Uit de raad van Meerlo-Wanssum GEMEENTEPRAAT OPRUIMING Vele showmodellen bankstellen, eethoeken, slaapkamers, salonkasten HINDERWET Verbetering verkeerssituatie in Oirlo Een idee voor mensen zonder werk Geen zebrapaden op Zuidsingel Rinke partij restanten kamerbreed tapijt, Noviion, cocos, overgordijnen, vitrage enz. enz. tegen zeer LAGE PRIJZEN COMPLETE KQjnbeslist^rij blij vend kijken! WONINGINRICHTING P. VAN HOUT-JANSSEN b.v. NOTITIES EN MEDEDELINGEN AN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Scliiitte. Bureau Voorlichting DINSDAG A.S. VERGADERT DE RAAD DER GEMEENTE Op dinsdag 29 Januari a.s. 's avonds om zeven uur komt de gemeenteraad In openbare vergadering bijeen in het raadhuis om een uit drieëntwintig pun ten bestaande agenda af te handelen. Als eerste punt wordt behandeld het aanvullend kommentaar op het onder zoek naar de sociaal-economische structuur van Noord- en Midden Lim burg (Tiemstra-studie). Het college heeft er geen behoefte aan om met een geheel eigen kommen taar te komen op de vier deelrappor ten van de „Tiemstra-studie", dan wel om een lange lijst van zaken samen te stellen, welke voor de Venrayse so ciaal-economische positie ook nog van belang kunen zijn. In een eerder stadium heeft de „Stuurgroep onderzoek sociaal-econo mische structuur Noord- en Midden Limburg", waarvan burgemeester De- fesche deel uit maakte een rapport op gesteld. Hierin wordt een eerste aan zet gegeven voor een sociaal-econo misch beleidsplan. Door het college wordt dit rapport volledig onderschre ven. B. en W. willen echter wel in een aanvullend kommentaar slechts die za ken aanroeren, waarbij de regionale functie van Venray in het geding is. „Beter dan een verzameling van ge meentelijke verlanglijstjes achten wij een gezamenlijke presentatie van het regionale belang", aldus het college in zijn pre-advies aan de gemeente raad. OP TWEE PUNTEN Slechts op twee punten wil het col lege de reactie van de stuurgroep ver duidelijken c.q. accentueren. Dat is op de eerste plaats de In- Ivesteringspremieregeling (I.P.R.) Vol gens b. en w. pleit de stuurgroep te recht voor een verhoging van de IPR van 15 naar 25%. met concentratie in de vier hoofdkernen Venlo, Roermond, Weert en Venray. Ook de in het rap port bepleite uitbreiding van de IPR naar de dienstensector heeft uiteraard de instemming van het college. Het tweede punt. dat het college duidelijk wilde onderstrepen is de be hoefte aan een MTS. Het college wil dat nog eens nadruk kelijk bij GS accentueren in het licht van de noodzakelijke aansluiting van vraag en aanbod van arbeid in kwali tatieve zin. Volgens b. en w. zijn de signalen vanuit het Venrayse bedrijfs leven over dit onderwerp niet mis te verstaan. De raad wordt tenslotte gewezen op een belangrijk onderdeel van het rap port van de stuurgroep, waar de totale taakstelling voor Noord- en Midden Limburg op ca. 23.000 arbeidsplaatsen wordt geraamd, terwijl Tiemstra slechts spreekt over een extra taakstelling van ca. 6.600 arbeidsplaatsen. Naar de mening van het college ver trouwt Tiemstra wel al te gemakkelijk op een toename van een zeer groot aantal arbeidsplaatsen (ca. 16.400) op basis van zogenaamd ongewijzigd be leid. Zonder extra inspanningen zou- deze arbeidsplaatsen gecreëerd wor den. In het licht van de huidige sociaal- economische situatie acht het college dat een veel te rooskleurige voorstel ling van zaken en geen basis voor een regionaal economisch beleid, dat toch al aan bijstelling en verdieping toe was gekomen. OVERIGE AGENDA Vervolgens komt een aantal onder wijszaken aan de orde. zoals: nadere vaststelling van de ex ploitatievergoeding over het jaar 1976 voor de basisschool St. Bernadette te Heide; idem over het jaar 1977 voor de basisschool St. Antonius te Veulen; het verlenen van medewerking