va restigeslagen Gemeente mag nood-parkeerplaatsen maken STIENSTRA VENRAY» RAMPENPLAN POELS Ondanks veel kritiek van de raad BOTSINGEN OP DE MIDDEN-PEELWEG Meubelen Voorjaarsconcert te Castenray Ke<-aah! 40 BESTUURDERS KONDEN BETALEN Brigade Venray van Kon. Marechaussee naar Gennep dubbelglas Open Venrayse Disc-jockey wedstrijd ANT0NIUSN0VEEN IN DE PATERSKERK IRIJDAG 11 APRIL 1980 Nr. 15 HONDERDENEERSTE JAARGANG 1 PEEL EN MAAS UIGAVE DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY WEEIfRI AH VOOR VENRAY EN OAAGEVING ADVERTENTIEPRIJS 27 ct. per mm. ABONNEMENTSPRIJS ROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 82727 GIRO 1050652 W S fc IX fc» UAX fc* hlinn I WIVIWh ,,,vl PER HALF JAAR f 10,- UITSLUITEND BIJ VOORUITBETALING De avond van de 10e april (van- rond dus) lijkt ons een interessant rondje te zullen worden. Niet zo- er vanwege het feit, dat om zeven ur de commissie voor de ruimte- ||ce ordening en volkshuisvesting <n gemeentehuize een openbare ver- dering houdt, als wel om de hoor- Iting(en) waarmee deze vergade- ng begint. „Hoorzitting in zake ingesteld be- epschrift van Hermans Groep B.V. gen weigering bouwvergunning nbouw/uitbreiding pand Juliana- ngel 7" vermeldt de agenda. Dal betekent dan, dat mr. Baruch oszkowicz, advocaat te Roermond, imens Hermans Groep B.V. uit lest de commissie zal komen ver- llen, dat het college van b. en w. plank volkomen mis heeft gesla- toen het naar Hermans Groep hreef afwijzend te hebben beschikt de bouwaanvraag tot verbouw uitbreiding van het pand Juliana- ngel 7 (Hotel „Almonda") tot su- rmarkt en slijterij (Hermans Prij- nslag). Wanneer men èn de brief van het liege van B. en W. aan Hermans roep b.v. èn de brief van Mr. Mosz- wicz leest, komt men al gauw tot konklusie voor zover men dan gezwollen advocatentaal lezen a dat hier een interessant wel- - nietes - spelletje wordt ge- eeld onder het motto „Prestigeslag Prijzenslag". Tegenover het in twee getypte vel- i papier verwoorde afwijzende indpunt van b. en w., stelt de ermondse advocaat bijna vier vel- i papier. Op grond van zo'n veer- ntal overwegingen wordt dan ngetoond, dat voor de bestreden schikking c.q. weigering geen en- te feitelijke noch juridische grond- g aanwezig is cn dat het (althans in) duidelijk is, dat aan Hermans roep b.v. alsnog bouwvergunning worden verleend. Omdat de brief gericht is aan de moenteraad zal eerst de commis- voor ruimtelijke ordening en Ikshuisvesting zich hiermee bezig- ludcn. Dan wordt in de provincie met 0 Kruuze" in Venray als inzet tweede prestigeslag gestreden. strekkende partijen zijn Horst en nray en degene, die uiteindelijk winnaar moet aanwijzen, is de. Btssecretaris van volkshuisves- ng en milieuhygiëne. De strijd is intussen in een nieuw idium gekomen, nu gedeputeerde alen van Limburg waarschijn- wel mede door het toedoen van Venrayse statenleden, de dames eerdin-Janus cn Poels-Peters, bij e de kwestie na aan het hart ligt n brief naar de staatssecretaris >bben geschreven met het stand- int van de G.S. van Limburg. Hierin wordt gesteld, dat het str.e- naar gecombineerde verpleeg den door het college van G.S. irdt onderschreven en dat dit col- ge van mening is, dat aan het ver- eeghuis „De Kruuze'' voorshands »k op lange termijn niet het be- iandsrecht kan worden ontzegd. Hiermee rekening houdend zijn na een zorgvuldige afweging alle in het geding zijnde belan- n tot de konklusie gekomen. It een aanvaardbare oplossing ten [hoeve van de specifieke