berden 7e" ven WERKGELEGEN- HEIDSONDERZOEK VENRAY 1980 Verandering van de Kinderbijslagwet DE NEDERLANDSE KAMPIOENSCHAPPEN DANSGARDEN - PIEROTTEN KISMODE'80 229,- 75r 109,- venray WAGENBOUWERS VAN LEUNEN WEER SUCCESVOL PEEL EN MAAS uw krant GEBOORTEKAARTJES drukkerij vd munckhof V-A-G MODEHUIS EX Het is al weer bijna zeven jaar ge leden dat de gemeente een uitge breid onderzoek instelde naar de werkgelegenheid bij bedrijven en instellingen met meer dan tien werk nemers in dienst. Een dezer dagen krijgt weer een groot aantal bedrij ven en instellingen in Venray een brief van de gemeente in de bus biet daarin het verzoek om een enquête formulier in te vullen. Ditmaal worden ook kléinere am bachtelijke bedrijven en winkels in het onderzoek betrokken omdat eventuele veranderingen daarbinnen in aantal werknemers in totaal voor Venray toch van belang kunnen zijn. Het gaat om een onderzoek dat ook nu weer verricht wordt door de ge meentelijke afdeling onderzoek en statistiek. Doel is om het inzicht te vergroten in de ontwikkelingen in de werkgelegenheid. Dat inzicht moet het gemeentebe stuur een zo goed mogelijke basis geven voor haar aktiviteiten ter handhaving van de bestaande en vooral ter stimulering van nieuwe werkgelegenheid. Tegelijkertijd wil de gemeente, gekoppeld aan dit onderzoek het in zicht in een stukje van de vraagzijde van de woningmarkt op peil bren gen. Bedoeld wordt de groep inko mende pendelaars die in Venray werken en er eventueel ook willen komen wonen. Een vraag in de enquête gaat over deze groep en behalve dat worden de adressen gevraagd van de pende lende werknemers, om deze over enige tijd een apart enquêteformu lier toe te sturen met vragen over hun mogelijk op Venray gerichte woonwensen. De aldus verzamelde gegevens zul len uiteraard strikt vertrouwelijk behandeld worden. De opzet van het onderzoek is uit gebreid aan de orde gekomen in on der meer de raadskommissies voor de Werkgelegenheid. Het gemeentebestuur van Venray hoopt op de medewerking van alle bedrijven en instellingen die een en quêteformulier zullen ontvangen. Deze medewerking is namelijk van groot belang voor de bedrijven zelf, de huidige en toekomstige werkne mers. Venray tegenstander provinc. brandweer Naar aanleiding van een versche nen ontwerp-nieuwe Brandweerwet heeft het college van burgemeester en wethouders zich nadrukkelijk uitgesproken voor een regionale sa menwerking op het brandweerter rein en tegen een provinciale brand weer. Het handhaven van de plaatselijke korpsen maar wel in een goede sa menwerking binnen het gewest Noord Limburg is naar het oordeel van het college van het grootste be lang. Bestuurde reed weg en liet gewond meisje achter De 13-jarige voetgangster D. J. uit Venray stak vanaf het schoolplein de Kardinaal van Rossumstraat over in de richting van de Mgr. Nolens- straat. Zij werd bij dat oversteken van achteren aangereden door een personenauto. De bestuurder stapte uit en bekeek de schade aan zijn auto, stapte weer in en reed weg zonder zijn identiteit bekend te ma ken. Het meisje liep een gekneusde arm op en moest zich onder medi sche behandeling stellen. Het ken teken en automerk werden door ge tuigen aan de politie ter hand ge steld. De bestuurder zal nu de reke ning door de justitie gepresenteerd krijgen. Met ingang van,. 1 januari 1980 is de Algemene Kinderbijslagwet ge wijzigd. Deze wet geeft nu in het algemeen iedereen die in Neder land woont of in dienstbetrekking werkt aanspraak op kinderbijslag van het eerste kind af. Met de in voering van deze wijziging zijn de andere kinderbijslagregelingen ko men te vervallen. De verandering van de wet is vooral van belang voor hen, die voorheen geen aan spraak konden maken op kinderbij slag voor hun eerste en tweede kind, zoals de zelfstandigen die een te hoog inkomen hadden om in aan merking te kunnen komen voor kin derbijslag in het kader van de Kin derbijslagwet Kleine