„Eigen roem stinkt" was het laconieke antwoord van de gebroeders van den Munckhof toen de suggestie werd ge daan om bij gelegenheid van het hon derdjarig bestaan van „Peel en Maas" een speciale editie uit te geven. Maar het aanvankelijk ver weg geworpen idee, werd tóch uitgewerkt door een drietal, dat zich ergens verbonden voelt aan het weekblad. Hub Schols, de kenner van oud-Venray en verzamelaar van alles wat met „Ven- ray van vroeger" te maken heeft, nam contact op met Wim Willemsen, die uit hoofde van zijn gemeentelijke functie over een schat van oude gegevens kan beschikken. Als derde was de oud-jour nalist G. Schütte gemeentelijk voor lichter bereid om mee te werken aan de speciale editie van Peel en Maas. De heren van den Munckhof stonden „voor het blok".... Er bleef hun niets anders over, dan te zetten, te laten druk ken wat het drietal bij elkaar heeft ver gaard. De bescheidenheid van de v. d. Munck- hofs wordt geweld aangedaan. Dat wel. Maar ze zijn er dit geval zelf niet verant woordelijk voor. Wel verantwoordelijk zijn ze voor de puz zel en de kleurplaat welke in dit speciale nummer zijn opgenomen. Jeugd en oude ren kunnen hier dan hun hart aan op halen. Voor de inzendertjes van de mooi ste kleurenplaat en voor de inzenders van de goed opgeloste puzzel, stellen zij een aantal grote en kleine fietsen ge heel compleet beschikbaar. Met als troostprijzen nog diverse boekenbonnen. De inzendingen moeten uiterlijk 15 april in boekhandel van den Munckhof wor den ingeleverd. 'Het middenvel van deze speciale uit gave is een getrouwe weergave van het eerste nummer van de „Venraysche Courant'' welke nu precies honderd jaar geleden werd uitgegeven. Ongetwijfeld voor alle lezers een interessante bijlage, en zeker voor de verzamelaar van waar de. Venray, maart 1980.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 2