VERENIGINGSNIEUWS >NJ NU KOOPJES HALEN BIJ thomass JÜM MERSELO Jazz-café Venrayse Omroep Stichting VOLOP KOOPJES MET FLINKE KORTINGEN ElITERPENIEUWS Vrouwenkafé Venray Venray li Toch nog even gaan kijken in de OPRUIMING by ft hornessen li SLAAPKAMERS BANKSTELLEN EETHOEKEN KASTEN Venrays Mannenkoor K.V.V. Venray UW Huisvrouwen- kontakt Brukske SPREEKUUR S.P.-HULP- EN INFORMATIE DIENST Ruilen van kleding de Brak in PEEL EN MAAS uw weekblad Nieuws uit Overloon A s. donderdag 31 januari om 19.30 repetitie voor de bassen en om 20.00 voor 't gehele koor. Donderdag 7 febr. om 19.30 repe titie voor de baritons en om 20.00 voor 't gehele koor. Hofkoor: a.s. vrijdag 1 februari verzamelen om 21.00 In Almonda voor schminken etc. Idem op zater dag 2 februari. Voor 't zondagochtendconcert van hofkoor en hofkapel verzamelen zon dag 10 febr. om 10.45 uur in de schouwburg. Aanvang concert om 11 30 uur. Vanaf 11 uur is er al stemmings muziek van de hofkapel. Op deze morgen wordt tijdens 't concert de A.P.K.-pIak uitgereikt. Het zondagochtendconcert op zon dag 17 februari begint om 12.00 uur. Verzamelen om 11.15 uur in de schouwburg. Verder optreden van 't hofkoor na de optocht in 't Vincentiushüis. Afmelden uitsluitend bij dhr. H. Gommans. Niessenstraat 7, tel. 82687 of hotel Almonda, tel. 85777- Afmelden Hofkoor bij dhr. Jans sen, tel. 81079. Donderdag 31 jan.: 19.30 repetitie harmonieorkest; 21.30 bijeenkomst dames van leden e.q ouders van leerlingen i.v.m. kleding etc. carna valsoptocht. Donderdag 7 febr.: 19.30 repetitie harmonieorkest. Zondag 17 febr.: medewerking aan intocht Prins en aansluitend kinder optocht 13.3 Ouur- Maandag 18 febr.: carnavalsoptocht 14.11 uur. Danderdag 21 febr.: géén repetitie maar bestuursvergadering. LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 31 jan.: 13.30 tot 19.30 uur jeugdharmonie repetitie. Donderdag 7 febr. idem. Individuele repetities en groepsrepe- tities verder volgens afspraak met betreffende leraar. DRUMBAND: Vrijdag 1 febr.: vanaf 18.30 u- leer lingen. Zondag 3 febr. 10 30-11.30 repetitie. Zie verder agenda harmonieorkest. Afmelden harmonieorkest bij de secretaris - telefoon 80225; jeugdle den bij de heer Raedts, telefoon 82803 en drumband bij de heer van Els, tel. 86824. Telefoon clubgebouw 82515. Denken wij ook nog aan de oud- papler-aktie. Breng donderdagavond uw oud papier mee. Agenda: VrUdag 1 februari: 18.30 voor alten en sopranen 19.15 voor tenoren en bassen Zondag 3 februari: 10-15 Hoogmis Paterskerk (surv. hr. Fijneman). Maandag 4 februari: 18.30 voor alten en sopranen Dinsdag 5 februari: 18.30 alleen voor sopranen Woensdag 6 februari: 18.30 spelavond. Eventuele afmeldingen: secreta riaat Langstraat 104, tel. 81690. RUbeurten Blitterswtfck: Vrijdag 1 febr.: hr. Remmers, Lang straat 104, Venray. Zondag 3 febr-: hr. Rcltjes, Past. Ver- heggenstraat 20, Blititerswijck. Maandag 4 febr.: hr. Jochyms, J. Franssenstr. 