VENRAY BILJ ARTEN S.V.V - JEUGD DUIVENSPORT Vakantie-aktie Harten 5 op TV 4Eb Naaa/ 30 jaar geleden I0FT- EN HONKBAL Frans van de Kamp Financieringen OUD PAPIER V.B.B. Volleberg kampioen 2e klas Jftnale 2e klas is wel spannend test, wat betreft de bezetting de bovenste drie plaatsen, maar Ütatief gezien bleef het gepres- le toch onder dat wat er van vacht had kunnen worden. Na 3 en bleek ail dat van Daal, de ge en Lenssen geen kans meer len op de bovenste plaatsen. Daal zou nog sterk terug ko- door zijn resterende 3 partijen alleen te winnen, maar ook met hoogste algemeen gemiddelde te igen. Door vrijdag twee partijen erliezen viel ook J. Voesten te- P. Martens bracht Lichtenveld eerste nederlaag toe, waardoor beide en de nog ongeslagen P. eberg aan de finale konden be en. Doordat P. Martens ook Vol- een nederlaag bezorgde en echter van Voesten verloor was eker van de 3e plaats en moest jatste partij tussen P. Volleberg W. Lichtenveld de beslissing igen. Deze partij werd door Vol- rg met zeer grote voorsprong onnen en werd zodoende kam- n van de 2e klas. Door zijn ma- prestatie in de finale verspeel- ichtenveld ook nog zijn tweede ts, die met gering verschil in ge- delde naar P. Martens ging. tslag van dit door V.O.P. goed ganiseerde toernooi met respec- flijk matchpunten, algemeen ge- delde en hoogste serie: Volleberg VOP 10 3.580 29 Martens, Leunen 8 3.425 22 Lichtenveld OGO 8 3.384 32 van Daal 't Anker 6 3.910 25 Voesten BIOS 6 3.609 21 de Lange OGO 2 3.723 49 Lenssen SNA 2 3.236 26 van Asten kampioen le klas finale le klas heeft een geheel s verloop gehad als de finale 2e In deze laatste finale van dit en was minder spanning als bij jverige finales, na 4 ronden la- alle deelnemers 3 of 4 punten er de beide koplopers G. van As- L, Jacobs, waarvan laatst- jemde 1 verliespunt had door 'n kspel tegen J. de Beer. G. van n die donderdag de koste par- n,l. 12 beurten 12.50 gem., speel- bleef ongeslagen. Voor „de" zorgden vrijdag J. van Asten Lucassen, in 12 beurten won Asten deze partij met een ge- delde van 12.50, Lucassen die its 10 caramboles tekort kwam, 5 m tot 11.66. Nadat G. van Asten L Siebers verslagen was, had cobs aan een remise genoeg om pioen te worden. Ondertussen J. Lucassen nog twee enorm c partijen, n.l. in 12 en 14 beur- waardoor hij zich zeker wist van plaats In de finalepartij toon- van Asten zich duidelijk de tste en wist zodoende het kam- iischap te behalen voor L. Ja- die gezien de omstandigheden, zeker tevreden zal zijn met de laats. Uitslag van dit door het er goed georganiseerd toernooi respectievelijk matchpunten, al- een gemiddelde en hoogste serie: van Asten BCY 10 8.453 53 (kader) Jacobs Leunen 9 Lucassen Leunen van Asten 't Anker 6 Siebers VOP de Beer DOS 5 Giezen OGO 0 5.648 7.666 5.864 5.283 4.834 5.187 iermede is een einde gekomen het biljartseizoen 1979-'80 dat zaterdag besloten wordt met de wit reiking, die gehouden wordt ifé Martens in Leunen. V.B.B. K rSi.B.B. J A T V E R m M Q Distriktsflnale jeugd 5e klas ae worden voor Venray de eer- maal gehouden in de geschiede- van de biljartsport en vinden a.s. zaterdag en zondag in lokaal van VOP. Het verheugt ook dat twee jeugdleden van doorgedrongen zijn tot deze fi- en wel L. Sijbers en H. Dericks. overige deelnemers zijn: H. Roox Jacobs van Acquit Blerfck; E. tman en P. Thijssen van 't Klöts- Venlo, H. Huys van KOT Reuver K. Haane OBV Horst, oor diegenen die deze jongens