t Upk t Upk, >NJ ÏERENIGINGSN11IWS EDTERPENIEDWS Venray IN 30 jaar geleden L.V.B. VENRAY Vrouwenkafé DISCO-INFO BRUKSKE JlIM MERSELO WUKRAAD BRUKSKE VENRAY Venrays Mannenkoor K.V.V. Venray Huisvrouwen- kontakt Brukske DERDE ORDE Postzegelen Geslaagd Stille Omgang 1980 A.s. donderdag 6 maart van 19.00- 20.00 uur extra repetitie voor le en 2e tenoren en om 20.00 voor 't gehele koor. A.s. zondag 9 maart van 11 - 12 u. extra repetitie voor beide baspar tijen. Donderdag 13 maart: om 19.30 uur repetitie voor de baritons en om 20.00 voor 't gehele koor. Zondag 16 maart: van 11 - 12 uur extra repetitie voor de le en 2e te noren. Er moeten nog diverse gasten on dergebracht worden tijdens 't 70-ja- rig jubileum op 26 en 27 april. Gaar nes opgave bij dhr. R. van Mil. Alle leden die meegaan naar We nen worden verzocht om 150, p.p. over te maken als eerste aanbe taling. Rek. Rabobanik 15.39.83.213 tn.v. C. v Baarsen onder vermelding van Reis Wenen Afmelden (ook voor de extra repe titie op zondag!) bij dhr. H. Gom- mans, tel. 82687 of de Burggraaf tel. 81244. le en 2e tenoren a.s. donderdag 6 maart dus om 19.00 uur aanwezig in de Burggraaf. Donderdag 6 maart: 20.00 uur be- stuursdelegatie aanwezig Vlakwater i.v.m. 120 jaar bestaan. Donderdag 6 maart: 19.30 repetitie samen met drumband i.v.m. opluis tering voetbalwedstrijd. Zondag 9 maart: bijeenkomst 13.45 uur in clublokaal SVV op sportpark De Wieën. Uniform: beige hemd en rode das. Kom s.v.p. op tijd. Afmel ding alleen voor zeer bijzondere om standigheden. Optreden voor de wedstrijd en tijdens de rust.. 15.30 uur dus afgewerkt. Donderdag 13 maart: 19.30 repetitie harmonieorkest. Donderdag 27 maart: algemene le denvergadering (jaarvergadering). LEERLINGENOPLEIDING: Donderdag 6 maart: 18.30 - 19.30 repetitie harmonieorkest (jeugd) O.I.V. hr. Verstegen. Donderdag 13 maart: idem o.l.v. hr. Steyvers. Individuele repetities en groepsrepe- tities verder volgens afspraak met uw leraar. DRUMBAND: Donderdag 6 maart: 19.30 repetitie met harmonieorkest. Vrijdag 7 maart: vanaf 18.30 uur leerlingen. Zondag 9 maart géén repetitie 's middags opluistering voetbalwed strijd. Zie harmonieorkest. Afmelden harmonieorkest bij de secretaris - telefoon 80225; jeugdle den bij de heer Raedts, telefoon 82803 en drumband bij de heer van Els, tel. 86824. Telefoon clubgebouw 82515. Denken wij ook nog aan de oud- papier-aktie. Breng donderdagavond uw oud papier mee. Leden, die eventueel copy hebben voor de volgende uitgave van Har monieus kunnen deze inleveren bij de heer Öeterams. Dr. Poelsstraat 22. Graag vóór vrijdag 14 maart a.s. Vr(]dag 7 maart: om 18.30 voor alten en sopranen om 19.15 voor tenoren en bassen Maandag 10 maart: om 18.30 voor alten en sopranen Dinsdag 11 maart: om 19.00 voor alten en sopranen (nieuwelingen) Woensdag 12 maart: om 18.30 spelavond. Eventuele afmeldingen: secreta riaat Langstraat 104, tel. 81690. Rijbeurten Blitterswgck: vrijdag 7 maart: hr. Schaminée, Ha- gelweg 23, Venray maandag 10 maart: hr. Manders. Eifellaan 14, Venray. Algemene: De opkomst afgelopen zondag was prima. De paassfeer was er weer helemaal. Dat het paasrepertoire ons koor goed ligt was duidelijk te merken. JONGERENKOOR „CAPRICCIO" Donderdagavond 6 maart: 19.00 gezamenlijke repetitie. I.v.m. het komende lustrum op zondag 16 maart worden de beide repetities op dinsdagavond 11 maart en donderdagavond 13 maart ook ge zamenlijk gehouden. JONGERENORKEST „BOJEMA" Vrijdag 7 