ERENIGINGSNIEUWS cav2Tmc >NJ JlIM MËBSELO Jeugdcentrum Venray N Venrays Mannenkoor TERPENIEUWS St. Pe\t*S jeugdnatuurwacht Vogelmarkt te Wanssum St. Theobaldusgilde Overloon c^o OUD PAPIER Zomer- tentoonstelling Limburgse Kera miek in Venray Pick-nick voor bejaarden in de tuinen rond Hot Schuttersveld HET NIEUWE SPOOR BOEKJE PEEL EN MAAS uw weekblad donderdag 5 juni om 19.30 u. it ie voor 't gehele koor. idag 8 juni weer gescheiden ities, n.l. voor de tenoren in >nd a en voor de bassen in de graaf aanvang 11 uur. ensdag 11 juni: opluistering tic b.g.v. 40-jarig huwelijks van ons lid A. Maessen. Ver en in uniform om 19.00 uur bij tongen (de Ruif) in Oirlo. nelden uitsluitend bij dhr. H. lans, iessenstraat 7 .tel. 82687 otel de Burggraaf tel. 81244. derdag 5 juni: ,00 repetitie harmonieorkest derdag 12 juni: Too repetitie harmonieorkest VERDERE AKTIVITEITEN lag 15 juni: Idefeesten schutterij 't Zand- ker - 14.00 uur. lag 22 juni: ocht jeugdvierdaagse - 16.45 u rdag 6 sept: ptoe Venray '80 ndag 22 sept.: dio-opname TROS i.v.m. radio- >g ram ma Tourja, tournee van schouwburg te Venray - 19.00. nderdag 3 juli is de laatste re- cor de vakantie. Gestart l weer op donderdag 7 augus- verband met ons jubileumcon- b.g.v. 120 jaar bestaan van Eu- is er tot nader bericht elke idag en dinsdag van 20.00 - uur extra partijrepetitie. Op idag voor alle rietinstrumenten warsfluiten. Op dinsdag voor coperinstrumenten en slagwerk. LEERL1NGENOPLEIDING: lerdag 5 juni: 10-19.30 repetitie jeugdharmonie Steyvers. derdag 12 Juni: 30-19.30 repetie jeugdharmonie Verstegen ssen: De lessen van mijnheer Sis zijn tot en met 19 juni. De van mijnheer van dc Broek nijnheer Lucasscn zijn tot cn 26 juni. petities jeugdorkest: De laat- jpetitie is op donderdag 26 juni. erdag 19 juni valt uit i.v.m. de Ivierdaagse'. Het jeugdorkest weer in de week van 14 augus- Ex&mcns: jongens cn meisjes die dit jaar ember) examen willen doen cn in de vakantie huiswerk t. Het is wel zeer belangrijk dat je tijdens de vakantie regelmatig ft oefenen! et huiswerk wat je mee krijgt aat uit theorie en oefeningen r de praktijk. Na de vakantie et iedereen die op examen wil in er geval de toonladders van bui- kennen en het keuzewerk vol- nde kunnen spelen, egenen die dat niet kunnen mo- niet op examen, ia de vakantie beginnen we dan met theorielessen. Iedereen et dan het theoretisch gedeelte doorgenomen hebben. Het kje met de theorie en de prak- krijg je op de laatste lesdag e naar huis. fog even goed volhouden voor de tste loodjes en dan fijn vakantie ren. DRUMBAND: jjdag 6 juni: eerlingen vanaf 18.30 uur ndag 8 juni: 0.30-11.30 uur repetitie drumband ■dere aktiviteiten: zie harmonie- irkest. Jmelden harmonieorkest bij de retaris - telefoon 80225, jeugdle- bij de heer Raedts, tel. 82803 en mband bij de heer van Els. tel. 24. 'elefoon clubgebouw: 82515. enken wU ook nog un de oud- lier-xktio .Breng donderdagavond oud papier mee. iaterdags Is de opslagruimte ge ïnd van 11.00-12.00 uur. ópy voor de volgende uitgave harmonieus inleveren bij de !r Beterams, Dr. Poelsstraat 22. DAMESKOOR rij dag om 14.00 uur gezongen in de Grote Kerk; boven bij het gel. Woensdag 11 juni om 20.00 uur >etitie voor het hele koor in de looi „De Essel". Eaterdag 14 juni om 19.00 uur zin- we in de Vredeskerk tijdens de mdrrris, boven bij het orgel, lis U bent verhinderd, graag uw leiding aan mevr. v. d. Waerden, 