GEMEENTEPRAAT Ruitersport Wandelsport TAFELTENNIS VOETBAL KARATEDAG Internationale SCHOLEN SCHAAK TOERNOOI ebberirik ZOMERZEGELS natuurvriendelijk toerisme k DNA M.C.C. VENRAY Werkgroep culturele minderheden met inventarisatie the ultimate jeans FëJGZB3B3i Discussie tijdens de vrijwilligersmarkt Vergadering Commissie voor cultuur Begrafenisrechten Geen bezwaar voor bouwvergunningen Bouwvergunningen verleend Verkeers maatregelen Lv.m. reconstructie Henseniusplein NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Scliütte, Bureau Voorlichting ST. ISIDORUS jtslagen kringwedstrüd 7 april j.l.: ng 4 L II: Geerts met Orion 131V« p. Ie pr. Brungers m. Blue Chip 126'-4 2e pr ng 5 L II: j. L. Tsjeng m. Dandy 12 p., 3e pr. ng 11 L I: Turkenburg m. Mannix 131, le 12 L I: Geerts m. Mieke 123 pp., 5e pr. ng 13 L I: evr. N. Basten m. Lancia 137 p., lc itslaagd voor dressuur startkaart: ng 14: j.L. Tseng m. Atleet 127 p., 3e pr. ling 15: Maessen m. Ritske 118 p. &vr. A. Tseng m. Dandy 115 p. jjvr. P. Qomens m. Silvester 110 pp. ej. M, v. Aalsum m. Renate 119, 5e ling 16: Poels m. Ronald 138 p., le pr. ej. J. Vrolijk m. Raket, 117 p. 4e pr. ïj. E. Terlouw m. Petra 113 p. log 17: t v. Dijck m. Rabbit 131 p., le pr. ej. E. Thomassen m. Oswald T 115 ej. Hennekens m. Paladijn 124, 3e Rutten met Odeur, 8e prijs tslaagd voor springen: lej. J- Vrolijk met Raket Maessen met Ritske pringen klasse B: evr. N. Basten met Lancia le prijs pringen klasse L: [v. Dijck met Rabbit le prijs L Basten met Brian 4e prijs WEER OVERWINNING VOOR TOON CLAESSENS Tijdens crosswedstrijden op le 'aasdag te Nuland, heeft Toon laessens zijn klasse weer laten zien. a een matige start in de le manche lom Toon snel opp Na een duel van nkele ronden met Tiny Romviel zet- Toon zich op de le plaats om deze iet meer af te staan. Onze 2e deelnemer Sjaak Willems erging het niet zo goed. Na een zeer latige start kon Sjaak maar enkele laalsen opklimmen om als 13e af- evlagd te worden. Met dé start van de 2e manche ras Toon 3e en Sjaak 4e. Toon klom iel op naar de 2e plaats, maar het uurde toch nog 5 ronden voordat Marcel Briggen van de le laats verdrongen had om daarna uimc voorsprong afgevlagd te lorden. Sjaak viel na die goede start wat ?trug. maar hij zal zich ongetwijfeld c Inspirerende woorden van broer rtor herinnerd hebben tijdens de auze en zoUe dt1 -aanval in. Lang- am klom Sjaak op naar do 5e luals. Kort vodf het einde van de icdstrijd maakte Sjaak een foutje verloor weer 2 plaatsen, die hij rhler met een zeer sterke finish te lg pakte om als 5e afgevlagd te rorden. Op de motocross le Luyksgestcl op Paasdag kwamen ook, diverse ICC deelnemers aan de start. Bij de 500 cc junioren haalden Jan ardoel een 3e; Piet Potten een 12e n Lam Willems oen 13e plaats in de inaie. Pierre PPonjée en Wiel Janssen aaiden de finale niet. Bij de 125 cc promotie kwamen 'etc rWillemse en Bert Hendrix aan start. Peter Willemse werd in de «manche 12e en in de 2e manche 7e. Bert Hendrix werd 2x 8e en in Ie totaalstand 6e. A.s. donderdag 8 uur VERGADE- SING bij Den Aide Hoed. r.k. gymnastiekvereniging st. christoffel De gymnastiekvereniging St. Chris- iffel heeft zondag 30 maart haar arlijkse clubkampioenschappen louden. De uitslagen waren als volgt: mgens junioren: J. Vervoort B. Pelzer B .Lunt feisjes adspiranten: W. Hermans K. Groot Thuyls feisjes junioren: G. Peters Y. Martens M. v. Stiphout feisjes wedstrjjdgroep A: W, Keijzers A v. d. Pal W. Tacken feisjes wedstrydgroep B: D Giantsios S. v d. Krabben E. Kooien 35,65 n. 33,30 p. 