maart: 18.45 gezamenlijke orkestrepetitie. „SALTARELLO" Zaterdagmiddag: 16.45 gezamenlijke repetitie. Afmelden: koor: Sigrid Laurensse lel. 83754; orkest: p .Falco, tel. 85855. DAMESKOOR Woensdag 12 maart om 20.00 uur repetitie voor het hele koor in de school „De Essel". Zaterdag 22 maart zingen we tij dens de avondmis v?n 19.00 uur in de Vredeskerk. Boven bij het orgel. Zondag 23 maart zingen wij in de Schouwburg tijdens het zondagoch tendconcert, tesamen met het Man nenkoor „M.G.V. 1898" uit Goch (Duitsland). Als U bent verhinderd, dan graag uw afmelding aan mevr. v. d- Waer- den ,tel. 83659 of aan mevr. v. d. Be- kerom, tel. 83332. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING „ARS MUSICA" Zondag 9 maart, 11.00 uur zingen we in Reuver. Vertrek per bus 9 45 vanaf Almonda, Julianasingel b 9.50 vanaf de Esso-pomp Leunseweg. Dinsdag 11 maart 19.30 repetitie voor de tenoren, om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursula- straat. Donderdag 13 maart 20.30 muziek- cursus in St. Joseph, Overloonse- weg. Zondag 16 maart zingen we in Smakt, 10.00 uur. Wilt U uiterlijk 9.45 uur aanwezig zijn? Indien U verhinderd bent dan ge lieve U zich af te melden bijdhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of Mw. W. Manders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Woensdag 12 maart is er een bij eenkomst voor de leden van de L.V.B. afd. Venray in 't zaaltje bij de Vredeskerk. Op deze avond wordt het win terprogramma opgesteld, de avond wordt verder gevuld met kie nen, aanvang 8 uur. Men kan zich deze avond opgeven voor de studieavond, die op 17 maart is in de Schouwburg. He, bestuur hoopt op een goede opkomst. KATHOLIEKE VROUWEN VERENIGING VENRAY Vrijdag 7 maart Wereldgebeds dag voor alle vrouwen. De gebeds dienst wordt dit jaar gehouden in de aula van de Basisschool „De Hom mel", Oostsingel 39, aanvang 19 uur, georganiseerd door de N.C.V.B. Dinsdag 11 maart jaarvergadering in zaal „In den Engel", aanvang 20.00 u. Verder zal deze avond ver zorgd worden door apotheker Boon, over het gebruik van medicijnen. HOENDERSTRAAT 10 VENRAY Op maandag 10 maart vrolijken Nel en ,José uit Nijmegen de avond op met stukjes kabaret, muziek enz. Ondertussen kun je gezellig praten met anderen over hetgeen in het vrouwenkafé gebeurt of over andere dingen die je bezig houden. Aan on ze leestafel is de mogelijkheid om wat lectuur op het gebied van vrou- wenaktiviteiten door te lezen. José en Nel zullen ongeveer om 21.00 uur beginnen, maar het vrouwenkafé is al vanaf 20-.00 uur open. Deze week kan het bij het huis- VTouwenkontakt een vrolijke mor gen worden, we willen n.l. eens pro beren om samen een heleboel ideeën bij elkaar te krijgen voor kinder feestjes. Hebt u ervaring met spelle tjes en traktaties die goed in de smaak vallen? Schrijf ze eens op een briefje en breng dat mee. Hebt u kleine kinderen, of past u regelmatig op, misschien is deze morgen voor u dan een flinke steun. U bent welkom op dinsdag 11 maart of donderdag 13 maart. Als vanouds beginnen we om half tien, er is een crèche voor uw kleintjes en de kosten zijn 2,50. Als u nog iets te vragen hebt, belt u gerust 81397. VERDIEPINGSDAG De jaarlijkse verdiepingsdag wordt gehouden op 25 maart a.s. Thema is „het gebed"; inleider een pater Ca- pucijn. Aanvang 's morgens 10 uur, einde 's middags 4 uur. Kosten, in clusief warme maaltijd 25, Deze dag wordt dit jaar gehouden in hotel „Almonda". Ook niet-leden kunnen