Venrayse Omroep Stichting VAMOSAVER AGENDA 03 Succes voor Nelipak Zangers van St. Frans op een L.P. BUNKER WERD OPGERUIMD Uitbreiding busdiensten Overloon Oirlose fanfare in het nieuw Nieuws uit Overloon St. Theobaldusgilde Overloon Vloeivelden worden opgeruimd ORGEL COMITÉ VENRAY Ideeën beloond Bonbruck te gast in Ysselsteyn hebben aangemeld, wetende hoe gastvrij de ontvangst in Bonbruck steeds was. De groep arriveert op donderdag (Hemelvaartsdag) en krijgt bij aan komst een maaltijd aangeboden door de inwoners van Ysselsteyn. Op vrijdag zal een rondrit door Nederland worden gemaakt en op zaterdag blijven de gasten uit Bon bruck bij hun gastgezinnen. Op zondagmorgen a.s. zullen de gasten uit Bonbruck weer naar hun „Heimat" vertrekken. Op vrijdagavond zal in het ge meenschapshuis een echt verbroede ringsfeest plaatsvinden met mede werking van de eigen blaaskapel De Smeleblaozers. Op zaterdagavond zal het een echte Beierse avond worden met medewerking van de blaaskapel „Die Holzhackerkapelle" \iit de Rips. Beide avonden zijn uiteraard voor iedereen toegankelijk en op beide avonden zal ook rijkelijk het Beiers bier vloeien, omdat de gasten uit Beieren enkele vaten echt Beiers bier meebrengen. Het bier wordt uiteraard gedronken uit de bekende „Hasskrugen". Hopelijk wordt het weer een echt verbroederingsfeest, waarbij weer menige vriendschapsband hechter wordt aangehaald. Dit jaar werd door het Nederlands Verpakkingscentrum voor de 12e keer de Nationale Verpakkingswed strijd om de „Gouden Noot" geor ganiseerd. Het totaal aantal inzen dingen bedroeg 80. Nelipak Venray wist één gouden en twee zilveren noten in de wacht te slepen. Met goud bekroond werd een ver pakking voor verlichtingsspots. De ze verpakking wordt door Nelipak geproduceerd en is samen met de opdrachtgever ontwikkeld. De jury zegt over deze verpakking: „Met eenvoudige middelen kan een groot aantal uiteenlopende spots aantrekkelijk worden verpakt". Een zilveren noot werd toegekend aan pok een verpakking voor ver lichtingsspots. Deze verpakking be staat uit 3 delen die onderling uit wisselbaar zijn. Voor elk type spot is op deze manier een verpakking samen te Stellen. De tweede zilveren noot werd toe gekend aan een verpakking en op- bergset voor 4 flesjes testserum (im muun reagentia) ontwikkeld voor het Centraal Lab. van de Bloedtrans fusiedienst van het Nederlandse Ro de Kruis. De jury zegt van deze verpakking: „Een goede integratie van transport en verbruik. Na opening een goede stabiliteit, waarbij tevens aandacht is besteed aan de veiligheid". Vorige week donderdag reikte Pierre Janssen de kristallen tro- pheeën met bijbehorende oorkondes uit. Dat gebeurde in de foyer van de Julianahal op het Utrechtse Jaarbeurs terrein. boekhandel van den munchhof ts ooh dinsdags de gehele dag geopend Zaterdag j.l. was het dian zover. De zangers en zangertjes van St. Frans gingen een professionele op name maken voor een L.P. Een plaat uiteraard voor het gewaardeerde publiek dn Venray en omgeving. Als zingende ambassadeurs van Venray en Limburg neemt men deze plaat mee op de toernee naar Frank rijk die op 6 juli a.s. in de Notre Dame van Parijs begint. Een dergelijke promotion kan eind 1980 worden voortgezet tijdens de geplande reis naar Curacao en mis schien zelfs naar.Mexico. Een plaat heeft twee kanten na tuurlijk Enerzijds komt