Uil de gemeenteraad van Vierlingsbeek dat kan ons niet gebeuren Ptt mare arachutespringen ij voetbalwedstrijd SVVenray tegen team kerkdorpen Vorst Geert bedankt voor de eer Kopij voor Peel en Maas in verband met Tweede Pinksterdag s.v.p. zo vroeg mogelijk inleveren. ebberink Boekvan de Maand mei 1980. Actieperiode van 1 mei t/m 31 mei BOEKHANDEL VAN DEN MUNCKHOF BV Radiocommunicatie voor iedereen! De parachutesprongen ,diie op He- Jvaartsdag, wegens de harde wind et zijn doorgegaan, zullen nu wor- I n gehouden op zaterdag 24 mei. 1 Om 16.15 uur zullen de drie para- utisten van het LEVI's parateam: van Lierop, Bert Brouns en Hub »bben boven het sportparlc „De ieën" uit een Cessna 172 springen. De wedstrijdbal zal door één van para's worden meegebracht. Fietsen gestolen Ten nadele van de 22-jarige J. ;rd haar nabij Pentagon gestalde ets gestolen. - De 15-jarige L. v. d. M. kon ar onafgesloten fiets bij een cafe- ria aan de Langstraat gestald, niet ier terugvinden. Ook deze bleek stolen te zijn. liefstal waterpomp Een op zaterdag j.l. geplaatste «uwe waterpomp van S. aan de icpweg heeft geen lang leven ge- d. want die pomp bleek zondag eds gestolen te zijn. Een schade- st van 2.000 gulden. Diefstal klopboor machine Ten nadele van v. T. uit Holthees ïrd vanaf een bouwwerk aan de i-erloonseweg een klopboormachi- gestolen. 'Inbraak in kantine St. Servatius De 47-jarige J. v. K. deed aangif- van Inbraak in de kantine op het b ortveld van St. Servatius. Ont- b eemd werd een aantal sleutels van eedlokalen en vergaderruimten. sigarettenautomaat werd open- ebroken en daaruit werden 60 pak- sigaretten meegenomen. Men is binnen gekomen door een niet gesloten schuifdeur. Inbraak in kantine rtpark De Wieën C. deed aangifte van diefstal middel van braak in een der kalen va-n hel sportpark de Wieên- buitendeur was geforceerd. Er i een flesje chocomel leeg ge len, terwijl diverse pakjes shag, i een pakje koffie waren (egenomen. Auto gestolen i - De op 9 mei in Venray gestolen ito van de Venrayor H werd in purnc terug gevonden. De atfto was ïhccl uitgebrand. Op de jaarvergadering van Car navalsvereniging De Piëïhaas werd bekend gemaakt dat Vorst Geert Mulders het voorbije carnavalssei zoen als een afsluitingstijd wil zien van zijn vorstelijke loopbaan. Hij meent nu eindelijk zijn plaats te moeten innemen in de Aide Prinse Kompaneej. Voor de lie van de 11e zal het bestuur van de carnavalsvereniging voor een nieuwe vorst moeten kie zen. Diefstallen Door de beheerder van het Oos- trumse gemeenschapshuis werd aan gifte gedaan van diefstal uit dat ge meenschapshuis. Rookartikelen, si garetten, sigaren en shag bleek de buit te zijn. Maar het bleek ook, dat de deur van de ruimte niet afge sloten was. Uit een kelder in de Veltumse Kleffen werd ten nadele van L. K. een bromfiets gestolen. De 48-jarige J. Th. deed aan gifte van diefstal van een batterij van zijn schrikdraadinstallatie aan de Pauwweg. Op de parkeerplaats aan de Merseloseweg werd uit de auto van de 22-jarige J. J. uit Venray een digitale klok gestolenè De deur van de auto was vermoedelijk met een valse sleutel geopend. De 21-jarige mej. C. K. uit Venray deed aangifte van diefstal van de blauwe kentekenplaat van haar auto. De auto had geparkeerd op het terrein naast de Petrus Ban- denkerk. Uit de sporthal Brukske werd ten nadele van J. v. d. S. een porte- monnaie met ongeveer 50 gulden ge stolen. Uit de auto van P. H. uit Venray