het werk willen zien, zijn van ie welkom. Aan spanning zal het list niet ontbreken. iframma komend weekend: nkbalsenioren zondag 18 mei Ven- Cheetahs (Beek), aanvang 14.00, tenkomst 11.45 bij de ldeedloka- (tballjunioren zaterdag 17 med: nrayHSC Nuenen, aanvang 11.00 eenkomst 9.45 op het veld aan de IdBingel. oftballsenioren zij dit weekend (tballadspiranten zaterdag 17 mei >C NuenenVenray, aanvang 10.30 trek 8.45 bij de kantine van SV nray (den Bogggerd). mkbail adspiranten zaterdag 17 mei nrayHSC Nuenen aanvang 14.00, eenikomst 12.45 op het horifcbal- d. lonkbalpuppillen zijn ddt weekend GELD NODIG? KAN U HELPEN BEL 87575 Programma zaterdag 17 mei 1980 Toernooi Venloc: B-combinatie, jongens ontvangen persoonlijk be richt, vertrek 9.30 uur. Toernooi Veloc: Venray Cl, ver trek 9.30 uur. Toernooi IVO: Venray B3, vertrek 9.45 uur. Toernooi Vcnlose Boys Venray C2, vertrek 11.00 uur. Toernooi Grashoek: Venray C3, vertrek 11.30 uur. Prcgramma zendag 18 mei 1980: Toernooi Bleriok: Venray D2, ver trek 12.00 uur. Toerrtooi Neukirchen: Venray E3. vertrek 8.30 uur. Toernooi Sp. Irene: Venray E- comb., vertrek 10.00 uur. Voor de opstelling zie publlkatie bij Dagblad voor Nrd. Limburg. Ons eigen A-B-C-toemooi. Naast ons eigen Al, A2, BI, B2, Cl en C2 elftal nemen hieraan deel: Holthei- mer S.V., Düsseldorf-West, Gemert, Ysselsteyn, Neuss en Hoogland. Het toeriooi begint om 11.00 uur. De fi nales worden om ongeveer 15.30 uur gespeeld. Jeugdleiders die mee willen doen met het jeugcfleiderstoeriooi in Zeil- berg zondag 25 mei a.s moeten zich opgeven bij M. W; lm sen of W. Broers. De trainingen gaan door tot en met maandag 2 juni a.s. P.D.V. DE PEELKRU1SERS Houdeng 30 april 1980. Eerste duif 12.48.52. laatste duif 13.07.20. W. Kusters 1 2 3 10 18 25; Chr. Cuppen 4; H. Crooymans 5 6 9 12 14 15 22 27; G. Janssen 7 20 21; J. Strij- bosch 8 11 13 19 23 26; H. Hermans 16 17 24. Laon 4 mei. le duif 16.53.22, laat ste duif 17.41.00. W Kusters 1 4 7 10; Chr. Cuppen 2 6 11 16 17 18 19 23 25; H. Crooy mans 3 5 8 9 21 22; J. Strijbosch 12; J. Voesten 13 20; P. Strijbosch A 14; J. Maas 15; H. Hermans 24. Inkorven voor Houdeng 15 mei op woensdag 14 mei van 19.45 tot20.15 uur. Mandendienst G. Jansen en J. Voesten. Inkorven Pt. St Max op zaterdag 17 mei van 8.00 tot 845 uur. Manden- dienst dan W. Kusters en C. Pluk. C.C. PEEL EN MAAS Soissons 11 mei 1980. 2848 duiven. 1 G. Linders, Ysselsteyn 1149.538 2 G. Linders, Ysselsteyn 1139.943 3 G. Linders, Ysselsteyn 1135.059 4 H. v. d- Eynden, Ysselst. 1129.276 5 M. Voesten. Zwaluw 1127.441 6 Gebr. Tielen, Horst 1127.240 7 J. van Haren. Zwaluw 1122.503 8 G. Linders, Ysselsteyn 1119.320 9 Bastiaans-Boom Zweluw 1118.339 10 J. Custers, Ysselsteyn 1113.465 Lyceum '64Libanon '50 Zaterdag a.s. speelt Lyceum in de 3e ronde van het Nationale Beker toernooi tegen het Rotterdamse Li banon '50. Tot voor kort deed Libanon '50 nog volop mee in de strijd om de fel begeerde tweede plaats maar in de slotfase van de kompetitie vielen zij, net zoals Lyceum, danig terug en moesten zij uiteindelijk genoegen nemen met een 6e plaats met 41 punten uit 23 wedstrijden Wellicht willen zij zich voor dit zwakke kom petitie-einde revancheren, door goed voor de dag te komen in de sporthal van Servaas. Maar ook Lyceum zal er van alles aan doen om in de 4e ronde (de laatste 32 teams) te ko men en derhalve verwachten wij een erg spannende match. De Ly ceum-spelers zullen