AGENDA Verdeling van leerlingen over drie centrum-scholen Venrayse busondernemer maakt uitstapje van 9.000 km Verkeersmaatregel Rouwkuilenweg OUD PAPIER Verkeersmaatregel Mozartstraat voetpad Venrayse successen nationale chinchilla kampioenschappen SINT JOZEF VAN SMAKT PEEL EN MAAS KABO AFDELING VENRAY HIELD LAATSTE JAARVERGADERING De drie samenwerkende S.K.O.'s in Venray zijn thans begonnen in houd te geven aan dat beleid, dat vastgelegd is in het SAVE rapport van april 1979. Naast de al bestaan de personeelscommissie is per no vember 1979 de SAVE Aanname Commissie (SAC) geïnstalleerd met de volgende doelstellingen. De doelstelling van deze commis sie is het kunnen sturen en bijsturen van de leerlingenbezetting van alle scholen die vallen onder de drie katholieke schoolbesturen in het centrum van Venray, om zodoende het aangegeven en geaccepteerde be leid t.a.v. deze scholen op adequate wijze ten uitvoer te kunnen brengen. De middelen die de commissie ten dienste staan zijn de volgende* a. Met behulp van de meest re cente gegevens duidelijke territo rium afspraken formuleren; d.w.z. per school het voedingsgebied en een grensgebied vaststellen met de voe- dingsgebieden van andere scholen. b. Deze informatie met richtlijnen doorgeven aan teamleiders van be trokken scholen, aan wie de uitvoe ring van de toelating zoals nu ge delegeerd blijft. c. Controle bevoegdheden hebben ta.v. de uitvoering van deze richt lijnen. d. Alle betrokkenen (d.w.z. ouders, besturen, leerkrachten, e.a.) volledig informeren (indien noodzakelijk via pers). In praktische zin heeft de commis sie verschillende stappen ondernomen om leerlingen zo optimaal mogelijk over al de scholen te verdelen. Dinsdag vertrok vanuit Beek (L.) de zesde Trans-sahara-expres naar Togo aan de Slavenkust van Afrika. De Trans-sahara-expres bestaat uit twee (oude) stadsbussen, welke be mand zijn door de twee intiatief- nemers Linssen en Hamers, en 12 an dere avonturisten. Een van hen is de Venrayse busondernemer Sraar van Ham. Van Ham heeft zich na het lezen \-an een krantenbericht aangemeld als deelnemer en vertrok vol goede moed. ondanks de vooruitzichten dat met deze reis een zware tol zal worden geheven op zijn uithou dingsvermogen. Zoals boven reeds gezegd, wordt de reis gemaakt met twee oude stadsbussen evenals voorgaande tochten, van de EBAD uit Beek. Ge bleken is dat een gewone Nederland se stadsbus in de woes-tijn zoveel re serves heeft, dat moeilijke stukken makkelijker overwonnen kunnen worden dan met speciale terrein wagens. Beide bussen, nog in uitstekende staat, hebben zowel innerlijk als uiterlijk de nodige veranderingen ondergaan, daarbij profiteerde men van de opgedane ervaringen bij de vorige reizen. Een van de bussen is zelfs voorzien ten een bankstel, gas fornuis, slaapcabines, douche en wc. Eenmaal op de plaats van bestem ming aangekomen, is het zaak ko pers voor de bussen te vinden. Meestal zijn dat kleine ondernemin gen die ergens in de binnenlanden een busverbinding onderhouden: De terugreis wordt gemaakt per vliegtuig, waarvoor de lickets nu reeds aanwezig zijn. In totaal duurt deze reis circa 2 maanden. In september zal opnieuw een dergelijke reis worden uitgezet. Bij hun besluit van 11 september 1979 hebben gedeputeerde staten van Limburg het gedeelte van de Rouwkuilenweg vanaf de Deumese- weg over een afstand van 200 meter gesloten verklaard voor alle motor rijtuigen. Bij hel bekend maken destijds van deze maatregel is het overigens ge bleven want het plaatsen