GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting GROEPSLEID( ST )ER WET OPENBAARHEID VAN BESTUUR OP 1 MEI IN WERKING GETREDEN GEMEENTE STIPPELT BELEID UIT VOOR DE TOEKOMST Militaire oefening Van 19 tot 22 mei a.s. wordt met enige militaire voertuigen een oefe ning gehouden in de gemeente Ven- ray- Overleg met de eigenaren van eventueel te gebruiken particuliere terreinen heeft inmiddels plaats ge vonden. In het onverhoopt geval van schade gelieve U contact op te ne men met de Gemeente Venray. De claims worden dan doorgestuurd naar de Provinciaal Militair Com mandant van de provincie Limburg. Gemeentelijke sportaccommodaties Hemelvaartsdag (15 mei a.s.) zijn de gemeentelijke sportaccommoda ties gesloten, m.u.v. het gemeentelijk combi zwembad (buitenbad). Dilt is geopend van 10.00 - 18.00 uur. Ophalen van oud papier Op het ogenblik zijn verschillende verenigingen bezig met het op een of andere manier verzamelen van oud papier ter versteviging van hun kas. Omdat de gemeente wil nagaan of en in hoeverre het verzamelen van oud papier op een gecoördineerde manier kan gebeuren, dient men op de eerste plaats te beschikken over gegevens over de wijze van verza melen op dit moment. Daarom worden bestuurders van verenigingen, die zich bezighouden met het inzamelen van oud papier verzocht, hierover contact op te ne men met het Bureau voorlichting van de gemeente. Men benoeft alleen maar te weten welke verenigingen zich hiermee bezighouden en op wel ke wijze de inzameling geschiedt. Bouwvergunningen aangevraagd Bij burgemeester en wethouders zijn aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende plaa c.q. vooruitlopend op een in voorberei ding zijnd plan bouwvergunning te verlenen voor: het verbouwen en uitbreiden van de woning en het uitbreiden van de berging aan de Montgomery- strakt 6 t.n.v. J. L. M. Jacobs; het bouwen van een scheidings muur aan de noordzijde van per ceel sectie L 444 naibij de Lang straat 28 t.n.v. M. W Muysers; het verbouwen van de woning het bouwen van een garage aan de Hoofdstraat 30 t.n.v. E. R. M. Achten het bouwen van een varkensstal aan de Steegse Peelweg 87 t-n.v. E. Emonts; het bouwen van een varkensstal aan de Haag 12a t.n.v. P. W. Poels; het bouwen van een varkensstal aan de Meerselsepeel 2 tn.v. M. Drabbeis; het bouwen van een carport aan de Sanshofstraat 46 t-n.v. J. G. P. van Daal; het bouwen van een carport aan de Sanshofstraat 44 tn.v. J. van de Velde; het bouwen van een transforma torhuisjes aan het pomphuisje op de hoek Kempweg/Hardeweg t.n.v. N.V. P.L.E.M. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 19 mei 1980 gedurende veertien dagen voor iedereen ter inzage bij de afde ling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Gedurende deze ter mijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wet houders worden ingediend. Venray 16 mei 1980 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche Welzijnsplanning en culturele verenigingen Als gevolg van vertraging bij de uitwerking, zullen de verslagen van de gesprekken met de culturele ver enigingen en organisaties later dan toegezeogd aan de betrokken bestu ren toegezonden worden. Bij ont vangst van de verslagen dienen de verenigingen na te gaan of de gege vens korrekt zijn en of er nog aan vullingen zijn. De volgende vergadering van de werkgroep facetplan cultuur is a.s. woensdag 4 juni om 16.15 op kémer 226 van het gemeentehuis. Bouwvergunningen verleend Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 14 mei 1980 voor de navolgende bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgif te van een van deze bouwvergunnin gen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedurende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratie ve Rechtspraak Overheidsbeschik kingen (AROB) een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders. het bouwen van een woning aan Moerslag 22 tn.v. A. P. M. van Vegchel; het bouwen van een woning