GEMEENTEPRAAT RAADSVERGADERING MEERLO-WANSSIM VENRAÏ VAMOSAVI? NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Sehütte, Bureau Voorlichting GEMEENTE STIPPELT BELEID UIT VOOR DE TOEKOMST 30 jaar geledf Extra subsidie op premie koopwoningen Staatssecretaris B'rokx van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening zal binnenkort een aantal maatregelen ne men om de verkoop van premiewonin gen te stimuleren. Dit voornemen heeft hij in een brief aan de Tweede kamer medegedeeld. Omdat de verkoop van zowel pre mie-B-woningen alsook premie-A-wo- ningen, onder andere als gevolg van de hoge rentestand, stagneert, heeft de staatssecretaris voorgesteld de pre mies voor premiekoopwoningen A en B te verhogen. Bovendien is hij voornemens aan de kopers van premie-A-woningen een bijdrage ineens te verstrekken. EXTRA BIJDRAGE INEENS Indien het voorstel door de Tweede Kamer wordt bekrachtigd, zullen ko pers van circa 7.500 premie-A-wonin gen een belastingvrije extra bijdrage ineens van f 5.000,ontvangen. Deze tijdelijke maatregel is erop ge richt de woonlasten voor de lagere in komensgroepen te verlagen en zal gaan gelden met terugwerkende kracht tot 1 januari 1980. VERHOGING PREMIES Premie-A-woningen. Behalve de voormelde tijdelijke maat regel zal bovendien de eerste jaarlijk se bijdrage voor premie-A-woningen met 2.500,verhoogd worden. De maximale eerste jaarlijkse bijdrage wordt hierdoor verhoogd van 8-400. tot 10.900,Het is echter niet de bedoeling deze bijdrage van 2.500, langer te verstrekken dan noodzakelijk is vanuit een oogpunt van woonlasten. Daarom moet de bijdrage na vijf jaren worden herzien. De bijdrage zal dan worden verminderd met 1.000,voor elk vol procent dat de gemiddelde hy potheekrente in 1985 lager zal zijn dan 11,5*/#. Een en ander heeft tot gevolg, dat bij een inkomen van 24.500,(be lastbaar) gedurende het eerste jaar geldelijke steun verstrekt wordt ad. 15.900,n.l. een eerste jaarlijkse bij drage ad 10.900,en een eenma lige extra bijdrage ad. 5.000, Premie-B-wonlngen De eerste jaarlijkse bijdrage voor pre mie-B-woningen zal worden verhoogd met 1.000 tot 4.000,—. Deze bijdrage wordt ontvangen bij stichtingskosten van de woning ad. 130 000,en een inkomen dat niet hoger is dan 70.000,(belastbaar). Melden van des- tructiemateriaal Op maandag 26 mei (2e Pinksterdag) kunnen geen vaten gemeld worden. De aanmeldingsdag is vervroegd naar VRIJDAG 23 MEI vóór 11.00 uur. Ophaaldag dinsdags erna. Bekendmaking BESTEMMINGSPLAN VLAKWATER II De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het bepaalde in ar tikel 28, lid 6 van de Wet op de Ruim telijke Ordening bekend, dat met in gang van 27 mei 1980 gedurende één maand bij de afdeling ruimtelijke or dening, kamer 201 van het gemeente huis voor een ieder ter inzage ligt het besluit van gedeputeerde staten van Limburg van 15 april 1980, 1e afdeling no. BI 21111, waarbij goedkeuring is verleend aan het besluit van de raad van deze gemeente van 29 mei 1979. nr. R 265, tot vaststelling van het be stemmingsplan „Vlakwater II", behou dens artikel 1, sub 11 en sub 15, arti kel 4A, leden BI. Bil en Bill, artikel 4B, sub III en artikel* 11B, sub II van de van het plan deel uitmakende voor schriften. Tegen goedkeuring van het plan kan bij de Kroon beroep worden ingesteld door de gemeenteraad, de inspekteur van de ruimtelijke ordening en een ie der die bezwaren heeft tegen de ont houding van goedkeuring door gedepu teerde staten. Venray, 23 mei 1980 Commissievergade ring uitgesteld De voor donderdag 29 mei a.s. ge plande vergadering van de commissie voor sociale zaken c.a. gaat wegens gebrek aan voldoende agendapunten niet door. