VERENIG1NGSNIEIIWS >NJ JM MERSELO EUTERPENIEUWS Jeugdcentrum JDeSpringplank" Venray li ebberink Venrays Mannenkoor PEEL EN MAAS Wijkraad Veltum Buurtvereniging St. Jozef jeugdnatuurwacht K.V.V. Venray Nieuws uit Overloon KINDER VAKANTIEWERK VENRAY BRIDGE VOOR BEGINNERS DERDE ORDE Qa.van Basko-Camp: St. Pe\^S Donderdag 20 maart om 19.30 uur repetitie voor 2e tenoren en om 20.00 voor 't gehele koor. Zondag 23 maart van 11 - 12 uur extra repetitie voor de baspartijen. Donderdag 27 maart is de alg. jaar vergadering in de Burggraaf. Aan vang 20.00 u. Naast de gebruikelijke agendapunten wordt nog besproken de organisatie van 't 70-jarig be staan op 25, 26 en 27 april; de con certreis naar Wenen en de organisa tie van de Limburgse Zangersdagen. Verder is er nog de bestuursver kiezing, waarbij de heren Th. van Dijk en H. Gommans aftredend maar herkiesbaar zijn. Zondag 3 Omaart van 11-12 uur repetitie voor de le en 2e tenoren. Hierbij doen we 'n dringend be roep om mensen onder te brengen voor 1 nacht in 't weekend van 26 en 27 april. Indien u zelf geen plaats hebt, weet U misschien onder uw kennissen of vrienden bereidwilli- gen die voor een nacht 'n plaatsje vrij hebben. Gaarne spoedig opge ven bij dhr. R. van Mil, tel. 86917. Afmelden bij dhr. H. Gommans, tel. 82687 of de Burggraaf tel. 81244, Donderdag 20 maart: 19.30 repetitie harmonieorkest Donderdag 3 april: 19.30 repetitie harmonieorkest Donderdag 27 maart: 19.30 algemene ledenvergadering in clublokaal met na 21.30 uur sa men met echtgenotes. Uitnodigin gen volgen. Zaterdag 29 maart: Serenade. LEERLINGENOPLEIDING: Donderdag 20 maart: 18.30-19.30 repetitie jeugd'harmonie o.l.v. hr. Verstegen Donderdag 27 maart: 18.30-19.30 repetitie jeugdharmonie o.l.v. hr. Steyvers Individuele repetities en groepsrepe- tities verder volgens afspraak met uw leraar. DRUMBAND Vrijdag 21 maart: vanaf 18.30 leerlingen. Zondag 23 maart: 10.30-11.30 drumband Donderdag 27 maart: algemene ledenvergadering. Afmelden harmonieorkest bij de secretaris - telefoon 80225; jeugdle den bij de heer Raedts, telefoon 82803 en drumband bij de heer van Els, tel. 86824. Telefoon clubgebouw 82515. Denken wij ook nog aan de oud- papier-aktic. Breng donderdagavond uw oud papier mee. Agenda Vrjjdag 21 maart: om 18.30 voor alten en sopranen om 19.15 voor tenoren en bassen Maandag 24 maart: om 18.30 voor alten en sopranen Dinsdag 25 maart: om 18.30 voor alten en sopranen (nieuwelingen) Woensdag 26 maart: om 18.30 spelavond. Eventuele afmeldingen: secreta riaat Langstraat 104, tel. 81690. Rjjbeurten Blitterswyck: Vrijdag 21 maart: hr. Wijnands, Kerkstraat 19, Blitterswijck. Maandag 24 maart: hr. v. Soest, Largostraat 20, Venray. Algemeen: Denkt iedereen er aan om op de repetitie van vrijdag 21 maart de opgaven voor deelname aan de ko mende reizen in te leveren? DAMESKOOR Zaterdag 22 maart zingen we om 19.00 uur tijdens de avondmis in de Vredeskerk; boven bij het orgel. Zondag 23 maart geven wij ons zondagmoi^enconcert in de Schouw burg, l: samen met het Mannenkoor „M.C-V 1898" uit Goch (Duitsland). Wilt U om 10.15 uur in de Burg graaf komen, voor een hernieuwde kennismaking en een korte repetitie voor de werken, die beide koren sa men zullen uitvoeren. In uniform! Na het concert, dat om 11.30 uur Plaats vindt, treffen beide koren rich weer in de Burggraaf voor een ellig samenzijn, met een etentje. :ngt U gerust uw echtgenoten mee! Woensdag 26 maart is er weer re- Petitie om 20.00 uur in de school „De Essel". Deze repetitie duurt tot 21.30 uur. Als U bent verhinderd, graag uw afmelding aan mevr. v. d. Waerden, tel. 83659, of aan mevr. v. d. Bekerom tel. 