aan Moerslag 24 t.n.v. A. Swinkels; het verbouwen van de woning Horsterweg 14 t.n.v. Th. G. Vul- lings; het verbouwen van de woning Kempweg 47 t.n.v. P. M. G. Lins- kens; het plaatsen van een antennemast aan de Julianastngel 39 t.n.v. L. G. M. van Ham; het bouwen van een vogel verblijf met tuinmuur aan de Pastoor van der GaetStraat 7 t.n.v. L. M. Hermsen; het aanbrengen van een dakkapel op de woning Morenahof 6 tin.v. A. G. A. Bongers; het bouwen van een hobby-kasje aan de Geysterseweg 14 t.n.m. J. H. Comelissen; het bouwen van 33 premie-wo ningen in Landweert tn.v. B.V. Ontwikkelingsmij „De Heem Ne derland"; het bouwen van een carport aan de Herenpasweg 6 t.n.v. G. P. M. Oudenhoven; het bouwen van een woning aan Moerslag 5 t.n.v. M. J. M. C. Merkx. Venray, 16 mei 1980 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche Afscheid van de brandweer Na respectievelijk 21 en 13 jaren brandweerdienst hebben de heren W. M. Swinkels en L. G. Rongen op vrijdag, 9 mei jl. afscheid genomen van de Venray se brandweer. De beide scheidende brandweer lieden en 'hun gezinnen waren met brandweervoertuigen thuis afge haald en werden in aanwezigheid van de korpsleden met dames door burgemeester Defesche in Prinsen hof toegesproken. De burgemeester belichtte daarbij de brandweerloop baan van betrokkenen. De heer Swinkels die alle brand weerdiploma's tot en met hoofd- branwacht behaalde en daarnaast enkele speciale getuigschriften, heeft vier jaar de functie van bevelvoer der vervuld. De heer Rongen mag het tot zijn verdienste rekenen dat hij 13 jaar geleden, toen de brandweer onder bezet was, op verzoek dienst heeft genomen. De burgemeester dankte beiden voor hetgeen zij gedurende en door hun brandweerdienst voor de ge meenschap hebben gedaan. Die woorden werden onderstreept met de overhandiging van een gratifica tie en de benoeming tot „lid van ver dienste". De heer Swinkels ontving daarbij voor 20 jaren brandweerdienst nog tevens de bronzen brandweergesp. Ook de echtgenoten van de schei denden werden in de woorden van dank betrokken. Zij ontvingen een bloemstuk voor het feit dat zij het mede mogelijk hebben gemaakt dat him mannen op de meest ongelegen uren hun brand wee rtaak konden vervullen. De commandant van de brandweer, de heer Th. H. Manders, kenschetste het tweetal op zijn eigen wijze en getuigde daarbij van dank en hulde. Tot Slot gaf de brandweervereni ging, in de persoon van de heer J. H. C. van den Heuvel, acte de pré- sence en mochten de echtparen Swinkels en Rongen de gelukwensen van de aanwezigen, waaronder het cadeau van de betreffende brand weerploeg, in ontvangst nemen. In verband met het toenemende aantal leerlingen op de openbare kleuter- en basisschool „De Keg" in de wijk Vellum kan met ingang van 1 augustus ge plaatst worden, een (ONDERWIJZER(ES) MET VOLLEDIGE ONDERWIJSBEVOEGDHEID) voor de bovenbouw. De school werkt volgens de principes van het Jena-plan. Inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij de schoolleider, Bert Broens, te lefoon 04780-64796 (school); 04780-85475 (privé). Sollicitaties kunnen tot 10 dagen na het verschijnen van deze advertentie ge richt worden tot het college van burgemeeser en wethouders, Maasheseweg 1, postbus 500, 5800 AM VENRAY, onder vermelding van het vakaturenummer PZ-179. Op 1 mei j.l. is de wet openbaarheid van bestuur in werking getre den. Vanaf die dag heeft ,,de burger" een NIEUW RECHT namelijk om kennis te nemen van informatie, waarover de overheid beschikt. Iedereen kan bij een Nederlands overheidsorgaan (van rijk, provincie of gemeente) om informatie vragen, die in documenten is opgeno men. Aan de ene kant het RECHT van de burger of informatie te vragen, aan de andere kant de PLICHT voor de overheidsorganen om de burger gevraagd en ongevraagd informatie te ver schaffen. Al vele jaren verschaffen de voorlichtingsdiensten van depar tementen, provincies en gemeen ten zoveel mogelijk gevraagd en ongevraagd