B i Yredepeel bloeien de bollenvelden De Wending AGENDA Unieke teelt op ontginningsgronden vlag in top op nieuwbouw in Landweert Gevonden voorwerpen Brievenbussen in flatgebouwen Herplantplicht voor klandestiene bomenkappers Hinderwet vergunning verleend Ontgrondingen Voorstellingen van Toon Hermans gaan niet door Wijziging bestaande verkeerslicht- installaties Grond voor trafohuisjes PLEM Weigering hinder wetvergunning schooljaren weten we ons te herinneren, dat tulpen in op de z.g. geestgronden, het [achter de duinen. Later werd de zeeklei van de kustpro- toegevoegd. [gen ervaring weten we, dat ^rlüks ontelbare kijkers trek je bollenvelden zyn gelegen in B Holland, met name de gebie- |i rond Lisse (Keukenhof) en join. Even fraai bloeiende bol iden treft men ook aan in i Holland tussen Petten en (Oever. al schijnt het bollen- 1 daar nog niet geheel en al Ede toerist te zijn ontdekt. [onxe grote verbazing ontdek- dezer dagen, dat in onze omgeving bollenvelden in Ige gele, rode en geel-rode jren te bloeien staan, van Venray via de Beekweg .feting Vredepeel gaat, ziet links Hlje bomenrij van de Testrik als grote vlekken fel rood en afsteken tegen het ontluiken- risse groen. Bloeiende bollen en, midden in de Peel dan verder de omgeving van peel verkent, wordt tussen de neg en het Zwarte Water ver oor een andere bloembollen- Op twee percelen van ieder iectaren steken de kleurige fel af tegen de achtergrond omen en tegen de omgeving jngeploegde akkers, waarop tuinbonen, koolsoorten en gaan ontkiemen, fden de bollenvelden in de Peel ht in de toekomst een nieuwe Bsche attraktie? UNIEKE TEELT n over deze nieuwe, unie- op de ontginningsgronden lepeel ons licht opgestoken heer H. A. Marcellis, die sa- zijn buurman P. Th. Botden lar met .het bloembollen- int op percelen naast en ach- bedrijfsgebouwen, is begon- lelijk hadden beiden de met gladiolen een lucra- lel op te bouwen. Totdat zij ijs in kontakt kwamen bloembollenhandelaar uit (Zeeland). Deze meende, dat iolen willen groeien ook ibollcn wel zouden willen ge- Vorig jaar kwam het voor rrst tot een overeenkomst tus- t bollenhandelaar uit Yerseke beide Vredepelcrs. Er werd Sekt toch „inden mden" niet wat uw eigen plaats i u biedt e slagon uit de dertiger jaren lebben kunnen stapn boven de (lelijke vragen die de WD- ie in de Venrayse gemeenfte- aan het college van b. en w. gesteld. die brief vragen de heren Hou- Janssen of het juist is, dat t. aan een architectenbureau trkrade opdracht gegeven heb- een plan te maken voor de van een openbare lagere school mdweert. Als dat inderdaad is, rijzen bij genoemde heren olgende vragen: Wie heeft, of is hiervoor een krediet be- baar gesteld; waarom een ar- ct uit Kerkrade, er zijn er in ajr toch ook? i opdracht aan een of meerdere ayse architecten zou hier ook de gelegenheid bevorderen, zeker eze in de bouwwereld zo be is. WD-afgevaardlgden vragen of het juist is dat binnenkort ten opdracht verstrekt zal wor- voor het maken van een plan een sporthal in datzelfde Land- t. En welke architect gaat die acht dan wel krijgen? tiet op het feit dat voor de bouw een bijzondere (r.k.) lagere ol in Landweert wel een Ven architectenbureau is ingescha- verdient het volgens de heren a en Janssen aanbeveling om roor de bouw van een openbare e school en een sporthal (die al- ial bij elkaar komen te liggen) Venrays architectenbureau in te kelen. Dit zou het architecto- geheel zeer zeker ook ten goe- omen. overeengekomen, dat de Vredepelers ieder vier ha. met de door de hande laar te leveren bollen zouden poten. Het pootgoed werd door de Yerseke- naar geleverd, de verdere werk zaamheden als poten, mesten, spui ten, maaien en oogsten moesten door de heren Botden