GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting WIJZIGING VAN DE HUISVUILOPHAAL DIENST GAAT MAANDAG IN Wegens Goede Vrijdag wordt de koopavond ver schoven naar de donderdagavond (Witte Donderdag) GEMEENTELIJK COMBIBAD VENRAY VERKOOP SEIZOENABONNEMENTEN r Zcals wij reeds enkele malen heb- p bekendgemaakt, zal op maandag 1 maart a s. de z.g. honderd pro- entvoorziening van de Venrayse jilophaaldienst van kracht t houdt in, dat in het vervolg in gemeente het huisvuil zal iden opgehaald. Dus ook in het luitengebied rond de woonkernen. oor het buitengebied geldt, dat det risvuil 's morgens om acht uur de verharde weg moet worden laargezet. Indien men zelf niet aan een ver arde weg woont, zullen de vuilnis- kken aan de dichtsbij gelegen ver karde weg moeten worden geplaatst. Als gevolg van de uitbreiding van de routes van de huisvuilophaal dienst kan het voorkomen, dat in het vervolg de vuilniswagen op een an der tijdstip, dan men gewend is, in de straat komt. Daarom wordt men verzocht de komende weken er voor te zorgen, dat op de ophaaldag de vuilniszak ken om acht uur aan de straat staan. STORTPLAATS GESLOTEN Nogmaals zij er aan herinnerd, dat de stortplaats op het Venray's Broek met ingang van 1 april a.s. definitief wordt gesloten. Ook de zaterdagstorters zullen dus daar na 1 april niet meer met hun afval terecht kunnen. Vergadering comis- ie openbare werken [Op dinsdag 1 april om 19.00 uur in mer 126 openbare vergadering van ^commisise voor openbare werken. Agendahet beschikbaarstellen oor de raad van een krediet voor aanschaf van een electrotruck b.v. wijkkantoniers; idem voor het herstellen van we- m in 1980 i.v.m. winterschade 1978/ 179; het beschikbaarstellen van een rediet t.b.v. openbare werken op et industrieterrein In de Witte Ven en een gedeelte industrieterrein sselsteyn; aanbrengen van een beplanting mgs de Akkerweg; vestiging zakelijk recht in uitbrei dingsplan Landweert; aankoop grond in Landweert van de heer J. Bongarts; aankoop grond in Oirlo van de eer M. van der Sterren; verkoop bouwgrond Leunen aan heer Th. Kusters; verkoop bouwkavels in Vlakwater aan de heren J. van Rens en J. empen en wijziging contract met dhoeven Aannemingsbedrijf Ven- y in die zin. dat grond voor een van 45 woningen niet aan Ver even maar aan Bouwbank Stok te Sdhown verkocht wordt. De wo ngen worden door Verhoeven ge- uwd. Commissie vergaderingen De volgende commissievergade- igen hebben plaats in de week 27 laart tot 2 april 1980 27 maart ten gemeentehuize van ray 17.00 uur, kamer 127: Openbare vergadering van de commissie voor sociale zaken, volksgezondheid en maatschappelijk werk. De agenda vermeldt o.m.: - hoorzitting Oriëntatiehuis te Venray. Deze hoorzitting zal in besloten vergadering plaatsvin den; ingekomen stukken en mede delingen; ■verzoek tot toelating voor indi recte financiering t.b.v. het oriën tatiehuis i.o. te Venray; rondvraag. april ten gemcentehuize van Ven ray 16.30 uur kamer215. Openbare vergadering van de commissie voor onderwys, vormingswerk en recreatie fend a „Verkenning van recreatieve as pecten van het buitengebied" De heer A. van de Brink zal hierop een toelichting geven. Ingekomen stukken en medede lingen. Vaststelling van het verslag van de commissie voor onderwijs, vormingswerk en recreatie d.d. 5 februari 1980. Bespreken ontwerp-raadsvoor- stel inzake het verlenen van me dewerking voor het aanschaffen en aanbrengen van een vouw- band ten behoeve van de basis school St. Oda te Ysselsteyn. - Rondvraag. 