edelijke kansen voor woningzoekenden - Willem Huldigingswedslrijd S.V.Venray Schoolkrant Voor mensen meteen POELS Voor de derde keer muziekfeesten in Merselo WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Afscheidsreceptie voor Pater Canisius Klacht tegen de Venrayse politie Meubelen Limburgse (burgemeester- werken IDAG 16 MEI 1980 Nr. 20 HONDERDENEERSTE JAARGANG PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN ;AVE DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY )TESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 82727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 27 ct. per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALF JAAR f 10,- UITSLUITEND BIJ VOORUITBETALING Na ruim 30 jaar als leraar geschie denis en bibliothecaris aan het Boschveldcollege werkzaam te zijn geweest, heeft Pater Canisius Vast binder o.f.m. per 1 mei j.l. het onder wijs met pensioen verlaten. Ouders, leerlingen en andere be- lanjgstéllenlen worden volgende week vrijdag van 16.00 tot 17.30 uur in de gelegenheid gesteld in het schoolgebouw afscheid te nemen van Pater Canisius. Pater Canisius Vastbinder, Nijme- genaar van geboorte, kwam in sep tember 1948 naar Venray, als leraar aan het toenmalige Gymnasius I.C. Dat was niet zijn eerste kennisma king met Venray, want als student volgde hij in de eerste helft van de dertiger jaren aan hetzelfde Gymna sium zijn opleiding, terwijl hij ate frater twee jaar woonde en werkte in het klooster der franciscanen. Destijds in 1948 telde het Gymna sium zo'n 250 leerlingen; nu zijn dat er op het Boschveldcollege 1281. Voor all die leerlingen heeft hij jaarlijks het volledige studieboeken-pakket verzorgd. Dat betekende wel, dat, terwijl iedereen op vakantie was, hij met zijn helpers tienduizenden boe ken door zijn handen liet gaan. En als de leerlingen aan het nieuwe schooljaar begonnen, stonden hun boeken netjes kant en klaar. Vraag met wat voor zorg dat is geweest. Naast zijn leraarschap en biHothe- caris, heeft hij in die jaren in Leu nen aan drie pastoors regelmatig as sistentie verleend. Dat dat op prijs werd gestéld bleek in september 1978 ,toen Leunen hem daarvoor huldigde. Nu, profiterend van de mogelijk heden die de v.u.t.-regeling hem biedt 4s Pater Canisius per 1 mei j.l. met pensioen gegaan. Ongetwij feld zal zijn hobby, het verzamelen van postzegels, daar niet onder lij den. En op de afscheidsreceptie zal hij zeker ontelbare handen mogen drukken en de beste wensen voor dfe toekomst in ontvangst mogen nemen. pinkstetVflUeWe Den Haag De werkgroep Zuidelijk Afrika, Venray, heeft bij de officier van jus titie een klacht gedeponeerd tegen het optreden van de Venrayse ge meentepolitie. Op 22 maart j.l. deelde deze werk groep bij het Shell tankstation van Van Haren aan de Maasheseweg in formatiebrochures uit over de rol van Shell in Zuid-Afrika. De werkgroep meende na informa tie ten gemeentehuize dat het tank- Station openbare weg was, en dat het derhalve geoorloofd was daar brochures te verspreiden. De heer Van Haren, beter wetende dat hét tankstation zijn eigendom is en geen openbare weg, sommeerde de heren van de werkgroep zijn terrein te verlaten. Uiteindelijk werden de le den van de werkgroep op verzoek van Van Haren door de politie ge arresteerd en voor verhoor en hert opmaken van procesverbaal meege nomen naar het politiebureau. De werkgroep stelt dat het al het mogelijke heeft gedaan om legaal en binnen de gestélde juridische nor men hun mening (over Shell) ken baar te maken. Niet zij zo stellen ze maar de politie is onrechtmatig opgetreden. Op grond daarvan heb ben ze een aanklacht ingediend te gen dit politieoptreden bij de officier van justitie te Roermond. Kleuren afdrukken Veilig, snel. goedkoop 9 «9 f 0.75 9*13 f 0.90 Alleen gelukte toto s be Was U al bij in Hors! Speciaal adrea voor massief eiken meubelen EXPOSITIE VAN Onder deze titel vindt tijdens de a.s. Pinksterdagen in het Noord limburgse Grubbenvorst een onge wone tentoonstelling