83332. uw Venrays weekblad VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING „ARS MUSICA" Dinsdag 25 maart, 19.30 uur repe titie voor de sopranen; om 20.00 uur voor het hele koor in de aula van de Petrus Bandenschool, Dr. Poels straat. Dinsdag 1 april, 20.00 uur jaarver gadering in den Engel, Poststraat. Maandag 7 april, 10.00 uur zingen we in de kapel van St. Anna, Wilt U om 9.45 uur aanwezig zijn! Dinsdag 8 april, geen repetitie. Indien U verhinderd bent, dan ge lieve U zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of Mw. W. Mamders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. JONGERENKOOR „CAPRICCIO" Zondagmorgen 23 maart: 11.00 gezamenlijke repetitie. Dinsdagavond 25 maart: 19.00 uur sopranen en alten Donderdagavond 27 maart: 19.00 uur tenoren en bassen. JONGERENORKEST „BOJEMA" Vrijdagavond 21 maart: 18.45: eerste de dwarsfluiten; daarna om 20.30 alle strijkers d.w.z. viool I en II en de cellisten. Vrijdagavond 28 maart: 18.45 repetitie voor het hele orkest. „SALTARELLO" Zaterdagmiddag 22 maart: 16.45 gezamenlijke repetitie. Afmelden: Koor: Sigrid Laurens- se tel. 83754; orkest: p. Falco, tel. 85855. Ouders, bestuur en koorleden, nogmaals hartelijk dank voor de ge weldige dag, je weet wel zondag 16 maart. Nu de grootste drukte enigszins achter de rug leek, dient zich de voorbereiding op het programma voor de komende maknden weer aan. Het jaohtroom- en trompetten- korps wacht een uitgebreid program ma in de komende tijd. Enkele data om alvast te noteren zijn: zondag 30 maart: solistencon cours voor Majoretten te Venlo; za terdag 26 april: Opening zaak in Venray 14.30-15.30 uur; zaterdag 10 mei: kollekte; donderdag 15 mei: Festival D.S.V.; zondag 18 mei: „Groep van elf" Wanssum ;zaterdag 31 mei: optreden Ponypark Slagha ren; zondag 22 juni: Jeugdvierdaag- se; zaterdag 28 juni; Overloon; zon dag 29 juni: Meerlo; 13 juli - 10 aug. Vakantie; 6 september: TAPTOE. Het bestuur vraagt de leden trouw de repetities te bezoeken met het oog op de voorbereidingen voor het sei- zien en nieuw in te studeren stukken voor de verschillende programma onderdelen. Drum- en Showband Venray en omgeving Voor de cursus „klein certificaat" van het Holland Instituut of Twir ling slaagde op 13 maart j.l. Janine van deri Boom. Maria Smits, Gerry Peeters en Monique Martens. Op de provinciale kampioenschap pen van het H.I.T. op 8 maart te Pa- pendrecht behaalde ons duo Els Koo nings en Monique van Lin de vierde plaats .Onze Twirlgroep behaalde de zesde plaats. Op zaterdag 22 maart solistencon cours te Kronenberg voor Tamboers en blazers. Op dinsdag 25 maart ouder/leden bijeenkomst in ,,'t Trumke", aan vang 20.00 uur. Op zondag 30 maart solistencon- cours voor Majoretten te Venlo. Op dinsdag 25 maart 1980 vindt in het wijkcentrum Veltum, Graten- straat 6, een openbare vergadering van de wijkraad Veltum plaats. Hierin komen de onderwerpen Vel'tummer Kroniek, Wijkgids Vel tum .alsmede het Wijkradenoverleg ■nieuwe stijl aan de orde. Volgende week vrijdag, 28 maart, organiseren wij weer een kienavond in café Thielen, Kennedyplein. We komen hier volgende week op terug, Hoi, Zo, de proefwerkweek zit er weer op zodat ik weer meer tijd kan be steden aan de NJN, maar er is niet veel anders te vertéllen dan de ex- cursus. Helaas heb ik de seultaten van de braakballenuitpluisavond niet, maar ik kan wel zeggen dat het voor iedereen een leuke avond was die nog eens herhaald moet worden! Ook heb ik er weer een nieuwe E.L. bij n.l. Huub. Het begint met planten (sjoccen) en vogelen. Veel succes Huub. Wel werd er zondag 16 maart de eerste roodborststapuit gezien. De studie die