1 april ten gemeentehuize van Ven- rsy 15.30 uur kamer 126. Openbare vergadering raadscommissie voor handel en middenstandszaken Agenda - Mededelingen - Adviesaanvrage m.b.t. de rege ling overnachtingsadministratie hotels. - Adviesaanvrage m.b.t. het voor stel om het plein bij de schouw burg plus de aanliggende straten de benaming „Schouwburgplein'' toe te kennen. - Rondvraag. 2 april ten gemeentehuize van Ven ray 17.00 kamer 127 Openbare vergadering van de commissie voor financiën en belastingen Agenda - Bespreken van het voorstel aan de raad. tot vaststelling van de van de eerste driemaandelijkse aanpassing van de begroting 1980. Bespreking van het overzicht van de stand van zaken met betrek king tot de post „onvoorziene uitgaven" van de begroting van de algemene dienst 1980. - Bespreking van de kas- en liqui datiepositie van de gemeente. Rondvraag. Bouwvergunningen verleend Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 26 maart voor de navolgende bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij. die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedurende 30 da gen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkin gen (AROB) een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders. tot het verbouwen van de woning Dennenoord 4 en terrasoverkap ping t.n.v. J. E. W. Oudenhoven; tot het bouwen van een mestvar- kensstal aan de Peelweg t.n.v. H. M. G. Janssen; tot het bouwen van een woning aan het Dorperveld t.n.v. mej. N. M. M. Poels; tot het bouwen van een woning aan de Kennedystraat t.n.v. B. J. M. van Daal; tot het bouwen van een kantine/ magazijn aan de Kerkweg 9 t.n.v. J. G. M. Linders; tot het bouwen van een garage aan de van Broekhuizenstraat 17 t.n.v. P. G. M Pelzer; tot het bouwen van een woning aan de Everestlaan t.n.v. P. v. d. Broek; tot het bouwen van een mestvar- kensstal aan de Deurneseweg 138 t.n.v. M. J. Claessens; tot het bouwen van een mestvar- kensstal aan de Hoogriebroekse- weg t.n.v. M. L. M. van Zeeland; tot het bouwen van een zeugen- stal aan de Hoogriebroekseweg t.n.v. M. L. M. van Zeeland; tot het bouwen vaneenpluimvee- stal aan de Puttenweg 134 t.n.v. M. A. Derks; tot het uitbreiden van de woning De Aldenweg 5 t.n.v. A. Weerts; tot het uitbreiden van een mest- varkensstal aan Volen 8 t.n.v. Gebr. Poels; tot het bouwen van een mestvar- kensstal aan de Meerselsepeel 8 t.n.v. J M. M. Backus; tot het bouwen van een woning aan de Materhornlaan t.n.v. W. J. K. v. d. Heuvel; tot het bouwen van een woning aan de Kennedystraat t.n.v. A. N. M. Crcemers; tot het aanbrengen van een an tennemast op de woning Serena destraat 35 t.n.v. J. N. C. M. Gi- liam; tot het verbouwen van twee pavil joenen aan de St. Annalaan 5 t.n.v. Psychiatrisch Centrum St. Anna; tot het aanbrengen van een dak kapel op de woning Allegrostraat 6 t.n.v. M. Th. P. Wijnands; tot het aanbrengen van een dak kapel op de woning Allegrostraat 8 t.n.v. V. M. Janssen; tot het uitbreiden van een sani taire ruimte in het pand Leunse- weg 1 t.n.v. St. Martinusstichting; tot het bouwen van een tuinhuis je bij de woning Largostraat 19 t.n.v. A. P. Verleijsdong. tot het bouwen van een duiven hok bij de woning aan de Wil lemstraat t.n.v. H. H. v. d. Heuvel; tot het aanbrengen van een dak kapel op de woning Allegrostraat 3 t.n.v. P. A. M. Wilmsen. Venray 28 maart 1980 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche Wijziging politieverordening Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend, dat met ingang van heden gedurende drie maanden voor een ieder op de gemeentesecretarie, Maa9heseweg 1, kamer 119, ter lezing is neergelegd de Derde wijzigingsverordening Al gemene Politieverordening Venray, vastgesetld bij besluit