van bor den is tot op heden acbterwegè ge bleven. En zolang er geen borden staan blijft de zaak bij het oude, zo als ook duidelijk in de Ysselsteynse carnavalsoptocht tot uiting werd ge bracht. Waarom, zo vraagt men zich af, wordt er wel een besluit genomen, maar wordt aan de uitvoering niets gedaan? Het antwoord op deze vraag ligt in een brief van het college van b. en w. van Venray aan het college van Ged. Staten van Limburg. Van uit Maastricht is het gemeentebe stuur om advies gevraagd om een aantal aanvragen om ontheffing van deze verkeersmaatregel. Dit advies is thans gegeven. B. en w. zijn voornemens de vereiste ver keersborden eerst te plaatsen, wan neer door Ged. Staten op de ont- heffingsverzoeken is beschikt. TEN BATE VAN VENRAYS MANNENKOOR KAN MEN BEZORGEN IN DE CONTAINER ACHTER GARAGE VAN HAM, MAASHESEWEG ingang via Bosweg Omdat de gemeenschap Holthees- Smakt zo'n hechte band vormt, waar men in feite geen gemeente- of provinciegrenzen kent, willen wij ook aandacht schenken aan het gou den paar Smits-Voesten, dat op 7 maart in Holthees de gouden kroon krijgt opgezet. Dat feest begint met een plechtige eucharistieviering om 2 uur in de kapel te Smakt en wordt voortgezet in het Pelgrimshuis, waar vrienden, kennissen en belangstellenden van half zeven tot acht uur de gelegen heid krijgen dit nog zeer vitale paar de hand te drukken. Het aanstaande gouden paar Smits- Voesten woont sinds kort in een prachtige semi bungalow, naast het door hen vroeger gerunde café aan de Gildestraat. Al jaren stonden ze als woningzoekenden voor een be jaardenwoning ingeschreven, maar daar was en is in Holthees nog geen zicht op. Reden waarom ze maar zelf gebouwd hebben. De gouden bruidegom. Piet Smits (74) is veel beter bekend onder de naam Piet de Ruuper, want al 56 jaar lang trekt hij met de notarissen van Venray, Vierlingsbeek en Box meer op, bij publieke veilingen, om met luide en rappe stem een bod te vragen op datgene wat te koop wordt aangeboden. Zo heeft hij in zijn leven van alles en nog wat ge veild; van huisraad tot woningen, van kaphout tot bospercelen. „Zijn" duurste verkoop was een woning te Smakt voor 625.000,terwijl het goedkoopste woningske voor 1200.- geveild werd. Zijn eigen woning kocht hij destijds te Maashees voor 1500,inclusief 34 are grond. Nog niet zo heel lang geleden is dat ver kocht voor 185.000,Alleen maar jammer dat De Ruuper er geen eige naar meer van was Natuurlijk was de funktïe van ruuper geen dagtaak. Verre van dat. Maar het werd wel goed betaald. Men had voor dat uutroepen onge veer een halve dag nodig en daar voor betaalden de notarissen 3, Dat was mooi meegenomen. Maar Voor de laatste maal kwamen de leden van de KABO. de Katholieke Bond van personeel in de sektoren Overheid, Volksgezondheid, Maat schappelijk welzijn en Sociale Werk voorziening in jaarvergadering bij een in hun huidige struktuur. Op 12 maart wordt namelijk de federatie ABVA - KABO een feit. De leden van de KABO zullen daar niet veel van merken, of het zou moeten zijn dat ook de 6 leden welke nu tot de ABVA, de Algemene Bond van Ambtenaren behoren, tot de federa tie zullen toetreden. De heer J. Pijpers, die niet alleen het. voorzitterschap bekleedde maar ook het secretariaat en penning meesterschap waarnam, was blij dat hij van de 341 leden er enkele tien tallen (al dan niet vergezeld van him echtgenote) op deze jaarverga dering kon begroeten. De landelijk bestuurder van de ABVA - KABO. de heer Levenbach, sprak over de moeilijke periode