GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting GEMEENTE STIPPELT BELEID UIT VOOR DE TOEKOMST WANNEER KRIJGT MEN INDIVIDUELE HUURSUBSIDIE? ZORG VOOR HET MILIEU HEEFT CENTRALE PLAATS De oudste in Venray aangelegde riolering in het centrum van Ven- ray-kom is reeds lang aan ver vanging toe. Geprobeerd wordt om de vervanging zoveel mogelijk te combineren met andere jood- zakelijke werken, zoals wegrecon- structies en de herinrichting van het centrum. In de toekomst zal de vervanging van riolering permanent aan de orde zyn omdat het in het verle den voortdurend uitgebreide rio- lerinssysteem vanaf de komende jaren langzaamaan versleten zal zijn. Aan de hand van het riolerings plan wordt hieraan gewerkt. VUILVERWERKING Na de sluiting van de gemeente lijke stortplaats Venray's Broek wordt het vuilnis gecontroleerd ge stort op de regionale stortplaats te Horst. Het gemeentebestuur gaat er van uit, dat dït een oplossing is voor de middellange termijn. Ook de re gionale stortplaats zal eens vol ra ken. Daarom zal voor de lange ter mijn alleen vuilverwerking door volledige recycling en vuilverbran- ding/compostering steeds weer op nieuw overwogen moeten worden De kosten van deze vormen van vuilverwerking zijn nu nog erg hoog. Toch zullen gemeentebestuur èn -bevolking er aan moeten wennen dat de kosten van vuilverwerking in de toekomst veel hoger zullen wor den. Naast het bereiken van een opti male vorm van vuilverwerking zal er ook gewerkt moeten worden aan de beperking van de produktie van afval aan de bron, dat wil zeggen bij consument èn producent. Het scheiden van soorten afval (papier, metalen, plastics) stuit, evenals elders, nog op financiële barrières. Voor afgewerkte olie, medicijnen, landbouwgif, glas en papier bestaan regelingen. Het is echter van belang aan het bestaan van die regelingen periodiek bekendheid te geven. Het gemeentebsetuur is wel aan het on derzoeken hoe de mogelijkheden voor de verzameling van oud papier in containers uitgebreid kunnen worden, analoog aan de nu redelijk funktionerende verzameling van glas. In breder verband wordt aan deze problematiek aandacht gege ven in de nota Verwerking Afval stoffen, die overigens nader gecon cretiseerd zal worden. VERKEER Uitgangspunt voor het beleid voor de komende jaren zijn de gelijk waardigheid van de verschillende weggebruikers. Dit betekent dat de financiële middelen meer dan voor heen naar evenredigheid aangewend zullen wordep. Dat zal resulteren in verbetering van voorzieningen voor voetgangers en voor fietsers. De reeds gerealiseerde verkeers plannen zullen nader bekeken wor den op knelpunten en eventuele conflictsituaties tussen de verschil lende soorten weggebruikers WEGENSTRUCTUUR Het reeds in uitvoering zijnde be- leid, waarbij in het wegenstelsel een structuur van ringwegen en radiale wegen wcrdt aangebracht zal wor den voortgezet. Elke straat moet op den duur een herkenbare funk- tie hebben, zodat er een geheel ont staat van woonstraten, buurt- en wijkwegen en doorgaande wegen, waarbij het wegontwerp de veilig heid moet bevorderen. WOONERVEN In Venray is in de nieuwe wijken een aantal woonerfachtige straten gerealiseerd. Er zijn echter nog geen woonerven in juridische zin. De er varingen hiermee die inmiddels zijn opgedaan in andere plaatsen in den lande, zullen worden geëvalueerd. Het is de bedoeling dat, in over leg met de betrokken bewoners en afhankelijk van de financiële mid delen, in de komende jaren bekeken wordt welke straten voor herinrich ting in aanmerking kunnen komen. Het zal overigens gemakkelijker en goedkoper zijn als de realisering van een woonerf tegelijk met eerste aan leg of reconstructie van de woon omgeving kan geschieden. VERKEERSCIRCULATIEPLAN Het ligt in de bedoeling om aan de hand van deelplannen voor de onderscheiden verkeers- en ver