GEMEENTEPRAAT Donderdag 5 juni a.s. NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting nodigen wij U uit onze nieuwe winkel te komen bezichtigen. U bent van harte wel kom van 17-19 uur. Leo en Marjanne Claessens GEMEENTE STIPPELT BELEID UIT VOOR DE TOEKOMST WERK AAN DE WELZIJNSWINKEL Poststraat 8 5801 BC VENRAY Telefoon 04780-81429 Grondverwerving eni zorg voor het groen GRONDVERWERVING „Ervaringen uit het recente ver leden hebben geleerd, dat het ge wenst is om in een aantal geval len een aktiever grondverwer- vingsbeleid te voeren. In de toe komst zullen we trachten om stra tegisch gelegen stukken grond vroegtijdig te verwerven", aldus stellen b. en w. onder het hoofd stuk „Grondverwerving" in de Beleidslijnen gemeente Venray. Behalve voor de realisering van toekomstige bestemmingsplannen dient de gemeente (landbouw-) gronden in reserve te hebben om landbouwbedrijven die verplaatst moeten worden vaak in ver band met nieuwe bestemmings plannen vervangende grond te kunnen bieden. Hiertoe wil het ge meentebestuur een buffervoorraad landbouwgrond verwerven door middel van aankoop van spontaan aangeboden gronden. Voor deze voorra a dg ronde n dient dan wel een regeling getroffen te worden met de pachtkamer om één jarige pachtcontracten mogelijk te maken. Deze gronden moeten im mers op een korte termijn vrij be schikbaar kunnen zijn. Overigens is het mogelijk dat de in voorbereiding zijnde Wet vervreemding landbouw gronden zal dwingen tot herziening van dit beleidsvoornemen. Daarnaast, wil het gemeentebestuur afhankelijk uiteraard van de be schikbare middelen, binnen een na der te bepalen straal rondom Ven- ray-kom alle spontaan aangeboden gronden, welke mogelijk in de toe komst nodig zullen zijn voor stede lijke furikties, aanlkopen. De gemeente kan, behalve door onderhandelingen met eigenaren, ook grond verwerven door onteige ning op grond van een rechtsgeldig bestemmingsplan. Vanzelfsprekend wordt pas tot ont eigening overgegaan als onderhan delingen geen resultaat opleveren. Het streven blijft om in de toekomst vroegtijdig rechtsgeldige bestem mingsplannen gereed te hebben om direct tot onteigening te kunnen overgaan zodra onderhandelingen niet het gewenste resultaat opleve ren. GRONDUITGIFTE De regels die gehanteerd worden bjj het toewijzen van woningbouw- kavels in Venray-kom worden per plan geformuleerd. Dit gebeurt al leen voor het geval dat het aantal gegadigden groter is dan het aan tal bouwkavels. Belangrijke crite ria zijn dan: economische gebon denheid en de afstand tussen de huidige woonplaats en Venray. BOSSEN EN OPENBAAR GROEN Het gemeentebestuur aoht het ge wenst, dat de doelstellingen, welke het relevant vindt voor het beheer van de gemeentelijke boscomplexen, in een bosnota uiteengezet worden. Facetten als recreatie in brede zin (zowel wandelen, paardrijden, mo torcross) houtproduktne, flora- en faunabeheer zullen daarin behandeld moeten worden. Ook zal voor de diverse boscom plexen aangegeven worden welke funkties daar voorrang hebben. Uiteraard zal rekening moeten worden gehouden met de eisen die in de Boswet gesteld worden. Noch in het in bewerking zijnde bestemmingsplan Buitengebied, noch in het volgens de Regeling Bosbij- drage vereiste beheersplan worden bedoelde gedetailleerde doelstellin gen verwoord. Op een enkele doelstelling, ten aanzien van de bossen, gaat het ge meentebestuur hier in, namelijk de doelstelling om de momenteel aan wezige naaldbossen in de loop van de komende decennia om te vormen tot gemengde naald- en loofbossen. De huidige (eerste generatie) hout opstanden veranderen dan ook van functie: van voornamelijk produktie- bos naar een meer gevarieerd bos met meer mogelijkheden voor flora en fauna en de beleving door de mens. In de van" oorsprong zeer ar me grond wordt daartoe nu door middel van hum us vorming de basis