JUmPERS Als U op een koopje uit bent... Veel koopjes bij Midgetgolf JUDO GESLAAGDE RECREATIE-DAGEN van de KNVB afdeling Limburg MMLGAN Teakwon-Do Invaliden Sportclub Venray Omstreken BOWLING BOND VENRAY TOURCLUB 0VERL00N GROOTSE INTERNATIONALE MOTOCROSS TE VENRAY In december j.l. werden de laatste examens gehouden voor 1979, welke afgelegd werden onder leiding van Rob Greevink (2e Dan). De Venrayse geslaagden waren: Voor de 9e Kup (wit-gele band): Petra Ileinsbrcck. Das ja Giantsios, Piet Hendrix, Alex Kromhout en Twan Robben. Voor de 8e Kup (gele band): Jos Nellen en Chris Kessels. Voor de 7e Kup (geel-groene band): Angelique Martens, Marian Kupers, Stevan van Tol, Ronnie Jacobs, Pe ter Janssen, Luc Cornelissen, John Janssen, Godfried Hendricx en Leo Neyenhuis. Voor de 6e Kup (groene band): Wil ly Keune en Jan van de Riet. Voor de 5e Kup (groen-blauwe band): Gerry Vullings, Marian Ba rents. Paul Ruyl en Frans Flinsen- berg. Voor de 4e Kup (blauwe band): Joop de Mulder, Jos Windsandt, Arie van Dijck en Anita Creemers. Voor de 3e Kup (blauw-rode band) Willy Janssen. Voor de 2e Kup (rode band): Ma rion Collin. Uit Sevenum slaagden de volgen den: Voor de 9e Kup (wit-gele band): Ad van de Eerenbeemt, Henk Pub ben en Hans Engelen. Voor de 7e Kup (geel-groene band) Hen'k Linders, Jos Schreurs, Wim van de Hoogen, Chris Heijnen, Mar cel Wijnands, Frank van de Riet, Carla Linders, Tiny van Berlo, Alex Verhaegh, Erik Thijssen, Eduard Bo- vée, Sjaak Verhaegh, Ton Scheepers, Geert Scheepers, Theo van Rossum. Henk Besouw, Paul Houwen, Bert Simons en Ger Alards. Voor de 5e Kup (groen-blauwe band): Leo Seuren- Om geen twijfels te laten bestaan, in de eerste plaats is deze vereniging een origineel, zelfstandig opererende Venrayse Teakwon-do vereniging, met een dependance in Sevenum. Zij is dus niet gebonden aan of een de pendance van andere Taekwon-do verenigingen. Wel is zij aangesloten bij de Intern. Taekwon-do Federa tion (de I.T.F.). Wat inhoudt, dat de diploma's van deze vereniging inter nationale erkendheid hebben! In de tweede plaats worden de les sen gegeven door instructeurs die el ke week een aparte training volgen in West-Duitsland bij de grootmees ter de heer Jang, Kwang-Myung (6e Dan). Deze onderwijst de instructeurs in de nieuwste technieken en verde re ontwikkelingen van het Teakwon- do. Tevens geeft deze grootmeester iedere 3 maanden een centrale trai ning aan alle leerlingen van deze srfiool (óók aan de kinderen!) en neemt tevens alle examens af. Deze situatie is vrijwel uniek in Neder land .omdat er slechts 2 scholen zijn (waarvan de sportschool in Venray er één is), die onder supervisie van een Koreaanse grootmeester staan. Waar toe dit leidt, is reeds gebleken, n.l. een dubbele west-Duitse kam pioene on verschillende tweede en derde prijzen bij de Open West-Duit se kampioenschappen Deze sport school staat hierdoor echter even eens garant voor een technisch zeer hoogstaand Teakwon-do, waar heel wel leerlingen verwacht wordt o.a. een training volgen van tenminste 3 uur per week. Deze trainingen worden in afwachting van een eigen ruimte, gehouden in sportzaal „de Bssel", recht tegenover de Hoge Beek. Het lesgeld is zeer gering, n.l. 15,per maand Dit komt omdat de trainers zowel als het bestuur, al het werk volledig vrijwillig verrich ten. M.G.C. VLAKWATER