de steun van hun supporters ongetwijfeld erg no dig hebben en daarom verwachten we ook een grote opkomst» Ook voor het eerste damesteam staan er een belangrijke bekerwed strijd op het programma. De houd sters van de districtsbeker zullen de goede kompetiitievorm moeten con tinueren, willen zij in Echt tegen Patrick overeind blijven. Dan nog een zakelijke mededeling: heren 1 en 2 trainen vrijdagavond gezamenlijk om 19.00 uur op het Boschveldcollege. Het bekerprogramma voor zaterdag 17 mei: 15.30 PatrickLyceum (dames) 16.30 Lyceum Libanon '50 (heren) in de sporthal van St. Servaas (let op de gewijzigde aanvangstijd). Officials bij deze wedstrijd: Teller: Martien Spee Lijnrechters: Johannes Berhitu en Sander Kooien. Verenigingsnieuws dinsdags voor 12 uur inleveren bij dit blad Reeds vele jaren voert de Zonne bloem jaarlijks de aktie Harten 5. daar bij via radio en televisie gesteund door de KRO. Het gaat om een aktie die het mede moet mogelijk maken dat zie ken en gehandicapten kunnen mee doen aan vakantie en recreatie. De Zonnebloem geeft jaarlijks de moge lijkheid van individuele vakanties en groepsvakanties. Zij organiseert daar toe speciale wegen met verzorgings- groepen. Daarnaast zijn er de vakan ties in aangepaste bungalows of sta caravan. Driehonderd eendags boot tochten. vier Rijnreizen, veertig regio nale ontspanningsdagen met radio- en t.v.-artiesten zijn de verdere mogelijk heden van en met De Zonnebloem. Zoals bekend profiteerden onlangs Ven- rays zieken, bejaarden en gehandicap ten van 'n zonnige vakantieweek, geor ganiseerd door De zonnebloem, in tikenburg te Eindhoven. Mevrouw Mar cellis uit Merselo die deze vakantie week meemaakte heeft haar ervaringen op papier gezet. Het was maar kort dag, toen mevrouw Heit zei. je mag mee naar Eindhoven ais je wilt. Daar werd door mij niet zwaar aan getild en werd ik ingeschreven. Het ouurde maar even. Vveikom op Heihoe!, stond er op de kaart, die zit nu in 't plakboek en wordt bewaard. Broeder Ton van Heugten heeft veel zakcenten nodig voor kaart en zegel, vindt dit niet overbodig. Bij aankomst waren er zoveel vreemde gezichten daar kan ik niet over dichten. Kregen ai meteen een *up tnee of koffie, dat was even een boffie. We werden welkom geheten en aan eikaar voorgesteld met een bloem die de zon voorste.t. ben dochter van i oon van Osch uit De Wieën ging voor mijop de knieën. Meer en mevrouw bchois waren aan wezig en openaen ae vakantieweek voor Venray, in deze fijne streek Hedactie Heel en Maas Kwam ook even; dat zullen we zaterdag in de krant kunnen lezen. Het dameskoor Venrode onder leiding van Dhr. v. d. Tillaart Was meer dan de moeite waard. Ze zongen tweemaal 'n half uur serieus en vol vuur. Het slapen was niet al te best dat wordt wel beter op 't lest. Beloken Pasen met zijn allen naar de kerk een zonnige dag de bloem is sterk Uit Venray de zangers van St. Frans Zongen geweldig, niet met een Franse slag. Wij mochten ook 't Gloria, Credo en 't Sanctus meezingen, ik he bnog niet dikwijls dit alles meegemaaKt, zo n mooie dingen. Voorganger Pastor Hein Nuyens zei: binnengaan, zien en geloven. Dit laatste laat nog wel eens te wensen over. Pastor moest al gauw weer weg, Dat was voor hem en ons een beetje pech. Een Dans-Marietje uit Oostrum gat ballet ten toon, Ze was goed lenig en erg schoon, 's Avonas was Jonan Wiiorink er voor te kienen, Het werd heel laat, lang na tienen. Mevrouw van Biggelaar maakte veel hanawerk voor ons klaar. Mevr. Philipsen werd telebingo Miss negentientachtig Erg leuk, iedereen was aandachtig. Maandag ik doe mijn daagse jurk maar aan, Hij is goed om naar het bos te gaan. We gaan picknikken en een oriëntatierit, Opgaven waar pit in zit, Het weer was mooi, met veel zon. Dat de werkgroep bijna niet zonder voetbaden kon. 