werd ten nadele van de 21-jarige plaatsgenoot P. S. een lederen jas gestolen. De 20-jarige mej. A. P. uit Ven ray deed aangifte van diefstal van haar portemonnaie in het gymlokaal in het Brukske. De inhoud van de portemonnaie was 50,terwijl de waarde van de portemonnaie fkrokedSUenleder) 80 gulden be draagt. Haastige spoed niet goed Een tractor met daaraan gekop peld een hooiomd'raaimaohine, be stuurd door de 31-jarige L. uit Ven ray reed over de Pas in Merselo. Achter hem reed een vrachtauto be stuurd door de 28-jarige B. uit Ba ark—Nassau. Deze bestuurder had kennelijk haast en wilde passeren, op deze smalle weg. De [motorbe stuurder week uit naar rechts, tot in de berm. De vrachtauto haalde in. maar de doorgang was toch te smal waardoor de vrachtauto de hooi- omdraaimachine raakte, welke ge heel vernield werd. De raad van de gemeente Vier- igsbeek nam in de laatst gehouden adsvengadering de volgende he ruiten. J— Medewerking voor aanschaf en 111 richting van de nieuwe basis- hooi te VierHngsbeek, waarbij heft jaar oude meubilair vervangen m worden voor maximaal 200 leer- ngen. Het voorstel tot weigering van edewerking tot reparatie en ver- ia mging van gymnastiekmateriaal or de basisschool te Holthees mede door onduidelijk aange- jjuden tot de volgende raadsverga- o, iring. De gymnastiekmaterialen, ri, elke aan vervanging toe waren eken in 1957 te zijn aangeschaft. De c.v. installatie van de basis- rK hooi te Maashees kan van olie tot or is worden omgebouwd en daarvoor n erd een bedrag van 18.507,— ge- jo, ivesteerd. De raad ging akkoord met het >p Dorst el een bedrag van 109.269,— eschikbaar te stellen voor het tref- en van diverse voorzieningen aan e basisschool te Maashees. In dat edrag is begrepen vervanging van e dakbedekking, verbetering van de [Cl lafonds en aanschaf van naaldvHt- ioerbedekking en gordijnen. Subsidieverlening aan de Ju- enigdng Randori te Vierlings- ondervond geen moeite. Er kan nieuwe mat worden aangeschaft n daarvoor stelde de raad een be- rag van 4.000,— beschikbaar. Met 11 stemmen werd de heer i. Crooymans uit Overloon aange- uj( 'ezen om namens de raad zitting te emen in het bestuur van de Sport- al te Maashees. Hi De aanlkoop van de kantoren O n bedrijfsgebouwen van kwekerij Huider te VierHngsbeek voor een edrag van bijna 352.000,lag bij p erschillende raadsleden zwaar .De v ladsleden waren bang dat, gezien e financiële toestand van de ge- teen te, mede door die aankoop de Tiroerend-goed-belasting zou moe- 1 en worden verhoogd. Gemeente- erlferken en later ook de brandweer ir0 unnen h'ier worden ondergebracht. •n< iventueel kan een gedeelte aan der- len worden verhuurd. De heer Aarts vas bij de stemming tegen dteze )nl ankoop. Su li overen: II eek on ïn nieu Ook de aankoop van grond met opstallen van de woningen Grote straat 55 en 57 zat enkele raads leden niet lekker. De nestor van de raad, de heer Aarts, bestempelde die aankoop als de miskoop van de maand. Het college dacht daar an ders over. Al meerdere jaren is ge tracht die woningen midden in de bottle neck van Vierlingsbeek aan te kopen. Dat lukte toen niet en nu wel. Bij sloop van die woningen kunen er enkele parkeerplaatsen worden aangelegd en kan in de Gro testraat daar ter plaatse een par keerverbod worden ingesteld. De aankoop vraagt een bedrag van 126.000,maar een gedeelte van het achterterrein kan worden ver kocht aan H. Creemers voor een be drag van 34.500,en aan W. van