voersvoorzieningen op den duur te komen tot een verkeerscirculatie plan (V.C.P.). Om verschillende re denen is het gewenst dat er voor Venray een dergelijk plan tot stand komt. Het V.C.P. is een plan dat aan geeft op welke wijze het gemeente bestuur door concrete op vrij korte termijn te treffen maatregelen, een aantal doeleinden ten aanzien van het verkeer en vervoer zoveel moge lijk wil realiseren. Die doeleinden zijn: wegnemen van eventuele ver keersknelpunten verhoging van de verkeersveilig heid; bevordering van de vlotte en veilige afwikkeling van het fiets en bromfietsverkeer; bevordering van de doorstroming van het openbaar vervoer; vermindering van de verkeers- hinder in de woon- en werk omgeving. Enkele onderdelen van het V.C.P. zijn reeds gereed: het rijwielpaden plan en het bewegwijzeringsplan. Eerstvolgende deelplannen zullen zijn het parkeerplan en een rijroute- plan voor het openbaar vervoer. OPENBAAR VERVOER Het gemeentebestuur gaat ervan uit dat de nog te realiseren woon wijken bediend zullen moeten wor den door het openbaar vervoer. Bij het ontwerp en de inrichting zal hiermee optimaal rekening worden gehouden. Inspraak over „Beleidslijnen" Om iedereen in de gelegen heid te stellen te kunnen mee praten over de door het ge meentebestuur van Venray opge stelde „Beleidslijnen", zullen wij in een aantal afleveringen in de ze rubriek ..Gemeentepraat" de inhoud van deze nota weerge ven. Tot 1 juli as. heeft men de gelegenheid schriftelijk bij het college van b. en w. zijn/haar visie op deze nota te geven. Gehoopt wordt dat van deze mogelijkheid tot inspraak ruim schoots gebruik zal worden ge maakt. Na de inspraakprocedure zal de Nota Beleidslijnen gemeente Venray door de gemeenteraad worden vastgesteld. Uiteraard zal daarbij rekening worden gehouden met de vanuit de bevolking naar voren ge brachte wensen en opmerkin gen. In zijn vergadering van dins dag a.s. (aanvang 19.00 uur) zal de gemeenteraad over de in houd van deze concept-nota van gedachten wisselen. Het ligt in de bedoeling de defiintieve versie van de nota aan de raad voor te leggen op 8 september De nota „Beleidslijnen" is gra tis verkrijgbaar bij de receptie van het raadhuis te Venray. Voorts werden alle verbeteringen van het openbaar vervoer toege- juichd, waar mogelijk zal ingespron gen worden op nieuwe intiatieven. MILIEU De taak van de gemeente op het gebied van het milieu is tweeledig. Enerzijds is de gemeente belast met de uitvoering van bepaalde taken voortvloeiende uit wetten inzake het milieu (bijvoorbeeld de Hinder wet of de Wet Verontreiniging Op pervlaktewateren), anderzijds dient de gemeente een eigen beleid te for muleren. Voor het milieubeleid dat de ge meente zelf moet gaan voeren zijn in de Milieu nota Venrav de navol gende hoofddoelstellingen geformu leerd: het voorkomen en bestrijden van milieu-aantasting behoud van het milieubesef; zorgdragen voor een evenwich tige ontwikkeling van stedelijke gebieden, in harmonie met het buitengebied; bescherming van cultuurhistori sche voor het leefmilieu relevan te waarden, zoals monumenten. Naast de noodzakelijke uitbouw van de personeelsbezetting zal het toch ook nodig blijven om een be roep te doen op de onder andere bij de provinciale diensten aanwezige kennis. De specialistische kennis van deze materie is zo uitgebreid dat de gemeente die nooit allemaal in huis kan hebben. (wordt vervolgd) Aangevraagde bouwvergunningen Bij burgemeester en wethouders zijn aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende plan c.q. vooruitlopend op een in voorberei ding zijnd plan bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van een schuur aan de Kiekweg 10 t.n.v. A. W. M. Claessens; het verbouwen (verkleinen) van een berging aan het Lovinckplein 14 t.n.v. mevr. M. Custers; het bouwen van een garage/ber ging aan