aan deze dag deelnemen. Opgaven bij dhr. Jeuken, Oude Oostrumseweg 24, tel. 82046, De jaarlijkse Mania-bedevaart gaat dit jaar naar Banneux en wel op 18 juni. Verenigingsnieuws dinsdags voor 12 uur inleveren bij dit blad Hallo disco-freaks. Zaterdag a.s. zal er al weer voor de 5e keer een disco-avond gehou den worden in het wijkcentrum van het BruRske voor de jeugd vanaf 12 jaar. Aangezien hi_t de 5e keer is zul len er naast de inmiddels bekende stickers ook enkele andere ,/lisco- dingen" worden uitgedeeld. Verder hebben we nog wat andere verras singen in petto. We beginnen, zoals gewoonlijk, om 7 uur (tot 10 uur). De toegang is één gulden de drank kost 50 cent. De discotheek Pearly beschikt inmiddels over uiterst mo derne apparatuur, zodat storingen die in het verleden soms nog op traden niet meer voor zullen ko men. Wat belet je nog om te komen naar die flitsende disco-avonden in het Brukske, die om de twee weken worden gehouden. Neem ook al je vrienden en vriendinnen mee. Tot zaterdag dus! Vrydag 7 maart: Vanavond een dropping, wadraan iedereen van 12 t.m. 15 jaar mee kan doen. We vertrekken om 7 uur, zorg dus dat je op tijd aanwezig bent. Om de hoge kosten een beetje te drukken vragen wij een bijdrage van 2.50 per persoon. Na afloop is er erwtensoep. Kontakt-adres tijdens de dropping is de fam. Berents, Weth. Pubben- straat 19, Merselo. Zaterdag 8 maart: Van half 8 tot half 1 geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. Zondag 9 maart: Vanaf 7 uur geopend voor ieder een van 15 jaar en ouder. DISCO - DISCO - DISCO - DISCO Hallo meisjes en jongens. We zijn weer terug van de karnaval. We ho pen dat jullie een goede karnaval gehad hebben, dan kunnen we weer rustig verder gaan. Zaterdag 8 maart is het om 19.30 weer zover dat er disco is voor jullie. We draaien weer tot 22.00 uur en de entree is 1,(een piek). En na tuurlijk ieder die 9 jaar of ouder is, is van harte welkom. Tot ziens in het trefcentrum Den Hoender, Ursulastraat 2, Venray. Traditiegetrouw organiseert de internationale vereniging „Philateli- ca" afd. Venray e.o. op gezettte tij den ruilavonden. De eerstvolgende gelegenheid tot postzegelruïlen is op maandag 10 maart a.s. Dan zijn om 20.00 uur alle verzamelaar(ster)s uit Venray en omgeving welkom in de zaal van café Veerhuis, Hensenius- straat 13 te Venray. Entree is vrij. Optreden van DRATS in Free Wheelin Noord-limburgse rockformatie DRATS, die ondertussen een goede naam heeft opgebouwd in deze re gio treedt zaterdag 8 maart in open jongerencentrum Free Wheelin op. Aanvang van het concert ongeveer 9 uur. De groep heeft de volgende leden; Harrie Huisman: mixage; André De neer: drums, zang; Bart Billekens: piano, zang; Theo Driessen: gitaar; Pieter van Kleef: gitaar; Jurgen No- wack: basgitaar, zang. De groep biedt een zeer gevarieerd programma met blues-rock, sym- phonische funk en melodische bal lades. Opvallend bij deze groep zijn de dubbele gitaarsolo's en het toet- senwerk. De teksten, die zowel in het En gels en het Nederlands gezongen worden, hebben vaak een cynisch tintje. Dat komt bij het publiek al tijd goed over. De band is in het bezit van een prima geluidsinstallatie en licht show. Al met al staat deze groep garant voor een avondje swingende muziek. hourdescomité afd. Venray Er zijn reeds 72 deelnemers uit de gemeente Venray ingeschreven voor de 89e Limburgse Bedevaart naar Lourdes, die gehouden wordt van 30 mei t.m. 7 juni (9-daagse