Thamassen 0Ö AGENDA SCHOUWBURG- NIEUWS Zondagochtend concert .JBWf Em. PASTOOR J. JANSSEN YSSELSTEYN VIJFTIG JAAR PRIESTER ORGEL COMITÉ VENRAY ORGELCONCERTEN rnï MODEHUIS Tentoonstelling Bejaardenwerk Vierlingsbeek y^| Op zondag 6 april, Paaszondag, yjert Em. Pastoor J. Janssen in de irochiekerk van St. Oda te Yssel steyn zijn gouden priesterfeest. In Kn plechtige eucharistieviering zal jij geassisteerd worden door zijn één jaar oudere broer Ammery, em. pas tor van Holtum;mgr. Kohl uit Bon- bruck: pastoor van Uden van Yssel- iteyn; pater de Hosson, ruim 12 jaar issistent en een oude klasgenoot van jubilaris: pater Piet Zoetmulder. Van de Rolducse klas van destijds njn er nog maar 5 over. Pater iPet Zoetmulder is later overgegaan naar je jezuietenorde en werd missiona- in Indonesië. Hij heeft zijn klas genoot ruim 30 jaar niet meer ge ien. Hij komt nu voor een her- nieuwe kennismaking over. DE GOUDEN PRIESTER een rasechte Venraynaar, geboren getog enin de Grotestraat, waar jn ouders woonden (zijn vader was ïeneesheer-directeur van St. Serva- |us). Na zijn studie in Rolduc ging naar het groot semenarie waar in maart 1930 door Mgr. Schrij- j^n tot priester werd gewijd. Op Eerste Paasdag droeg Sjef (anssen in de parochiekerk van St. "etrus Banden de eerste plechtige Mis op. Langs een versierde Gro estra at werd hij door de harmonie :er kerke begeleid. Direct na zijn wijding werd hij be- loemd tot kapelaan te Blerick in ivelke funktie hij 20 jaar werkzaam ileef. Een opmerkelijk lange tijd. Üaar die jaren waren wel de zwaar- ite periode uit zijn leven want hij iverd door de Duitsers gevangen ge- lomen en belandde uiteindelijk in iet concentratiekamp Dachau. Na zijn behouden terugkeer, nam lij weer zijn taak op en had een rerkzaam aandeel in de wederop- »uw van de zwaar verwoeste Ble- ickse parochie. Mgr. Lemmens benoemde hem in 950 tot pastoor van de St. Oda-pa- Dchie te Ysselsteyn. Wij hebben in et verleden reeds aandacht ge- chonken ana het door pastoor Jans- vervulde pastoraat, dat meer dan 5 jaar zou duren. Een periode waar- Ysselsteyn zijn grote uitbreidng Teeg. De ontgnningen in Peelplan uid waren net op gang gekomen en hield in, dat vele werklozen te feselsteyn in barakken waren ge- uisvest. Pastoor Janssen werd voor Peelwerkers aalmoezenier. Daar stmoette hij ook de toen nog onbe- ende Rudi Carel die mét zijn vader trstrooiïng moest brengen aan de dit barakken levende peelwerkers. Ysselsteyns uitbreiding was niet «er tegen te houden en de bio-cul- urcs deden hun intrede. Tijdens het astoraat van pastoor Janssen ver- ubbelde zich het aantal parochia- en en het verenigingsleven bruiste aktiviteit. Het is bekend dat Ys- elsteyn een hecht verengingsleven erft dat demonstreert de bevol ing bij alle mogelijke akties. Wij enken aan de zo geslaagde viering het gouden bestaan van het erkdorp Ysselsteyn. Terecht was astoor Janssen er trots op, om in die inschap pastoor te mogen zijn. alle verenigingen was pastoor anssen op de een of andere manier etrokken, veelal als geestelijk ad- iseur. Zelfs kreeg hij voor zijn in- ttvoor de voetbalvereniging Yssel- Myn van de Nederlandse Katholie- e Sportbond de gouden speld, die an door Mgr. Booymans werd uit reikt. Maar ook over de parochiegrenzen een deed pastoor Janssen meer dan an hem verwacht mocht worden. Het is nu al bijna 20 jaar geleden dat