Haalakker 35 t.n.v. G. C. M. Nelissen; het bouwen van 2 varkensstallen aan de Veulensewaterweg 412 t.n.v. A. Classens; het uitbreiden van een kippenhok en het bouwen van een schapen stal aan de Puttenweg 70 t.n.v. P. J. Smits; het bouwen van 2 varkensstallen aan de Vennenweg 1 t.n.v. H. E. M. Rutten; het bouwen van een bedrijfshal/ kantoor/showroom op het indus trieterrein „De Hulst" tn.v. „VERA" Zonwering Venray; het bouwen van een varkensstal aan de Ontginningsweg op per ceel M 255 t.n.v. R. Nijssen; het uitbreiden van een varkens stal aan Venraysbroek 2 t.n.v. P. W. M. Coopmans; het bouwen van een landbouw- werictuigenloods aan Zwartwater 1 t.n.v. J. G. L. Kersten; het verbouwen van het pand Kruisstraat 10 tot 2 woningen t.n.v. H. v. d. Putten; het verbouwen van een mestvar- kensstal aan de Lollebeekweg 33b t.n.v. L. J. van Casteren; het verbouwen van een loods aan de Vredeweg 15 t.n.v. M. v. d. Cruysen; het verbouwen van een kippen hok tot varkensstal aan de Heid- sepeelweg 50 t n.v. Gebr. Fleur- kens; het verbouwen van een carport en een schutting aan de Verkley- straat 12 t.n.v. Th. Leenders; het bouwen van een varkensstal aan de Laagriebroekseweg 32 t.n.v. P. W. J. M. Timmermans. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen De bouw plannen liggen met ingang van 9 juni 1980 gedurende veertien dagen voor iedereen ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening kamer 201 van het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Gedurende deze' termijn kunnen eventuele bezwaren schrifte lijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 6 juni 1980 Collectekalender 26 mei t.m. 8 juni: Nederlandse Rode Kruis (landelijke aktie). 16 t.m. 21 juni: Lourdescomité afd. Venray (plaatselijke aktie). 28 juni: S.V.V. Jeugd (plaatselijke aktie in het kader van het jeugd- collectewezen). Alleen voor deze akties is een col lectevergunning verleend. Collectanten en collect rices moe ten het legitimatiebewijs zichtbaar dragen. Collecteren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. Individuele huursubsidie is be doeld om de huurlasten te ver lagen van mensen die een te hoge huur moeten betalen in verhou ding tot hun inkomen. Deze subsidie is tegenwoordig een recht, waarop huurders aanspraak kunnen maken als zij aan de ge stelde subsidie-eisen voldoen. De hoogte van de individuele huursubsidie is afhankelijk van het inkomen en van de huurprijs. Het bedrag waarop iemand recht heeft, kan in een tabel worden af gelezen. Er ztfn twee tabellen: één voor gezinnen en alleenstaanden van 30 jaar en ouder (gemakshal ve even groep 1 genoemd), en één voor alleenstaanden die jonger zfln dan 30 jaar (groep 2). GROEP 1 Gr cap 1 komt voor individuele huursubsidie in aanmerking als per jaar tussen 2.450,en 7.560, aan huur betaald wordt. Zijn bij de huurprijs echter bedragen begrepen die betrekking hebben op bijvoor beeld stookkosten, gas, water, elek triciteit, gebruik van garage, meube len enz. dan moeben deze bedragen van de totale huurprijs worden af getrokken. Voor stookkosten is een vast bedrag gesteld dat moet wor den afgetrokken: 1.140,voor een zelfstandige woning en 570,voor een zgn. wooneenheid Het belastbaar inkomen over 1979, verhoogd met 5,5%, mag niet meer bedragen dan 41.000.Werken man en vrouw beiden, dan geldt een andere berekening. Groep 1 ontvangt aan individuele huursubsidie minimaal 120,en maximaal 4.440,per jaar. Groep 2 kan individuele huursub sidie krijgen als de huur per jaar tussen 1.805,en 5.040,ligt. Ook hier betreft het de totale huur, waarop eventuele bedragen voor hiervoor aangeduide leveringen en diensten worden afgetrokken. Het belastbaar inkomen over 1979, ver hoogd met 5,5% mag niet meer be dragen van 24.500,Aan indivi duele huursubsidie kan minimaal 120,maximaal 2.700,per jaar worden ontvangen. AANVRAGEN De