welke de vakbeweging nu door maakt en welke vergelijkbaar is met de crisisperiode in de dertiger jaren. Juist een periode van de vastentijd is goed om nu eens duidelijk te stel len dat wij met z'n allen moeten in leveren, dat wij de i-iem strakker moeten aanhalen en ook dat er zal moeten worden bezuinigd. Aktie zal er moeten worden gevoerd om te be houden wat verkregen is en dat de vakbeweging door de regering niet buitenspel zal worden gezet, maar als volwaardige partners in het over leg betrokken worden. Er worden op dit moment door de vakbeweging, en dus door de ABVA-KABO. ook voor Venray aktieplannen ontworpen voor dins dag 4 maart a.s. Om het effekt van de aktie te verhogen werd geen der plannen voor die komende dinsdag ontvouwd. Door de afdeling Verkeersgroep van de Wijkraad Brukske is het ge meentebestuur geattendeerd op het feit, dat de bewoners van de flat aan de Mozartstraat hinder ondervinden van onder hun balkons geparkeerde auto's. Met name gaat het over last van lawaai en uitlaatgassen. Om hierin verbetering te brengen zijn b. en w. voornemens het niet verhoogde tegelpad onder de balkons aan te wijzen als voetpad. Hierover zal nog gesproken worden met de commissie voor verkeer. voor de rest was het hard werken. Op 11-jarige leeftijd werd hij al verhuurd voor een jaarloon van 70,Toen zijn vader stierf was Piet 18 jaar. De begrafenis kostte 260,maar er waren geen centen. Zijn toenmalige baas heeft dat be drag voorgeschoten, maar Piet moest er wel een heel jaar voor werken Behalve werken bij de boeren, kwam hij ook in de zandgrinderij van Reijnders terecht en later nog als opperman in de bouw. In zijn vrije tijd beoefende hij het hand- boogschieten en was hij lfid van hét O.L. Vrouwe Gilde. Maar nog steeds is hij Ruuper. Wel laten de notaris sen hem voortaan halen en brengen, want met een bromfiets naar ver kopingen gaan, kan nare gevolgen hebben.Dat komt er van als men goed bekend is De gouden bruid Nelly of Corry Voesten (ze luistert naar beide na men) is een geboren en getogen Ven rayse, afkomstig van de Kruisstraat. Als zovelen moest ook zij al vroeg gaan dienen om te verdienen. Dat was eerst bij de boeren; later weer bij de burgers, en zo kwam ze ook als glazenspoelster tereoht in een danszaal te Vierlingsbeek. Piet Smits, alias de Ruuper, moest in die zaal de kaartjes van de danslustigen kontroleren. Daar leerden ze elkaar kennen. Dat werd dan een kennis making voor het leven. Na een niet te lange verkeringstijd werd er getrouwd en de woning te Maashees gekocht. Daarvoor is hard gewerkt. Elf kinderen kreeg men te verzorgen, en dat zonder kinder bijslag of andere sociale voorzienin gen. Maar ze hebben het klaar ge speeld .Him 11 kinderen zijn ge trouwd en komen met 29 kleinkin deren het gouden feest meevieren. En daar zijn Piet en zijn vrouw te rechts trots op. Maar trots is ook de gemeenschap van Holthees-Smakt op dit gouden paar, dat ze op 7 maart eens volop in de bloemen zullen zet ten. JUBILEA De heer Levenbach was er trots op dat het hem gegeven was om op de revers van Ties van Rooy de gouden speld te mogen bevestigen. Maar niet minder blij was hij de re vers van negen leden met een zilve ren speld te mogen versieren. Dat waren dan de heren L. P. Janssen, A. van de Waeter, J. van Duiven voorde, J. Broere, Spreeuwenberg, H. Hermans, M. Arts, P. Lenssen en H. Rongen. Hun dames kregen een ruiker bloemen aangeboden als dank voor het steeds trouw betalen van de kontributie. Voor de voorzitter was nog de taak weggelegd