MMGINGSNIEIIWS >NJ AGENDA ie@ Venray IN - LENTEFESTIJN De Peelklank" Ysselsteyn Restauratie St. Petrus molen BAZAR in basisschool „De Hommel" SAMENWERKING VENRAY Pastoor Janssen vierde gouden priesterfeest INFORMATIEWINKEL IN BRUKSKE PEEL EN MAAS UW WEEKBLAD Attentie 27 MC'ers Nieuws uit Overloon WIJK NOORD-WEST Svenals andere jaren organiseert ifare „De Peelklank" ook dit jaar er haar jaarlijkse „Lentefestijn" wel in het weekend van 11-12 13 april a.s. ïnerzijds om de muziek weer eens promoten en anderzijds natuurlijk de kas te spekken. Andere jaren elen de feesten telkens bij het pu- iek bijzonder goed in de smaak, organiserende comité hoopt ook jaar weer op een ruime belang- Hing van dé zijde van het publiek or het te bieden programma. ]o zullen op vrijdagavond diver- I zusterverenigingen waaronder „Ons Genoegen" Oirlo, St. Oda Merselo en St. Joseph uit Helden tinge hun kunnen laten horen op i instrumentale muziekavond. Na iop zullen „De Smeleblaozers" uit Iselsteyn het gezellige gedeelte van avond voor hun rekening nemen. )p de zaterdagavond zijn de koren i de beurt in het Gemeenschaps-- s aan de Puttenweg, waarin ove-® ins alle festiviteiten plaats zullen den. Nadat de H. Mis vocaal is eluisterd door het Gemengd Koor America zullen behalve dit koor nog de koren van Ysselsteyn, race" en het Gemengd Koor ato' uit Blitterswijck hun mede- rking geven aan een vocaal con- I in het Gemeenschapshuis. Na Cp van dit concert is er gelegen- tot dansen voor de deelnemers dit concert en andere belang enden. Het concert en dansen is ar iedereen vrij toegankelijk, ondagmorgen is er matinee met orkest „Clear Water' uit Deurne. samenspraak met het kerkbe- ur is besloten dat de receptie voor er de Hosson uit Deurne tijdens matinee gehouden zal worden. Ie lentefeesten worden besloten oen knalkienavond op zondag 13 ril. Pen de vele relaties die de fan- in Ysselsteyn heeft waaronder ele ouders van de jeugdige mu nten verwacht het comité een ne belangstelling voor de diver- jktivitoiten. GETUIGEN GEVRAAGD luit 60.000 gulden n de nacht van zondag op maan- le omstreeks kwart voor een rd door een jongeman met een Dd petje en een draagtas, de ruit juwelierszaak C. in de Grote- aat ingeslagen. Hij griste een aan- sieraden weg en verdween daar- spoorloos. Personen welke in die cht om die tijd, daarvoor of daar- ecn jongeman met een rood pet en oen draagtas hebben gezien, irden verzocht zich in verbinding willen stellen met de recherche n Venrays politie. het opmaken van de balans jkt de jongeman een buit te heb- n gemaakt van 60.000 gulden. Ver st worden 21 ringen al of niet met iljanten bezet; 9 armbanden al n niet met briljanten bezet, 3 gou- n hangers, 2 gouden broches, 4 Uiers en 2 gouden horloges. Dinsdag is de gemeenteraad er mee akkoord gegaan dat de St. Pe trus Molen aan de Wieèn wordt ge restaureerd .De totale kosten belo pen 14.000,Volgens de thans geldende subsidiemaatstaven mag verwacht worden, dat door het rijk 40°/o, en de provincie 20% in de kos ten zullen worden bijgedragen. De gemeente neemt 25% voor haar re kening, zodat de eigenaresse zelf 15% moet opbrengen. Nu is het zo, dat de toegezegde subsidies van de centrale overheid eerst in 1983 of 1984 betaalbaar zul len zijn. Zo lang met de restauratie te wachten is niet reëel. De kosten stijgen jaarlijks, terwijl de kwaliteit van deze molen dan achteruit' zou gaan. De raad was het er dan ook vrij wel unaniem mee eens, dat de ge meente deze subsidies dan maar zo lang moet vóór-financieren. Men is dan wel de rente over een aantal ja ren kwijt, maar dat moet deze molen de gemeente wel waard zijn. Overi gens, de subsidie welke de