en MarcelMs wor den verricht. Omdat de resultaten van vorig jaar bevredigend waren, werd het experiment dit jaar voortgezét. „Het is toch een heel werk", ver telt de heer Marcellis, „een werk, dat je onmogelijk alleen kunt doen. Je moet machines huren en de bedie ning moet je met z'n tweeën doen. Vandaar de samenwerking van twee buurmannen". In oktober gaan de bollen de grond in. Dan moeten ze worden afgedekt met zon slordige .zeven ton strohak- scl. Halverwege de winter volgt dan de eerste bespuiting tegen onkruid ste groen boven de grond. Half juni en omstreeks februari komt het eer- moeten de bollen groot genoeg zijn om geoogst te kunnen worden. De kleine bolletjes gaan in oktober op nieuw de grond in en de grote bollen zijn bestemd voor de handel. Maar voor het zover is moeten de beide buurmannen om de tien dagen de velden spuiten tegen tulpenvijan den .waaronder „vuur" de lelijkste is. Het risico wordt door de handelaar en de beide Vredepelers samen ge dragen. „Het komt goeddeels neer op een kwestie van wederzijds vertrou wen", zegt de heer Marcellis. NIET OM DE BLOEM In Vredepeel worden de tulpen niet tot bloei gebracht omwille van de bloem en zeker niet vanwege de kleurenpracht. Het gaat om de bol. Deze groeit pas als de bloem er af is en het blad blijft zitten. Het blad verzorgt n.l. de groei van de bol. Daarom zullen straks de bloemen bo ven het blad worden afgemaaid. Voor de handel zijn in de Vrede peel bloeiende tulpen ongeschikt om dat het blad moet blijven zitten. Een kale steel met een bloem toont nu eenmaal niet in een bloemenvaas. Bovendien zijn de stelen in dit sta dium va ngroei van zichzelf nog te kort. Degenen, die ongevraagd en op de goedkoopste manier aan een bosje tulpen willen komen, zijn vervelende gasten op de beide bedrijven. Als men zich zou beperken tot het mee nemen van de tulp met een kort steeltje (zonder blad) zou dat niet zo ergg zijn. Maar al gappende vertrapt men het gewas, trekt men soms m't de bloem het groen, en wat het erg ste is, de gehele bol mee. En het is daarom, dat de Vredepeelse bollen- kwekers zon hekel hebben aan die blyoemengappers Hoe het ook zijte velde geven de ze bloeiende bollenvelden in 't voor jaar een kleurrijk gezicht en tonen zij in ieder geval veel meer dan de kale aspergevelden in het Noordlim- brugse landschap. PROGRAMMA Vrijdag 2 mei: Zaal voetba 1 competitie 19.30 Wetteling 5—Wetteling 3 20.30 StappersWetteling 2 21.30 Barnev. Eierh.—Wetteling 4 22.30 SVCB 2—El. Janssen 2 Zaterdag 3 mei: Za al voetba lcom petitie 10.00 Gem. Venray—El. Janssen I 11.00 Ford Oldtimer—GFC '33 2 12.00 FC PR 1—Dn Aide Hoed 13.00 Judover.Rabobank 14.00 ZiekenhuisVlakwater I 15 00 FC Hento—SVCB 1 16.00 PTT zaalv. vr. 17.00 LDT zaalv. vr. 18.00 VC Rooy heren 1 prom.-degr. wedrtrijd 18.30 uur Zondag 4 mei: 09.30-12.00 Badminton 12 00-18 00 SW jeugd 19.00-21.0 Batu-Badaun Maandag 5 mei: 17.30-18.30 Manual tr. 18.30-21.30 VC Rooy tr. Zaalvoetbalcompotitie: 21.30 FCPR 2—Vlakwater 2 22.30 Koetshuus 2Koetshuus 1 Dinsdag 6 mei: 18,00-21.00 VC Rooy tr. 21.00-23.00 Badminton Woensdag 7 mei: 19.30-22.00 Badminton Zaalvoetbal vriendsdh- 22.00 Wetteling 5-Janssen Pubben 23.00 Wetteling 3—SW Donderdag 8 mei: 18.00-21.30 Manual tr. 21.30-23.00 VC Rooy tr. Vrijdag 9 mei: Za al voetbalcompetitie 19.30 Gem. VenrayRabobank 20.30 D'n Aide Hoed—Vlakwater 21.30 SVCB—GFC '33 2 22.30 El. JanssenFC Hento indaag, donderdagmiddag, heeft louder Schols de vlag gehesen op erste nieuwbouw in plan Land- rt, waarvan de hoogste top is be- november is het aannemingsbe- 1 Verhoeven gestart met de bouw 107 woningen, waarvan 52 in de nie-koopsector en 43 in de wo- gwétsector. Na een periode van 66 werkbare dagen is nu het