29,90 p. 27,65 p. 27,05 p. 26,15 p. 30,70 p. 28.80 p. 28.60 p. 30,95 p. 30.70 p. 28.90 p. 27.70 p. 26.80 p. 26.40 p. 30,70 p. 30.00 p. 29.60 p. De wisselbeker werd gewonnen oor W. Keyzers. Het bestuur wenst dereen proficiat met de behaalde (uitaten. Tevens bedanken wij de Ier Poels voor de bloemen. Ook voor jongens bestaat er de sgelijkheid om te turnen in de ge- eente Venray. Als je tussen de 8 en 3jaar bent en zin hebt om een Hod in de week te turnen, kom dan ns kijken. De les vindt plaats op fidere donderdag van 19.30 tot 20.30 our in de zaal van de Langeweg. M. Keysers A. Wijnhoven C, v. d. Pal Afgelopen zaterdag speelden we thuis tegen Nestlé. Na 20 min. kon den we de openingstreffer laten aan tekenen, terwijl nog voor rust de stand op 20 werd gebracht. Na rust bleef het aanvankelijk erg rustig. Maar toen men eindelijk het doel van de tegenstander gevonden had .werd er nog 4x gescoord, zodat we deze wedstrijd wonnen met 60. A.s. zaterdag spelen we uit tegen Wanssum. Aanvang 16.30 uur. Ver trek 15.45 uur vanaf café Klomp. Na de zeer geslaagde wandeling in Dilzen, gaan we zondag 13 april weer allemaal wandelen in Deurne. De start is om 12.00 uur vanuit de kantine van het St. Willibrod Gym nasium aan de weg DeurneAsten (Vlierdenseweg). W.S.V. de Doorzetters De bus vertrekt om 11.15 uur bij de A.BiO.-school. W.S.V. De Bejaarden Om 11.20 uur vertrekt de bus bij Het Schuttersveld. W.S.V. De Belhamels Om 11.25 uur is de bus bij het Ge meenschapshuis te Leunen. W.S.V. De Natuurvrienden De bus naar Deurne vertrekt om 11.20 uur vanaf het Dorpsplein Mer- selo. Veel plezier en een prettige wan deling. RANK XEROX KAMPIOENSCHAPPEN VENRAY 1980 Afgelopen week, 6, 7 en 8 april werd in de Wetteling de tafeltennis- kampiocnschappen van Venray ge houden. De eerste twee dagen was voor de spelers die lid van de NTTB zijn. Uit de afd. Brabant-Limburg en Gel derland waren zo'n 500 spelers naar Venray gekomen om te strijden voor de ereplaatsen. Alles verliep erg goed. De uitsla gen zullen wegens tijdgebrek de vol gende week worden geplaatst. De baNisschoIcnkampiocnschappcn op 8 april hadden een record aantal inschrijvingen van 469 deelnemers. Jammer was wel dat er erg veel leerlingen, zonder iets te laten we ten. wegbleven. Dit ging natuurlijk ten koste van de andere spelers. Toch verliepen ook deze wedstrijden erg goed. Een woord van dank aan alle le den van tafeltennisvereniging Red Stars die in de afgelopen dagen heb ben gezorgd dat de wedstrijden een goed verloop hebben gehad. Meer dan 4000 wedstrijden zijn er in deze drie dagen gespeeld. Door de erg goede steun en het enthousiasme van Rank Xerox heeft Tafeltennisvereniging Red Stars dit kunnen en mogen organiseren. Wij zijn hen hiervoor erg dank baar. En de schooljeugd van Venray kan zeker terugzien op een sportieve en goed geslaagde dag. Volgende week komen we hier uit voeriger op terug. BASISSCHOLEN KAMPIOENSCHAPPEN 1980 St. Petrus Banden School kampioen van Venray Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Politie Sport- en Ontspanningsvereniging organiseer den de politiemensen de basisscho len voetbalkampioenschappen in het sportpark „De Wieën". In poule A werd deelgenomen door elftallen van de St. Petrus Banden- school, de St. Claraschool, Francis- cus -en Dr. Poelsschool en de school uit Oostrum. Winnaar in deze poule werd de St. Petrus Bandenschool. In poule B streden de elftallen van de Luciaschool, Coninxhof en de scholen van Castenray, Heide en Ys- selsteyn. Hier eindigde de Lucia school als eerste. Een