er een re ligieus programma, terwijl op de an dere kant profane liederen voorko men. Uiteraard is zo'n opname een hele opgave voor de jeugdige sopranen en-alten, voor de tenoren en bassen, maar evenzeer voor diligent Wim Buys. Aangevangen om 9.30 uur leek het aanvankelijk avondwerk te worden. Doch om 17.30 uur kon men tevreden bij de kapel van St. Ser- vatius de bordjes „Stilte s/v.p. op name" verwijderen. Opvallend was de inzet, de concen tratie en het goede gedrag van de jongens. De Zangers van St. Frans Staan garant voor kwaliteit en rékenen mi op een voorspoedige verkoop. Voor intekenen en inlichtingen bij H. Fijneman, Hubertusstraat 23, Venray, tel. 84578 en overige be stuursleden en leden. Gewonden bij botsing De 49-jarige autobestuurster mevr. H. uit Maasbree, verleende, komen de vanaf de afrit van de Deumese- weg op de Leunseweg geen voor rang aan de personenauto, bestuurd door de 28-jarige mevr. C. uit Horst. Deze kon niet meer uitwijken en botste tegen de flank van de eerste auto op. Mevr. H. uit Maasbree moest met zware verwondingen naar het ziekenhuis worden ver voerd. Venrayse brandweerlieden moesten haar eerst uit haar benar de positie bevrijden. De andere be stuurster werd ook gewond naar het ziekenhuis vervoerd, maar kon later naar huis worden vervoerd. Beide auto's waren total loss. Bromfietser gewond De 37-jarige mevr. V. uit Nieu- wenhagen reed met haar auto over de Rondweg op het Brukske. Achter haar reed de 16-jarge bromfietser R. M. uit Venray. Tóen de autobestuur ster richting aangaf om naar links de Ravelstraat in te rijden, reed de bromfietser haar voorbij en op dat moment ontstond er een botsing. De bromfietsbestuurder werd gewond naar het ziekenhuis vervoerd, maar kon later naar huis worden overge bracht. Kneuzingen bij botsing De 12-jarige fietser D. uit Venray verleende op de kruising Westsingél- Kempweg geen voorrang aan de per sonenauto bestuurd door K. uit Meerlo-Wanssum. Bij de daardoor ontstane botsing liep de fietser di verse kneuzingen op maar kon na medisch behandeld te zijn naar huis worden vervoerd. De fiets werd zwaar en de auto licht beschadigd. Eind vorige week, begin deze week heeft men „de bunker" in de Grotestraat, tussen Den Engel en Barteis gesloopt. Dit geschiedde me de op aandringen van de winke liersvereniging en de Z.O. die dit •bouwsel een onding vonden. De herbeStrating zal tegelijk ge schieden met de bestrating van het Henseniusplein welke tot ongenoegen van de aanwonenden, nog steeds op zich laat wachten. Bij het tankstation aan de Deur- neseweg te Ysselsteyn werd een po ging tot inbraak ontdekt. Waar schijnlijk zijn de inbrekers in hun werk gestoord. Voor de eigenaar een geluk, want nu ontbrak er niets. Postbus 320 - Venray St. Anna: psychiatrisch centrum Venray: maandag van 15.00 tot 16.30 uur „Voor iedereen voor elk wat wils",*- een programma van lichte mu ziek. donderdag van 15.00 tot 16.30 uur Nieuws en aktualiteiten waarna het verzoekplatenprogramma. vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur: nieuws en het programma fijne luistermuziek. St. Servatius; psychiatrisch centrum Venray: vrijdag van 15.30 tot 17.00 uur: nieuws en informaties; vervol gens het programma fijne luister muziek. Tot slot het programma „Zomaar Muziek"- met het verzoekplaten- programma. De Kruuze: geriatrisch centrum. Venray: dinsdag