van de raad dezer gemeente, d.d. 29 januari 1980, nr. R 474. Deze verordening treedt in wer king op 1 april 1980. Venray, 20 maart 1980 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris Toelichting: Ingevolge, bovenvermelde veror dening valt het sluitingsuur voor de paracommerciële instellingen voor taan samen met het tijdstip waarop ingevolge de ontheffing Drank- en Horecaverordening de drankver strekking te zijn beëindigd. Bestemmings plannen onherroep- pelijk geworden De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat bij besluiten van gedeputeerde staten van Limburg van 20 novem ber 1979, le afdeling nrs. BI 3498 en BI 3499, gedeeltelijk zijn goedge keurd de besluiten van de raad van de gemeente Venray van 28 novem ber 1978, nrs. R 101 en R 102, tot vaststelling van de bestemmings plannen „Landweert", „Oirlo", ..Cas- tenray". „Heide", „Ysselsteyn" en „Merselo". De gedeeltelijke goedkeuring werd op 4 februari 1980 ter openbare ken nis gebracht. Aangezien tegen de goedkeuringsbesluiten binnen de ge stelde termijn geen beroep bij de Kroon is ingesteld zijn bedoelde be sluiten inmiddels onherroepelijk ge worden. De bestemmingsplannen én ge noemde besluiten van gedeputeerde staten liggen met ingang van heden voor een ieder ter inzage ter ge meentesecretarie, afdeling ruimtelij ke ordening, kamer 201, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Venray, 28 maart 1980 De burgemeester voornoemd, G. H. Schols, loco-burgemeester HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: A. J. Th. Stiphout, Lollebeek- weg 19, Castenray, om vergunning ex art. 6a der Hinderwet tot het uit breiden/wijzigen van een pluimvee houderij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting. Lollebeekweg 19. Castenray. kadas traal gemeente Venray sectie P nr. 86. Zuidooster Autobu9diensten N.V. Spoorstraat 155, Gennep, om ver gunning tot het oprichten, in wer king brengen en in werking houden van een stalling voor autobussen waar elektromotoren worden ge bruikt met een gezamenlijk vermo gen van meer dan 1,5 KW. Adres in richting Julianasingel 29, kadastraal gemeente Venray sectie L nr. 7514. P. J. A. Hendriks, Puttenweg 71, Ysselsteyn om vergunning tot het uitbreiden van een varkensfokkerij en varkensmesterij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Puttenweg 71, Ysselsteyn, dastraal gemeente Venray, sectie O nr 178. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 16 april 1980 om 15.00 uur in het gemeentehuis, Maashesewweg 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen >de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 28 maart 1980 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, G.H. Schols, loco-burgemeester J.M. Poels, secretaris Zwembad gesloten I.v.m. diploma-zwemmen is het gemeentelijk combi-zwembad zater dag 29 maart 1980 vanaf 13.00 uur gesloten. Grondwater- en bodembescherming GEDEPUTEERDE STATEN VAN LIMBURG maken bekend, dat van 10 maart tot en met 18 april 1980 ter gemeentesekretarieën in Limburg en ten provinciehuize voor eenieder ter inzage wordt gelegd het ontwerp van een verordening Grondwater en Bodembescherming provincie Limburg. Gedurende de termijn van ter- -inzagelegging kan eenieder schriile- lijke opmerkingen omtrent het ont werp van de regeling indienen bij Burgemeester en Wethouders der desbetreffende gemeente of bij Ge deputeerde Staten van Limburg. Nadere inlichtingen kunnen wor den ingewonnen ter provinciale griffie, 4e afdeling Bouillonstraat 3 te Maastricht, tel. 043-849999 tst. 296. De Gedeputeerde Staten voornoemd Coliectekalender 12 april Jeugdcentrum De Spring plank (plaatselijke aktie in het ka der van het jéugdcollectewezen). 