hoogste punt in dit plangedeelte bereikt. Enkele laag- bouwwoningen zijn inmiddels al on der de pannen. Verwacht wordt dat de eerste op leveringen 'in augustus a.s. zuilen plaatsvinden. In totaal moeten in de eerste fase van plan Landweert 349 woningen gebouwd worden. Bromfietser ging er vandoor De 39-jarige bestuurder van een personenauto J. N. uit Venray had maandagmiddag een aanrijding ge had in de bebouwde kom van Oirlo met een bromfietser. Toen de be stuurder uit de auto stapte om te zien of de bromfietser gewond was, dan wél of er schade was ontstaan, pakte de bromfietser zijn gevallen brommer weer op en reed weg zon der zijn identiteit bekend te maken. Ook kon het verzekeringsnummer van de bromfiets niet worden opge nomen. Eventuele getuigen worden vérzocht rich in verbinding te wil len stellen met de politie. Auto ontvreemd, later teruggevonden Zaterdagmorgen omstreeks kwart over acht ontdekte de 21-jarige mej. S. uit Heythuyzen dat haar rood kleurige eend welke zij nabij de Kruuze had geparkeerd, verdwenen was. Zij had haar auto vrijdagavond te omstreeks 10 uur daar nog gezien. Ruim een uur na deze melding zag de bemanning van een surveillance auto te Castenray die auto staan, op de kruising HorsterwegTunnel weg. De op de parkeerplaats bij de Kruuze afgesloten auto had men bij het rechter portier weten te openen door met een voorwerp door het plaatwerk te steken. Kontakt was gemaakt middels de bedrading on der het kontaktslot. Uit die auto waren verder ont vreemd, paspoort, rijbewijs en ken tekenbewijs van de auto. Bestuurder onbekend Een autobus, bestuurd door de 34- jarige H. v. R. uit Horst stond stil bij de bushalte aan de Oirlcseweg. Volgens de chauffeur zou de auto bus aan de linkerachterzijde aange reden zijn door een rode Mini. De bestuurder reed echter door en naar zijn identiteit stelt de politie een onderzoek in. Inbraak in kantine Weer kreeg de sportkantine aan de Sparrendreef te Oostrum, onge wenst bezoek. Ontvreemd werden 50 pakjes sigaretten, 10 pakjes shag, enkele dozen Mars en Nuts. De fooienpot werd geledigd en daar moet een bedrag van tussen de 100 en 200 gulden in hebben gezeten. In De Brak aan de Leunseweg werd ingebroken. Door verbreking van een ruitje aan de achterzijde werd toegang verkregen. Twee flip perkasten werden opengebroken. De inhoud (een geldbedrag van 30, werd meegenomen. Diefstal Door middel van verbreking werd toegang verkregen tot een caravan op de bouwplaats in plan Landweert van de fa. V. uit Venray. Ontvreemd werden een lasapparaat ter waarde van 400 gulden; 400 m. VD draad en diverse pakjes bouten en schroefjes. Mevr. H. deed aangifte van dief stal van haar portemonnaie waarin een geldbedrag van 40 gulden en een eurochequepasje zat. De diefstal werd gepleegd in de garderobe in het ziekenhuis. Drankgebruik In de nacht van zaterdag op zon dag viel het opvallend rijgedrag van een Venrayse autobestuurder onder de aandacht van de politie. De be stuurder bleek onder dusdanige in vloed van alcohol te verkeren dat hij na de blaasproef de bloedproef moest ondergaan. Met de aanzeg ging dat procesverbaal zal worden opgemaakt werd de bestuurder met achterlating van de auto huiswaarts gezonden. Drankgebruik en verzet In de nacht van zondag op maan dag zorgde een echtpaar uit Kessel nog voor wat extra werk voor de bemanning van een surveillance auto van Venrays politie. Bij een routinecontrole op de Provinciale- weg ontdekte men dat een 37-jarige chauffeur uit Kessel alcoholische drank had genuttigd. De man wilde wel in de politieauto voor het af nemen van de blaastest en daarna naar het politiebureau voor het af nemen van de bloedproef. Maar de echtgenote van de bestuurder ging rich met de