ÏERPENIEUWS L.V.B. VENRAY JlIM MËRSELO Venrayse Omroep Stichting TRIMC1UB VENRAY ERENIGINGSNIEÜWS iq.m. >NJ 30 jaar geleden Venray li Venrays Mannenkoor St. Pe\^S K.V.V. Venray BAZAR in basisschool „De Hommel" CDJANoordLimburg Postzegelen St. Theobaldusgilde Overloon PEEL EN MAAS Spektaculain verloop van Autocross Veulen jonderdag 17 april om 20.00 u. ie voor 't gehele koor. (Geen spebit'ie). Sag 20 april opluistering Euch. in Leunen t-g.v. 70 jaar Ven- jannenkoor, aanvang 10.00 u. ïelen om 9.45 uur bij de in- an de kerk (in uniform). Jerdag 24 april om 20.00 uur tie voor 't gehele koor. dag 25, zaterdag en zondag 27 viering van het 70-jarig be- van ons koor. Nadere gegevens er volgende week in dit blad. %ve medewerking in de feest- j Jac. Janssen, tel. 86959. maals 'n dringend beroep aan Jen. Zorg voor of meer slaap- voor 1 nacht tijdens dit nd. Wij rekenen op U. aters V.M.K. inleveren met bij Jac. Nooyen. ave voor slaapplaatsen bij R. El, tel. 86917. elden uitsluitend bij H. Gom- tel. 82687 of de Burggraaf, tel. •rdag 17 april: repetitie harmonieorkest, lag 19 en zondag 20 april: tenconcours gemeentelijke fe- tie .georganiseerd door Euter- schouwburg Venray. dag 24 april: repetitie harmonieorkest. ;25 april: inade Venray-kom i.v.m. ope- Hema. Tijdstip en plaats van komst volgende week ii* de- riek. 27 april: nade. ig 6 mei: iade gouden bruiloft verdere aktiviteiten: zie har- lERLlNGENOPLEIDING: 1EERLINGENC J|rdag 17 april: Witie jeugdh jeugdharmonie 18.30- uur hr. Verstegen, rdag 24 april: o.l-v. hr. Steyvers. riduele repetities en groeps- ies in overleg met uw leraar. DRUMBAND: 18 april: af 18.30 uur leerlingen. —4K 20 april: ftitie drumband 10.30-11.30 u. 25 en zondag 27 april: Eades - zie harmonieorkest. 6 mei: jden bruiloft serenade. QEdag 17 mei: leden tijdens festival in Wans- E 18 mei: r 18 mei: te Helm Helmond. lelden harmonieorkest bij de telefoon 80226; jeugdle- |j de heer Raedts, telefoon 82803 band bij de heer van Els, tel. fcfoon clubgebouw: 82515. (ken w(j ook nog aan de ond- l-aktie. Breng donderdagavond 'd papier mee. rdags is de opslagruimte ge- J van 11.00-12.00 uur. Ty voor de volgende uitgave harmonieus inleveren bij de EBeterams, Dr. Poelsstraat 22. g 18 april: l.oO voor alten en sopranen; 1.15 voor tenoren en bassen, g 20 april: 10.15 Hoogmis Paterskerk, lag 21 april: 18.30 voor alten en sopranen ig 22 april 19.00 voor alten en sopranen uwelingcn) irtcn Blitterswück: g 18 april: hr. Remmers, Lang- 104, Venray. 20 april: hr. Broeksteeg, Pet- kerstraat 28, Venruy. 21 april: hr. van Soest, Btraat 20, Venray. 61 tuele afmeldingen: secretariaat Iraat 104, Venray, tel. 81G90. :een: voering voor de Venrayse zie- ie in Eindhoven verbleven is der mooi geweest- De zieken n er enorm van genoten. Venrays Mannenkoor heeft vraagd om gastgezinnen i.v.m. nst van een groot aantal koren erdag 26 april a.s. Het gaat om ssenen die één nacht overblij- -raag doen wij een beroep op roorleden en hun ouders om 'laatsen beschikbaar te stellen, 'e hiervoor kan gedaan wor- jdens de repetitie op vrijdag of telefonisch bij het secre- t. eremgingsmeuws sdags voor 12 uur iveren bij dit blad Zondag a.s. zal het korps de thuis wedstrijd van de kersverse kam pioen SW in het sportpark opluis teren. Het programma zal tijdig worden medegedeeld. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING „ARS MUSICA" Dinsdag 22 april, 19.30 uur repe titie voor de sopranen; om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ur- sulastraat. Vrijdag 2 mei zullen v/e deelne men aan de korenavond te Geldrop. Bij voldoende deelname zullen we een bus laten rijden. Wilt u zich zo spoedig mogelijk opgeven bij dhr. A. Clephas, Pr. Bernhardstraat 76, tel. 84418. Kosten 5,per persoon. Indien U verhinderd bent dan ge lieve U zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolweg 3, tel. 81221 of Mw. W .Manders-Weijers, Oranjestraat 7. JONGERENKOOR „CAPRICCIO" Zondagmorgen 20 april: 11.00 Gezamenlijke repetitie. Dinsdagavond 22 april: 19.00 Gezamenlijke repetitie. Donderdagavond 24 april: 19.00 Gezamenlijke repetitie. JONGERENORKEST „BOJEMA" Vrijdagavond 18 april: 18.45 Gezamenlijke repetitie. Denk aan de uitvoering op 27 april dus blijf niet zo maar weg! „SALTARELLO" Zaterdagmiddag: om 13.00 uur repetitie. Afmelden: Koor: Sigrid Laurens- se, tel. 83754; Orkest: p. Falco, tel. 85855. Afmelden is geen overbodige luxe! DAMESKOOR Woensdag 23 april a.s. om 19.45 uur partij repetitie voor de mezzo sopranen. Om ongeveer 20.15 uur komen dan de alten en de sopranen erbij. Zaterdag 3 mei zingen we om 19.00 uur tijdens de avondmis in de Vre- deskerk. Boven bij het orgel, afmelding aan mevr. v. d. Waerden, Met vignet: Vrouwen ontmoeten Als U bent verhinderd, graag uw tel. 83659, of aan mevr. v. d. Beke- rom, tel. 83332. KATHOLIEKE VROUWEN VERENIGING VENRAY Dinsdag kienen voor de leden in zaai „In den Engel", aanvang 19.45 uur. Men kan zidh deze nog opgeven voor de bowlen op 6 mei te Oostrum. sekretariaat: de Hoef 11, Leunen. Het 50-jarig bestaan van de Lim burgse Vrouwen Beweging wordt gevierd met als thema: DE VROUW IN DE WERELD. Als motto voor dit projekt is ge kozen: VROUWEN ONTMOETEN VROUWEN. In dit projekt heeft Kring Venray gekozen voor het land: Suriname. Alle leden van de 13 afdelingen van Kring Venray werken samen aan de presentatie van het gekozen land. In september zal een feestelijke manifestatie te Roermond gehouden worden. Door de presentatie van de andere kringen uit Limburg ontmoeten we daar de vrouwen uit de landen die uitgebeeld worden. Vooruitlopend op de provinciale viering organiseert Kring Venray voor haar leden op dinsdag 22 april in de schouwburg te Venray een Ju bileumviering met als thema: Suri name. Op deze avond wordt een le zing met discussie gehouden door Orsine Nicole over de vrouw in Su riname. Er is een optreden van het Surinaams gezelschap Akoeba met show van Surinaamse klederdrach ten, toneel, zang en dans. Tevens op treden van een Surinaamse band. Er zal een tentoonstelling te be zichtigen zijn over Surinaamse ge bruiksvoorwerpen. Zaterdag 19 april a.s. wordt van af 10 uur 's ochtends een gezellige bazar gehouden in de chr. basis school De Hommel, Oostsingel 39, hoek Henri Dunantstraat te Venray. De werkgroep Zending en Wereld- diakonaat van de Protestantse ker- kengemeenschap Venray nodigt ie dereen, jong en oud, uit om deze bazar te bezoeken. Dit jaar is het geld bestemd voor een landbouwtrainingscentrum op Sumba, Indonisië, Dit centrum geeft ondersteuning en voorlichting aan de boeren van de streek en er wor den ook eenvoudige landbouwwerk tuigen gemaakt en gerepareerd. Na het lezen van het eerste deel van het stukje heeft U misschien al zin om te komen, hopelijk motiij veert het tweede deel U nog meer. U bent van harte welkom. Vrüdag 18 april: Vanavond voor iedereen van 12 t.m. 15 jaar een disco-special. Een avond vol goede disco-muziek van 7 tot 10 uur. Zaterdag 19 april: Van half 8 tot half 1 geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. Zondag 20 april: Iedereen van 15 jaar en ouder is van 8 tot 12 uur bij ons welkom voor een gezellig avondje met een goed muziekje. Tafeltennis: Het tafeltennissen gaat deze week door op de