Noord- Biburgse situatie alleen mogelijk is, dien voorlopig wordt afgezien van a strikte sub-regionale indeling en behoeftenorm voor psychisch ge- wrde bejaarden enigszins mag orden overschreden. Er wordt aan herinnerd, dat nu in paalde delen van ons land reeds n norm van 1,5 wordt aangehou- m. Vandaar, dat G.S. menen, dat verwachting gewettigd is, dai de- norm zeker op langere termijn ook voor Noord-Limburg als reëel oet worden gezien. Zijn we goed ingelicht dan advi- erden Gedeputeerde Stalen de aatssecretaris wat de Kruuze nray betreft op de middellange mijn maximaal 150 geestelijk ge lorde bejaarden te laten opnemen; lange termijn, rond 1990, dit ntal te verminderen tot 125. Ten aanzien van het lange termijn- in maken G.S. nog het voorbe- ud, dat de konkrete invulling arvan mede afhankelijk dient te •iden gesteld van een door het lle-c voor ziekenhuisvoorzienin- h .v verrichten inventarisatie-on- Ctoek in de regio naar de bouw- dige geschiktheid ook uit het gpunt van kosten van de diverse Mpleeghuisaccommodaties. Tenslotte vinden G.S. het evident, 1 in de regio Venray/Horst ge reefd dient te worden naar ver gaande samenwerking van de be- effende verpleeghuisbesturen, op- M aldaar toch zoveel mogelijk spra- 6 zal zijn van geïntegreerde aan- ak. Zoals wij vorige week reeds uit voerig schreven, is de gemeente vrij plotseling met een voorstel op de proppen gekomen vooi de aanleg van tijdelijke nood-parkeerplaatsen. Dit ter vervanging van een aantal verloren gegane of tijdelijk niet bruikbare parkeerplaatsen, ander zijds ook als uitbreiding van het aan tal beschikbare plaatsen. Nic van der Veen Juwelier S3 /MAPKTHOF Grote Markt 13 Venray Bulova-Oriënt-Citizen Lincoln-Xera. Horlogemerken waar wij trots op zijn Dinsdag j.t! kwam dit voorstel in de gemeenteraad. De heer Janssen van de VVD nam als eerste spreker het woord. Hij konstateerde dat de onderhavige voorstellen overeen stemmen met datgene wat in de par- keernota is vastgelegd. Waarom dan niet de parkeernota behandeld? Maar en nu kwam zijn grote vraag hoe is het mogelijk dat het college in het huidige voorstel ge heel andere kostenbedragen noemt, dan in de parkeernota zijn opgeno men? Voor het parkeerterrein achter het oude raadhuis constateerde hij een nadelig prijsverschil van 4.000,- maar daar lag hij niet van wakker. Eenzelfde verschil moest hij konsta teren voor het aan te leggen par keerterrein aan de Hoenderstraat. Op zich misschien ook nog niet zó erg. maar in de parkeernota nam men voor de f 4.000,minder ook nog even de herindeling van de Schoolstraat en de Grote Markt Twee ernstig gewonden bij Politieverbinding was weer onvoldoende Was U al bij in Horst Speciaal adres voor massief eiken meubelen Nog maar nauwelijks zijn de laat ste klanken van het overigens uit stekend geslaagde onderlinge solis tenconcours weggeëbd, of de muzi kanten van de Castenrayse fanfare „Dorpsklank" treden andermaal voor het voetlicht, zij het ditmaal dan kollektief. Op zaterdag 12 april a.s. zal n.l. aan de Castenrayse bevolking een concert worden aangeboden, dat be titeld wordt als Voorjaarsconcert. Van dit Voorjaarsconcert wil de fanfare „Dorpsklank" een jaarlijks terugkerend gebeuren maken, mede ook om met blijde tonen de nog aar zelende lente een muzikaal onthaal te gunnen. Het Voorjaarsconcert, dat plaats vindt in het Castenrayse Gemeen schapshuis, begint om 20.00 uur en zal mede verzorgd worden door fan fare „St. Nicolaas" uit Broekhuizen. Na het