6, Blitterswijck. Algemeen: Wil iedereen er voor zorgen zowel bij de repetities als in de kerk op ttfd aanwezig te zijn? Te laat komen is vervelend voor jezelf als voor ande ren. DAMESKOOR Woensdag 6 febr. repetitie voor hel hele koor om 20.00 uur in de school „De Essel". Zaterdag 9 febr. zingen we om 19.00 uur de meerstemmige latijnse mis in Het Schuttersveld; in uniform Weest u s.v.p. tijdig aanwezig. Woensdag 20 febr. houden we onze jaarvergadering, om 20.00 uur in de school „De Essel" aan de Ursula- straat. Bent U verhinderd, wilt U zich dan afmelden bij mevr, v. d. Waerden, tel. 83659, of bij mevr. v. 1. Bekerom, tel. 83332 JONGERENKOOR „CAPRICCIO" Zondagmorgen 3 februari: 11.00 gezamenlijke repetitie. Dindsdagavond 5 februari: 19.15 uur Sopranen en alten. Donderdagavond 7 februari: 18.45 uur tenoren en bassen. JONGERENORKEST „BOJEMA" Vrijdagavond 1 februari: 18.45 gezamenlijke orkestrepetitie. Laatste opgaven van ensembles- „SALTARELLO" Zaterdagavond 2 februari: GEEN REPETITIE, maar volgende week beginnen we om 16.15. Afmelden: koor: Sigrid Laurensse, tel. 83754; orkest: p. Falco, tel. 85855. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING „ARS MUSICA" Dinsdag 5 februari, 19.30 repetitie voor de tenoren om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursula- straat. Donderdag 7 februari, 20.30 uur muziekcursus in St Joseph, Over- loonseweg. Afmeldingen voor deze cursus bij dhr. P Croymans, Spinet straat 14, tel. 81578. Dinsdag 12 febr. 19.30 repetitie voor de bassen. Indien U vorhinderd bent dan ge lieve U zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of Mw. W Manders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. SCHUTTERIJ "ST. ANNA EIND-VENRAY Dinsdag 5 februari a.s. is er leden vergadering. Aanvang 20.00 uur in het gildehuis. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken- 4. Mededelingen. 5. Rondvraag. 6. Sluiting. Na afloop van deze vergadering zal de film van de gildedag te Soest te zien zijn. Wij hopen dat alle leden aanwezig zullen zijn! KATHOLIEKE VROUWEN VERENIGING VENRAY Dinsdag 5 februari in zaal „In den Engel" gezellige uitwisseling met de zustervereniging uit Horst. Aanvang 20.00 uür. Verenigingsnieuws dinsdags voor 12 uur inleveren bij dit blad BESCHERMVROUWE: H. M. DE KONINGIN STICHTING UNIE VAN VROUWELIJKE VRIJWILLIGERS afdeling Venray De U.V.V is in vele plaatsen in Nederland reeds vanaf 1945 een be kend begrip .Oorspronkelijk was het we Unie van Vrouwelijke Vrijwilli gers met als doelstelling de vrouw bewust in te schakelen bij hulpver lening door vrijwilligers. Die hulpverlening bestond in de na-ooriogse tijd vooral uit insprin gen in allerlei nood-situaties. Maar naarmate de samenleving terechi kwam in de welvaart-status begon zich een nieuwe situatie af te teke nen. Ondanks alle vormen van sociale instellingen die ontstonden, bleek csteeds duidelijker dat menselijke aandacht voor elkaar een behoefte bleef, een behoefte die nauwelijks door professionele hulpverleners kon worden opgevangen, maar die nu juist wel doqr een belangstellende medemens goed kon worden ver leend. Steeds opnieuw ontdekte men dat bepaalde groepen mensen, in be- poaldt situaties gebaat zouden zijn als er „iemand"' gewoon wat tijd en aandacht kon geven. Deze hulpverlenings-behoefte te kende zich zo duidelijk af, dat de U.V.V. het als haar centrale doelstel ling is gaan zien Een logisch gevolg was dan ook dat zowel mannen als vronuwen de hulpverleners konden zijn. Vandaar dat in 1977 de naamsver andering en een nieuwe formulering van de doelstelling heeft plaats