individuele huursubsidie wordt telkens aangevraagd voor de periode van één jaar. Die periode loopt steeds van 1 juli t.m. 30 juni. Vanaf begin mei kunt u bij uw gemeente een aanvraagformulier halen voor hét nieuwe tijdvak. Dat dient u vóór 1 oktober in. Ontvangt u reeds langer indivi duele huursubsidie, dan krijgt u vanzelf een aanvraagformulier toe gestuurd. Wordt u pas na 1 juli huurder van een wonig of is uw wo ning na dJie datum ingrijpend ver beterd, dan moet u de aanvraag in ieder geval binnen drie maanden na de ingangsdatum van de nieuwe huur inzenden De Centrale Directie van de Volkshuisvesting beslist over uw aanvraag. UITBETALING De uitbetaling van de toegekende huursubsidie vindt plaats in vier termijnen. Elke drie maanden ont vangt u een ponskaartje, zgn. be- woningsverklaring, waarop u moet invullen of u de woning waarvoor individuele huursubsidie is aange vraagd nog steeds bewoont. Na te rugzending van dat kaartje ontvangt u één termijn-betaling. In sommige gevallen is de ver huurder bereid de aan u toegekende bijdrage in mindering te brengen op uw maandelijkse huurprijs. In dat geval wordt de huursubsidie niet op uw bankrekening/postgiro gestort, maar ontvangt de verhuurder de subsidie en betaalt u minder huur. De huursubsidie wordt dus verre kend met de maandelijkse huur. Of en hoeveel huursubsidie u per jaar ontvangt kunt u te allen tijde na gaan. U ontvangt immers een be schikking van het ministerie van Volshuisvesting waarop het bedrag is vermeld. Deze beschikking wordt u dus ook toegezonden als de sub sidie met de huur verrekend wordt. UITZONDERINGEN Voor bepaalde categorieën men sen die normaliter buiten de rege ling zouden kunnen vallen, zijn uit zonderingen gemaakt: Bent u op 1 juli 1980 65 jaar, dan kunt u individuele huursubsidie krijgen, zelfs al is uw huur hoger dan 7.560,U moét dan wel reeds per 30 juni 1980 in de des betreffende woning wonen. Bent u alleen en bewoont u met anderen een huis, dan kunt u in dividuele huursubsidie krijgen als de huur van de woning niet meer bedraagt dan 7.560,Op de huur wordt dan naar even redigheid van het verhuurde een deel in mindering gebracht. Bijzonder schrijnende gevallen (bijv. gehandicapten) en huurders van bejaardenwoningen of van met rijkssteun gerestaureerde woorihuismonumenten kunnen ook individuele huursubsidie krij gen, zelfs als hun huur boven de gestelde grenzen uitkomt. In de ze gevallen worden voor de be paling van de bijdrage de maxi- mum-huurgrenzen gehanteerd. Aan huurders van kamers wordt geen individuele huursubsidie toe gekend. BETEKENIS VAN ENKELE BEGRIPPEN Duurzaam samenwonenende al leenstaanden: mensen die kunnen •aantonen dat ze ten minste één jaar een gemeenschappelijke huishouding voeren, bijvoorbeeld door aain te geven dat ze al één jaar gezamenlijk als woningzoe kenden staan ingeschreven. Belastbaar inkomen: belastbaar inkomen in een bepaald jaar in de zin van de Wet op de Inkoms tenbelasting 1964 of als er geen inkomstenbelasting is verschul digd het in een bepaald jaar ge noten loon in de zin van de Wet op de Loonbelasting 1964. Centrale Directie van de Volks huisvesting: onderdeel van het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening dat zich in het bijzonder bezig houdt met de volShuisvesting. N.B. Uit het vorenstaande blijkt dat bij de berekening van het 'huursubsidiebedrag thans uit gegaan wordt van het (belast baar) in komen over 1979. Als het geschatte (belastbaar) inko men over 1980 echter ten min ste 25% hoger of lager ligt, dan wordlt de huursubsidie aan de hand daarvan berekend. Als u denkt dat u voor individiuele huursubsidie in aanmerking komt, kunt u het aanvraagformulier afha len aan de receptie van het raad huis. Voor verdere informatie kimt u zich wenden tot de afdeling Volks huisvesting (kamer 20, tel. 04780- 83838 toestel 356). Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter BEROEP VAN HERMANS GROEP B.V. (i.v.m. weigeren bouwvergunning t.b.v. verbouw/uitbreiding hotel Almonda) wordt dinsdag in de raad behandeld Het college van burgemeester en wethouders stelt de raad voor het beroep van Hermans Groep bv. (Hermans Prijzenslag) tegen de weigering van een bouwvergun ning voor verbouw en uitbreiding van Hctel Almonda aan de Julia- nasingel, ongegrond te verklaren. Dit voorstel zal as. dinsdagavond tijdens de openbare raadsvergade ring, welke om zeven uur begint, worden behandeld. Zoals bekend heeft de Hermans Groep b.v. enige tijd geleden Hotel Almonda aangekocht met de bedoe ling na verbouw en uitbreiding hierin een supermarkt en een slij terij te vestigen. Het college heeft evenwel gewei gerd voor het verbouwen en uitbrei den van het pand een bouwvergun ning af te geven, Naar de mening van het college is het ingediende bouwplan in strijd met de in het Centrumplan aangegeven bestem mingen cn de daarop van toepas sing zijnde bebouwingsvoorschrif ten. Bovendien stelt het college, dat het bouwplan in strijd is met de parkeer-eis van artikel 258 van de gemeentelijke bouwverordening. JURIDISCH STEEKSPEL Het weigeren van de bouwver gunning is aanleiding geworden tot een juridisch steekspel tussen mr. Baruch Moszkowicz te Roermond namens Hermans Groep b.v. en de gemeente Venray. De advocaat bestrijdt de gemeen telijke argumentatie Op 10 april j.l. heeft de advocaat tijdens een open bare hoorzitting van de commissie voor de ruimtelijke ordening zijn argumenten mondeling uiteengezet. Na de hoorzitting schaarde de meerderheid van de commissie ziéh achter het standpunt van het college van b. en w. Dinsdagavond a.s. zal de gemeen teraad zich moeten uitspreken over het bij deze raad ingediende be roepschrift tegen de afwijzende be schikking van het college van b. en w. BELEIDSLIJNEN Het tweede punt, dat deze avond wordt behandeld is de concept-nota „Beleidslijnen gemeente Venray". Over dit onderwerp zal de gemeen teraad deze avond van gedachten wisselen. Tot 1 juli a.s. heeft iedere hierin geïnteresseerde inwoner van de ge meente de gelegenheid zijn wensen en opmerkingen bij het college ken baar te maken. De concept-nota is gratis verkrijgbaar bij de receptie van het raadhuis. Bovendien bren gen we wekelijks een gedeelte van deze nota op deze pagina Gemeente praat onder de titel „Gemeente stip pelt beleid uit voor de toekomst" om iederen de gelegenheid te geven ken nis te nemen van de inhoud. De inspraakresultaten èn hetgeen de gemeenteraad a.s. dinsdag naar aanleiding van deze concept-nota naar voren brengt, zullen verwerict worden in een definitieve versie. NOORDTANGENT Aanvankelijk lag het in de bedoe ling, dat dinsdagavond a.s. ook de aanleg van de z.g. Noordtamgent aan de orde zou worden gesteld. De^ge- meenteraad heeft echter uitstel van de behandeling van dit onderwerp gevraagd. Het meerderheids voorstel van het college tot aanleg van deze weg de doortrekking van de Stationsweg via Bontekoes tra at/Hoen derstraat naar de Langeweg zal nu worden behandeld in de raadsvergadering van 24 juni a.s. Wegafsluiting Burgemeester en wethouders van Venray. brengen ter openbare ken nis, dat zij voornemens zijn aan de raad van de gemeente het voorstel te doen tot onttrekking aan het open baar verkeer van een gedeelte van de onverharde weg, genaamd Oude Oos trum seweg, gelegen vanaf de Oost singel in de algemeen oostelijke rich ting, met een oppervlakte van 1100 m2, deel uitmakende van het perceel kadastraal bekend gemeente Venray sectie T, nr. 1108. Het betreffende voorstel ligt met de daarbij behorende tekening nr. 7067 het aan het openbaar verkeer deelte staat aangegeven, met ingang te onttrekken onverharde wegge- van 6 juni 1980 gedurende één maand op de gemeentesecretarie af