83659, of aan mevr. v. d. Beke- m, tel. 83332. Verenigingsnieuws insdags voor 12 uur nleveren bij dit blad Agenda Vrijdag 6 juni: om 18.30 voor alten en sopranen om 19.15 voor tenoren en bassen Zondag 8 juni: om 10.15 Hoogmis in de Paterskerk Maandag 9 juni: om 18 30 voor alten en sopranen Dinsdag 10 juni: om 19.00 voor alten en sopranen (nieuwelingen) Woensdag 11 juni: om 18.30 spelavond. Rijbeurten Blitterswyck: vrijdag 6 juni: hr. Wijnands, Kerk straat 19, Bli'tterswijök. zondag 8 juni: hr. Blom, Wagnerwtr. 18, Venray. maandag 9 juni: hr. Maasdam, Ouverturestraat 13, Venray. Algemeen: De opkomst voor het optreden in Meijel, afgelopen zaterdag, was pri ma. Het optreden mag zeker ge slaagd genoemd worden, getuige de verschillende positieve reakties. Weer indrukwekkend was „Jeru salem" waarin de solo van Hendrik- Jan Staal overtuigend tot uitdruk king kwam. Prima jongens en man nen! VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING „ARS MUSICA" Dinsdag 10 juni, 19.30 uur repe titie voor de bassen, om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ur- sulastraat. Indien U verhinderd bent, dan gelieve U zieh af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of Mw. W. Manders-Weijers. Oranje straat 7, tel. 86159. JONGERENORKEST „BOJEMA" Vrijdagavond 6 juni: 19.00 Bijeenkomst in lokaal 216 voor alle deelnemers aan de Mu ziekwerk week in Maastricht. Mocht je nog orkestmappen thuis hebben lever ze dan bij die gele genheid in. A.s. zondag VOSSENJACHT, Start om 14.00 uur hotel de Burggraaf. Inschrijven: Pinky, Monikesstraat 10 zaterdag; Sierra 99 Klarinetstraat 35 iedere dag na 18.00 uur. Oei. tot zondag. SUCCESVOL OPTREDEN IN SLAGHAREN ZATERDAG jJ. Zaterdag j.l. heeft het Jachthoorn en Trom petten korps St. Petrus Ban den deelgenomen aan een Festival onder auspiciën van de KNF, Ko ninklijke Nederlandse Federatie van Muziekverenigingen, in het Pony park Slagharen .Het was een reeks van optredens van zeven weekends met drie korpsen per weekend. Van de drie korpsen, die afgelopen za terdag optraden wist St. Petrus Banden zich als tweede te plaatsen met zes en negentig en een halve punt, achter Vios uit Mijdrecht, dat honderd punten wist te vergaren. Het resultaat was echter bijzonder goed zoals bleek uit het juryrapport Helaas miste Venray net een punt om ook te kunnen deelnemen aan de finale op 13 september a.s. De fi nale behelst een t.v.-■uitzending in aanwezigheid van Prins Bernhaircl Dit neemt niet weg, dat het ge heel voor het korps toöh een prettig verloop gehad heeft en ook de show in het Park, na het officiële optre den, oogstte veel succes. Vrüdag 6 juni: Vanavond kan iedereen van 12 t.ni. 15 jaar meedoen aan een oriën- tatietocht, deze duurt tot 9 uur, daarna gaan we dia's bekijken en krijgt iedereen de gelegenheid om deze bij te bestellen. Zaterdag 7 juni: Van 8 tot half 1 zijn we geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. Om 9 uur is er vergadering van de spaarkas i.v.m. de aanstaande lich ting. Zondag 8 juni: Van 8 tot 12 uur geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. Jeugdwielerronde door Nrd.Limburg Zaterdag 7 juni is er 's middags om 4 uur vergadering voor alle kin deren die meedoen aan de jeugd wielerronde door Noord Limburg. Drum- en Showband Venray en omgeving EERSTE SPECIFIEKE MAJORETTEN-CONCOURS IN LIMBURG A Op zondag 8 juni a.s. zal in sport