VERENIGINfiSNIEllWS >NJ WINTERKLEDING 30-50^0 KORTING bij VAMOS A VER E11TERPENIEIIWS JUM MERSELO Venray li Warme Venrays Mannenkoor Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray e.o. K.V.V. Venray Buurtvereniging St. Jozef Huisvrouwen- kontakt Brukske PEEL EN MAAS Week van gebed voor de Éénheid Werkkomitee K.B.O. &riQAy St. Theobaldusgilde Overloon 0.L Vrouwe Gilde Holthees St. Pe\^S MODIEUZE KINDERKLEDING GROTESTRAAT 30 VENRAY A.s. donderdag 17 januari om 19.30 repetitie voor 2e tenoren en om 20.00 voor 't gehele koor. Zondag 20 jan. om 11 uur repetitie voor 't hofkoor in Almonda. De leden van 't hofkoor dienen er rekening mee te houden dat 'n paar extra re petities worden ingelast. A.s. zaterdag 19 januari opluiste ring Eucharistieviering in Ysselsteyn b.g.v. het 25-jarig huwelijksfeest van ons lid Toon Fleurkens. Aanvang 14.00 uur. Aansluitend receptie. Ver trék per bus om 13.30 uur vanaf Al monda, uiteraard in uniform. Diegenen die op eigen gelegenheid gaan. dienen om 13.45 uur bij de kerk in Ysselsteyn aanwezig te zijn. Donderdag 24 januari om 19.30 re petitie voor le tenoren en om 20.00 voor 't gehele koor. Vrijdag 25 en zaterdag 26 januari optreden hofkoor in Circus Mök, eveneens op 30 januari en en 1 en 2 februari. Op 10 en 17 februari zondagoch tendconcert Hofkoor met blaaskapel van Euterpe in de foyer van de schouwburg. Afmelden uitsluitend bij dhr. H. Gommans. Niessenstraat 7. tel. 82687 of Hotel Almonda, tel. 85777. Afmelden Hofkoor bij dhr. Theo Janssen, tel. 81079. Donderdag 17 januari a.s.: concert Schuttersveld. Bijeenkomst om kwart vóór acht aldaar. Uniform: wit hemd lintstrik. Na de bijzonder bij het publiek aangeslagen uitvoe ring van afgelopen zaterdag bij de Prinsen proklamatie nu dan voor de bejaarden van het Schuttersveld. Donderdag 24 jan.: 19.30 repetitie harmonieorkest. Zondag 27 jan.: medewerking aan joeksfestijn. LEERLINGENOPLEIDING: Donderdag 17 janari a.s.: repetitie jeugdharmonieorkest 18.30-19.30 uur. Zaterdag 19 jan. a.s.: optreden tij dens jeugdzitüing schouwburg om kwart vóór acht dient iedereen aan wezig te zijn in de foyer van de schouwburg nabij dc garderobes. Donderdag 24 jan.: 18.30-19.30 u. repetitie jeugdharmonie. Individuele repetities en groepsrepe- tities verder volgens afspraak met betreffende leraar. DRUMBAND: Donderdag 17 jan.: zie harmonie orkest. Vrijdag 18 jan.: vahaf 18.30 u. leer lingen. Zondag 20 jan.: geen repetitie. Afmelden harmonieorkest bij de secretaris - telefoon 80225; jeugdle den bij de heer Raedts, telefoon 82803 tin drtiróband bij'de heer vah Els, tel. 86824. Telefoon clubgebouw 82515. Denken wij ook nog aan de oud- papier-aktie. Breng donderdagavond uw oud papier mee. Agenda: Vrüdag 18 januari: om 18.30 voor alten en sopranen om 19.15 voor tenoren en bassen Zondag 20 januari: om 10.15 Hoogmis Paterskerk Maandag 21 januari: om 18.30 voor alten en sopranen Dinsdag 22 januari: om 18.30 voor sopranen Woensdag 23 januari: om 18.30 spelavond. Eventuele afmeldingen: secretariaat Langstraat 104, tel. 81690. Rjjbeurten Blitterswyck: Vrijdag 18 jan.: hr. Kengen, Maas- heseweg 67, Venray. Zondag 20 jan.: hr. Claessens, Water molenstraat 14, Oostrum. Maandag 21 jan.: hr. Schaminée, Ha- gelweg 23, Venray. Algemeen: Ondanks de zwakke opkomst af gelopen zaterdagavond (vooral bij de mannen) heeft het koor op een goede wijze de installatie van pastoor Bam- hoom luister bijgezet. De foto's van de jubileum-viering kunnen (legen betaling) worden af gehaald tijdens de repetitie van vrij dag 18 januari a.s. en bij het secre tariaat. Graag met spoed afhalen. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING „ARS MUSICA" Dinsdag 22 januari, 19.30 uur repe titie voor de sopranen, om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ur- sulastraat. Donderdag 24 januari geen mu- ziekcursus. Indien U verhinderd bent, dan ge lieve U zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of Mw. W. Manders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Vrijdag 18 jan.: Vanavond gaan we weer de hele avond dansen. Van 7 tot 10 uur kun je laten zien hoe goed je bent in het walsen, tango of foxtrot. Iedereen van 12 t.m. 15 jaar is welkom. Zaterdag 19 jan.: Van 8 tot half 1 geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. Zondag 20 jan.: Vanaf 7 uur geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. Zaterdag 26 jan.: Vanavond zijn we gesloten i.v.m. het prinsenbal van de Zagewetters. JONGERENKOOR „CAPRICCIO" Zondagmorgen 20 januari: 11.00 gezamenlijke repetitie. Dinsdagavond 22 januari: 19.00 sopranen en alten. Donderdagavond 24 januari: 18.45 tenoren en bassen. JONGERENORKEST„BOJEMA" Vrijdagavond 18 januari: 18.45 Gezamenlijke orkestrepetitie in de nieuwe stijl zoals aangegeven op het Bulletin. Werk daar meteen aan mee door op tijd te komen. „SALTARELLO" Zaterdagavond 19 januari: 16.45 Gezamenlijke repetitie. Afmelden koor: Sigrid Laurensse, lol. 83754; orkest: p. Falco tel. 85855. ST. PETRUS BANDEN EN DE JEUGDPRINS In verband met de installatie van de Jeugdprins van de Hazekeutels, worden de Miniretjes zaterdag om 18.15 uur verwacht in de Schouw burg. Ze treden op om 18.45 uur. Het Korps en de Majorettes wor den verwacht om 20.20 uur; optreden om 20.45 uur. DAMESKOOR Sekretariaat: Dennendoord 6 tel. 81020 Graag nodigt het bestuur U uit voor de eerstvolgende vergadering van de Geschied- en Oudheidkundi ge Kring Venray en Omgeving. Op maandag 21 januari 1980 wordt U verwacht op de vergadering in de foyer van het Cultureel Centrum „De Beejekurfte Venray om 20 uur. Uw introducees zijn uiteraard van harte welkom. De spreker op deze avond zal zijn de heer H. G. Meyer uit Venray. De titel van zijn voordracht luidt: „Lint jesregen; de geschiedenis en haar ontstaan".. Elders in dit blad leest U daar meer over. Vervolgens zou het bestuur U wil len wijzen op de a.s. jaarvergadering. Deze zal worden gehouden op maan dag 25 februari 1980. Binnen het be stuur ontstaan twee vakatures. Mocht U een lid van onze Kring willen voordragen voor de ontstane vakature binnen het bestuur dan ge lieve U deze voordracht vóór 15 fe bruari a.s. in te dienen bij ons se cretariaat: Dennenoord 6, 5801 SV Venray. Woensdag 23 jan. om 19.45 uur partij-repetitie voor de sopranen. Om ongeveer 20.15 uur komen dan de mezzo-sporanen en de alten erbij. Zaterdag 26 jan. zingen we om 19.00 uur tijdens de avondmis in de Vredeskerk. Zaterdag 9 febr. a.s. zingen we om 19.00 uur de latijnse meerstemmige mis op Het Schuttersveld. In uniform. Bent U verhinderd, dan graag uw afmelding aan Mevr. v. d. Waerden, tel. 83659, of aan Mevr. v. d. Bekerom tel. 83332. KATHOLIEKE VROUWEN VERENIGING VENRAY Dinsdag 22 januari