Bommel voor 2.400, Bij stemming bleken de heren Aarts en Ophey tegen het voorstel te zijn. Met 7 stemmen voor en 5 tegen mag het college voor maximaal 50.000,nevenwerkzaamheden la ten uitvoeren, nu de riolering te Groeningen wordt aangelegd en de weg gereconstrueerd. Het zou onver antwoord zijn het agendapunt aan te houden omdat dan de aanwonenden nog komende winter in de rotzooi zouden zitten. Bij de jongste kermis te Vier lingsbeek is geen staangeld betaald aan de gemeente omdat die kennis door een vereniging was georgani seerd. De tennisvereniging te Over loon kan, zodra de WSW-mensen tijd hebben, de aanleg van de afras tering tegemoet zien. De Raayweg was al onbegaan baar, maar nu gemeentewerken de ze weg onderhanden heeft genomen is deze totaal onbegaanbaar gewor den. Wethouder Ronnes zal een on derzoek laten instellen. Met de heer Koopmans maakt ook het college zich zorgen over heit plan buitengebieden in Holthees. De verschillende bezwaarschriften wel ke zijn ingediend missen toch elke grond. Aantasting van het milieu is in dat buitengebied te ver gezocht. Wat diat voor ikonsékwenltaes zal hebben voor de woningbouw is nog niet te overzien. Het college is toch van plan het plan buitengebieden te laten doorgaan. Stelend echtpaar Op heterdaad betrapte een politie patrouille op het Groenewoldsepad een echtpaar uit Venray, welke in het bezit bleek te zijn van een aan tal gestolen kachelpijpen. De pijpen werden in beslag genomen en na verhoor en aanzegging dat proces verbaal zal worden opgemaakt, werd het echtpaar huiswaarts gezon den. Inbraak in bouwketen Door verbreking van het slot van het toegangshek en van een vijftal sloten aan bouwketen op het bouw terrein van de nieuwbouw Asnna- Servaas hebben onbevoegden toe gang verkregen. Wat er precies ver mist wordit is nog niet bekend. Inbraak in tuinhuisje De 50-jarige J. H. uit Venray deed aangifte van inbraak in zijn op de hoek MerselosewegHoenderstraat gelegen tuinhuisje. De ruit was ge broken en daardoor was toegang verkregen. Het is niet onmogelijk dat er andere bedoelingen van dat bezoek zijn geweest dan diefstal, want zover kon worden nagegaan, wordt er niets vermist. Illegale Turk uitgewezen Een 24-jarige in Venray illegaal verblijvende Turk werd aangehou den en woensdag j.l. naar Schiphol gebracht om vandaaruit naar zijn land te worden uitgewezen. Vliegtuigbom gevonden De mannen van de E.O.D. waren maandagmiddag weer te gast in Venray om oorlogstuig op te rui men -Aan de Ringweg te Ysselsteyn werd een oefenvliegtuigbom gevon den. Die vliegtuigbom had een doorsnede van 20 centimeter. De mannen van de E.O.D. wisten door hun deskundigheid ook dat souve- nier op te ruimen. Politie was vriend en helper Een ouder Venrays echtpaar had het mooie lentezonnetje van deze dagen aanleiding gevonden om te gaan recreëren in de bossen van de Bailonzuil. Het mooie weer nood zaakte Pa. zijn colbertje uit te trek ken en dat deponeerde hij op de achterbank van de auto. De deur werd dichtgeklapt en na een uurtje heerlijk te hebben doorgebracht in de nu prachtige omgeving van de Bailonzuil werd de parkeerplaats maar weer opgezocht U raadt het al, geen sleutels, want deze za ten in het colbertjasje in de auto. Een toevallig passerende patrouille van de Venrayse politic werd aan gehouden en in een mum van tijd hadden deze de auto open. Een dank baar echtpaar achterlatend. Ruit vernield Weer sneuvelde op de Stationsweg een grote ruit. De