hal „De Wetteling'" te Venray voor de eerste maal, onder auspiciën van de Limburgse Tamboerbond, een specifiek majoretten-concours wor den gehouden. Dit concours wordt georganiseerd door de Drum- en Showband D.S.V. Venray in het kader van haar eerste lustrum- Een vijftiental majoretten-groe- pen met in totaal ca. 300 deelneem sters zullen er voor zorgen dat op deze zondag wervelende shows wor den gegeven. Deze shows zullen worden beoor deeld door een team van jury-leden, te weten, de heren J. H G. Conjaerts, Eys; A. M. Janssen, Koudekerk a/d Rijn en A. J. Thissen. Papenhoven. De shows worden gebracht in de derde divisie, tweede divisie, eerste divisie en de hoogste klasse, de ere divisie. Het concours wordt óm 14.00 uur geopend door Mr. H. J. M. Defesche, burgemeester van Venray. Na afloop zal het slotwoord en de prijsuitreiking geschieden door mr. J. I. M. Reuser, burgemeester van Sevenum. De organisatoren zullen al het mo gelijke doen om er, zowel voor het publiek als de deelnemers een gezel lige en sfeervolle dag van te maken. Tevens wil zij iedereen bedanqen, sponsors, coaches en renners, adver teerders en begunstigers en allen die op welke manier dan ook heb ben bijgdragen om dit eerste lus trum van DSV zo succesvol le ma ken. Komt u ook a.s. zondag? of Tot ziens, a.s. zondag in De Wette ling. VENRAY en omgeving leert bridgen Dinsdag 27 mei j.l. vond de laatste les plaats van de Beginnerscursus van de Ned. Bridge Bond. In een on derlinge wedstrijd leverden de leer lingen slag om een zo goed mogelijk resultaat te bereiken. Het enthou siasme van de deelnemers is der mate groot gebleken, dat op hun verzoek besloten is de dinsdagavond als oefenavond tot het komende sei zoen (september a.s.) te handhaven. Men is dus weer elke dinsdagavond om 8 uur precies van harte welkom in de zaal van de fam. Veerhuis, Henseniusstraat 13. Dat deze cursus zijn resultaten afwerpt, is inmiddels gebleken. Eén van de leerlingen t.w. mevr. Vollen- berg uit Venray, sleepte met haar partner vrijdag j.l. één van de 7 eer ste prijzen in de wacht op de jubi leum drive van de Bergense Bridge Club uit een deelnemersveld van meer dan 80 paren. Proficiat! In sept./okt. starten we weer mét een nieuwe cursus op de dinsdag avonden in dezelfde gelegenheid. Geïnteresseerden dienen te letten op de publikaties, welke U t.z.t. daar over kunt verwachten. De kosten, aan deze cursus verbonden, beper ken zich uitsluitend tot het lesmate riaal. PROGRAMMA-WIJZIGING Jongens en meisjes, even jullie aandacht voor een wijziging in het programma voor het komend week end. De leden van de vrijdagavond- groep worden nu voor deze ene keer op zaterdag om 7 uur verwacht. Onze disco .Pearly" komt nu op vrijdagavond om 7 uur. Dus disco gangers houdt er dus rekening mee en zegt het door aan anderen. Kom dus vrijdagavond voor een gezellige uitspatting met goede muziek. Voor de leden die mee óp kamp gaan is het zaak dit zo snel mogelijk op le geven bij de leiding. In de reeds meegegeven circulaire zijn en kel foutjes geslopen zodat jullie een nieuwe mee krijgen waarin nog eens alles uiteen gezet wordt. De ouders die nog vragen hebben kunnen ten alle tijde bij de leiding terecht voor verdere inlichtingen. ATTENTIE! - ATTENTIE! De voor a.s. zaterdag 7 juni ge plande disco-avond in jeugdgebouw ,.De Springplank" (achter het po litiebureau) is verschoven naar de dag ervoor, dus