ge vonden. Voortaan werd het Unie van Vrij willigers en die doelstelling luidt nu: Het bevorderen en verlenen van maatschappelijke hulp door vrijwil ligers, met menselijk kontakt en con- INFORMATIE-AVOND van en over het maandag 4 februari Zoals elke maandag, zjjn wy open voor alle vrouwen. Het vrouwenkafé bestaat nu al weer bijna 2 jaar; in juni 1980 kun nen we ons 2-jarig bestaan gaan vie ren. Wat wij, als bezoeksters van het vrouwenkafé steeds van belang vin den, is dat iedere geïnteresseerde vrouw m Venray en omgeving de ge legenheid krijgt om te horen wat het Vrouwenkafé is en doet. Daarom organiseren we speciaal deze informatieve avond, waar alle draaiende werkgroepen aanwezig zullen zijn mot duidelijke informatie over wat ze doen wat ze willen be reiken. Iedereen kan dan op haar ge mak eens rondkijken en een praatje maken met elkaar. Om alvast een idee te geven van wat je deze avond kunt verwachten; deze zijn de werkgroepen welke op het ogenblik afktief zijn in het Vrou- wenkaf: een barwerkgroèp, disco- werkgroep. werkgroep thema-avon den, publiciteitsgroepje, leestafel- groep. sleutelgroep, boekenpraat- groep. cabaret, een zgn. huishoude- lijlce kontaktgroep, werkgroep kur- sussen, werkgroep vrouw en politiek eneen gastvrouwengroep. Mogelijk wordt er op deze avond ook nog muziek gemaakt of gezon gen door enkele vrouwen. Kom eens kijken, iedereen is van harte welkom! Hel vrouwenkafé is steeds open vanaf 20.00 uur. Tot ziens op maandag 4 februari aan de Hoenderstraat 10, Venray, tel- 83293. Wilt u eens een lakentje of een T- shirtje opvrolijken? Dat kan. Dinsdag- en donderdagmorgen, 5 en 7 februari, kunt u in het nood- wijkcentrum eens komen experi menteren. We gaan verven met tex tielverf, maar het is rïiet moeilijk. Iedereen 'kan meedoen. Als u wilt kunt u een voorbeeld meebrengen, b.v. uit een kleurboek. Als u zelf stof meebrengt, liefst ka toen, moet deze wel gewassen zijn, zodat de pap er uit is. We beginnen om half tien in het noodwijkcentrum naast de Fliere- fluit, Kiosk. Er is een crèche voor uw kleintjes en de kosten zijn 2,50- tinuïteit in het werk als voornaam ste kenmerken. Op verzoek van de direktie van het Sint Elisabeth Ziekenhuis vonden er in juni 1979 besprekingen plaats met de provinciale vertegenwoordigster van de U.V.V. Het resultaat was dat een kleine groep vrijwilligers begon nen is hulp te verlenen in de vorm vna het begeleiden van patiënten bo ven 40 jaar. die als voorbereiding op een operatie verschillende afdelin gen va nhet. ziekenhuis langs moeten. Een dergelijke dienst vraagt om een goede organisatie, een duidelijke be geleiding en moet de continuïteit waarborgen. Daarom werden deze vrijwilligers tegelijkertijd U.V.V.ers- En zo heeft Venray sedert enkele maanden een afdeling van de U.V.V. Het werk is nu al aan uitbreiding toe. Daarom heeft de U.V.V. Venray nieuwe medewerkers nodig. Op donderdag, 14 februari om 2 u- 's middags, wordt er in het zieken huis een voorlichtingsmiddag gehou den. Hebt U belangstelling hiervoor, dant kunt U zich- telefonisch opgeven bij: Mevr. T. Robberegt, tel. 81046 en bij Mevr. N. Bennis, tel. 82731. Hoi, Zoals jullie misschien wel weten was er afgelopen vrijdag een speciale propexcursievergadering met als speciale