spannende, finale tussen de beide teams volgde, maar bij het eindsignaal was de stand nog onbe slist. Bij het penalty-schieten waren de schutters van de St. Petrus Ban denschool het sterkste. Zij werden kampioen van Venray. De derde plaats behaalde het elftal van de Dr. Poelsschool terwijl de school van Heide 4e werd. Na afloop van het toernooi reikte de hoofdinspecteur-korpschef van Venrays politie, de heer de Bruyn de prijzen uit. De St. Petrus Banden- school ontving een beeldje als wis- selprijs en een standaard als herin- neringsprijs. De St. Luciaschool en de Dr. Poelsschool ontvingen ieder een herinneringsbeker. Aan de strijd om de politiebeker werd deelgenomen door de scholen van Oirlo, Leunen, Veulen, Merselo, de Foekepot, Henseniusschool, ter wijl op het laatste moment het elf tal van De Keg verstek moest laten gaan. Hier kwam als overwinnaar te- voorschijnt het elftal van de Foeke pot ,2e werd de school van Leunen en derde de school van Oirlo. SHOTOKAN VENRAY Op 13 april organiseert de BSF.- KARATE DO VENRAY o.l.v. Sensei C. Usmany met medewerking van KARATE CLUB GELEEN, KARA TE CLUB MAASTRICHT en BSF.- KARATE DO HELMOND een OPEN KARATE DAG in de Gymzaal aan de Langeweg. Wij nodigen hierbij alle budo- sporten uit, ongeacht hun stijl, om aan deze training deel te nemen. Genodigde leraren hiervoor zijn: Sensei T. Elmas 3e Dan Shotokan en algemeen hoofdtrainer Sensein H. Alken 4e Dan Shotokan. Verdere informatie tc verkrijgen bij: Sensei C. Usmany Zuidsingel 127, Venray Tel. 04780-86567 4 Al deze verenigingen inclusief BSFKARATE DO VENRAY zijn aangesloten bij de KARATE DO BOND NEDERLAND (voorheen BBN Karate-sectie). (ISSO) Op 12 en 13 april 1980 zal weer het jaarlijkse Internationale Scholen Schaaktoernooi (ISSO) worden ge organiseerd. Dit zal plaatsvinden in de grote kantine van Rank Xerox in Venray. Aan dit toernooi zullen scholieren van 36 middelbare scho len uit binnen- en buitenland deel nemen, waaronder ook het Bosch- veldcoilege uit Venray. De opening vindt plaats op zaterdag 12 april om 13.00 uur en de prijsuitreiking is op zondag 13 april omstreeks 14.00 uur. Dit internationale schaakevene ment is inmiddels het veertiende, dat door ISSO-Venray wordt geor ganiseerd. Door het groot aantal deelnemers had men behoefte aan een grote ruimte. Men vond die in één van de kantines van Rank Xe rox in Venray, waar het ISSO toer nooi nu voor de vijfde keer zal plaatsvinden. Ook dit jaar is de internationale belangstelling weer erg groot. Naast 22 Nederlandse scholen hebben 2 Belgische, 8 Duitse. 2 Engelse, 1 Lu xemburgse" en 1 Zwitserse 'scholen ingeschreven. Dc voorzitter van de KNSB. de heer H. Wille (tevens erelid ISSO 1978) noemde het ISSO een uniek toernooi, dat in de volle belangstel ling van de KNSB staal. Prof. Max Euwe. oud voorzitter van de FIDE en erelid ISSO 1976. vond het ISSO toernooi een voor. het zuiden des lands en omringende landen een be langrijk gebeuren. De deelnemende teams op 12 en 13 april 1980 zijn: Nederland: Apeldoorn - Christelijk Lyceum Assen - Dr. Nassau College Bolsward - Jan Brugman College Delft - Scholengemeenschap Hugo Grotius Deventer - Alexander Hegius Scho lengemeenschap Groenlo - Scholengemeenschap Marianum Helmond - Dr. Knippenberg College Hengelo - Twinckel College '-Hertogenbosch - Jeroen Bosch College Hoensbroek - St. Janscollege Hoogeveen - Menso Alting College Rotterdam - Marnix Gymnasium Sneek - Bogermancollege Tilburg - St- Odulphuslyceum Utrecht - Cchristelijk Gymnasium - Stedelijk Gymnasium Venray - Boschveldcol