om de gouden speld thuis te bezorgen bij L. Kersten, terwijl nog liefst 10 leden een bezoek van de voorzitter kunnen verwachten voor de zilveren speld en wel de he ren B. Gerlich, F. Heerens, G. van Kessel, R. Wolters, P. Hendrix, J. Arts. A. Janssen, P. Kusters, Th. Smits en Th. Vüllings. Op de kort geleden gehouden na tionale chinchilla tentoonstelling in Oosterbeek, werden door drie Ven rayse fokkers opmerkelijke resulta ten geboekt. Aan deze nationale kampioenschappen werd door Ne derlandse en Belgische fokkers deelgenomen. In totaal brachten de drie Venray- naren 28 dieren in. Van deze 28 die ren vielen er 17 in de prijzen, ter wijl er nog zes met een eervolle ver melding huiswaarts keerden. De afzonderlijke resultaten waren als volgt: W. Vervuurt, Leunen, ingezonden 22 dieren. Negenmaal een le prijs, tweemaal een 2e prijs en eenmaal een 3e prijs. Bovendien nog 5 eer volle vermeldingen. Verder werd door de heer Vervuurt de fokkers- prijs gewonnen. M. v Houdt, Venray, ingezonden 5 dieren. Eenmaal een le prijs, een maal een 2e prijs en tweemaal een 3e prijs. Verder eenmaal een eervol le vermelding. A. van Soest uit Oostrum had ingezonden een dier, waarmee een eerste prijs werd gewonnen. Boven dien behaalde hij de Dr. Swinkels wisseltrofee voor het hoogst gemid delde aantal punten. Tot nationaal showkampioen 1980 werd uitgeroepen een inzending van de heer Goethals uit België. De heer Vervuurt werde reserve kampioen, ■terwijl de heer van Soest beslag wist te leggen op de derde plaats. Carnaval is voorbij. Het waren schone dagen. Veel pret en plezier. En nu? De vroege lentezon nodigt ons uit om weer flink aan de slag te gaan. Het is zo vlug pasen en pa sen roept ons op om echt te leven. Maar we voelen ons zo moe om te beginnen en misschien hebben wij in het diepst van ons hart een ge voel dat Toon Hermans met de vol gende verzen vertolkt heeft. „Ik droom dat er wat groen zou zijn waar ik mij neer kan leggen waar ik luisterend naar de zomerwind iets van een diepe stilte vind waar 'k niets meer hoef te zeggen. Ik ben de woorden moe de uitgekiende zinnen. Ik zou zo graag opnieuw zonder één woord beginnen." Ik dacht wat wij van deze sfeer, van deze ruimte, iets ervaren en iets vipden in Smakt bij St. Jozef. In de landelijke stilte leren wij hier met St. Jozef luisteren naar wat het gewone allerdaagse leven van ons vraagt. Hier krijgen wij wellicht ook de moed om zoals Jozef een rechtvaardige te zijn d.w.z. om goed te doen en echt te leven. Ik weet dat er veel mensen zijn die graag met ons in de maand maart eucharistie willen vieren. Daarom geeft ik u een overzicht van onze kerkelijke diensten. Zondag: 2 - 9 - 16 - 23 - 30 maart: 8.30 en 11.30 uur H. Missen in de Jozeferk; 10.00 Hoogmis; 15.00 ge bedsdienst. Woensdag 19 maart: Feest van St. Jozef: 8.30 en 11.30 uur H, Missen in de Jozefkerk; 10.00 uur Plechtige Hoog mis door Mgr. P. A. Moors; 15.00 Ge bedsdienst door deken L. A. Theu- niseen. Zondag 23 maart: Viering van het feest van de H. Jozef. 8.30 en 11.30 uur H. Missen in de Jozefkerk; 10.00 uur Plechtige Hoog mis door Kardinaal Alfrink; 15.00 u. Gebedsdienst ter ere van St. Jozef. Elke zaterdag om 19.00 uur avond mis in de kerk. Elke morgen door de week om 8.45 H .Mis in de Jozcfkapel. Inlichtingen en korrespondentie: P. Refctor, St. Jozeflaan 56, 5817 AD Smakt-Venray Telefoon 04782-248 Giro: 1063648 t.n.v, Rektoraat St. Jozef, St. Jozeflaan 56, Smakt-Ven ray. Winnaars Steentjesaktie wijkcentrum „Brukske" Letter „K" goed voor 1.50 Michel Schouren, Luitstraat 25 Leny van Lierop, Ouverturestr. 