reis). Met dit aantal bedevaartgangers is een nieuwe record gevestigd. Het bestuur van het Lourdes Liefde werk in Venray had eèn grote toe loop verwacht en heeft daarom reeds enkele maanden geleden Via de ad ministratie in Maastricht, hotel Fr. d'Assise afgehuurd en bovendien nog een 20-tal bedden besproken in het daarnaast gelegen hotel Madon na. Hierdoor kan men zich nog op geven voor deze bedevaart. Alle in lichtingen worden U gaarne ver strekt door dhr. G. Philipsen, Goud smidstraat 42, Venray, tel. 04780- 83575. Hij zal U gaarne als deelne mer komen inschrijven. VOORLICHTINGSAVOND Evenals de afgelopen twee jaren zal ook dit jaar een voorlichtings avond worden georganiseerd. In het verleden is bewezen dat dergelijke avonden van groot belang zijn voor de pelgrims. Bovendien leert men elkaar alvast wat kennen. Juiste da tum en plaats van handeling wordt nog nader bekend gemaakt. KINDERBEDEVAART De Kinderbedevaart, die van 12 t.m. 19 oktober gehouden wordt, wil len we ook nog even onder uw aan dacht brengen. Het is dit jaar voor de eerste maal dat vanuit Venray een aantal kinderen gratis naar Lourdes kunnen gaan. Ondanks de niet geringe prijsverhoging staat nu wel vast dat minimaal acht kinde ren een reis kan worden aangebo den. Het gaat hier om zieke of ge handicapte kinderen uit de gemeen te Venray, onder de 12 jaar. Als we nog een financieel rugge- steuntje zouden kunnen krijgen, dan kan dit aantal met 1 of 2 kinderen worden uitgebreid. Een totaal van 10 kinderen zou een geweldig succes betekenen. U kunt hieraan meewerken door een bijdrage te storten op rek. nr. 17.39.06.958 Rabobank Venray met vermelding van „Kinderbedevaart". katholiek vrouwengilde venray Sekr. M. Roling-Scholten Serenadestraat 68 5802 EW Venray Tel. 04780-84927 Vrijdag 7 maart: Wereldgebedsdag. Deze gebedsdienst 'wordt dit jaar georganiseerd door de N.C.V.B. Sa menkomst om 19.00 uur in de aula van de Prot. Chr. Basisschool „De Hommel", Oostsingel 39. Het thema voor de Wereldgebeds dag 1980 is; „Vrijheid dn Verant woordelijkheid". De liturgie voor deze dag is sa mengesteld door christenvrouwen uit Thailand. Maandag 10 maart: Ledenavond om 20.00 uur in de foyer van de schouwburg. Het ligt in de bedoeling om op de ze avond samen te praten over het wel en wee binnen ons Venrayse Vrouwengilde Met het groter wor den van ons gilde, nieuwe bestuurs leden en maatschappelijke verande ringen, is het voor een bestuur soms moeilijk om \roldoende voeling te houden met de leden. Daarom zullen we met zijn allen moeten zoeken naar een optimaal beleid en een fijn programma, waar iedereen zich in kan vinden. Om deze, ook voor U be langrijke avond een succes te laten zijn, is een massale opkomst ons bij zonder welkom en dringend ge wenst! Dinsdag 11 maart: Excursie naar het Provinciehuis in Den Bosch. Vertrek: 13.15 uur per bus vanaf de parkeerplaats bij het raadhuis. In Rotterdam slaagden voor voet en schoenkundig pedicure S.V.O.: J. Verstralen-Kessels, Hagelweg 27, Venray en R. Theeuwen-de Weert, Trijnessstraat 9, Leunen. Wij nodigen U uit om op vrijdag 14 maart een biertje te komen drinken ter gelegenheid van de opening van ons nieuw café aan de Venrayse Grote Markt. Nadat burgemeester Defesche het eerste glas Brand Up op de toekomst van ,,'t Upke" heeft gehevén zal de tap tussen 17.30 en 19.30 voor alle belang stellenden openstaan. U bent dan in de gelegenheid kennis te maken met deze aanwinst voor onze stad en met