VISSEN!! i AGENDA Kameelrijders gefaald Muziekfeesten »TPen Dissel. GEVONDEN VOORWERPEN voor de Kruisstraat Fusie van Werk- oorzieningsschap- pen Helden en Venray Autovergoeding burgemeester Uitbreiding aardgasnet Bosbrandbestrijding De Oude Watermo len te Oostrum V.V.D. en Samenwerking Clandestien motorcrossen Reünie Eigen ruimte PEEL EN MAAS oPviiiiionpen van hun ievensdasen o°ii n°s Vandalisme Door vandalen werden na'bij de Grote Kerk bloemen vertrapt en een kelderrooster ontvreemd. Vernielingen en beschadigingen K. ui't Zevenaar deed aangifte van vernieling van een 70-tal den nenboompjes staande op zijn in Oos trum gelegen perceel. Aangifte werd gedaan van ver nieling van de buitenkassa nabij het sportpark de Wieën. De 57-jarige mevr. M. uit Mer- selo deed aangifte van beschadiging aan haar in Grootdorp geparkeerde personenauto. Er was geen visite kaartje van de dader te bespeuren. Getuigen hadden gezien welke auto de beschadigingen had veroorzaakt. Zo kon de politie de dader, de 63-ja- rige mevr. L. opsporen. Zij kreeg .een extra procesverbaal aangezegd. DISCO - DISCO - DISCO - DISCO Mededeling voor alle disco-bezoe kers Van disco Den Dissel. Zaterdag 31 mei is de laatste disco van de maand mei. We verwachten jullie weer allemaal in het wijkgebouw Den Hoender alwaar deze disco zal plaatsvinden. Zoals vanouds begin nen we om 19.30 en stoppen om 22.00 uur. De entree is 1, Deze week hebben we de volgende medewerkersElly, Marie-José, Har- rie en Peter-Paul. Voor de rest zor gen Bram en Frenske. Zwarte tas met autogereedschap; Bnlin etui met twee sleutels; Grijs zwarte bril; Rood-blauwe sport schoenen en witte spcrtbroek; vijf bankbiljetten van 25,Bruine schotse collie. openbare bibliotheek venray afd. voor volwassenen Julianasingel 33 - Venray Tel. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten: Blume, J. Wijfie. Een joodse huis vrouw uit een voorstad van New York is niet erg gelukkig met haar bestaan en probeert een nieuw le ven te beginnen. Lane. Marvyn. Catharina; de grote liefde van tsaar Peter de Grote. Léger, J. A Mijn eerste liefde. Vanaf het moment dat een moeder weet dat ze aan leukemie zal sterven begint voor haar en haar zoon een periode van intens leven en lief hebben. Lcvenkron, S. Het liefste meisje van de wereld. De ziekte-geschiedenis van een Amerikaans meisje, dat aan anorexia nervosa lijdt. Maclnnes, H. Transactie in Wenen. Een Amerikaanse kunstcriticus be landt, op verzoek in Wenen om een Ruysdael te kopen en raakt in moeilijkheden als ook ^nderen het op het schilderij hebben voorzien. Oolbekkink, H. J. Met lege handen; een hongertocht in februari 1945. Philips M. De biecht. Gedurende twee nachten vertelt een vrouw in een psychiatrische inrichting aan de nachtzuster het verhaal van haar leven. Verrips, G Met andere ogen. De maatschappelijke en godsdienstige opvattingen van een jongen uit een goed christelijk milieu worden sterk beïnvloed door een uit Duits land uitgeweken sociaal-democraat en door de ontwikkelingen in Duitsland tijdens de .Hitler-perio- de. Wageningen Gerda van. Rijpend ge luk .Een dochter van rijke ouders ontvlucht het gezin. Wojnowitsj, W. Iwankiade; of, Hoe de schrijver Wojnowitsj een nieu we woning betrok. Een Russische schrijver ondervindt vele moeilijk heden bij het betrekken van een nieuwe flat omdat hij zich niet wenst te schikken naar de regels van de bureaucratie. lij de gemeente zijn verzoeken bin- i gekomen om medewerking te ver- an aan de bouwplannen voor twee Kken van twee woningen aan de lisstraat vooraan links. Daartoe is nodig dat het hiudige bestemmings- n Noordelijk gedeele De Wieën rdt herzien. Een dergelijke voorge nen herziening van een bestem- igsplan behoett de