zich met dingen bezig houdt als: op welke datum wordt de eerste vogel van het seizoen gezien heet Fenologie (zo, weer wat geleerd). Ik ben al door de info heen en moet nu (helaas) alweer de excursies schrijven. Zaterdag 22 maart: Houtzaag excursie o.l.v. Jan in de Maas heggen .Vertrek 8.00 uur by Jan thuis (Maasheseweg 67). Zondag 23 maart: Sjocexcursie o.l.v. Huub naar de Castenray6e vennen. Vertrek 8.00 uur. Neem wel, als dat mogelijk is, een flora of iets dergelijks mee! Zondag 23 maart: Henk gaat naar het Grauwveen. Vertrek 8.00 uur. Zondag 23 maart: Hamertexcur- sie o.l.v. Boena. Vertrék 8.00 uur. Hoi, Roger. P.S. Alle excursies m.u.v. de hout zaagexcursie vertrekken vanaf het schouwburgplein. De Duzzel-oriëntatietocht afgelo pen zondag had veel belangstelling, liefst 27 groepen. De opdrachtjes waren echt niet zo moeilijk ook al vielen de meesten over SPAR. De troostprijs voor deze meerderheid is op groep nr. 10 gevallen, t.w. vijf personen met K. Hulleman als schrijfster. De eerste prijs viel op groep 9: E. van Thiel, Fr Bastiaans en E. Hoey- m a kers. De overige prijzen zijn gevallen op de groepen 11, 17 en 6 t.w. groep 11: M. en H. Kerkhof, R. Dericks en M. Graafsma; groep 17: S. Verstegen, R. van Rijswijck en A. Versieyen; groep 6: L. van Dijk, M. van Kruijsen en J. Eijssen. Allemaal proficiat! Je prijs kun je a.s .zaterdag afhalen. Adres: Groene Hart 1, Venray en wel tussen 11 en 12 uur v.m. De oplossingen van kruiswoord raadsel in „De Natuurvriend" zijn eveneens in grote getalen binnenge komen. Door loting zijn de prijsje ge vallen op: Ilse van Helden uit Merselo, St. Jan de Doperschool; Sandra Pelzer, Henseniusschool Venray en Edith Kaan, De Hommel, Venray. Ook hier troostprijsjes voor: Lud- gera Kuijstermans, St. Odaschool te Ysselsteyn; Paul Donders, Maria- school te Oostrum en Rob Zanders, Mariaschool te Oirlo, die met een leuke tekening de goede oplossing, omlijst, heeft ingestuurd! Ook voor jullie is prijsafhaling a.s. zaterdag tussen 11 en 12 uur, adres: Groene Hart 1, Venray. Ja, intussen staat de nieuwe tocht „Tweede Paasdag" op stapel en wel in de Geysterse bossen. De bedoeling is er een echt Paas-accent in te leg gen. Hierover echter komende twee weken meer, in dit blad. Voor einde april kunnen jullie het Lentenummer van „De Natuur vriend" verwachten met een kweek - plant VLIJTIG LIESJE en vijf zon- nepitten voor de aktie: ZONNE BLOEM. Tot ziens! Hierbij willen we de leden attent maken op de volgende evenementen: LIMBURG DIA. Elke fotograaf kan 3 tot 5 dia's inzenden. Het on derwerp is vrij. Alle dia's moeten voorzien zijn van een motto en een duimmerk, dus geen namen vermel den .De dia's voor deze wedstrijd kunnen ingeleverd worden op de clubavond van 20 maart of bij de clubsecretaris, in ieder geval voor 24 maart a.s.! Tot en met 10 april exposeert Theo Kelderman in de fotogalerie 68, Cultureel centrum kasteel Hoens- broek, Theo Kelderman is een foto graaf die de kunst verstaat om din gen te zien in zijn direkte omgeving en deze op een indringende wijze in beeld weet te brengen. Het tentoon gestelde werk zijn foto's van situa ties die dagelijks om óns heen gebeu ren en waar te nemen zijn, weerge geven in forse tinten welke een sfeer scheppen passend in het beeld van deze duidelijk bewogen fotograaf. Op 22 maart a.s. organiseert het Rayonbestuur van dc Bond voor Ne derlandse Amateur Fotografen een diaporamamiddag in het PLEM-ge- bouw te Maastricht, aanvang 14.00 uur .Deze middag wordt verzorgd door de zeer bekende diaporama- groep VIDASOUND uit Gouda. Vrijdag 21 maart: Vanavond gaan we weer eens met z'n allen zwemmen. We vertrekken