optreden van de Casten rayse fanfare is het de beurt aan fanfare „St Nicolaas" uit Broekhui zen. Onder leiding van dirigent Jos Rijken brengt deze gastfanfare on der meer enkele werken, waarmee men dit jaar op het Bondsconcours een groot aantal punten in.de wacht hoopt te slepen. Na het concertgedeelte zal de Blaaskapel van fanfare „Willona" uit Helenaveen o.l.v. Wim Luyten zorgen voor een gezellige voortzet ting van de avond. Stitnttra Venray BV.Stationiweg 11. iel.04780-8*438 üv^IVtA Wij verzorgen voor u: koop en verkoop huur en verf» tunotiei bouwprojekterrontwikkeling hypotheken verzekeringen beheer Dinsdagmorgen omstreeks half 12 vond een ernstig verkeersongeval plaats op de Midden Peelweg Ier hoogte van het vliegveld „De Peel". Uit een reconstructie is gebleken, dat door onverklaarbare oorzaak de uit de richting Ysselsteyn komende personenauto, bestuurd door de mi litair E. uit Maastricht, op het voor hem verkeerde rijgedeelte terecht is gekomen. Zijn auto raakte daar het volkswagenbusje, bestuurd door O. V. uit Well, terwijl daarna een bijna frontale botsing plaats vond met een personenauto, bestuurd door de mi litair B. uit Volkel. Een vrachtwa gencombinatie kon wel de ravage op de weg ontwijken, maar kwam via het linkerweggedeelte in de weg berm terecht Bijna de gehele lading, bestaande uit TV-buizen, geraakte van de wagen en kwam her en der verspreid op het wegdek te liggen. Twee ernstig gewonden moesten naar het ziekenhuis worden ver voerd en aldaar worden opgenomen. Voor het leven van de Maastrichtse militair wordt nog gevreesd. De an dere gewonden konden na behan deld te zijn naar huis worden ver voerd. Zowel de brandweer als de ambu lance van de vliegbasis „De Peel" verleenden eerste hulp en vervoer den de gewonden naar het Venrayse ziekenhuis. De Venrayse politie was in record tijd ter plaatse en kreeg later as sistentie van de koninklijke Mare chaussee, brigade Venray. Deze stel de ook naar de juiste toedracht een onderzoek in. Het verkeer ondervond veel last en hinder van dit verkeersongeval omdat het verkeer moeilijk kon worden omgeleid en eerst later één rijgedeelte kon worden vrijgegeven. Dit ongeval kwam weer ter sprake j.l. dinsdag bij de behandeling van het rampenplan van de Venrayse gemeenteraad. Volgens de heer Ko- nings had de mobilofoon van de po litie het daar weer laten afweten. Verbinding was eerst per telefoon mogelijk geweest. Wel is in deze uit hoek van de gemeente verbinding mogelijk per mobilofoon van de brandweer. Deugt er iels niet met de mobilofoon van de politie of wat is er aan de hand? Helemaal duidelijk werd het na de gegeven antwoorden ook niet. Ook de voorzitter had er zijn problemen mee. „Dat zoeken we op" en zullen er in de volgende vergadering of in de vergadering van begin mei dui- delijkshalve op terug komen. In die zelfde vergadering verwacht men de raad een krediet-aanvrage te kun nen voorleggen voor vernieuwing van de verbindingsapparatuur inclu sief steunzendertjes voor de Venray se gemeentepolitie. De vernieuwing zou de bereikbaarheid van de politie in de gehele gemeente moeten waar borgen. mee.Helemaal mis was het zijns inziens met de bedragen voor de uit breiding van de parkeerruimte ach ter de Gouden Leeuw. In het huidi ge voorstel waren de kosten 114.000 gulden, terwijl in de parkeernota 20.000,genoeg zouden zijn. Verder had de heer Janssen nog enkele vragen. Hoe lang is tijdelijk? En kan er geen verbinding komen vanaf de Langeweg naar het par