ledenvergade ring, aanvang 19.45 uur in zaal „In den Engel". Het Bedrijfschap Slageidbedrijf zal deze avond verzorgen. Er zal 'n bak en braaddemonstratie zijn, die gege ven wordt door de kok van het be drijfschap. Stichting Samenwerkende Scoutinggroepen Venray Beste mensen, het nieuwe scou ting gebouw gaat op een geweldige manier de hoogte in. Wij hopen na tuurlijk dat het weer ons een handje blijft helpen, zodat de aannemer met zijn mensen door kan blijven werken en het scouting gebouw in maart of april opgeleverd kan worden. Dat hopen wij vooral voor onze 350 gidsen, sherpa's .welpen, verkenners, rowans en pivo's en niet te vergeten onze 50 leidsters en leiders en 20 be stuursleden. Want voor hen wordt het hoog tijd dat ze zo vlug mogelijk kunnen gaan verhuizen. Maar voor we zover zijn, zullen de drie samenwerkende scoutinggroe pen nog heel wat moeten doen, sa men met de kinderen en leiding ver schillende akties ondernemen om het bedrag dat van ons wordt gevraagd, n.l. I 50.000,— heel erg groot is, en wij het toch bij elkaar moeten zien te brengen. Daarom vragen wij langs deze weg heel beleefd of U ons ook een hand je wilt helpen. U kunt uw bijdragen storten op de Rabobank Venray ons rekening nr. is: 17.39.28.536. Bij voorbaat hartelijk dank. Morgen, vrijdag 18 januari, houdt buurtvereniging St. Jozef, weer haar traditionele feestavond voor haar le den. Een telkenjare terugkerend hoogtepunt van de aktiviteiten van deze vereniging. Veel leden zien ieder jaar opnieuw reikhalzend uil naar deze gezellige avond. En ook dit jaar heeft de orga nisatie weer haar uiterste best ge daan om er een gezellige boel van te maken. Men heeft weer dezelfde muzikan ten kunnen strikken als verleden jaar. maar wat heel nieuw en uniek is, is dat men een vrouwelijke buut- reedner heeft weten te kontrakteren. Als de voortekenen niet bedriegen, wordt het weer lachen en gieren. De aanvang van deze feestavond is om 20.00 uur en wordt gehouden in zaal „In den Engel", Poststraat. Er wordt dit jaar geen tombola gehouden. Voor de kinderreis wordt naar een alternatief gezocht. HARTJE WINTER Het huisvrouwenkontakt biedt u deze week een programma om het koud van te krijgen Op dinsdag- en donderdagmorgen 22 en 24 januari gaan we op excursie naar Info Drie het informatiecen trum voor gas, water en elektriciteit. We krijgen die morgen speciaal voor lichting over koelen en vriezen. We vertrekken om negen uur van af het noodwijkcentrum, naast de Flierefluit. De crèche is open, zodat u, als u kleine kinderen heeft, toch rustig een morgen weg kunt gaan. Het huisvrouwenkontakt is geen vereniging, dus u kunt vrij komen als het programma van deze week u interesseert. De kosten bedragen 2.50. AVOND OVER HET „HITWEZEN" MET O.A. FELIX MEURDERS Woensdag 23 januari organiseert Free Wheelin een avond over het „hitwezen" in Nederland. We willen deze avond wat meer inzicht geven over het reilen en zeilen van de mu ziek en platenindustrie. Vooral ho/ pen we deze avond een antwoord te krijgen op vragen als: wat moet een popgroep doen om een plaat te maken? hoe wordt zo'n plaat wel of niet een hit? wie zitten er achter de TROS top 50. TOPPOP, Veronica's TOP-40? bepalen wij zelf op Hilversum 3 wat goede of slechte muziek is? maken wij als jongeren de hit parades of wordt de nr. 1 hit op een andere (commerciële) manier nr 1? Om