'sAvonds gaf het operettekoor uit Eindhoven een concert; we deden met z'n allen niets anders dan loven Dinsdagmorgen het begint al goed, de zon is er weer; 't Is soms opletten in het zalenverkeer Een kaart van thuis ontvangen, Die komt in 't plakboek te hangen. Na het ontbijt zijn we naar de kapel geweest In die geest De priester zei, probeer jezelf te zijn, Kun je het beter aan; al heb je ook pijn. De H. Mis was voor de hr. van Gerven, intentie: het jaar van sterven. Na de middag kwam de fotograaf voor een kiekje te maken van de hele groep Jan, Klaas en Pietje, 's Avonds een Brabantse koffietafel in de boerderij met soep, brood, kaas, zult, vlees, worst alles op een rij. De waard zei: alles staat al buiten. Zo te zien waren de nieuwe gasten biljart-luiten. Bij thuiskomst op Heihoef kregen we de uitslag van oriëntatiereizen Betsie en ik vielen buiten de prijzen. Woensdagnacht ging 't snurken weer op de maat; misschien toch slecht geslapen: 't is maar hoe je daar tegenover staat. Betsie en ik hebben samen zitten graaien in tijdschriften om het plakboek te Verfraaien. Mevr. Konings maakt iedere keer leuke kaarten, Marie-Louise zorgt voor het menu, voor mij en u Het eten uit de keuken is altijd even lekker voor al die lekkerbekken Om dit allemaal te kunnen financie- enr wordt aan alle vakantiegelden in nende Nederlanders gevraagd om vijf gulden (of meer) over te maken op gironummer 11.55,555 ten name van Harten 5, Zonnebloem. Breda. De aktie krijgt weer een spektaku- lair sluitstuk. Zaterdag 17 mei a.s. wordt vanuit de Rodahal te Kerkrade het Harten 5-gala uitgezonden via Ne derland 1. Willem Ruis is de hoofdper soon samen met de quiz-deelnemende echtparen, waarvan een der partners gehandicapt is. Voorts zullen er 1000 zieken, gehandicapten en bejaarden aanwezig zijn, De uitzending begint kort na half acht 's avonds en zal du ren tot plusminus half tien. Na 't rusten dierenpark Animali bezocht alle soorten vogels en dieren in een grote ronde bocht. Echt iets om wat van te leren, hun mooie oons en veren. Vader en moeder aap hadden een baby, toch weer een nieuwe aan het fabriceren. Na het eten kwamen de Meulebeker- muzikanten uit Wanssum met Tiroler muziek op de planken Zuster Lumine kreeg een foto, de eerste prijs voor haar mooiste kledij; Bep 'n versierde stoel voor eb en vloed in 't getij; Ruud jij maar goed opgelet je krijgt nog wel eens je ideeën vet. Donoerdag onder de H. Mis zeide pastor: hij had niet gedacht ons nog eens terug te zien. wenste ons proficiat en zei zacht: dat we alles met elkaar moesten delen dan waren er kleine stukjes voor velen. De anderen zijn naar de paarden, daar ben ik niet zo op gebrand. Werk liever aan het gedicht onderhand. De Joekskapel Efkes Waachte uit Rooi, Verzorgde een carnavalsavond in een fleurige tooi. Kwamen ook met een stikker om de hoek, vo'or ons welbekende koek. Kees maakte de mutsen, mevr. Simons de foto's pasklaar Je kunt 't misschien niet geloven, 't is raar maar waar. Vrijdag, vandaag, is Anton Pieck jarig; om hem te eren zullen we lang zal hij leveh zingen en