14 t/m 20 aprli: Nederlandse Hart stichting (landelijke aktie). 21 t/m 2 7april: Stichting Sakor (landelijke aktie). 28 april t.m. 4 mei: Astma Fonds (landelijke aktie). Alleen voor deze akties is een col lectevergunning verleend. Collecteren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moe ten het legitimatiebewijs zichtbaar dragen. Openstelling van het raadhuis Venrays raadhuis, Maashese- weg 1, is op werkdagen ge opend van 9 tot 12 uur. Bo vendien kan men op donder dagmiddag van 16.00 tol 17.3G uur bij de 2fdeling bevolkings zaken terecht voor het afha len van paspoorten, rijbewij zen e.d. Gesprekken met ambtenaren buiten de openingstijden van het raadhuis, uitsluitend na te lefonische afspraak (tel. 04780- 83838). SPREEKUREN B. EN W. Burgemeester mr. H. J. M. Defesche maandag van 10.00 tot 11.00 uur. Wethouder G. II. Schols: maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder mevr. A. P. Rut- ten-Tielen: iedere eerste en vierde dinsdag van de maand van 10.00 - 11.00 uur, voor huis vestingsproblemen; en iedere maandag van 10.00 tot 11.00 uur voor sociale zaken. Wethouder Joh. Loonen maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder J. van Oers maandag van 10 tot 11 uur. Wanneer een spreekuur ver valt wordt dit in de rubriek „Gemeentepraat" bekend ge maakt. Met de burgemeester en de wethouders kan ook telefo nisch een afspraak worden ge maakt via de secretaresse van het college, mevr. M. v. d. Leeuw (tel. 04780-83838 toestel 117). Het postadres van het raad huis luidt: Gemeente Venray Postbus 500 5800 AM Venray. PARKWEG 2 VENRAY TELEFOON 04780-82069 Het combi-bad Venray opent op 1 mei a.s. de poorten van het buitenbad. De verkoop van abonnementen start op dinsdag 1 april a.s- De kassa is gedurende de maand april geopend van maandag tot en met vrijdag van 17.15 tot 19.45; woensdags en zaterdags van 13.30 tot 18.00 uur. Vanaf 1 mei is de kassa geopend van maandag tot en met zaterdag van 10.00 töt 18.00 uur. TARIEVEN: Gezinsabonnementen (geldig voor het gehele gezin) 102, Persoonlijke abonnementen; Volwassenen 48, Jeugd tot en met 16 jaar 31, Bovenstaande abonnementen zijn geldig voor de periode van 1 mei tot 1 september 1980, uitsluitend voor het buitenbad. Parkeerplaatsen voor Invaliden Onlangs besloten burgemeester en wethouders tot het inrichten van een vijftal algemene invalidenparkeer plaatsen in het centrum van Venray. Deze parkeerplaatsen zijn voor in validen gereserveerd en houden voor anderen een parkeerverbod in. Zij zijn, zoals onderstaande situa tietekening laat zien, gelegen nabij de toegangen van het voetgangers gebied van de Grotestraat en de Passage en het Cultureel Centrum. Hierdoor wordt invaliden de moge lijkheid geboden om, naast het win kelcentrum ook erg dicht bij bestem mingen als b.v. postkantoor, apo theek en schouwburg te parkeren. Nu binnenkort de reconstructie van het Henseniusplein gestart wordt, zal de op dit plein geplande parkeerplaats pas na afwerking van het plein gebruikt kunnen worden. Ook de op de Grote Markt bedoelde invalidenparkeerplaats zal, door om standigheden nu niet ter zake die nende, met enioge vertraging gerea liseerd worden. Van deze algemene invalidenpar keerplaatsen mag gebruik worden gemaakt door de houders van de landelijke invalidenparkeerplaat. De ze kaart, voor afgifte waarvan de Minister van verkeer en waterstaat normen heeft gesteld, wordt door de gemeente afgegeven. Bovendien kan de gemeente een parkeerverbodsont heffing verlenen voor het gebruik maken van deze parkeerplaatsen. Hiervoor