VERENIGÏNGSNIEÜWS ITERPENIEUWS JUM MERSELO O.J.C. DE BARAK >NJ Venrayse Omroep Stichting DUIVENSPORT Midgetgolf Ruitersport Venray IN Venrays Mannenkoor St. Pe\^S RIKKEN IN LEUNEN PEEL EN MAAS UW WEEKBLAD K.V.Y. Venray IMKERS Nieuws uit Overloon WAO-ers van Venray e.o. INGEZONDEN tel. 04763-1307I DAMESKOOR A.s. donderdag 3 april van 19.00 - 20.00 uur extra repetitie i.p.v. zon dag voor de baspartijen en om 20.00 voor 't gehele koor. Zondag 6 april: geen repetitie- Donderdag 10 april: van 19.00 20,00 uur repetitie voor le en 2e te noren en om 20.00 uur voor 't ge hele koor. Zondag 9 april van 11-12 uur re petitie voor de baspartijen. Zondag 20 april: opluistering Eucharistieviering te Leunen. 16 mei: Sing Inn. Deelname door V.M.K.; organisatie D.S.V., aanvang 21-15 uur. Opgave voor medewerking bij de viering van het 70-jarig bestaan bij Jac. Janssen, tel. 86959, dit geldt voor vrijdag, zaterdag en/of zondag! Opgave voor 't onderbrengen van gasten voor 1 nacht, bij. R. van Mil, tel. 86917. Afmelden uitsluitend bij H. Gom- mans, tel. 82687 of de Burggraaf, tel. 81244. Donderdag 3 april: 19.30 repetitie harmonieorkest Donderdag 1 Oapril: 20.00 uur repetitie harmonieorkest. LET OP: Gedurende de zomertijd beginnen de repetities voor senio renorkest om 20.00 uur. Voor verdere aktiviteiten: zie harmonieus. Solistenconcours is 19 en 20 april. Serenade opening Hema: 25 april. LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 3 april: 18.30-19.30 repetitie jeugdharmonie Donderdag 10 april: idem. Individuele repetities en groepsrepe- tities verder volgens afspraak met uw leraar. Vraag dit goed na i.v.m. paas vakantie. DRUMBAND Vrijdag 4 april: GEEN repetitie leerlingen Paasweekend: GEEN repetitie drumband. Afmelden harmonieorkest bij de secretaris - telefoon 80225; jeugdle den bij de heer Raedts, telefoon 82803 en drumband bij de heer van Els, tel. 86824. Telefoon clubgebouw 82515. Denken *v(j ook nog aan dc oud- papier-aktie. Breng donderdagavond aw oud papier mee. Zaterdags is de opslagruimte ge opend van 11.00 - 12.00 uur. Kopy voor de volgende uitgave van harmonieus inleveren bij de heer Beterams, Dr. Poclsstraat 22 of secretaris. Agenda: Donderdag 3 april: WITTE DONDERDAG om 19.30 u. in de Paterskerk. Vrijdag 4 april: GOEDE VRIJDAG om 19.30 u. in de Paterskerk Zaterdag 5 april: PAASZATERDAG om 19.30 in de Paterskerk. Zondag 6 april: EERSTE PAASDAG om 10.15 in de Paterskerk (in uniform). Maandag 7 april: geen repetitie. Dinsdag 8 april: geen repetitie. Woensdag 9 april: geen spelavond. Eventuele afmeldingen: secretriaat Langstraat 104, tel. 81690. Rjjbeurten Blitterswijck: Donderdag 3 april: hr. Maasdam, Ouverture 13, Venray. Vrijdag 4 april: hr. Megens, Samba straat 20, Venray. Zondag 6 april: hr. Manders, Eifel- laan 14, Venray Algemeen: Denk er om: alleen le paasdag in ünifc-m. De eerste uitvoering van „Jerusa lem" afgelopen zondag was prima. Een aanwinst voor het repertoire. Zorgen we er voor om op de hier boven aangegeven dagen tijdig in de kerk aanwezig te zijn? De eerstvolgende repetitie nè Pa sen zal zijn op vrijdag 11 april om 19.00 uur voor het gehele koor. Vrijdag 4 april: Gesloten i.v-m. Goede Vrijdag. Zaterdag 5 april: Van 8 tot half 1 geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. Zondag 6 april: Gesloten i.v.m. le