inlichtingen. Er was echter geen wet, die zei, wan neer een verzoek om informatie moest worden ingewilligd en in welke gevallen de overheid zo'n verzoek mocht weigeren. Bovendien moest de burger met een afwijzing van zijn verzoek ge noegen nemen. Hij kon nergens in beroep gaan. BEROEPSMOGELIJKHEID De Wet openbaarheid van bestuur heeft dat veranderd. Hierin is be paald. dat overheidsorganen in be ginsel verplicht zijn een verzoek om informatie in te willigen. Alleen in uitzonderingsgevallen mag een verzoek worden afgewe zen. Men zou het zo kunnen zeg gen: openbaarheid is regel, ge- heimhoudng Is uitzondering. Of: alles wat niet wettelijk besloten is. is openbaar. Een overheidsorgaan mag niet zo maar weigeren informatie te ver schaffen omdat het dit niet wense lijk of nodig vindt. In de wet is geregeld in" welke ge vallen geen informatie wordt ver strekt. Daaraan moet de overheid zich houden. i Als een overheidsorgaan een ver zoek afwijst, kan de burger in be roep gaan op grond van de Wet ad ministratieve rechtspraak overheids beschikkingen (de wet AROB). ACTIEVE OPENBAARMAKING De nieuwe wet bevat twee hoofd punten. •Het eerste is de z;g. actieve open baarmaking. Dat wil zeggen, dat de gemeente (en natuurlijk ook de de partementen en de provincies) de pl'icht heeft om uit eigen beweging informatie over het beleid te ver schaffen, zodat dit in het belang is van een goede en democratische be stuursvorming. Daarmee krijgt de huidige voor lichtingspraktijk een wettelijke on derbouwing. In dit verband is het van belang, dat de wet o.m. bepaalt, dat de in- formatie-uit-eigen-beweging moet worden verschaft in begrijpelijke vorm op zodanige wijze, dat belang hebbende en belangstellende bur gers zoveel mogelijk worden bereikt- En op zodanige tijdstippen, dat de burgers hun inzichten in de loop van het bestuursproces tijdig ter kennis van de gemeente kunnen brengen. Dit betekent, dat de gemeente de wettelijke plicht heeft om de bur gers gelegenheid tot inspraak en participatie te bieden. In de ge meente Venray is deze plicht ove rigens al eerder vastgesteld in de z-g. „Inspraaknota", welke door de gemeenteraad Is vastgesteld. Deze Inspraaknota èn de benoe ming van een inspraakcoördina tor per 1 mei op het Bureau Voor lichting en Bestuurscontacten kunnen dan ook worden gezien als een nadere uitwerking van en een vooruitlopen op de plicht tot ac tieve openbaarmaking. PASSIEVE OPENBAARMAKING Het tweede punt betreft de pas sieve openbaarmaking. Dat wil zeggen, dat de gemeente de plicht heeft verzoeken om informatie, neer gelegd in documenten in te willigen. De burger krijgt dus een tot nu toe niet bestaand recht op in for mate. Een verzoek om informatie mag slechts om in de wet 'genoemde redenen worden geweigerd. DOCUMENTEN De nieuwe wet stelt, dat informa tie mag worden verstrekt over ge gevens. die zijn neergelegd in docu menten. Documenten zijn schriftelijke stukken en ander materiaal, die ge gevens bevatten en berusten bij de gemeenteraad, burgemeester en wet houders, de burgemeester en de ge meentelijke afdelingen en diensten Onder „ander materiaal" verstaat men: foto's, films, ponskaarten en -banden en elektromagnetische kaarten en -banden. Niet als documenten worden be schouwd schriftelijke stukken en ander materiaal met gegevens, die bestemd zUn voor verzending of al z(jn verzonden, totdat mag wor den aangenomen, dat zjj de ge adresseerden) hebben bereikt. Deze uitzondering heeft zowel be trekking op stukken met een In terne bestemming (b.v. een brief wisseling tussen afdelingshoofden) als met een externe bestemming (brieven aan derden). UITZONDERINGEN Er zijn een paar uitzonderingen wat betreft de plicht tot openbaar making. Zo mag er geen informatie worden verstrekt over gegevens, die nog in bewerking zijn of op zioh een on volledig en daardoor vertekend beeld geven. Hetzelfde geldt voor persoonlijke beleidsopvattingen van bestuurders of ambtenaren. Verder mag geen