keerterrein achter de Gouden Leeuw. Wethouder Loonen, gesteund door de voorzitter, beantwoordde deze vragen. Volgens de voorzitter zou men hier onder tijdelijk minstens 5 jaar moeten verstaan, maar wethou der Loonen dacht dat het nog wel langer kan duren. Een verbinding met de Langeweg zit et-nu nog niet in. E" worden nog onderhandelingen gevoerd met de firma Janssen over de uiteindelijke definitieve parkeer plaats welke wél een uitweg zou moeten krijgen naar de Langeweg, over hun grond. Men is al blij dat men nu een stukje grond „om niet" mag gebruiken. Maar de vraag hoe dat grote prijs verschil mogelijk was, werd niet be antwoord. Dat was voor de heer Janssen en zijn partijgenoot Houba dan ook aanleiding om bij de latere stemming over dit voorstel, tegen te stemmen. Dat betekende echter niet dat zij tegen tijdelijke parkeerplaat sen waren helemaal niet maar men had wel graag zijn vragen be antwoord,... De heer Willems, en met hem zijn partijgenoten van de PvdA, hadden onoverkomelijke bezwaren tegen dit voorstel. Dit of een soortgelijk voor stel had al veel eerder op tafel moe- Kleuren afdrukken Veilig, snel, goedkoop 9t9fih$ 9 i 13 f 0,90 Alleen gelukte foto's be talen ten komen. Het parkeerterrein aan de Patersstraat is al enkele weken afgesloten; de plannen voor het Henseniusplein zijn ook al lang be kend; waarom dan ineens zo'n haast. Dat is geen beleid. De uitbreiding achter de Gouden Leeuw zag hij he lemaal niet zitten. Daar moest men bij de behandeling van de parkeer nota in zijn totaliteit maar eens over praten. Zijn partij schrapte dus de uitbreiding van de parkeerruimte achter de Gouden Leeuw en dat be tekende volgens de heer Willems toch nog eens winst van 22 parkeer plaatsen. Overigens moest de heer Willems van het hart, dat men de raadsleden destijds wel eens had kunnen wijzen op de konsekwenties wélke; aan de reconstructie van het Henseniusplein waren verbonden. De oost-west-ver binding komt er mee te vervallen en dat zou straks wel weer eens een goed argument kunnen zijn om de noord-tangent er door te duwen Afijn, zijn partij was niet gene gen 114.000,voor tijdelijke uit breidingen van parkeerplaatsen bij de Gouden Leeuw beschikbaar te stellen. Er zijn wel andere prioritei ten. Hij kon zich niet voorstellen, dat het bedrag van f 100.000,dat op de begroting staat voor dit jaar, bedoeld was voor nood-oplossingen. Veel eerder als een aanzet tot een definitieve aanpak. Wethouder Loonen wees Willems er op, dat de reconstructie van het Henseniuspleiun vóór 15 april moet beginnen, vanwege de subsidie. Er moest dus voor vervangende par keerruimte gezorgd worden. Dat had men de winkeliers van het Hense niusplein ook op hun eis als zodanig toegezegd. Mevr. Poels-Peters beklemtoonde, dat de fraktie Samenwerking al ja ren lang op de parkeerproblemen gewezen heeft. Nu kemt er eindelijk een parkeernota, maar dan wordt er nog gauw een gedeelte uitgelicht. Dat was niet helemaal juist. Overi gens was zij wel vóór het voorstel van b. en w. al had men nog enige kanttekeningen bij de financiering daarvan. En tenslotte vroeg zij een duidelijker verwijzing naar de par keerruimten bij het nieuwe gemeen tehuis. Bij top-druktes wordt daar nog niet genoeg gebruik van ge maakt. De financiële kant van dit voor stel kreeg de aandacht van de heer Truijen. Hij vond het geheel finan cieel niet onderbouwd, en zou daar graag meer over weten. Die wijsheid kreeg hij dan van de voorzitter. Die verklaarde dat in de