Paasdag. Maandag 7 april: Van 8 tot 12 uur geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. Zondag 6 april, Eerste Paasdag, zingen we om 11.30 uur tijdens de Mis in de Vredeskerk enkele meer stemmige liederen- Vóór op het priesterkoor, in uniform! Weest U s.v p. om 11.15 uur aanwezig in het zaaltje bij de kerk. Woensdag 9 april: om 20.00 uur re petitie voor het hele koor in „De Es- sel". Zaterdag 12 april zingen we 's avonds in Eindhoven voor zieken, onder auspiciën van de Zonnebloem, in uniform. Informaties over bus e.d. hoort U tijdens de repetitie. Als U bent verhinderd, graag uw afmelding aan mevr. v. d. Waerden, tel. 83659, of aan mevr. v- d. Beke- rom, tel. 83332. „Bauhaus" in De Brak A.s. vrijdag vindt er in Venray in O.J.C. De Brak een optreden plaats van de Engelse formatie „BAU HAUS"- De groep heeft een heel eigen geluid dat vooral in handen ligt van de gitarist, die z'n gitaar omgebouwd heeft tot een synthy- sizer en hiermee het geluid tot dis- ko-achtige rhytmes. Er zijn twee disko-singles uitgebracht op small wonder records. De mensen die van toekomst muziek kunnen genieten, mogen dit zeker niet missen. Het optreden be gint om 22.00 uur en kost 5, Tot vrijdag a.s. in Limburgs beste „Rocktempel" O.J.C. De Brak, Leun- seweg 2D, Venray. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING „ARS MUSICA" Maandag 7 april, 10.00 uur zingen we in de kapel van St. Anna. Wilt U om 9.45 aanwezig zijn! Dinsdag 8 april geen repetitie. Znodag 1 3april: 7.30 vertrekken Bachstraat Brukske; Westsingel te- we naar Apeldoorn. Vertrekplaatsen: genover Hubenhof; Almonda Julia- nasingel en Hoge Beek zijde Beek- weg. Dinsdag 15 april, 20.00 uur repe titie voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. Dinsdag 22 april, 19.30 uur repe titie voor de sopranen om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ur- sulastraat- Indien U verhinderd bent dan ge lieve U zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of Mw. W. Manders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. JONGERENKOOR „CAPRICCIO" Zaterdag 5 april: 16.45 aanwezig zijn in de kapel van Servaas voor generale repe titie. Brood meenemen. 18.30 Paasviering. Tijdens de vakantie geen repetitie op dinsdag- en donderdagavond. Eerste gezamenlijke koorrepetitie op zondagmorgen 13 april om 11 00 uur. JONGERENORKEST „BOJEMA" Vrijdagavond 4 april: Geen repetitie. Vrijdagavond 11 april: om 18.45 gezamenlijke repetitie. „SALTARELLO" Zaterdag 5 april: Om 16.45 aanwezig zijn in de ka pel van Servaas voor generale re petitie. Brood meenemen. Eigen muziekstandaard meenemen 18.30 Paasviering. Afmelden koor: Sigrid Laurensse, tel. 83754; orkest en Saltarello: p. Falco, tel. 85855. Op het afgelopen zondag te Venlo gehouden concours voor Majoretten heeft St. Petrus Banden de volgende successen mogen boeken: Soliste: eerste prijs. Duo: eerste prijs. Duo :eerste prijs plus promotie. Trio: eerste prijs Trio: eerste prijs plus beker Kwartet: eerste prijs plus beker Zondag e k. is er weer normaal re petitie om 10.30 uur in de LTS. Als datum voor het Koffieconcert is gepland zondag 27 april. Op de laatste rikavond van 24 maart was de uitslag als volgt: 1. 544 pnt. M. Claessens, Leunen 2. 505 pnt. F Lucassen, Leunen 3. 490 pnt. mevr. Martens, Leunen 4. 