benadeelde was nu de fam. S. Vernieling aan auto De geparkeerde personenauto van P. aan de Gasstraat was beschadigd doordat vernielingen waren ge pleegd Vernieling Door een bestuurslid van de scoutinggroep Venray werd aangifte gedaan van ergerlijke vernielingen in hun ontmoetingsruimte aan de Kruisstraat. Deuren en ramen wa ren vernield terwijl zelfs het plafond niet te hoog was voor de vandalen, want ook daar waren vernielingen aangebracht. Ruiten vernield De Mavoschool De Kolk kreeg weer bezoek van vandalen. Vermoedelijk werden met een luchtdrukgeweer diverse ruiten kapot geschoten. De schade bedraagt meer dan 1500, Baldadigheid Terzake het plegen van baldadig- (gooien van een plank op de rijbaan van de Mgr. Hanssenstraat te Oos trum) werd in de nacht van maan dag op dinsdag aangehouden de 16- jarige W. v. S. uit Venray. Na ver hoor en de mededeling dat proces verbaal terzake baldadigheid zal worden opgemaakt, werd hij huis waarts gezonden. Vernielingen In de Helfridhstraat en Eifel- laan werden autoantennes afgebro ken. Van een woning aan de Wag- nerstraat werd een ruit van een slaapkamerraam vernield. Vermoe delijk stukgeschoten met een wind buks. In de nacht van zaterdag op zondag werd van het makelaars kantoor S. aan de Stationsweg een ruilt vermeld. De ruit werd inge gooid met een dakpan, zoals door ge tuigen werd gezien. De jongeman, naar schatting 20 jaar oud, was ge kleed in witte broek en zwarte jack en is na zijn „heldendaad" in de richting van Oostrum gelopen. In dezelfde nacht werd op de Kruisstraat eveneens een zinloze vernieling gepleegd. De geparkeer de auto van J. moest het ontgelden, de voorruit en de raam van het lin kerportier werden ingeslagen. Odk hier zijn door getuigen enkele jeug dige kinapen gesignaleerd. M. deed aangifte van vernieling van 2 jaar oude aspergeplanten op zijn nabij de Hoopweg gelegen as- pergeveld. Dierenmishandeling Ph. deed aangifte dat zijn kat in één week tijd voor de tweede maal met een windbuks was beschoten. De kat kreeg een luchtbukskogeltje in haar lijf en in een der achterpo ten. Twee fietsers bij botsing gewond Twee fietsende dames, de 17-ja rige A. V. uit Venray en de 18-jari- ge A. F. fietsten op de rondweg Brukske en wilden de Beethoven- straat inrijden. Zij sorteerden voor. Dq achter hen rijdende personen auto, bestuurd door de 22-jarige J. H. uit Venray, kon mogelijk door te hoge snelheid de voorsorterende da mes niet meer ontwijken. De auto schepte beide dames en deze moes ten gewond naar het ziekenhuis worden overgebracht De jongste van de twee kon na in het zieken huis behandeld te zijn, naar huis worden vervoerd. De oudste moest, gezien de verwondingen in het zie kenhuis worden opgenomen. Botsing tegen onverlichte tractor Op de Moostdijk te Ysselsteyn stond op de rijbaan een onverlichte tractor van J. uit VMerden. De 16- jarige bromfietser J. J. uit Yssel steyn zag de tractor pas op het laat ste moment en kon iets naar links uitwijken en niet frontaal tegen de traetor botste. Hij raakte nog wel de tractor en kwam daardoor te val len, sloeg enkele malen over de kop. Met diverse verwondingen moest hij naar het ziekenhuis worden ver voerd. De bromfiets werd zwaar be schadigd. Fietser tegen ge parkeerde auto De 21-jarige fietser E. zag op de Noordsingel niet de geparkeerde personenauto van R. en reed er par does tegen aan. Het bleef bij lichte schade, zowel aan auto als aan fiets. Fietser gewond Onvoldoende