gemeen te geeft komt uiteindelijk via de z.g. verfijningsregeling weer in de ge meentelijke schatkist terug. Zaterdag 19 april a.s. wordt van af 10 uur 's ochtends een gezellige bazar gehouden in de chr. basis school De Hommel, Oostsingel 39, hoek Henri Dunantstraat le Venray. De werkgroep Zending en Wereld- diakonaat van de Protestantse ker- kengemeenschap Venray nodigt ie dereen, jong en oud, uit om deze bazar te bezoeken. Elen bazar betekent lekker neuzen en rommelen tussen boeken, platen oude spulletjes, speelgoed, planten, kleding (tweedehands) en schoenen (overjarig, maar nieuw). U kunt zichzelf trakteren op „huisvlijt" ge bak, iets moois uitzoeken bij de •handwerkstand. Een bazar betekent ook rad van avontuur met leuke prijzen en een verloting. Er is ook gelegenheid om iets te drinken of te eten in ons „bruin ca fé", voor uw kinderen is er een crèche en ook voor hen een door lopende filmvoorstelling. Kortom, een bazar, een gezellige tijdsbesteding voor de zaterdag voor iedereen. Het doel: De protestantse kerkengemeen- schap wil elk jaar bezig zijn met een projekt in de derde wereld. Dat betekent enerzijds oriënteren op en informeren over de situatie van de plaats van het gekozen projekt. Dit proberen we d.m.v. diavoorstellin gen, gespreksavonden en publika- ties. Dit alles als een stuk bewustwor ding op en een stuk betrokkenheid bij de mens in de-derde wereld.-- Anderzijds stellen we ons elk jaar financieel garant voö&jjjgn bedrag, vandaar cle bazar! Dit jaar is het geld bestemd voor een landbouwtrainin^scen'trum op SunVba, Indonisië, Dit centrum 'geeft ondersteuning en voorlichting aan de boeren van de streek en er wor den ook eenvoudige landbouwwerk tuigen gemaakt en gerepareerd. Na het lezen van het eerste deel van het stukje heeft U misschien al zin om te komen, hopelijk motiij veert het tweede deel U nog meer. U bent van harte welkom. Kind door hond gebeten In de Spinetstraat werd een 1-ja rig kind door een hond van de buren in haar rugje gebeten. Het kind moest zich onder medische behan deling laten stellen. De hond was over de afrastering gesprongen en voordat kon worden ingegrepen had de hond het kind gebeten. In over leg met de eigenaar is besloten, de hond af te maken. zie ook deze rubriek elders in dit blad SCHUTTERIJ "ST. ANNA EIND-VENRAY 0p zondag 7 april j.l. organiseerde huttersgilde St. Anna een onder- >ge schietwedstrijd. De ere-leden Janssen en A. Thijssen hadden a «gouden trofee" als le prijs ge- hikbaar gesteld. ider goede weersomstandigheden erden de navolgende prijzen be laid: prijs: P. v. d. Broek prijs: W. Rongen lprijs: J. Peeters prijs: F. Barends 'prijs: J. Willems De 3 poeleprijzen wei-den behaald •or Cobie Arts, Greet Westerhoven >G. Mulder. Zondag 13 april a.s. beginnen de 8 ndagen om de kampioenstitel, anvang 10.30 uur. Zondagmiddag 13 april vanaf 13.00 U" is in Deurne een schietwedstrijd a bate van het Zorgenkind. Ieder- a is van harte welkom, ook niet- den. Zondag 20 april a.s. is de kleine fiagwedstrijd te Holthees, 13.00 u. Zondag 27 april a.s. is de vriend schappelijke wedstrijd tegen het Zandakker, aanvang 13.30 uur. Woensdag 30 april a.s .is er Mei boom zetten. Deze traditie geschiedt aan het Gildehuis. Aanvang 19.30 u. A.s. dinsdag 15 april a.s. houdt de politieke vereniging SAMENWER KING Venrayq haar jaarvergade ring. Deze vergadering wordt gehouden in café-restaurant de Zwaan. Het gesloten gedeelte begint om 20.00 u. De vergadering is openbaar vanaf 20.30 uur. De agenda ziet er als volgt uit: 1. Opening 2. Notulen besloten vergadering d.d. 3. Mededelingen.' 20 sept. 1979. 4. Ingekomen en uitgegane stukken. 5. Jaai-verslag. 