gast Alphons v. Winden p.k.s. van ons distrikt. Er is heel veel besproken, maar nog niets definitief besloten. De geplande propaktie van de NJN is waarschijnlijk in april (ik zeg waarschijnlijk omdat het een en an der afhangt van de Jeugd Natuur- wacht). Maar hierover lezen jullie meer in de Jeneverbes. Denk eraan 15 februari is de uiter ste kopijdatum voor de Jeneverbes. Wij zitten nu in een nieuwe NJN seizoen, alles draait nog naar wens, maar er is één probleem en dat is ze ker belangrijk voor jullie- Je weet namelijk dat onze afdeling op dit moment maar 4 excursieleiders hecit (Boena, Jan, Henk 'en Gert-Jan) en daar de propaktie ook gepaard gaat met veel excursies, onderzoekj es enz is het wél zo belangrijk dat hieraan iets verandert. Denk je van jezelf dat je dit „baantje" aankunt en fanatiek bent, kom dan zo vlug mogelijk bij mij langs, dan kunnen wij er eens over praten. Mijn adres is: Roger Al- bert. Vivaldistraat 16, Venray. Dan wil ik nu ook wel iets over de Grote Peel excursie o.l.v. Boena. van afgelopen zondag vertellen. Het was prima weer, alleen 's morgens was het een beetje glad. We reden van Venray naar Griendtsveen waar we al de eerste Rietganzen (27 ex.), 2 wulpen, 3 buizerden en 3 blauwe reigers zagen Doorgefietst en aan komend bij het autowegkruispunt hadden we ook al een witgatje en 5 geelgorzen gezien, het zou dus een goede dag worden! Oh ja. we zouden in Griendtsveen mensen zien van 'n werkgroep voor het behoud van de Peel. Alle excursieversJagen van het Grauwveen en de Griendtsveense Peel werd door ons ingeleverd en we kreg eneen zeer mooi rapport van hun over het Grauwveen, Mariapeel en Grienditsveense Peel. Dit alles ging ons om meer gegevens voor de broedvogelinventarisatie van het Grauwveen. (Je weet wel, dit heeft ook met het onderzoekje van de NJN in dit mooie peelgebied te maken). Van deze mensen hoorden wij ook dat op de Vossenberg, nabij de Smient- weg een groep fouragerende ganzen zaten, voornamelijk Rietjes, maar ook Kollen. Na een telling bleken er 577 Rietganzen en 15 Kolgan- zen te zitten! In de Grote Peel zelf zagen we al leen de karakteristieke slaapplaatsen van ganzen op het Elfde (een ven). Op de terugweg nog een Watersnip, een Klapekster en een groep van 35 Eksters. Je ziet dus wel, dat dit een erg goe de excursie was! Zo, ik heb nu wel genoeg geschre ven en vermeldt nog even de excur sie voor dit weekend (weekend van 2 en 3 februari). Zaterdag 2 februari knotten oJ-v. Jan. Vertrek 8.00 uur. Hoi, Roger. Vrydag 1 februari: Vanavond groot JEUGDPRlNSEN- BAL van 7 uur tot half 11. Iedereen van 0 tot 88 jaar is wel kom om samen met ons de nieuwe Jeugdprins in te halen. Na het aftreden van Prins Theo I en de verkiezing van de Raad van XI zal in aanwezigheid van Prins Harry I en zijn gevolg, de Jeugdprins 1980 onthuld worden. Zaterdag 2 februari: Van 8 tot half 1 geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. Zondag 3 februari: Iedereen van 15 jaar en ouder kan vanaf 7 uur bij ons terecht DANSLES Zaterdag 2 februari zijn er de vol gende lessen: 15.00 uur: 2e les beginners; 16.00 uur: le les gevorderden. De kosten voor deze cursus bedra gen 30,per persoon. De cursus Latijns-Amerikaans start volgende week. MOGELIJK VOOR HET LAATST? In