gelegd, waardoor te zijner tijd meer- eisende houtsoorten gedijen kunnen. De houtproduktie blijft overigens van belang. FAUNABEHEER Het wiildbeheer in de gemeente lijke eigendommen wordt door de gemeente overgelaten aan derden. Op basis van de Jachtwet lopen con tracten met jachtcombmatnes voor een bepaald gebied. Omdat de be hoefte is ontstaan aan verfijning van de regeling wordt binnenkort overgegaan tot het opstellen van een (meerjaren-) wildbeheerspilan waar in per jachtgebied regels worden ge steld, onder andere over de dier soorten waarop gejaagd kan worden. De wildbeheersplannen worden op gesteld door de dienst faunabeheer van het ministerie van C.R.M., dn samenspraak met de gemeente. Vanwege de nog lopende contrac ten zal de jacht op basis van een wildbeheersplan vrijwillig moeten geschieden. Het gemeentebestuur stelt zdsch voor om nieuwe contrac- combinaties die volgens het wildbe- ten alleen af te sluiten met jacht- heersplan willen jagen. PLANTSOENEN Kan in diverse oudere woonwijken nog geconstateerd worden, dat het openbaar groen zowel in kwantita tief als in creatief opzicht een rest- post is geweest in het stedebouw kundig e ontwerp, de nieuwe wijken bieden al een heel ander beeld. Bij de ontwikkeling van de huidige be stemmingsplannen is de kwaliteit van het openbaar groen zelfs een belangrijk uitgangspunt. Als -bestaand groen, met name bomen, gesaneerd of vervangen moe ten worden als gevolg van slijtage, aantasting of overlast, zal dat zeer zorgvuldig moeten geschieden. Concreet uitgangspunt is, dat en kel bomen die onaanvaardbare over last bezorgen gerooid kunnen wor den. Bij de realisering van nieuwe be stemmingsplannen wordt een groot gewicht gehecht aan de bestaande groen elementen en worden zij zoveel mogelijk ingepast in de nieuw te creëren gebouwde omgeving. Het omhakken van bomen kan in dit ge val namelijk een zékere maatschap pelijke waardevemietiging impli ceren. Dit is overigens afhankelijk van de gezondheidstoestand en de te verwachten verdere levensduur van de berteffende bomen. In het algemeen is Venray op de goede weg met het in de praktijk brengen van een zekere financiële waardering van bestaande bomen. Bij de afweging of een boom een te verwijderen obstakel vormt of dat schade aan een boom verhaald moet worden, wordt n.l. soms een waarde bepaling toegepast. Inspraak over „Beleidslijnen" Om iedereen in de gelegen heid te stellen te kunnen mee praten over de door het ge meentebestuur van Venray opge stelde „Beleidslijnen", zullen wij in een aantal afleveringen in de ze rubriek „Gemeentepraat" de inhoud van deze nota weerge- -ven. Tot 1 juli a.s. heeft men de gelegenheid schriftelijk bij het college van b. en w. zijn/haar visie op deze nota te geven. Gehoopt wordt dat van deze mogelijkheid tot inspraak ruim schoots gebruik zal worden ge maakt. Na de inspraakprocedure zal de Nota Beleidslijnen gemeente Venray door de gemeenteraad worden vastgesteld. Uiteraard zal daarbij rekening worden gehouden met de vanuit de bevolking naar voren ge brachte wensen en opmerkin gen. De nota „Beleidslijnen" is gra tis verkrijgbaar bij de receptie van het raadhuis te Venray. In de komende jaren zal een mrta gemaakt worden, waarin uitvoerig zal worden ingegaan op het beleid, dat ten aanzien van de aanlèg en beheer van het openbaar groen in wijken en dorpen gevoerd gaat wor den. BERMBEPLANTING Ten aanzien van de beplanting langs de wegen in het agrarisch ge bied stelt het gemeentebestuur, dat deze uitgebreid moet worden, met name in de ruflverkavelingsgebde- den. Men wil er tevens voor waken, dat de beplanting niet zó aange bracht wordt dat zij de eenvormig heid van een landschap na een ruil verkaveling alleen maar versterkt, bijvoorbeeld door eenvormige hagen of lange bomenrijen langs de wegen. Daarnaast wil men binnen de mo- gelijkhelen, zogenaamde „overhoe- ken" in