informatie wor den verstrekt, indien de eenheid van de Kroon of de veiligheid van de Staat zou kunnen worden geschaad, of indien het gaat om bedrijfs- en fabrikagegegevens, voor zover deze door natuurlijke of rechtspersonen vertrouwelijk aan de overheid zijn meegedeeld. Informatieverstrekking blijft even eens achterwege indien en voor zo ver het belang daarvan niet op weegt tegen de volgende belangen: de betrekkingen van Nederland met andere landen; de economische en financiële be langen van de Staat en andere publiekrechterlijke lichamen; de opsopring en vervolging van strafbare feiten; inspectie, controle en toezicht door of vanwege overheidsorga nen; het recht van eenieder op eerbie diging van de persoonlijke le venssfeer (privacy) en de bescher ming van medische en psycholo gische onderzoekresultaten, die individuele gevallen betreffen; het voorkomen van onevenredige bevoordeling of benadeling van bij de aangelegenheid betrok ken personen of rechtspersonen, dan wel van derden. HOE TE HANDELEN? Een verzoek om informatie, hetzij schriftelijk dient bij het gemeente bestuur te worden ingediend. Men kan zich ook wenden tot het Bureau voorlichting en bestuurscontacten, die het verzoek dan verder zal door spelen naar de betreffende bestuur ders) of afdeling(en). Een verzoeker hoeft niet nauw keurig aan te geven welk concreet document hij wil ontvangen. Hij kan volstaan met het vermelden van de aangelegenheid, waarover hij informatie wenst. In het geval een verzoeker wèl een concreet document vraagt, moet hij aangeven over welk onderwerp hij informatie wenst. Wanneer hij b.v. vraagt naar de notulen van een vergadering, dan is dit niet voldoende. Hij zal er bij moeten vermelden, dat hij informa tie wenst b.v. over de behandeling van een bepaald agendapunt. Bij verstrekken van informatie door het ter beschikking stellen van stukken, zal het daarvoor in de legesverordening vastgestelde be drag per kopie in rekening wor den gebracht. In voorbereiding is momenteel een verordening, waarin de open baarheid van bestuur, voor wat be treft de gemeentelijke gang van za ken, nader wordt geregeld RUIMTELIJKE ORDENING EN STEDEBOUW De taak van de gemeente in de ruimtelijke ordening is het bepa len en vaststellen van de best denkbare bestemming van de gronden binnen de gemeente. Dit geschiedt mede op grond van ruimtelijke plannen van hogere overheden (3e nota ruimtelijke or dening, streekplan). Voor Venray is in dit kader ook van belang het in voorbereiding zijnde interge meentelijk structuurplan van het gewest Noord-Limburg. De vaststelling van de bestemming van de ruimte In Venray gebeurt in een veertigtal bestemmings plannen. die samen het hele grond gebied van de gemeente bestrijken. Deze bestemmingsplannen moeten in feite steeds na tien jaar, al of niet gewijzigd, opnieuw vastge steld worden. Er wordt dus eigenlijk doorlopend gewerkt aan de voorbereiding van „nieuwe" bestemmingsplannen, de bijstelling van vigerende plan nen en de detaillering van onder delen van vigerende plannen. Er wordt gewerkt aan: het nieuwe bestemmingsplan Buitengebied, het vervolg van de planuitwerkingen voor Landweert, de bijstelling van het Centrumplan en plannen voor andere bestaande wijken. Voorts de invulling van het tus sen centrum en Landweert resteren- le gebied De Burggraaf en de afron ding van een aantal lopende proce dures rond de bestemmingsplannen voor verschillende dorpen. De planvoorbereiding voor Bra bander zal op een zodanig tijdstip ter hand worden genomen dat de voortgang van de woningbouw ze ker gewaarborgd zal zijn. Bij bedoelde herzieningen zijn, mede afhankelijk van de specifieke aard van het betreffende plange bied, de volgende uitgangspunten van belang: het zoveel mogelijk „verkeer sluw" (vrij van doorgaand ver keer) malken van de bestaande woonbuurten. Dit is op een aantal plaatsen al gegeurd; de woningbehoefte zal zich de komende jaren sterk wijzigen (méér kleine huishoudens). In