Jazz-café Venray vindt a.s. za terdag 2 februari vanaf 21.00 uur misschien wel het laatste optreden plaats. De animo die de initiatief nemers van Jazz-café Venray in de omgeving dachten te vinden blijkt wat de opkomst betreft, na bijna twee jaar gedraaid te hebben, nogal aan de lage kant. Kwa sfeêr en gezellig heid een uniek gebeuren in Venray waarvoor men voor ongevear 5, één keer in de maand kon genieten van live muziek in een gezellige aan gepaste ruimte. De muziek varieer de van Oude stijl Jazz tot Dixiland. Jazz-liefhebbeds krijgen dus nog eenmaal de kans om te bewijzen dat er in Venray behoefte is aan een mo gelijkheid waar live Jazz onder het genot van een drankje en een hapje aanschouwd kan worden. Voor 2 februari speelt het „Willem Reinen" kwartet voor de Jazz-lief- hebbers in Venray. Men speelt in de Old Wine - New botles stijl- M.a.w. bestaande composities worden ter plekke van een nieuw arrangement voorzien en als oriëntatie is de stijl enigszins vergelijkbaar met de Bob Brookmeyer small band. De basis van het kwartet wordt gevormd door het telepatisch rythm- duo Eric Ineke - Harry Emmery. Op het rhytmisch fundament, ge legd door Eric en Harry, improvi seren Henk Sprenger en Willem Rei nen. Entreeprijs 4, Tot ziens op 2 februari op Hoen derstraat 10 in Venray. De S.P. Hulp- en Informatiedienst afdeling Venray start met ingang van dinsdag 29 januari a.s- met een spreekuur. Sinds de oprichting van de hulp en informatiedienst kloppen steeds meer mensen bij ons aan. Vaak gaat het daarbij om proble men op juridisch gebied, zoals, wat iemand moet doen die op staande voet ontslagen is, wat te doen bij een onteigeningsprocedure. Maar ook krijgen we te maken met mensen die van ons willen weten, wat de wer king en de bijwerking van medicij nen is die zij van hun dokter krijgen voorgeschreven, of welke gevaren er verbonden zijn aan bepaalde stoffen waar zij in hun bedrijf mee moeten werken. Met ingang van 29 januari a.s. star ten we met een wekelijks spreekuur. Voortaan kunt U elke dinsdag tussen half 8 en half 9 's avonds bij ons te recht Voor Venray: Mackerïhof 3, tele foon 87270. Voor Horst: Jan van Eechoudstraat 68, telefoon 04709-4766 's avonds van half acht tot half ten (donderdag)- Op deze maner kan de S.P. Hulp en Informatiedienst de vragen en problemen bundelen en kan zij sa men met U proberen deze op te los sen, Dat is namelijk erg belangrijk! We moeten leren samen onze eigen problemen aan te pakken en op te lossen. Met dit spreekuur willen wij U in staat stellen om op juridisch, medisch en milieugebied advies in te winnen. Dit advies is gratis. Spreekuur Venray: elke dinsdag avond tussen half acht en half ne gen, Mackenhof 3, telefoon 04780 - 87270. Spreekuur Horst: elke donderdag avond tussen half acht en half tien, Jan van Eechoudstraat 68, telefoon 047809 - 4766. Hierbij willen we iedereen die iets te ruilen heeft er weer even aan her inneren dat iedere le en 3e woensdag van de maand kleding geruild kan worden in de Brak van 2 uur tot half 5. De koffie is gratis. De kleding die u meebrengt moet wel schoon en heel zijn. Woensdag 6 februari zijn we er dus weer. Tot ziens in de Brak aan de Leun- seweg 4. Marïet, Trees, Hettie, inl. tel. 87270. Op de komende