normale tijden. DISCO - DISCO - DISCO - DISCO Na de paasvakantie en natuurlijk na het zoeken en eten van vele paas eieren zijn we weer terug voor het afslanken. Want we hebben weer goed kunnen eten cn drinken, daar om ook zeggen we dan, dansen is plezier voor allen die er aan mee doen. Zaterdag 10 april is hot weer zo ver, dat we jullie allemaal verwach ten in trefcentrum Den Hoender, Ursulastraat 2 te Venray. Breng je vriendjes en vriendinne tjes maar mee. Van de leiding zullen aanwezig zijn: Anja, Gerrit, Nel, Alda en Ma rion. Bram en Crix zullen de rest voor hun rekening nemen. Om 19.30 beginnen we en stoppen om 22.00 uur, de entree is 1, Tot ziens zaterdag. Disco- en andere muziekliefheb bers, jullie zullen het onderhand wel allemaal weten dat er om de twee weken in het nood-wijkcentrum van het Brukske disco-avonden gehou den worden. En a s .zaterdag 19 april is dat al weer voor de achtste keer, natuurlijk beginnen we weer om 7 u. en gaan door tot 10 u. Iedereen van 12 tot 16 jaar Is welkom! We mogen gerust stellen dat van alle disco-avonden, georganiseerd door wijken of verenigingen, die van het Brukske is uitgegroeid tot één van de populairste, en dat in zo'n korte tijd. Of dat ligt aan de discotheek Per- ly, met zijn geweldige platen en lichtshow, aan de d.j. of aan jullie, die altijd in een fantastische stem ming zijn, ik weet het niet, maar ik denk van wel. In ieder geval, wil je het ook 'n keer meemaken, kom dan zaterdag avond naar het wijkgebouw van het Brukske, waar je hartelijk welkom bent. Ook deze keer weer groetjes van Roze Robbie. VROUWENCAFÉ VENRAY Maandag 21 april is er in het vrou wencafé een thema-avond; „Vroyiw in de reclame Op deze avond wordt de videoband „Superman and his bride" gedraaid, waarbij ingegaan wordt op de bevestiging van rolpa tronen van man en vrouw in de re clame. Want in de reclame is het vaak nog zo dat alleen de vrouw aangesproken wordt als het gaat om de huishouding, verzorging van kin deren en het mooi zijn. De man even wel is meer gericht op organisato rische en technische karweien vol gens de reclamespots. De avond begint om 21.00 uur in het Vrouwencafé, Hoenderstraat 10, Venray. CDA ONDER EEN DAK De ledenvergadering van het ODJA Noord Limburg heeft op 29 fe bruari de statuten goedgekeurd om te komen tot de officiële oprichting. Het wachten is nu nog op de wettige erkenning vanuit het Partijbureau te Den Haag. Het CDJA en de JOVD Noord- Limburg hebben voor heden vrijdag 18 april een eerste gezamenlijke avond georganiseerd. Het WD 2e kamerlid Ed Nijpels zal een inleiding houden over jeugdcriminaliteit. Van het CDA is Peter van Essen aanwezig, projektleider van het ka- der- en vormingswerk CDA Lim burg. Dit is de eerste bijeenkomst welke CDJA en JOVD Noord-Limburg sa men organiseren. Wij hopen dan ook, dat het voor iedereen een interessan te avond zal worden en rekenen op een goede opkomst en een fijne dis discussie! Dus hed envrijdagavond om 26.30 uur in café-restaurant „Prins Bern- hard", Kleine Kerkstraat 2 te Ven- lo! De Internationale Vereniging „Phi- latelica" afd. „Venray e.o." organi seert op maandag 21 april a.s. een ruilavond voor postzegelverzame- laar(Ster)s uit Venray en omgeving. Deze gelegenheid tot ruilen vindt plaats in de zaal van café Veerhuis, Henseniusstraat 13 te Venray. Aan vang 20.00 uur. Alle belangstellenden ook niet- leden t~ worden van harte uitgeno digd. SCHUTTERIJ "ST. ANNA EIND-VENRAY Afgelopen zondag werd op het schietterrein van het St. Jorisgilde te Deurne een schietwedstrijd ge houden ten bate van het Zorgenkind. Onder zeer goede weeromstandighe den en bij een grote deelname wer den de volgende prijzen behaald. 