453 pnt. J. Martens, Leunen Middelprijs, geschonken door de kastelein, werd gewonnen door dhr. J. Pijpers met 439 pnt. Nu het seizoen weer achter de rug is, willen wij op de eerste plaats al len hartelijk danken voor het bezoek aan onze rikavonden. Wij hopen dat U gezellige kaartavonden hebt mee gemaakt en wij ondervonden hier door een grote steun voor onze voet balclub- Ook willen wij harelijk dan ken de kasteleins van Bar De Steeg en Piet Martens die de avonden vrij hebben gehouden om te kunnen rik ken en de middelprijs die ze op onze rikavonden geschonken hebben. Als de dagen weer korter gaan worden, dan beginnen we weer met ons volgend seizoen en hopen dan ook weer op uw steun te mogen re kenen. Nogmaals hartelijk dank aan allen namens de voetbalclub. DISCO - DISCO - DISCO - DISCO Disco den Dissel in wijkgebouw den Hoender aan de Ursulastraat 2 te Venray. Zaterdag 5 april a.s. is er weer een discoavond voor alle liefhebbers van 9 jaar en ouder. Zoals jullie wel al weten beginnen we om 19.30 uur en stoppen om 22.00 uur. De entree is 1,Vertel het maar tegen je vriend of vriendin en breng ze ge rust mee. Van de leiding zullen de volgende mensen aanwezig zijn: El- ly, Marie-José, Peter Paul, Anja, Bram en FrenSke. Tot ziens zaterdag a.s. Aanstaande zaterdag 5 april wordt er voor de 7e keer een disco-avond voor de jeugd van 12 tot 16 jaar in het noodwijkcentrum van 't Bruks ke gehouden. Omdat het die dag Paaszaterdag is, zullen er door de discjockcy Henrie „de Paashaas" ve le (paas)eieren worden uitgedeeld. De discotheek Pearly heeft inmid dels weer beslag weten te leggen op nieuwe import, disco-singles, zo dat het weer 'n flitsende discoavond belooft te worden. We beginnen zoals gewoonlijk om 7 uur. zien we jou dan ook? Groetjes van Roze Robbie. ECHTE NEDERLANDSE FIETSERSBOND werkgroep Venray DE FIETS In Nederland bezitten 9.6 miljoen mensen een fiets, dit is 76°'o van de bevolking. De fiets wordt gebruikt voor naar het werk te gaan, naar school, bood schappen te doen en voor de recrea tie. Voordeel von de fiets boven de auto is o-a.: als men fietst, verricht men en kel lichamelijke arbeid, enkel de fabrikage van de fiets kost ener gie, maar dit is maar een schijn tje vergeleken met een auto. De auto kost niet alleen veel ener gie als hij gemaakt wordt, maar tijdens zijn hele verdere levens loop blijft hij energie verbruiken. Een auto kost zo'n 40 et. of meer per km., als men op en neer naar het station gaat kost dit 4, Een auto heeft 8 tot 20 maal zo veel ruimte nodig dan een fiets (en Nederland is toch al "zo klein). Het aantal verweersdoden in 1977 bedroeg voor fietsers 485, vaak veroorzaakt door de auto's, voor automobilisten bedoreg het aan tal doden 1210! Een fietser maakt geen lawaai en er komen geen uitlaatgassen vrij, ze hebben enkel veel last van de uitlaatgassen en het lawaai wat de auto's maken. Dat. fietsen gezonder is dan auto rijden is wel logisch. Als men al leen maar autorijdt heeft men veel kans om last van de rug te krijgen, krijgt minder weerstand tegen ziektes, zoals griep, ver koudheid en door de te weinig bewegingen die men maakt veel kans op hartziekten. De ENFB verdedigt de belangen van het langzaam verkeer, door te werken aan een rechtvaardige ver deling van de verkeersruimte voor onze veiligheid en een leefbare toe komst. Voor meer