6. Financieel jaarverslag. 7. Verslag kaskommissie. 8. Benoeming nieuwe kascommissie. 9. Vaststelling kontributie 1980. 10. Vaststelling begroting 1080. 11. Bestuursverkiezing. 12. Verslag van de fraktievoorzitter over de afgelopen periode. 13. Rondvraag. 14. Sluiting. Dader diefstal sier- aap aangehouden Vrijdag werd te omstreeks 8 uur aan dë Schoolstraat een sieraap ont vreemd. Na een door de recherche ingesteld onderzoek werd kort daar na de 17-jarige M, J. uit Venray aan gehouden. Aanvankelijk ontkende hij iets met deze zaak te maken te hebben. Bij huiszoeking werd de aap echter gevonden en toen kon hij niet meer ontkennen. Hij legde een bekentenis af en werd na verhoor en voorgeleiding aan de hulpofficier, met de mededeling dat procesver baal zal werden opgemaakt, huis waarts gezonden. Met alle pracht, welke de gemeen schap van Ysselsteyn kon uitstralen vierde de St. Oda-parochie van Ys selsteyn het gouden priesterfeest van hun beminde oud-parochieher der Sjef Janssen. Het leek alsof de tijd van „het rij ke Roomse leven" was teruggekeerd, want de weg van de woning van de gouden priester tot aan de kerk was rijkelijk met groen versierd en de vele honderden roosjes in dat groen riepen die herinnering mede op. Tijdens de eucharistieviering ston den zes priesters aan het altaar, die in concelebratie het dankoffer op droegen. Het gemengd koor Vivace zong voortreffelijk de Deutsche Mes- se van Schubert en kreeg daarbij assistentie van 8 koperblazers van de fanfare „De Peelklank". Zowel voor als na de dienst be geleidde de fanfare de Peelklank hun gouden priester en het was in het gemeenschapshuis, dat diezelfde fanfare en drumband de receptie opende met een muzikale gelukwens. De president van de fanfare sprak woorden van dank en de muzikan ten waren blij een steentje aan de verhoging van die feestvreugde te kunnen bijdragen. De president bracht nog eens in herinnering hoe het pastoor Janssen was geweest die zich in 1965 enorm had ingezet voor de vervanging van het van het in strumentarium van de fanfare. Mgr. Kohl was uit Beieren ge komen om zijn dank uit te spreken voor hetgeen pastoor Janssen 18 jaar geleden had gedaan voor de inzet van de Duitse jongeren op het solda- tenkerkhof. Peter Muller had de 600 kilometer vanuit Plochingen gemaakt om me de namens de Duitse jongeren die in de loop van de jaren op het Duitse kerkhof hadden gewerkt zijn geluk wensen en dank aan te bieden voor de bijdragen die pastoor Janssen had geleverd bij de verzoening over de graven. Hij sprak die woorden mede namens Landrat van Lands hui, en de Volksbund Deutsche Kriegsgrabcrfürsorge uit Baden Wurtenberg. Harry Philipsen vertolkte de ge voelens van de Ysselstëynse ge- jp.cn hijmemoreerde wat a'nssen had gedaan voor de totale ontwikkeling van de leefbaar heid van de Yssclsteynse gemeen schap. ROME REIS Pastoor van Uden, de opvolger van pastoor Janssen, bood namens het kerkbestuur aan zijn voorganger en mej. Janssen een Rome-reis aan. Pastoor van Uden was ervan over tuigd dat de reis niet te lang zou duren want de jacht wachtte reeds en jang zal hij toch niet buiten Ys selsteyn kunnen. Ook verheelde pas toor van Uden niét dat zijn voorgan ger een ander jubileum vierde en dat was zijn 50ste jachtakte. DANKWOORD Met de woorden van dr. Poels be sloot de gouden priester Janssen zijn hartelijk dankwoord: „Ik ben op een leeftijd gekomen dat het mij niet meer zo veel interesseert wat de mensen over mi' denken, wel inte resseert het mij wat de Heer over mij denkt." Ergerlijke diefstal Woensdag traden de voetballertjes in spé in 't veld in een toernooi tus sen de elftallen van alle lagere scho len