voor het aanschaffen van een bureau en bureaustoel t.b.v. de basisschool St. Lucia te Venray; idem voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen Lb.v. de basis school Coninxhof. Dan wordt de raad voorgesteld het delegatiebesluit met betrekking tot aankoop van onroerende goederen in het centrumplan te verlengen; verkoop van industriegrond in het bestemmingsplan De Wite Vennen aan Bouwbedrijf J. Raedts en Zn. B.V. te Oostrum; idem aan de heer H. Voermans te Venray; verkoop bouwgrond in het cen trumplan aan de heer A. Creemers en de heer B. van Daal; grondruil met de heer A. H. M. Poels (Patersstraat). IN BEROEP Aan de raad wordt voorgesteld een beroep van de heer W. Swaghoven te Oostrum tegen weigering van 'n bouw vergunning tot het opbouwen van een kap op de woning Broekhuizenstraat 28 te Oostrum. Aanvankelijk zag het er naar uit, dat de gevraagde bouwver gunning zou kunnen worden afgege ven. Dit werd de gemeente evenwel on mogelijk gemaakt door bezwaren van omwonenden, die aantasting van hun privacy vreesden. Voor de gemeente bleef n.l. niets anders over dan op de bouwaanvraag van de heer Swaghoven afwijzend te beschikken vanwege strijd met het bestemmingsplan en een over wegend bezwaar van een omwonende. Verder wordt voorgesteld een kre diet beschikbaar te stellen t.b.v. aan leg riolering In de Paul Burgmanstraat; idem voor het aanschaffen van 'n trekker/grafdelfcombinatie Lb.v. de be graafplaats Boschhuizen. De raad zal worden voorgesteld het „Bewegwijzeringsplan Venray" vast te stellen; de A.P.V. te wijzigen i.v.m. het sluitingsuur paracommerciële in stellingen; de rechtspositieregeling van het gemeentepersoneel te wijzigen; de exploitatie-opzetten voor de bestem mingsplannen Oostrum. Oirlo, Casten ray .Leunen, Ysselsteyn. Merselo en Heide te wijzigen en een krediet vari 33.100,beschikbaar te stellen t.b.v. energiebesparende maatregelen in het gemeentelijk zwembad. STRAATNAAMGEVING Aanvankelijk lag het in de bedoeling in deze vergadering de straatnaamge- ving voor een aantal straten in Ven ray o.m. in Landweert en De Burg graaf aan de orde te stellen. Omdat de gesprekken hierover nog niet zijn afgerond, zal men zich deze avond beperken tot straatnaamgeving in de bestemmingsplannen Castenray en Ysselsteyn. Voor Ysselsteyn worden de volgende namen voorgesteld: Grauwveen. Kien- hout, Moerslag en Veenmos. Aan deze uit de Peel afkomstige namen zal geen achtervoegsel „straat" of „weg" wor den toegevoegd. Voor Castenray wordt voorgesteld: Pastoor Verheggenstraat en Rooiakker. Tenslotte zullen leden worden be noemd voor het college van bijstand. Bouwvergunningen Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 23 januari 1980 voor de navolgen de bouwplannen bouwvergunning ver leend. Eventuele bezwaren daartegen kunnen door belanghebbenden bij ge motiveerd schrijven binnen 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (AROB) bij burgemeester en wethou ders worden ingediend. het bouwen van een woning ga rage aan de Brennerlaan t.n.v. G. Kerkhof; het bouwen van een tuinberging aan de Serenadestraat 62 t.n.v. W. T. M. Berkers; het bouwen van een duivenhok aan de Pettenmakerstraat 24 tn.v. P. W. Fuchs; het bouwen van een woning aan de Andeslaan t.n.v. A. M. G. van Lanen; het bouwen van een varkensfokstal aan de Weideweg t.n.v. Gebr. Jen- niskens; het uitbreiden van 2 dakramen op de woning Clovishof 3 t.n.v. F. W. Cranen; het uitbreiden en verbouwen van de woning Dr. Poelsstraat 14 t.n.v. C. G. Reijnders; het bouwen van een loods aan Weverslo 5 t.n.v. Gebr. Wilms; het bouwen van een loods nabij de Ysselsteynseweg t.n.v. J. H. Claes- sens; het wijzigen van de voorgevel van pand Grote Markt 2 tn.v. M. W. Hoogink. Venray, 25 januari 1980 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche. Commissie