informatie: O. Osten- dorf, Mambostraat 148 te Venray, tel. 04780-87494. Er zijn nu ook affiches, brochures en stikkers te verkrijgen op het bo venstaande adres. KATHOLIEKE VROUWEN VERENIGING VENRAY Dinsdag 8 april ledenvergadering in zaal „In den Engel". Deze avond zal Dr. Lorrain uitleg geven over de geneeswijze met akunpunktuur. Aanvang 20.00 Uur- Er zijn nog twee plaatsen vrij voor de reis op 29 april. jeugdnatuurwacht Het bestuur van de Jeugdnatuur- wacht heeft voor Tweede Paasdag, 7 april a.s.. een mooie puzzel-wandel tocht uitgezet in de Geysterse bos sen. Gestart gaat worden vanaf 10.00 tot 10.30 uur en wel bij de Ros molen aldaar. Voor de „outsiders" zal komend vanaf Oostrum, vanaf de Geysterse- weg .staan aangegeven (pijl met de letters JNW) hoe je het eenvoudigst bij het startpunt kunt komen Wij hopen op veler JNW-deelname. Ge zien de aard van het gebied dat we betreden is het beslist aan te raden goed schoeisel te dragen! In tegenstelling tot vorige keren zal direkt na afloop, enkele prijsjes onder de winnaars worden verloot. Verder is de redaktie van „De Na tuurvriend" druk bezig met de lente- uitgave. De begeleiding voor de kweek van Vlijtig Liesje en de Zom- nepitten beslaat het leeuwenaandeel. Enfin wij verwachten jullie voor eerst a.s. maandag, 10.00 uur ROS MOLEN - GEYSTEREN. Mede namens het hele bestuur van Jeugdnatuurwacht prettige, zonnige, Paasdagen! Hoi, Ook de vogel met het smachtend lied dat in ons land past, de fitis, is al weer waargenomen, en wel op de korhoender-excursie van afgelopen zondag. Ook werd er een vos gezien. Het weer op dit moment is niet zo best en het zou jammer zijn als je op het naderende paka niets zou zien door het weer. Ook moet ik nog eens aankondigen dat zaterdag 12 april de propexcursie voor de Jeugdnatuur wacht is. Ik vraag me af/waaraan het ligt dat de stukjes zo kort worden, want ik ben al weer aan de excursies toe. 6 april: Henk.^successie (onder zoek waarbij je b-v. plantjes bekijkt die binnen een afgezet gebiedje (1 m2) voorkomen) op het afgebrande stuk van de Boshuizerbogsen. 6 april: Sjocëx'cursie o.l.v. Huub naar de Hamert. Allebei de excursies vertrekken om 8 uur vanaf het Schouwburgplein. 6 april: Hybie excursie o.l.v. Stefan in de Rouwkuilen. Vertrek eveneens om 8.00 uur. Hoi, Roger. hourdescomité afd. Venray Hoewel Hotel Fr. d'Assise te Lour- des voor de a.s. voorjaarsbedevaart al enige tijd helemaal is volgeboekt voor de Venrayse bedevaartgangers, zijn er thans nog 7 plaatsen vrij in Hotel Madonna (gelegen naast Fr- d'Assise) alwaar thans al zo'n 20 bedden zijn gereserveerd voor de Venrayers. Nog 7 plaatsen voor hen die er vlug bij zijn. Neem zo snel mogelijk kontakt op met dhr. G. Phi- lipsen. Goudsmidstraat 42, tel. 83575. Bij inschrijving moet 100,wor den voldaan. VOORLICHTINGSAVOND Wegens het grote aantal deelne mers aan de 89e Limburgse Bede vaart naar Lourdes (van 30 mei t.m. 7 juni a.s.) bleek het parochiezaaltje van de Vredeskerk te klein om alle deelnemers te kunnen bergen voor de te houden voorlichtingsavond. We hebben nu onderdak gevonden in Huize „De Kruuze". Deze avond wordt gehouden op maandag 12 mei en begint met een eucharistieviering om half acht 's avonds (ook in Huize De Kruuze). waarna men een uitge breide voorlichting krijgt, die in Lourdes van onschatbare