deling IIID kamer 202, ter inzage. Belanghebbenden kunnen gedu rende genoemde termijn bezwaren tegen het voorstel indienen bij de gemeenteraad. Venray, 29 men 1980 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris Bouwvergunningen verleend Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergaderin gen van 28-5-1980 en 4-6-1980 voor de volgende bouwplannen bouwver gunning verleend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedurende 30 da gen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Administra tieve Rechtspraak Overheidsbe schikkingen (AROB) een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. het bouwen van een tuinberging aan het Lamersveld 19 t.n.v, P. A. J. Kluitmans; het bouwen van een tuinhuisje aan de Hagel weg 6 t.n.v. Th. C. Snijders; het uitbreiden van de woning Montgomery straat 6 het aan bouwen van een hobbyruimte t.n.v. J. L. M. Jacobs; het bouwen van een duivenhok aan deHatendonkstraal 27 t.n.v. H. G- J. Janssen; het bouwen van een hobby-kast je aan de Scheiweg 3 t.n.v. P. J. H. Emonts; het aanbrengen van een luifel aan de wening Menuetstraat 18 t.n.v. C. T. M. van Lieshout; het aanbrengen van een luifel aan de woning Menuetstraat 20 tJi.v. H. J. M. Arts; het bouwen van een werkruimte aan de Langstraat 33b t n.v F. W. Hendriks; het bouwen van een tuinmuur aan de Frans MicheJsstraat la t.n.v. H. R. v. d. Voort; het uitbreiden van de woning Vullingsstraat 20 t.n.v. J. H. C Arts; het aanbouwen van een berging aan de Sanshofstraat 38 t.n.v. G. H. P Evers; het uitbreiden van de woning Vullingsstraat 8 t.n.v. F. L. Vo- gelzangs; het verbouwen van de woning Jaegerhofweg 5 en het bouwen van een berging t.n.v, H. W. A. Hendriks; het bouwen van een tuinhuisje/ berging aan de Gildestraat 32 "t.n.v. H. J. J. Bruijstcn; het verbouwen van de woning NotarisbeTg 4 t.n.v. B. J. Niesink; het verbouwen van het pand Eindstraat 2a t.n.v. Exploitatiemij „Venrode"; het bouwen van een woning aan de Andeslaan 22 tJi.v. P. T. Mar tens; het bouwen van een mest var kensstal aan de Meerselsepcel 1 t.n.v. M. J. Meulendijks; het uitbreiden van de woning Langeweg 118 t.n.v. J. A. M. van Meijol het bouwen van een woning aan de Kiekweg 10 t.n.v. A. W, M. Claessens; het uitbreiden van de woning Teeuwenhofweg 3 t.n.v. J. A. M. Direks; het bouwen van een woning aan het Grauwveen 2 te Ysselsteyn t.n.v. H. J. A. Wijnen; het aanbrengen van een terras overkapping aan de Hubertus- straat 2 t.n.v. A. J. M. van der Sterren; het verbouwen van een varkens stal aan dé Lemmenweg 6 t.n.v. L. J. Sméts; het verbouwen van de woning Horsterweg 35 t.n.v. J. P. J. Duij- Ikers; het plaatsen van een schutting aan de Eindstraat 7 t n.v. J. Smits; het bouwen van een woning aan het Grootdorp t.n.v. P. J. M. Jans sen; het bouwen van een fokvarkens- Stal aan de Timmermannsweg 66 t.n.v. A. A. M. Vriens; het uitbreiden van een varkens stal aan de Pastoor Jacobspeel 2 t.n.v. J. Swinkels; het bouwen van een fokvarkens- stal aan de Meerselsepeel 1 tJi.v. M. J. Meulendijks. Venray, 6 juni 1980 De burgemeester van Venray, mr. H. J M. Defesche Herziening bestem mingsplan De Wieën i De burgemeester van Venray maakt bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 27 mei 1990 op grond van artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening heeft be sloten te verklaren, dat de vaststel ling wordt voorbereid van een her ziening van het bestemmingsplan De Wieën, voor wat betreft het gedeel te dat wordt omsloten door de Lang straat, Paterslaan, Leunseweg en Zuidsingel, zoals nader aangegeven op een bij het besluit behorende kaart. Het voorbereidingsbeshiit met bij behorende kaart ligt met ingang van heden voor een ieder ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het gemeentehuis, ge opend van 9.00 tot 12.00 uur. Venray, 6 juni 1980 De burgemeester