voor financiën komt op 30 januari bijeen Op woensdag 30 januari a.s. komt de commissie voor financiën en be lastingen bijeen in kamer 004 van het raadhuis. Deze vergadering begint om 17.00 uur. Het advies van de commissie wordt gevraagd over het voornemen van b. en w. de raad voor te stellen een kre diet van 59.000,te voteren voor het aanschaffen van brandweermate riaal. Het gaat over de aanschaf van een vloeistofongevallen-aanhangwagen met bepakkingsstukken, 5 portofoons, 7 persluchttoestellen en 20 gelaat stukken. Dan zal de commissie spreken over het voorstel aan de raad tot een nieuwe financiële regeling voor de op vang, tijdelijke verzorging en afvoer van zwerfdieren. Ook het raadsvoorstel tot deelname van het rijk in garanties van gemeen ten bij nieuwbouw van woningen zal aan de orde worden gesteld. Tenslotte wordt de stand van zaken met betrekking tot de post onvoorzie ne uitgaven van de begroting 1980 als mede de kas- en liquiditeitspositie van de gemeente aan de orde gesteld. Openstelling van het raadhuis Venrays raadhuis, Maashese- weg 1, is op werkdagen ge opend van 9 tot 12 uur. Bo vendien kan men op donder dagmiddag van 16.00 tot 17.3C uur bij de afdeling bevolkings zaken terecht voor het afha len van paspoorten, rijbewij zen e.d. Gesprekken met ambtenaren buiten de openingstijden var, het raadhuis, uitsluitend na te lefonische afspraak (tel. 04780- 83838). SPREEKUREN B. EN W. Burgemeester mr. H. J. M. Defesche maandag van 10.00 tot 11.00 uur. Wethouder G. li. Schols: maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder mevr. A. P. Rut- ten-Tielen: iedere eerste en derde maandag van de maand van 10.00 - 11.00 uur, voor huis vestingsproblemen; en iedere dinsdag van 10.00 tot 11.00 uur voor sociale zaken. Wethouder Joh. Loonen maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder J. van Oers maandag van 10 tot 11 uur. Wanneer een spreekuur ver valt wordt dit in de rubriek „Gemeentepraat" bekend ge maakt. Met de burgemeester en de wethouders kan ook telefo nisch een afspraak worden ge maakt via de secretaresse van het college, mevr. M. v. d. Leeuw (tel. 04780-83838 toestel 117). Het postadres van het raad huis luidt: Gemeente Venray Postbus 500 5800 AM Venray. Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: P. J. M. Willems, Timmermanns- weg 128. Ysselsteyn, om vergunning ex art. 6a der Hinderwet tot het uitbrei den/wijzigen van een varkensfokkerij en pluimveehouderij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres in richting: Timmermannsweg 128, Yssel steyn, kadastraal gemeente Venray sec tie I. nr. 219 (ged.). Schriftelijke bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen be zwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbren gen op een openbare zitting te hou den op woensdag 13 februari 1980 om 15.00 uur in het gemeentehuis. Maas- heseweg 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingé bracht. Venray. 25 januari 1980 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, Bekendmaking Van Gedeputeerde Staten van Lim burg is de navolgende verklaring van geen bezwaar, zoals bedoeld in artikel 50, lid 8, van de Woningwet, ontvan gen, welke is vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergunningen voor: het bouwen van een rundveestal aan de Timmermannsweg 50 t.n.v. J. J. H. Lemmens. Deze verklaring van geen bezwaar kan worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij. die menen door de af gifte van deze verklaring van geen be zwaar rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kunnen gedurende 30 da gen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (AROB) een bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. Venray, 25 januari 1980 Zwemlessen voor particulieren gemeentelijk combi-bad Met ingang van 20 febrauri 1980 star