waarde zal blijken te zijn We komen hier t,z.t. nog nader op terug. Er is aan 29 zieken uit de gemeen te Venray een gratis reis aangebo den. waaronder 12 rolstoelzieken en zes hospitaalzieken. De hospitaalzie- ken worden vooraf nog bezocht door de heer L. Werson, die hen ook zal beleiden naar en in Lourdes. KINDERBEDEVAART De Kinderbedevaart is voor Ven ray iets nieuws. Deze wordt om de drie jaar gehouden. Dit jaar is dat van 12 t.m. 19 oktober. Deze Kinder bedevaart blijkt ook goed aan te slaan. Er kunnen nog zieke of gehan- capte kinderen onder de 12 jaar worden opgegeven bij dhr. G. Phi- lipsen, Goudsmidstraat 42, tel. 83575- Ook voor verdere informatie kunt U bij hem terecht. Het ziet er naar uit dat het aanbod groter zal zijn dan onze financiële mogelijkheden. Daarom vermelden wij gaarne nog eens ons banknum mer: 1739.06.958 Rabobank Venray. Bij uw financiële bijdrage gaarne vermelden „Kinderbedevaart". Wij zijn U daarvoor bij voorbaat zeer er kentelijk, uit de regio Venray De jaarvergadering van de vereni ging is gehouden op 6 maart j.l. in restaurant „Vlakwater" te Venray. Aftredend: de heren van Schijndel (bestuurslid) en G. Mulders (voor zitter) .G. Mulders was wegens ziekte verhinderd. Een woord van dank voor hun verdienstelijk werk voor de vereni ging en een presentje was hier ze ker op zijn plaats. Als bestuurslid is gekozen dhr- van Ooijen ;als voorzitter is gekozen dhr. van Goch. De vereniging wenst beide heren veel bestuurlijke wijsheid. De commissie honingslingeren 1980 bestaat uit de heren: J. Claes sens ,J. Vogels, J. Jacobs, J. Kengen en A. Muller. Als uitstapje heeft een meerder heid van de vergadering de voor keur gegeven, een excursie te orga niseren naar de „Ambrosiushoeve" te Hilvarenbeek. Deze excursie is op zaterdag 17 mei a.s. Nader bericht vólgt. Op dinsdag 1 april heeft een af vaardiging van de vereniging de vergadering „Openbare Werken" bijgewoond i.v.m. oprichting van een openbare bijenstal. Kontaktdagen met imkers zijn op: zondag 13 april bij J. Claessens, Ser- vatiusweg 6, Venray; zondag 27 april bij van Schijndel, Oploseweg 9a, Overloon; zondag 18 mei bij J. Jacobs, Lang straat 77, Venray. zondag 1 juni bij J. Vogels, Moost- dijk 5, Ysselsteyn. zondag 29 juni bij J. Hetterscheid, Kulutweg 2, Overloon. Op le Paasdag organiseert de im kersvereniging Horst een natuur wandeling. Nadere informatie elders in dit blad. Dit zijn de eerste verenigings- aktiviteiten voor dit jaar. De „win- terzit" is voorbij en de reinigings vluchten hebben plaats gevonden. De afgelopen week hebben enkele mooie lentedagen ervoor gezorgd, dat de bijen het stuifmeel van de bloeiende wilgen verzamelden. Veel sukses bij de voorjaarsinspek- tie- Drum- en Showband Venray en omgeving Onlangs is de D S.V. toegelaten als lid van de Federatie van muziekge zelschappen in de gemeente Venray. Het bestuur is hier bijzonder ge lukkig mee en hoopt een positieve bijdrage te leveren binnen deze mu- ziekfederatie. Een van de eerste aktiviteiten voor volgend jaar zou mogelijk kunnen zijn het beter afstemmen van festi viteiten, zodat de betreffende vereni gingen niet gelijktijdig festiviteiten hebben als dat hinderlijk voor el kaar is. Op het solistenconcours te Kronen berg op 23 maart kwamen onze jeugdtamboers en blazers erg goed vcor de dag. Het