van 15.00 tot 16.00 uur het programma fijne luistermuziek. vrijdag van 15.00 tot 16.00 uur het programma nieuws en informaties en het programma Verzoekplaten. St Elisabethziekenhuis te Venray: te beluisteren via kanaal 4: dinsdag van 10.15 tot 11.00 uur het programma fijne luistermuziek. donderdag van 10.15 tot 11.45 uur: speciaal programma voor de jeugdige luisteraar. vervolgens nieuws in infor maties, het verzoekplatenprogramma. Zij die personen uit de hierboven genoemde instellingen een muzikale groet willen brengen, kunnen dit doen door een briefje te schrijven naar de Venrayse Omroep Stichting, Postbus 320 te Venray. Gelieve wel duidelijk te vermelden naam, kamernummer, afdeling van het betreffende ziekenhuis van die genen voor wie de plaat bestemd is en wie de afzender is. Bosbrand jes Venrays politie moest weer in ak- tie komen voor kleine bosbrandjes o.a. bij de afrastering van een bos perceel bij het psychiatrisch cen trum St. Anna en bij bermbrand na bij de Hoopweg. In beide gevallen konden omwonenden en passanten het begin van brand in de kiem smo ren terwijl de brandweerlieden voor de nablussing zorgden. Nogmaals wordt er op gewezen dat men de uiterste voorzichtigheid moet betrachten met vuur in de na bijheid van bermen, bossen en strui ken. Door de droogte van de laatsrte weken is het zeer brandgevaarlijk geworden. Op zaterdag 17, 24 en 31 mei zal de Zuidooster op lijn 28 naar Over loon in de namiddag twee retour- ritten gaan rijden in aansluiting op de treinen te Oostrum NS. Een ver- kleine copie van de dienstregeling drukken we hierbij af. Over eventuele wijzigingen met ingang van 1 juni, wanneer de nieu we dienstregelingen van trein en bus ingaan, hopen we de lezers nog tijdig te berichten. Wl JZIGINGSBLAD no/ op het busboekje ,79/'80 Zaterdag Plooi* en holte ritnr. 28013 28019 trein van Nijmegen A 13.01 16.31 trein van Venlo A 13.00 16.30 Oostrum, Station NS V 13.04 16.32 Venroy, Brukske 13.08 16.36 Venray, Autobutltotion A 13.12 16.40 Venray, Autobusstotioo V 13. 14 16.49 Overloon, Oorlogsmuseum A 13.25 17.00 TERUG Ploot* en holte ritnr. 28014 28020 Overloon, Oorlogsmuseum V 13.27 17.02 Venray, Aulobusstation A 13.38 17. 13 Venroy, Autobusstot ion V 13.45 17. 15 Venray, Brukske 13.4? 17.1? Oosrrum, Station NS A 13.53 17.23 trein noor Nijmegen V 14.00 17.30 trein noor Venlo V 14.01 17.31 Hemelvaartsdag presenteert de Fanfare Ons Genoegen uit Qirio zich aan de bevolking in haar nieuwe uniformen. Dat gebeurt tijdens een oohtendeoncert in zaal De Ruif van 11.45 tot 13.00 uur. LUIZENMARKT IN OVERLOON Op zondag 18 mei a.s. organiseert buurtvereniging „De Pritter" uit Overloon haar jaarlijkse luizen- markt. De spullen hiervoor worden opgehaald in Overloon op zatCTdag 17 mei vanaf 9.30 uur. Naast de luizenmarkt zullen er nog diverse andere kramen worden opgebouwd voor o.a.: diverse kin derspelen, zoals touwtje trekken, grabbelton, enveloppenstand en na tuurlijk de suikerspin. Er kan ge sjoeld worden voor 3 leuke prijzen en men kan meedoen aan een spelle tje eenentwintigen. Kortom voor elk wat wils. U kunt eventueel de hele dag op de Pritter doorbrengen, want voor een natje en droogje wordt, zoals gewoonlijk, ook goed gezorgd. Om 4 uur begint er een groot barbecue-feest, waar iedereen in de gelegenheid wordt gesteld óm zelf zijn vlees te braden. Dit kan men uiteraard