nu koopjes halen bij thomassenU Kom kijken ebberink VAMOS A VER VOLOP KOOPJES MET FLINKE KORTINGEN KERKELIJKE DIENSTEN I E S Toch nog even gaan kijken in de OPRUIMING bij SLAAPKAMERS BANKSTELLEN EETHOEKEN KASTEN EXPOS T Grote Kerk Yenray Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Vredepeel Rectoraat Smakt Rectoraat Heide Rectoraat Veulen Bouw 29 appartementen INGEZONDEN De opruiming gaat door! VAN 26 JANUARI TOT EN MET 2 FEBRUARI Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis (kinderkoor), int. Els Kelders Wim van den Munckhof en overl. fam. Henrïtte Bongaars Constant Pijls. Zondag: derde zondag door het jaar. 8.00 leesmis ,int. Maria Ponjée- Huybers; 9.30 gregoriaanse hoogmis, int Herman Ebberink Nella Ver- blakt; 11.00 nederlandse hoogmis, int. Herman Coopmans en ouders jrd, Harrie Messemaeckers. Maandag: H. Thomas Aquino, priester en kerkleraar. 9.00 oude stichtingen Piet Hanssen Antoon van Osdh; 19.00 Wiel Kusters en fam. en de ouders Swinkels-Borghs en fam. Petronella Keijzers-Jeuken en Lies en Herman Jeuken. Dinsdag: 9.00 Nellie Raedts bij zondere intentie; 19.00 Johannes Hendrikus Oudenhoven overl. pa rochianen. Woensdag: 9.00 Theodora Droesen, Elsabeth Poels, Anna Cath. Foels en kinderen, Antoon Poels en Thea Poels Martin Hoedemakers en overl. ouders. Donderdag: H. Johannes (Don) Bos- co, priester. 9.00 Mathieu Arts overl. fam. Truyen-Hendricx Rie Wolke-Greefkens. Vrijdag: 9.00 Peter van Meijel fam. Hendrikus Arts en Jacoba Hu berts Janssen bijzondere intentie; 19.00 Sraar Spee Huub van Rijt. ZaterdagOpdracht van de Heer in de tempel - Maria Lichtmis. 9.00 Rie Wolke-Greefkens Nella Verblakt (gez. P.) Harrie Messemaeckers; 19.00 Johan Moorrees, Antonetta Custers, zoon Martin en schoonzoon Piet ouders Coenen-Houtackers ouders Arts-Comelissen Mathijs Laurensse en Mathilda van Gerven. Mededelingen: Zondag onder de mis van 11.00 u. is er kindercrèche in het zaaltje onder de sacristie. Leidsters: Jo sé van Gerven en Dorothé Jacobs. Huwelijksafkondiging: Maria de Lauw en Joannes Verhoeven. Akolieten: Zaterdag 26 jan. 19.00 T. de Bruyn en W. Bistervels. Zondag 27 jan.: 8.00 Bemadette Corzilius en Mare Linskens (lezer: R. anssen); 9.30 Geert Flinsenberg en Paul Flinsenberg; 11.00 A. Regli en G. de Groot. Misdienaars: Maandag, dinsdag: 19.00 Corine v. Hoof en Desirée v. d. Boom. Woensdag, vrijdag: 19.00 Peter Thijssen en Liset Jacobs. Zondag 27 januari: H. Missen 7.30, 9.00, 11.45; hoogmis 10.15 gezongen door Crescendo; 18.00 avondmis. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 19.00 avondmis voor de ge zinnen van de parochie. Zaterdag: Feest van Maria Licht mis. 17.00 gelegenheid om te biech ten; 18.30 avondmis als zondagsvie ring. Misintenties: Zaterdag: 18.30 Theo van Soest en Maikel Vreugdewater. Zondag: 7.30 voor de parochie; 9.00 familie Wijnen-Wijnhoven; 10.15 overl. ouders Spee-Arts; 11.45 overl. ouders Theuvenet; 18.00 Nella Ver blakt. Maandag: 8.00 Sjang Ewals; 19.00 tot zekere intentie. Dinsdag: 8.00 overl. ouders Pee- ters-Hoedemakers; 19.00 overl. fam. Claessens-Phfflipsen. Woensdag: 8.00 Ger Ambrosius en overl. fam.; 19.00 Andreas en Jo Ba rents en Willem van Bakel. Donderdag: 8.00 overl. ouders Roeffs; 19.00 Broeder koster Martien Frijns (vanwege Crescendo). Vrijdag: 8.00 ter ere van O.L. Vrouw. 