goedkeuring van raad. )e heer Houba wilde dan wel eens len wat men in het bestemmings- n denkt te gaan veranderen. Maar iwas niet aan de orde, dat komt la- rwel. Het was hem echter nie goed delijk te maken, en de VVD wenste i ook tegen het voorstel te stem- n. levr. Poels-Peers meende zich te inneren dat destijds afgesproken i dat daar ter plekke een parkeer- rein zou komen. Wethouder Loonen i zich een dergelijke toestemming I herinneren. Wel is het mogelijk een suggestie in die richting ge- «rd is. Overigens kunnen belang eenden tegen de voorgenomen iwplannen bezwaren indienen, zodra ;e plannen zijn afgekondigd. leeds eerder heeft de gemeente den haar goedkeuring gegeven aan i (usie tussen de Werkvoorzienings- iappen Helden en Venray. Dinsdag, ens de raadsvergadering bleek ook Venrayse raad geen bezwaar tegen plannen te hebben. De frakties Sa- nwerkmg en de VVD en ook de rkdorpen noemde het zelfs een goe- zaak; degelijk en vakkundig van op- Ie PvdA bij monde van de heer Wil is wees er op dat zijn fraktie rede- genuanceerd staat tegenover dit irl werk, zonder overigens de fusie zodanig te willen afwijzen. De onge leid in beloning die hij bij de beide appen geconstateerd had. zullen er met ten nadele van de betrokke- veranderd worden, aldus wethou- mevr. Rutten-Tielen. Als overgangs- itregel zullen de bestaande regelin- i gehandhaafd blijven. Voor nieuwe lallen zullen nieuwe normen aan- agd worden. Ie fusie tussen beide „werkplaatsen" ikt het mogelijk dat grotere en an- e orders kunnen worden aangeno- i en uitgevoerd. Voor de werkers ekent dat ook meer variatie in hun k. Ie ov.nciala vero'dcning „vergoe- g plaatselijk vervoer burgemeesters" linds 1977 niet meer aangepast aan gestegen prijspeil. Geoeputeerde len vragen aan de gemeenten al i niet in te stemmen met een wijzi- llschoon deze verordening niet voor iray van toepasing is. omdat de bui- neester een dienstauto ter beschik- g staat, werd deze vraag toch ook i de raad voorgelegd. Die had er n problemen mee. Ie heer Houba. die hierover het ord verlangde, kreeg van de voor- tr te horen: U wilt mij zeker een s cadeau doen? Inderdaad, aldus de heer Houba, U I wel helderziende. Maar als u in asbree was gebleven, dan had u al i fiets gehad Och, misschien heeft onze burge aster liever een kameel", suggereer de heer Wiliems. Maar daar bleek voorziter gezien zijn recente erva- gen helemaal geen interesse voor te üben. )e uitbreiding van het aardgasnet te uien, waarover wij reeds eerder be- htten, kwam deze week in de ge- enteraad aan de orde. De raad stel- zonder kommentaar 72.000, srvoor beschikbaar. De heer Reintjes wees in dit verband de „witte vlekken" in Ysselsteyn verschillende straten en wegen op kerkdorpen, waar men nog van het rdgas verstoken is. Hij pleitte voor erleg met de Limagas. Mogelijk dat ar op het ogenblik gunstige resulta- i te bereiken zijn. Dat gesprek met Limagas werd hem igezegd. De gemeenteraad is er deze week mee akkoord gegaan dat dfe Stichting Bosbrandbestrijding Limburg ook door Venray gesubsidieerd wordt. Het be drag van deze subsidie is 2 cent per inwoner per jaar. Voor '80 dus 660,-. Voor dit bedrag doet men mee aan een vliegtuigbewaking van de natuur gebieden op de z.g. „brandbare da gen". Tevens is het de bedoeling dat op die dagen ook een vliegtuigje met de sleep „bosbrandgevaar" gaat rond vliegen. De heer Janssen (VVD) wilde wel eens weten hoe men aan 10 brandbare dagen komt en wie bepaalt die of stelt die vast. Volgens de voorzitter worden die brandbare dagen door het KNMI ge meld. Tien dagen is een gemiddelde Is het nodig dat er op meer dagen per vliegtuig wordt gekontroleerd. dan be hoeft men niet bij te betalen. Overi gens heeft men op de eerste dag