ook laten doen. Tijdens het barbecuen, om 7 uur, vindt de trekking plaats van de grote loterij met als hoofdprijs een kom pleet tuinameublement. Dit alles vindt plaats in de Pater Bleysstraat en Jan Hendrickxstraat en begint om 11.30 uur. De entree is gratis. OPROEP AAN ALLE JONGENS EN MEISJES VAN 10 JAAR EN OUDER Voor de opleiding van klaroenbla zer, drummer of majorette kan men zich thans weer opgeven in het Gil- dehuis. Dit kan gebeuren op donder dagavond of zondagsmorgens. Ook voor de ouderen die belang stelling hebben voor het Gilde is er nog plaats. Ook hier kan men ven deliers en/of sChutters gebruiken. Opgave kan op dezelfde wij zo ge beuren als hierboven genoemd of bij de sekretaris waar U ook alle ge wenste inlichtingen kunt krijgen. Sekr. is A. Meijer, Zandstraat 2a. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo próximo celebraremos la fiesta de la Ascención de Nuestro Senor; a las once y cuarto, en nues- tra capilla, Overloonseweg 2, Misa con platica y cantos en Castellano por él descanso eterno de la alma de Diego Partida Cabeza, el padre de Da. Isabel. El sabado el dia 24 de Mayo, en la Iglesia paroquial de Oostrum, a las tres de la tarde el Padre Juan bautizara a Emilio, hijo de Emilio Moure y Helena Arts. Los padrinos los familiares que les ofre- cen un convite en su casa. Hazen- donkstraat 20, Oostrum. Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES El domingo el dia 18 de mayo, en el campo de fütbal de Santa Ana, las mad res espanoles jugarén un partido dte fütbal contra sus hijas a las tres de la tarde. El entrenamiento ya ha empezado. Hasta la vista y suerte! ZONDAGSDIENST HUISARTSEI Van zaterdagmorgen 8 uur tot zoi nacht 12 uur neemt waar voor de tiënten van de huisartsen Bloenu Franken. Lankveld, van Thiel. de Mu Keizer en Wittgen Hemelvaartsdag A.P.G. FRANCKEN Allegrostraat 43, telefoon 82824 Weekend van 18 mei: E. de Muynck-Keizer Mgr. Nolensstraat 4, Venray, tel. 8C Weekenddienst voor de patiënten de huisartsen Beckers, Corver, 1 C3uteren, De Vocht en Schmeet Hemelvaartsdag: P. F. Corver Oostingel 6, Venray, tel. 81393 Weekend van 18 mei: J.W. DE VOCHT Henseniusstraat'13a, tel. 81878 Voor spoedeisende gevallen kunt de genoemde data bij de genoei doktoren terecht: 's morgens van 10 tot 11 uur; "s middags van 17 tot 18 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN APOTHEEK DE MONNIKSKAP Palerslaan-hoek Patersstraat, tel. 80 van 'heden vrijdagavond 18 uur tot gende week vrijdag. ZONDAGSDIENST GROENE KB Venray, Meerlo en Wanssnm Op Hemelvaartsdag: Mej. Zr. M. VERHEMEN telefoon 04780 - 81269 In het weekend van 18 mei: I Mevr. Zr. M. Jeuken-Janssen telefoon 04780 - 81269 UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS De Clockert, Bergweg 4, VenraA. Geopend van maandag tot en mi lil vrijdag van: 08.30 tot 09.00 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. In het weekend uitsluitend via wijkverpleegkundige van de dagsdienst. SPREEKUUR WIJKVERPLEEGKUNDIGEN Iedere morgen van 08.30 tot 09.0) behalve in het weekend. Na 09.00 uur kunnen eventuele richten gedurende de gehele worden doorgegeven via tel. 81 GEZINSVERZORGING KN BEJAARDENHULP Wcstsingel 5 Venray tel. 04780-88 spreekuur maandag t.m. vrijdag 9 tot 10 uur. KRAAMCENTRUM HORST-VENRAY telefoon 04709-1324 VERLOSKUNDIGE DIENST Vroedvrouw Stevens-Helnen Merseloseweg 