Tijdens het stille winterseizoen hebben de leden niet stilgezeten. Ge organiseerd door Jan Litjens zijn er inmiddels al een zestal kaartavonden geweest, terwijl er nog twee zullen volgen. Bovendien is er een indoor- golfavond geweest in café van Dijk te Oostrum. waar Gerrit Voermans de indoorgolf-wisselbeker wist te veroveren, waarbij hij op de valreep de rivalen H. Peeters en A. v.d. Boom wist vóór te blijven. A.s. zaterdag 19 jan. is dan weer de jaarlijkse bowlingavond, georga niseerd door W. Swaghoven, waarbij alle deelnemers worden verzocht om 21.30 uur aanwezig te willen zijn. Het zal er weer erg spannend gaan wor- worden. A.s. maandag 21 jan. om 20.00 uur is er districtsvergadering van de Nemibo afd. Zuid in restaurant Vlak water. Op deze vergadering zal o.a. een nieuwe districts voorzitter geko zen worden. Inmiddels zitten de meeste leden weer te popelen om in training te gaan voor het nieuwe golfseizoen. Voor het echter zoevr is, zullen de weergoden hier nog wel een stokje voor steken. Mede om het nieuwe seizoen voor te bereiden, vindt op 31 januari onze jaarvergadering plaats in restaurant Vlakwater. Maar hier komen we nog nader op terug. Judo Vereniging Venray Zondag 13 jan. was een zeer succes volle dag voor een aantal leden van onze vereniging. Van de 20 deelne mende leden aan de Limburgse kam pioenschappen te Hoensbroek vielen er maar liefst 13 in de prijzen, waar onder 5 kampioenen, 3 reserve kam pioenen en 5 derde plaatsen. Bij de 9- 10 en 11-jarige in de vol gende klassen: Klasse t.m. 28 kg.: Pascal van Weert versloeg in de fi nale clubgenoot Marcel Litjens met een Yugo en was daarmee de eerste Venrayse kampioen. Marcel werd in de volgende partij om de 3e en 4e plaats toch nog derde. In de klasse t.m. 31 kg. wist Gert Jan Wismans in de finale Etiènne Voesten, eveneens een clubgenoot, van het lijf te houden door hem te verslaan met een 2x Koka en een Yugo. Etiènne wist zich in de volgen de partij te verzekeren van de derde plaats. In de klasse t.m. 39 kg. bevocht Bart Peters een 2e plaats door zijn tegenstander te verslaan met een houdgreep (Ippon). In de klasse t.m. 44 kg greep René Wiezer de kampioenstitel door zijn tegenspeler met een Wasa ari van de mat te sturen. Bij de 12- en 13-jarigen speelde in de klasse t.m. 42 kg de titelverdedi ger Rudi Verhagen. Hij trad in de fi- male aan tegen clubgenoot Erik Cup. Pech voor Eric, want Rudi speelde die dag grandioos en deze partij maakte hij snel af met een armklem (Ippon) en hij mocht zich, evenals vorig jaar. Limburgs kampioen noemen. Erik verzekerde zich van de 2e plaats en was reserve kampioen, door te win nen met een houdgreep (Ippon). In de klasse t.m. 46 kg. legde Er- win Aben beslag op een 3e plaats. In de klasse t.m. 54 kg. eiste Robert de la Roy de 2e plaats voor zich op door Johnie Claus te verslaan met 'n houdgreep (Ippon). Johnie op zijn beurt won de volgen de partij en werd daarmee 3e. Bij het zwaardere werk in de klas se boven 59 kg. liet Twan van Bussel zich niet imponeren door grotere en zwaardere judoka's, met goed en fel judowerk belandde hij in de finale. In deze finale rook hij de titel en maakte korte metten met zijn tegen stander. Meteen nam hij hem in de houdgreep en hield hem daar keurig in, dat werd dus Ippon. Ook die titel was binnen, de 5e in het rijtje. Bij de dames