be staande plannen zal, In een aan tal gevallen, eventuele bestaande of vrijkomende ruimte benut worden voor woningbouw voor die categoriesën woningzoeken den; in bepaalde oudere woonbuurten moet de herziening van bestem mingsplannen gericht zijn op het mogelijk maken van meer varia tie. Dit kan zowel betekenen meer groenvoorzieningen, meer varia tie in de woningbouw of meer mogelijkheden scheppen voor zich met de woonfunctie verdragen de bedrijvigheid. Hierbij moet wel bedacht worden dat er be perkingen verbonden zijn aan be drijvigheid in woonbuurten: 1. ze kunnen niet te omvangrijk zijn; 2. de uitbreidingsmogelijkheden zijn zeer gering; en 3. als eis geldt dat zij milieu vriendelijk zijn; hoewel het soms positief kan zijn als stedebouwkundig accent, moet volgens het gemeentebestuur, hoogbouw slechts geschieden als er reëel behoefte is aan dergelijke behuizing en als de gebouwde omgeving het verdraagt Voor het Centrumplan worden door het gemeentebestuur de vol gende uitgangspunten gehanteerd: het streven naar een fijnkorre lige stedebouwkundige structuur (dat wil zeggen geen grote bouw massa's) door middel van fijn echalige bouwwijze (veel varia ties im de straatwanden). Dit sluit namelijk het beste aan bij de aanwezige bebouwing; het volgens hetzelfde concept Inspraak over „Beleidslijnen" Om iedereen in de gelegen heid te stellen te kunnen mee praten over de door het ge meentebestuur van Venray op gestelde „Beleidslijnen", zullen wij in een aantal afle veringen in deze rubriek „Ge meentepraat" de inhoud van deze nota weengeven. Vandaag dus de derde af levering. Tot 1 juli a.s. heeft men de gelegenheid schriftelijk bij het college van b. en w. zijn/haar visie op deze nota te geven. Gehoopt wordt, dat van de ze mogelijkheid tot inspraak ruimschoots gebruik zal wor den gemaakt. Na de inspraakprocedure zal de Nota Beleidslijnen gemeen te Venray door de gemeente raad worden vastgesteld. Uiteraard zal daarbij reke ning worden gehouden met de vanuit de bevolking naar vo ren gebrachte wensen en op merkingen. De nota „Beleidslijnen" is gratis verkrijgbaar bij de re ceptie van het raadhuis van Venray. realiseren van de bebouwing in de „rose vlek"; hoogbouw is alleen aanvaard baar als de centrumfuncties zich zodanig ontwikkelen dat verdich ting noodzakelijk wordt. Voorlo pig moet de nadruk liggen op het invullen van de contouren van het grondvlak; gezinnen met kinderen hebben in het algemeen weinig belangstel ling voor het wonen in het stads centrum .Daarom gaan wij ervan uit, dat de nieuwe te creëren wo- ndngbouwcomplexen in het cen trum van Venray-kom voor het grootste deel bestemd moeten worden voor één- en tweeper soonshuishoudens in verschillen de leeftijdscategorieën. Met betrekking tot het bestem mingsplan Buitengebied wordt ge steld, dait verdere ongewenste ont wikkelingen als gevolg van schaal vergroting in de landbouw voorko men moeten worden. Het Venrayse gebied, dat nog relatief veel ruimte biedt, mag niet als uitwijkhaven worden beschouwd voor intensieve veeteeltbedrijven uit andere ge meenten, waar de conflicten tussen de verschillende ruimtelijke functies (landbouw, wonen, recreatie) scher per liggen dan in Venray. Vanzelf sprekend moeten er wel verplaat singsmogelijkheden blijven ten be hoeve van Venrayse agrarische be drijven. Zonder dat volledigheid mogelijk is kunnen nog diverse concrete en actuele voornemens, nog open vra gen en aandachtspunten, worden op gesomd. Hieromtrent zal in het kader van de planvoorbereidingen een nadere meningsvorming en beleidsbepaling voor de komende tijd geschieden: het ontwerpen van eigentijdse re gelingen omtrent bebouwing in woongebieden (onder meer in verband met nieuwe woonwen sen); het ontwerpen van eigentijdse regelingen omtrent bebouwing en gebruik in het buitengebied (bij voorbeeld een regeling ter voor koming van onbeperkte uitbrei ding van het aantal en de omvang van intensieve veehouderijen; aard en omvang