het ruilverkavelingsland schap zoveel mogelijk verwerven om deze te beplanten. Commissie voor verkeer vergadert maandag a.s. Op maandag 2 juni a.s. komt de commissie voor verkeer in openbare vergadering bijeen. Deze bijeen komst wordt gehouden in kamer 127 en begint om half vijf. Van de commissie wordt gevraagd over het instellen van een parkeerverbod „langer dan een half uur" in de Patersstraat en over het treffen van een verkeersmaatregel ten behoeve van het opheffen van eenrichtiïngsverkeer in de Wilhel- mina straat. Het weer toelaten van tweerich- tingverkeer is het gedeelte van de Wilhelminastraat tussen Julianasin- gel en Grotestraat heeft enerzijds te maken met het beter bereikbaar maken van het bedrijfsstraatje ach'» ter de panden van de Grotestraat en van de parkeervakken ter hoogte van de meubelzaak Thomassen. An derzijds heeft het te maken met de inrichting van de parkeerruimte achter het oude gemeentehuis. Door het aanbrengen van belijningen kan hier meer geordend geparkeerd wor den en de verkeerssituatie kan ver beterd worden door ook van de rich ting Wilhelminastraat op het par keerterrein te komen. EMANCIPATIE IN VENRAY Op woensdag 4 juni a.s. wordt in het kader van het opstellen van een emancipatiebeleid voor de gemeente Venray een openbare bijeenkomst georganiseerd door de werkgroep vdlwassenen-educetie. De bijeenkomst vindt plaats in het gemeentehuis en bogint om 20.00 u. WAT IS DE BEDOELING VAN DEZE AVOND? Van diverse zijden is erop aange drongen dat de gemeente Venray probeert een iets gerichter beleid te voeren of te gaan voreen als hét gaat om vrouwenemancipatie. De opdracht om dit voor .te bereiden heeft het gemeentebestuur in han den gelegd van de werkgroep die zich tevens bezig houdt met volwas senen-educatie (het educatief plan). Reeds in februari/maart van dit jaar heeft daarom deze werkgroep allerlei organisaties uitgenodigd om hun meningen e.i ideeën over zo'n emanoipatie-beleid kenbaar te ma ken. Tijdens een eerste openbare bij eenkomst op 24 maart van dit jaar is over deze ideeën met betreffende organisaties van gedachten gewis seld. Afgesproken werd om alle ideeën op papier te zetten en deze toe te sturen aan alle organisaties voor verder commentaar. Een en ander gebeurde zodanig dat uit de stukken de hoofdlijnen van een be leid naar voren zouden kunnen ko men zoals: waar moet emancipatie op ge richt zijn (doelstellingen)? welke activiteiten zouden er ont wikkeld dienen te worden 1 door wie zouden deze activiteiten ontwikkeld dienen te worden? wat is de taak van de gemeente hierbij welke activiteiten zijn erg be langrijk en welke minder (priori teiten)? is er een zekere organisatie no dig om dit alles te bereiken? Kermis Leunen op 31 mei, 1, 2 en 3 juni De kermis te Leunen begint op zaterdag 31 mei te 16.00 uur en duurt tot dinsdagavond 3 juni te 24.00 uur. Op het kermisterrein bij de kerk worden de volgende atracties ge plaatst Autoscooter - (Boeken te Helmond); Babysport - (Boeken te Helmond); Schiietsalon (v. Werven, Apeldoorn); Zweefmolen - (Manders Helmond); Lijntrekspel - (v. Benthem, Berkel en Rodenrijs); Bussensport Balco-rotor - (v. Spronsen, Delft); Nougat-sui'kerkraam - (fa. Camps te Horst) Suikerspin - (Hendriks, Venray); Viskraam - (Otten, Gemert). De exploitanten mogen de attrac ties vroeger openen dan hieronder aangegeven, maar op de volgende tijdstippen móéten zij openen: op zaterdag te 17.00 uur; op zondag te 13.00 uur; op maandag te 16.00 uur; op dinsdag te 16.00 uur. Alleen voor de viskraam gelden afwijkende tijden, te weten: 18.00 uur, 15.00 uur, 18.00 uur, 18.00 uur. In het algemeen zijn de exploitan ten niet gebonden aan een vastge steld tarief, maar de ritprijs voor de babysport en voor de zweefmolen mag niet hoger zijn dan 50 cent. Voor de autoscooter gelden de volgende tarieven per 2-persoonswagen1 rit voor 