17 Maria Heidens, Ouverturestr. 17 Giovonne Rosaline, Griegstraat 28 Fa. Verhoeven, Dr. Poelsstraat 2x Klinkenberg, Pavanestraat 74 Scheelen, Verdistraat 3 Luc Lucassen, Ravelstraat 49 Mari'e-Louise Cox, Wagnerstraat 17 Marius v. Leeuwen, Verdistraat 16 Maike Schmeitz, Serenadestr. 48 Marlise Testrote, Foxtrotstr. 6 Riek Hinten, Griegstraat 5 Mevr. Termote, Hiept 1 2x Mevr. Loonen, Albonstr. Leunen Letter „J" goed voor 2.50: Maurise Verhoeven, Kempweg 139 T. Gerrits, Polkastraat 2 Fa. Verhoeven, dr. Poelsstraat 10 Klinkenberg. Pavanestraat 74 Tacken, Eikenlaan 17 Jeuken, Stationsweg 10 Loppersum, Klarinetstraat 31 Freek Nabuurs, Serenadestr. 41 Werkhoven, Fagotstraat 36 Letter „O" goed voor 5, Peeters, Tamboerijnstraat 24 2x Gerry Penders, Tamboerijnstraat 20 Wim Kooten, Wagnerstraat 9 v. Waayenburg, Oostsingel 22a Pouweis, Rumbastraat 6 Schol ten, Andantestraat 15 Tinders, Mozartstraat 12 Arie van Driel, Verdistraat 52 Bos, Chopinstraat 57 Richard Dins, Nieuwstraat 9, Blït- terswijck Rongen, Rumbastraat 18 Letter „S" goed voor 10. de Weert, Aubadestraat 11 Swinkels, Sambastraat 24 N. K. Soo, Mambostraat 62 Faas, Sarabandestraat 1 Maike Schmeitz, Serenadestraat 48 Weer valse melding Het klonk allemaal erg overtuigend, naam en telefoonnummer bij een mededeling, welke vrijdagmorgen om zes uur doorkwam op de alarm centrale te Venlo. Er zou op de ver keersdrempel van de rondweg op het Brukske, ter hoogte van de Mozart straat. een bromfietser zijn gevallen en levensgevaarlijke verwondingen hebben opgelopen. De Venrayse ambulance rukte met spoed uit naar de opgegeven plaats van het ongeval. Ook de bemanning van een suveillancewagen van Ven- rays politie rukte uit. Waar men ook zocht er was niets van een verkeers ongeval te 'bespeuren. Uit het door de politie ingesteld onderzoek kwam vast, te staan dat de naam van de melder een oud- politieman was, die op dat moment rustig sliep. Het opgegeven telefoon nummer was van een abonnee die kort tevoren was verhuisd en welk telefoonnummer nog niet was ge stoord. De melder moet van die feiten goed op de hoogte zijn geweest. Materiële schade De personenauto's bestuurd door de 30-jarige B. uit Venray en de 45- jarige W. uit Horst reden over de Beekweg achter elkaar. De eerste bestuurder wilde bij een woning linksaf en kwam in botsing met de op dat moment inhalende auto be stuurd door W. Het blééf bij die bot sing bij materiële schade. Mishandeling De Venrayer W. K. deed aangifte van mishandeling in een Venrays café door zijn plaatsgenoot. Hij was dusdanig in zijn gezicht bewerkt dat hij per ambulance naar het zieken huis werd vervoerd. Na medische verzorging kon hij naar huis wor den overgebracht. Omti-ent de motieven stelt de re- cheche een onderzoek in. Er zal pro cesverbaal worden opgemaakt. Drankgebriuk Een 29-jarige bestuurder uit Kerk- rade werd alhier door de politie aan gehouden. De politie konstateerde alcoholgebruik. Pijpje blazen en de bloedproef moest de bestuurder on dergaan. Met de aanzegging van een rijverbod en dat procesverbaal zal worden opgemaakt werd hij huis waarts gezonden. Bromfiets in beslag genomen De 31-jarige Venrayer T. had bij rechterlijk vonnis de rijbevoegdheid ontzegd gekregen, wegens meeima len gekonstateerd alcoholgebruik als bestuurder van een motorvoertuig. Venrays politiemannen zagen die Venrayer brommen, maar dat brom men was ganw afgelopen, want zijn voertuig werd in beslag genomen. Ontvreemde brom