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Verkeersmaatrege len in Merselo Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend hun be sluit van 21 mei 1980, waarbij in ver band met het houden van muziekfees ten het volgende is besloten; I. Van 22 t.m. 26 mei 1980 door het plaatsen van borden 49 van bijlage II van het Reglement verkeersre gels en verkeerstekens het parke ren te verbieden aan; het gedeelte van de oostzijde van het Grootdorp gelegen tussen het pand nr. 12 en de Coppelen- berg, het gedeelte van de noordzijde van het Grootdorp gelegen tussen de r.k. kerk en het pand nr. 12; de Coppelenberg aan de noord en oostzijde; het gedeelte van de zuidzijde van de Coppelenberg gelegen tus sen het grootdorp en de Wethouder Pubbenslraat; de westzijde van het pleintje in de Coppelenberg; de zuidzijde van de Wethouder Pubbenstraat; de oostzijde van het Dorperveld tussen Coppelenberg en het Groot dorp. II. Op 26 mei 1980 van 12.00 tot 18.00 uur door plaatsing van borden 20 van bijlage II van genoemd regle ment aan; de Merseloseweg ten zuiden van de aansluiting van de Pas; de Haag ten westen van de aan sluiting van de Pas; de Straat ten westen van de aan sluiting van de Schaapskuil; het Grootdorp ten oosten van de kruising met het Kleindorp; het Grootdorp ter hoogte van het sportpark, het centrum van Merselo voor alle mo torvoertuigen gesloten te verklaren. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepubliceerd is be roep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Koningin gericht en in gediend bij de Commisaris van de Ko ningin. Venray, 21 mei 1980 Beleidsvisie op de volkshuisvesting IV De eisen die gesteld worden aan nieuw te bouwen woningen (in bouwverordening en in de „Voor schriften en wenken voor het ont werpen van woningen") worden steeds hoger. Hierdoor dreigt een groot verschil te ontstaan tussen de kwaliteiten van nieuwe en oudere bestaande woningen. Dit gat moet niet te groot worden. Daarom wil het gemeentebestuur een actief beleid voeren inzake aanschrijving tot woningverbete ring om zodoende de huisvestings situatie in de gemeente op een aanvaardbaar peil te houden. Verder zal de handhaving en het in goede staat houden van met name particuliere woningen be leidsmatig gestimuleerd worden door: a. het zodanig formuleren van planvoorschriften van te herzie ne bestemmingsplannen, dat zich geen vervalprocessen kunnen gaan voordoen en dat verande ring in de stedebouwkunddge op zet van buurten kan worden voorkomen; b. het bevorderen van een, binnen de voorschriften, zo ruim moge lijk premiëren van woningver betering aan particuliere wonin gen; c. het, in samenwerking met de woningbouwvereniging, bewerk stelligen van renovatie van oude re woningwetwoningen. Overi gens zullen er de eerstkomende jaren nog geen werkelijk grote, ingrijpende renovatieprojecten aan de orde zijn. DOORSTROMING Mede in samenwerking met de woningbouwvereniging wordt ook in de komende jaren getracht de doorstroming in de woningvoorraad te bevorderen. In het algemeen door het moge lijk maken van het bouwen van vol doende woningen in elke categorie. In het bijzonder door het bouwen van premdewoningen „A". Voor de ze woningen komen allereerst huur ders in aanmerking, die in goedkope huurwoningen wonen, maar een ho gere woonlast zouden kunnen dra gen. Hoewel het effect voor het oplos een van de woningnood bepaald niet overschat mag worden, zal op deze wijze toch een aantal woningen vrij komen voor woningzoekenden met een lager inkomen. Wel moet er gewaakt worden, dat als gevolg van doorstroming niet al leen de kwalitatief slechte wonin gen overblijven voor de woningzoe kenden met de laagste inkomens. ANTI-SPECULATIEBEDING Een dergelijk beding bij de ver koop van bouwgrond of woningen acht het gemeentebestuur voor Venray voorlopig niet noodzakelijk. De recent opgetreden grote prijs verschillen worden als een tijdelijk verschijnsel beschouwd. Een derge lijke ingrijpende maatregel lijkt daarom niet op zijn plaats. Overi gens wacht het gemeentebestuur landelijke richtliijnen voor deze materie