2e prijs personeel: H. Rongen, St. Anna. 4e prijs vrije hand: H. Rongen, St. Anna 4e prijs klos: G. de Mulder, St. Anna Zondag a.s. is om half 11 weer kampioenschieten. 's Middags is er een kleine kring wedstrijd te Holthees, aanvang 13.00 uur. Wij hopen op veel deelname van alle schutters van ons gilde. Hoi, De uitspraken van Ton moet je maar met een korreltje zout nemen, want we hebben op het PAKA nor maal gevolgd en zeker niet zoals de DBA's dat doen! Vogels die wel boven het normale spul uitsteken zijn: ijseend, geoorde fuut, roodhals- fuut en de prachtige balts van brui ne kieken, grutto's, blauwborsten en grote en middelste zaagbekken. Ook zijn er op het PAKA nog een paar tje krooneenden en een zwarte wouw waargenomen. Ik kan er niet meer over zeggen dan dat het een ontzettend leuk kamp was! Dit was weer een stukje geschiedenis, maar de grote NJN propaktie staat ook weer voor de deur. Zaterdag 19 april is er een standje van de NJN voor ieder die maar enige interesse voor de Nederlandse Jeugdbond voor Na tuurstudie toont. Als je naar dit standje wilt komen kijken, kom dan naar de Grotestraat (voor café d'n Engel, alwaar je ons kunt vinden. NJN-ers die nog foto's, platen, kijkers, notitieboekjes, hybienetten, kortom propaganda-materiaal heb ben: lever dit a.u.b. zaterdag bij mij in i.v.m. het standje! Ook NJN-ers mogen (moeten) dus op de propexcursie komen!! De dag erna, zondag 20 april, is het zover; allerlei EL's proberen de geïnteresseerden een goede indruk van de NJN te geven door met hen op excursie te gaan. Na deze excur sie is er een bijeenkomst in het hol (school de Essel, Ursulastraat 1 in Venray) waar je kunt genieten van sjoc (chocolademelk) en peperkoek. Ook kun je je eventueel als proef- lid van de NJN opgeven. Heb je dus zin om 's zondags de natuur in te trekken kom dan zondag 20 april op de propexcursie. Deze excursie be gint om 9.00 uur en vertrekt vanaf het Schouwburgplein in Venray. Heb je nog vragen, bel of ga even langs bij de volgende adressen: Roger Albert, Vivaldistraat 16, Venray, of Henk Verhaar, Wester- holtstraat 61, Horst ,tel. 04709-3252. Zo, dit was het weer voor deze week .Ik zou zeggen: Tot op excur sie. Hoi, Roger. P.S. Ben je van plan om zondag te komen, neem dan, als je ervan in het bezit bent, een verrekijker mee. Ook is het verstandig om een paar boterhammen en iets te drinken mee te nemen. Postbus 320 - Venray St. Anna: psychiatrisch centrum Venray: maandag van 15.00 tot 16.30 uur „Voor iedereen voor elk wat wils", een programma van lichte mu ziek. donderdag van 15.00 tot 16.30 uur Nieuws en aktualiteiten waarna het verzoekplatenprogramma. vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur: nieuws en het programma fijne luistermuziek. St. Servatius; psychiatrisch centrum Venray: vrijdag van 15.30 tot 17.00 uur: nieuws en informaties; vervol gens het programma fijne luister muziek. Tot slot het programma „Zomaar Muziek" met het verzoekplaten- programma. De Kruuze: geriatrisch centrum Venray: dinsdag van 15.00 tot 16.00 uur het programma fijne luistermuziek. vrijdag van 15.00 tot 16.00 uur het programma nieuws en informaties en het programma Verzoekplaten. St. Elisabethziekenhuis te Venray: te beluisteren via kanaal 4: dinsdag van 10.15 tot 11.00 uur het programma fijne luistermuziek. donderdag van 10.15 tot 11.45 uur: speciaal programma voor de jeugdige luisteraar, vervolgens nieuws in infor maties, het verzoekplatenprogramma. Zij die personen uit de hierboven genoemde instellingen een muzikale groet willen