opletten was oorzaak dat de 73-jarige fietser B. op de Pa- terslaan - hoek Henseniusstraat - Kruisstraat werd aangereden door een tegemoetkomende personenauto, bestuurd door de Venrayer Th. v. d. B. Bij de botsing werd de bejaarde fietser dusdanig gewond dat hij naar het ziekenhuis moest worden over gebracht. Alcoholcontrole In de nacht van zaterdag op zon dag hield Venrayse politie op de Puttenweg te Ysselsteyn een alco holcontrole. Van 227 voertuigen wer den de bestuurders op het gebruik van alcohol gecontroleerd. 22 be stuurders moesten de blaaStest on dergaan; 5 bestuurders moesten de bloedproef ondergaan; 2 bestuurders kregen alleen een rijverbod. Zeven bestuurders moesten hun auto laten staan, c.q. van zitplaats veranderen als een andere bestuurder aanwezig In Venray-centrum hield de po litie nog een autobestuurder aan welke na de blaastest ook de bloed proef moest ondergaan. Zes bestuur ders kregen procesverbaal terzake het rijden onder invloed aangezegd. Van de 8 bestuurders was er een af komstig uiit Venray. Bosbrandje Venrays brandweer moest in ak- tie komen voor het blussen van een bos-heidebrandje nabij de Schaaps kooi dn Vlakwater. Tijdige ontdek king en snelle inzet der brandweer lieden kon uitbreiding voorkomen. Ongeveer 200 vierkante meter bos heide was verbrand. Met drank achter het stuur Liefst vier Venrayse autobestuur ders werden door de politie aange houden. Bij controle bleek dat dit viertal 'n dergelijk hoog promilage had dat ze na de blaasproef, de bloedproef moesten ondergaan. Met een rijverbod en de mededeling dat procesverbaal terzake rijden onder invloed zal worden opgemaakt, wer den zij huiswaarts gezonden. Hoek Marktstraat-Schoolstraat HET DAGELIJKS LEVEN INDETWEEDE WERELDOORLOG beschreven door Evert Werkman, bijgestaan door Madeion de Keizer en Gert Jan van Setten HET ANDERE VERHAAL VAN DE BEZETTINGSTIJD - Hoe leefde het merendeel der Nederlanders tijdens de oorlog? - Wat betekenden deze jaren voor 1 het doorsnee gezin? - Hoe lang ging het gewone leven van alledag door? - Toch niet iederéén zat in het verzet? t.m. 31 mei 22,50 daarna 10,- duurder GROTESTRAAT 28 VENRAY TELEFOON 82727 'OP 3 maart 1980 werd MARC (Machtigingsregeling voor Algemene Ra dio Communicatie) ingevoerd. Vanaf die datum kunnen Nederlanders van 14 jaar of ouder, die beschikken over een MARC-machtiging en in het bezit zijn van een PTT-type goedgekeurde MARC zend/ontvanger met elkaar communiceren over 22 kanalen in de 27 Mhz.band, mits met gebruik van frequentie modulatie (FM) en met een uitgangsvermogen van 0,5 Watt.' Aldus de publikatie in de Nederlandse Staatscourant van dinsdag 27 november 1979. U moet een zendvergunning aanvra gen op het postkantoor en daarvoor f 35,- per jaar betalen. U mag alleen door de PTT goedgekeurde appara tuur hiervoor gebruiken. Deze appara ten zijn duidelijk herkenbaar aan het MARC-keurmerk, Gebruik van appa raten zonder dit keurmerk wordt door de Nederlandse wet als een misdrijf beschouwd. De toeloop op de postkantoren was e- norm en de beschikbare apparatuur in de winkels was in een oogwenk uit verkocht, zodat nu het wachten is op nieuwe 'aanvoer. Wat voorheen slechts aan de echte 'zendamateurs' was voorbehouden, na een gedegen examen voor wat betreft theoretische en praktische kennis en de nodige eisen aan de te gebruiken apparatuur, is nu voor iedereen vanaf 14 jaar vrij gegeven. WAT KUNT U ER MEE DOEN? OP de eerste plaats kunt u de 