19.00 gezinsmis overt, fam. Wullems. Zaterdag: 8.00 Broeder Martien Frijns. Misdienaars en Akolieten: Zaterdag: 18.30 Peter Schoenma kers en Peter Smelt. Zondag: 9.0 Geert Claes en Erik Arts; 10.15 Amoud Verhaeg en Hans Kerstjens; 11.45 Willy v .d. Bekerom en Geert Koppes; 18.00 Edgar Jans sen en Perry Eibers. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Edgar Janssen en Pen# Eibers; 19.00 Alfons Pirlo en Gerard Schoenma kers. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Peppijn Dollelaar en Mart Leenders; 19.00 Martijn Smelt en Hans van Geenen. Zaterdag 26 jan.: Euih. viering om 19.00 u. Geen kindercrèche. Mis- intentie: dhr. P. Kruysen en fam. Kruysen-Breukers overl hr. Tami- niau. Zondag 27 jan.: Gezongen euoh. viering om 10.00 u. Kindercrèche wordt verzorgd door mevr. Wolf en Anita Wolf. Misintentie: dhr. K. van Bakel. Woensdag 30 jan.: Euch. viering om 19.0 Ou. Misintentie: overl. fam. Coppes-Gielen. Zaterdag: 19.00 voor overl. Bert Sanders en fam. Sanders-Verheyen en Jan Kupers. De gezangen worden verzorgd door het dameskoor „Ven- rode''. Zondag 27 januari: Derde zondag door het jaar. 8.00 leesmds overl. ouders Hendrikx-Seykens en Wim Brouwers; 9.00 leesmis voor overl. Louis Ousters; 10.00 Gregoriaanse Hoogmis, voor overl. Wim Driesen; 11.30 voor overl. Wim Jansen en Mat Cox (jaardienst). Deze H. Mis wordt opgeluisterd door het kinderkoor de „Vredesklokjes"; 18.30 avondmis v. overl. ouders v. d. Heuvél-Dommeck. Maandag: H. Thomas van Aquino, priester en kerkleraar. 8.00 leesmis voor Charles Sijbers (bejaarden- bond); 19.00 Avondmis voor overl. Agnes van Ass en voor Gertruda Ma- dou-Klaassen. Dinsdag: 8.00 leesmis tot verkrij ging Van een zalige dood; 19.00 voor overl. Loe Rijnja. Woensdag: 8.00 tot zekere intentie; 19.00 Avondmis voor Pa Jansen. Donderdag: H. Johannes Bosco, priester. 8.00 tot verkrijging van een zalige dood; 19.00 voor overi. Charles Sijbers (van de fam.). Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.00 overl. fam. Thielen-Hen- driks; 19.00 overl. Jacobus Verstegen. Zaterdag: Opdracht van de Heer in de tempel - Feest van Maria Licht mis. 8.00 leesmis voor overl. fam. Jenneskens-Muysers; 19.00 Avond mis voor overl. Jos Cup (fam. Ap pels) en Peter Maessen met mede werking van het jongerenkoor Ohris- ko. Mededelingen: 1. Tijdens de H. Mis van 11.30 uur, waarin het kinderkoor „de Vre- desklokjes" zingt o.l.v. J. Simons, wordt de kleutercrêche in het schooltje naast de kerk verzorgd door mej. Marjo Rouvroye. 2. Vrijdag, eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan de verering van het H. Hart van de Heer, wordt de ziekencommunie rond gebracht. 3. Er staan voor de komende weken op zon- en weekdagen nog vele plaatsen open voor het opgeven van misintenties. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.00 B. Verstegen, M. v .d. Heuvel; 9.00 C. v. d. Brand, J. de Bruyn; 10.00 R. Beerkens, A. Millen, Th. Houwen; 11.30 M. Lenssen, M. Willemse; 18.30 H. Willemse, H. Lit- jens. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 S. Rongen, H. Boom; 19.00 M. Pelzer, J. Linskens. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 R. Barents, T. Franken; 19.00 W. Ha genaars, B. Peeters. Zondag 27 januari a.s. om tien uur kerkdienst in de aula van Den Hoe- bert, Westsingel 1, waarin voorgaat Ds. W. Dijkstra uit Groesbeek. De eerste kollekte is voor het Pro testants Interkerkelijk Thuisfront, de tweede voor het kerkewerk. Tijdens de dienst kinderkerk en -oppas. Herhaald verzoek: bij adreswijzi ging gaarne tijdig bericht aan het kerkelijk bureau, p.a. Mevr. Baars, Andantestraat 7, tel. 04780-85160. Zaterdag: 19.00 Anna Maria Tijs- sen-Peeters Anna Gertrudis Jans- sen-Renkens (v.w. familie) voor de genezing van een zieke. Zondag: 9.30 overl. ouders en fa milie Kleuskens-Thoone jaardienst Antoon Tacken en Wilhelmina Jans sen (Gem. Koor); 11.00 uit dankbaar heid. Maandag: 9.00 Anna Maria Tijs- sen-Peeters (v.w. de buurt). Dinsdag: 9.Q0 Maria Jacoba Ver- heijen-Michels. Woensdag: 9.00 Ide Min; 18.00 uit dankbaarheid. Donderdag: 9.00 Pieter Hendrik Janssen. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. 9.00 Toon van Cuijck en overl. ouders. Zaterdag: 19.00 overi. familie Staaks-Hermans Anna Maria Tijs- sen-Peeters Anna Gertrudds Jans- sen-Renkens. Misdienaarsbeurten: Zaterdag: 19.00 Roland Tacken, Michel van Dijck, Jörgen ven Soest, Ivo Franssen. Zondag: 9.30 Paul Janssen, Frits Dupont, René Willems, René Theeu- wen; 11.00 Eric Jeuken, Alex Ouden hoven, Hans Mulder, Antoine Camps. Zaterdag: 14.30 pl. Requiemmis Theodorus Houwen, overleden in Canada; 19.00 gez. H. Mis Arnold de Ponti, Petronella Duijf Louisa Ho- vens en kinderen en overleden fami lie Claessens-Volleberg. Zondag: 8.30 H. Mis Alfons Kur- vers; 10.00 Hoogmis overleden fami lie Nelissen-Verheyen; overleden fa milie Janssen-Jenniskens en Sjeng Hellegers. Maandag: geen H. Mis. Dinsdag: 8.00 H. Mis tot zekere in tentie t.e.v. H. Maohutus. Woensdag: 8.00 H. Mis tot zekere intentie (B.). Donderdag: 19.00 H. Uur en Eucha ristieviering tot zekere intentie (L.); Sjeng Hellegers en Alfons Kurvers. Vrijdag: eerste vrijdag va n de mand toegewijd aan verering H. Hart van Jezus. 10.15 H. Communie aan de zieken; 19.00 gez. H. Mis Mathias Duyf, ter van St. Anthonius (v. R.); tot intentie O.L. Vrouw, st. Baeten- Jeurissen; st. Ger. Kessels en Elisa beth Heiligers. Zaterdag: Maria Lichtmis. 19.00 gez, H. Mis Alfons Kurvers, jaard. Henricus Maessen, Catharina Ron gen en Sjeng Hellegers. Weekend 2 en 3 februari Memisa- kollekte. Misdienaars: Tonny Camps en Mi ke Kleeven; Jöhny Reinders en Ed win Dinghs; Hoogmis: Mark Donders en Luc Vennekens. Zaterdag: 19.00 jrd. voor Gerardus Smits. Zondag: 8.00 jrd. voor Willem Clas sens en Petronella Rongen; 10.00 u. overl. fam. Geerets-Loenen. Maandag: 8.00 jrd. voor Josephina Seykens-Collin. Dinsdag: 8.00 Herman Dinghs. Woensdag: 8.00 t.e.v. St. Antonius (P.). Tevens voor int. van offeraars. Donderdag: 8.00 overl. fam. v. d. Sterren-J enneskens. Vrijdag: 8.00 Jan Willems. Eerste vrijdag van de maand. 9.00 uur Zie kencommunie. Zaterdag: 19.00 jrd. voor Theo Ja cobs. Zaterdag: 19.00 Ism. v. Jean Lem- men en echtgenote Maria Assel- berghs. Zondag: 8.00 Ism. Jan van Meijel, echtg. en overl. kinderen Jean Lem- men en echtgenote; 10.00 hgm. als gest. jrd. voor overl. ouders Heesen- Verdellen Eerwaarde Zuster Jean ne; 11.15 lsm. v. To Duijkers-Tacken Antoon Martens en echtgenote. Maandag: 18.00 lsm. v. overl. fam. Martens—Smedts gest. jrd. v. Hen ri Weijs, echtgenote en overi-kinde- ren; 18.30 lsm. v. Maria Asselberghs Sef Linders en overl. fam. (L.).; 19.00 lsm. v. Elly van Berlo en Elly Loonen Jean Lemmen en echtge note. Dinsdag: 18.30 lsm. v. Joos Jen- niskens Jan van Meijel, echtg. en overl. kinderen; 19.00 weekd. voor Maria Loonen-Soheffers Maria As selberghs. Woensdag: 18.30 gest. jrd. v. Peter Joh. Martens Maria Asselberghs; 19.00 lsm. v. Leo Loonen en echtge note Jean Lemmen en echtgenote. Donderdag: 18.30 lsm. als jrd. v. Harry Cuppen Maria Asselberghs; 19.00 lsm. al s jrd. v. Gerard v. Dijck Maria Wismans-van Vegchel. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart. 7.30 lsm. v. fam. Loonen-v. Rens Maria Asselberghs; 18.40 lsm. voor Jan van Meijel, echtg. en overl. kin deren gest. jrd. v. Willem Wis- mans en echtgenote; 19.00 gest. jrl. v. Martinus v. d. Berg en Johanna v. d. Pasch Jean Lemmen en echtgenote. Zaterdag: 19.00 lsm. v. overi. fam. Heldens-v. d. Sterren uit dank baarheid (W.). Misdienaars: 18.30 Martin en Ton ny Heesen; 19.00 André Peeters. Akolieten: 19.00 J. Janssen en R. David; 8.00 G. Voermans; 10.00 P. Verstappen, F. v. Bavel en A. Rein- tjes; 11.15 Olaf Terpstra en W. Hei dens. Zaterdag: 19.00 H. Mis voor overl. fam. Janssen-Th'ielen. Zondag: 8.30 H. Mis v. Jacob Arts; 10.00 maandd. v. Harrie Peeters; 11.30 jgt. v. Jac. Emonts. Maandag: 19.00 H. Mis v. Antoon Verheijen namens vrienden uit Oir lo. Dinsdag: 8.00 H. Mis v. Petrus Jo hannes Rongen. Woensdag: 8.00 H. Mis voor Mar tien Hendriks. Donderdag: 8.00 H. Mis v. Maria v. Vegchel-Wismans. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 19.00 weekd. v. Mevr. Coe- nen-Spreeuwenberg. Zaterdag: 19.00 weekd. v. Jan Eeren. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Rob Koonings en Joost v. Elzakker. Zondag: 8.30 Richard Juwett en Peter Peeters; 10.00 Willy Hendriks en Francis v. d. Hoff; 11.30 John Mi- chels en Ko Flinsenberg. Weekdagen: Rob van Ass en Wil- fried van Dijk. Mededelingen: Gezinsbijdrage: Heel hartelijk dank aan al'len die gezorgd hebben dat de gezinsbijdrage dit jaar goed geslaagd is. We hebben ongeveer tienduizend meer opgehaald als vorig jaar. En ongeveer 88°/o van de parochianen heeft er aan meegedaan. Het gemid delde ligt op ruim 95,per gezin. Gewéldig. Memisa kollekte U kent natuurlijk allemaal de Me misa: de Medische Missie Aktie. Eens per jaar doet de Memisa een beroep op alle mensen in Nederland om hun werk te steunen. Vorig jaar was het hier een groot sukses. Maar een jaar is gauw voorbij! Op zaterdag 2 en zondag 3 februari is weer die jaar lijkse extra kollekte. Tijdens die diensten zal Dr. J. J. C. Marlet U vertellen over het werk van Memisa. Hopenlijk mogen we weer, of liever onze missionarissen en werkers in de ontwikkelingslanden, rekenen op Uw aller vrijgevigheid, zodat Memi sa haar noodzakelijk werk kan blij ven doen. Bij voorbaat heel hartelijk dank. 3e zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hoogmis voor Sjef Verhoeven. Zondag: 8.30 H. Mis voor overi. ouders Noyen-Arts; 10.00 Hoogmis v. Johannes Thissen vw. buurt. Maandag: 8.00 gez. H. Mis tot int. fam. Poels-Bouten. Dinsdag: 8.00 geen H. Mis; 10.00 u. Gezinsmis tot int .leden LLTB. Woensdag: 8.45 Schoolmis. Voor Maria v. d. Heuvel. Donderdag: 8.0 gez. H. Mis voor Johan van Keysteren. Vrijdag: 8.00 geen H. Mis; 15.00 pl. huwelijksmis voor Bruidspaar Ver hoeven-de Lauw. Zaterdag: 19.00 Hoogmis voor Jo hanna van Osch-Janssen. Misdienaars: zondag 8.30 en door de week: N. Arts, J. Kousemakers; 10.00 A. v. d. Linden, M. Rongen. Kollaktanten: zaterdag Arts; zon dag 8.30 v. Cuijck; 10.00 Hendrix, van 26 jan. - 2 februari Zaterdag: 19 uur t.i.v. fam. Len- kerts. Zondag: 10 uur tot int. van fam. Cox. Maandag: 8 uur ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. Dinsdag: 8 uur tot int. van fam. Botden. Woensdag: 8 uur voor Ben Coolen. Donderdag: 8 uur ov.eri. fam. van Ka steren-Ja cobs. Vrijdag: 8.45 uur v. Maria Peeters- Hakvoort en Thea de dochter. Eerste vrijdag. Zaterdag: 19 uur tot int. van fam. v. d. Cruysen. Zaterdag 26 jan.1 19.00 Avondmis voor Jan Rouwens en voor overl. zus en zwager. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees ter ere van O.L. Vrouw van Zeven Smar ten; 10.00 Hoogmis voor Martinus Geurts en Anna Heidens. Mandag: 8.45 H. Mis voor de over ledenen van de Karmel. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor bijzon dere intentie. Woensdag: 8.45 H. Mis in de Jozef - kapel uit dankbaarheid en voor overl. fam. Derde van de negen woensdag voor het feest va»> St. Jo zef. Donderdag: 8.45 H. Mis t.zi. Vrijdag: 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jo zef (fam. Fréisen). Derde zondag door het jaar, 27 jan. Zondag: 8 uur H. Mis voor het rec toraat; 10 uur Hoogmis voor de over leden vader Hubertus Janssen. Ako lieten: Jos Michels en Frank Gielens. Misdienaars van de week: Johnny van Kémpen en Johnny Claessens. Maandag: H. Thomas van Aquino, priester en kerkleraar, 8 uur H. Mis. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor Toon Huiisman. Woensdag: 8 uur H. Mis voor Jos Linders. Donderdag: H. Johannes Bosco, priester. 8 uur H. Mis. Vrijdag: 8 uur H. Mis. Zaterdag: Opdracht van de Heer in de Tempel - Maria Lichtmis. 8 uur H. Mis voor Peter van Meyel. Kaar senwijding en na de H. Mis Blasius- zegen ;19.30 Avondmis voor Jacob Giepmans te Cuyk. Zondag 27 jan. 3e zondag door het jaar. Zaterdagavond om 7 uur Hoogmis voor zal. Wim van Ooi v.w. de buurt Zondag: 9.55 Hoogmis voor zal. Geert Classens; 11.15 Hoogmis overl. fam. Kunen-van Rens. Maandag: 8 uur lsm. tot bijz. inten tie fam. L. Dinsdag: 8 uur lsm. zal. Sef Lin- Woensdag: 8 unur lsm. afgest. fam. ders Z. TE YSSELSTEYN In galerie „de Beroklauw", Deur- neseweg 131, Ysselsteyn, eksposeert van 26 januari t.m. 23 februari, don derdags, vrijdags, zaterdags en zon dags van 12.00-18.00 uur INEKE KRUUK keramiek, porselein, gou aches en pentekeningen. Ze werd geboren in Weesp en stu deerde aan de akademie in Den Bosch waar ze nu teruggekeerd is als docente. Tentoonstellingen verzorg de ze in binnen- en buitenland. Wat ze toont bij zoveel veelzijdigheid is groots. Haar keramiek, in gebonden of vrije vormen, valt vooral op door het prachtige glazuur. Haar kannen, schalen en vazen zullen een fel be geerd object voor menig keramiek- verzamelaar zijn. Haar gouaches; taferelen, figuren, en landschappen sterk gemotiveerd ontstaan, zijn als gedichten vol her inneringen, zeer subtiel, als een sprookje. 26 januari om 3 uur zal de exposi tie in aanwezgiheid van de kunste nares geopend worden. TE SAMBEEK Johan Jeuken (70), geboren in Venray, maar nu al weer ruim der tig jaar in Amsterdam wonend, is een levenslustige laatbloeier. Afge lopen zomer bracht hij, met zijn vrouw Mien en Belgische vrienden, enkele wéken door in Zwitserland „om een beetje op rust te komen". Hij had zojuist enkele eksposities achter de rug (o.a. in Wenen) en kon best een paar kalme dagen gebrui ken. Maar hij kon het niet laten: zijn schetsboek ging mee in de bagage. Hij was weliswaar niet van plan om te werken, maar je weet immers nooit waar je tegenaan loopt. Hij liep nergens tegenaan. Vanuit z'n vakan- tie-chélet was al voldoende te zien: het machtinge Zwitserse landschap met bergen tot in de hemel, mét dennenbossen die tegen de hellingen opkruipen Johan Jeuken sehetste wat he lemaal niet met de bedoeling daar later iets mee te doen. Mulders-van Kempen. Donderdag: 8 uur lsm. overl. fam. Bungers-Heesen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan H. Hart van Jezus. 