zaak bemoeien en ze wil de verhinderen dat haar man in de politieauto zou stappen. Ze trok al wat ze kon aan haar man om deze weer in hun eigen auto te krijgen. De politiemensen wilden de zaak nog sussen, maar dat werkte ave rechts en het echtpaar werd steeds kwader en agressiever. Maar de po litiemannen gelukten het toch het tweetal over te brengen naar het bureau. Daar werd hun procesver baal aangezegd en met de mede deling dat ze later zonder auto huis waarts konden keren. Alcoholcontrole De politie konstateerde in de nadlvt van zondag op maandag dat twee autobestuurder alcohol hadden ge nuttigd. Het blaaspijpje sloeg echter onvoldoende door voor een proces verbaal. Wel kregen de twee heren een rijverbod opgelegd. Botsing onder invloed De 28-jarige G. D. uit Venray wil de achteruit de Harpstraat uitrijden, daarbij botste hij tegen de gepar keerde auto van G. J. Hij ïeed weg zonder zijn identiteit bekend te ma ken. Hij kon la tér worden achter haald en toen werd drankgebruik vastgesteld. Hij kreeg terzake het rijden onder invloed en net veroor zaken van een aanrijding zonder zijn identiteit bekend te maken, proces verbaal aangezegd. van 14 t.m. 20 april 1980 Blauw rib kinderjack en beige damesjack; Zwarte linker dames handschoen ,met aan bovenzijde dia gonaal twee gevlochten banden; Kinderfietsje driewieler rood, merk ArizonaGrijs kleurige tamme pape gaai; Groene militaire pukkel met gymbroekje, gymschoenen, gym- hempje van kind; Oranje bromfiets helm, maat 57-58. Richtlijnen van de PTT hebben er toe geleid dat onlangs in de hallen van de galerijflats brievenbussen werden aangebracht. Met name was dat het geval in de Hoge Beek, Hu- benhof en de flats aan de Bachstraat en Mozartstraat. Niet alleen bete kent dit voor de bewoners groter on gemak, maar dikwijls ook een bron van ergernis. Reclame en ander pa pier slingert sindsdien door prak tisch elke flathal. De woningbouwvereniging Noord- Limburg verzocht in het mei-infor- matie-bulletin allen mee te werken aan een zinvol gebruik van de brie venbussen en de hal, waardoor een nette entree behouden blijft. Het college van burgemeester en wethouders heeft er blijk van gege ven ernst te maken met het optre den tegen clandestiene bomenkap pers. In een vrij kort tijdsbestek is geconstateerd, dat op enkele plaat sen in de gemeente clandestien bo men zijn gekapt of zodanig zijn be schadigd, dat zij binnenkort zullen afsterven. De gemeente heeft inzake het niet naleven van de gemeente lijke kapverordening bij de Dolitie aangifte gedaan van twee geconsta teerde overtredingen. Aan de eige naren zal een herplantplicht worden opgelegd. Op een perceel aan de Veulense- weg in Veulen, dat kort geleden in handen van een nieuwe eigenaar is gekomen, werden zonder kapvergun- ning zes inlandse eiken en een mei doorn geveld alsmede enkele wil gen en fruitbomen. Voor de wilgen en de fruitbomen was geen kapvergun- ning nodig maar voor de andere bo men wel. Gezien de landschappelijke waar van deze houtopstand zou bij een eventuele aanvraag geen kapver- gunning zijn afgegeven. Ingevolge het bepaalde in de ge meentelijke kapverordening hebben burgemeester en wethouders de eigenaar een herplantplicht opge legd. In het najaar zal hij zeven eiken heesters, minimaal in de maat 10-12 ter plaatse moeten planten. Het tweede geval betreft het ern stig beschadigen van twee inlandse eiken op een perceel aan de Over- loonseweg. Ter hoogte van 1 meter zijn beide bomen met een zaag volledig rondom op twee plaatsen „geringd", waarna de bast met een bijl werd verwijderd. Waarschijnlijk was het de bedoeling dat hierdoor de beide bomen na 1 a 2 jaar zouden afster ven. Béide eiken zijn van landschappe lijk grote waarde. De