clubavond zal men in de gelegenheid gesteld worden zich gezamenlijk te bekwamen in de tabletop-macrofotografie. Bovengenoemde werkavond wordt gehouden op donderdag 7 februari a.sop St. Antoniusstraat 1 te Ven ray, aanvang 20.00 uur. Om u een idee te geven wat de mo gelijkheden zijn, hier enkele voor beelden: het maken van een foto en/ of diaserie, de tailopnames van o.a. glaswerk, touw, vloeistoffen. Pro beert U echter eens voor U zelf een idee te vormen over hetgeen U ko mende clubavond op wilt nemen. Vergeet vooral niet uw fotoappara tuur mee te nemen zoals b.v. voor- zetlenzen, tussenrangen, balg en/of macrolens. Voor de verlichting van uw onderwerpen kunt u bureaulam pen en/of electronenflitser(s) gebrui ken, deze dient U wel deze avond zelf mee te brengen, evenals 'n verleng snoer Brengt u ook een groot vel (gekleurd) papier mee om te gebrui ken als achtergrond! We hopen dat 't een gezellge avond wordt en dat er vele goede werkstukken uit voort- zullen komen. Postbus 320 - Venray St. Anna: psychiatrisch centrum Venray: maandag van 15.00 tot 16.30 uur „Voor iedereen voor elk wat wils", een programma van lichte mu ziek. donderdag van 15.00 tot 16.30 uur Nieuws en aktualiteiten waarna het verzoekplatenprogramma. vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur: nieuws en het programma fijne luistermuziek. St. Servatins; psychiatrisch centrum Venray: vrijdag van 15.30 tot 17.00 uur: nieuws en informaties; vervol gens het programma fijne luister muziek. Tot slot het programma „Zomaar Muziek"( met het verzoekplaten- programma. De Kruuze: geriatrisch centrum Venray: dinsdag van 15.00 tot 16.00 uur het programma fijne luistermuziek. vrijdag van 15.00 tot 16.00 uur het programma nieuws en informaties en het programma Verzoekplaten. St. Elisabethziekenhuis te Venray: te beluisteren via kanaal 4: dinsdag van 10.15 tot 11.00 uur het programma fijne luistermuziek. donderdag van 10.15 tot 11.45 uur: speciaal programma voor de jeugdige luisteraar, vervolgens nieuws in infor maties, het verzoekplatenprogramma. Zij die personen uit de hierboven genoemde instellingen een muzikale groet willen brengen, kunnen dit doen door een briefje te schrijven naar de Venrayse Omroep Stichting, Postbus 320 te Venray. Gelieve wel duidelijk te vermelden naam, kamemummer, afdeling van het betreffende ziekenhuis van die genen voor wie de plaat bestemd is en wie de afzender is. K.V.O. Op donderdag 28 februari zal er te Cuyk in de schouwburg, een cultu rele avond voor de leden van de K.V-O. worden gehouden. Ook de dames van de K.V.O. van Overloon doeni mee. De bus naar Cuyk ver trekt om kwart voor zeven uur, van af de Linde. De plaatsen zijn b^peikt, de kosten zijn 5,voor entree plus kop koffie en 7,voor de bus. Op gave möt betaling vóór 9 februari bij Mevr. Visser-Boerstal. Op woensdag 13 februari wordt er een algemene ledenvergadering ge houden in restaurant „Deriet", aan vang 20 00 uur. Op deze avond zal Mevr. N. van Duynhoven een prach tige natuurfilm over Afrika in al z'n aspecten laten zien. Op donderdag 6 maart zal er een uitwisseling plaats hebben met de zustersorgoanisatie uit Wanssum. De vertrektijd is precies om 19.30 uur met bussen vanaf de Linde. Opgave met betaling van 2.50 per persoon voor