Zelfstandigen. Om kinderbijslag te krijgen moet men na afloop van een kwartaal een aanvraag zenden naar de Raad van Arbeid waaronder de woonplaats valt. Zij die buiten Nederland wo nen, bijvoorbeeld grensarbeiders, moeten deze aanvraag indienen bij de Raad van Arbeid binnen wiens gebied men werkt. De hiervoor benodigde formulie ren (lrinderbijslaglijsten) kan men bij de postkantoren en de Raden van Arbeid verkrijgen. Voor degenen met één of twee kin deren, die tot nu toe geen aanspraak konden maken op kinderbijslag, de zogenaamde nieuw gerechtigden, zijn speciale aanmeldingsformulieren ontworpen om een zo snel mogelijke afwerking van deze aanvragen te verwezenlijken. Deze formulieren zijn alleen te verkrijgen bij de Raden van Arbeid. De „nieuw gerechtigden" kunnen zich in verbinding stellen met de Raden van Arbeid. De kinderbijslag over een kalen derkwartaal wordt als regel uitbe taald in het daarop volgende kwar taal. Door een misverstand konden wij vorige week geen aandacht schen ken aan de alleszins geslaagde kam pioenschappen gardedansen, welke de Venrayse Pierotten hier op 9 maart in de schouwburg organiseer den. De publieke belangstelling was enorm. Zo zelfs, dat op een gegeven moment meer dan 3000 mensen in de schouwburg waren. De prijzen wei-den als volgt behaald: Solo Tanzmariechen junioren A: 1 Diana Dieling, Sittard 2 Petra Denneman, Brunssum 3 Ingrid Bialass, Munstergeleen Sclo Tanzmariechen junioren B: 1 Anja Cordewener, Nieuwenhagen 2 Marlies Ricksen, Heerlen 3 Bianca Marneef, Nijmegen Dansparen junioren: 1 Bianca en Freddy Marneef, Nijmegen 2 Lilian en John Logister Brunssum 3 Jolanda Labée en Gerald Charles ton, Tilburg Dansgroepen junioren A: 1 The Blue Stars, Tilburg 2 De Geete, Ubach o. Worms 3 Kindergarde I, Tilburg Dansgroepen junioren B: 1 De Rosejanna's, Hoensbroek 2 Juniorengarde, Tilburg 3 De Pompeblaadjes, Haalderen Show-groepen junioren A: 1 Kindergarde I. Tilburg 2 De Waterlelies, Haalderen 3 Kindergarde II, Tilburg Show-groepen junioren B: 1 De Pompeblaadjes, Haalderen 2 De Foekepot, Berg en Terblijt 3 Juniorengarde, .Tilburg Solo Tanzmariechen senioren: 1 Mon. Magdelijns, Maastricht 2 Ingrid Yap. Tilburg 3 Jolanda Visser, Kaatsheuvel Dansparen senioren: 1 Mariane Urlings en Theo Wisch- man, Ubach o. Worms 2 José Senden en Koos Utterlinde, Hoensbroek 3 Jeanny Jacobs en Leon Korsten, Nuth Dansgroepen senioren: 1 De Breuzelère, Mechelen 2 De Rosejanna's, Hoensbroek 3 Seniorengarde, Tilburg Show-groepen senioren: 1 Senïorengarde, Tilburg 2 De Breuzelère, Mechelen 3 Meerijn, Cuyk ■«l[IoIo?öÏÏÏÏ^3i) UIT ONZE MODAA/IIE-KOLLEKTIE Ze kombineert graag en verrassend. Let daarbij op modieuze details. Succes verzekerd in onze nieuwe mode- kollektie. De marinekleurige blazer in wafelstructuur van wollen tricot heeft eei schouderpas, opgestikte zakken en st rikceintuur. De fraaie polyester crêpe blouse met lange mouw en klein kraagje met strik, is er in wit en pink. En de gevoerde cirkelrok in marine imprimé. met brede ceintuur is gemaakt van katoenen crêpe. Maten 36 t/m 44 Blazer Blouse Cirkelrok Na de tweede prijs in de carnavals optocht van Venray werd afgelopen zondag de prinsenwagen van Leunen uitgeroepen tot de mooiste wagen van de halfvasten optocht te Zeeland N.Br. waar 125 wagens aan de start verschenen. Met. ruim puntenverschil mocht Prins Gerrit de Vierde de eerste prijs en een grote wisselbeker in ont vangst nemen. Voor de eerste keer in de geschie denis van carnavalsvereniging de Knüllekes staat deze beker in haar prijzenkast, naast de veel al eerder behaalde successen. In dezelfde optocht wist de voor man van de wagenbouwers (H. Emonds) met zijn vrienden de tiende prijs te behalen, dit met zijn var kensdraaimolen welke U in Leunen en Venray ook hebt kunnen zien. Zoals U ziet is met een goede sa menwerking en een spontane inzet veel te bereiken. De Jeugdprinsenwagen van Heide behaalde in deze optocht een