begroting al f 100.000,is opgeno men. Men komt dus nog 53.000, tekort. Berekend tegen 10% rente is dat 5.300,per jaar, welke ten laste komen van de post onvoorzien. En daarmee was ook een eerder ge stelde vraag van de heer L. Janssen beantwoord, die de financiering ook niet zag zitten. De heer Truijen hoefde niet lang te rekenen, om te weten, dat er hier dure parkeerplaatsen geschapen wor den. Temeer omdat achteraf bleek dat deze tijdelijke aanleg niet te com bineren is met de definitieve over een aantal jaren. De heer Willems bleef er bij dat f 114.000,voor 102 parkeerplaatsen te veel is. Men had naar alternatie ven moeten zoeken, die niet zoveel geld kosten. De heer Konings ondersteunde dit nog eens, met de stelling, dat des tijds bij de behandeling van de re constructie van het Henseniusplein niet uitdrukkelijk gesteld was dat er vervangende parkeergelegenheid moest komen. De heer Reintjes, en met hem de fraktie Kerkdorpen, verwonderde zich er over, dat er nu nog zo lang gepraat moest worden, terwijl het voorstel al in de commissie was ge weest. Hij stond achter het voorstel van b .en w. omdat men weinig an dere keus had. Misschien was het toch beter geweest, als men eerst de parkeernota had kunnen behande len En zo vroegen dan de P.v.d.A. en de VVD stemming over het voorstel van b. en w. Zij kregen geen steun van de rest van de raadsleden, zo dat het voorstel werd aangenomen. Hel laat zich aanzien, dat nog de ze week begonnen wordt met de nood-uitbreiding achter de Gouden Leeuw, omdat men de volgende week reeds met de reconstructie van het Henseniusplein wil beginnen. Dat wordt dan een karwei die duurt tot de Venrayse kermis. De aanne mer is zelfs bereid, om als het nodig is, ook in de bouwvakvakantie te Ia- ten doorwerken „Venray Promotion" - Venray onder de aandacht brengen van de buitenwereld - men hoort of ziet er tegenwoordig niet zo heel veel van. Blij toe, dat de dieren, en in dit geval de honden deze taak bijzonder goed hebben overgeno men. Elders in dit blad kunt u lezen hoe fokkers- en dressuurprestaties de naam van Venray weer hoog houden in binnen- en buitenland. i|'M! 1 iiUiiWljfi! |l j Het blijkt nog steeds nodig te zijn dat Venrays politie in Venray-kom snelheidscontroles houdt. Dinsdag waren er weer manschappen be schikbaar om dat te doen. Niet met het bekende fotootje, maar direct kassa! Nu werd de automobilist in overtreding direct aangehouden en kon hij kiezen: of kontant betalen of later een acceptgirokaart thuisge stuurd te krijgen. Men koos meestal voor direct betalen, dat waren er 40. Als de snelheid boven de 80 km. was, dan kon de bestuurder niet kontant betalen, dan werd werd hem procesverbaal aangezegd. HANRO Grote Markt 21 VENRAY. De gemeenteraad heeft j.l. dins dag het gemeentelijk rampenplan vastgesteld. Het is een 36 pagina's tellende brochure geworden, als draaiboek bij eventuele calamiteiten in onze gemeente. Reeds in oktober 1978 heeft de raad een ontwerp-plan behandeld, waarvan nu dan de uit eindelijke versie ter tafel kwam. De heer Houaba vond het een goede zaak, maar hij hoopte dat dit draaiboek nooit gebruikt zou behoe ven te worden. Maar dat is echter toch wel de bedoeling, zij het in ieder geval bij regelmatige oefenin gen die er gehouden zullen worden. Ook de heer Konings vond het een goed gegeven. Zijn informatie betrof nog het verbindingsnet van de ge meentepolitie, waarover wij elders geschreven hebben. De heer Poels vroeg zich af, wat er nu gaat gebeuren