ten in het overdekte gedeelte van het gemeentelijk combi-zwembad zwemles sen voor partikulieren. Aanvangsleeftijd: kinderen die vóór 1 maart 1980 zes jaar zijn en personen van 16 jaar en ouder. Kursusduur: 24 lessen, 2 x per week. Kosten: 65,- 88,- tree. voor kinderen tot 16 jaar en vanaf 16 jaar, inclusief en- Opleiding: A en B diploma. Inschrijven: aan de kassa van het gemeentelijk combi-bad. Parkstraat 2 te Venray. Openingstijden kassa: ma. t.m. vr. van 17.45 tot 18.45 uur; ow. en za. van 13.30 tot 15.30 uur. In verband met voorinschrijving van leerlingen, die in sept./nov. zijn be gonnen is BEPERKTE DEELNAME op onderstaande lestijden/groepen mogelijk. Lestijden/groepen (kinderen): 1. maandag 17.00-17.30 donderdag 17.00-17.30 2. maandag 17.30-18 00 donderdag 17.30-18.00 3. dinsdag 17.00-17.30 vrijdag 17.00-17.30 4. dinsdag 17.30-18.00 vrijdag 17.30-18.00 5. woensdag 16.00-16.30 zaterdag 11.00-11.30 6. woensdag 16.30-17.00 zaterdag 11.30-12.00 7. woensdag 17.00-17.30 zaterdag 12.00-12.30 8. woensdag 17.30-18.00 zaterdag 12.30-13,00 Lestijden/groepen: personen 16 jaar en ouder. 1. maandag 20.00-20.30 donderdag 20.00-20.30 2. maandag 20.30-21.00 donderdag 20.30-21.00 IJsaktiviteiten op nieuwe visvijver aan de Ballonzuil bijzonder geslaagd Op j.l. zaterdagmiddag werden on der uitstekende condities de schaats wedstrijden verreden op de nieuwe visvijver op de ballonzuil georgani seerd door het Comité Recreatiesport Venray. Van de 150 aanwezige schaat sers, hebben er 75 deelgenomen aan de schaatswedsrtijden, variërend tus sen de leeftijd van 6 en 49 jaar. De zwemvereniging Spio verleen de haar medewerking door het ver strekken van heerlijke soep en choco lade melk, alsmede het registreren van de tijden. Een woord van dank ook aan de keuken van St. Servatius, die ons op het laatste moment nog van de warme hap voorzag. Uitslagen: 1e in de leeftijdsklasse 6 jaar: Olga Ploegmakers, Coppelenberg 5, Merselo. 1e in de leeftijdsklasse 7 jaar: Bart Marcellis, P. Janssweg 38, Yssel steyn. 1e in de leeftijdsklasse 8 jaar: Twan Brekelmans, Dennenoord 17, Venray. 1e in de leeftijdsklasse 9 jaar: Rob Smits, Straat 7a, Merselo. 1e in de leeftijdsklasse 10 jaar: John v. d. Pas, Past Vercoulenstraat 2, Merselo. 1e in de leeftijdsklasse 11 jaar: 1e in de leeftijdsgroep 12 jaar: Gitte Jacobs, Chopinstraat 44, Venray. 1e in de leeftijdsklasse 12 jaar: Jule Schaminé, Hagelweg 33, Venray. 1e in de leeftijdsklasse 13 jaar: Constan v. d. Brand, Overloonseweg 18, Venray. 1e in de leeftijdsklasse 14 jaar: Alexander van Haren, Hoebertweg 9, Venray. 1e in de leeftijdsklasse 15 jaar: Erik Craghs, Rochusstraat 10, Venray. 1e in de categorie leeftijd 16 jaar en ouder:, Dhr. G Bonte, Randenrade 11, Venray Deze prijswinnaar ontvangen nog schriftelijk bericht van het Comité Recreatiesport Venray. „Proficiat". „Tot ziens bij een volgende aktiviteit van de pooling Recreatiesportleiders en het Comité Recreatiesport Venray". (Lees regelmatig „Peel en Maas"). Het spreekuur van wet houder mevrouw Rutten- Tielen, op a.s. dinsdag, komt door omstandighe den te vervallen. De dorpsraad van Oirlo heeft de verkeerscommissie geattendeerd op de gevaarlijke kruising van de Hoofdstraat met de Deputé Peters- Straat en de Pastoor Gerardsstraat in Oirfo. In zijn antwoord aan de dorpsraad stélt het college van b. en w. is deze kruising onoverzichtelijk als gevolg van de zeer dicht aan deze rijbaan gelegen bebouwing. 