Jo Magermans, de man die uit de zelfde streek komt als het kwali teitsbier dat hij voor U tapt. Wij hopen dat wij U in grote getale mogen verwel komen op de veertiende en dat deze kennismaking zal leiden tot een regelmatige ontmoeting aan de stamtafel van ,,'t Upke". Marktstraat 2 MAARTEN en ILONA HOOGINK-GROTHAUSEN Donderdag 13 maart om 19.00 uur gaat de informatiewinkel voor de bewoners van de wijk Brukske open in het wijkcentrum „De Kiosk". In de informatiewinkel kunnen bewoners van het Brukske voortaan iedere week op donderdag van 19.00- 20.30 uur terecht voor: wensen ideeën, maar ook klach ten of problemen over de eigen straat of omgeving; vragen op gebied van regelingen, zoals: -ft- wetgeving; -ft- belasting; -ft- sociale voorzieningen, enz. wensen, vragen of ideeën ten aanzien van vrijetijdsaktiviteiten vragen aan de wijkraad; gegevens over aktiviteiten die er al in de wijk zijn, bijvoorbeeld voor de jeugd, de volwassenen en de bejaarden. Er is in de informatiewinkel be halve over wijkaangelegenheden, een uitvoerige hoeveelheid schrifte lijke informatie, zoals folders en stencils op het gebied van: wetgeving en justitie; sociale wetgeving; huisvesting; drugs- en alcoholproblemen; studie en school; werk- en orïtslagkwesties. Waarom een informatiewinkel? Reeds lang is in de wijk Brukske behoefte gebleken aan informatie over wijkaangelegenheden, maar ook over regelingen en over hulp verlening. De medewerkers van de informatie winkel pretenderen niet ,alle vragen te kunnen beantwoorden. Wel zul len ze aangeven waar u dan wel te recht kunt. Opening 13 maart om 19.00 uur in het voorlopig wUkcentrum nabg de Flierefluit. Voortaan is de informatiewinkel elke donderdag van 19.00 - 20.30 uur geopend. In de nacht van 22 op 23 maart wordt dit jaar de Stille Omgang te Amsterdam gehouden. De deelnemers uit Noord-Limburg worden met bussen in hun woon plaats afgehaald. Rustpauze op de heen- en terugweg in de aula van de R.U. op het Spui vlakbij de kerk van de Krijtberg. Intentie: „Een hechtere eenheid, door de kracht van de Eucharistie". Het bespreken van allerlei moei lijkheden, het wikken en wegen van woorden, doet dikwijls overigens goed willende mensen toch uit el kaar drijven. De Eucharistie niet met woorden, maar met inhoud van daden beleven kan ons weer tot el kaar brengen. In alle kerkportalen hangt een af fiche met plaatselijke informatie. Buskosten inclusief gratis koffie dit jaar 25, Voor inwoners van Venray zijn kaartjes verkrijgbaar bij Sigaren magazijn 't Hofte, Julianasingel 1 en J. Raemakers, Langstraat 30. Hoi, Deze keer wil ik beginnen met een complimentje voor jullie opkomst van vorige week; er waren liefst 14 man ,die verdeeld werden over vier excursies. Houden zo! Van onze ex cursies zijn wel leuke dingen te ver tellen, zoals het verhaal van natte voeten enz. Wat vogels betreft za gen we een sperwer, sijsjes, putters zéér dichtbij, een boomleeuwerik, wat ganzen en het „normale spul". Ook is er op die dag door Henkie en Marcel een bunzing gezien, hij zwom over een kanaal en bleef daar zitten zodat hij ook gefotografeerd kon worden. Kortom, het was een erg leuke dag. Van een andere excursie heb ik alleen maar een paar waarnemin gen gehoord, zoals havik, en een kiekendief. Willen de E.L.'s hun exprom in leveren, want ik ben weer onderaan het blaadje. Wat de oproep voor excursdelei- ders betreft: ik heb er al 2 bij! Ik kan me voorstellen dat je het niet goed durft om