af. EXPERIMENTELE WONINGBOUW Het gemeentelijk uitgangspunt ten aanzien van experimentele woning bouw is, dat het niet mag gaan om „het experiment vanwege het ex periment", maar om mensen die een aparte woning wensen tegemoet te komen. Tot nu toe heeft zich in Ven ray nog niet de behoefte gemani festeerd die minimaal noodzakelijk is om een experimenteel woning bouwproject te Starten. Het gemeentebestuur zal echter alle medewerking verlenen om een projekt te realiseren indien op een bepaald moment die behoefte zich wél duidelijk zou voordoen. Daarnaast wil het de mogelijk heden onderzoeken om in het plan Brabander of in nog uit te werken delen van bestemmingsplan Land- weert, enigerlei vorm van experi mentele woningbouw te doen reali seren. BOUW- EN WONINGTOEZICHT EN WELSTANDSTOEZICHT De invloed van de gemeentelijke overheid op het bouwen blijft toe nemen als gevolg van de steeds tal rijker en ingewikkelder voorschrif ten, met name die met betrekking tot thermische isolatie en geluids isolatie. In toenemende mate zullen de werkzaamheden van de gemeente lijke instanties gericht worden op het bewaken van de kwaliteit van de bestaande woningvoorraad en het toezien op de verbetering daar van. Daaraan voorafgaand zou meer inzicht verkregen moeten worden in de kwaliteit van de bestaande wo ningen. BOUW- EN WONINGTOEZICHT Het beleid inzake de behandeling van aanvragen van bouwvergunnin gen is erop gericht om enerzijds de aanvrager binnen de juridische mo gelijkheden zoveel mogelijk ten dienste te zijn, anderzijds om be langhebbenden in staat te stellen om hun rechten te doen gelden. 'Dit houdt in dat alle aanvragen van bouwvergunningen, waartegen derden redelijkerwijs bezwaar kun nen hebben, gepubliceerd worden. Tevens zullen alle verklaringen van geen bezwaar van gedeputeerde staten, alsmede alle verleende bouwvergunningen gepubliceerd worden. Inspraak over „Beleidslijnen" Om iedereen in de gelegen heid te stellen te kunnen mee praten over de door het ge meentebestuur van Venray opge stelde „Beleidslijnen"', zullen wij in een aantal afleveringen in de ze rubriek „Gemeentepraat" de inhoud van deze nota weerge ven. Vandaag dan de vierde af levering. Tot 1 juli a.s. heeft men de gelegenheid schriftelijk bij het college van b. en w zijn/haar visie op deze nota te geven. Gehoopt wordt dat van deze mogelijkheid tot inspraak ruim schoots gebruik zal worden ge maakt. Na de inspraakprocedure zal de Nota Beleidslijnen gemeente Venray door de gemeenteraad worden vastgesteld. Uiteraard zal daarbij rekening worden gehouden met de vanuit de bevolking naar voren ge brachte wensen en opmerkin gen. De nota „Beleidslijnen" is gra tis verkrijgbaar bij de receptie van het raadhuis te Venray. Het gemeentelijk bouw- en wo ningtoezicht heeft ook een contro lerende taak, namelijk op illegale bouw, op kwaliteit van het gebouw de en op het gebruik van voltooide bouwwerken en gebouwen. Gesteld kan worden dat door onderbezetting een optimale controle tot nu toe niet altijd mogelijk is geweest. Door de reeds genoemde toename van het aantal voorschriften en de complexiteit daarvan is ook de nood zaak tot specialisering bij de beoor deling van bouwplannen steeds sterker voelbaar. Na de voorgeno men uitbreiding van de afdeling zal deze specialisering mogelijk worden, alsmede een verbetering van con trolerende functie. WELSTANDSTOEZICHT Momenteel is een nota in voorbe reiding waarin een aantal gedachten wordt geformuleerd omtrent wel standstoezicht. Onderwerpen die hierin ter sprake zullen komen zijn: de vraag naar de wenselijkheid van de vergaderingen van de welstandscommissie de samenstelling van de commis- missie. In beginsel zijn er mogelijkheden' om welstandszaken te laten behan delen door een commissie gebaseerd op artikel 61 van de gemeentewet. In een aantal gemeenten in Ne derland worden diverse vormen uit geprobeerd. Het gemeentebestuur van Venray volgt deze ontwikkelingen maar er worden zelf nog geen intiatieven in deze richting genomen, omdat dit een complexe zaak is waarvoor de tijd en de mankracht voorlopig ont breken. Op dinsdag 27 mei vergadert gemeenteraad De gemeenteraad houdt op dinsdag 27 mei a.s. 