'Hierdoor en in verband met het smalle kruisings- Yla'k bestaan er met name voor af draaiend vrachtverkeer en autobus sen problemen. Een mogelijke verbetering door verbreding van de rijbaan zou ten koste gaan van de in de kom aanwe zige trottoirs, hetgeen door het col lege niet wordt voorgestaan. Ter verbetering van de verlichting van het kruispunt zal het college aan de P.L.E.M. een plan voorleggen. Of tot verbetering van de verlich ting zal worden overgegaan is overi gens afhankelijk van de technische en financiële mogelijkheden. Aan vooraanduiding zal een mar kering op het wegdek van de Deputé Petersstraat worden aangebracht. Het stopbord van deze weg is intus sen beter zichtbaar opgesteld. Wat betreft de verlichting van de Deputé Petersstraat zeggen b. en w. dat vernieuwing hiervan om finan ciële redenen voorlopig niet kan worden gerealiseerd. 19-jarige wilde in auto gaan slapen Door een Venrayse politie patrouille werd de 19 jarige M. J. uit Venray aan gehouden en naar het bureau overge bracht. De politiemannen hadden ge zien dat de Venrayer op het Hense- niusplein aan verschillende geparkeer de auto's aan het morrelen was en men zag ook dat de jongeman in een aan de Schoolstraat geparkeerde auto stapte. Er werd niets ontvreemd en de jongeman verklaarde alleen een slaap plaats te hebben gezocht. Na onder zoek werd de jongeman heengezonden, maar hoe hij de verdere nacht heeft doorgebracht is ons ook niet bekend. In Venray en Horst worden hobby middagen georganiseerd voor men sen die een teveel aan vrije tijd heb ben, die ze zinvol willen besteden. Deelname aan de hobby-middagen is kosteloos. Begin januari zijn de volgende hobby-aktiviteiten van start gegaan: fotografie, maandagmiddag in de Vrije Academie. fotografie, dinsdagmiddag in de Vrije Academie. handenarbeid, maandagmiddag in de Vrije Academie. stofversieren, donderdagmiddag in de Vrije Academie. glas decoreren en zeefdrukken, dinsdagmiddag in de Vrije Aca demie. lassen, maandagmiddag in de ont moetingsruimte. elektronica, donderdagmiddag in de ontmoetingsruimte. auto- en motortechniek, woens dagmiddag in de ontmoetings ruimte. koken, vrijdagmiddag in het vor mingscentrum, Bevrijdingsweg 2a sport, woensdagmiddag in de sportzaal Brukske II. De hobbyv-middagen worden ge houden in de Vrije Academie, Mer- seloseweg 54 te Venray en in de Ont moetingsruimte, Antoniusstraat 3a te Venray. Het tijdstip is bij aillen van 14.00 tot 17.00 uur. In Horst vinden twee hobby-akti- vitedten plaats: houtbewerken, dinsdagmiddag 14.00 - 17.00 uur - Veld Oosten rijk 18. textiele werkvormen, dinsdag- nhddag 13.30 - 16.30 uur - Vrije Academie, Kranestraat 12. Informatie hierover is te verkrij gen bij de Sociale Diensten en bij de Stuurgroep (Jeugd-)werkloosheid, Bergweg 4 te Venray. Vernieling R. deed bij de politie aangifte van vernieling van een deurkozijn en ruit van zijn winkel aan de Grote Markfc Vernielingen aan auto's V. d. K. en S., beiden wonende in Venray deden aangifte van vernielingen gepleegd aan hun bij de tennishal geparkeerde auto's. Diefstal B. uit Venray deed aangifte van dief stal van een lederen jas uit een bar. De waarde van de jas bedraagt 300.-. Naar aanleiding van het verzoek van het Oudercomité basisschool St. Franciscus om verbetering van de voetgangersoversteekplaatsen op de Zu'idsigel, hebben b. en w. verkeers tellingen laten houden. Het resultaat van deze tellingen is zodanig, dat het college geen aanlei ding ziet om in de huidige situatie veranderingen aan te brengen. Uit de voetgangerstellingen is gebleken, dat tussen 11.30 en 12.30 uur en tus sen 15.15 en 16.15 uur de meeste voet gangers de Zuidsingel oversteken. Op de oversteekplaats nabij de Lin- denstraat werden in het drukste uur (11.30 - 12.30 uur) 40 voetgangers ge teld; op de oversteekplaats nabij de Kastanjestraat werden maximaal 110 voetgangers geregistreerd. De intensiteit van het autoverkeer op de Zuidsingel bedraagt in het drukste uur (16.30 - 17.30 uur) 500- 550 voertuigen; tussen 11.30 en 12.30 uur ongeveer 330 voertuigen. De tijd, welke nodig is om de zes meter brede Zuidsingel over te ste ken bedraagt 4 sec., uitgaande van een loopsnelheid