deze vragen van alle kanten te kunnen beantwoorden zijn de vol gende mensen aanwezig op woens dagavond: Felix Meurders, discjockey van Hilversum 3; Erwin Musper, van de Limburgse groep Partner; Jan Amtz, manager van o.a.'Part ner; leden van de groep „RK Veul- poepers BV"; Michel Damen, Label manager van de platenmaatschappij CNR: Fonds Gerard, programmamaker van de ROZ. De hele avond wordt opgenomen door de Regionale Omroep Zuid voor het jongeren programma „Limburg Airlines" dat op dinsdag 29 jan. zal worden uitgezonden. Deze mensen zullen ingaan op vra gen uit de zaal en ingaan op stellin gen die wij ze voorleggen. Daartussen door zal er worden op getreden door een aantal muzikan ten. Dit is de gelegenheid om er achter te komen waarom jouw favoriete ar tiest nog geen hitsingle of hit note ring gemaakt heeft en te vragen naar de relatie tussen muziekuitgeverij, discjockey en platenpluggers. De avond begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Op onze komende clubavond be spreken we eigen werk en 'n Bonds- fotokollekte met fotowerk van het echtpaar Florians. Deze avond wordt gehouden op donderdag 24 januari a.s. op St. Antoniusstraat 1 te Ven ray. Aanvang 20.00 uiir. De leden worden verzocht, deze avond, het hun op de jaarvergade ring, uitgereikte enquêteformulier in gevuld in te levered. Dij de secreta ris. Ook belangstellenden zijn op deze avond van harte welkom. RIKKEN IN LEUNEN De rikavond van 7 januari is weer achter de rug en we hopen dat de rikkers een gezellige avond gehad hebben. De uitslag was als volgt: 1. 514 p. mevr. Peeters, Horst 2. 475 p. dhr. F. Lucassen, Leunen 3. 455 p. dhr. J. Martens, Leunen 4 405 p. dhr. Peeters, Horst De middelprijs die geschonken werd door de kastelein is gewonnen door dhr. Peeters, Horst met 405 punten. Onze volgende rikavond is op mandag 21 januari in café P. Mar tens, aanvang 20.00 uur. We wensen U allen weer een gezellige kaart avond. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo a las once y cuarto, en nuestra capilla Overloon seweg 2, Misa con platiea y cantos en Castellano. En ultimo domingo el Sr D Jacobs no ha padido asisir en la Misa porque su hermana estaba ma- la. En nombre de todos: que se me- jore asi que él pueda asistir ya el domingo proximo en nuestra reunion dominical .Después de la Misa charla con un cafelito en la salita del con- vento. Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES El Padre Juan estè a su disposdción todos los dia entre media dia y la una en el Convento, Overloonseweg 2 Venray y en su casa de Geysteren, Wanssumseweg 6, después de aviso previo (04784-1253). El programa del Centro sigue como siempre y les en- viaré con tiempo noticias mas detal- ladas sobre kien, cine etc. Hasta la vista! Hoi, Zo, het lijkt alsof de winter dan nu echt doorbreekt en dat was afgelo pen zondag op excursie wel te mer ken; al was het dan vrij koud wat vogels betreft hebben we toch vrij veel gezien. Om maar wat te noemen: 57 rietganzen, 6 nonnetjes, 12 grote zaagbekken, 17 wulpen en wat wel opvallend was voor dit weer géén kleine zwanen! Je ziet dus wel dat het een geslaagde excursie was. Afgelopen vrijdag was er een ABV waarop o.a. de in maart geplande propexcursie ter sprake kwam. Hier voor is op 26 jan. een speciale prop excursievergadering, om 20.00 uur in het hol. Mensen die leuke ideetjes