lege Vlissingen - Rijksscholengemeen schap Scheldemond Weert - Philips v. Home Scholen gemeenschap Zierikzee - Rijksscholengemeen schap Prof. Zeeman Zutphen - Stedelijk Lyceum Zoetermeer - Erusmuscollege België: Leuven - St .Pieterscollege Maaseik - H. Kruiscollege West-Duitsland: Göttingen - Georg-August-Univer- sitat Hamburg - Friedrich Ebert Gymna sium Gymnasium Harkscheider Strasse Gymnasium Langenhom Gymnasium Wilhelmusburg Kassei - Goethe Schule Keulen - Gymnasium Nippes Engeland: Bath - Bath University Colchester - University of Essex Luxemburg: Dommeldange - Instituut Emile Metz Zwitserland: St. Gallen - Hochschule St. Gallen In het kader van de Welzijnsplan ning in de gemeente Venray zijn in tussen de verschillende werkgroepen met hun werkzaamheden begonnen. Een van deze werkgroepen is de „Werkgroep Culturele Minderheden" waarin verschillende organisaties en instellingen, die met culturele min derheden werken, zitting hebben. Een van de taken van deze werk groep is o.m. het bekijken of het huidige beleid ckn aanzien van de culturele minderheden kan worden gehandhaafd, of dat het moet wor den uitgebouwd. Het is moeilijk te bepalen wat on der culturele minderheden moet worden verstaan. De werkgroep gaat uit van de volgende kenmerken: nationaliteit en herkomst religie levensovertuiging huidskleur woonvormen behoefte aan eigen identiteit normen en waardepatroon. De werkgroep merkt voor Venray als culturele minderheid aan Suri- namers, Antillianen, Zuidmolukkers, Spanjaarden, Grieken, Marokkanen en Turken. De werkgroep is begonnen met het opstellen van een inventarisatie van alle aktiviteiterj die er voor de ver schillende minderheden zijn, zoals ontspannings- en ontmoetingsakti- viteiten, maar ook taallessen en hulpverleningsaktiviteiten. De werkgroep hoopt over een maand de inventarisatie klaar te hebben. Met de Sufinamers, Antil- lanen, Zuidmolukkers, Spanjaarden, Grieken,. Marokkanen en Turken zaï dan via een inspraakronde worden nagegaan of de inventarisatie volle dig is. Ook zal worden nagegaan of er nog specifieke problemen en verlan gens zijn. De inspraak zal zoveel mogelijk groepsgericht gebeuren. Over deze inspraak zal binnen enke le weken meer informatie worden gegeven. De werkgroep vergadert weer op maandag 21 april, woensdag 14 mei en woensdag 4 junr De vergaderin gen beginnen telkqhs om 17.00 uur; ze vinden plaats in het gemeente huis van Venray. Alle vergaderingen van de werkgroep zijn openbaar. Zoals vorige week is meegedeeld zal door het Regionaal Jeugdcen trum Noordelijk Npord-Limburg op 11 en 12 april a..s""de manifestatie VRIJWILLIGERSMARKT 1980 wor den georganiseerd. De gemeente Venray is hierbij ook om medewerking gevraagd. Deze medewerking zal bestaan uit een in formatiestand, waar de nodige mon delinge en schriftelijke informatie wordt verstrekt over de volgende onderwerpen: de gemeentelijke subsidies; accommodaties; speelvoorzieningen; welzijnsplanning. Met name het laatste onderdeel staat op het ogenblik sterk in de be langstelling. Vandaar ook, dat via de informatiestand getracht wordt zo concreet mogelijk aan te geven wat het planningsgebeuren voor de jeugd- en jongerenorganisaties in Venray betekent. Om de vaak dorre informatie wat smeuïger en herkenbaarder aan de man te brengen, heeft de werkgroep die bezig is met de voorbereiding van het facetplan jeugd- en jonge renwerk besloten, ter plaatse een vergadering te beleggen over het onderwerp „beheer van accommo daties". Aan de hand van .een aantal prik kelende stellingen zal door de