dat dit vliegtuig boven Venray kwam, al een brandmelding binnen gekregen. Mevr. Poels-Peters stelde voor inge val van een droge zomer de bossen te sluiten voor het publiek, zoals dat noodgedwongen enkele jaren geleden ook is gebeurd. De voorzitter en ook verschillende raadsleden waren tegen dit voorstel. Bosbrand is dikwijls het werk van een pyromaan. Gaat men nu de bossen voor het publiek sluiten, dan worden dergelijke branden ook veel later ont dekt; met alle gevolgen van dien. Zoals wij reeds uit een gl.iouden commissievergadering mededeelden, zouden de leden het op prijs stellen indien bij de renovatie van de Oude Watermolen in Oostrum ook het voeg werk onderhanden genomen zou wor den. Dat kan nu goedkoper als over een paar jaar. terwijl enkele raadsleden zelfs overtuigd waren dat het NU Kou moeten geschieden. Wethouder van Oers was daar zeer verbaasd over. Volgens zijn deskundi gen kan het voegwerk er nog best mee door. Dus dan houdt men het aan de zuinige ként, om niet het verwijt te krijgen dat er met geld gesmeten wordt en dan gaat men de toch al hoge re- novatiepost nog eens verhogen met de kosten van nieuw voegwerk. De raadsleden, mei name de heer De Bruijn en de heer Kleuskens. ble ven er echter bij, dat het voegwerk ge lijktijdig vernieuwd moest worcln. Men werd het met elkaar eens, dat de mu ren nog eens terdege bekeken zullen worden. Als het inderdaad nodig is neemt men het voegwerk er nog bij. Zo nu en dan kunnen de heren ge meenteraadsleden eikaar flink op de korrel nemen. Dat gebeurde ook deze week. toen de VVD meende nog iets te kunnen veranderen aan de statuten van de Venrayse Muziekschool. Dat was echter niet aan de orde; slechts een aantal aanpassingen in die statu ten zouden in overleg met de notaris moeten worden aangebracht. Die statuten zeil waren vorig jaar juni reeds behandeld. Dat was voor de heer Den Brok aanleiding om aan het adres van de VVD op te merken, dat de archieven van de VVD kenne lijk niet op de juiste plaats terecht zijn gekomen. Anders had men daarin kun nen lezen, dat de vorige VVD-leden. Thijssen en Oudenhoven, deze statuten mee goedgekeurd hadden. Dat kan best, aldus de heer Houba, maar nieuwe leden, nieuwe ideeën En de heer Janssen voegde daar fijn tjes aan toe; in sommige partijen kan dat Mishandeling De 18-jarige M. uit Venray deed aangifte van mishandeling. De poli tie hoopt de dader op te sporen. De mishandelde heeft er een dikke on derlip aan overgehouden. De 21-jarige Z. werd in de feesttent te Merselo door de 21-jari- ge R .uit Venray mishandeld. Hier werd procesverbaal aangezegd. 9 Jarige gewond Ja .als je als 9-jarige het leuk vindt om over een berg zand te fiet sen moet je wel eerst uitkijken wat achter die berg zand is. Dat deed de 9-jarige P. L. uit Venray niet toen hij op de bouwplaats bij Anna-Ser- vaas over een hoop zand fietste, maar aan de andere kant in een rio leringsleuf terecht kwam. De jongen moest met diverse kneuzingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondag nacht 12 uur neemt waar voor de pa tiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, de Muinck Keizer en Wittgen Dr. J. WITTGEN Langstraat 76 telefoon 86082 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Vër- cauteren, De Vocht en Schmeetz P. F. Corver Oostingel 6, Venray, tel. 81393 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht; 's morgens van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 18 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN APOTHEEK DE MONNIKSKAP Paterslaan-hoek Patersstraat, tel. 80140 van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray, Meerlo en Wanssum Op Hemelvaartsdag: Zr. REINILDE telefoon 04780 - 81269 UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS De Clockert, Bergweg 4, Venray Geopend van maandag tot en met vrijdag van: 08.30 tot 09.00 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. In het weekend uitsluitend via de wijkverpleegkundige van de zon dagsdienst. SPREEKUUR WIJKVERPLEEGKUNDIGEN Iedere morgen van 08.30 tot 09.00 u. behalve in het weekend. Na 09.00 uur kunnen eventuele be richten gedurende de gehele dag worden doorgegeven via tel. 81269. GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP Westsingel 5 Venray tel. 04780-86363 spreekuur maandag t.m. vrijdag van 9 tot 10 uur. KRAAMCENTRUM HORST-VENRAY telefoon 04709-1324 VERLOSKUNDIGE DIENST Vroedvrouw Sievens-IIeinen Merseloseweg 23, Venray telefoon 04780-81152 VERLOSKUNDIGE Mevr. A. M. F. TiggeIoven-Ku(jpcr* Florishof 23 Venray telefoon 04780-82411 Spreekuur elke donderdag van 2-3 uur in De Clockert. volgens afspraak Eveneens op afspraak, lel. 83859 of 81269 SPEEKUUR DIETISTE Uitsluitend op afspraak via lel. 81269 KINDERDAGVERBLIJF „DUIMELOT" Heuvelstraat 7 Venray tel. 87110 Geopend van ma tm vr 8.00 17.30 u MASJ HULPVERLENING a. JONGEREN Hoenderstraat 33 Venray telef. 85251 Open op ma wo en vr van 10 - 21 uur op di en do van 10 - 19 uur 24 uur per dag telefonisch bereikbaar, ook in de weekenden. ALGEMENE HULP-DIENST VENRAY telefoon 04780 - 84163 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot half 11 'smorgens en van 7 tot 8 uur 'savonds Nederl. Multiple Sclerose Stichting afd. Noord- en Midden-Limburg Secretariaat: It tervoor terweg 2 6005 NR Weert, tel. 04955-400 NED. VER. VAN RHEUMA- PATIËNTEN AFD. GLIMBURG Postbus 100 6100 AC ECHT Algemeen Informatie-adres: Tel. 04754-2054 GESLAAGD Te Tilburg slaagde voor de eerste graads bevoegdheid aardrijkskunde akte K IX, de heer Wilbert Janssen uit Oostrum, leraar aan de Mavo- school in Horst. delijk door zijn speelse sprongen. Met veel kunst en vliegwerk kon Tien op de kameel blijven zitten. Hun tocht door de Venrayse stra ten trok veel belangstelling, doch was uiteindelijk van korte duur. Op de hoek Passage/Schoolstraat was de burgemeester ineens van zijn rij dier verdwenen voordat onze foto graaf daar erg in had. Maar even daarna zakte Tien Hoenselaar ook van zijn kameel af, en slechts ijlings toegeschoten hulp kon hem voor een harde val behoeden. De heren ka- meelruiters besloten hun tocht naar Merselo maar te voet te vervolgen. In Merselo aangekomen wachtte de burgemeester een nieuwe verras sing, toen hij en zijn metgezel plaats moesten nemen op een vliegend c.q. schuifelend tapijt, dat hen naar het podium bracht. Nog niet geheel be komen van al de wederwaardighe den kon burgemeester Defesche toen het muziekfeest voor geopend ver klaren. En voor de derde keer in successie is dat muziekfeest in Merselo een daverend sukses geworden. Niet in het minst door de feestelijkheden op maandag (tweede pinksterdag) op de oud-Mersëlesedag, toen duizenden bezoekers Merselo's straten bevolk ten. Destijds heeft het gemeentebe- bestuur medewerking verleend aan het tot stand komen van een motor- cross-oefenterrein aan de Bakelse- dijk nabij het slapende Nato-vlieg- veld „De Peel". Als voorwaarde werd toen. gesteld, dat het illegale crossen elders zou worden beëin digd. De laatste tijd wordt echter'weer volop gecrost in de bossen, waarbij de beplantingen niet worden ont zien en waarvoor zelfs sloten zijn dichtgegooid. De gemeentepolitie is door het col lege van b. en w. verzocht bij over tredingen direct Verbaliserend op te treden. Daarnaast zijn de besturen van motorcrossverenigingen in de ge meente verzocht hun leden er op te wijzen dat crossen op andere plaat sen dan op het oefenterrein verbo den is dat het ook niet langeï- toege