van 1,5 meter per sec. De kans, dat bij deze intensiteit een automobilist moet stoppen c.q. inhouden voor een overstekende voetganger bedraagt naar statis tische berekening 10%. Hierbij dient te worden opgemerkt, dat van de 110 voetgangers, die in hét drukste uur werden geteld, 75 schoolknderen waren, die met be hulp van de ouderbrigade overste ken. In de overige uren lag het aan tal overstekende voetgangers bedui dend lager, waardoor de „trefkans" nog geringer is. In deze situatie kan naar de me ning van b. en w. aanleg van een V.O.P. („zebrapad") juridisch wel juist zijn, maar gezien het gebruike lijke gedrag van de automoblist hoe laakbaar dit ook moge zijn wordt volgens het college sledhts een schijn-veiligheid geïntroduceerd. Eveneens kan aan de hand van stalbistische berekeningen worden bepaald, dat bij een intensiteit van 600 voertuigen per uur en een over steek van 4 sec. de kans voor een voetganger om ongehinderd over te steken 90% bedraagt. Bovenstaande berekeningen gel den voor de oversteekplaats nabij de KastanjeStraat. Voor de oversteekplaats nabij de Dindenstraat is de situatie nog gun stiger, omdat daar in de Zuidsingel een middenbermgeleider is aange bracht, waardoor de oversteek in twee etappes kan geschieden. Alles bijeen genomen ziet het college geen aanleiding de huidige situatie te wij zigen. Tijdens de eerste raadsvergadering in het nieuwe jaar sprak de raads voorzitter zijn traditionele nieuw jaarsrede. Uit die rede citeren wij enkele, naar ons gevoel belangrijke uitspraken. Nog altijd is er een gestage groei binnen de gemeente, waarbij de kern Meerlo het snelste groeit. De ge meente telde op 1 januari j.L 6.959 inwoners. De werkloosheid binnen de ge meente heeft geen grotere vormen aangenomen en de in de gemeente gevestigde bedrijven maken het zon der uitzondering goed. Met verbijstering heeft het col lege kennis genomen van het afwij zen van het bestemmingsplan „op de Hei" te Wanssum. De Planologische commissie was van mening dat door het plan het z.g. heggenlandschap zwaar zou worden aangetast. Dat heggenlandschap bestaat uit weipa- len en vele meters prikkeldraad. Maar desondanks vraagt de inspec teur voor Ruimtelijke Ordening ver nietiging van het plan. De minister ziet geen aanleiding fcm in te grijpen. In en voor dat plan bestond een redelijke belangstelling. Van de 12 bouwkavels waren er zes verkocht aan inwoners van de gemeente ter wijl de zevende kavel op verzoek van het Venrayse college verkocht zou worden aan een inwoner van Venray. Dr. van Arensbergen was al aan het bouwen toen mede op aan drang van de inspecteur voor Ruim telijke Ordening een stop werd opge legd. Er volgde een gesprek en dan blijkt die inspecteur een aardige man te zijn waarmee te praten valt. Hij doet het voorstel dat als de raad een vestigingsverordening afkondigt voor de gehele gemeente, hij zou bevor deren dat dr. van Arenbergen wél kan afbouwen. Dat vond het college te ver gaan, omdat de gemeente reeds eerder bepaalde, dat bouwterreinen alleen aan inwoners kunnen worden verkocht. Als dat gedecentraliseerd beleid is, dan weet het college het niet meer. Dan komt de heer Kiks op de proppen en die dacht in een land te komen dat neg in een primitief ontwikkelingsstadium verkeerde, want deze heer sprak niet over au tochtone, maar overinboorlin gen. Het einde van het verhaal was, dat het college overtuigd was, dat het nog jaren zou kunnen duren voordat het plan „op de Hei'' te Wanssum volledig gerealiseerd zal zijn. Een andere aanval deed de raads voorzitter over de geluidshinder van vliegtuigen welke er zou zijn boven Blitterswijck. Maar vanuit Blïtters- wijck zijn er nooit klachten gekomen. Over de visie van de deskundigen was de raadsvoorzitter niet te spre ken. De verdubbeling van de spoor lijn VenloNijmegen