werk groep over dit onderwerp worden gediscussieerd, waarbij het de be doeling is dat de belangstellenden in de gelegenheid worden gesteld aan de de discussie deel te nemen. Het belooft een leerzame en inte ressante happening te worden! Op maandag 14 april komt de com missie voor cultuur 's middags om half vijf in de fractiekamer bijeen. In eerste instantie zal gesproken worden over het voorstel tot het ver lenen van een garantiesubsidie tot maximaal 4500,voor een ten toonstelling van de Stichting Ven- rayse Kunstkring. •Een delegatie van .het bestuur van de Venrayse Kunstkring is uitgeno digd om een toelichting te geven. Verder zal gesproken worden over een voorstel om met ingang van het jaar 1980 geen subsidie meer te ver strekken voor cursisten van de Vrije Academie Venray, die van buiten de gemeente Venray komen. Tenslotte komen wijzigingen in de werkgroep cultuur en het planbe- raad aan de orde. Bij Koninklijk besluit van 25 maart 1980, Nr. R 492, waarbij de meeste begrafenisrechten verhoogd werden. Met ingang van 8 april 1980 gelden de navolgende tarieven: begraven (algemeen) 18, begraven (kinderen jongpr dan 1 jaar) 45, begraven (kinderen van 1 tot 12 jaar) 90, bijzetten asbus 90, opgraven 180, huurgraf 662,50 recht voor het plaatsen van grafteken 90, afbreken grafmonument 90, herplaatsen grafmonument 90, gebruik aula 36,25 inschrijving of overboeking recht huurgraf 3, Wanneer het begraven of bijzetten gebeurt op zaterdagmiddag na 14.00 uur dan zijn de eerste 4 tarieven 50% hoger. Venray, 9 april 1980 Burgemeester en wethouders van Venray, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris Van Gedeputeerde Staten van Limburg zijn de navolgende verkla ringen van geen bezwaar, zoals be doeld in artikel 50, lid 8, van de Wo ningwet en eventueel artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, ontvangen, welke zijn vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergunningen voor: het bouwen van een woning in het bestemmingsplan Vlakwater II t.n.v. B. T. Lunter; het bouwen van een varkensstal en een tweede bedrijfswoning op perceel sectie N, nr. 208, plaatse lijk bekend Volen, t.n.v. J. Mi- chels. Deze verklaringen van geen be zwaar kunnen worden 'ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van een van deze verklaringen van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedurende 30 da gen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Administra tieve Rechtspraak Overheidsbeschik kingen (AROB) een bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. Venray, 11 april 1980 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 9 april 1980 voor de navolgende bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedurende 30 da gen na datum van deze publikatie op grond van de Wet Administra tieve Overheidsbeschikkingen (AROB) een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders. tot het uitbreiden van de berging aan de Tinnegieterstraat 8 t.n.v. J. H. G. Munten; tot het aanbouwen van een af- wasruimte aan St. Annalaan 3 t.n.v. Psych. Centrum St. Anna; tot het bouwen van een berging aan de Willemstraat 10 t.n.v. Wo ningbouwvereniging Noord-Lim burg; tot het bouwen van een woning aan de Brennerlaan t.n.v. M. C. van Moorsel; tot het verbouwen van een be drijfsruimte aan de Veulenseweg 32 t.n.v. J. A. M. Hagens; tot het uitbreiden van kantine en kleedlokalen aan het Sparren- dreef t.n.v. Sportvereniging „Oos trum"; tot het uitbreiden van een wo ning aan de Aubadestraat 9 t.n.v. A. G. van Lare; tot hel uitbreiden van een