solistenconcours voor majo retten te Venlo op 30 maart verliep voor onze leden heel succesvol. De dames die opgingen in de eerste di visie behaalden allemaal een eerste prijs met promotie. De leden die op gingen in de tweede divisie deden het ook heel erg goed. Onze miss mi- nirette die opging in de derde divisie spande de kroon met liefst 54 punten en ging dolgelukkig met een eerste prijs met promotie en een beker naar huis. Namens het bestuur van harte gefeliciteerd met de drie ge wonnen bekers en de behaalde pres taties. Op de districtskampioenschappen van het H.I.T. te Rijswijk behaalde onze instructrice de gouden medaille. Helma proficiat en veel succes bij de landskampioenschappen te Haarlem- De ontspanningsavond voor de drumband(s) en de andere leden is door iedereen als goed geslaagd er varen. Mochten er nog ouders of beken den van leden zijn die in de feest- week/wielerzesdaagse van 15 t.m. 25 mei een of meerdere avonden willen helpen dan kunt u bellen tel. 85833. Eerstvolgende bestuursvergade ring 8 april, aanvang 20.30 uur. 26 april optreden te Venray door de hele showband. 27 april optreden te Venray door de hele showband. boekhandel van den munekhof is ook dinsdags de gehele dag geopend K.V.O. Tijdens een vergadering van de K.V.O .werd er gekollekteerd voor het Kind in de Derde Wereld. Deze kollekte bracht op: 321,51. Op 16 april om 20.00 uur is er in Restaurant „Deriet" een handwerk- tentoonstellimg, op allerlei gebied, o.a. handwerken, schilderen, smeed kunst, boetseren, houtsnijwerk, enz. De dames die wetkstukken hebben, worden vriendelijk verzocht hun naam op het betreffende stuk te zet ten. Het bestuur is om 19-00 uur aan wezig om te helpen alles overzichte lijk op te stellen, dus kom op tijd naar de zaal. Dan is er nog een ruil beurs voor wol, kinderkleding en andere artikelen op allerlei gebied. Wat zouden jullie er van zeggen om een WAO-werkgroep op te rich ten? De bedoeling is m.m.v. de FNV bond kontakt/knutselmiddagen te organiseren, speciaal voor de wao- man/vrouw. Dit in navolging van andere plaatsen. Zie Profiel 8 febr. '80 en FNV krant nr. 4. Hebt u interesse, laat dit weten, om een kerngroep c.q. voorberei dingsorganisatie-leiding op touw te zetten- Bij voldoende deelnemers zal een bestuur worden gekozen. Eventueel worden adressen van wao-ers via Centrales NKV en NW opgevraagd. Voorlopig corr. adres: H. M. Nooijen, Burg. v .d. Loostr. 19, 5801 EB Venray, telefoon 04780- 87498. Postbus 320 - Venray St. Anna: psychiatrisch centrum Venray: maandag van 15.00 tot 16.30 uur „Voor iedereen voor elk wat wils", een programma van lichte mu ziek. donderdag van 15.00 tot 16.30 uur Nieuws en aktualiteiten waarna het verzoekplatenprogramma. vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur: nieuws en het programma fijne luistermuziek. St. Servatius; psychiatrisch centrum Venray: vrijdag van 15.30 tot 17.00 uur: nieuws en informaties; vervol gens het programma fijne luister muziek. Tot slot het programma „Zomaar Muziek"( met het verzoekplaten- programma. De Kruuze: geriatrisch centrum Venray: dinsdag van 15.00 tot 16.00 uur het programma fijne luistermuziek. vrijdag van 15.00 tot 16.00 uur het programma nieuws en informaties en het programma Verzoekplaten. St. Elisabethziekenhuis te Venray: te beluisteren via kanaal 