als alternatief van rijksweg 73 was ook een zaak welke de raadsvoorzitter niet zinde. Waarom, zo vroeg hij zich af, was men daar niet 20 jaar eerder mee ge- komen- Een belangrijk lichtpunt in de wegverbindingsperikelen noemde de raadsvoorzitter de gestage groei van de Maasbrug. Zijn erkentelijkheid voor het inleggen van het gratis pontveer door Staatsecretaris Haex, zou hij eerst uitspreken als de pont- veer de laatste overtocht had ge maakt. Akties, welke de raadsvoorzit ter steeds had gemist, was die tegen vervuiling van de Molenbeek, de eertijds zo visrijke beek. Niet de odeur van het platteland is te ruiken, maar de penetrante stank van een open riool De jachthaven is nu een beerput voor Horst en Sevenum ge worden. In economisch opzicht zullen de komende jaren zwaar zijn. Het draagvlak van 7000 inwoners is toch betrekkelijk gering en wij zullen dan ook de buikriem moeten aantrekken en ons realiseren dat wij ons geld maar één keer kunnen uitgeven. Als wij bedenken dat vanaf 1964 aan sub sidies voor instrumenten en uifor- men in de gemeente een bedrag is Hoofdstraat 25 - Liessel (t.o. de molen) - Tel. 04934-1277 uitgegeven van 550.000,(dat is meer dan 80,per inwoner) dan hoeven wij ons niet te verbazen dat ons beleid op een andeer leest zal moeten worden geschoeid. -De post Meerlo-Wanssum van het korps rijkspolitie is weliswaar nog steeds onderbezet (in Wanssum wonen maar liefst 7 politiemensen) maar heeft haar taak steeds tot vol le tevredenheid vervuld. Het aantal misdrijven is met de helft vermin derd en het percentage van opgelos te misdrijven rs aanzienlijk gestegen. Het aantal geconstateerde overtre dingen waarvo:r procesverbaal werd opgemaakt vertoont een scherp stij gende lijn. DE AGENDA De agenda gaf de raadsleden wei nig aanleiding tot kommentaar. Twee ruilovereenkomsten in verband met grondverwerving voor reconstructie van een aantal wegen in het buitengebied bleken een ha merslag te zijn. Een bedrag van 7.158,werd beschikbaar gesteld voor de ANWB- bewegwijzering waarbij wel werd gevraagd om het schoonste dorp van de gemeente (Swolgen) reeds op de nieuwe wegwijzer te Wanssum aan te brengen. Of dat zal lukken is niet bekend. Geen bezwaar had de raad om medewerking te verlenen aan de Al gemene Woningstichting Het Zuiden die in plan Burgveld 29 woningwet woningen gaat bouwen. Grond en bouwkosten bedragen respectievelijk 334.070 en 2.320.562,—. Voor de bouw van 10 bejaardenwoningen wa ren die bedragen 116.086,— en 810.326,Voor de bouw van 8 wo ningwetwoningen voor z.g. tweeper soons huishoudens waren die bedra gen 61.913,— en 443.674,—. Het de vorige raadsvergadering teruggenomen voorstel, tot financiële medewerfring voor het Jeugdgebouw te Blitterswijck, bleek nu een hamer slag te zijn. De raad ging akkoord conform het voorstel van het college. Het was niet mogelijk gebleken de partijen tot elkaar te brengen, zoals de heer P. Beterams in de vorige vergadering hoopte. Het college kon ook nu niet instemmen met de bere- keningsopzet. De heer L. Beterams bracht in de rondvraag de woningbouw ter sprake. Hij meende dat meer naar en dat er al in een vroeg stadium met de burgers toe moest worden gepraat de bewoners de bestemmingsplannen aan de orde moesten komen. Van die behoefte en die mogelijkheid zou hij graag een rapport zien. Dat rapport zinde noch het college, noch de raad; ook niet de gevraagde openheid. De raad was van oordeel, dat het college geen mogelijkheden o mtert méér woningbouw te gera ken achterwege laat. Er zijn binnen de gemeente ruim 100 woningzoeken den. Het was juist de partij van de heer Beterams welke in de vorige raadsperiode uitmaakte, dat er in de kleine kernen niet meer zou kunnen worden gebouwd en met die erfenis zitten wij nu.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 13