eigenaar heeft de verplichting gekregen ter plaat se twee inlandse eiken heesters te plaatsen. De heer M. H. M. Janssen te Yssel- steyn krijgt een hinderwetvergun ning voor het stichten van een pluimveehouderij aan de Ericaweg. Tegen het afgeven van de vergun ning werd bezwaar gemaakt door een in de omgeving wonende kwe ker, die schade aan zijn gewassen vreest door het vrijkomen van am- moniakdampen. Tevens vreest hij een kwaliteitsvermindering van het woonnrilieu. Volgens burgemeester en wethou ders treedt een schadelijke werking van ammoniakdampen aan gewas sen alleen op bij hoge concentraties. Gevaar of hinder van ernstige aard is naar de mening van het college niet te vrezen, daar de afstand tus sen het bedrijf en de kwékerij meer dan 100 meter bedraagt. Aangenomen mag worden, aldus het college, dat bij een afstand van ongeveer 250 meter van de mest- opslag tot de dichtstsb ij zijnde bebou wing geen ernstige stankhinder zal optreden zodat er dus geen grote aantasting van het woonmilieu is te verwachten. Het college van burgemeester en wethouders heeft zich woensdag be zig gehouden met het opstellen van een advies aan gedeputeerde staten van Limburg over een tweetal ont- grondin gsa an vra gen In eerste instantie ging het over een ontgrondingsaanvraag van Grond- en Waterwerkbedrijf J.' Ver meulen b.v. te Merselo voor een perceel, gelegen aan de Overtoonse- weg en eigendom van de heer M. J. H. M. Stiphout te Merselo. Tegen deze ontgronding hebben burgemeester en wethouders geen bezwaar, mits de ter plaatse aanwe zige eiken houtwal gespaard wordt. In het advies aan het provinciaal bestuur wordt tevens kenbaar ge maakt, dat de ontgronding slechts zal mogen plaatsvinden tot het peil van de kruin van de Overloonseweg en dat voldoende afstand in acht wordt genomen ten opzichte van de houtwal om onnodige schade aldaar te voorkomen. Daarentegen heeft het Venrayse college overwegende bezwaren te gen de ontgronding van 4.17.00 ha., gelegen nabij de Giessevennekens- beek en eigendom van de heer H. Scherders te Overloon. Dit perceel wordt een karakteris tiek element in de totale structuur van het beekdalgebied (Loobeek- Giessevennékensbeék) genoemd. Kenmerkend voor dit gebied zijn de relatief sterke glooiingen, die het overgangsgebied tussen het Loo- beekdal en de Overloonse Duinen vormen. Afgraving zou een sterke aantasting van het nog grotendeels ongeschonden gebied betekenen. Zoals in de landelijke bladen reeds is vermeld, mag TOON HERMANS van zijn artsen niet meer optreden wegens een aandoening van rijn stembanden. In Eindhoven werd een voorstel ling vóór de pauze gestaakt, omdat hij geen stem meer had. De komende voorstellingen o.a. in Tilburg en Ven ray worden allen geannuleerd. Er is geen enkele zekerheid te krijgen over vervangende data, zo dat de direktie van de Venrayse Schouwburg besloten heeft de en- treékaarten terug te betalen. Wel zal een lijst worden aangelegd van mensen die kaarten hadden en die zullen dan bij nieuwe voorstel lingen voorrang krijgen bij de toe wijzing van kaarten. Er is in de theaterwereld een on geschreven wet, dat voorstellingen die afgélast wordeij, bij voorkeur worden ingehaald. Een en ander, heeft dan wel te maken met een reeds gemaakte planning. Het is mogelijk, dat op korte tijd vervangende data bekend gemaakt kunnen worden, maar daar wordt vooralsnog niet op gerekend, van daar dat de plaatsen ook terugbe taald worden. Voor de mensen die dit seizoen toch nog een voorstelling willen heb ben is er een goed bericht. Er zijn namelijk een vijftigtal plaatsen be schikbaar gekorr.en voor de voor stellingen van MASKERADE op 16 en 17 mei. Indien gewenst kan men plaatsen van Toon dus voor deze voorstelling