8 uu r bijz. H. Mis ter ere van H. Hart. Zaterdag: Priesterzaterdag. 8 uur lsm. v. welslagen synode; 's avonds 7 uur Hgm. voor zal. Maria Ewals- Holtackers. Akolieten: C. Classens, H. Geurts, Tw. Jacobs. MisdienaarsH. Oleven en H. Rein- tjes. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo a las once y cuarto, en nuestra capilla, Overloon- sewdeg 2, Misa con plètica y cantos enCastellano. Después de la Misa reunion con un cafelito en la salita del convento. El Padre Jan ha reci- bido desde Espana muchos tarjetas con saludos de nuestro amigos que han vuelto definitivamente a Espana. Hasta la vista. NOTICIAS CULTURALES El dia 19. de marzo los Reyes de Espana visitaran oficialmente Holan- de y se quedaran en nuestro Pais hasta el dia 21. Mas noticias detalla- das sobre eSto seguiran. Hasta la vis- i ta! Na de vakantie zocht ik het echt paar Jeuken aan de Koninginne weg 9 in Amsterdam, waar iedereen altijd welkom is op; zag de schet sen. Johan wilde een paar kopieën naar de eigenaars van de chélet stu ren „uit dankbaarheid en ter her innering". „Kun je daar misschien voor zorgen", vroeg hij me. „Maar natuurlijk, Joham." Van dc zeven schetsen werden xerografische afdrukken gemaakt en naar Johan gestuurd. Een paar weken later toonde hij me vol trots die afdrukken, maar nu vaardig en kunstzinnig ingekleurd met waterverf. Xerografie-akwarel- len hebben we deze nieuwe kunst vorm gedoopt. „Een aardigheidje', zei Johan, „eigenlijk een beetje een reisverslag. Heel iets anders dan ik tot nu toe heb gedaan. Maar wel hardstikke leuk. Met een akwarel zie je veel sneller resultaat dan met een olieverfschilderij; soms ben ik daar méénden mee bezig". Een beetje afwisseling kon Johan Jeuken, één van onze bekendste na- ieve schilders (plezierschilders, zegt schrijfster An Rutgers van der Loeff) best gebruiken. Een paar maanden geleden voltooide hij een schilderij één van zijn grootste prestaties van de harmonie in Venray, gesitu eerd op de Grote Markt met op de achtergrond het voormalige karak tervolle gemeentehuis. Alle muzi kanten (zo'n vijftig jaar geleden) zijn portretten; een heidens karwei. Het schilderij is inmiddels eigendom van de muziekschool in Venray. Een evengroot schilderij, met een Zuid- Limburgs landschap waarin alle vrij heden van de naieve schilder voor komen, maakte Johan ook nog voor de jaarwisseling gereed. Zijn xerografie-akwarellen zijn 'n rustpauze in zijn plezierschilder- drift. De naieve schilder van het oude Venray is er niet in te ontdek ken; dat komt later wel weer. De verkoopexpositie in Kunstcen trum „Achter de Toren" is geopend: vrijdagen 16.00 - 21.00 uur; zater dagen en zondag 11.0 0- 17.00 uur. Voorts na telefonische afspraak: 08855-3529. Het college van b. en w. heeft aan Stienstra Bouwproject ontwikkeling b.v. te Roermond bouwvergunning verleend voor de bouw van '29 appar tementen tussen Patersstraat en Henseniusstraat. Op deze plaats, tegenwoordig in gebruik als parkeerterrein, heeft vroeger het patronaat gestaan. Dit complex, dat intussen de naam „Patershof" heeft gekregen, zal be staan uit 14 appartement met 1 woonkamer en 1 slaapkamer voor alleenstaanden en tweepersoons huishoudens. De overige 15 appartementen krij gen een woonkamer