buskosten, te voldoen bij mevr. Visser-Boerstal vóór 25 febr. ZONNEBLOEM - WELFARE Zaterdag 2 en zondag 3 februari a s. wordt de grote handenarbeidshow gehouden in „Huize Loon". De ten toongestelde werkstukken zijn ver vaardigd door bejaarden en zieken uit ons dorp en daarnaast door ver schillende bewoners van „Huize Loon". U zult verrast zijn over de presta ties van de handenarbeidclub, die wekelijks onder leiding van de wel fare-werksters bij elkaar komt. Ook thuis wordt gewerkt en velen zijn gelukkig met deze zinvolle tijdsbe steding. De werkstukken zullen worden ver kocht en daarnaast zijn er diverse attrakties, waarbij veel mooie prijzen te winnen zijn. De tentoonstelling zal op zaterdag 2 februari om 15.00 uur worden ge opend door de heer M. Willems, pro- jekleider bejaarden werk Land van Cuyk en open blijven tot 's avonds 21.00 uur. Zondag 3 febr- van 11 tot 12 en van 14 tot 18 uur, waarna de gekochte stukken kunnen worden af gehaald. U steunt dit werk door een bezoek en natuurlijk ook door heft kopen van de handwerken, waardoor ret weer mogelijk wordt nieuwe ma terialen te kopen. U bent varf harte welkom in het weekend van 2 en 3 februari in „Huize Loon". PAPIERAKTIE Het vorig jaar haalde het St. Theo- baldusgilde van Overloon liefst 117.471 kg. oud papier op. Dat is ge middeld 2250 kg per week of bijna 10 000 kg per maand. De eerstvolgende papier-aktie is op zaterdag 16 februari. NATUURVERENIGING OVERLOON Er is gesproken over een excursie naar Frankrijk en het is goed moge lijk dat het er nu van komt. Op veler verzoek is de datum waarop de excursie eventueel zal plaats vinden, verzet naar juli, in de eerste week van de bouwvak vakan tie. De reis wordt gemaakt per bus. De overnachting zal plaatsvinden in de buurt van Schirmeck in de Vogezen. Dit vankantiehiris is geen hotel maar een huis waarin we alles zelf moeten doen, dat betekent dus dat er ook corvee zal moeten worden verricht. Voor een kok zal worden gezorgd door de vereniging. Vanuit onze standplaats worden excursies georganiseerd op de berg hellingen en worden ook excursies gehouden waarbij de bus nodig is. Als het in ons programma haal baar is, zal ook een excursie gemaakt worden naar de Franse Alpen al waar ook é'n of twee nachten door gebracht zullen worden. Als het Alpen-plan doorgaat dan moet de excursie met twee of drie dagen verlengd worden om het pro gramma niet overvol te maken. Dat betekent dus dat de excursie 9 dagen zal duren inclusief de reistijd. De kosten zullen rond de 400, liggen, hierbij is dan alles inbegre pen. Het maximum aantal deelne mers van de excursie bedraagt 50 personen, natuurlijk is er ook een minimum aantal, komen we daar onder dan gaat de excursie niet door- Aan de deelname zijn wel enkele eisen verbonden, zoals goed schoeisel en goede kleding, ook moet men wel enige konditie hebben voor de berg wandelingen. Deelname staat voor ieder vrij, men hoeft geen lid van de vereniging te zijn. Hopenlijk hebben we hiermee wat duidelijkheid gebracht en mocht II toch no g vragen hebben, bel dan even 04788-336. Opgaven aan: Toon Weerts, Irene- straat 13. De inschrijving sluit op 15 februari. ISMTERIEURVEFTZOROfNO INTERIEURVERZORGING» Wilhelminastr. S Venray

Peel en Maas | 1980 | | pagina 9