plaats. Acht Limburgse burgemeesters, die nog af en toe tijd vinden om hun crea tieve talenten te uiten, exposeren dan n.L hun werk in galerie „Pèdjes- hof" aan de Lottumseweg 24 te Grubbenvorst, even ten noorden van Venlo. De acht heren zijn van Meeuwen te Beek en Bogman te Slenaken, die fotograferen; Steegmans uit Grub benvorst die tekent en Hendriks te Herten die tekent en schildert, Rut ten te Nuth die beeldhouwt en De- fesche te Venray ,Dittrich te Wans- sum en Rutten te Tegelen die schil deren. Omdat het talent het meest na drukkelijk in Noord-Limburg ge situeerd lijkt en omdat deze bijzon dere tentoonstelling in Grubbenvorst plaatsvindt, heeft de streek-VW Noord-Limburg graag het patronage over deze gebeurtenis op zich geno men. Na een welkomstwoord door 'de voorzitter van de streek-VW, mevr. M. H .G van Soest-Jansbeken, zal de Commissaris van de Koningin in Limburg, Dr. J. Kremers de expo sitie openen op vrijdagavond 23 mei a.s. Op zaterdag, zondag en maandag, resp. 24, 25 en 26 mei zal de tentoon stelling (gratis) voor het publiek te bezichtigen zijn tussen 11,00 en 18.00 uur. grote aantal in uitvoering t en op stapel staande nieuw- lannen, is van dien aard, dat tag verwachten dat de huidige tekenden binnen afzienbare een wonng geholpen kun- jorden. deze konklusie komt de Wo- ■eniging Noord Limburg, die gchter bij aantekent, dat in de j situatie op de woningmarkt tiet te voorspellen is, of de ge- nieuwbouwwoningen ook vestingsproblemen zullen Boplossen. kan gezegd worden, aldus de •eniging, dat een groot I reeds lang ingeschreven wo- tekenden eindelijk een, zo door •enste „stekkie" zullen kun- (aan betrekken. MaM 13 Vtervay Grote sortering klokken Kom vrijblijvend kijken p mag zeker niet meer als een schijnsel worden aange- jrt, dat ieder zich zelf respecte- school of scholengemeenschap loolkranrt uitgeeft. Leerlingen t vinden elkaar dan in een ieteam dat wekelijks of maan- het reilen en zeilen binnen fc] verband beschrijft of des- i bekritiseert. Scholengemeenschap „Jerusa- f maakt sinds jaar en dag daar- i uitzondering, totdat .de di- van de school onlangs besloot 'kje te steken voor de weke- verschijning, in verband met inkse" inhoud van de krant. leraren Verhaegh en v. d- Boo- flcten dit niet en traden uit de en met hen stapten ook de k redaktie zittende leerlingen op. schooldirektie kreeg daarmee s een nieuwe redaktie te vor- raardoor de verantwoording |dc inhoud van het blad kwam {gen bij twee leraren, een ouder i directielid. Bij het begin van ^euwe schooljaar zal de nieuwe •ant van start kunnen gaan. en wordt gezocht naar een leerlingen-bemanning van laktiie. t besluit van de direktie heeft tiding gegeven tot een kleine evolutie. Vorige week werden ihoolmuren volgekalkt met leu- |als „Vrijheid meningsuiting is en „Geen censuur ■ant". meerderheid van de redaktie deze manier van protest niet Je noemt en wilde meewerken de leuzen te verwijderen. Een hen vond, dét de direktie hier- ook verantwoordelijk was en le medewerking. De dó rek tie hem mee, dat voor hem geen meer was in de redaktie op te van stopzetting van de sub- t.b.v. de uitgifte van de krant. besluit van de direktie om de van de krant te stoppen zijn oorzaak in het feit, dat de ie zich eens nader ging bera- over de vraag wat er binnen de iemeenschap mis zou zijn gekonstateerd werd, dat het aanmeldingen voor de school verminderde. Ontdekt werd, met name de schoolkrant sterk k deed aan de katholiciteit „Jerusalem" en te veel links zijn georiënteerd. De beleids- angspunten van de scholenge- ;chap zouden daarmee in ge komen. t nieuwe verantwoordelijke re- töeleden zullen nu voor het ver- ïjnen van de schoolkrant-nieuwe- eerstuitgangspunten opstellen wat betreft de inhoud van het Maar eerst zullen leraren, leer- ;n en een ouder gevonden moe- worden die het nieuwe blad zul- (willen) runnen. zijn ingeschreven om de eenvoudige reden dat dan een huurwoning vrij komt. Mocht er met voldoende inte resse bij de huurders zijn, dan ko men ook andere