en twee slaap kamers en zijn derhalve bestemd voor kleine gezinnen. Geachte Redactie, Hierbij wil ik fel protesteren tegen het artikel KATHOLIEK BERAAD van de Heer Kortmann in Uw blad van de afgelopen week. Toen Paus JOHANNES XXIII aan het hoofd van onze Kerk kwam dachten de Katholieken, dat er een algehele vernieuwing zou komen in de uitvoering van de Leer, die in vele eeuwen nietwerkélij'k was veranderd. Na het overlijden van deze grote PAUS (een zoon uit het volk) wer den deze veranderingen weer op een laag pitje gezet. De Nederlanlse Katholieken, on der leiding van de fantastische Kar dinaal ALFRINK hebben steeds ge tracht de Nederlandse Kerkprovin cie in goede banen te leiden, hetgeen hen redelijk gelukte, ondanks de te genwerking van de oude Romeinse Curie-kardinalen. Dan komt de grote tragiek. Wat nog nooit gebeurd was, gebeurde nu. Ondanks het advies van ons Bis schoppencollege werden de Heren Simonis en Gijsen benoemd. Een slag in het gezicht van ons Episcopaat. Vooral deze nieuwe Bissohop van Roermond bakte ze bruin en nam het grootste gedeelte van de geestelijk heid en leken tegen zich in. Enkele voorbeelden: 1. De dag na de in bezitname van zijn BissChopstroon ontsloeg hij de 2 Vicarissen-Generaal. 2. Hij richtte weer een eigen semi narie Rolduc op in tegenstelling van de Theologische Hogescholen elders. 3. Hij weigert afgestudeerde Pries terstudenten van deze Hogescho len te wijden. 4. Hij richt een eigen Vastenaktie op in tegenstelling tot de gezamen lijke Bisschoppelijke Vastenaktie. 5. De 2 Jezuetenpastors van Maas tricht belet hij hun zegenrijke werk onder de studenten te doen. I'k zou hier nog een hele lijst aan toe kunnen voegen van wat dat eigen gereide manneke in Limburg en Ne derland aan het kapotmaken Is. Wat ik Kortmann bijzonder kwa lijk neem is zijn zinsnede: „Laten we komen tot een doelgericht leken- apostolaat, hoppelijk aangevuld met met één van de weinige „echte pries ters' die we nog hebben. Ons land zit nog vol „echte pries ters" die hun taak tot volle tevre denheid van de gelovigen uitvoeren. Mogen zij evenwel tegen sommige kerkelijke voorschriften bezwaren hebben ?Als ze daarmee bij hun Bis schop aankomen .moeten zij blinde lings gehoorzamen of ze worden ge wipt Lekenapostölaat wordt helemaal niet geduld. Zelfs worden ze niet toe gelaten bij de bijzondere synode in Rome. Vrouwen worden helemaal niet toegelaten in het Bestuur van onze Kerk. Was de Moeder van Christus dan geen Vrouw? Onze grote theologen oa. Schille- beeckx, Hans Kung en vele anderen wordt de mond gesnoerd of ze wor den gewipt. De oecumene schijnt niet meer in de Katholieke samenleving voor te komen. Onze samenlevingsvormen buiten 'kloosters en huwelijk mag niet eens worden gesproken. Kortmann spreekt over onze Kerk als een club. Ik heb daar maar één woord voor: HEILIGSCHENNEND! Met dank voor de plaatsing. A. H. van der Geest, Venray Naschrift van de redaktie: Het ligt niet in onze bedoeling, om via ingezonden stukken in dit blad discussies te gaan voeren over de problematiek van de Nederlandse bisschoppen Een problematiek waar voor men momenteel in Rome zelfs nog geen oplossing heeft Nu zowel een „voorstander' als een „tegenstan der" aan het woord zijn geweest, menen wij hiermede de discussie te moeten sluiten. INTERIEURVERZORGING Wüheimirwstr.G Vtenmy INTERIEURVERZORGING WW I >inl Bniïl, ml I Miilti lilt 1| I I 1 I I I,

Peel en Maas | 1980 | | pagina 12