om kwart voor zes bij JUM. Zorg dat je allemaal lich't op je fiets hebt. Na afloop lekkere warme soep. Gerrit Christiaens in concert Zaterdag 22 maart, zal Gerrit Chris tiaens, de huiszanger van Zopo - Horst bij ons optreden, hij zal om streeks 9 uur beginnen. Toegang voor iedereen van 15 jaar en ouder. Zaterdag 23 maart: Van 7 tot 12 uur geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. KATHOLIEKE VROUWEN VERENIGING VENRAY Dinsdag 25 maart vieren we de Moederdag. We beginnen om 19.00 u. met een H. Mis in de Paterskerk. Hierna in zaal „In den Engel" ge zellig samenzijn. Als gasten komen de dames van de toneelgroep uit Helden-Panningen. Men kan zich ook nog opgeven voor de excursie naar de Bierbrou werij van Heineken te .Amsterdam, met daarna een bezoek aan Keuken hof. Dit uitstapje is op 29 april en we vertrekken om acht uur. Aanstaande zaterdag is een Top- Pop- en ouderavond. Iedereen is van harte welkom, vooral de ouders van onze vaste leden. Er zal een film worden vertoond van de aktiviteiten welke het afge lopen jaar zijn gehouden. Door een groep is er een toneelschets inge studeerd en verder wordt de avond opgevuld met allerlei attrakties. Er is een disco in voorbereiding en hopelijk kunnen wij volgende week berichten wanneer het een en ander doorgaat. Het jaarlijks kamp belooft ook dit jaar weer groots te worden. Een ieder die mee op kamp gaat. kan zich reeds bij de leiding laten inschrijven, zodat we tijdig welen met' hóevelen we zijn .Maar eerst nu zaterdag om half acht naar onze Top-Pop-avond. We mogen verwachten dat ieder weer even enthousiast is zoals andere ke ren. Wij wensen ieder dan ook veel plezier. SCHUTTERIJ 'T ZANDAKKER Woensdag 12 maart j.l. hield schut terij 't Zandakker zijn jaarvergade ring in het Gildehuis café Klomp te Venray. Het was een goed bezochte vergadering. Het overzicht van de gebeurtenis sen in het jaar 1979 werd met alge mene stemmen goedgekeurd. Het financieel verslag, waaronder begrepen de begroting 1980, werd na toelichting door de penningmeester, dhr. Stals, eveneens goedgekeurd. Hierna volgde verkiezing van het bestuur. Voorzitter Krijnen, aftre dend maar herkiesbaar, werd in de ze funktie herkozen. Hierbij zij ver meld dat dhr. Krijnen eveneens in het bestuur van de noord- en mid denlimburgse schuttersbond „Julia na" is gekozen. Voorts werd in de plaats van dhr. Rooyakkers dhr. van de Laar in het bestuur van 't Zandakker gekozen. Bij verkiezing der officieren der schutterij werden gekozen: dhr. M. Lenssen als majoor en als zodanig opvolger van dhr. Volleberg sr., die wegens ziekte niet goed kon funktio- neren. Voorts werd dhr. G. Stiphout gekozen als le luitenant en dhr. T. Bos als 2e luitenant. Het jaar 1980 zal voor de leden van 't Zandakker een zeer druk vereni gingsjaar worden. Door de deelname aan talrijke schuttersevenementen zullen vele weekenden bezet zijn. Zo zal dit jaar op 15 juni in Venray een Bondsfeest van de schutterijen van noord- en middenlimburg worden gehouden. Programma voor a.s. zondag. In Sevenum zal een onderlinge schiet wedstrijd worden gehouden voor vier schutterijen. Aanvang 14.30 uur op het bekende schietterrein aldaar. Omdat het hier over totaal vier wed strijden zal gaan, is aller opkomst van zeer veel belang. De leden van het Zandakker ver zamelen voor vertrek naar Sevenum om 14.0 Ouur in het Gildehuis, café Klomp. VERJAARDAGEN-AKTIE De verjaardagen aktie heeft in de maand februari 266,10 opgebracht. EN OMSTREKEN De voorbereidende werkzaamhe den voor het komende Kinder vakantiewerk zijn alweer in volle gang. Het eerste probleem waar we mee werden geconfronteerd was de door velen