1,4 ritten voor 3,7 rit ten voor 5,15 ritten voor 10,-. In de afgelopen weken hebben zo'n 20 organisaties waaronder voorna melijk de vrouwenverenigingen en groepen zich over deze vragenfor mulieren gebogen. Tijdens de bijeenkomst van woens dag 4 juni zal geprobeerd worden op hoofdlijnen en hoofdpunten geza menlijke overeenstemming te berui ken. WIE IS ER UITGENODIGD? In principe is iedereen van harte wlekom die zich voor deze kwestie interesseert. Uiteraard jijn speciaal uitgenodigd alle organisaties die zich speciefiek of speciaal met dit werk bezighouden. Deze laatste hebben tevens het nodige discussie-mate riaal toegestuurd gekregen. Voor de andere geïnteresseerden is dit mate riaal te verkrijgen op aanvraag op het gemeentehuis. Commissievergade ring uitgesteld De op 4 juni a.s. geplande ver gadering van de commissie voor fi nanciën en belastingen is verschoven naar woensdag 11 juni a.s. om 17.00 uur. Tijdelijke sluiting Willemstraat Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend hun besluit, waarbij in verband met de verharingswerkzaamheden van de Wallemstraat voor wat betreft het gedeelte gelegen tussen de Odastraat en de Noordsingel de volgende tijde lijke verkeersmaatregel is genomen; met ingang van 29 mei 1980 lot en met 19 juni 1980 of zoveel korter of langer als in verband met de werk zaamheden mogelijk dan wel nood zakelijk is: I door het plaatsen van borden 11 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens bovengenoemd gedeelte van de Wil lemstraat voor alle verkeer behalve voetgangers af te sluiten; II. voor zover genoemde werk zaamheden dit toelaten en de veilig heid van personen of goederen niet in gevaar wordt gebracht ontheffing te verlenen van de onder I genoemde verkeersmaatregel ten behoeve van bestuurders van motorvoertuigen op meer dan twee wielen: a. wanneer zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan de on der I vermelde weg en de woning of het bedrijf niet langs een an dere weg met het door hen be stuurde motorvoertuig kunnen bereiken; b. wanneer zij het motorvoertuig besturen in opdracht of met toe stemming van de onder a vermel de personen en onder aan die personen gestelde voorwaarden; c. wanneer aangetoond of aanneme lijk gemaakt kan worden, dat zij gedurende de tijd dat de onder I igencemde verkeersmaatregel geldt, gebruik moeten maken van de onder I vermelde weg voor het laden of lossen van goederen of voor het verrichten van noodza kelijke werkzaamheden met het door hen bestuurde motorvoer tuig en deze activiteiten niet of bezwaarlijk op andere wijze kun nen verrichten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepubliceerd is beroep aantékenen. Het beroep schrift wordt aan de Koningin ge richt en ingediend bij de commissa ris van de Kdningin. Venray, 28 mei 1980 Burgemeester en wethouders voor noemd. mr. H.J.M. Defeséhe, burgemeester J.M. Poels, secretaris Spreekuur vervalt Het spreekuur van wethouder mevr. A. P. Rutten-Tielen voor wo ningzoekenden, gaat a.s. dinsdag niet door. Commissie voor cultuur vergadert 2 juni a.s. Op maandag 2 jura om 16.30 uur vergadert de commissie voor cultuur In het openbaar in kamer k 20 ten gemeentehuize. In eerste instantie gaat de com missie zich bezig houden met het be spreken van de concept-verordening op het behoud van monumenten van geschiedenis en kunst in de gemeen te Venray. Het tweede punt is dc bespreking van de concept-nota „Beleidslijnen gemeente Venray" en tenslotte wordt het overzicht van subsidies in de begroting voor 1980 aan instellin gen. die elders zijn gevestigd en niet binnen de gemeente opereren, be sproken. Commissie voor openbare werken en verkeer De commissie voor openbare wer ken en verkeer houdt op dinsdag 3 juni as. een openbare vergadering in het raadhuis. Aan de orde komen de volgende voorstellen waarover advies moet worden uitgebracht