4: dinsdag van 10.15 tot 11.00 uur het programma fijne luistermuziek. donderdag van 10.15 tot 11.45 uur: speciaal programma voor de jeugdige luisteraar, vervolgens nieuws in infor maties, het verzoekplatenprogramma. Zij die personen uit de hierboven genoemde instellingen een muzikale groet willen brengen, kunnen dit doen door een briefje te schrijven naar de Venrayse Omroep Stichting, Postbus 320 te Venray. Gelieve wel duidelijk te vermelden naam, kamemummer, afdeling van het betreffende ziekenhuis van die genen voor wie de plaat bestemd is en wie de afzender is. Waarom er toch iedere week in de ze krant melding moet worden ge maakt van talloze vernielingen, het geen ook in de toekomst nog te ge beuren zal staan en niet alleen in deze contreien, is voor een aanzien lijk deel te wijten aan radio, t.v. en schrijverijen van diverse kranten. Al degenen die een beetje tussen de regels door kunnen lezen, aller hande t.v. programma's vanuit hun visie bekijkt en zich niet mee laat slepen door de maker ervan, wordt toch onmiddellijk aangezet tot ver nielzucht- Dat zoiets dan uitloopt tot het (b.v. gedurende de carnavalsda gen) kapot donderen van een aan tal containers vol glaswerk, ook door volwassenen, is nog maar een futili teit. Als men ziet, dat er op t.v. ge durende programma's voor de jeug digen, met schrikbarend duur mate riaal wordt omgesprongen alsof het wegwerpartikelen zijn, dat er voor tientallen duizenden guldens ZO MAAR wordt vermeld; nog wel door omroepen die zonodig in hun vaan del moeten schrijven, zich bewust te zijn van hun opvoedende taak en voor miljoenen vergalloperen aan programma's over milieuverontrei niging. Omroepen die de kluit be lazeren en daarmee, vooral de jeugd, een verkeerde gedachtegang bij brengt, dan wordt het toch zachtjes aan tijd dat hier iets aan gedaan moet worden! Ik kan maar niet begrijpen, dat er nog zo'n massa intrapt in dat wat, vooral de rood getinte omroepen de huiskamers indondert. Zelfs de NOS die, volgens mij, wettelijk kleurloos moet zijn, laat, door zijn ophemeling van bond en rood en zijn vooral ne gatieve nieuwsgeving, naar mijn be scheiden mening .blijken, zo rood te zijn als een kreeft. Wat men hier in Venray zegt, voor al wanneer men zich van iets af wil maken, „Ge bekiekt 't ou mar". Dat is nou net wat ik U wil vragen. Be- kiek 't ou mar 's! Maar dan goed kritisch! Wedden dat als U Uw kinderen, op bedoelde fouten, misdragingen en leugens wijst, die de tv bewust laat zien, de radio bewust 'laat horen en verschillende kranten bewust laten lezen, gelijktijdig over het tegendeel praat, dat de balans omtrent de ver nielzucht binnen een jaar aan de goede kant doorslaat? Venray, maart 1980 Tijdens DE PAASDAGEN KEUKEN GEOPEND VAN 12.00 tot 22.00 uur Prettige Paasdagen Ook geschikt voor bruiloften •n partijen Elk weekend vers gerookte vleee- e visgerechten. Blitterswijckiawas 2 Ooijan Grotastraat 31 Venray C.C- PEEL EN MAAS A.s. zondag onze eerste wedvlucht. Hierop wordt een draagbare t.v. ver vlogen, inleg 50 cent per duif. Deze wordt in serie vervlogen, dus te win nen met 1 en 2, 3 en 4 enz. Aan tekenen in blanco kolom. Let op: deze kolom mag NIET voor paaseieren worden gebruikt. P D.V. DE ZWALUW A.s. zondag op onze eerste wed vlucht worden weer de traditionele paaseieren vervlogen. Op poelbrief schrijven hoeveel er op gezet wor den. We tellen van boven naar be neden. Het inzetten is van 10 tot 11 uur. Mandendienst: A. van den Munek hof, J. Janssen V.