hebben voor deze propex. zijn van harte welkom! Zoals je misschien wel weet, telt onze afdeling op dit moment maar 4 excursieleiders, die lang niet iedere week op excursie kunnen komen. Denk je van jezelf dat je dit baan tje voor een bepaalde periode aan kunt, meld je dan even bij mij (Roger Albert, Vivaldisfraat 16, Venray) dan kunnen we het er eens over hebben wat dit baantje precies inhoudt, en misschien al een exprom samenstel len. Het is de bedoeling dat er een ex prom in de Jeneverbes komt, en de uiterste kopijdatum hiervoor is 15 februari, kom dus zo snel mogelijk even langs. Het nieuwe jaar draait al een tijdje maar dat neemt niet weg dat je bij Jolanda nog zo'n uitsteken de Jeugdbondskalender kunt kopen! Hupsers komen ook weer aan hun trekken, want op 18 jan. is er om 19.00 uur een hupsavond in het hol. Kom allemaal zodat we er een gezel lige boel van kunnen maken. Als je komt neem dan wel een tinnetje of zoiets dergelijks mee om uit te drin ken. Het excursie programma voor komend weekend ziet er als volgt uit: 19 jan. Knotten o.l.v. Jan, ver trek 8.00 uur. 20 jan. Poena gaat om 8.00 uur naar de Mariapeel om te vogelen. 20 jan. Henk houdt een speciale excursie, hij wil fotograferen of praten (bijv. over poliliek, plan ten, vogels enz.). Het thema van deze excursie zal dus voor een groot deel aan het weer of aan het gezelschap liggen. Vertrek 8.00 u. Hoi, Roger. uw Venrays weekblad Lourdescomité afd. Venray Vrijdag 11 januari j.l. hielden wij voor de eerste maal een amusements avond in café-zal Halfweg te Oos trum. Het is een fijne happening ge worden, die was opgezet ten bate van de Kinderbedevaart naar Lour- des dit jaar. Dankzij de voortreffelij ke inzet van de echtparen Willemse en Loonen heeft deze aktie de stout ste verwachtingen ver overtroffen. De Razelkapel uit Venlo zorgde voor de goede stemming met hun uitstekende muziek. Buutreedner Bert Heynen uit Swalmen (4e op de Limburgse kampioenschappen) had zeer veel bijval, zowel met zijn buut als Prins Carnaval alsook met „zijn'' veerman. Ook de tombola was een groot suk- ses. Tegen het einde van de avond konden de organisatoren bekend ma ken dat er 7 kinderen met de kinder- bedevaart naar Lourdes kunnen gaan. Hierbij was inbegrepen een complete reis die op deze avond door een onbekende werd geschon ken. Nadat alles was verrekend kon de balans worden opgemaakt en bleek dat er voor bijna negen kinde ren geld bijeen was gebracht. We komen nog een paar honderd gulden tekort om het 9e kind een gratis reis aan te bieden. Voorzitter H. Theeuwen, die heel wat gewend is, was op het einde van deze amusementsavond duidelijk on der de indruk van dit onverwachte grote sukses. Hij was dan ook dank baar voor de inzet van het werk comité dat deze avond georganiseerd had. Besloten is inmiddels om een der gelijke avond om de drie jaar te her halen, want de kinderbedevaart wordt om de drie jaar georganiseerd. Men kan nog giften storten op de Rabobank Venray nr. 17.39.0C.958 ten name van Lourdescomité afd. Ven ray met vermelding: Kinderbede vaart. <jVoeci OECUMIf 18 - 25 januari In bovenstaand opschrift vallen twee woorden op, n.l. GEBED en EENHEID. Twee woorden, misschien met een geladen klank en een moeilijke be tekenis. Want als je dieper na gaat denken, dan vraag je je af: Wat is bidden en wat bedoel ik met éénheid als ik