woningzoekenden voor koop in aanmerking. Van deze woningen welke nu in aanbouw zijn .zullen de eerste op leveringen in augustus plaats vin den. Men verwacht in februari alle 107 woningen gereed te hebben. Het eerstvolgende plan van de Wo ningvereniging ligt dan aan de ver lengde Oostsingel. Als men met de aannemer en de provincie overeen stemming bereikt, worden daar 20 Van Dam-woningen gebouwd, met een huusprijs van ca. 270,16 bejaardenwoningen, huur circa 335,- en 76 eengezinswoningen met een huurprijs van 460, BURGGRAAF In plan Burggraaf, westelijk van de verlengde Oostsingel, bouwt Aan nemingsbedrijf Gebr. Janssen 48 Van Dam-woningen. Deze woningen zijn bestemd voor de toekomstige huisvesting van o.a. jongere een- en tweepersoonshuishoudens. De huur prijs zal ongeveer 270,bedragen. De helft van het aantal woningen heeft één slaapkamer, de andere helft de mogelijkheid voor twee slaapkamers. Gebouwd worden 8 woonblokken van 6 woningen 3 op de begane grond en 3 etagewoningen. Verwacht wordt dat deze wonin gen eind oktober gereed zullen zijn. ANTONIUSSTRAAT Aan de Antoniusstraat, op het voormalige terrein van het Gymna sium, is Nelissen bezig met de bouw van 78 kleine en/of bejaardenwo- ningen. Vier en twintig van deze woningen zijn bestemd voor jongere een- en tweepersoonhuishoudens. De overige woningen, gelegen in een drietal woonblokken zijn be stemd voor bejaarden en oudere een- en tweepersoons huishoudens. Huurprijs circa 340,—. De eerste gereed gekomen woningen worden in oktober/november opgeleverd. Het gehele plan is begin 1981 klaar. LANGEWEG Soortgelijke woningen als aan de Antoniusstraat worden er door Ne lissen gebouwd aan de Langeweg. Het betreft bier 6 bejaardenwonin gen. WILLEMSTRAAT Op de leerlingenbouwplaats aan de Willemstraat heeft het Aanne mingsbedrijf Verhoeven 14 bejaar denwoningen onderhanden. Einde deze maand zal de eerst gereed gekomen woning worden opgeleverd. In de daarop volgende weken zul len van de overige woningen de sleutels aan de nieuwe bewoners worden overhandigd. Van deze 14 woningen zijn er 8 toegewezen aan huurders van de z.g. arbeiderswtftiingen waar renovatie- plannen voor ontwikkeld zijn. De overige woningen diienen als wissel woning in de tijd dat de renovatie werkzaamheden verricht worden. Er is op het ogenblik geen enkel zicht op een beslissing van de overheid, of die renovatie wel of niet door kan gaan. Blijft een beslissing te lang uit, dan worden de woningen aan definitieve bewoners toegewezen. Overigens moeten bij deze wonin gen nog al enige openbare werken worden uitgevoerd, als weg- en rioolverlegging en de aanleg van een plantsoentje. DRIVE-IN JONGERENHUISVESTING Zoals bekend zijn er plannen om van drive-in woningen in Brukske, woongelegenheden te maken voor jongeren. Men heeft zelfs drie woon blokken van 5 drive-in woningen daarvoor op het oog. Elke drive-in woning zou dan door 3 jongere pa ren of alleenstaanden kunnen wor den bewoond. Het wachten is echter op het leeg komen van deze drive-in woningen. Nieuwe huurwoningen (in Land- wee rt komen pas gereed begin vol gend jaar. Eerst dan 'kan men de huidige huurders een andere woning aanbieden. Voor zover ze daar in ge ïnteresseerd zijn KERKDORPEN In de sooiale woningbouw wordt er op het ogenblik geen enkele wo ning op de kerkdorpen gebouwd. Plannen zijn er genoeg, variërend van bejaardenwoningen tot premie- A en woningwetwoningen. Voor Merselo staan er in totaal 15 op het programma, voor Ysselsteyn 36, voor Oostrum 15, voor Oirlo 19, voor Cas- tenray 13 en voor Leunen 27. De be doeling is dat in twee fasen gebouwd gaat worden. Voor het eerst direct na de bouwvakvakantie. Maar of dat te verwezenlijken is, blijft op het ogenblik nog een vraag. De aanne mer heeft zijn prijzen ingediend en daarmee stapt de gemeente naar Maastricht om de vergunningen los te krijgen. Volgens insiders wordt dat een zware klus WONINGZOEKENDEN Volgens de gegevens van gemeen te en Woningvereniigng stonden er op 31 maart j.l. 1958 woningzoeken