van nieuwe agra rische vestigingen, waarbij een groot aantal problemen rijtft (overcapaciteit, milieubelasting, torensilo's, milieuzonering, mam- moetbedrijven, enz.); HINDERWET Openbare.kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: G. M. Hoeymakers, Veld Oos tenrijk 17, Horst, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een cham- pignonkwekerij. Adres inrichting: Aan de Hïept, Venray, kadastraal gemeente Venray sectie B nr. 145. J. P. Th. Muysers, Beek 1, Mer- selo, om vergunning tot het oprich ten, in werking brengen en in wer king houden van een rundveehoude rij waar mest en meststoffen worden bewaard, Adres inrichting: Beek 1, Merselo, kadastraal gemeente Ven ray, sectie B nr. 3743. PM. Colbers, Blakterweg 4a, Oirlo, om vergunning tot het uit breiden van een kippenhouder ij waar mest en meststoffen worden be waard. Adres inrichting Blakterweg 4a, Oirlo, kadastraal geemente Ven ray sectie R nr. 610, J. P. van Elzakker, Deumese- weg 176, Ysselsteyn om vergunning tot het oprichten, in werking bren gen en in werking houden van een rundveehouderij waar mest en mest stoffen worden bewaard. Adres in- richitng: Deumeseweg 176, Y ssel steyn, kadastraal gemeente Venray, sectie H14a nr. 3165. Th. Peters, Timmermannsweg 90, Ysselsteyn, om vergunning tot het uitbreiden van een rundveehou derij en kippenhouder ij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Timmermannsweg 90, Ysselsteyn, kadastraal gemeente Venray sectie J nr. 100. Automobielbedrijf van Haren b.v., Maasheseweg 24, Venray om vergunning ex art. 6a der Hinderwet tot het uitbreiden/wijzigen van een autobrandstoffenverkooppunt. Adres inrichting: Noordsingel 34, kadas traal gemeente Venray sectie T nr. 572 573 (ged). W. G. J. Smits, Lollebeekweg 5, Castenray om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een loon wer ker sbed rijf met reparatiewerkplaats waar onder meer benzine wordt op geslagen. Adres inrichting: Lolle beekweg 5, Castenray, kadastraal gemeente Venray sectie P3 nr. 93. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 4 juni 1980 om 15.00 uur in het gemeentehuis, Maashesewweg 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 16 mei 1980 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris HUISVUIL OPHAALDIENST In verband met Hemel vaartsdag wordt de rou te van de huisvuilophaal dienst welke op donder dag 15 mei gereden zou worden verschoven naar VRIJDAG 16 mei. Op maandag 26 mei (2e Pinksterdag) vervalt de huisvuil ophaaldienst. peudo-agr arische bouw en ge bruik (agrarische toeleveringsbe drijven, loonbedrijven, volkstuin- gebruik, hobby bedrijven); functionele afwijkingen en vrij- stellingsbeleid bij strijdig ge bruik; ontgronddngsbeleid; bijzondere projecten, bijvoor beeld recreatieve. STRUCTUURPLAN Op dit moment acht het gemeente bestuur het nog niet noodzakelijk om een gemeentelijk structuurplan in de zin van de Wet Ruimtelijke Ordening op te stellen. Wel wordt het zinvol geacht om een structuur schets te hanteren .zoals die perio diek in overleg met de gemeenteraad geëvalueerd wordt (i.e. de Structuur schets '80). Op wat langere termijn kan een dergelijk structuurplan wél noodzakelijk worden. Dit zal mede afhangen van het karakter van het tn voorbereiding zijnde Interge meentelijk Structuurplan van het Gewest Noord-Limburg. Gedeeltelijke afsluiting van d' Servatiusweg lei Burgemeester en wethouders r Venray maken hierbij bekend besluit van 14 mei 1980, waart fll verband met de inrichting van ng speel- en werkterrein ten beh van de verkeersveiligheid het gende is besloten: met ingang van 14 med 1980 september 1980 of zoveel korti langer als in verband met een pt dure tot onttrekking aan het q baar verkeer van het hierna gen de weggedeelte mogelijk dan noodzakelijk is, in ieder geval to tijdstip dat daaromtrent onhei pelijk is beslist, door plaatsing borden 11 van bijlage II van Reglement verkeersregels en {be keerstokens het gedeelte van d