in Venray, georganiseerd ter ge legenheid van het 10-jarig bestaan van de Venrayse politiesportvereni- ging. Een perfecte organisatie kon niet verhinderen dat na het douchen twee schiedsrechters hun portemonnaie misten, met respectievelijk 40 en 90 gulden inhoud. De portemonnaies waren gestolen uit de kleedkamer op sportpark De Wieën. De scheidsrechter hadden zich zonder vergoeding ingezet om de jeugd ontspanning te geven. De scheidsrechters zijn door de organi satoren reeds schadeloos gesteld, terwijl de recherche de dader(s) tracht op te sporen. Gasleiding brak af Zaterdagmiddag te omstreeks half vijf wilde de 24-jarige bestuurder van een personenauto, H. E. uit Cas- tenray, zijn voertuig.parkeren op de parkeerstrook bij het soprtveld „De Sparrendreef" te Oostrum. De auto liep door en kwam tegen een kast je van het Limagas. Het kastje werd beschadigd en van zijn plaats ge duwd. Hierdoor brak een afsluiter van de gasleiding af en ontsnapte er onder zwaar gesis een grote hoeveel heid aardgas. De bestuurder had nog geluk dat er geen ontploffing volg de toen hij zijn auto verwijderde. Venrays brandweerlieden namen de eerste veiligheidsmaatregelen terwijl de Venrayse politie zorgde voor ont ruiming van de omgeving en omlei ding van het verkeer. Deskundigen van het Limagas wisten het gat te dichten. Het is de tweede maal dat er hier een derge lijk ongeluk gebeurt. Nu zullen er veiligheidsmaatregelen worden ge nomen waardoor het in de toekomst onmogelijk zal zijn dat de afsluiter beschadigd wordt. Er worden nu be tonnen palen rond het kastje ge plaatst. Burgemeester DefesChe nam de veiligheidsmaatregelen in ogen schouw. Kievitseieren Terzake het rapen van kievits eieren zonder vergunning van de grondgebruiker werden in de Vre- depeel de 47-jarige Th. S. de 30-jari- ge J. v. d. B. en de 50-jarige J. v. d. B. alle drie afkomstig uit Lieshout, door de politie op heterdaad be trapt, De in bezit zijnde kievits eieren werden in beslag genomen en procesverbaal werd aangezegd. Getuigen gevraagd WAS BESTUURDER KLEURENBLIND? Op 1 april omstreeks kwart voor elf 's avonds vond op de kruising DeurnesewegMidden Peelweg een aanrijding plaats. Beide partijen verklaarden aan de politie door het groene licht te zijn gereden. Volgens een der partijen moet er een getuige zijn, die de aanrijding heeft zien ge beuren. Deze getuige bestuurde een personenauto en stond achter een der partijen op de Jan Poelsweg te wachten voor het rode verkeerslicht. Nadat het verkeerslicht op groen was gesprongen draaide die getuige zijn auto rechtsaf in de richting Venray. De vóór de getuige rijdende auto was een donkerkleurige Audi oud model. Voor de oplossing van wie door rood reed, verzoekt de politie die ge- tuigè zich met haar in verbinding te willen stellen. Moeilijkheden bij bar Omstreeks het sluitingsuur ont stonden er in een Venrayse bar moeilijkheden. Twee klanten werd de toegang geweigerd. Zij maakten zich daarover kwaad en ontvreemd den uit de auto van de barbeheerder enkele goederen terwijl een voorbij ganger klappen opliep. Ook werd een autoantenne vernield. De twee daders, beiden buren, de 27-jaiige R. K. en de 19-jarige R. V., werden later aangehouden en ingesloten. Na verhoor en aanzegging dat proces verbaal zal worden opgemaakt wer den zij huiswaarts gezonden. In Brukske funktioneert sinds enige tijd een informatiewinkel. Ze is gevestigd in het tijdelijk wijkcen trum nabij de Flierefluit tussen de Kiosk en het winkelcentrum. De instelling van deze informatie- winkel is geschied nadat bleek, dat er in de wijk een duidelijke behoef te was aan informatie op het terrein van: hulpverlening; ontspannende