22 be schikbare kanalen gaan afluisteren. Dat is al een sport op zichzelf, leder een die meent dat hij wat te zeggen heeft, en van een dezer kanalen ge bruik maakt om dat uit te zenden, kunt u ontvangen. Op de tweede plaats kunt u zich echter ook zelf in het gesprek mengen en een praatje gaan maken met wie er op dat mo ment maar 'in de lucht is' en met u praten wil. Op de derde plaats kunt u met een vriend, een kennis een fami lielid of een buurman die ook over zo'n apparaatje beschikt, over en weer spreken zo vaak en zo veel u maar wilt. TOT HOEVER KUNT U KOMEN? DAT hangt af van de apparatuur die u zich gaat aanschaffen. Er zijn nl. drie verschillende soorten apparaten te koop 1. De portofoon (walkie talkie) een klein apparaatje met er aan verbonden de antenne. 2. Een mobiele installatie, die inge bouwd kan worden in de auto. 3. Apparatuur voor een basis-station die u thuis vast opstelt en waaraan u een vast opgestelde antenne verbindt. Met de portofoon kunt u tot 2 4 km ver komen. Met een mobiele installa tie ca. 15 km en met een basisstation tot maximaal 40 km. U ziet, er is nogal een verschil. Het is dus heel belangrijk dat u duidelijk voor ogen staat wat u precies wilt en waarvoor u uw MARC- apparatuur wilt gaan gebruiken, nl. alleen thuis, thuis maar ook in de auto, alleen in de auto of overal waar u maar bent. In dat laatste geval is de portofoon (zakapparaat) natuurlijk het handigste, maar u zult dan met het kleinere bereik genoegen moeten ne men. Overigens speelt ook nog een rol of u uw apparatuur in de stad gaat gebruiken (met veel obstakels zoals flatgebouwen e.d.) of buiten op het platte land. WAT HEBT U NOG MEER NODIG? MET de zend/ontvanger alleen bent u er nog niet. U hebt verder nog nodig: A Een speciaal voor dit doel geschik te antenne. Bij de portofoon is deze aan het apparaat aangebouwd en geeft u dus geen extra kosten. Bij de mobiele- en basis-apparatuur dient u de antenne apart aan te schaffen. De antenne is een zéér belangrijk onder deel van uw installatie wanneer u van een goede ontvangst verzekerd wilt zijn. B. Een stroombron. Bij de portofoon veelal kleine batterijen of accu's. Bij een mobiele installatie kunt u gebruik maken van de accu van uw auto Bij een basis-station een accu of voeding vanuit het lichtnet WAT ZIJN DE KOSTEN7 ER zijn reeds diverse merken en uit voeringen van deze MARC-appara- tuur in de handel en ongetwijfeld zullen er nog meer komen. Heel glo baal gezegd variëren de prijzen vanaf ca. 300 gulden tot 800 gulden. Het goedkoopst zijn de portofoons, het duurst de basis-stations. Daarbij komt dan nog de prijs van een goede anten ne, variërend van 75 tot 150 gulden. GOEDE VOORLICHTING VÓÓR u er toe besluit om een MARC-installarie aan te schaffen zou den wij u een tweetal dingen beslist willen aanraden: A Ga eerst op diverse adressen waar men deze apparatuur verkoopt eens kijken en laat u er terdege inlichten. B. Schaf u het boekje aan, getiteld: 'Het CB-Handboek. Alles over de 27MC". Het is een uitgave van Ros trum in Haarlem en in de radiohandel te koop. Het geeft u een schat van in lichtingen over apparatuur, techni sche informatie, de geschiedenis van het zendamateurisme. de in gebruik zijnde zend-codes, een begrippenlijst, tabellen enz. De prijs is f 19,50. wat op het totaal bedrag niet zoveel uit maakt en wanneer u het boekje hebt doorgewerkt, komt u tenminste be slagen ten ijs. WIM PALLADA

Peel en Maas | 1980 | | pagina 13