vrijdag 6 juni Discotheek „Pearly" begint dan weer met een wervelende disco show voor iedereen van 12 tot 16 jaar. Vanaf 7 uur is iedereen wel kom. De entree is slechts één gulden. Om alvast te onthouden: Volgende week zaterdag, als er weer disco ïn het Brukske is, zullen cr tevens een gröt.e'muziékkwis en danswedstrijd plaatsvinden met vele v prijzen! Wederom kunnen wij terugzien op een geslaagde puzzel-wandeltocht op 2e pinksterdag.' Met goed weer zijn 25 groepen JNW-ers gestart, waarvan velen de vragenlijst juist invulden en door loting mogelijk 'n plant-prijs in de wacht sleepten. De uiteindelijk gevallen regen van de laatste dagen zal de zonnepitten mede hebben doen kiemen en jullie blijven de planten goed verzorgen. Gedegen aanbinden is een vereiste en af en toe wat vloeibare mest zal zonnebloem-planten goed doen. Wanneer de op te geven hoogte kan worden doorgebeld, zullen wij binnenkort via dit blad bekend ma ken. En hoe staat het met je Vlijtig Lies je? De eerste bloei moet er in zitten. Uitgebloeide bloempjes kun je voorzichtig met een schaartje wegknippen. Dit bevordert de uit groei! Denk je ook hier aan wat vloeibare mest af en toe? De keu ring van je impatiens zal op school geschieden. Wanneer dit is kun je zowel in de zomeruilgave van „De Natuurvriend" als via dit blad bin nenkort verwachten. Veel sukses met een en ander! De vogelvereniging „De Gevleu gelde Vrienden" Wanssum e.o. te Wanssum, organiseert op zondag 8 juni a.s. haar maandelijkse vogel markt. Deze wordt gehouden van 9.30 tot 12.00 uur in klublokaal Ver- Straelen, Geysterseweg 7 te Wans sum. Entree 0.50. Wij vragen alle soort enexotische vogels parkieten en kanaries. KAPELLENFESTIVAL Zondag 29 juni zal v.w. het Gilde- feest een kapellenfestival in d| feesttent plaatsvinden, met Egerlan- der- en James Last-muziek. De kapellen die aan dit festival meedoen zijn o.a. De Berger Musi kanten uit Bergen L.;. Edelweiss- kapelle uit Helmond; Die Lustigen Musfikanten uit Ven-Zelderheide; De Vlierlander Musikanten uit Vlierden en De Echten Raaijer Musikanten uit Blerick. 's Avonds zal de befaamde kapel Die Holzacker KapeMe uit de Rips de stemming verzorgen met hun ge weldige muziek. De komende clubavond, donder dag 12 juni a.s., zal gebruik worden om de doka en de berging op te knappen. Willen degenen die gereedschap hiervoor bezitten dit meebrengen? We hopen dat veel leden aan deze oproep gehoor zullen geven. Het lo kaal is geopend vanaf 19.30 uur. hour descomité afd. Venray Vcor de zieken en pelgrims, die momenteel in Lourdes verblijven, zit het er weer bijna op. Heden, vrij dagmiddag 6 juni, om 15.46 uur, zet de gele trein zich weer in beweging richting Nederland. Voor velen nog een vermoeiende reis, maar wellicht voldaan door het vele mooie wat hét mysterieuze Lourdes hen te bieden had. De Lourdes-trein komt zaterdag morgen 7 juni om 07.00 uur ïn Maas tricht aan en vertrekt aldaar om 07.34 uur naar Roermond waar ge stopt wordt van 08.12 tot 08.22 uur. Om 08.52 uur zal de Lourdes-treïn in Venlo arriveren, waar het een grote drukte zal zijn doordat vele zieken en pelgrims uit onze regio aldaar afgehaald zullen worden. Voor eventuele inlichtingen Jtan men zich in verbinding stellen met H. Beerkens, Noordsingel 11, Ven ray, tel. 83428. KOLLEKTE In tegenstelling tot de voorgaande drie jaren, zal er dit jaar geen bloe- menaktie worden gehouden. Een