aktiviteiten; verenigingen; wensen en ideeën ten aanzien van woning en woonomgeving; De werkgroep informatie zorgde derhalve voor een uitvoerig aanbod van schriftelijk materiaal zoals: fol ders, boekjes, stencils over uiteen lopende vragen op gebied van wet geving en justitie, sociale wetgeving en huisvesting. Zodoende kunt U in de informa tiewinkel terecht voor: wensen, ideeën, problemen, maar ook over uw straat of omgeving; vragen op gebied van sociale voorzieningen: wetgeving, belas ting, enz. vragen over sociale dienstverle ning; als U vragen, wensen, of behoef ten hebt, bijvoorbeeld met be- trekking tot vrijetijds aktivitei ten; vragen aan de wijkraad; U kunt er ook gegevens vinden van alle aktiviteiten die al in de wijk aanwezig zijn voor de jeugd volwassenen en de bejaarden. De informatiewinkel is geopend elke donderdag van 19.00 tot 20.30 uur. Wilt U schriftelijk kontakt,schrijf dan naar: Werkgroep Informatie, Postbus 273, 5800 AE Venray. Op donderdagavond, 17 april a.s., kunt U in clubverband de World Press Photo tentoonstelling 1980 be zoeken in het gemeentemuseum „De Wieger", Liesselseweg 29 te Deurne. We vertrekken om 20.00 uur van af het clubgebouw. Iedereen wordt verzocht op tijd aanwezig te zijn We hopen dat zoveel mogelijk leden met hun auto zullen komen, zodat ook zij die niet over 'n wagen (kunnen) be schikken in de gelegenheid gesteld worden mee te gaan. De tentoonstelling geeft een beeld van wat beroeps fotografen uit 54 verschillende landen op de plaat hebben vastgelegd. Na het bezoek aan de tentoonstel ling wordt de mogelijkheid geboden in het clubgebouw nog wat na te praten, natuurlijk ook over meege bracht eigen werk. Hoi Paaseieren (of scharreleieren?) 1 Verandering van spijs doet eten, niet waar? Nou, hier is -een stukje om van te smullen. Het is misschien een beetje kort, maar lekker is maar een vinger lang. Je hebt het natuuriijk al gemerkt: Roger is D.B.A.-er geworden in de Flevopolder en een verse plaatsver vanger probeert ook eens geschiede nis te schrijven. Daarom hier het programma voor de komende dagen: Vrijdag 11 april: Hupsavond met als „discjockeys" Marion en Jo- landa. Aanvang 20.00 uur in het hol. Zaterdag 12 april: Jeugdnatuur- wacht-excursie. Aanvang 9.00 uur bij de schouwburg. Zondag 13 april: Excursie van Jan-Joris naar Griendtsveen (So- vontelling). 'Beiden vertrekken om 8.00 uur en de plaats waar het begint is de schouwburg. Gelukkig dat de oproep om nieu we e.l. succes heeft gehad .We heb ben jullie hard nodig. Zo, volgende week is Roger weer terug. Zijn stukje zal wel uitpuilen van de zeldzame vogelwaarnemin gen. Ik hoop in ieder geval dat we tegen die tijd veel Jeugdnatuur- wachtleden als proeflid bij ons mo gen verwelkomen. Tenslotte nodig dit: op le Paasdag zag ik (misschien wel) de eerste Boe renzwaluw overvliegen. Ik had hem eigenlijk een uur eerder verwacht, maar dat kwam door de zomertijd. Tot op excursie of anders bij het hupsen. Hoi, Ton. GEVONDEN VOORWERPEN Voorwiel van fiets, merk: Deco om de as zit een lapje; Hond Collie; Zwarte jonge hond; Dameshorloge merk: Quarts, chroom met zwarte wijzerplaat; Zwarte portemonnaie, inhoud: 2 bankbiljetten van 25, Gouden armbandje; Wit parel snoer tje; Autosleutel nr. 702; Drie sleu tels; Blauwe plastic klap borstel kam; Onderstel kinderwagen, me taal. Zaterdag 12 april a.s. wordt in „De Burggraaf" in Venray de eerste ver gadering gehouden van de C.A.V. 27 MC (Communicatie Amateurs Ven ray 27 MC). Een initiatief van een aantal fana tieke 27 MC'ers. Met het vooruitzicht, dat er in de toekomst nog meer 27 MC'ers zullen komen, willen wij een vereniging oprichten. Wij zouden