staan kan worden zich crossend naar het oefenterrein te begeven. Wiibertkapel in de Geysterse bossen Op alle woensdagen in de maan den juni, juli en augustus wordt in de Wilbertskapel in de Geysterse bossen de Eucharistie gevierd. De kapel die anders steeds is gesloten is dan open van kwart voor zeven lol kwart voor acht, alléén op de woens dagen in de maanden juni, juli en augustus! Voor velen van de talrijke wandelaren is die woensdag een ge legenheid om even tot religieuze be zinning te komen. WIJ WAREN NIET GEWENST Dinsdagavond togen wij naar het MASJ aan de Hoenderstraat, mid dels een uitnodiging voor een bijeen komst van de Belangengroep Jonge renhuisvesting omdat naar aanlei ding van de kraakaktie door ver schillende mensen de wens was uit gesproken om de hele aktie van 30 april en daaropvolgend nog eens door te praten met de krakers, sym pathisanten en belangstellenden. De volgende agenda was gedacht: evaluatie kraakaktie;. wat ging er goed en fout; de verdere aktie; de belofte van de gemeente; de stich ting, kamerbemiddelingsbureau; ka- merwerfaktie; heroprichting belan gengroep Jongerenhuisvesting. Maar wij waren daarbij niet ge wenst. Een woordvoerder deelde ons mede. dat, omdat er over personen en te nemen akties werd gepraat, op onze aanwezigheid geen prijs werd gesteld. De organisatoren zouden ons van die bijeenkomst wel een pers communiqué doen toekomen. Die jongeren praten over openheid en openbaarheid bij anderen. Bij hen zelf moeten ze dat nog leren. In hel kader van het 10-jarige be staan van zanggroep „Evergreen" vóór hoor naamverandering bekend als het Jongerenkoor Viar."igsbeek", vindt op 7 juni a.s. een reuniefeest plaats van oud- en huidige leuen, oud-dirigenten en leden van begeleiding Hel belooft een gezellig feest te woraen, waarbij velen elkaar na jaren zullen weerzien en waaruij onderlinge gezelligheid, nostalgisch terugblikken en kennisname van ae stand van za ken op het moment voorop zullen staan. Om 17.00 uur is er op die zaterdag van 7 juni in' zaai „Je vViideman sa menkomst van ane vooi deze reünie genodigden. Om 19.00 uur zal in de Laurentiuskerk ter ere van het 10-jarig bestaan een heilige mis opgedragen worden waar bij alle oud- en huidige leden de mis muzikaal zullen opluisteren met liede ren voornamelijk uit de beginjaren van het het Jongerenkoor. Na deze viering volgt er een feestavond in „De Wilde man". met muzikale omlijsting en waar bij onder andere in een levensloop te ruggeblikt wordt op de jaren van Jon gerenkoor - Zanggroep Evergreen. Aan alle oud-leden zijn uitnodigingen verstuurd voor deze reünie. Een aan tal oud-leden heeft echter nog niet ge reageerd. Langs deze weg plaatsen we daarom alsnog een oproep tot zo spoedig mogelijke opgave! Ons bericht vorige weak in dit, be treffende de voorgenomen vestiging van een biologische winkel c a. in het pand v.h. Eigen Haaid aan de Eind- straat. bevat een verkeerd banknum mer. Het juiste banknummer bij de NCB is 23.47.97.118 waarop u uw bijdrage kwijt kunt. UW WEEKBLAD Het visseizoen begint dit jaar niet op 1 juni. maar in verband met het vrije weekend op zaterdag 31 mei. Ven ray heeft nog een stieepje vóo\ want op vrijdagavond wo.at h.er voor het eerst gevist op de nieuwe visvijver aan de Wanssumseweg (Zie foto). Maar voordat men om haif acht in een ope ningswedstrijd van één uui zijn geluk gaat beproeven, zal wetnouder J. van Oers om zeven uur die nieuwe Ven rayse viswater officieel voor geopend verklaren. De nieuwe visvijver aan de Ballon zuil, zal zoals bekend, «eist in het vol gende visseizoen in gebruik worden genomen. RECEPTIE S.V.V. Zaterdagavond kon het succesvol le vaandelelftal van SV Venray, met naast zich het dagelijks bestuur en