geprezen (en ook wel terecht) vakantiespreiding. Voor ons brengt dat toch wel enige problemen met zich mee. We willen onze traditie voortzetten van het Kindervakantie werk dat twee weken voor de Ven- rayse kermis aktiviteiten ontwikkelt. Dit jaar vallen die twee weken peroies midden in de vakantie van de schoolgaande jeugd. Een week later komen we in de problemen te zitten met een centrum van Venray waar geen aktiviteiten kunnen wor den ontwikkeld in verband met de kermisdrukte.' Wanneer we het Kin dervakantiewerk nog een week naar voren zouden verschuiven, zitten we toch wel erg dicht bij het begin van de vakantie en zullen er nog maar weinig kinderen behoefte hebben aan dat KVW. De twee weken dat we nu met de kinderen zullen sporten en spelen en creatief berig zullen zijn: van 21 tot en 25 juli en van 2 juli tot en met 1 augustus. Wanneer U als ouders nog geen vakantieplannen hebt gemaakt, kunt U, wanneer U weet dat de kinderen graag deelnemen (van klas een tot en met klas 5 van de lagere school) met deze data rékening houden. Wij van onze kant zullen de komende maanden weer ons uiterste best doen om het de kinderen zoveel mogelijk naar de zin te maken. Ook degenen, die in het verleden als leider of leidster hébben meege daan, kunnen deze twee weken mis schien alvast in hun agenda noteren, zodat ze straks niet allerlei vakan tieplannen moeten gaan wijzigen, omdat ze toch weer zo graag mee willen doen. Beste disco-vrienden. Zoals jullie vorige week al heb ben kunnen lezen wordt er a.s. zater dag 22 maart van 7 tot 10 uur in het nood-wijkcentrum van het Brukske weer een discoavond gehouden. En aangezien de discotheek PEARLY dan al weer een jaar bestaat ,zal er ter gelegenheid daarvan een grote disco-danswedstrijd gehouden wor den. Iedereen van 12 tot 16 jaar die goed kan disco-dansen of een kei is in de rock and roll mag meedoen; alleen of met z'n tweeën. Ook degene die zich 't mooist in disco óf punk óf rock 'n roll kleren heeft gestoken kan een mooie prijs winnen. Deelname kost 75 cent en je kunt je tot de avond zelf opgeven. Doe ook mee! Tot zaterdagavond 7 uur. Laur descomité afd. Venray HET KAN NOG Er komen nog steeds aanmeldin gen binnen voor deelname aan de 89e Limburgse Bedevaart naar Lourdes, van 30 mei t.m. 7 juni. Er zijn door dhr. Philipsen nu al 75 bedevaart gangers ingeschreven. Er zijn nog een klein aantal plaat sen vrij. Hebt U plannen om naar Lourdes te gaan, stel uw aanmelding dan niet langer uit en neem even kontakt op met dhr. G. Philipsen, Goudsmidstraat 42, tel. 04780-"83575. In mei wordt weer een voor lichtingsavond georganiseerd voor alle deelnemers aan de Lourdes-be- devaart. Hospitaal-zieken kunnen t.z.t. alle inlichtingen verkrijgen bij de heer L. Werson, hoofdverpleeg kundige te Lourdes. We komen hier nog nader op terug. OPGAVE KINDEREN Zoals we reeds berichtten, gaan dit jaar voor het eerst kinderen uit onze regio met de Kinderbedevaart naar Lourdes. Die bedeveaart vindt plaats van 12 t.m. 19 oktber. Er zal waar schijnlijk aan negen kinderen een gratis reis worden aangeboden. Ouders of verzorgers van zieke en/of gehandicapte kinderen bene den 12 jaar, kunnen hun kind laten inschrijven op een lijst. Men kan hiervoor terecht bij de heer G. Phi lipsen, Goudsmidslraat 42, tel. 83575. Het betreft hier kinderen uit de ge hele gemeente Venray. Het betekent echter niet .als uw kind is ingeschre ven, dat het dan ook dit jaar in aan merking kan komen. Het ligt er aan in hoeverre we nog financiële steun mogen ontvangen. Wél zal getracht worden de meeste urgentie in acht te nemen. Vergadering van de Diabetes Vereniging Nederl. te Blerick