een pastoor uit Neder Beieren bij hem aanklopte en hem om medewer king verzocht. Die pastoor zou met een groep Duitse jongeren gaan wer ken op het Duits soldatenkerkhof in Ysselsteyn, in het kader van de ak- tie „Verzoening over de Graven". Gezien echter datgene wat de Duit sers de Nederlanders hadden aange daan, zag hij die verzoening nu zo direct niet zitten. Maar die angst wist pastoor Janssen weg te nemen omdat hij zijn parochianen kende en hij sprak de profetische woorden: „Kom gerust, zo'n vaart zal het niet lopen". Pastoor Janssen heeft gelijk ge kregen. Pastoor Kohl legde de basis van ontmoetingen tussen de jeugd van beide landen en tot op heden is die vriendschap gebleven. Ysselsteyn werd partnerstad van het Neder Beierse Bonbruck en nog telkenjare vinden er uitwisselingen plaats, niet alleen tussen de jeugd maar ook tus sen ouderen. Pastoor Janssen, slachtoffer van de Duitse bezetter; maanden lang in het concentratiekamp Dachau gevan gen geweest, reikte als een der eer ste de hand van vriendschap aan zijn voormalige vijanden. Dat kreeg gro te bewondering, niet alleen in ons laind, maar vooral bij de Duitse re gering welke hem voor zijn inzet dan ook het Bundesligaverdienstkreuz verleende. Natuurlijk was er in dat pastoraat nog meer om over te schrijven, maar wij willen ons beperken. Zo wist hij zich in te zetten voor de bewoners van het woonwagenkamp in Yssel steyn; voor de scholenbouw; de bouw vhn het gemeenschapshuis waarvan hijfnu nog bestuurslid is. Hij zag dat Ysselsteyn groeien in aantal maar ook in grootsheid. Naast zijn veel adviseurschappen had hij nog tijd over voor zijn hobby: de jacht. Het is mogelijk dat door de beoefening van die hobby em. pas toor Janssen zo vitaal is gebleven dat hij nog dagelijks naar het jacht veld kan gaan; geen afstand is hem dan te groot. Ondanks dat hij twee jaar geleden met emeritaat ging blijft hij assiste ren in zijn geliefde parochie, maar ook daarbuiten. Toen de rector van Veulen op vakantie ging nam pas toor Janssen de taak op zich en dat zelfde gebeurde bij de pastoor van Merselo. Al heeft Ysselsteyn zich groot ge toond bij het 25 jarogi pastoraat en bij het afscheid: op Paaszondag zal Ysselsteyn het als een eer beschou wen hun oud-pastoor in de bloeme- „tjes te zetten. Dat zal beginnen als de fanfare de Peelklank de gouden IN VENRAYS GROTE KERK Het Orgelcomité Venray organi seert in 1980 wederom enkele con certen, t Het eerste concert is op donderdag 29 mei .Dan concerteert de bekende organist Louis Toebosch, met wer ken van Jos. Seb. Bach en van enke le romantische componisten. Op woensdag 25 juni of donderdag 26 juni zal Ad van Sleuwen (docent aan het Brabants conservatorium) het orgel bespelen, met medewer king van: Renée Kartodirdjo (so praan en Marlies van Woerkum- Claessen (mezzo-sopraan). Het derde concert heeft plaats op donderdag 18 september, en wordt gegeven door Joost Langevelt (win naar van het Orgel-mprovisatie-con- cours in Haarlem), met medewer king van: Henk Meyer (hobo). Alle concerten zullen weer plaats vinden in de Grote Kerk. Te zijner tijd volgen in dit blad nadere informaties. priester begeleid, van de Timmer- mannsweg naar de kerk en later van de kerk naar het gemeenschapshuis. Natuurlijk zal dat gaan door een haag van groen en versieringen zo als alleen Ysselsteyn dat kan. Het Gemengd Koor Vivace