daarvoor bid? Aan het begin van de week van gebed voor de 'énheid, zou ik daar over enkele korte gedachten willen formuleren. Bidden hoort eigenlijk bij de mens als een soort oerinsrmet. In alle gods diensten bidt men. De biddende mens is op zoek naar de diepte en het ge heim van het Leven, naar God die hij Vader mag noemen. Hij zoekt naar de Ander, die hij wil laten komen tot in het centrum van 'zijn persoon. Een gebed moet een teken van hcop. vertrouwen en oprechtheid zijn. Hoop en vertrouwen op God, die ons door Christus bevrijdt en waar achtig doet leven. Oprecht ten aan zien onszelf en onze medemens. We moeten als het ware de eerste gelo vige van ons gebed zijn. En als we dan bidden om éénheid, waarvoor bidden we dan? Dat alle christelijke kerken worden tot één kerk, of dat alle protestanten terug keren tot „de ene ware Roomse Kerk"? Nee, als we aan éénheid denken, dan bedoe^n we denk ik éénheid in veelvoudigheid. Elkaar respecteren in ons verschillend denken en zijn. Zoeken naar datgene wat bindt en overeenkomt. Openstaan voor elkaar en leren aan en van elkaar. Als we nu bidden om éénheid, dan mag en kan het niet anders dan dat we er pok aan werken. Ons gebed zou niet oprecht zijn, als we niet zouden proberen aan die éénheid te werken. Onoprecht ten aanzien van G'-d en van onszelf. We mogen weten dat God er bij is en dat hij ons steunt en bemoedigt als „Gods Volk onderweg". Namens de werkgroep R.K. - Protestantse samenwerking Adie Steen. Jonge vrouwen zonder werk Het Vormingscentrum Jong Vol wassenen en de Stuurgroep (Jeugd-) werkloosheid organiseren een aktivi- teit speciaal voor jonge vrouwen van af 17 tot en met 23 jaar. In ongeveer 10 weken een mid dag per week proberen we wat te weten te komen over allerlei zaken, die te maken hebben met Werken, werkloosheid, Arbeidsburo, verder leren. Andere onderwerpen zoals kostgeld, huisvrouw worden, thuis helpen, kunnen ook behandeld wor den. Wanneer je zin hebt om mee te doen kom dan donderdag 24 januari om 14.00 uur eens kijken. (Eventuele reiskosten krijg je vergoed). De aktiviteit wordt gehouden in de Jongerensociëteit Hoenderstraat 10 te Venray. Wanneer je eerst meer informatie wilt hebben of je wilt je aanmelden kun je bellen naar het V.J.V., Hanny van Kempen, 04709 - 3298 of STUW, Monique Strieker 04780 - 837676. Het werkkomitee van het kleuter en basisonderwijs gemeente Venray zal op 21 januari a.s. een vergadering houden in het gemeentehuis van Venray. De vergadering bestaat uit twee delen. Allereerst zal het werkkomitee van 8 tot 9 uur vergaderen met de vertegenwoordigers van schoolbe sturen over het al of niet verder deelnemen aan het werkkomitee. Het voortbestaan van het werkcomi- tee heeft hier nauw mee te maken. De tweede helft begint om 21.00 uur en zal gaan over de schooikate- gese. Voor dit gedeelte zijn ook de hoofden en vertegenwoordigers van oudercommissies uitgenodigd. Om trent de gebruikte materialen, de in zet van onderwijskrachten, de be trokkenheid van de ouders hierbij en de behoeften aan ondersteuning is een rapport samengesteld uit de ant woorden van Vragen, welke voor al einde 1979 in besturen, teams en oudecommissies aan de orde zijn gekomen. Voor de vergadering is door de Deken een distrikskategeet uitgenodigd, die iets zal vertellen over zijn werk. Vervolgens zal de vraag aan de orde