dergelijke aktie is kennelijk niet meer in te passen in het gemeente beleid, zodat geen ventvergunning meer wordt verleend. Voor het Lourdes-comïté afd. Venray een erg spijtige zaak, te meer omdat uit de opbrengst van die aktie een groöt aantal Lourdes-reizen kon worden gefinancierd. Als alternatief hebben van het ge meentebestuur een kollektevergun- ning gekregen en wel in de week van 16 t.m. 21 juni a.s. Zo'n honderd, medewerker,s/sters van het Lourdes Liefdewerk zullen in deze week ïn de gemeenite Venray huis-aan-huis aanbellen om een gift te vragen voor zieken uit onze eigen gemeenschap die al lang wachten om in aanmerking te komen voor een reis naar Lourdes. Het Lourdes-comïté is al enige tijd deze aktie aan het voorbereiden. De routes zijn keurig uitgezet en het laatste woord is aan U wanneer de ze vrijwilligers bij U aankloppen, dat U deze aktie zult steunen. Alleen dan kunnen we zeggen dat een goed voorbereide aktie ook daadwerke lijk geslaagd is. ECHTE NEDERLANDSE FIETSERSBOND werkp-oep Venray FIETSVAKANTIES (2) Ooit plannen gemaakt om een fietsvakantie in Nederland te hou den? Daarmee bedoel ik een vakan tie waarbij per fiets een trektocht gemaakt wordt van de ene over nachtingsplaats naar de andere. Het is een vakantiebesteding die zeer de moeite waard is! Nadat ik dit zelf gedaan had wist is veel meer van ons kleine landje dan daarvoor. In de auto zie je wel wat .maar door de snelheid maken details minder indruk. Je voelt het land niet (hellingen, wind) en je ruikt het niet. Voor deze fietsvakantie wist ik niet dat Nederland zo'n waterland was, Ja, je weet het ui't de boekjes, maar je beseft het pas nadat je veerpont na veerpont en brug na brug tegenkomt op je ,pad. Juist Nederland is voor 'beginnen de fietsers zo geschikt omdat ons land vlak is, de afstanden er klein zijn( een winkel, camping of café zijn altijd binnen bereik) en er over al fietsenmakers zijn. Limburgers kan ik als zeer mooi fietsgebied het westen van ons land aanraden. Het is heel and ars dan onze streken, wat voor een vakantie plezierig is, maar heeft toch bovenstaande gemakken. Uiteraard mijdt U in Zeeland, Zuid en Noord-Holland de grote steden (gebruik de ANWB-toeristenkaart schaal 1 100.000 no. 1, 5, 6, 9 en 10) en trekt U bij voorkeur langs de kleine oude stadjes en dorpjes. Denk eens aan Sluis Zierikzee, Gorinchem, Oudewater. Gouda, de Zaanstreek, Hoorn en Enkhuizen. Dit is maar een greep uit de vele mogelijkheden! Op de fiets zult U ontdekken dat er pok in het westen van het land nog veel natuur te redden is: door te fietsen draagt U daar bovendien al toe bij! ENFB-kontaktpersoon voor Ven ray: Olaf Ostendorf Mambostraat 148, tel. 87494. Hoi, Het is nu niet de beste tijd voor de NJN aktiviteiten, er zijn weinig exeursieleiders, dus weinig excur sies. Zodoende is er niet veel nieuws om jullie te vertellen. Wel ben ik bezig met de organi satie van een libellen onderzoek o.l.v. Marcel Wascher. Het zal waar schijnlijk een excursie met een le ring worden. Het programma voor komend weekend ziet er als volgt uit: Vrijdag 6 juni: ABV voor de be stuursleden om 20.15 uur in het hol. Zondag 8 juni: Successie-onder- zoek door Henk in de Boshuizer- bergen. Als je komt, neem dan een paar tentharingen mee i.v.m. het begrenzen van het te onder zoeken gebied. Vertrek om 8.00 u. Hoi, Roger. P.S. Vrijdag 13 juni is er weer een hupsavond in het