brengen, kunnen dit doen door een briefje te schrijven naar de Venrayse Omroep Stichting, Postbus 320 te Venray. Gelieve wel duidelijk te vermelden naam, kamernummer, afdeling van het betreffende ziekenhuis van die genen voor wie de plaat bestemd is en wie de afzender is. Lour descomité afd. Venray NOG VIER PLAATSEN Als op 30 mei een van de drie trei- 'nen richting Lourdes rijdt, zal 20% door Venrayers bevolkt zijn. Ja, al leen al via onze afdeling hebben zich 86 bedevaartgangers laten inschrij ven. Er zijn op het ogenblik nog 4 plaatsen vrij in hotel Madonna en dan is de koek op. Dat betekent dat in hotel Fr. d'Assise 65 bedden be sproken rijn en bij buurvrouw Ma donna nog eens 25. Voor vier mensen die vlug kunnen besluiten is er nog plaats. Neem dan zo gauw mogelijk kontakt op met dhr. G. Philipsen, Goudsimidstraat 42, tel. 83575. In Lourdes zal als hotelleider op treden dhr. H. Theeuwen, die als zo danig door de direktie van de Lim burgse Bedevaart is aangesteld. Bij hem kunt U voor alle inlichtingen terecht, zoals programma, kleine ex cursies etc. VOORLICHTINGSAVOND Op maandag 12 mei houden wij de jaarlijkse voorlichtingsavond. Door het grote aantal deelnemers aan de ze bedevaart waren we genoodzaakt uit te zien naar een grotere ruimte dan ons zo vertrouwde parochiezaal tje van de Vredeskerk. We hebben die ruimte gevonden in Huize De Kruuze. We beginnen daar om 19.30 uur met een eucharistieviering, waarna begonnen zal Worden met het geven van nuttige en noodzake lijke tips, verhelderd met dia's door dhr. H. Theeuwen, die het tech nische gedeelte voor zijn rekening Dhr. L. Werson zal het medisch terrein voor zijn rekening nemen. Noteer deze datum, want dege voorlichtingsavond mag U echt niet missen. KINDERBEDEV AART Voor de Kinderbedevaart, van 12 t.m. 19 oktober kunnen nog kinde ren in de leeftijd t.m. 11 jaar worden opgegeven. Het lijkt misschien nog ver weg, maar toch is het wenselijk dat men niet te lang wacht. Twijfelt U, neem dan even kontakt op met dhr. G. Philipsen, tel. 04780-83575. Hij zal u graag alle informatie geven. SCHIETCONCOURS Op zondag 20 april a.s. houdt het St. Theobaldusgilde op het terrein aan de Bossenlhoek het jaarlijks groot schietconcours, waaraan vele schutters uit het Land van Cuyk, Peelland en Nrd. Limburg zullen deelnemen. Het concours begint om 1 uur. De leden van het gilde en drum band worden die dag verzocht om onder de schietbomen de admini stratie te verzorgen. Hopelijk zit het weer mee, dan zal het deze middag weer een waar schuttersfeest worden. Ook dit keer zijn er weer prachtige bekers be schikbaar gesteld. UW WEEKBLAD COMMUNICATIE AMATEURS VENRAY 27 M.C. Zaterdag j.l. heeft onze eerste ont moeting plaatsgevonden. De opkomst was enorm! Ruim 95 mensen waren aanwezig. Het voorlopig bestuur heeft zich voorgesteld. Hun ideeën, het doel en de opzet kwamen daar na naar voren. Zo werd er b.v. ge sproken over: 1. het vermijden van een puinhoop zoals in de grote steden; 2. gezellige sfeer houden op de bak; 3. begeleiden van nieuwe 27 m.c.- ers; 4. geen financieel belang bij de ver eniging; 5. eigen inzet bij het organiseren van b.v. vossejachten; 6. in het leven roepen van een wel- zijnsgroep, rustige praters om b.v. geschillen met instanties op te lossen of om de z.g. op de bak" toe te spreken (niet toe te slaan). Er kwamen verschillende sugges ties waar momenteel nog volop aan gewerkt wordt. Opgave kandidaten voor bestuurs- of welzij nsfunktie kunnen over de bak gedaan worden aan Delta Lima, Snoopy, Sierra 99 of op postbus 225 5800 AE. Volgende ontmoeting 10 mei! Hou je bakkie droog en je anten