feliciteren. Vanmorgen in de kapel zei Pastor Hein: zeg maar eens dank je wel. Er kwamen twee gedichten aan te pas; Waarom vraagteken? De zon daar zijn we mee in onze sas. Zaterdag heeft Bep de zon en bloem erbij gehaald die hebben deze dagen niet gefaald. Straks een bonte vrijdagavondtrein met voordrachten in 't groot en 't klein. Hartelijk dank namens allen aan iedereen en staf Het was geweldig, het was af. Morgen gaan we weer naar huis met z'n allen en kunnen daar over coze vakantie kallen. A. Marcellis 'Wereldwinkel' Marktstraat 8 VENRAY geopend: vrijdag 19.00-21.00 ATOOMENERGIE: AFBRAAK VAN DEMOCRATISCHE VRIJHEDEN! Bij het verder invoeren van kern energie komen steeds meer afval stoffen vrij, o.a. plutonium wat erg giftig is en geschikt is om atoom bommen van te maken. Met deze atoombommen kan de staat de eigen bevolking en buurlanden mee chan teren en terroriseren. Maar ook particulieren kunnen plutonium ste len en zo een bom maken en deze dreigen te gebruiken b.v. voor geld. (In 1974 zijn in Frankrijk en de V.S. al 64 bomaanslagen geweest op kerncentrales). Daardoor moeten alle mensen die in een kerncentrale of toeleverings- fabriek werken betrouwbaar zijn. Om dit te weten te komen worden al deze mensen gecontroleerd op: welke vrienden ze hebben, welke kranten ze lezen, of ze geld vergok ken etc. Ze moeten dus heel be trouwbaar zijn, want anders kunnen ze een gevaar opleveren voor de sa menleving. Ze mogen in een kerncentrale net staken, mogen als er iets mis gaat dit niet verder vertellen want dat zou de kerncentrale niet ten goede komen en nog meer mensen zullen tegen kernenergie zijn. Waarom mag het Nederlandse parlement de boeken niet volledig inzien van de kerncentrales in Bor- sele en Dodewaard? Nederland heeft een parlemen taire democratie die gekozen is door de bevolking, waarin dus bij de be sluitvorming van de regering de me ning van het volk naar voren komt Wat kernenergie betreft word: de minister van economische zaken door verschillende instanties gead viseerd o.a. Energie Centrum Ne derland, Landelijke Stuurgroep Energie Onderzoek en Neratoom. Deze instanties zijn allen vóór kern energie en de industrie is er goed in vertegenwoordigd. (Shell zit in alle instanties, daarnaast hebben KE MA, DSM, OGEM, RSV etc. een flin ke vinger in de pap). De instellingen die zich met vei ligheids-, gezondheids- en milieu aspecten bezig houden zijn nauwe lijks vertegenwoordigd. Je kunt je dan afvragen waar on ze democratie is als er enkel geluis terd wordt naar de instanties die voor kernenergie zijn. Dat het groot ste gedeelte van de bevolking tegen kernenergie is, is niet belangrijk voor hun. Atoomenergie is dus niet alleen schadelijk voor de gezondheid on het milieu maar het betekent ouk een afbraak van de democratische vrijheden. Want een toename van het aantal kerncentrales zal leiden tot strenge re bewaking, meer politie, vaker en dieper ingrijpen in het privéleven van de burgers. Je krijgt een 'kwetsbare samenle ving die volledig gecontroleerd moet worden, waardoor onze rechten en vrijheden om zeep geholpen worden. Voor meer informatie: Wereld winkel, Marktstraat 8, Venray, ge opend vrijdagavond tussen 8 en 9 u. of bij Mariet van de Locht, Broek- weg 6a, Venray, tel. 04780-85173. TEN BATE VAN VENRAYS MANNENKOOR KAN MEN BEZORGEN IN DE CONTAINER ACHTER GARAGE VAN HAM, MAASHESEWEG ingang via Bosweg De komende Pinksterdagen (23, 24 en 25 mei worden