Op donderdagavond 27 maart a.s. houdt de afdeling Venlo e.o. van de Diabetes Vereniging Nedertand haar jaarlijkse ledenvergadering. Op de ze avond zal tevens veel voorlioh- ting gegeven worden, die U kunt vin den in verschillende stands. De avond begint om 19.00 uur en zal gehouden worden in zaal Custers, Baarloseweg 273 te Blerick. In de stands vindt U informatie over alles wat met het dieet te ma ken heeft, alles over de algemene en sociale vragen, alles over spuiten en spuittechnieken, en alles over test materialen, ook voor de diabeet die niet spuit. Na het standbezoek wordt het jaarverslag over 1979 behandeld. De gehele avond, of daarvoor kunt U schriftelijke of mondelinge vragen stellen, die om 21.15 uur beant woord zullen worden door een des kundig panel. In dit panel zullen zitting nemen: een internist, een vertegenwoordig ster van de Diabetes Nazorg, een diëtiste, een vertegenwoordiger van het regionaal bestuur, vertegenwoor digers van de firma's Ames en Boeh- ringer en twee diabeten. Als U géén vervoer heeft of iemand mee kunt rijden, wilt U dit dan even doorgeven vóór 20 maart a.s. aan Hedwig van Rossum in Wanssum, tel. 04784-1900 (na 19.00 uur), zodat de afdeling in samenwerking met taxi-ondememr Stoks uit Venray eventueel voor vervoer kan zorgen. Verder is deze avond de gelegen heid om zich op te geven als be stuurslid, want zonder nieuwe be stuursleden kan de afdeling niet verder draaien. Als U hier voor ge ïnteresseerd bent kunt U bellen naar 077-21948. De avond wordt besloten om 22.30 uur met de prijsuitreiking van de tombola. Wij hopen dat wij U, diabeet en niet-diabeet, op deze avond mogen begroeten. Dinsdag 11 maart j.l. werd de eer ste bridgecursus voor beginners be sloten met een onderlinge wedstrijd in het sfeervolle zaaltje van café Veerhuis. Met kleurtjes op hun wangen heb ben de deelnemers hun uiterste best gedaan om een goed resultaat te be halen en een prijsje in de wacht te slepen. Op initiatief van de Hr. van Kem pen en, met medewerking van de Personeelsvereniging van Rank Xe rox werd deze cursus enkele maan den geleden gestart. De belangstel ling bleek bijzonder groot en de do cent, de heer Joh. Spee, die deze cur sus geheel volgens de richtlijnen van de Ned. Bridge Bond heeft geleid, heeft heel wat moeite'gedaan om het grote gezelschap (36 personen) de eer ste beginselen van het bridgen bij te brengen. Vanwege het grote succes is in middels besloten deze serie (10 avon den voor beginners m.i.v. 25 maart a.s. te herhalen. Belangstellenden zijn van harte welkom om uiterlijk half acht in café Veerhuis, Hense- niusstraat 13 te Venray. Aan deze cursus zijn uitsluitend kosten ver bonden voor lesmateriaal. Inlichtingen worden U gaarne ver strekt door de heer W. van Kempen, tel. 04780-85039. Op dezelfde datum start tevens een vervolgcursus. Dit geschiedt op spe ciaal verzoek van een anatal deelne mers van de eerste serie. De vervolg cursus begint om kwart over acht precies. De lesavonden zijn om uiterlijl 11 uur beëindigd. ECHTE NEDERLANDSE FIETSERSBOND werkgroep Venray PARKEREN Er is de laatste weken in Peel en Maas nogal wat geschreven over 't parkeren, dat je je afvraagt: moet dat nu wéér? Ja wéér, want in die artikeltjes klaagt men ach en wee omdat men de auto nergens meent kwijt te kun nen. Maar over de FIETS wordt niet gerept. Oók dat vervoermiddel, dat door zeer velen gebruikt wordt, moet je ergens kwijt kunnen raken. Er zijn weliswaar enkele parkeer- gelegenheden, maar in het winkel centrum zijn er te weinig. Vandaar dat veel fietsen zómaar ergens neer gezet worden, hetgeen vaak hinder lijk is voor voetgangers. Daarom willen