van Ysselsteyn zal de Deutsche Messe zingen, begeleid door een 8-tal mu zikanten. Voor die mis zijn koor en muzikanten al maanden lang bezig. Het is jammer dat de trouwe ge dienstige van pastoor Janssen, Gon- da Baghus. die hem meer dan 40 jaar diende, die gouden dag niet meer kan meemaken. Het staat nu al vast dat vele pro minente persoonlijkheden uit Duits land, waaronder de Landrat van Landhut, op deze dag acte de pre sence zullen geven. De plechtige Eucharistieviering zal aanvangen om half elf, na afloop krijgt iedereen de gelegenheid de gouden priester de hand te drukken in het gemeenschapshuis. PATER DE HOSSON GEHULDIGD WORDT Op 13 april zal de Ysselsteynse ge meenschap pater de Hosson huldi gen en danken voor het feit dat hij 12Mi jaar als assistent verbonden is aan de St. Oda parochie te Yssel steyn. Na de plechtige Eucharistie viering kan iedereen Pater de Hos son feliciteren in het gemeenschaps huis. „TIEPIES KERKDIJKERS" Op zondag 23 maart a.s. presen teert de Venrayse toneelvereniging „De Kerkdijkers" zich weer voor het publiek in de schouwburg van Venray. Telkenjare weet deze toneelclub zich weer verzekerd van een grote belangstelling wat waarschijnlijk te danken is aan de steeds weer kolde rieke stukken in streekdialekt. Deze, door de regie, bewerkte stuk ken, met 'n opening naar improvi satie, is een formule die „De Kerk dijkers" steeds weer hanteert en met sukses. „VAN UT STROIOP UT BED" is weer zo'n pretentieloos stukje kolder dat zich afspeelt in deze mo derne tijd maar in een nostalgische omgeving en denkwereld waarin de toeschouwers, tussen het kolderieke, een moraal zal weten te ontdekken. Venrayse artiesten staan borg voor een onbezorgd avondje Ven- rays toneel voor het Venrayse pu bliek en dat is dan„TIEPIES KERKDIJKERS"! Zendag 23 maart a.s. wordt het zondagmorgenconcert in de schouw burg om 11.30 uur verzorgd door het dameskoor „Venrode" uit Venray en het mannenkoor „M.G.V. 1898" uit Goch (Duitsland). Beide koren staan onder leding van Jean van den Til- laart. De pianobegeleiding is in handen van Herman Graste. Bouw politieburo Maandag j.l. vond de aanbesteding plaats van de bouw van het nieuwe politiebureau aan de Leunseweg. Voor het bouwkundige gedeelte was de laagste inschrijver de fa. J. P. A. Nelissen. Voor het electrotechnisch gedeelte was de fa. Tummers het laagste en voor het werktuigkundige gedeelte een firma uit Weert. Verwacht wordt dat de gunning een dezer dagen zal volgen. Diefstal van kratje pils Mevr. B. deed aangifte van dief stal van een kratje pils uit de ach tertuin van haar woning. Bestuurder had glaasje op Een 52-jarige autobestuurder uit Venray werd door de politie aange houden. Men konstateerde alcohol gebruik en wel zodanig dat na het pijpje blazen de bestuurder de bloed proef moest ondergaan. Onvoldoende opgelet Onvoldoende opletten van de 29- jarige vrachtwagenbestuurder J V. uit Venray, was oorzaak dat op de Gunhoekweg zijn auto bij het achter- uitzetten in botsing kwam met de stilstaande auto van de 38-jarige W. E. uit Tienray. Het bleef bij mate riële schade. Geparkeerde auto beschadigd De 22-jarige autobestuurder, J. S., had zijn voertuig aan de Poststraat geparkeerd. Bij terugkeer ontdekte hij dat deze aan de linkerzijde be schadigd was. De veroorzaker had geen visitekaartje achtergelaten. Tegen bermpaaltje De 21-jarige