het op prijs stellen, als er veel 27 MC'ers en geïnteres seerden naar deze avond komen met hun ideeën, suggesties en andere dingen, die er toe kunnen bijdragen dat de 27 MC een leuke en gezellige band blijft. De vergadering begint om 20.30 uur en wij verwachten een grote opkomst. Groetjes en oei. Delta Lima en Lady Snoopy en Lady Siërra 99 en Lady 0 Gestolen auto terug gevonden Op de parkeerplaats bij het sta tion te Oostrum werd een op 29 fe bruari te Nijmegen gestolen perso nenauto onbeheerd aangetroffen. De eigenaar heeft zijn auto inmiddels terug. Vijf wielen ontvreemd Tijdens een korte afwezigheid van de fam. D. te Merselo werden van een auto 5 wielen ontvreemd, ter wijl daarnaast uit een schuur enke le gereedschappen werden ont vreemd. Een schadepost van 1500 gulden. JONGERENKERK Dropping Op vrijdag 11 april wordt de ge plande dropping gehouden, Samen komst om 20.00 uur bij de SMURF. Vandaar wordt na een algemene in- struktie voor vervoer gezorgd naar het startpunt Het einde van de drop ping is gepland op 23.00 uur voor de laatste groep. De avond wordt be sloten op een zodanig tijdstip dat iedereen weer om 24.00 uur in Over loon kan zijn. De deelnemers moeten per groep zelf zorgen voor tenmin ste één zaklamp en potlood of pen. De groepen bestaan uit 6 tot 8 per sonen, waarbij de jongeren worden ingedeeld bij de ouderen. Zaterdag 12 april jongerenviering, aanvang 19.00 uur. BUURTVERENIGING „DE VIERHOORN" Op vrijdag 11 april is er een drop ping voor volwassenen. De deelne mers worden verwacht om 20.00 uur bij Jo Voesten. Van daaruit zullen de deelnemers per vrachtauto vertrek ken naar het donkere bos. Er wordt gewerkt met een opdrachtenformu lier, dus een zaklamp in de groep is erg gemakkelijk. Enkele leuke prij zen zullen worden uitgereikt aan groepen die het eerst binnen zijn of de opdrachten het best hebben uit gevoerd. Als U meegaat, dan graag even opgeven bij één van de be stuursleden. ST. THEOBALDUSGILDE PAPIERAKTIE Zaterdag 12 april zal het St. Theo- baldusgilde weer haar maandelijkse rondgang voor het oud-papier orga niseren. Op tijd langs deweg, half 10 of vrijdagsavonds reeds buiten zet ten. De laatste tijd wordt het nog gauw buiten gezet als de wagen al voorbij is. Men moet dan weer terug zetten of terug lopen wat natuurlijk allemaal tijd kost. Werkt U allen mee, dan zijn wij zaterdags ook op tijd klaar. Alvast bedankt. Op vrijdag 11 april wordt ieder drumbandlid en Gildelid in uniform in 'het Gildehuis verwacht v,w. de serenade die we 's avonds moeten brengen v.w. 'n trouwpartij. Men wordt verzocht om '19.00 uur in het Gildehuis te zijn. Op 20 april groot SCHIETCON- COURS van de Kring Land van Cuyk. We komen hier nog op terug. Op 30 april défilé in Vierlingsbeek. MAANDAG 13 APRIL: NATUURDAG TE OVERLOON De natuurvereniging Overloon e.o. organiseert op 13 april een natuur- dag. Ter gelegenheid hiervan staan een aantal aktiviteiten op het pro gramma ,te weten, een kleurwedstrijd voor kleuter- en basisscholen onderverdeeld in drie groepen; wandel oriëntatie-tocht, vanaf het gemeenschapshuis, over 5 en 10 km.; planten ruilbeurs van 11.00 tot 17.30 uur; informatiestand voor verschil lende verenigingen; en een bota nische tuin; doorlopende diavoorstelling over natuur en milieu. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondag nacht 12 uur neemt waar voor de pa tiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, de Muinck Keizer en Wittgen Th. Lankveld Langstraat 76, tel. 83558 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Ver- cauteren. De Vocht en Schmeetz F. SCHMEETZ Akkerweg 18, telefoon 85900 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 18 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN Br. W. van den Eijnden tel. 04780-81269 van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray, Meerlo en Wanssum APOTHEEK ST. ODA Passage 1 teil. 81255 VROUWEN BELLEN VROUWEN Vrouwen luister- en informatiedienst, van maandag t.m. vrijdag van 9-12 uur elke dinsdagavond van 8-11 uur. TELEFOON 04750-18000 NED. VER. VAN RHEUMA- PATIËNTEN AFD. LIMBURG Postbus 100 6100 AC ECHT Algemeen Informatie-adres: Tel. 04754-2054 openbare bibliotheek venray afd. voor volwassenen Julianasingel 33 - Venray tel. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten: Andrews, L. Zuster in weer en wind. De belevenissen van een Londense verpleegster op een van de Shet- landeilanden. Cauvin, P. Waarom wij niet. Een be roepsworstelaar en een boekver koopster menen dat voor hen de liefde niet is weggelegd omdat zij lelijk zijn. Forsyth, F. Het alternatief van de duivel. Wanneer in 1984 hongers nood de Sowjet Unie bedreigt, wil de Verenigde Staten wel graan le- - veren, maar alleen op voorwaarde 2j van vredesgaranties. Holt, Victoria. In de schaduw van de troon. De gravin van Essex moei; eerst haar echtgenoot Leices- ter. daarna haar zoon afstaan als gunstelingen van koningin Elisa beth I van Engeland Kerr, M. Fluwelen vingers. Een Amerikaanse jongen, uit een een voudig milieu, en zijn vriendin, een rijk meisje, denken steun te heb ben aan de grootvader van de jon gen, tot blijkt dat deze een ex-nazi is, met de bijnaam „Fluwelen vin ger?". Kuyper, S, De glazen kamer; verha len. Shulman, A. Kates. Dwingende vragen. Een revolutionaire jonge vrouw komt via de Vredesbewe ging van de jaren zestig terecht in de feministische beweging waar zij een van de leidende figuren wordt. Simpson, G, E. Verdwenen in het niets; de huiveringswekkende thriller „Thin air". Een veilig heidsofficier bij de Amerikaanse marine stelt een onderzoek in naar een gebeurtenis ana het einde van de Tweede Wereldoorlog, waarbij een schip en zijn bemanning in het niets zijn verdwenen. Tweede boerenstreekromanorrmibus. Waasdorp, J. Het lot van de kunst. Persiflage over de gang van zaken in het Nederlandse wereldje van de kunst. De maandelijkse dansavond vindt plaats op zaterdag 12 april. Aanvang 20.00 uur. Wijkgebouw „Den Hoen der", De openbare wijkraadsvergadering is op dinsdag 22 april. Aanvang 20.30 uur. van vrijdag 11 tot en met 18 april 1980 Vrijdag 11 april: Zaalvoetbalcompetitie: 19.30 Gem. VenrayVlakwater 1 20.30 Rabobank—SVCB 1 21.30 Den Aide HoedFC Hento 22.30 Ziekenhuis—GFC '33 2 Zaterdag 12 april: Zaal voetbalcompetitie 10.00 Barnev. Eierh.SVCB 2 11.00 Stappers—FCPR 2 12.00 de Wetteling 3Koetshuus 2 13.00 de Wetteling 2Koetshuus 1 14.00 de Wetteling 4Vlakwater 2 15.00 El. Janssen 2Wetteling 5 Zaalvoetbal vriendschappelijk: 16.00 Schelbergen 17.00 L.D.T. 18.00 Foxtrotstraat 19.00 PTT 20.00 van Daal Zondag 13 april: 09.30-12.00 Badminton 12.00-18.00 SW jeugd 18.00 Aarts zaalv. vr. 20.00-22.00 Badu Badaun Maandag 14 april: 17.30-18.30 Manual tr. 18.30-21.30 VC Rooy tr. Zaal voetbalcompetitie: 21.30 El. Janssen 1Judover. 22.30 Ford Oldtimer—FCPR 1 Dinsdag 15 april: 18.00-21.00 VC Rooy tr. 21.00-23 00 Badminton 23.00-24.00 de Zwaan zaalv. vr. Woensdag 16 april: 19.30-22.00 Badminton Zaalvoetbal vriendschappelijk 22.00 Wetteling 4Barnev. Eierh. 23.00 Wetteling 5Westerbeek Donderdag 17 april: 18.00-21.30 Manual tr. 21.30-23.00 VC Rooy tr. 23.00-24.00 Janssen Pubben Vrijdag 18 april: Zaalvoetcompetitie: 19.30 Wetteling 2—Wetteling 3 20.30 Wetteling 4Stappers 21.30 El. Janssen 2Barnev. Eierh. 22.30 Vlakwater 2—SVCB 2

Peel en Maas | 1980 | | pagina 3