FOTO's UIT DE OUDE DOOS Foto 1. Het oude postkantoor omstreeks 1920. Foto 2 De in 1820 in Venray geboren Mgr. P.J. Hoefnagels (vicaris-generaal van het bis dom Roermond) vierde in 1895 zijn gouden priester feest. Bij deze gelegenheid werden in Venray 14 ere- bogen opgericht. Deze foto, genomen vanaf het postkan toor, toont de ereboog in de Patersstraat. Foto 3 Het Henseniusplein in 1945. Foto 4. Na de brand van het Patersklooster en de -kerk in 1925, kreeg Venray zijn eerste motorspuit. Foto 6 De Leunseweg omstr. 1916, gezien vanuit Leunen. Links de kunstsmederij van Custers. j Foto 7. f en familie van Mgr. W" (Kruisstraat), plaats Foto zijn, .rsstraat anno 1920.%'^' vanaf het post kant-^ 6 Foto 9 De Hoenderstraat om streeks 1920. Foto 10. De Coöperatieve Zuivelfabriek Venray, anno 1925. Een eeuw lang heeft het weekblad Peel en Maas alle bijzondere gebeurtenissen in Venray in woord en beeld ge bracht. Het bladeren in oude - veelal vergeelde - jaargan gen. heeft tot resultaat gehad dat wij in een unieke foto serie „uit de oude doos" niet alleen herinneringen uit het verleden kunnen oproepen, maar tevens een overzicht kunen geven van de ontwik keling van Venray in honderd jaar. Foto 5. Het afscheid van bur gemeester Oscar van de Loo in 1939. Van links naar rechts: J. Vermeulen: P. Pubben, Merselo, Nelissen, Oirlo: de burgemeester; G. Houben, Veulen; van Haaren, secreta ris; H. Odenhoven. Staande van links naar rechts: M. Arts; G. Heintjes, Leunen; P. Arts, Veulen; H. Janssen, L van Haaren; P Steeghs. Casten- ray; Ant. Millen; van Dijck, Ysselsteyn; Hub van Boven en Goumans.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 11