voor de Werk groep Homoseksualiteit Venray (en hopelijk ook voor vele andere men sen) een bijzonder weekend. In dit weekend wordt namelijk met tal van aktiviteiten het feit herdacht dat vijf jaar geleden de werkgroep werd opgericht. Op 11 juni 1975 werd er namelijk door het Maatschappelijk Advies Sentrum voor Jongeren (MASJ) en de Algemene Hulpdienst (SOS) te Venray een avond m.b.t. homoseksualiteit gehouden. De aanleiding hiertoe was de vraag van een „hulpzoekende" of er in Venray niet iets voor homoseksuelen gedaan kon worden. Beide instan ties wisten hierop niet direkt een antwoord, maar besloten bovenge noemde avond te houden om zo doende een aanzet tot denken te geven. Behalve beide instanties en de hulpvrager waren ook enige men sen van de al bestaande werkgroep uit Venlo en drie 'homoseksuelen uit Venray aanwezig. Als vervolg op deze avond werd. besloten eén eigen werkgroep op te richten, omdat deze Ln de Venrayse gemeenschap onmisbaar bleek te zijn. Op 10 september 1975 werd ge start met de eerste, en nog steeds bestaande aktiviteit van de werk groep; de zgn. huiskamerbijeen komsten. Rond die tijd was de groep al uit gebreid tot 7 personen. In de loop van jaren zijn er nog tal van leden (momenteel zo'n 60) en aktiviteiten bijgekomen. Om dit alles te herdenken en te vieren is het volgende feestprogram ma op touw gezet: VRIJDAG 23 MEI: Tijdens de 'koopavond diverse in fo- en aktiviteitenstauds in de Gro testraat (veel informatieve lektuur en pamfleten, een apparaat waar mee je zelf buttons kunt maken, etc.). Om 20.30 uur een kabaretvoorstel- ling in de grote zaal van de schouw burg door de Nieuwe Komedie, die het stuk „La vie en rose" over de geschiedenis van de homostrijd zal opvoereri. Na afloop is er in de foyer een grote disco- en dansparty. ZATERDAG 24 MEI: In de Grotestraat weer diverse infostands, maar 's middags ook film- en video-voorstellingen in de grote zaal van soos Free Wtheelin, waar men ook broodjes e.d. kan krijgen. Verder nog vele „spontane" en verrassingsakfiviteiten in het centrum van Venray. Voor de zaterdagavond zijn twee feesten gepland. Een Vrouwenleest voor alle lesbiennes, 'biseksuele en UIT PEEL EN MAAS VAN 20 MEI 1950 - No. 20 Venrays Harmonie bracht een muzikale hulde aan Mère Marcella in Jerusalem, daar zij op deze dag (11 mei) voor de 40ste maal de Ven rayse jeugd, na een grondige voor bereiding, geleidde bij hun le gang naar de communiebank. Directeur J. Verstegen met zijn mannen zorgde voor de keurige feestmuziek en pre sident Dr. H. Sala zwaaide haar rij kelijk verdiende woorden van lof en dank toe. In haar dankwoord ge tuigde Mère Marcella dat deze veer tigjarige prestatie in staat te zijn geweest omdat ze zoveel hield van Venray en de bewoners ervan, maar het meest van de Venrayse jeugd. Dinsdag 16 mei stonden alle On derofficieren van het district Ven ray der Kon. Marechaussee aange treden, omdat de districts Adjudant P. E. Rouvroye de dienst met pen sioen ging verlaten. De Districts commandant Kapt. van Odij'k bracht in herinnering dat het juist een jaar geleden was dat de scheidende Ad judant gehuldigd werd met zijn 36 jaren trouwe dienst. Maandag 15 mei ging op de Heide de deuren open van de kleuterschool en 40 peuters werden weliswaar op appelkistjes de eerste beginselen van het matjesvlechten e.d. bijge bracht. De leerlingen van de Am bachtschool hebben al beloofd voor de nodige stoeltjes en tafeltjes te