A. L. uit Venray kon op de Wanssumseweg de door hem bestuurde auto niet in het juiste spoor houden. De auto geraakte in een slip, kwam in de wegberm en vervolgens tegen een bermpaal te recht. Lichte schade._ Niet gezien De 57-jarige L. J. uit Horst reed met zijn auto over de Hoenderstraat. Op de kruising met de Westsingel wilde hij linksaf en had niet de over de Westsingel naderende auto gezien, bestuurd door de 22-jarige P. U. Ge volg: botsing, maar het bleef bij ma teriële schade. Verduistering J. uit Horst deed aangifte van ver duistering c.q, bedrog contra Th. de B. uit Venray Het gaat om een geld bedrag van 770, Diefstal van benzine Toen de tankbediende even niet keek, draaide de 22-jarige J. L. uit Hoogeveen de benzinemeter weer op de nulstand. Maar dat werd toch gezien, en in plaats dat de Hoge- vener dacht goedkope benzine te hebben, zal hij nu wel heel dure moeten betalen, want de politie hield hem aan en hij kreeg procesverbaal aangezegd. inbraak in bouwkeet Uit een bouwkeet van de firma V. aan de Landweert wordt een hoe veelheid lood en gereedschap ver mist. Diefstal en vernieling De 45-jarige P. L. uit Venray deed aangifte van vernieling en diefstal aan en in zijn fabriek aan de Lan- geweg. 17 ruiten waren ingegooid, terwijl 50 meter lood met een breed te van 50 cm. van het dak van de fabriek was weggehaald. Met gevolg lekkage. De schade bedraagt meer dan 4000 gulden. Missie tentoonstel ling te Smakt Zaterdag 29 en zondag 30 maart zal in het St. Jozefklooster, Jozef laan 56 te Smakt een missietentoon- setlüng gehouden worden in het ka der van de jaarlijkse vastenaklie. De tentoonstelling biedt originele voorouder- en vruchtbaarheidsbeel- den, dansschild en tamtam van west afrikaanse en nieuw-guinese stam men. Uit Kameroen: bronzen mas ker en duivelsbeeld; uit Tanzania: Makonde beelden; houtsnijwerk uit Kenya; Chinese kamferhouten de kenkisten, antieke vaas, cloisonne vazen, theeserviezen, ivoren en ivo- riet beelden; uit Japan: borden va zen van het wereldberoemde „Ima- ry" porselein; uit India: tempel panelen, zilveren armbanden en hangers, handbeschilderde keramiek en rozerihouten dierenfiguren; uit Lombok: antieke krisheften van hertegewei en lavasteen; uit West- Afrika: schilderijen op doek; uit Oberammergauhoutgesneden ba rokke engeltjes; uit Fatima: rozen kransen; uit Bagladesh: tapijten. In verband met gezondheidsrede nen zal de missieprocurator de ten toongestelde goederen zoveel oprui men. De opbrengst komt ten goede van het missiewerk van de paters Ongeschoeide Karmelieten in Bra zilië. De tentoonstelling is beide dagen geopend van 11.00 uur tot 19.00 uur. Iedereen is van harte welkom en heeft gratis toegang. De missiepro- cura'tor Pater Augustinus rekent op een goede opkomst. Eindelijk is het dan zover na ja ren van zwoegen. We laten u de ver vaardigde stukken gaarne zien op de tentoonstelling op 22 en 23 maart, die dan ook te koop zijn. Al deze stukken zijn vervaardigd dbor de bejaarden van Vierlings beek. Iedereen wordt hierbij uitgeno digd om eens een kijkje te komen nemen. Openingstijden: zaterdag 15.00 - 21.00 uur en zondag 11.00 - 13.00 uur en van 14.00 - 18.00 uur. Daarna kunnen de gekochte stukken worden afgehaald. Autobrand Schoor steenbrand Berm brand Het afgelopen weekend moest Venrays brandweer in aktie komen voor een autobrand in de Bongerd