fietsen aangetroffen Dank zij de oplettendheid van een inwoner van Venray werden zater dag in de struiken tussen de Weg in den Berg en Hardeweg door de po litie twee bromfietsen aangetroffen, welke enkele dagen tevoren in Ven ray waren gestolen. De eigenaren heb ben hun bromfietsen inmiddels terug Diefstal J. uit Venray deed aangifte dat vrijdag j.l. uit zijn kleding bij het meentelijk zwembad zijn portemon- naie, inhoudende 18 gulden en ande re persoonlijke bescheiden, waren gestolen. AANRIJDING De 36-jarige autobestuurder A. G. uit Boxmeer, 36 jaar oud, reed over de Maasheseweg in de richting van de kruising met de Venloseweg. Op deze kruising wilde hij linksaf slaan, teneinde zijn weg over de Venlose weg te vervolgen. Door de situatie ter plaatse (aanleg riolering in mid denberm) zag hij te laat dat er over de Maasheseweg een auto naderde uit de richting Venray, bestuurd door G. W. uit Vierlingsbeek, oud 28 jaar. Een aanrijding tussen beide voertuigen was onvermijdelijk. Bei de voertuigen werden geheel ver nield. De inzittende 23-jarige echt genote van bestuurder 1 en de 11- jarige dochter van de andere be stuurder en diens echtgenote werden naar het ziekenhuis overgebracht. De beide echtgenoten werden in het zie kenhuis opgenomen. GEVONDEN VOORWERPEN van 11 febr. t.m. 24 febr. 1980 4 sleutels aan bruin etui; Volvo autosleutels; 2 sleutels in bruin etui; 1 L.P. van Michael Cassedy en 1 cas sette inhoudende drie boeken in de Indische taal; Brieven PTT met no. 3 groen 4Sexfilms. en een rode spoel zonder film; Bruine knipbeurs met een donkere kunststof, inhoud 3 x f 25,3 guldens, 7 kwartjes, 1 dub beltje, 3 stuivers en 1 cent; 1 Biljet van 25,en*een van 5.Een bastaard reu, oudere hond licht bruin; Zilveren armband met naam plaatje opschrift MARIAN; Bruin leren jasje kort model; Een paar zwarte dames handschoenen, en een paar leren wanten met bontvoering; Bruine suede damesjas; Een linkse zwarte dames handschoen; Jurk da mes ondergoed en een schoen maat 41. openbare bibliotheek v/enray afd. voo:r volwassenen Juiianasingel 33 - Venray Tel. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten: Cook, R. 365 dagen intern. Een jonge arts maakt een jaar vol spannin gen mee als inwonend co-assistent in een ziekenhuis op Hawaaii. Courths-Mahler, H. Droomland om nibus. Herzen, F. Nulpunt. Speurtocht naar de dubbelfiguur die in ieder mens leeft: de figuur die op de achter grond voor de buitenwerld onzicht baar is en de aan de omgeving be kende persoon. Hewison, R. De keet; en andere ver halen. Verhalen over een Austra lische jongen die opgroeit in de wildernis en tenslotte als soldaat in Vietnam belandt. Lao She. De riksjarenncr. Een Chi nese dorpsjongen probeert in de jaren '30 een menswaardig be staan op te bouwen als riksjaren- ner in de grote stad. Larkin, R. Macht der begeerte. Een jonge vrouw krijgt tijdens de Bur geroorlog de zorg over een ka toenplantage met tweehonderd slaven in Louisiana. Marissing, L. van. Het gedroomde leven; een denkbeeldig onderzoek. Een collage van teksten die tot po litieke bewustwording wil stimu leren. Maroey, B. van. Een moeras van bloed. Beschrijving van een epi sode uit de strijd tussen Russen en Duitsers in de Tweede Wereld oorlog. Reen. T. van. De gevangene die ver moord werd aangetroffen in de Li- bertystraat. Navrante sprookjes. Roth, Ph. Professor in de begeerte. Een 34-jarige man wiens bestaan wordt beheerst door een verlan gen naar zowel seksualiteit als gewoon geluk, ontdekt langzamer hand