ne hoogoei!!!! Bewegen verstandig, verstandig bewegen. Gemaakte om te bewegen. Welvaart bedreigt welzijn. Meer beweging in 't leven van al ledag. Wie moet bewegen. Hoe kun je bewegen. Wat is koriditie. Spanning en stress. Advies waar krijg je dat. Advies wanneer vraag je dat. Trimmen in je omgeving. Allemaal koppen van zinnen waar mee geadviseerd wordt wat te gaan doen. Maar doen we dat ook? Waarom laat U een mooie kans liggen in uw eigen omgeving die zoveel mogelijk heden biedt. Ga wat doen, ga trim men. Onze aktiviteiten: Elke zaterdagmorgen om 7.15 uur vertrek voor een duurloop van 10 km vanaf de Cooperbaan ge legen aan de Ballonzuil-bossen 6 km voor dames is mogelijk. Iedere zondagmorgen om 9 uur vertrek voor 1 uur loop- en trim- oefeningen. A.s. zondag 20 april vanaf ingang camping Overloon. Woensdagavond weer buiten n.l. om 18.45 uur bij ingang wandel pad kapel voor loop- en trim- oefeningen (Geysterse bossen). Inlichtingen verstrekt u graag: Piet Loomans, Ouverturestraat 14, tele foon 85384. Voor deze cross, welke prima was georganiseerd door A.C.C. 't Veule, was een behoorlijke belangstelling. Ook bij deze autocross is weer geble ken, dat er bij goed weer, wel dege lijk een brede belangstelling bestaat voor de autocross in Venray. Ock ditmaal verschenen er een groot aantal coureurs (123) aan de start en deze leverden in de diverse klassen een enerverende strijd te gen de concurrentie en meer nog te gen de zwaar te berijden baan. Voor de toeschouwers was dit uiteraard zeer spéktakulair, vooral bij de rodeo klasse heeft het publiek enorm genöten. De uitslagen waren als volgt: 1300 cc: 1 G. Jeuken. Oostrum 2 J. van Loon, Deurne 3 P. Aerts, Kessel 1600 cc: 1 J. v. d. Eynden, Kessel 2 C. van Eyk, Kessel 3 J. van Seggelen, Asten 2000 cc: 1 J. Hendrix, Melderslo C. Kusters Lomm 6 8 cyL: 1 Nabuurs .Overloon 1 H. Verhoeven, Veulen Rodeo: 2 Arts, Overloon 3 G. Franssen, Asten Damesrace: 1 M. v. Oosterhout, Kessel 2 Mevr. van Asten, Meterik 3 Mevr. Verhoeven, Veulen Winnaarsrace: 1 J. Hendrix, Melderslo 2 G. Jeuken, Oostrum 3. J. van Loon, Deurne UIT PEEL EN MAAS VAN 15 APRIL 1950 - No. 15 Eerste Paasdag wer dte Oostrum in de kerk door de Z.E. Heer Pastoor Aséelberghs, het nieuwe vaandel ge wijd van de afdeling Venray en om streken van St. Raphael (bond van spoorwegpersoneel). Te Leunen hoopt op 16 april mej. Truke van Opbergen de dag te her denken, dat zij veertig jaren in dienst is bij de familie Asselberghs te Leunen. Deze trouwe hulp zal het die dag niet aan belangstelling ont breken. Het gouden kloosterfeest van Broeder Plechelmus zal op 11 mei a.s. in Huize St. Servatius gevierd worden. Aanbesteed werd het bouwen van een boerderij voor rekening van J. Holtakkers aan het Overbroek. Ar chitect v. d. Boorn te Venray. Er werden 17 inschrijvingsbiljetten in geleverd. Hoogste: L. Maas, Venray met 27.600,laagstë Janssen te Meerlo met 22.040, Op Paasmaandag werd te Wijk- Maastricht op grootse wijze het zil veren priesterfeest gevierd van de Z.E. Heer Deken M. Poels. Deken M. Poels sinds kort Deken in Wijk is, bleek wel uit de verschillende fe licitaties en cadeaux, dat hij hier zeer bemind is, alsook uit Venray, zijn geboorteplaats, waren aparte delegaties naar het feest gekomen. Op 2e Paasdag werd de Rector van Huize St. Anna, Pater Gustaaf Ammerlaan o.f.m., ter gelegenheid van zijn 40-jarig priesterfeest door de bewoners van de inrichting net jes in de bloemen gezet. Geassis- teehd door drie Heerneven, droeg de jubilaris een plechtige H. Mis op in de kapel van St, Anna. Te Smakt werd de jaarvergade ring gehouden van de