straat, waar de personenauto van de 51-jarige W. S. vrijwel geheel uit brandde. De oorzaak kon nog niet achterhaald worden. Ongeveer 100 meter begroeiing in een sloot brandde uit langs de spoorlijn aan de Maasheseweg. Hoe de brand ontstaan is kon nog niet worden achterhaald. Door het snelle ingrijpen van de brandweerlieden werd overslaan van het vuur naar de bossen voorkomen. In het Groene Hart moest de brandweer in aktie komen voor een schoorsteenbrand bij de familie B. Ook daar wist men uitbreiding te voorkomen. Vogelwet Terzake het vangklaar opgesteld hebben van een vangnet voor vogels werd procesverbaal opgemaakt te gen de 41-jarige J. R. Uit Venray. Het vangnet werd in beslag genomen. Grote chaos bij lagere technische school Weer werd het schoolbestuur, le raren en leeringen van de Lagere Technische School geconfronteerd met een ergerlijke vorm van vanda lisme, welke in de nacht van maan dag op dinsdag in die school werd aangericht. Voor vele duizenden gul dens werd ook nu weer schade aan gebracht. Door verbreking van een ruit werd'toegang verkregen. In het schoolgebouw werd een dertigtal ruiten vernield, terwijl diverse brandkranen werden open gezet. Lokalen en kelders liepen vol water. De leerlingen werden dinsdagmor gen naar huis gestuurd. De schade was nog niet te schatten, maar loopt in de duizenden guldens. Het is voor de derde maal in kor te tijd dat deze school „bezocht" werd. Het is te hopen dat het de re cherche zal gelukken de daders spoedig aan te houden. De politie houdt zich aanbevolen voor tips, welke met de grootste zorgvuldig heid worden behandeld, terwijl de tipgevers anoniem blijven. openbare bibliotheek venray afd. voor volwassenen Julanasingel 3 3- Venray Tel. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten: Bouricius, B. Hoe overleef ik mijn dokter ;een praktische handleiding voor zieken en niet zo zieken. Cohen, E. A. De negentien treinen naar Sobidor. Beschrijving van de jodenvervolging en -vernietiging in nazi-Duitsland ,m.n. in het con- centratekamp Sobidor. Collen, J. Oude gebruiken en gerech ten uit Limburg. Fargier, M. O. De vrouw en haar ver krachter. Beschrijving van de pro blemen die slachtoffers van ver krachting bij de justitie en in emotioneel opzicht ondervinden. Hildersley, J. Karakterpoppen. Be schrijving voor het zelfmaken van poppenlkastpoppen, sieropoppen en marionetten. Jacobs, J. De Vlaamse wieler'konin- gen. Lloyd, A. Groot geïllustreerd vlieger handboek. Vis, schaal- en schelpdieren. Wamelink, Th. De inbouwkeuken. Wheeler, M. Utopia; wereldhervor mers tussen werkelijkheid en fan tasie. Analyse van de ideeën van de belangrijkste utopisten in de loop der eeuwen. GEVONDEN VOORWERPEN van 2 t-m. 9 maart 1980 Autosleutel van een Honda nr. sleutel 1033. Op etui staat naam van garage Wejabe Blititerswijck; Auto sleutel vermoedelijk van OpelArm band rozenkransmodel met een Lourdes medaillon; Groen slepje; Bruine portemonnaie met ritsslui- en inhoud; Goudkleurig damespols horloge Pontlac, bandje is ook goud kleurig; Een bastaard hond, kleur zlver-grijs reeds enkele jaren oud. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondag nacht 12 uur neemt waar voor de pa tiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, de Muinck Keizer en Wittgen W. BLOEMEN Stationsweg 15 tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers. Corver, Ver- cauteren. De Vocht en Schmeetz D.J. Vercauteren Merseloseweg 33, tel. 82200 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 18 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN APOTHEEK DE MONNIKSKAP Paterslaan-hoek Patersstraat, tel. 80140 van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray, Meerlo en Wanssum Zr. J. Janssen tel. 04780-81269 GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert, Bergweg 4, tel. 81269 Uitsluitend volgens afspraak. ZUIGELINGENBUREAU BRUKSKE Eveneens op afspraak, tel. 83C59 of 81269 SPREEKUUR WIJKVERPLEEGKUNDIGEN Iedere morgen van 08.30 tot 09.00 u. behalve in het weekend. Na 09.00 uur kunnen eventuele be richten gedurende de gehele dag worden doorgegeven via tel. 81269. UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS De Clockert, Bergweg 4, Venray Geopend van maandag tot en met vrijdag van: 08.30 tot 09.00 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. In het weekend uitsluitend via de wijkverpleegkundige van de zon dagsdienst. SPEEKUUR DIETISTE Uitsluitend op afspraak via tel. 81269 KINDERDAGVERBLIJF „DUIMELOT" Heuvelstraat 7 Venray tel. 87110 Geopend van ma tm vr 8.00 17.30 u DE HARTLIJN De Hartlijn (van de Nederlandse Hartpatiëntenvereniging) hulpver lening aan hartpatiënten is op de vol gende nummers le bereiken: Maandag: tel. 077-12988; dinsdag tel. 04740-2865; woensdag tel. 04780- 81030; donderdag tel. 04402-2163; vrijdag: tel. 04950-33428. De telefoonnummers zijn van maan dag t.m. vrijdag alleen bereikbaar tussen 15.00 en 18.00 uur. Zaterdag en zondag alleen voor noodgevallen 04750-23290. van 21 tot en met 28 maart 1980 Vrtfdag 21 maart: Zaalvoetbalcompetitie 19.30 FCPR 2—SVCB 2 20.30 Koetshuus 2Bamev. Eierh. 21.30 Koetshuus 1Stappers NW 22.30 Vlakwater 2de Wetteling 3 Zaterdag 22 maart: Zaalvoetbalcompetitie 09.30 FCPR 1—FC Hento 10.30 Judover.Ziekenhuis 11.30 Ford OldtimerRabobank VC Rooy competitie: 13.00 Dames 4—Olsredlem 14.30 Dames 2Patrick Dames 3Hovoc 3 Heren 3Meterik 2 16.00 Heren 2Bongaerts 16.30 Dames 1Doe. Lux Jumpers Basketbal competitie: 19.30 Dames 2—PSV Zaalvoetbal vr.: 21.30 Foxtrotstraat 22.30-23.30 Badu-Badaun Zondag 23 maart: 09.30-12.00 Badminton 12.00-18.00 SW jeugd zaalv. vr. 18.00 van Ham zaalv. vr. 19.00-20.00 Janssen-Pubben zaalv. Maandag 24 maart: 17.30-18.30 Manual tr. 18.30-21,30 VC Rooy tr. Zaalvoetbalcompetitie: 21i30 Electro Janssen 2-Wetteling 2 22.30 Wetteling 5Wetteling 4 Dinsdag 25 maart: 18.00-21 00 VC Rooy tr. 21.00-23.00 Badminton 23.00 de Zwaan zaalv. vr. Woensdag 26 maart: 19.30-22.0 Badbnton Zaalvoetbal, vr. 22.00 de Wetteling 2—FCPR 23.00 de Wetteling 4Koetshuus Donderdag 27 maart: 18.00-21.30 Manual tr. Volleybal competitie: 21.30 VC Rooy Heren 1—SDO Vrijdag 28 maart: Zaalvoetbalcompetiie: 19.30 Electro JanssenFCPR 20.30 Den Aide HoedZiekenhuis 21.30 RabobankFC Hento 22.30 Vlakwater—SVCB Mouwloze tricot vesten met tunnelceintuur. Hèt model om te kombineren! BOXMEER DEURNE GEMERT Dit maakt Topman mode in regenjassen zo aktueel: modieus aangepaste kraag en ondergeschoven mouyvén. Gespecialiseerd in mode voor mannen en jongemannen Moderne regenjas geheel volgens de nieuwe mode lijn Let op het bijzondere schouder aksent. 198,- CITROËN AUTOBEDflUF VAN QORP B.V. 5800 AG Postbus 255 Hosterweg 10a. Venray ïfoon 04780 - 86825

Peel en Maas | 1980 | | pagina 5