trainer, vele gelukwensen in ont vangst nemen ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap in de 2e klasse B van district Zuid II ep promotie naar de eerste klasse. Dat Venray die promotie verdiend heeft, bleek overduidelijk uit de woorden van verschillende spre kers, die namens hun verenigingen het woord voerden en waarvan er veien waren die zelf kampioensaspi raties hadden gehad. Maar de wijze het elftal van SVV die illusies de grond had ingeboord had respect opgeroepen bij die tegenstanders. Wethouder J. van Oers die namens het gemeentebestuur officieel de ge lukwensen kwam aanbieden, wilde in de huldiging al die kampioenen van SW eren en dat waren er dit jaar vele. Vooral de jongsten wor den nogal eens vergeten maar uit die jeugd moet de toekomst veilig gesteld worden. Het beleid, aldus wethouder van Oers, getuigt van een goed inzicht en het nu behaalde kampioenschap is een goede afslui ting. SW is een waardige kampioen. Voorzitter Turkenburg was terecht trots. Jarenlang is naar dit succes toegewerkt en het nu bereikte niveau heeft Venray in zijn geschiedenis nog nooit gehaald. Wij zijn trots op die mannen die dat gedaan, hebben; of het nu de voetballers zijn of de trainer of de verzorger, of de velen die op de achtergrond aan het be haalde succes hebben meegewerkt. De nu behaalde prestatie is het werk van de gehele vereniging en wij zijn vooral trots dat wij dat hebben ge daan met eigen mensen, met eigen krachten. Met vertrouwen gaan wij de toekomst tegemoet, waarbij wij ons gesteund weten van de vele. vele supporters. Wij kunnen de ver zekering geven dat wij, met inzet van ons allen, zullen proberen de nu behaalde plaats in de voetbal sport waardig te verdedigen. Peel en Maas echtparen-toernooi Op maandag 16 juni start het inmid dels traditionele tennistoernooi van de Kring Peel en Maas op de oanen van het tennispark te Overloon. Gedurende een nele week ontmoe ten tennis-mmnende echtparen elkaar om sportief te strijden en zo uiteinde lijk op zaterdag en zondag 21 en 22 juni de finales te kunnen spelen van dit gezelligheids-toernooi. Het invitatie Peel en Maas Echtparen- toernooi wordt dit jaar georganiseerd door de TX. Loonse Duinen uit Over loon. De inschrijving sluit op 5 juni DAGJE ARTIS Ter gelegenheid van de Braderie te Boxmeer stelde Voermans Meubelen bij een prijsvraag als hoofdprijs een dagje Artis met het hele gezin. Deze prijs werd gewonnen door Pe ter Arts. Vredeweg 2 te Vreoepeel. Hij, zijn verloofde, ouders en vijf broers en zusters gaan op kosten van Voer mans Meubelen naar Amsterdam. Een ding is zeker; noch de burge- »1*_1 meester, noch Tien Hoenselaar krui- id-ftwU. op een kameel- ervaringen, vo- O O rige week vrijdag, hebben hen alle interesse voor een reisje per „woes tijnschip" doen verliezen. Beide heren waren uitgenodigd om de muziekfeesten te Merselo te openen. Om aan dat gebeuren enige spectaculaire show te verbinden, zou de tocht vanaf het Venrayse raad huis naar de Merselose feesttent met twee kamelen geschieden, terwijl de fanfare en drumband van Mer selo voor de vrolijke noot zouden zorgen. Zowel de burgemeester als de voorzitter van de dorpsraad sloeg de schrik om het hart., toen bleek dat de kamelen geen zadel noch stijg beugels droegen en ook de teugels ontbraken. Om op een dergelijk on- getuigd dier plaats te nemen was dan ook een heel kunststuk. Uilein delijk, staande op een bloemenbak en met veel hulp was het de burge meester die als eerste tussen de ka- melenbulten zakte en na de eerste schrik frank en vrij zijn onderdanen in ogenschouw .nam. Tien Hoenselaar ging het niet veel beter. Zijn kameel was van een veel jongere lichting en toonde dat dui- 4

Peel en Maas | 1980 | | pagina 3