23. Venray telefoon 04780-81152 VERLOSKUNDIGE Mevr. A. M. F. T1ggeloven-KuUp« Florishof 23 Venray telefoon 04780-82411 Spreekuur elke donderdag van 2 uur In De Clockert. volgens afspr Eveneens op afspraak, tel. 83859 81269 SPEEKUUR DIETISTE Uitsluitend op afspraak via tel. I KINDERDAGVERBLIJF „DUIMELOT" Heuvelstraat 7 Venray tel. 87111 Geopend van ma tm vr 8.00 17J MASJ HULPVERLENING a. JONGER Hoenderstraat 33 Venray telef. Open op ma wo en vr van 10 - 21 J •op dl en do van 10 -19 uur 24 uur per dag telefonisch bereikt ook in de weekenden. Maandag j.l. is M. van Rattingen b.v. in opdracht van het gemeente bestuur begonnen met het afwerken van de vloeivelden. Het slib zal wor den afgevoerd naar de voormalige püinplaats Venray's Broek waar het voor afdekking van het in de loop der jaren gestorte vuil zal dienen. Daarna zal de verdere afwerking Poging tot inbraak Enige tijd geleden hebben wij aan ,U bericht, welke plannen er bestaan, i.v.m. orgelconcerten in 1980. Het eerste concert wordt gegeven op donderdag 29 mei a.s. om 20.30 uur in de Grote Kerk. Dan concerteert d'e bekende orga nist Louis Toebosch uit Breda, met werken van Bach, Franok, Piemé, Milhaud. Naast Bach dus hoofdza kelijk werken uit de Franse littera tuur. Volgende week komen wij nog na der op dit concert terug. De volgende concerten dit jaar zul len worden gegeven op donderdag 26 juni en op donderdag 18 september, steeds om 20.30 uur. Op 26 juni bespeelt Ad van Sleu- wen het orgel m.m.v. Renée Karto- dirdjo (sopraan) en Marlies van Woerkum-C la assen (mezzo-sopraan). Het concert op 18 september wordt verzorgd door Joost Langeveld, met medewerking van Henk Meyer (ho bo. Alle concerten zijn gratis toegan kelijk. De ideeënbuscommissie van Rank Xerox Venray keerde twee belang rijke beloningen uit. In totaal 5.050. De grootste beloning was voor O. Karagözyan uit Venray, werkzaam bij de kwaliteits-groep. Hij ontving uit handen van de heer F. Stollman, hoofd personeelszaken, een beloning van 3.300,De beloning was vast gesteld op 3.800,maar er was al eerder een voorschot van 500, aan heni uitbetaald. Het tweede idee is even simpel als effektief en werd beloond met 1.250,Het voorstel had betrek king op een nieuwe testmethode van papier. De inzender was C. Willems uit Oostrum. openbare bibliotheek venray afd. voor volwassenen Julian&singel 33 - Venray - tel. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten: Becher, Udo. Antieke modeltreinen. Platenboek waarin een overzicht wordt gegeven van modellen uit de periode 1860-1940. Chess, S. Dochters; voor ouders die hun dochter willen opvoeden tot onafhankelijke vrouw. Christie, Agalhe. Het leven van Aga tha Christie; haar autobiografie. Coppens, M. Rondom de Peel Foto boek. Mason, R. H. Fotojaarboek 1980. Morreau, L. J. Bolwerk der Neder landen, de vestingwerken van Maastricht sedert hert begin van de 13e eeuw. Schmidt, A. Haken van A-Z; voor alle leeftijden en alle seizoenen. Volken, vorsten en profeten; de mensen van de bijbel - hun leven, hun geloof. Wereldschokkende drama's. Be schrijving van dramatische ge beurtenissen zoals natuurrampen, oorlogen, epidemieën, die de mens heid in de loop der geschiedenis hebben getroffen.. Wolman. B. B. Kinderangsten; laat uw kind opgroeien in zekerheid en zelfvertrouwen. Beschrijving van oorzaken en symptomen van kinderangsten, aangevuld