zorgen, dus nog een korte tijd en het initiatief van Rector Wismans zal zijn vruchten gaan afwerpen. In het Sanatorium Berg en Bosch te Bilthoven zijn door het bestuur van Herwonnen Levenskracht vele personen onderscheiden, dli't als dan voor de meer dan 25 jaren verdien stelijke arbeid. Tot een der gehul- digden behoorde ook dhr. J. Peetere uit Venra'y. Te Merselo brak door onbekende oorzaak brand uit in de boerderij van de landbouwer van Hoof. De schuur, grotendeels gedekt met stro, was niet meer te redden. Met ver eende krachten kon het woonhuis door de brandweer gered worden. Landbouwmachines en de voorraad haver gingen verloren. De wet tot verhoging van het in voerrecht op benzine en tot wijzi ging van de motorrijtuigenbelasting is in werking getreden. De benzine prijs die eerste 28 cent was, is ver hoogd tot ongeveer 36 cent. Het land is verdeeld in verschillende zones, waarin de prijzen voor benzine enigszins verschillen. De juiste prijs voor Venray e.o. is 34 cent. Door de politie werden de laatste weken verschillende personen ver- baliseerd omdat het bij hun electri- sche weide-afrastering behorende apparaat niet voorzien was van een ccntrolébewijs, afgegeven door een erkend electrisch installateur. Dat een dergelijke controle nodig 'was, is gebleken, doordat kleine kinderen bewusteloos werden bij aanraking der draden, met een te hoog stroom- gehalte. Onlangs werd er een-aanbesteding gehouden tot de bouw van een ge meenschapshuis te Overloon. Met de bouw zal voorlopig geen aanvang worden gemaakt, daar het bedrag te hoog was. Na de nodige bezuinigin gen zal een nieuwe aanbesteding plaatsvinden. PEEL EN MAAS UW WEEKBLAD heteroseksuele vrouwen uit de wijde omgeving. Optredens van twee bekende Ne derlandse vrouwengroepen (de Haarband en F C. Gerania) en het kabaret van het Venrayse Vrouwe n- kafé. Ook hier zullen broodjes verkrijg baar zijn. Het feest speelt zich af dn het voormalige Surinaamse Ont moetingscentrum in de Antonius- straat. In zaal Prinsenhof (WilheLmina- straat) vindt er een groot Flikkers- feest plaats, waarop iedereen wel kom is. Obk hier diverse optredens van flikkergroepen en disco. Alle avonden beginnen om half negen en de toegang bedraagt slechts vijf gulden per avond. ZONDAG 24 MEI: Voor zondagochtend tenslotte is er een koffieconcert (oftewel Friih- schoppenP vastgesteld in de foyer van de schouwburg, waar o.a. de Haarband zal optreden. Dit concert begint om "half 12 en de toegang is slechts 1.50. Voor tussentijdse informatie: Werkgroep Homoseksualiteit, Kruisstraat 8 tel. 04780-85197 Vrouwen: Zuid'singel 131 tel. 04780-80107. Ook kan men op bovenstaande adressen kaarten verkrijgen voor de diverse aktiviteiten. Geparkeerde auto beschadigd De personenauto van S. uit Ven ray welke geparkeerd stond op de parkeerplaats tegenover het oude ziekenhuis aan de Merseloseweg werd door een ander voertuig be schadigd. Een flinke deuk in het achterportier. Maar de eigenaar van de beschadigde auto kon geen visite kaartje van de veroorzaker ontdek ken. Fietser gewond De 17-jarige mej. J. uit Venray wilde met haar fiets vanaf de Ca- tharinastraat rechtsaf de Gussen- straat inrijden. Zij reed te ver naar links en kwam in botsing met een over de Gussenstraat naderende per sonenauto. bestuurd door de 47-ja- rige K. uit Venray. De jongedame liep bij de botsing dusdanige ver- wendingen op dat ze naar het zie kenhuis moest worden vervoerd en aldaar