straat parkeeren en dat schept problemen voor de automobilisten die daar tus sendoor moeten laveren. Men zal kij ken of er iets aan te doen is. Zoals wij reeds enikele maanden geleden konden melden, gaan de zus ters Ursulinen hun grondbezit in Venray verkopen. De gemeente kreeg toen het aanbod om het Oda- park, het Gemmedal en een stukje grond aan de Bosweg over te nemen voor de somma van 641.838, Uiteraard was de gemeente daar in zeer geïnteresseerd, maar ont breekt haar het geld om dit allemaal te financieren. Onderhandelingen met de zusters hebben tot een prijs verlaging van 100.000.— geleid. Af gerond voor de prijs van 542.000, Het college wil met deze prijs ak koord gaan, mits de desbetreffende commissies en Gedeputeerde Staten zich er mee kunnen verenigen. Zij stelt daarbij, dat het Odapark als hoogwaardig natuurterrein kan wor den aangemerkt; de overige gronden een zekere rekreatieve funktie ver vullen; vrijwel alle gronden gelegen zijn nabij de kom van Venray en van waarde zijn voor de Venrayse bevol king. Als men dit aanbod voorbij zou laten gaan, hoeft men er niet op te rekenen ooit nog deze percelen te kunnen aankopen. De commissie voor openbare wer ken welke dit punt deze week te be oordelen kreeg, kon zich volledig achter het voorstel van b. en w. scharen. De heer de Bruijn merkte op, dat men hier iets koopt voor de gemeen schap; maar dan moet de gemeen schap er ook gebruik van kunnen maken. Met andere woorden: weg het Odapark met de pindraad die omsluit. Over de openstelling voor het pu bliek zal uiteindelijk de raad beslis sen, aldus wethouder Loonen. Inderdaad, aldus de heer De Bruijn, maar ik wil dat hier alvast gezegd hebben Aan het onderhoud en de beplan ting en opstallen in het Odapark is jarenlang niets gedaan. Een prieel is vrijwel in elkaar gezakt, terwijl het bekende thee- of tuinhuis in een erbarmelijk slechte staat verkeert en wellicht niet of met zeer hoge kosten hersteld kan worden. Alleen het groen en de vogels hebben geprofi teerd van de rust die er jaren heers te. En ongestoord ook staat het gra nieten beeld van Sint Oeike op een terp tussen de hoge dennen- en kas tanjebomen. Kleuren afdrukken Veilig, snel. goedkoop 9 «9 f 0.75 9 x 13 f 0.90 Alleen gelukte (oto's be- uw Venrays weekblad Was U al bij in Horst Speciaal adres voor massief eiken meubelen Telefoonnummer Venrayse politie niet vermeld in telefoongids in de juist uitgekomen telefoongids van het district Venlo 1980-1981 zal men tevergeefs onder politie Venray 't juiste telefoonnummer zoeken. Dat staat er namelijk niet in. Wel het alarmnum mer 80800 maar dat Is alleen bestemd voor dringende gevallen als ongeluk ken en andere calamiteiten. Die lijn moet Juist voor snelle hulp verlening vrij blijven en de dienstdoen de politieman zal steeds, als men de politie voor andere gevallen nodig heeft, beleefd doch dringend verzoe ken die lijn vrij te houden en het num mer van de politie te bellen, dat Is: 84888. Wij verzoeken onze lezers het juiste telefoonnummer van de politie In de gids aan te brengen. Alarmnummer politie 80800; voor alle andere zaken:

Peel en Maas | 1980 | | pagina 1