's avonds om zeven uur 'n openbare vergadering ter afhandeling van een uit 23 punten bestaande agen da. Aan het slot van de vergadering zal worden gediscusiëerd over het gewes telijk structuurplan van het Gewest N. Limburg en met name over de 1e fase: raamwerk van een gemeentelijk beleid. De agenda vermeldt de volgende voorstellen: Vaststelling van diverse onder- wijsvergoedingen over het jaar 1979; vaststelling van de vergoedingen als bedoeld in art. 73 eerste en tweede lid van de kleuteronderwijswet over het jaar 1979; het verlenen van medewerking voor het verbouwen van het praktijk lokaal huishoudkunde, de daarmee samenhangende wijzigingen van venti latie-, sanitaire en electnsche installa ties en keukeninterieur ten behoeve van „De Essel", het verlenen van medewerking voor het aanschaffen en aanbrengen van een scheidingswand in de hal van de kleuterschool ..'t Beukenhöfke". Op deze wijze kan een noodzakelijke ruim te worden gemaakt voor multifunctio neel gebruik, o.a. voor de logopediste, bibliotheek, de extra leidster in het ka der van stimuleringsactiviteiten, onder wijs aan anderstaligen; het verlenen van medewerking voor het aanschaffen c.q. vernieuwen van een stencilmachine en overgordij nen ten behoeve van de b.o.-school „De Essel"; het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de aanleg van een verhard handbalveld; het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de renovatie en aanpassing van de Oude Watermo len in Oostrum; subsidiëring Stichting Bosbrand- bestrijding Limburg; beschikbaar stellen van een kre diet ten behoeve van de aanleg open bare werken in de St. Antoniusstraat (gedeelte reconstructie en gedeelte nog uit te voeren werken bestem mingsplan „De Wieën"; beschikbaar stellen van een kre diet t.b.v. de reconstructie van de Wil lemstraat, gelegen tussen Maashese- weg en St. Odastraat; beschikbaar stellen van een kre diet t.b.v. uitbreiding aardgasnet in Veulen; regeling autovergoeding burge meester voor plaatselijk vervoer; voorbereidingsbesluit noordelijk gedeelte bestemmingsplan „De Wieën" fusie werkvoorzieningsschappen Helden er» Venf^y en in verband daar mee aangaan van een nieuwe gemeen schappelijke regeling; vestiging opstalrecht met de heer G. Maessen te Ysselsteyn; het voeren van een rechtsgeding en machtiging tot aankoop grond. De ze transactie is nodig om in het bezit te komen van gronden ter afronding van het tennisparl aan de Kempweg; verkoop bouwkavel in het bestem mingsplan Vlakwater II; verkoop 1400 m2 industriegrond in het bestemmingsplan Smakterheide voor de overplaatsing van het Isolatie bedrijf en Handelsonderneming M. de Bruijn b.v. te Leunen. Bouwvergunning aangevraagd Bij burgemeester en wethouders zijn aanvragen ingekomen om in afwij king van het geldende plan c.q. voor uitlopend op een in voorbereiding zijnd plan bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van een garage/hob byruimte aan de Stationsweg 93 t.n.v. W. L. P. M. van Eijk; het verlengen van de garage aan de woning Eligiusweg 14 t.n.v. J. Ver hoeven; het bouwen van een berging/hob byruimte aan de St. Antoniusstraat 6 t.n.v. B. J. M. Arts; het bouwen van een fietsenber ging aan de Maasheseweg 13 t.n.v. B. T. Lunter; het bouwen van een landbouw- loods aan de Merseloseweg 101 t.n.v. H. J. F. H. de Mulder. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 27 mei 1980 gedurende veertien dagen voor iedereen ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethou ders. Venray, 23 mei 1980 4e Fietsdriedaagse groot succes In het kader van de sportieve recrea tie vond op 19, 20 en 21 mei j.l. onder ideale weersomstandigheden de 4e fietsdriedaagse te Venray plaats. Dat het comité Recreatiesport Ven ray alsmede de Toer- en Wielerclub Oostrum terug kunen zien op een zon dermeer goed geslaagd wlelerfestijn, blijkt uit het aantal deelnemers. 350 enthousiaste trimmers/recreanten, va riërend in de leeftijd van 80 tot 6 jaar hebben in deze 3 dagen 90 km afge legd. Sommige fietsers mochten dan na afloop wel wat zadelpijn hebben over gehouden. maar toch waren de reac ties erg sportief. De routes bestaande uit een oriën tatieroute en een trimroute zijn bij een ieder goed in de smaak gevallen. Na afloop mocht iedere deelnemer (ster) die 3 dagen aan deze aktiviteiten had deelgenomen, een herinnerings medaille in ontvangst nemen. In 1981 belooft de fietsdriedaagse wederom een grootse aktiviteit te wor den. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 21 mei 1980 voor de navolgende bouw plannen bouwvergunning verleend. Zij. die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen recht streeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedurende 30 dagen na datum van deze publikatie op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Over heidsbeschikkingen (AROB) een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij" bur gemeester en wethouders. het herbouwen van een kippenhok aan de Brienshoekweg 9 t.n.v. J P, W. Loenen; het bouwen van een carport aan de Van Megenstraat 7 t.n.v. F. H. Derkx het bouwen van een carport aan de Van Megenstraat 5 t.n.v. P. J. J. Litjens; het plaatsen van een paviljoen bij het postkantoor aan de Patersstraat 1-3 t.n.v. het Postdistrict Maastricht; het bouwen van een woonhuis aan de Stationsweg 79 t.n.v. H. M. A. van Eist; het uitbreiden van een zeugen- stal aan de Timmermannsweg 68 t.n.v. J. J. Berkers. het uitbreiden van het woonhuis Menuetstraat 10 t.n.v. J. E. A. Huijs; het verbouwen van een loods tot timmerwerkplaats aan de Pastoor v. d. Gaetstraat 15 t.n.v. H. L. Rutten; het bouwen van een carport aan en het verbouwen van de woning He- renpasweg 4 t.n.v. J. T. Schlepers; het bouwen van 2 kippenhokken en een eierlokaal aan de Lollebeek- weg 26a t.n.v. A. N. Veldhuizen; het bouwen van een legkippen- hok aan de Lollebeekweg 19 t.n.v. A. J. Th. Stiphout. Venray, 23 mei 1980 HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray. ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: W. Swinkels, Kulertseweg 21, Deurne om vergunning tot het oprich ten, in werking brengen en in werking houden van een rundveehouderij en varkensmesterij waar mest en mest stoffen worden bewaard. Adres inrich ting: Paardekopweg 13, Ysselsteyn. ka dastraal gemeente Venray, sectie I 13, nr. 170. Fr. J. Maas. Molenhoek 12. Oirlo. om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een biggen- en zeugenfokkerij waar mest en meststoflen worden be waard. Adres inrichting: Molenhoek 12, Oirlo, kadastraal gemeente Venray sec tie F. nr. 2121. J. Stevens, Puttenweg 67, Yssel steyn. om vergunning tot het oprich ten. in werking brengen en in werking houden van een constructiebedrijf c.q. lasinrichting. Adres inrichting: Putten weg 67. Ysselsteyn. kadastraal ge meente Venray. sectie M. nrs. 354 en 464. G. J. Reintjes. Lorbaan 3. Veulen om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en werking houden van een bloemenkwekerij. Adres in richting: Lorbaan 3, Veulen, kadastraal gemeente Venray, sectie O 3, nrs. 61 en 62. P. Lucassen, Albionstraat 10, Leu nen, om vergunning tot het uitbreiden van een motorbrandstoffenopslag- en afleveringsinstallatie, met een opslag van diverse gassoorten. Adres inrich ting: Albionstraat 5, Leunen, kadas traal gemeente Venray. sectie N. nr. 466. J. Swinkels. Past. Jacobspeel 2, Ysselsteyn, om vergunning tot het uit breiden van een varkensmesterij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting. Past. Jacobspeel 