eervol le 5e prijs. Ontbloot zitvlak tonen Venrays politiemannen werden met een niet dagelijks voorkomend geval geconfronteerd. Midden op straat trokken trokken de 18-jarige F. J. en de 21-jarige J G., beiden uit Venray, hun broek uit, toen het tweetal een auto zag naderen. Die auto bleek echter te zijn bemant door twee politiemensen. Het twee tal werd aangehouden en naar het bureau overgebracht. Hun werd pro cesverbaal aangezegd terzake het tonen van hun ontbloot zitvlak, wanl dat is bij de wet verboden. Daarna werd het tweetal huiswaarts gezon den. De nodige hoeveelheid gecon sumeerde alcohol zal mede oorzaak zijn geweest van die ongewone con frontatie met de politie. Diefstal van vest De 34-jarige A. L. uit Venray deed aangifte van diefstal vap een bruin- wit z.g. Mexicaans vest. Dat werd ge stolen voor de winkel in de Passage, Aanrijding-Joyriding De 18-jarige T. D. uit Venray niet in het bezit van een rijbewijs, „leen de" even de auto van zijn vriend, buiten diens medeweten. Daar hij echter de rijkunst niet geheel mees ter was belandde de auto in greppel langs de Beekweg. De auto werd aan de voorzijde beschadgd. De bestuurder kon worden aange houden en kon na het opmaken van procesverbaal terzake joy-riding a rijden zonder rijbewijs weer huis waarts keren. Bromfietser kwam door hond ten val De 17-jarige bromfietsbestuurder G. kwam op het fietspad langs de Jan Poelsweg te Ysselsteyn door een overstekende hond ten val. Met lich te verwondingen werd hij naar he: ziekenhuis vervoerd. De eigenaar van de hond kon nog met worden achterhaald. Tegen hekwerk Een 66-jarige autobestuurder zag plotselng op de Deurneseweg. een hekwerk staan. Ontwijken was nie: meer mogelijk. De auto botste tegen het hekwerk op en zowel auto als het hek werden behoorlijk bescha digd. Uit het ingesteld onderzoek is ko men vast te staan dat vandalen da; halve meter hoge hek op de weg hebben geplaatst. De politie tracht die vandalen te achterhalen. Nu is het nog bij materiële schade geble ven, maar de gevolgen hadden nog erger kunnen zijn. Vuurwapen Wegens het illegaal in bezit heb ben van een enkelloops geweer werd tegen de 24-jarige J. M. uit Venray procesverbaal opgemaakt. Het ge weer werd in beslag genomen. I Diefstal van kerstdennen De 68-jarige W. P. uit Venray deed aangifte van diefstal van 55 jongt kerstdennen staande op zijn stut grond aan de Limietweg. Diefstal van autoband De 33-jarige J. B, uit Venray deed aangifte van diefstal van een auto velg met band. Het wiel werd ge demonteerd vanaf zijn geparkeerde personenauto aan de Plataanstraat. Wij zoeken: typistes ned. typistes moderne talen ponstypistes boekhoudmachinistes administratief medewerksters stenotypistes ned. en moderne talen Energieke jongedames van plm. 22 jaar met een MAVO/HAVO-diploma en enige bedrijfs ervaring kunnen bij diverse bedrijven in Venray en Boxmeer direct en voor langere tijd aan de slag. Kom eens langs en laat je eens uitgebreid informeren. Dat loont beslist de moeite en verplicht tot niets! VERHUUR VAN: PERSONENAUTO'S AUTOMAAT BESTELAUTO'S PERSONENBUSJES 9 PERSONEN VERHUISWAGENS AUTOVERHUUR VENRAY Leunseweq 47a tel. 04780-83535 Uni acryl-wol japon in dezelfde tricotsteek als het andere model. Kleuren: china blauw en fuchsia rood. 38 t/m 42. 269.-. En wat is er nieuw onder die zon. Nieuw zijn japonnen met of zonder jasje. Japonnen waarje echt de zomer van in het hoofd krijgt. Om op de Piazzo Duomo van een campari te nippen of in een gondel door de Venetiaanse kanalen te glijden of gewoon te dragen voor 'n tea for two in de tuin. En zelft als u het zonnetje in huis wilt zijn. Zomeriaponnen met of zonderjasje. Kjjk maar. Venlo Vleessuaai 14 07/ 12351 Venray Grotestraat 17a 04780 82881 JAPON MET JASJE. I Luchtige acryl-tricot japon met bijpassend tricot jasje. Kleuren: marine, paars of pink. Small, medium en large. 398.-.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 14