eiervereni- ging. In het afgelopen jaar werden 733140 stuks eieren, met een geza menlijk gewicht van 44.154,5 kg. Hiervoor werd een bedrag ontvan gen van 100.559,95. De schone traditie van een le pl. H, Mis met Pasen, werd wel bij zonder in ere gehouden door drie jonge priesters die resp. in Leunen en Venray-kom gedurende de Paas dagen hun le plechtige H. Mis op droegen. Op Paasdag droeg de Z.E. Heer B. Goumans in de Petrus Ban- denkerk rijn le H. Mis op en te Leu nen in de parochiekerk, de Z.E. Heer van Kempen. Paasmaandag droeg de Z.E. Heer Lemmen (Brukske) in de St. Petrus Banden de le H. Mis op. De drie jonge Priesters werden begeleid door bruidjes, familie, gees telijkheid en onder de vrolijke klan ken van Harmonie en fanfare ter kerke geleid. In zaal Schellen, Henseniusstraat, vergaderden de Kath. Arb. Vrou wen. Mevr. Jansen-van Daal, voor zitster, verheugde het dat meer dan 100 moeders waren opgekomen. De secretaresse, mej. Verhallen deelde mede: dat de bond 245 leden sterk was; dat in 1949, 82 zieken van een pakket waren voorzien; 4 leden hun zilveren huwelijksfeest gevierd had den; 2 leden overleden waren en dat 60 gezinnen met herstelwerk waren geholpen. Paasmaandag gaf Hioob in zaal Wilhelmina de première van de 6e revue „Naag Nel", waarvan de tekst en regie in handen was van de heer Piet Vermeltfoort. De melodieën van Mathieu Arts; decors van Toon Kateman en de muziek van „De Peelzwervers". Ondanks het slechte weer was de zaal overvol. Vele aar dige ideeën had de schrijver schit terend uitgewerkt en het gelacht was dan ook niet van de lucht. Hioobs jubileumrevue werd op vlot te wijze gebracht. UIT PEEL EN MAAS VAN 22 APRIL 1950 - no. 16 Peel en Maas bracht het program ma van het officiéél bezoek van H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bern- hard aan de gemeente Venray, op dinsdag 25 april. Er was een krans- legging gepland bij het monument van de oorlogsslachtoffers. Van 6.15 tot 8.15 uur zijn muziekuitvoeringen op de Markt en van 6.30 tot 11 uur mag worden gedanst. Door de gemeente Venray werd aanbesteed het afbreken en oprui men van een gedeelte van de Cicho- reifabriek aan de Veldstraat. Er werden acht inschrijvers waarvan de hoogste was: G. Janssen, Venray voor 1500,de laagste Th. Maas- sen, Venray, voor 749, Op de Zwarte Klef gebeurde een ernstig ongeluk toen 't paard van S. op hol sloeg toen het pas ingespan nen was. De eigenaar kon het paard niet meer baas en werd een eind- weegs meegesleurd, viel en werd door de wagen overreden, waarbij hij ernstig gewond raakte. Op de wagen zat bovendien nog een klein tje. Door het kordaat optreden van wachtmeester Den Holder werd er ger voorkomen, die met veel moeite het paard tot stilstand kreeg en wist te bedaren, echter niet nadat ook hij verschillende meters was meege sleurd. Aanbesteed werd de permanente versiering voor de Patersstraat, Gro testraat en Hofstraat. Hoogste in schrijver was: Gebr. Vollenberg 1728,laagste was J. P. A. Nelis- sen 1150,Er schreven 6 aanne mers in. Voor rekening van de gemeente werd aanbesteed de bouw van 40 wo ningen. Er kwamen 12 inschrijffor mulieren binnen. De hoogste in schrijver was: Zoutmulder, Nijme gen 320.000,de laagste Gebr. Verstralen Venray 276.476, De voetbalvereniging Ysselsteyn (Victoria) behaalde het kampioen schap in de 2e klas afd. Limburg van de KNVB. Slechts 2 van de 18 wed strijden werden verloren. De spelers werden gehuldigd door een lauwer krans en een serenade van de „Peelklank", terwijl verder op de avond nog talrijke felicitaties bin nenkwamen.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 11