2, Ysselsteyn. kadastraal gemeente Ven ray .sectie H 14 D, nr. 3280. Wed. Buyssen-Vullings, Enge Steeg 3. Leunen, om vergunning tot het uitbreiden van een kippenhouderij waar mest en meststoffen worden be waard. Adres inrichting: Enge Steeg 3. Leunen, kadastraal gemeente Venray, sectie N. nr. 639 Mondeling bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbren gen op een openbare zitting te houden op woensdag 11 juni 1980 om 15.00 uur in het gemeentehuis, Maashesweg 1. Beroep tegen een beschikking kan la ter o.a slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 23 mei 1980 Zwemdiploma's A en B Op zaterdag 10 mei j.l. werd in het gemeentelijk combi-zwembad onder de auspiciën van de KNZB gezwommen voor het behalen van de zwemdiplo ma's A en B van de particuliere zwem lessen. Voor het A-diploma slaagden: Frank Geeraets, Susan Hoeymakers, Robby Hoeymakers, Manon Jansen, Daphne Sloots, Jacqueline Verstegen. Lisette Arts. Theo Basten. Caspar Hout, Mo nique Couwenberg, Adriana van Boven, Anne-Marie Martens. Maurice Poels, Bas Mijling, Mare Bennenbroek, Mar cel van Osch, Frank Boswinkel. Frank Spee, Sjoerd Hendriks, Peter Brech- eisen. Theodora Jacobs, Erick v. Dijck, Angelique van de Beuken, Desirée Lemmerlijn, Ahson Jayne Carpenter, Inge Driessen, Mark Verstraelen, Mi- chiel van Genugten, Yvonne Coenen, Séverico Bertin, Alexander Kousema ker, Frédéric Smeels, Saskia Arts, Na- tasja van Vegchel, Judith Gelllngs. Voor het B-diploma slaagden: Peter v.d. Zanden. Micky Buys, Marcel Bas- tiaans, Wouter Egelmeers, Rudolf Wei- tes, Eugenia de Riet, J. Jeurissen-Pe- tit. Tijdens de laatst gehouden raads vergadering van de gemeente Meer- lo-Wanssum nam de raad de vol gende besluiten. Nu de camping „het KarwieQ" te Meerlo een nieuwe eigenaar heeft, wil deze een beter beheer en voor al uitbreiding. Om die uitbreiding goed te kunnen realiseren, was het nodig enkele weggedeelten aan het openbaar verkeer te onttrekken. Daar had de raad geen enkel be zwaar tegen. Ook ging de raad met deze eigenaar een ruiling van grond aan. Elementaire voorzieningen bij die camping zijn nu in aanleg, o.a. en een behoorlijk aantal parkeer plaatsen. Er werden versahiïlende vra gen gesteld over de aankoop van de grond met bedrijfsgebouwen van de voormalige Boerenbond te Meerlo. Maar de raad ging uiteindelijk zon der hoofdelijke stemming akkoord met die aankoop. Ruiling van grond te *Wanssum ondervond geen bezwaren van dë raad. De raad stelde een krediet van 51.566,beschikbaar voor de re constructie van een gedeelte van de Burg. de Weichs havenstraat te Wanssum. De afrastering van het zwem bad te Wanssum kan worden uitge voerd. De raad stelde het Re vraagde bedrag van bijna 3000 gulden be schikbaar. AANKOPEN BESTEMMINGS PLAN KERN WANSSUM Na moeizame onderhandelingen was het wethouder Christiaans ge lukt overeenstemmling te bereiken voor de aankoop van drie bedrijven met opstallen aan de Meerloseweg. Door deze aankopen kan een be stemmingsplan worden gerealiseerd, waarin gedacht werd 42 woningen te bouwen, 30 in de premiesector en 12 in de vrije sector. Verschillende raadsleden wilden meer duidelijk heid omtrent de bestemming. Het kan mogelijk zijn, als het woning contingent zulks toelaat, dat in dat plan sooiale woningbouw wordt ge realiseerd. Verschillende raadsleden konstateerden onduidelijkheden in het taxataerapport van de eigen ta xateur. Dat zal in de toekomst zeker veranderen. Het bleek dat het gemeentebe stuur reeds 17 jaar geleden die grond had willen aankopen, om de bedrij ven uit de kern te verplaatsen. Dat wais niet gelukt totdat het vorig jaar twee van de drie bedrijven op vrij willige basis naar elders gingen. De vraagprijs was 'toen te hoog voor de gemeente, mede omdat projektont- wikkelaars op de markt verschenen. Door het instorten van die markt was nu het aanbod en de taxatie