dienen verzoekers aan te tonen, dat zij zijn vrijgesteld van be taling van motorrijtuigenbelasting wegens invaliditeit. N B. De aan de Wilhelminastraat gelegen algemene invaliden parkeerplaats dient voorlopig vanaf de Julianasangel via het aan deze weg gelegen parkeer terrein bereikt te worden. Mo menteel geldt in het betreffen de gedeelte van de Wilhelmina straat een inrijverbod vanaf de Julianasingel. Dit verbod zal ingetrokken worden zodra het parkeerterrein voor wat betreft regulatie en belijning verbeterd is. Bekendmaking Burgemeester en wethouders ma ken hierbij bekend hun besluit van 19 december 1979, nr. 1820, waarbij door plaatsing van borden 54 c van bijlage II van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens bij een op 't wegdek van de School straat aangebracht parkeervak ter hoogte van het pand nr. 25; het parkeervak aan de School straat direct ten noorden van het naamloze straatje voor het Cul tureel Centrum; het meest westelijk gelegen par keervak aan de Wilhelminastraat; het parkeervak aan de Grote Markt ter hoogte van het pand nr. 4; het parkeervak op het Hense niusplein direct ten westen van het standbeeld Hensenius, een algemene invalidenparkeer plaats is gereserveerd. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepubliceerd is, beroep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Koningin gericht en ingediend bij de Commissaris van de Koningin. Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M .Poels, secretaris GROTE MARKT 21 VENRAY Botsingen met materiële schade De 14-jarige fietser H. v. B. reed over de Overloonseweg in de richting van de Noordsingel. De auto van P. T. uit Xanten stond daar ge parkeerd. De fietser probeerde op één wiel te rijden, maar verloor het rechte spoor en zijn evenwicht. Hij viel met zijn fiets tegen het portier van de geparkeerde auto. Lichte schade. De bestuurster van een perso nenauto de 43-jarige mevr. K. uit Vierlingsbeek reed over de Bongerd straat. Bij de kruising met de Akker- weg verleende zij geen voorrang aan de van rechts komende' auto be stuurd door de 53-jarige Th. J. uit Groesbeek. Bij de botsing bleef het bij materiële schade. Een vrachtauto bestuurd door de 31-jarige H. S. uit Olst stond ge parkeerde voor de zaak van Bartels aan het Henseniusplein. Hij reed achteruit en lette onvoldoende op en bemerkte daardoor te laat de per sonenauto besturud door de 45-jari- ge K. Th. uit Venray. Ook hier bleef het bij materiële schade. De personenauto bestuurd door de 42-jarige T. W. uit Lent wilde vanaf de Poststraat de Julianasingel oversteken en verleende geen voor rang ana de personenauto bestuurd door de 27-jarige J. T. ut Venray. Bij de botsing bleef het ook hier bij materiële schade. De 27-jarige bestuurder van een personauto W. K. uit Overloon, sorteerde op de kruising Overloon sewegNoordsingel in eerste in stantie links voor, doch ging plotse ling rechtsaf. Op dat moment nader de hem van achteren de personen auto bestuurd door de 18-jarige H. H. uit Venlo. Bij de ontstane botsing bleef het bij materiële schade. Materiële schade was er ock te noteren toen de 16-jarge J. W. als bestuurder van een bromfiets van af de kruising ZuidsingelLeunse- weg linksaf wilde en toen tegen een auto botste die uit tegenovergestel de richting naderde en op de krui sing rechtsaf wilde. Insluiping Zaterdag deed J. urt Venray aan gifte van insluiping tijdens zijn af wezigheid. De achterdeur was open gebroken en in de slaapkamer was de linnenkast doorzocht. Zover kon worden nagegaa nwordt er mets ver mist.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 9