komen, of en zo ja, hoe er een eventueel vervolg moet gaan komen op de eerste inventari satie, welke nu gehouden is. Laat nu uw hobby-, vak- of jeugdbladen inbinden In Koningslust doet dat nog iemand op een ouderwetse, degelijke manier voor een ouderwets lage prijs. Ook op zaterdag open. BOEKBINDERIJ ERANS KOCK De Koningstraat 66 Koningslust Telefoon 04765-2060 VASTELAOVESOPTOCHT Vinden jullie ook niet, dat het lang geduurd heeft voordat het weer Vas- telaoves-tijd is? Wij, van de Optocht commissie, vinden dat ook. Dat wil echter niet zeggen, dat wij al die tijd hebben stilgezeten. Vanaf september oktober zijn wij alweer bezig te zor gen, dat de Optocht zo goed mogelijk verloopt. Er een mooie en fijne optocht van maken ligt aan jullie Piëlhazinnekes Piëlhaze, met jullie leuke ideeën en fratsen. Mooie prijzen en vaantjes zijn weer beschikbaar. Voor alle duidelijkheid willen wij jullie nog eens vertellen, waar de volstrekt onpartijdige, doch zeer deskundige jury op let, dat is: Kon- takt met het publiek; veel kleuren; orginariteit; fatsoenlijke uitbeelding en goede afwerking van het geheel. Ieder jurylid geeft punten per groep. De punten van alle jury-leden worden opgeteld en wie de meeste punten reeft, heeft de eerste prijs. Zo, dat zijn wij kwijt, nu aan jullie de daad. Maak er iets moois van, wij doen de rest. Op 20 en 27 januari en 3 en 10 fe- ruari kunnen jullie je komen aan melden voor de optocht in Hotel De Burggraaf te Venray en wel tussen 11.30 en 13.00 uur. Jullie horen nog van ons. Tot ziens in de Burggraaf. De Optocht-commissie. JAARVERGADERING In het Gildehuis te Overloon wordt maandag 21 januari a.s. door het St. 'Theobaldusgilde dé algemene jaar vergadering gehouden* aanvang-half acht. De agenda vermeldt onder meer bestuursverkiezing; aftredend en herkiesbaar zijn J. Jacobs en A. Arts. Verder komen aan de orde het jaar verslag en kasverslag en natuurlijk de grote Gildedag die op 29 juni a.s. in Overloon gehouden zal worden. Ook de komende akties zullen weer besproken worden zoals de maande lijkse papieraktie en het kienen met karnaval. Ook de dames van de Gildebroe- ders worden deze avond verwacht. Na de vergadering zal er een film gedraaid worden over de aktiviteiten van het afgelopen jaar, verricht door het Gilde en er zal traktatie volgen. OUD PAPIERAKTIE Op zaterdag 19 jan. a.s. zal het St. Theobaldusgilde weer haar rond gang houden voor het ophalen van oud papier. Op tijd langs de weg. wel om half 10 's morgens en goed verpakt. U weet niet wat voor werk U ons bespaart als U het papier goed ge bundeld of verpakt hebt. Verschil lende zetten het papier reeds vrij dagsavonds buiten, men is dan zeker op tijd. U mag dit ook gerust doen hoor. Alvast bedankt voor de mede werking. Het oude O.L. Vrouwe Gilde van Holthees houdt a.s. woensdag 23 ja nuari 1980 's avonds om 8 uur een algemene vergadering in het Gilde- huis, waar oók de Gi'ldebroederszus- ters zijn uitgenodigd. Op deze avond zal de film worden gedraaid van 't optreden van de jeugdvendelgroep van 't Gilde in 't T.V. programma Stuif es in van Ria Bremer en van de grandioze avond van de presentatie van Tamboerkorps van 't gilde, dat een voortreffelijke avond is geweest voor de gemeenschap Holthees- Smakt. Dit alles is vastgelegd op een filmband. De opruiming begint 17 januari

Peel en Maas | 1980 | | pagina 9