hol. Begin van de ze avond is 20.00 uur. SCHUTTERSGILDE „ST. ANNA" Zondag 1 juni j.l. organiseerde het Sint Wiilibrordusgilde uit Geysteren op hun vernieuwde schietterredn een wedstrijd voor de Kleine Kring. Deelnemers hieraan waren het St. Wiilibrordusgilde uit Geysteren, O.L. Vrouwegilde uit Holthees, St. Jorisgilde uit Maashees en Schut tersgilde St. Anna uit Venray. Dat onze schutters zeer succesvol waren bleek wel bij de prijsuitrei king, waar de prijzen als volgt ver deeld werden: Personeel: 1 M. Hendriks St. Anna 2 H. Rongen St. Anna 3 P. Bussers St. Joris 4 J. Kuipers St. Joris 5 H. Janssen St. Anna 6 T. Zagwïjn St. Anna Vrije hand: 1 F. Ba rends St. Anna 2 J. Wiilems St. Anna 3 P. v. d. Broek St. Anna Uniformfonds: 1 F. Barens St. Anna 2 H. Pij Is St. Willibrordus 3 P. Groetelaars St. Willibrordus Extra aanbieding: 1 St. Anuna Venray 12 p. 2 St. Anna Venray 11 p. 3 St. Anna Venray 11 p. 4 St. Anna Venray 11 p. 5 St. Wiilibrordusgilde Geysteren 11 Kampioen: 1 W. Vennekens, St .Willibrordus 2 M. Hendriks St. Anna 3 E. Comelissen St. Willibrordus Korps: 1 O.L. Vrouwegilde 2 St. Wiilibrordusgilde 3 St. Jorisgilde 4 Gilde St. Anna 12 p. 11 f. 11 P- 11 p. Programma voor de maand juni: Zondag 8 juni: schiet con cours te Oeffeit- Zondag 15 juni: bondsdag Zand- akker. Zondag 29 juni: gildedag te Over loon. TEN BATE VAN VENRAYS MANNENKOOR KAN MEN BEZORGEN IN DE CONTAINER ACHTER GARAGE VAN HAM, MAASHESEWEG ingang via Bosweg De Stichting Venrayse Kunstkring or ganiseert in de foyer van de schouw burg alhier van 13 t.m. 29 juni a.s. een tentoonstelling: „Limburgse handge- draaide keramiek". Deze expositie omvat ruim 200 werk stukken van 15 Limburgse pottenbak kers en keramisten. Er is met steun van het Anjerfonds een fraaie catalo gus samengesteld waarin opgenomen: een cultuur-historische beschouwing ove rkeramiek een uitvoerige exuosé over de technische aspecten en voor iedere deelnemende kunstenaar een pagina met personalia en een foto van een representatief werkstuk. Tijdens de tentoonst9llingsuren: da gelijks van 14.00 tot 17.00 uur en bo vendien vrijdagsavonds van 19.00 tot 21.00 uur kunnen op verzoek van het publiek video-vertoningen van een tweetal Engelse films over keramiek worden gebracht. Op vrijdagavond en tijdens de weekends zal de Vrije Aca demie Venray demonstraties verzor gen. Van een vijftal Limburgse textieikun- stenaressen worden bovendien wand tapijten tentoongesteld. De toegang is gratis, de catalogus kost 3,50. Zoals wij reeds eerder hebben meegedeeld, wordt op dinsdagmid dag 24 juni a.s. vanaf 13 uur in de tuinen van „Het Schuttersveld" een picknick voor alle bejaarden uit Venray gehouden. Om hieraan te kunnen deelnemen behoeft men geen lid te zijn van een bejaardenvereni ging. Alle bejaarden uit de gemeen te zijn hierbij dus welkom. Aangezien er rekening moet wor den gehouden met het aantal deel nemers zal men zich van te voren moeten opgeven bij een van onder staande adressen. Voor Castenray: mevr. W. Kün-r nen-Hermans, Lollebeekweg 6a; voor Heide: de heer J. H. Janssen, Heidseweg 35; voor Leunen: de heer A. Hellegers, Laagriebroekseweg 18; voor Merselo en Vredepeel: mevr. Hoedemakers, Endepoel 7; voor Oirlo: de heer Maesen, Bod- denbroek 7; voor Oostrum: de heer Joosten, Sta tionsweg 100; voor SmaktHol thees: mevr. J. Weijers, Broek 2; voor Venray-Brukske:: de heer W. Lenssen, Bachstraat 