dat zijn levensdoel zich be weegt tussen deze twee polen. Vernielingen Inbraak en diefstallen De 35-jarige W. v. E. kwam tot de ontdekking dat de linker buiten spiegel van zijn auto vernield was. Hij had zijn auto aan de Langeweg geparkeerd. A. v. d. B. deed aangifte van vernielingen in zijn horecabedrijf. In de toiiletten was een spoelbak ge heel vernield en waren twee tussen de urinoirs geplaatst-^ schotten ge broken. Weer werden ergerlijks vernie lingen gepleegd aan de scholen in zuid. Aan de achterzijde van de St. Franciscusssnool werden enkele rui ten ingegooid. Aan de kleuterschool werd 21 nsle en 21 halve tegels ach ter de school eruit gehaald cn ver nield. Bewoners van de bejaardenflat Het Schuttersveld aan de Hoender straat weiden geconfronteerd met ergerlijk vandalisme. Telefoonhaken van de telefoons in de iiftrn waren verwijderd, 2 LItplaatjes op de lift deuren er vanaf getrokken, 8 deur krukken in de omgeving van de lift op diverse verdiepingen eruit ge trokken, 8 verlichtingsarmatureu vernield, alsmede 26 deurstoppen welke bij alle etages bij de liften zijn aangebracht, waren er uit getrokken. De bromfiets van de 16-jarige A. W. uit Venray welke hij achter de muziekschool had gestald werd ver nield aangetroffen. De gashandel, de handrem was verdwenen, terwijl de kilometerteller-kabel was vernield. S. uit Venlo parkeerde zijn per sonenauto op de parkeerplaats aan de Eindstraat. Bij terugkeer ontdek te hij dat er diepe krassen in het lakwerk op de auto waren aange bracht. J. uit Venray deed aangifte van diefstal van een waterpomp die was aangesloten op een drinkwaterput in een weiland aan de Beemdweg. Op de parkeerplaats nabij het zwembad was de personenauto van de 28-jarige mevr. E. uit Venray vernield. De rechter achter-zijruit was ingeslagen. Hierdoor kon het portier geopend worden. Uit de spo ren bleek dat getracht was een cas setterecorder eruit te halen, maar kennelijk waren de daders gestoord. Zaterdag werd ontdekte dat on gewenst bezoek was geweest in de kleuterschool aan de Eindstraat. Door het openbreken van een deur was toegang verkregen. Lokalen wa ren doorzocht, maar in zover kon worden nagegaan wordt er niets ver mist. Zondag werd ontdekt dat er ook ongewenst bezoek was geweest in de Ursulaschool aan de Maasheseweg. Ook daar was toegang verkregen door forcering van een toegangs deur. Alle lokalen waren doorzocht. Vermist wordt alleen een stuk Lim burgse vla. Kennelijk hebben de ongewenste gasten honger gehad. Zondag ontdekte de bestuurder van de ambulance welke voor zijn woning aan de St. Antoniusstraat was geparkeerd dat onbevoegden in de auto waren geweest. Ontvreemd waren de spreeksleutel van de mobi lofoon en een brandblusser. In de nacht van 26 op 27 februari werd ingebroken in de MAVO- school aan de Min .Ch. Ruysstraat. Met een trottoirtegel werd een ruit van de achterdeur vernield, waarna men toegang tot de school kreeg. In alle lokalen werd de inhoud van de kasten op de vloer gegooid; in een lokaal werd een poederblusser leeg- gespoten .Enkele koptelefoons van 't talenpraktikum werden vernield en 2 microfoons werden ontvreemd. De schade is nog niet bekend. uw Venrays weekblad ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondag nacht 12 uur neemt waar voor de pa tiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, de Muinck Keizer en Wittgen Dr. J. WITTGEN Langstraat 76 telefoon 86082 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Ver- cauteren, De Vocht en Schmeetz Th. Lankveld Langstraat 