(, Thei Coumans en Wim Arts. Poelebrieven vanaf heden bij kas telein en secretaris. Denk er aan: de oude poelbrieven zijn vervallen! Allen een goed seizoen toegewenst. a.s. Zaterdag verwachten Fun en Gon ons allemaal bij de opening van hun nieuwe zaal, anex inkorfcentdum. Ook zij die geen duiven mee hebben worden verwacht een kijkje te komen nemen. Met trots mogen we stellen, dat dankzij Fun en Gon we nu beschikken over een juweel van 'n inkorfcentrum. Geef dus een blijk van waardering en kom! U moet toch nog de vliegbescheiden, no tulen van de vereniging en de CC afha len, 'n strook van de klokkenband inle veren en de hoklijst inleveren. Dus rond 20.30 zien we al onze leden. P.D.V .DE VREDESDUIF Zondag 6 april starten wij met ons nieuwe vliegseizoen, hopelijk zijn de weergoden ons beter gezind als in het afgelopen seizoen. Inkorven zaterdag 5 april van 10 tot 11 uur ook worden er dit jaar weer paaseieren vervolgen, invullen in blanco kolom a 0.10 per duif. Zaterdag moeten ook de hoklijsten worden ingeleverd. Africhten voor de tweede toer is als volgt: 10, 14 en 17 april; dit zijn de datum van inzetten 's avonds van 8 tot 9 uur Wij wensen U allen een goed vlieg seizoen. P.D.V. DE PEELKRUISERS Zaterdag 5 april inkorven voor de le wedvlucht Heverlé van 11 tot 12 uur. Mandendienst hebben dan Chr- Cuppen en J. Achten. Voor de 2e vlucht Houdeng hebben G. Jansen en J. Verhaagh mandendienst. Op Heverlé worden, zoals elk jaar, paaseieren vervlogen a 0.15 per duif. Over de eerste twee vluchten, n.-l. Heverlé en Houdeng worden uit de kas extra ereprijzen vervlogen. M.G.C. VLAKWATER Na 2 donderdagen enthousiast ge speeld te hebben om de Prestatie- plak, kunnen we de volgende tus sen publiceren: procent H. Hekrens —9,31 H. Peeters 7,44 G. Voermans 5,36 W. Swaghoven 3,92 John Barents 0,28 De overige spelers zijn er op dit moment t.o.v. hun gemiddelde op achteruit gegaan, maar zij zullen be slist niet opgeven. Heden donderdag 3 april vindt de laatste aflevering plaats met daarna de prijsuitreiking. Zondag j.l. vond het traditionele Peelcup-toemooi plaats te Venray. MGC Vlakwater wist de Peelcup te veroveren. Bij de heren werd H Lenssen le, Jan Litjens 2e en M. Willems van Mierlo 3e. Bij de da mes werd M. C. L. Coenen uit Mierlo le, D. v. d. Beek, Mierlo 2e en onze Jo Litjens-Jans werd 3e. Zaterdag j.l. slaagden te Arnhem voor het scheidsrechtersexamen Ne- mibo de heren G- Voermans en A. v. d. Boom. Proficiat! Beide kersverse scheidsrechters kunnen al debuteren tijdens ons jaarlijkse Vlakwatertoernooi, welk a.s. zaterdag en zondag door ons zal worden georganiseerd. We verwach ten weer een honderdtal spelers uit het hele land. Als de weergoden ons goed gezind zijn, zal het toeriooi bij voorbaat geslaagd zijn. Allen veel succes toegewenst! L.R.V. ST. JAN - MERSELO Op zondag 23 maart werden te Eer- sel de NKB kampioenschappen ge houden voor gecombineerde wed strijd, waar J. Janssen met het paard Canny de 3e plaats bezette. Op zondag 30 maart behaalde J. Arts met het paard Captain Mac een 3e plaats in de samengestelde wed strijd te Berghem.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 11