om het plan ope rationeel te houden en aan te passen aan nieuwe of moderne inzichten; en zijn alle instanties die in dit ram penplan genoemd worden, ook in derdaad met die draaiboek bekend? En is er enige samenwerking met het bedrijfsleven? Volgens de voorzitter zullen regel matige oefeningen het rampenplan up-to-date moeten houden. Ook een jaarlijkse aanpassing lijkt geboden. Mogelijk zelfs, dat maatregelen van de minister of de provincie enige wijziging noodzakelijk maken. De hulpverlenende instanties hebben inmiddels dit draaiboek in hun be zit en zullen er zich op inspelen. Ook is er kontakt geweest met de hulp verlenende diensten van grote be drijven ,in verband met enig samen spel. Dit heeft nog enkele haken en ogen, o.m. in verband met verzeke ringskwesties. Men heeft echter het volste vertrouwen dat dit opgelost kan worden. De bezetting van de commando posten bij medische en veterinaire dienst waarnaar de heer Reintjes vroeg is nog slechts een invulling van namen. De taakverdeling mag men als bekend veronderstellen. Om ook de bevolking over het rampenplan in te lichten, zal er bin nenkort een folder huis-aan-huis bezorgd worden, waarin men gron dig geïnformeerd wordt. Het staat vrijwel vast dat medio 1982 de brigade van de Koninklijke Marechaussee in Venray zal worden opgeheven en overgeplaatst wordt naar Gennep. In Gennep zal een nieuwe brigade worden opgezet en als die gereed is, zal Venray worden opgeheven. Het is jammer dat het Venrayse gemeentebestuur niet in een eerder stadium aklie heeft ondernomen zo als het Gennepse en Boxmeerse ge meentebestuur dat heeft gedaan. De beslissing is nu gevallen. Het ver trouwde beeld van de manschappen van de Koninklijke Marechaussee in Venray zal dan tot het verleden be horen. schilderwerken b.v. Venray Plataanstraat 12 Venray tel. 04780-82635 Daze wedstrijd staat open voor iedereen ,ook al ben je niet van Venray of omgeving. De voorrondes zullen gehouden worden op 15, 16 en 17 mei. Van iedere voorronde zullen er 3 DJ's overgaan naar de halve fi nale, die gehouden zal worden op 23 mei. Hieruit zullen er 5 DJ's overblij ven die dan tenslotte naar de grote finale gaan op zaterdag 24 mei. Naast drie mooie standaardtrofees zullen er ook nog verschillende sponsorprijzen zijn van o.a. Rank Xerox, Heineken, Siroen en andere. In de finalejury zal o.a. Veronica vertegenwoordigd zijn en artiesten bureau B.V.M. Enschede ,die onder andere management is van Living Blues. Daarnaast zullen er de nodige beroeps- en ervaren amateur D.J.'s uit binnen- en buitenland aan de jurytafel plaatsnemen. Zij kunnen per slot van rekening 't beste een collega D.J. beoordelen. De organisatie en presentatie is in handen van een ouwe rot in het vak en tevens Noord Limburgs kam pioen 1979-1980, D.J. Speedy oftewel Arno Schuurmans. De avonden zullen gehouden wor den in bar-discotheek „Le Coq", Langstraat 8, Venray. Opgeven voor deze faire strijd is mogelijk tot uiterlijk 30 april op bo venstaand adres of telefonisch onder de nummers 04780185361 of 04780- 81869. Bij een erg grote belangstelling zal er nog een voorronde ingelast wor den. Dinsdag 15 april beginnen de ne gen dinsdagen voor het feest van Sint Antonius, de grote mensen vriend, de helder van zovelen met hun vragen, moeilijkheden en zor gen. Gaan we naar hen, die in en na zijn leven voor ontelbaren een steun en toeverlaat is. Antonius helpt! Doen we samen een beroep op hem.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 1