aan het college van b. en w. verkoop grond in LandWeert ten behoeve van de aanleg van ten- Ti isa ccommodatie verkoop bouwkavel in Castenray en Ysselsteyn; verkoop stukje grond Deumese- weg/Midden Peëlweg; bouw van 7 woningen in de An- toniusstraat door de woning bouwvereniging Noord Limburg; verkoop II m2 grond aan de Ned. Middenstandsbank ter afronding van het bouwterrein aan de Jan Hensenstraat. Aankoop van grond van de Zus ters Ursulinen. Het gaat over de aankoop van het Odapark aan de Merseloseweg, de gronden, beho rend tot het Gemmadal, grond ten noorden van de Molenklef en grond gelegen aan de Bosweg. De 12.07.24 ha. Tenslotte bespreekt de commissie de reconstructie van het dak van „de Essel". Informatie over huurwetgeving voor buitenlanders Onlangs is een aangepaste versie verschenen van de publikatie „Nieu we regels voor huur en verhuur van woonruimte" ten behoeve van bui tenlandse werknemers. Deze publikatie is vertaald in heft Turks, Arabisch, Spaans, Italiaans, Servo-Kroatisch, Portugees, Grieks. Deze brochure bevat informatie over de werking van de huurcom- missie ,het veranderen van de huur, de soorten huurverhoging, wanneer en op welke wijze bezwaar kan wor den gemaakt tegen huurverhogingen, huurbescherming etc. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Commissie voor onderwijs c.a. ver gadert 3 juni Op dinsdag 3 juni om 16.30 komt de commissie vcor ondcrw vormingswerk en recreatie in raadhuis in openbare vergader bijeen. Over een aantal eonce raadsvoorstellen zal aan het coll van b. en w. moeten worden geaö seerd, n.l.: het verlenen van medewerk voor het aanschaffen van le en hulpmiddelen ten behoeve de openbare school „De Flic fluit"; idem voor een aanvulling audio-visOele hulpmiddelen behoeve van de St. Luciasch< idem voor het aanschaffen leer- en hulpmiddelen, het ai brengen van rolgordijnen en el triciteitsleidingen t.b.v. ba school te Heide; idem voor het aanséhaffen leer- en hulpmiddelen en men lair voor de St. Jozefschool Castenray; idem voor het verharden van i gedeelte van de speelplaats en leveren en aansluiten van i straafkolk ten behoeve van LOM-school 't Groenewóld; idem voor het herstellen van dak van de M.L.K.-school „De sel"; Verder vermeldt de agenda I spreking overzicht van subsidies de begroting 1980 aan instelling düe elders zijn gevestigd en niet b nen Venray opereren. Aan het begin van de vergader zal de commissie zich bezighoui met het bespreken van een de c< cept-beleidslijnen gemeente Venr HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek vergunning Op de secretarie van de gemee Venrav ligt ter inzage een vera met bijlagen van: Jan van Nies Autotechniek B Kruitweg 5, Venray, om vergunn tot het oprichten, in werking br gen en in werking houden van uitlaatcentrum c.q. L.P.G.-inbot bedrijf, waar elektromotoren won gebruikt met een gezamenlijk V mogen van meer dan 1.5 KW. Ai" inrichting: Kruitweg 5, kadast gemeente Venray sectie C nr. 6624 Schriftelijke bezwaren tegen verlenen van de vergunning kan ieder gedurende vier weken na d tekening van deze bekendmaking brengen bij het gemeentebesti waar dit verzoek ter inzage ligt. Ingekomen bezwaarschriften won mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan ieder persoonlijk of bij gemachti inbrengen op een openbare zitting houden op woensdag 18 juni II om 15.00 uur in het gemeentehi Maashesewweg 1. Beroep tegen een beschikking k later o.a. slechts worden ingest door: I a. een inwoner van een gemee; waar deze Openbare kennisgev is geschied, mits hij in persoon bij gemachtigde op de bovenl doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, n hij binnen de gestelde term schriftelijk bezwaren heeft in bracht. Venray, 30 mei 1980 Burgemeester en wethouders de gemeente Venray, mr. H.J.M. Defesche, burgemees J.M. Poels, secretaris

Peel en Maas | 1980 | | pagina 12