voornoemd, mr. H. J. M. Defesche Verklaringen va geen bezwaar Van Gedeputeerde Staten Limburg zijn de volgende verkla gen van geen bezwaar zoals bed in artikel 50, lid 8. van de Won wet en eventueel artikel 19 vai Wet op de Ruimtelijke Ordei ontvangen, welke Zijn vereist het verlenen van de gevra bouwvergunningen voor het verbouwen en uitbreiden het pand Patersstraat 8 tnv Goumans; het bouwen van een fokvarki stal aan de Timmermannswei t.n.v. A. A. M. Vriens; het bouwen van een kippen aan de Lollebeekweg 19 t n.v J. Th. Stiphout; het bouwen van een woning de Rosmolenweg 2 ter vervan van de bestaande krotwoi t.n.v. H. G. M. Keysers; het bouwen van een mest' 'kensstal aan de Beekweg 81 t H. P J Peters; het bouwen van een mest! kensstal aan de Pastoor Jaci peel 2 t.n.v, J. Swinkels; het bouwen van een woning het Grootdorp op perceel B t.n.v. P. Janssen; het bouwen van een fokvarkt stal aan de Meerselsepeel 1 t M. J. Meulendijks; het bouwen van een varkens aan de Zeilbergweg 11 t.n.v. G. J. Derix; het realiseren van sociale ningbouw (127 woningen) in 0 trum, Oirlo, Castenray, Leui Ysselsteyn en Merselo t.n.v. gemeentebestuur Venray; het aanbrengen van een kap de woning Hoogriebroeksewe t.n.v. W. G. M. Kateman; het aanbrengen van een kap de wening Lollebeekweg 24 t J. H. Vennekens. Deze verklaringen van geen I zwaar kunen worden ingezien bij afdeling ruimtelijke ordening, kaï 201 van het raadhuis, geopend 1 9.00 tot 12.00 uur. Zij. die mei door de afgifte van een van verklaringen van geen bezw rechtstreeks in hun belang te getroffen, kunnen gedurende 30 gen na datum van deze public, op grond van de Wet Administral ve Rechtspraak Overheidsbesdi kingen (AROB) een befcwaarsch; Indienen bij Gedeputeerde Sta van Limburg te Maastricht. Venray, 6 juni 1980 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche Werk aan de welzijnswinkel WERKGROEP AKTIVITEITEJ VOOR MENSEN ZONDER WER De werkgroep, die het plan ma; van de aktivtteiten voor mensen a der werk in onze gemeente heeft de vergadering van 22 mei j.l. tweetal belangrijke besluiten gei men. Besloten is dat ook vrouw bij het werk van de werkgroep z len worden betrokken. Tot nu was dat niet het geval, dit ondai het feit dat er veel werkloze vrc wen zijn. Wanneer de werkgro plannen gaat maken, dan hebben ook betrekking op de grote gno vrouwen die geen werk hebben. Op korte termijn zal aan enki vrouwenorganisaties worden vraagd om een vertegenwoordigi aan het pianrringswerk te laten de nemen. Verder werd besloten om de l sultaten van het onderzoek, dat gehouden naar aantallen van m« sen zander werk in de gemeei Venray en de aktivi teilen voor mensen in de maand augustus a de belangstellenden voor te legg Bij die gelegenheid zullen de betro kenen de kans krijgen hun meni over een aantal zaken naar vol te brengen. Wijziging bouwvei ordening logiesgebouwen Burgemeester en wethouders v Venray brengen hierbij ter alg mene kennis, dat het besluit van raad dezer gemeente d.d. 30 oktol 1979, nr. R 416, tot vaststelling v een verordening tot wijziging van bouwverordening logiesgebouw door Gedeputeerde Staten van Lil burg is goedgekeurd bij besluit d 20 februari 198Ó, no. BI 30617. De wijziging betreft voor een b langrijk deel aanpassing aan nieuV eisen inzake geluidsisolatie, warmt isolatie, brandveiligheid en ven'til te. Voorts zijn in de praktijk wens lijk gebleken verbeteringen in de i dactie van enige artikelen aang bradht. De verordening ligt ingaande h den gedurende drie maanden vo een ieder ter inzage in het ras huis afdeling ruimtelijke orde nil kamer 201, Maasheseweg 1 te Ve ray, geopend van 9.00 tot 12.(X De verordening treedt in werking de derde dag na heden. Venray, 6 juni 1980 Burgemeester en wethouders v Venray, mr. H.J.M. Defesche, burgemeest J.M. Poels, secretaris

Peel en Maas | 1980 | | pagina 12