redelijk. Er zal geen bedrijfsschade vergoeding worden betaald. Baron de Weichs de Wenne zou zijn zegen geven als het college de garantie kon geven dat de gebouwen voor 4 ton zouden kunnen worden verkocht. En de heer Hendriks wilde zijn ze gen geven, als de garantie kon wor den gegeven dat de kavelprijs niet hoger zou zijn dan 100 gulden. De raadsvoorzitter kon die garan ties niet geven en bracht daarom het voorstel in stemming. Het bleek dat alleen de raadsnestor op andere grond geacht werd te hebben tegen gestemd. ZUIVERING Het Zuiveringschap Limburg zal geen zuiveringsinstallatie aanleggen in de gemeente Meerlo-Wanssum. Er zal een persleiding worden aan gelegd naar Venray. De raadsleden gaan brengen aan de zuiverings- kregen de uitnodiging een bezoek te installatie te Venray. RONDVRAAG Geen antwoord kregen twee raadsleden op hun vraag waarom het college niet aanwezig was ge weest op de receptie van het „Spel regelteam" van Meerlo ter gelegen heid van het behalen van het lands kampioenschap. De raadsleden von den dat een kwalijke zaak, zeker nu dat achttal had gezorgd voor een goede Meerlo-Wanssum promotion. De renovatieplannen vooi dorpsplein Blitterswijck zijn meld voor DACW subsidie. De verlichting in Geysten in samenspraak met de dorps uitgevoerd. Og nog meer Wch1p krijgen en die te plaatsen op g v van het kerkbestuur vond het lege te ver gaan .Maar er zal l ken worden of er nog een ar M oplossing gevonden kan worden De realisering van het fiet Tienray-Horst kan mogelijk dit worden afgerond. g< VAN 27 MEI 1980 Nr. 21 Na enige omzwermingen is groente- en fruitzaak van H. I sen weer terecht gekomen in Grotestraat, waar deze week nieuwe winkel op de gebruike wijze met bloemen en cad werd geopend. Men kan wel dat vele moeilijkheden wel ra zijn opgelost door deze flinke Een keurkollektie groenten en werd aan de talrijke belangslé den geboden. Te Merselo zal a.s. zondag Pastoor de Bod t het Ma rial) worden ingezegend. Dit beeld is plaatst bij het jeugdhuis. Hie is een triduum vooraf gegaan aan geheel Merselo heeft deelg men. 2e Pinksterdag zal op de Si door de H.E. Pater Provinciaal Ongeschoeide Carmelieten de e< steen worden gelegd van het in bouw zijnde studiehuis. Bij plechtigheid zullen alle vereni gen tegenwoordig zijn. Hemelvaartsdag opende Ven' Mannenkoor haar 40-jarig jubilr met een Galaconcert, zoals Vd11®' het de laatste 35 jaren niet meer beleefd. Aan dit concert werkte mede de soliste Maria Vroemer Arnhem die enkele oud-Holla liederen zong iri een bewericing lor Willem Pijper .Een woord van erc kreeg haar begeleider de heer J Janssen, alsmede het koor, dat oi zijn leiding tot zulk een opmerk ke prestatie ls gekomen. Te Oirlo zijn alle plannen, scheiden enz. enz. voor de kerk ho reed gekomen, zodat binnenkoi u 1 kerk kan worden aanbesteed en lo als laatste van onze kerkdoifve haar kerk hersteld krijgt. uit De wandelaars worden er op Dor attendeerd dat de Geysterse bo Kc alleen openstaan voor degenenfn voorzien zijn van een wandelikt ejt De politie zal er streng op gaan ten, en ook toezien dat het pute d zich houdt aan de voorwaardeq^ de kaart vermeld. rag NOTICIAS RELIGIOSAS El sèbado próximo, el dia 24 mayo, a las tres de 'la tardeel P Juan bautizarè en la Iglesia quial de Oostrum a EMILIO hi** Emilio Moure y Helena Arts; los 001 drinos serèn Juan y Lisette A Imming. El domingo próximo c fiesta de Pentecostén: a las om cuarto, en nuestra capïlla, Of1 lonoseweg 2, Misa con platica y tos en CaStellano. Después de la sa reunion en la pequena sala (pfers querla del Convento). Hast la v e f NOTICIAS CULTURALES El centra sigue su programa que las vacaciones ya estan aeen jjj^ dose. El Padre Juan esmiembro una comdsión municipal de bieni Ver social de los Estranjeros. Si •vr de los resultados que tome con! oon el Padre Juan. Ha Sta la vis eki loe

Peel en Maas | 1980 | | pagina 12