zomaar een excursie te leiden, maar het stelt niets voor. Als je b.v. zin hebt om een excursie naar libellen te kijken, da nzeg je dat even en ik plan jouw excursie. Je gaat dan met de excursie naar het gebiedje waar libellen zijn (eventueel is er dan ook nog een er varen E.L. bij die je uit de proble men helpt als het zover is), vant een paar libellen en determineert die. Je ziet dus wel dat het niets voorstelt. Het enige wat je ALTIJD moet doen is een excursieverslag maken en dat bij mij inleveren. Ik verwacht dat je er nu al heel anders tegenaan kijkt, kom dus even langs en geef je als E.L. op! Dat we E.L.'s nodig hebben zie je wel weer aan de volgende ex cursies: 7 maart uilenexcursie o.l.v. Jan- Joris, vertrek 21.00 uur; 8 maart bekentelling o.l.v. Boena, vertrek 8.00 uur. Alle excursies vertrekken vanaf het schouwburgplein. P.S. A.s. vrijdag 7 maart is er een SOVON vergadering voor de blok- coördinatoren. Aanvang 19.00 uur. Hoi, Roger. Drankgebruik Terzake het besturen van een auto onder invloed werd, nadat hij met zijn auto in de tuin van de fam. J. aan de Plataanstraat was gereden, door de politie aangehouden de 21- jarige bestuurder A. v. D uit Venray. Na bloedproef en urineproef door een dokter en verhoor door de poli tie kreeg die bestuurder een rijver bod opgelegd en de aanzegging dat procesverbaal zal worden opge maakt. Een 37-jarige bestuurder van een personenauto uit Venray kreeg niet alleen een rijverbod, maar na het blazen en het ondergaan van de bloedproef ook de mededeling dat terzake rijden onder invloed proces verbaal zal worden opgemaakt. UIT PEEL EN MAAS VAN 11 MAART 1950 - No. 10 Twee Venraynaren, de heren J. Camps en M. Loenen, Leunen, zul len op zaterdag 18 maart te Weert in het Franciskanerklooster de Sub- diakenwijddng ontvangen. Peel en Maas bracht het opzien barende bericht dat het Oorlogs museum van Overloon een Natio naal Museum geworden is. Men is begonnen met het herstel van de Oude Oostrumseweg die van een betuumlaag voorzien zal wor den. In de Veldstraat zullen de puinhopen opgeruimd worden, waardoor de ratten voor een groot gedeelte tot het verleden zullen be horen. Verder is men druk bezig met de aanleg van een nieuwe weg over het industrieterrein aan de Maas- heseweg. Het St. Antonius kapelletje te Halfweg zal dank zij de voortva rendheid van de buurt geheel ge restaureerd worden. Het geheel zal een halve meter opgehoogd worden. Bij Jan Willems aan de Leunseweg brak brand uit. De nieuwe brand weerwagen bewees het nut van zijn schuimblusapparaat, door in mini mum van tijd de brand te beperken tot de stal zelf. Mej. G. van Opbergen, zal met Pasen de dag herdenken waarop zij voor 40 jaren in dienst trad bij de fa milie Th. Asselberghs te Leunen. Het bouwen van een kloostervleu gel nabij de kerk te Smakt, voor re kening van de Eerw. Pater Onge schoeide Karmelieten aldaar, werd opgedragen aan het Bouwbedrijf fa. P. A. Koenen zn. te Holthees. De gespeelde kampioenswedstrij den van de Noord Limburgse Beu gel Bond tussen „Ons Genot", Hei de en O.V.U. Kessel, kreeg Kessel door een 53 overwinning de kam pioenstitel op haar naam. In een gehouden bijeenkomst werd door de bewoners van Ysselsteyn besloten de Zeer Eerw. Heer Hilde- brand, bij gelegenheid van zijn zil veren Priesterfeest een gratis Rome reis aan te bieden. Kleuren afdrukken Veilig, snel. goedkoop 9 k 9 0,75 9* 13/" 0.90 Alleen gelukte loto s be talen

Peel en Maas | 1980 | | pagina 9