woning aan de Menuetstraat 3 t.n.v. P. J. Trent; tot het bouwen van een garage/ berging aan de Stationsweg 91 t.n.v. P. Kersten; tot het aanbrengen van een dak kapel op de woning Witte Vrou wenstraat 16 t.n.v. B. H. M. Geurts; tot het aanbrengen van een dak kapel op de woning Witte Vrou- wenstraat 18 t.n.v. P. T. A. Doo renbosch -tot het bouwen van een hobby-kas aan de Heidsepeelweg 29 t.n.v. Ch. A. Hellegers; tot het bouwen van een opslag ruimte aan de Haag t.n.v. A. M. H. Poels; tot het bouwen van een woning aan de Athoslaan 6 t.n.v. M. W. M. van Mil. Venray, 11 april 1980 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend hun besluit, waarbij in verband met de reconstructie van het Henseniusplein tot de volgende tijdelijke verkeers maatregelen is besloten: I door het plaatsen van borden 11 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens ge sloten te verklaren in beide richtin gen voor alle verkeer behalve voet gangers: a. de westelijke rijbaan van het Hseniusplein gelegen tussen de Schoolstraat en de Leeuwstraat, gedurende de periode van 15 t.m. 25 april 1980; van 15 april t.m. 11 juli 1980; Henseniusplein gelegen tussen de Leeuwstraat en de Hense- nuisstraat en tevens de noordelijke rijbaan van het Henseniusplein gelegen tussen de Schoolstraat en de Grote straat, gedurende de periode vanl5 april t.m. 11 juli 1980; c. de oostelijke rijbaan van het Henseniusplein en de Grote straat en tevens het gedeelte van de Hensenius- straat gelegen tussen het pand no. 9 en het Henseniusplein, gedurende de periode van 21 april t.m. 11 juli 1980; d. de Patersstraat, gedurende de pe riode van 30 juni t.m. 11 juli 1980; II te bepalen dat onder I genoem de, periodes zoveel korter of langer zijn als in verband met de werk zaamheden mogelijk dan wel nood zakelijk is; III voor zover genoemde werk zaamheden dit toelaten en de veilig heid van personen of goederen niet in gevaar wordt gebracht ontheffing te verlenen van de onder I genoemde verkeersmaatregelen ten behoeve van bestuurders van motorvoertui gen op meer dan twee wielen: a. wanneer zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan de on der I vermelde weg(en) en de wening of het bedrijf niet langs een andere weg met het door hen bestuurder motorvoertuig kun nen bereiken; b. wanneer zij het motorvoertuig besturen in opdracht van of met toestemming van de onder lila vermelde personen en onder aan die personen gestelde voorwaar den; c. wanneer aangetoond of aanne melijk gemaakt kan worden dat zij gedurende de tijd dat de on der I genoemde verkeersmaat regel geldt, gebruik moeten ma ken van de onder I vermelde weg(en) voor het laden of lossen van goederen of voor het verrich ten van noodzakelijke werkzaam heden met het door hen bestuur de motorvoertuig en deze aktivi- teiten niet of bezwaarlijk op an dere wijze kunnen verrichten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepubli ceerd is beroepen aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Konin gin gericht en ingediend bij de Com missaris van de Koningin. Venray, 11 april 1980 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defeschê, burgemeester J.M. Poels, secretaris Openstelling van het raadhuis Venrays raadhuis, Maashese- weg 1, is op werkdagen ge opend van 9 tot 12 uur. Bo vendien kan men op donder dagmiddag van 16.00 tot 17.3C uur bij de afdeling bevolkings zaken terecht voor het afha len van paspoorten, rijbewij zen! e.d. Gesprekken met ambtenaren buiten de openingstijden var. het raadhuis, uitsluitend na te lefonische