met suggesties voor ouders en opvoe ders hoe te handelen. van de oude püinplaats ter hand worden genomen. Zoals bekend hebben Gedeputeer de Staten toestemming gegeven tot het opruimen van de vloeivelden en het storten van het slib op de voor malige püinplaats. Daarvoor is on der verantwoordelijkhied van Gede puteerde Staten door Provinciale Waterstaat een onderzoek ingesteld naar de samenstelling van het slib. Uit het onderzoek is gebleken, dat de vloeivelden niet ernstig zijn ver ontreinigd door giftige stoffen. Be paald is, dat behalve het slib ook on geveer 30 cm. van de onderliggende zandlaag moet worden afgevoerd. In totaal moet 17.000 m3 slib en zand worden afgevoerd, hetgeen 1700 vrachten betekent. Het werk moet vóór 1 juli zijn vol tooid. Daarna worden de voormalige vloeivelden, die eigendom zijn van Rank Xerox, geëgaliseerd. Wie nu op de oude vloeivelden een kijkje gaat nemen zal konstateren, dat gras enonkruid, maar ook struik hout volop groeit. De laadschop- machinist wees ons op een broeden de eend, midden in het vloedveld. Hij rijdt er met zijn zware machine in een nette boog omheen. Reeds jaren bestaat er een spe ciale band tussen Ysselsteyn en Bon bruck in Beieren (Did.). Deze band is ontstaan door em. Pastoor Jans sen uit Ysselsteyn en Mgr. Kohl uit Bonbruck, die regelmatig met een groep uit Beieren het oorlogskerkhof te Ysselsteyn bezocht. Enige jaren geleden is op intiatief van de blaaskapel van Ysselsteyn de vriendschapsband me' Bonbruck weer aangehaald. Dat heeft daarin geresulteerd, dat de blaaskapel „De Smeleblaozers" met een groot aan tal inwoners van Ysselsteyn reeds driemaal een meerdaags bezoek aan Bonbruck hebben gebracht. Ook veel inwoners van Bonbruck zijn reeds te gast geweest in Ysselsteyn en uit de diverse kontakten zijn hechte vriendschapsbanden ont staan. Menige Ysselsteyner heeft zijn vakantie bij vrienden in Bon bruck doorgebracht. In het kader van deze vriend schapsband zullen 52 inwoners uit Bonbruck deze week drie dagen te gast zijn in Ysselsteyn. Zij zijn allen ondergebracht bij gezinnen in Ys selsteyn, die zich daarvoor spontaan PROGRAMMA VAN 16 Vrijdag 16 mei: Zaalvoetbalcompetitie 20.30 Wetteling 2Bamev. Eierh. 19.30 Wetteling 3Stappers '21.30 Wetteling 4—SVCB 2 22.30 Electro JanssenFCPR 2 Zaterdag 17 mei: 09.30-12.00 Badminton Za a 1 voetba lcompetitie 12.00 Ford Oldtimer-Gem. Venray 13.00 FCPR 1Electro Janssen 1 14.00ZiekenhuisD'n Aide Hoed 15.00-19.00 za a 1 voetbaltoernooi L.D.T. met 8 teams 19.00-20.00 PTT zaalv. vr. 20.00-21.00 Wetteling zaalv. rekr. 21.00-23.00 Opbouw judo Zondag 18 mei: 09.00-19.00 Judotoernooi Judovereniging Venray 19.00-21.00 Batu Badaun zaalv. vr. 21.00-23.00 Funny Fahion zaalv. Maandag 19 mei: 17.30-18.30 Manual tr. TOT EN MET 23 MEI 1830-21.30 VC Rooy tr. zaalvoetbal vriendsch 21.30 Vlakwater 2Koetshuus 22.30 Wetteling 1—Wetteling 5 Dinsdag 20 mei: 18 00-21 00 VC Rooy tr. 21.00-23.00 Badminton 23.00-24.00 zaalv. vr. Woensdag 21 mei: 19.30-22.00 Badminton Zaalvoetbal vt.: 22.00 Wetteling 4—FC Hento 23.00 Wetteling 5—PTT Donderdag 22 mei: 18.00-21.30 Manual tr. 21.30-23.00 VC Rooy tr. 23.00-24.00 zaalv. vr. VrUdag 23 mei: Zaal voet balcompetitie (onder voorbehoud) 19.30 Rabóbartkd'n Aide Hoed 20.30 Vlakwater—GFC '33 2 21.30 SVCBElectro Janssen 22.30 FC HerVto—Ford Oldtimer

Peel en Maas | 1980 | | pagina 14