wij, voorstanders van langzaam verkeer (fietsers én voetgangers) een dringend beroep doen op de bevoegde instanties om de aandacht óók te richten op ons parkeerprobleem! (Er kunnen zeker 6 fietsen op de plaats van 1 auto). De fiets, het o zo gemakkelijke, o zo wendbare, o zo goedkope, o zo slijtvaste o zo gezonde veel boodschappen torsende, weinig mensen hinderende, nooit stinkende vervoermiddel verdient een waar dige parikeerplaats. Wilt U lid worden van de ENFB? Bel 04780-87494, O. Ostendorf. VERDIEPINGSDAG U kunt zich nog opgeven voor de verdiepingsdag van de derde orde. Aanvang 10 uur v.m., einde ca. 4 uur n.m op 25 maart a.s. Plaats van sa menkomst Hotel „Almonda". Kosten 25,inclusief warme maaltijd. Ook niet-leden kunnen zich voor deelname aan deze opgeven bij dhr. A. Jeuken, Oude Oostrumseweg 24, tel. 82046. Camp Korselet. Extra veel steun. Rugpand met twee baleinen. Adjusta-band- systeem daardoor makkelijk verstelbaar zodat het korselet altijd perfect past. Ook in grotere maten en in cupmaten B. C, D. DD. Zelfde uitvoering ook als pantyiet. verkrijgbaar. Verkrijgbaar bij: c/ysAP Functionele foundation Komité Zuidelijk Afrika organiseert grote aktiedag Twintig jaar geleden 21 maart 1960 opende de politie in Sharp- ville (Zuid-Afrika) het vuur op een menigte vrouwen, mannen en kinde ren die daar vreedzaam tegen de pasjeswetten demonstreerden. Deze pasjeswetten regelen de. zwarte arbeidsmarkt; door deze wet ten worden Afrikanen gedwongen naar die gebieden te gaan, waar ze voor „de blanke" economie nodig zijn. Het „resultaat" na deze beto ging: 69 doden en 188 gewonden! Als herdenking werd daarom deze datum gekozen als start voor de na tionale kampagne „voor een olie boycot tegen Zuid-Afrika" en de Shell-pompendag. U kervt Shell waarschijnlijk voor al via de benzinepomp en de boek jes „Shell-helpt". De zwarte bevolking van Zuid- Afrika kent Shell van een heel an dere kant. De onderdrukten zien, hoe Shell olie levert aan de politie, aan het leger van het regime. Zij weten hoe Shell grote hoeveelheden geld pompt in de economie, die hen uitbuit. Zonder die olie, zonder dat geld van buitenaf zou de apartheids- onderdrukking niet in stand kunnen blijven. Shell is de grootste Nederlandse investeerder in Zuid-Afrika. En in de Zuidafrikaanse pers adverteert Shell met de kreet: „Wij staan ach ter Zuid-Afrika". Daarom voeren het Komité Zui delijk Afrika en de werkgroep Kai- ros in Nederland aktie tegen de aan wezigheid van Shell in Zuid-Afrika. Samen met meer dan veertig lande lijke organisaties! waaronder KVP, AR. PvdA en kerkelijke organisaties) en honderden plaatselijke groepen. In Venray staat de werkgroep op vrijdag 21 en zaterdag 22 maart met een stand in de Grotestraat waar we informatie geven. Verder zal er bij het Shell tank station aan de Maasheseweg een brochure gegeven worden aan de automobilisten die daar komen tan ken. Deze brochure is geschreven door verschillende bekende nederlanders zoals Wim Kok, Aad van den Heu vel, Jan ter Laak, Alexander Pola en Aart Staartjes. Het is niet de be doeling de pomphouder te treffen of de Shell in Nederland te boycot ten, maar de bevolking in Neder land bewust te maken van de rol die de Shell in Zuid-Afrika speelt. Op zondag 23 maart zal er in ver schillende kerken in Nederland en in Venray een dienst gehouden wor den over Zuid Afrika. Aan de apartheidsterreur moet een einde komen. Shell smeer 'm uit Zuid-Afrika. Kleuren afdrukken Veilig, snel. goedkoop 9x9 f 0.75 9 x 13 f 0.90 Alleeft gelukte foto's be talen TRlfJ. Verenigingsnieuws dinsdags voor 12 uur inleveren bij dit blad

Peel en Maas | 1980 | | pagina 13