afspraak (tel. 04780- 83838). SPREEKUREN B. EN W. Burgemeester mr. H. J. M. Defesche maandag van 10.00 tot 11.00 uur. Wethouder G. H. Schols: maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder mevr. A. P. Rut- ten-Tielen: iedere eerste en vierde dinsdag van de maand van 10.00 - 11.00 uur, voor huis vestingsproblemen; en iedere maandag van 10.00 tot 11.00 uur voor sociale zaken. Wethouder Joh. Loonen maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder J. van Oers maandag van 10 tot 11 uur. Wanneer een spreekuur ver valt wordt dit in de rubriek „Gemeentepraat" bekend ge maakt. Met de burgemeester en de wethouders kan ook telefo nisch een afspraak worden ge maakt via de secretaresse van het college, mevr. M. v. d. Leeuw (tel. 04780-83838 toestel 117). Het postadres van het raad huis luidt: Gemeente Venray Postbus 500 5800 AM Venray. Gemeentelijk Combibad Venray PARKWEG 2 VENRAY TELEFOON 04780-82069 Verkoop Seizoenabonnementen Het combi-bad Venray opent op 1 mei de poorten van het buitenbad. De verkoop van abonnementen is gestart. De kassa is gedurende de hele maand april geopend van maandag tot en met vrijdag van 17.45 tot 19.45 uur; 'swoensdags en zater dags van 13.30 tot 15.30 uur. Vanaf 1 mei is de kassa geopend van maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur. TARIEVEN: Gezinsabonnementen (geldig voor het gehele gezin) 102, Persoonlijke abonnementen Volwassenen 48, Jeugd tot 16 jaar 31, Bovenstaande abonnementen zijn geldig voor de periode van 1 mei tot 1 september 1980, uitsluitend voor het buitenbad. De vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten in Nederland alom gekend als „Natuurmonu menten" bestaat 75 jaar. Reden voor PTT om in de serie Zomerpost- zegels dit jaar aandacht te geven aan het werk van deze vereniging. Dus werd het thema van de Zomer- postzegels 1980: toerisme en recrea tie. Rein Drayer, de ontwerper van deze zomerzegels, koos voor een duingebied, een heidelandschap, een karakteristiek merengebied voor waterrecreatie en een buitenplaats, omdat veel landgoederen voor het publiek zijn opengesteld. Een zonni ge .zomerse serie VOGELKALENDER In overeenstemming met de ze natuurpostzegels geeft het Comité voor de Zcmerzegels ook een ver- jaarskalender uit met 6 kleurige vo geltekeningen van Ed Hazebroek. Een natuurkalender in handig for maat en met voldoende ruimte voor verjaardagen. PRENTBRIEFKAARTEN De serie „Kijkjes en kiekjes" van vorig jaar is uitgebreid met 8 prent briefkaarten naar natuurfoto's van Wim K. Steffen, zodat men nu een ruime keus heeft uit 24 verschillen de, echt Nederlandse, kaarten. WAAROM ZOMERZEGELS? Zomerpostzgels kosten een ietsje méér dan gewone postzegels en met dat ietsje meer kan het Comité heel véél meer doen voor een groot aan tal projecten en initiatieven die door gebrek aan geld moeilijk van de grond kunnen komen, maar die toch heel goed .nutttig en nodig zijn. Een lange lijst van landelijke en plaat selijke instellingen kan elk jaar weer uit de opbrengst van de Zo- merpostzegels, kaarten en kalenders worden gesteund. Voorjaar - 1979 - mocht het plaatselijk comité een. cheque a 2250,overhandigen aan de voorzitter van Stichting Zieken omroep Venray. In totaal werden vorig jaar in Venray voor ruim y ƒ7.000,aan zegels en kaarten door het plaatselijk comité verkocht. VERKOOPADRES In uw omgeving kunt U Zomer zegels en andere artikelen bestellen bij het Plaatselijk Comité voor de Zomerzegels p.a. Pettenmakerstraat 16 5801 RB Venray.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 7