Servatiusweg vanaf de Oostsi eg over een afstand van oa. 50 n en in beide richtingen voor alle ver e behalve voetgangers gesloten te te klaren. Belanghebbenden kunnen tege besluit binnen dertig dagen nj dag waarop het besluit is gept ar ceerd beroepen aantekenen. Het ïst gericht en ingediend bij de Comi re: roepschrift wordt aan de Koni ss: saris van de Koningin, Bouillons; h< la, 6211 LH Maastricht. tel Venray, 16 mei 1980 Burgemeester en wethouders noemd, mr. H.J.M. Defesahe, burgemei 8 J.M. Poels, secretaris. r"» ih Openstelling van het raadhuis Venrays raadhuis, MaashestL] weg 1, is op werkdagen opend van 9 tot 12 uur. Bo vendien kan men op donde: dagmiddag van 16.00 tot 17.1 a uur bij de afdeling bevolkingi zaken terecht voor het afhata len van paspoorten, rijbewijge zen e.d. Gesprekken met ambtenare buiten de openingstijden va het raadhuis, uitsluitend na te lefonische afspraak (tel. 04780 83838). it< SPREEKUREN B. EN M Burgemeester mr. H. J. li Defesche maandag van 10.Q tot 11 00 uur. Wethouder G. II. Schoh|bf maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder mevr. A. P. Rut^ ten-Tielen: iedere eerste vierde dinsdag van de maaniC. van 10.00 - 11.00 uur, voor huis vestingsproblemen; en iedei maandag van 10.00 tot 11.0 uur voor sociale zaken. Wethouder Joh. Loonenp' maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder J. van Oen maandag van 10 tot II uur. Wanneer een spreekuur ver valt wordt dit in de rubrië „Gemeentepraat" bekend ge maakt. Met de burgemeester en d wethouders kan ook telefo nisch een afspraak worden ge maakt via de secretaresse vai het college, mevr. M. v. 1 LeeiAv (tel. 04780-83838 toeste ,r 117). Het postadres van het raadje huis luidt: Gemeente Venraj Postbus 500 5800 AM Venray C{ Vragen...? Wendt u i j de gemeentelijke voorlichter FIETSDRIEDAAGS, op 19, 20 en 21 m» 85 km fietsen in drie dagen? Eig lijk is dit te gek. Of niet? Vorig hebben 250 mensen aan de fietsd tc daagse deelgenomen en spijthebt zijn we zeker niet tegengekomen, tuurlljk je voelt je spieren en je l wellicht wat zadelpijn na zo'n afsi onder de pedalen te hebben wei trapt. Maar dat wordt helemaal f gemaakt door dat adembenems stukje wereld rondom Venray dat jl a fietsend te zien krijgt. Eigenlijk is Venrayse fietsdriedaagse een soort kantie. een fietsvakantie voor het gezin. Een gezonde vakantie, maar wij h i ven u natuurlijk niet meer te verti dat fietsen gezond is voor hart bloedvaten, voor spieren en slaifce, lijn. Gelukkig zijn er van de 8 milje ,e' Nederlanders die regelmatig op fiets stappen toch ook nog onder u, nog iets meer willen dan alleen m fietsen. Het Comité Recreatiesport Ven b, en Toerwielerclub Oostrum hebt d daarom ook routes uitgezet, watt >t enkele opdrachten uitgevoerd dienen|iri worden. Onervaren of ervaren, maakt bij deze aktiviteit niet veel Er worden n.l. geen specifieke kw teiten van de deelnemers gevraagd, enige voorwaarden waaraan de deeli mers moeten voldoen zijn: het kuni fietsen, kennis van de verkeersregels in het bezit zijn van een in orde zijn lc fiets. Voegen wij aan de geringe vo waarden de onderstaande voordel toe, dan mag heel fietsend Venray n ontbreken. Fietsen is lekker ontspannend, lei een kan fietsen op eigen niveau, f sen is verantwoord meewerken aan i schoon milieu. Fietsen bevordert contact tussen mens en natuur, sen is meewerken aan een scho milieu. Fietsen kan onder alle fi standigheden en is bovendien nog zond. Er wordt vaak gezegd: „Ik kom niet aan toe om aan de fietsdriedi se deel te nemen, ik heb geen Deze conclusies zijn veel te voorbai Fietsen is een latente behoefte, f om meedoen aan de recreatieve driedaagse op 19. 20 en 21 mei a.s. Start: 's avonds tussen 17.30-19.00 Startplaats: De Wetteling sporthal. K< ten: 2,— p.p. per dag; 5,— vooi dagen. Geen voorinschrijving, dus insch ven ter plaatse. Materiaalpech: Wielerhuis Chris ken is iedere avond present.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 12