76, tel. 83558 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 18 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN APOTHEEK ST. ODA Passage 1 teli. 81255 van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray, Meerlo en Wanssum Mevr. C. Heldens-Flinsenberg telefoon 04780 - 81269 GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert, Bergweg 4, tel. 81269 Uitsluitend volgens afspraak. ZUIGELINGENBUREAU BRUKSKE Eveneens op afspraak, tel. 83859 of 81269 SPREEKUUR WIJKVERPLEEGKUNDIGEN Iedere morgen van 08.30 tot 09.00 u. behalve in het weekend. Na 09.00 uur kunnen eventuele be richten gedurende de gehele dag worden doorgegeven via tel. 81269. Diefstal fiets opgelost Op 10 februari j.l. deed N. uit Ven ray aangifte van diefstal van zijn fiets ter waarde van 400 gulden. Op 22 februari ontdekte de eigenaar zijn fiets in de stalling van de LTS en daar kon de dader van deze diefstal, een 13-jarige jongen uit Venray, wor den aangehouden. Onvoldoende opgelet Waarschijnlijk lette de 45-jarige M. R. uit Venray onvoldoende op bij het achteruitzetten op de Stations weg. Nu botste de door hem be stuurde auto tegen een z.g. „stenen varken" on Lïchi«» =ehade. Bestuurders gewond Op de Venloseweg ter hoogte van de parkeerplaats, had een botsing plaats waarbij twee personenauto's volkomen werden vernield. De 48- jarige bestuurder van een personen auto, W. Z. uit Limmen, ging de voor hem rijdende auto inhalen en reed op de linkerweghelft, toen plotseling rechts van hem van de afrit van de parkeerplaats een personenauto, be stuurd door de 46-jarige W. B. uit Venray de weg op reed. Het gevolg was dat de bestuurder welke werd ingehaald (de 40-jarige F. uit Tege- len) zijn auto nog juist op tijd tot stilstand kon brengen, maar de be stuurder uit Limmen ken ondanks uitwijken en sterk afremmen niet voorkomen dat hij in botsing kwam met de Venrayse auto. Beide auto's kwamen vervolgens in de naast de weg gelegen greppel tot stilstand. De bestuurders moesten met diverse verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd, maar konden later naar huis worden overgebracht. van 29 februari tm 7 maart Vrijdag 29 februari: Zaalvoetbalcompetitie: 19.30 Wetteling 5Electro Janssen 20.30 SBSA-ZWG 21.30 Vermeulende Wetteling 1 22.30 Barnev. Eierh.FCPR 2 Zaterdag 1 maart: Zaal voetbalcompetitie 09.30 RabobankElectro Janssen 10.30 Vlakwater 1Ford Oldtimer 11.30 SVCB—FCPR 12.30 FC HentoJudover. 13.30 ZiekenhuisGem. Venray 14.30 D. asp.Heidia Manual hadbal competitie: 15.15 D. pup.EksploSion 16.00 H. pup.Bevo 16.45 H. asp.—Loreal 1 18.00 VC Rooy: Heren 1Starlift 2 comp. 20.00 Jumpers basketbalcomp. Heren 3Con Brio 22.00-23.00 Foxtrotstraat zaa'lv. vr. Zondag 2 maart: 09.30-12.00 Badminton Manual handbal competitie: 12.00 D. jun.Herten 12.45 H. jun.Eksplosian. 13.40 D. sen. 2—MSV 2 14.35 H. Sen. 2—Bevo 3 15.40 D. Sen. 1EHV 16.35 H. Sen. 1Witterihorst 18.00-20.00 Janssen-Pubben zaalv. Maandag 3 maart: 17.30-18.30 Manual tr. 18.30-21.30 VC Rooy tr. 21.30 StappersKoetshuus 2 22.30 de Wet teling 3Koetshuus 1 Dinsdag 4 maart: 18.00-21.00 VC Rooy tr. 21.00-23.00 Badminton 23.00-24.00 de Zwaan zaalv. vr. Woensdag 5 maart: 19.30-22.00 Badminton 22.00 Wettel ing 1-Janssen-Pubben 23.00 Wetteling 2Wittenhorst Donderdag 6 maart: 18.00-21.30 Manual tr. 21.30-23.00 VC Rooy tr. Vrijdag 7 maart: Zaalvoetbalcompetditie 19.30 Ford OldtimerEl. Janssen 20.30 De Wetteling 1Graöhoek 21.30 Judover.Den Aide Hoed 22.30 ZiekenhuisRabobank

Peel en Maas | 1980 | | pagina 3