den ingeschreven. Een ontzettend groot getal. Maar nu blijkt dat ruim de helft van deze woningzoekenden netjes onder dak zit, maar wel een andere woning zoekt; of kleiner, of groter, of ergens anders. Dat zijn dus geen urgentiegevallen. De klein ste helft, 970, heeft geen eigen huis vesting. Deze wonen dus bijvoor beeld bij ouders in, of wachten met trouwen tot ze een woning krijgen toegewezen. Ontegenzeggelijk nog een groot aantal. Bij deze 970 wo ningzoekenden bevinden zich 270 al leenstaande jongeren. Deze en ande re een- en tweepersoonhuishoudens zijn veelal aangewezen op de Van Dam-woningen, zoals er in Land- weert en aan de Antoniusstraat ge bouwd gaan worden. Uit boven staande blijkt dat men daar nog wel „even" op moet wachten. Evenals op de gesplitste drive-in-woniingen. Maar of men in afwachting van de voltooiing dan maar moet gaan kraken, blijft een dubieuze vraag. Temeer als men later ervaart dat van die krakers de helft netjes on derdak heeft en slechts (politieke) steun verleent aan hen die werke lijk om een woning zitten te sprin gen. Woningbouw aan de Antoniusstraat Welke dan precies al die bouw plannen van de Wonangvereniging zijn, hebben we hier op een rijtje gezet. LANDWEERT Zoals bekend is Aannemingsbedrijf Verhoeven als eerste in plan Land- weert bezig met de woningbouw Onlangs heeft wethouder Schols daar al de vlag gehesen omdat het hoogste punt in dit eerste bouwplan was bereikt. Dat bouwplan omvat 107 wonin gen, waarvan o.a. 52 premie-wonin gen en 43 woningwetwoningen. Over die premie-koopwoningen heeft de Woningbouwvereniging vorige week een bijeenkomst belegd met aspi rantkopers. Dat werd een drukke „vergadering", waar met veel inte resse geluisterd werd naar hetgeen hier over deze woningen verteld werd. Voor het eerst bouwt de Wo ningvereniging verkoopwoningen. Tot nog toe begaf zij zioh uitsluitend op verhuur-gebied. De woningen hebben een vrij redelijke koopprijs van maximaal 125.000,k.k. Naar gelang het inkomen dat men heeft, geeft het Rijk een jaarlijkse subsi die, zo rond de vijf tot zesduizend gulden. Elk jaar wat minder. In eerste instantie komen als ko pers in aanmerking zij die reeds bij de Woningvereniging als huurder Van Dam-wonlngen In de Burggraaf Voor de derde keer zullen in 't Pink sterweekend de muziekfeesten in Mersélo worden gehouden. Nog meer dan voorgaande jaren, is ge streefd naar een erg gevarieerd pro gramma. Nieuwe onderdelen in hét programma zijn: de jeugdorkesten op zaterdagmiddag, zaterdagavond het Dixielandfestival en op tweede pinksterdag: Oud Merselo. Aan dit muziekfeest wijdden we elders in dit blad ruimschoots aan dacht. Een voorproefje xan „Oud Merse lo" werd j.l. maandag al gegeven toen inwoners van Merselo in ouder wetse kledij, en met kar en paard inkopen kwamen doen op de weke lijkse markt. Dat daarbij nog schar releieren werden uitgedeeld, deed de attractie en de belangstelling nog verhogen. Op donderdag 15 mei, Hemel vaartsdag, speelt SV Venray zijn huldigingswedstrijd voor het beha len van het Eerste-Klasserschap te gen het Tilburgse Willem II. Het elftal van Willem II, dat vo rig jaar op verrassende wijze wist te promoveren, heeft zich in de ere divisie goed kunnen handhaven. Korte tijd werd er in Tilburg zelfs gedacht aan UEFA-cup voetbal toen Willem II gelijk in puntenaantal wist te komen met streekgenoot PSV. Het elftal van Willem II zal met zijn volledieg selectie naar Venray komen. Het zal aantreden met ge- Hoyer, Toine van Mierlo (beiden ex- renommeerde spelers als Arthur PSV), Frans Roemgens (ex-Fortuna SC) en het Tilburgse tallent Bud Broeken. Als extra attrakte zal de wed strijdbal op de stip worden gelegd door enkele parachutisten, die bo ven hét veld gedropt zullen worden. Dit alles zal gesponsord zijn door Levi's jeans. Om te zien hoe de kersverse Eer ste Klasser zich met deze eredivisie club kan meten: De wedstrijd be gint om 16.00 uur op sportpark de Wieen 'te Venray. 'van der Veen Juwelier

Peel en Maas | 1980 | | pagina 1