werd opgenomen- Snelheidscontrole Woensdag in de voormiddag wer den op de Albionstraat te Leunen snelheidscontroles gehouden. Vier endertig autobestuurders werden bekeurd. Snelheden werden gevne- tep van 61 tot 80 km. per uur. Herenfiets gestolen Uit de fietsenslallmg van de Zuid Ooster werd de fiets van de 16-jari- ge v. B. uit Venray gestolen. De jon gen is door die diefstal ernstig ge dupeerd. Inbraak in Rabobank te Ysselsteyn Maandagavond werd ontdekt dat ingebroken was in de Rabobank te Ysselsteyn. De deur aan de achter zijde was geforceerd en daarna had men getracht met een „domme kracht" de nachtkluis te forceren. Dat is niet gelukt. De kluis was niet geopend, zo kon dinsdagmorgen worden vastgesteld. Wel is met de „domme kracht" nogal wat schade aangericht, o.a. aan de stenen muur. De inbraak moet waarschijnlijk zijn gebeurd in de nacht van zondag op maandag. PVC pijp ontvreemd Tussen vrijdag en dinsdag wer den van een afgesloten nieuwbouw, bij het winkelcentrum Brukske, ten nadele van het electrobedrijf Tum- mers-Cremers ontvreemd 2 bossen plastic leidingen (PVC pijp). Totaal ca. 200 meter. Eventuele getuigen van die diefstal worden verzocht zich in verbinding te willen steller» met de politie. Inbraak in tuinhuis Tussen vrijdag en zaterdag werd ingebroken in een tuinhuis en werk plaats gelegen in een bosperceel op de Breehei. Ten nadele van W. uit Venray werden ontvreemd, een krui wagen, een generator, boormachine, decoupeerzaag en gereedschapskist. Damesfietsen gestolen In het afgelopen weekend werden twee niet* afgesloten damesfietsen gestolen, een in de Wïlhelminastraat de andere op de Langstraat. Damestasjes gestolen Zondagavond werden uit de dans zaal „Prinsenhof" twee damestasjes gestolen. Mej. P. uit Meerlo en R. uit Venray waren de gedupeerden. Mej. P. mist sleutels en een porte- monnaie met 35 gulden; mej. R. haar rijbewijs, paspoort, bankpas en por- temonnaie met 50 gulden. Diefstal 5 varkens Tussen zaterdagavond en zondag morgen werden uit de varkensschuur van C. 5 circa vier maanden oude varkens ontvreemd. De toegang tót de schuur was verkregen door ver breking van een ruit. Spelende kinderen op spoorbaan Via de Nederlandse Spoorwegen werd de Venrayse politie gealar meerd, als zouden spelende kinderen stenen leggen op de spoorwegrails ter hoogte van de Smakt. Bestuur ders van treinen hadden die kinde ren met hun gevaarlijk spelletje op gemerkt. Toen de politie arriveerde, waren er geen kinderen meer te ont dekken. Bermbrand Waarschijnlijk is onvoorzichtig heid met vuur oorzaak geweest dat er bij de ingang van het kerkhof aan de Spurkterdijk brand uitbrak in de berm. Doordat voorbijgangers reeds een begin hadden gemaakt met het vuur te bestrijden en de brandweer snel ter plaatse was, kon worden voorkomen dat het vuur zich uit breidde naar het nabijgelegen bos- camplex. Nu bleef de schade beperkt tot een zwartgeblakerde vlakte van 100 meter. Ree gedood Een op de Deumeseweg ter hoog- van de Rouwkuflenweg plotseling overstekend ree moest dat met de dood bekopen. Het dier liep tegen de personenauto, bestuurd door de 22- jarige K. uit Venray. Auto werd licht beschadigd. Weer moest een overstekend ree het met de dood bekopen. Vrijdag morgen omstreeks 6 uur 'kon J. uit Leunen, op de Roef dat grofwild niet meer ontwijken. Het ree werd gedood en de autobestuurder zit nu met de schade.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 9