27; voor Veulen: de heer P. L. Cox, Brugpas 34;, voor Ysselsteyn: de heer M. Arts, Pater Tulpstraat 12. Voor Venray-kom en de bewoners verzorgingstehuis en flat bejaarden centrum „Het Schuttersveld": recep tie Bejaardencentrum Het Schut tersveld. Nogmaals: iedereen kan zich voor deelname opgeven ongeacht of men is aangesloten bij een of andere be jaardenvereniging. Bovendien is men niet verplicht mee te doen aan de spelen. Het gaat tenslotte om de gezelligheid. Men kan op deze middag deelne men aan verschillende spelen. Hier voor zijn mooie prijzen beschikbaar gesteld. Er zijn kraampjes voor de versterking van de hongerige en dorstige mens. De inschrijving staat in tegen stelling tot andere berichten open tot 15 juni a.s. De entree is gratis, doch men moet wel in het bezit zijn van een deel nemerskaart, welke bij de contact adressen verkrijgbaar is. In onze editie van 30 mei j.l. zijn in het artikel over het nieuwe spoor boekje enkele storende fouten geslo pen. Wij plaatsen daarom dit artikel nogmaals en dit keer met de juiste tekst. Met ingang van zondag 1 juni j.l. werd de nieuwe dienstregeling van de Nederlandse Spoorwegen van kracht. Voor Venray wijzigde er niet zo veel, maar er zijn toch enkele din gen waar wij de aandacht van onze lezers op willen vestigen. 1. Doorgaande trein naar Arnhem. De trein van 7.30 uur naar Nijme gen rijdt in het vervolg door naar Arnhem (a.: 8.27 u.), waar onmiddel lijke aansluiting is op de Intercity- trein naar Utrecht en Amsterdam. In omgekeerde richting blijft de be staande doorgaande verbinding op maandag t/m vrijdag van Arnhem (v. 17.32) vla Nijmegen (v.: 17.54) naar Venray (a.: 18.30) gehandhaafd. 2. Nieuwe Intercitytrein naar Den Haag. Op maandag t.m. vrijdag gaat een nieuwe Intercïtytrein van Am- hem (v. 7.03) rijden naar Den Haag CS (a. 8.26). Men heeft op die trein aansluiting uit Venray met de trein die hier vertrekt om 6.00 u., met overstappen te Nijmegen om 6.40 3. Vakantietreinen. Op de zater dagen van 7 juni tot 23 augustus rijdt er een doorgaande trein van Zwolle (v. 7.44) via Venray (v. 9.31) naar Valkenburg (a. 11.09); in omge keerde richting vertrekt de trein uit Valkenburg om 11.21, is te Venray om 13.00 uur en te Zwolle om 14.47 uur. Op de zaterdagen van 14 juni tot 2 augustus rijdt er een doorgaande trein van Venlo (v. 10.08) naar Vlis- singen (a. 12.43); in omgekeerde richting vertrekt die trein uit Vlis- singen om 13.41 uur en komt om 16.16 uur te Venlo aan. Deze trein stopt ook in Eindhoven, Roosendaal, Goes en Middelburg. Hét nieuwe binnenlandde spoor boekje en het spoorboekje buiten landse verbindingen, zijn in onze boekwinkel te koop. Geen visitekaartjes De heer A. W. uit Venray had rijn personenauto geparkeerd op de Zuidsingel. Hij hoorde een klap en ging kijken. Hij zag een gele Pas sat wegrijden. Van zijn buren hoor de hij dat die gele auto tegen zijn geparkeerde auto was gebotst De veroorzaker was zonder identiteit bekend te maken, doorgereden. Donderdag parkeerde de 48-ja rige J. E. uit Hilvarenbeek rijn per sonenauto op de parkeerplaats aan de Julianasingel. Toen hij om kwart over vijf bij zijn auto terugkwam bleek die aan de achterzijde be schadigd te zijn. Die verAjrzaker liet geen visitekaartje achter. Mogelijk kunnen eventuele getuigen hun waarnemingen ter kennis van de po litie brengen.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 11