ruilen en krijgt men het prijsverschil terugbetaald. MASKERADE is een zéér sukses- volle musical van en met JOS BRINK. Het is een van de grootste theater-verrassingen van het afgelo pen seizoen. Mensen die kaarten voor Toon hebben moeten zich wel zelf melden, omdat men op schouwburg geen adressen heeft van deze mensen, omdat de kaarten in hoofdzaak in vrije verkoop verkochit rijn. Verwacht wordt, dat half mei de doortrekking van de Noordsingel en de Oostsingel voor het verkeer kan worden opengesteld. De kruispunten Noordsingel/Oostsingel en Stations weg/Oostsingel zullen, dan ook door middel -van verkeerslichten worden geregeld. Door het ingebruiknemen van de voltooide singelring zal de verkeers stroom in Venray grondig wijzigen. De verkeersintensiteit op de Oosl- singel en de Zuiidsingel zal gtenk toe nemen. Zo ligt het in de lijn der ver- wacthingen, dat de verkeersbewe- gigen op de reeds langer met ver- keerlichten geregeld kruispunten, zullen veranderen. M.et jiame zullen de afslaande bewegingen op de Zuidsigel van en naar de Leunseweg respectievelijk Langstraat sterk toe nemen. Ter verbetering van de verkeers veiligheid ligt het in de bedoeling binnenkort in de bestaande ver- keersl'ich (installaties een aparte groenfase voor (brom-)fietsers in te bouwen Deze aparte groenfase wordt ook aangebracht in de nieuwe installaties op de kruispunten Noordsingel/Oostsingel en Stations weg/Oostsingel. Tenslote bestaan er plannen om in de verdere toekomst door het aan leggen van zogenaamde rechtsaf- fietspaden rechtsafslaande fietsers buiten de verkeerslichten om, hun weg ongestoord te laten vervolgen. Op het kruispunt Leunseweg/ Zuidsingel zullen dan twee fietspa den ten behoeve van rechtsafslaan de fietsers moeten worden aange legd,, terwijl een vrijliggende opstel- strook voor het fietsverkeer vanuit het centrum richting Leunen zal moéten worden gemaakt. Hier zal dan te zijner tijd ook een apart verkeerslicht moeten worden geplaatst. Voor deze laatste voorzie ning is momenteel geen geld beschik baar. Er zal een bedrag van 25.000,mee gemoeid zijn. Bij het stelden van de prioriteiten voor 1981 zall de gemeenteraad moeten bezien of uitvoering in 1981 of in een later jaar zal plaatsvinden. Ten behoeve van de bouw van een aantal transformatorhuisjes heeft het college van burgemeester en wethouders stukjes grond aan de PLEM verkocht. Het gaat hier om stukjes grond aan de Kiekweg in het plandeel Westeinde, aan de Ku- lutweg in plandeel Kului II en in de hoek Kempweg/Hardeweg in het bestemmingsplan Bergkwartier. Burgemeester en wethouders héb ben afwijzend beschikt op een ver zoek om een hinderwetvergunning door de heer W. Lemmen, Timmer man nsweg te Yssélsteyn. Deze vergunning is nodig voor de uitbreiding van het bedrijf van de aanvrager met een nieuwe stal voor 800 mestvarkens, waardoor het aan tal mestvarkenseenheden zal komen op totaal 1195. Hoewel schriftelijk noch monde ling bezwaren tegen de voorgeno men uitbreiding zijn ingebracht, hebben burgemeester en wethouders toch besloten geen hinderwetver gunning af te geven. Volgens een gehanteerde afstand- grafiek zou in een dergelijke omge ving bij 1195 mestvarkenseenheden de afstand van de mestopslag tot de dichtstbijzijnde bewoonde bebou wing ca. 95 meter bedragen. In dit geval is er sprake van een afstand van ongeveer 70 meter tus sen de geplande varkensstal en een woning, zodat voor stankhinder van ernstige aard moet worden gevreesd. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondag nacht 12 uur neemt waar voor de pa tiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, de Muinck Keizer en Wittgen W. BLOEMEN Stationsweg 15 tel. 81465 dienst op maandag 5 mei Dr. J. WITTGEN Langstraat 76 telefoon 86082 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Ver- cauteren, De Vocht en Schmeetz F. SCHMEETZ Akkerweg 18, telefoon 85900 dienst op maandag 5 mei P. F. Corver Oostingel 6, Venray, tel. 81393 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 18 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN APOTHEEK DE MONNIKSKAP Paterslaan-hoek Patersstraat, tel. 80140 van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray, Meerlo en Wanssum MEJ. ZR. J. DRABBELS telefoon 04780 - 81269 KINDERDAGVERBLIJF „DUIMELOT" Heuvelstraat 7 Venray tel. 87110 Geopend van ma tm vr 8.00 17.30 u MASJ HULPVERLENING a. JONGEREN Hoenderstraat 33 Venray telef. 85251 Open op ha wo en vr van 10 - 21 uur op di en do van 10 - 19 uur 24 uur per dag telefonisch bereikbaar, ook in de weekenden. 78-jarige vrouw beroofd Woensdagmiddag is de 78-jarige alleenwonende weduwe M. te Oos trum door een man en drie vrouwen in haar woning beroofd. 6.000, wellke zij in een zwarte sok bewaar de op haar lichaam, werden door de overvallers gevonden en meegeno men. De daders verdwenen in een auto, waarvan een goed signalement bekend is. Gekraakt 35 jongeren van de Werkgroep Jongerenlhuisvesting hebben woens dagmorgen enkele lokalen van het voormalig lyceum aan de Leunse-> weg gekraakt. De politie greep niet in; heden donderdag zal een gesprek mét b. en w. plaatsvinden. Aangehouden Dinsdagavond onderschepte de po litie de plannen van een aktiegroep, die kraakak'ties en het schilderen van leuzen inhielden. Twaalf jongelui werden aangehou den en kregen een procesverbaal aangezegd. Venrays brandweerlie den wisten de kraakverse leuzen te verwijderen. 6.000 gulden voor het Zorgenkind Het jubileum van aannemingsbe drijf Teunissen te Ysselsteyn heeft een bedrag van 6.000 gulden bijeen gebracht, dat geschonken werd aan de Oudervereniging voor het Zor genkind. Op deze overdracht komen wij volgende week terug. openbare bibliotheek venray afd. voor volwassenen Julianasingel 33 - Venray Tel. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten: Baantjer, A. C. de Cock en de broe ders van de zachte dood. Wanneer de lijken van een echtpaar worden opgedregd uit een Amsterdamse gracht ligt de conclusie zelfmoord voor de hand aangezien elk spoor van een misdrijf ontbreekt. Boyd ,Neil. Alle zegen komt van bo ven. Een jonge priester raakt in allerlei komische situaties verzeild als hij bij een pastoor in een Lon- dense wijk zijn eerste ervaringen in het priesterambt oodoet. (hum) Chambers, A. Lang weekend op drie manieren. Een 17-jarige scholier trekt er om diverse redenen een paar dagen op uit. Green, Hannah. Twee Anna's. Ver halen over mensen die om de een of andere reden buiten de maat schappij staan. Heinrich, W. Een man is zijn vrij- heid waard. Klaas, J. Vlucht door de hel. De be levenissen van een Amerikaanse oorlogsvlieger die als vrijwilliger in de Britse RAF is opgenomen er. in handen valt van de Duitsers, (oorl) Meer Jr, C. L. De ingreep. Een jon ge operazangeres moet een her senoperatie ondergaan, die haar spraakvermogen kan aantasten, (dok Oever, Fenand van den. De Sorgh- dragers. In het zeer godsdienstige gezin van een zeeman leidt de langdurige afwezigheid van de vader tot problemen, (fam) Sant, M. van 't. De grote leugen. Een jonge vrouw verkiest een de gelijk huwelijk boven een huwe lijk met haar grote liefde; door omstandigheden komt zij echter toch weer met haar jeugdliefde in contact, (fam) Schwartz, Sh. Als alles tegen rit. Een dik en onaantrekkelijk meisje, dat zich erg onzeker voelt, krijgt door het contact met en'kele goede vrienden wat meer vertrouwen in de toekomst.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 3