junioren legde Ingrid Janssen beslag op een gedeelde 3e plaats. Al met al een mooi succes voor de judoka's en de vereniging die toch weer heeft laten zien dat er wel de gelijk goed materiaal aanwezig is. Van harte proficiat jongens en meisjes en ga zo door. Fortona-cross te St. O eden rode Er waren weer een aantal van onze atleten naar de Brabantse klompen- streek getrokken en ze hebben er geen spijt van hoeven te hebben. Bij de junioren D behaalde René Kuy- pers een 5e plaats. Zijn broer Johan behaalde zijn zoveelste overwinning bij de junioren C en toont hiermee zijn superieuriteit duidelijk aan. Bij de trimmers behaalde Herman Strijbosch tussen de weer rond de 200 lopers een knappe 12e plaats over 8.000 meter. De veteranen liepen een aparte wedstrijd en ze stonden met ruim 40 lopers aan de start. Michels Bille- kens behaalde een goede 4e plaats, terwijl Jo Verlinden 6e werd. WedstrUdagenda: 27 januari: Klubcross te Uden. De wedstrijd van AVT Tegelen zal NIET meetellen voor de crosspunten. In plaats hiervan komt waarschijn lijk de Commanderijecross te Ge- mert op zaterdag 9 februari. Zaaltraining: In de zaal van Servaas op woens dagavond: 6-7 uur: pupillen en junSoren-D; 7-8 uur: dames en meisjes; 8 - 9.30 uur: heren en overige jun. Bost raining: Iedere zaterdag om 10.30 uur van af de Oude Barrier. Om een behoor lijk baanseizoen te lopen, is het ten zeerste gewenst deze training fre quent te bezoeken, dus Trimmen: 20 jan. v.a. de Cooperbaan Merse- lo Ballonzuil; 27 jan. v. d. de Geys- terse bossen. Er wordt steeds om 9.00 uur begonnen. LieshoutJumpers - Kadetten Wij vertrokken om 12.30 uur naar Lieshout met de gedachte twee pun ten te halen, maar in het begin viel het wat tegen. De ruststand werd toch nog winst voor ons. De stand was toen 12-13. Geen groot verschil. In de tweede helft lieten wij de te genstanders toch nog te veel ruimte. Daarna ging het wat beter en kon den wij met een eindstand van 24-36 in ons voordeel huiswaarts keren. Programma weekend 19/20 jan. '80: Zaterdag: 12.30 Foto Rush-Jumpers Welpen jo. scheidsrechter M. Flinsenberg 18.30 PatrickJumpers 1 Zondag: 14.00 BrunssumJumpers 14.00 Dames 2Attacus scheidsrechter R. Verstraelen Tafel: R. de la Roy en Henk Janssen. 15.00 Jongens Asp.BVS Scheidsrechter P. Bertrands Tafel: Leo Janssen, en A. Pleit. A.s. zondag toernooi voor de meis jes aspiranten in Urmond. Eerste wedstrijd begint om 13.15 uur. Neem wat drinken en eten mee. Begelei ding: M. Aarts en M. Flinsenberg. Maandag 21 januari is er weer kie nen ten bate van onze kas. Aanvang 10.45 uur in zaal Calimero. Stuur je ouders eens een avondje. Lekkere kienkoorts is nooit weg. Verenigingsnieuws dinsdags voor 12 uur inleveren bij dit blad SJOELBAKKEN Met groot genoegen kunnen wij aankondigen de uitbreiding van onze sportmogelijkheden, n.l. het SJOE LEN. Naast h^t Tafeltennis en Zwem men, mogen wij nu dus een 3e tak van sport bij U introduceren. De eerste wedstrijd ligt reeds ach ter ons, wij ontvingen n.l. van Ser vaas een uitnodiging om tegen hen te komen spelen in „Den Kerkdijk", een uitnodiging waarvoor wij zeer erkentelijk zijn. Deze wedstrijden werden j.l. zaterdag 29 december 1979 gehouden en zowaar behaalden en kele leden van onze „jonge vereni ging" ook nog prijzen en wel Marie Pelzer, Giel Thomassen en Hans Ot- tenheim. Maandag 21 januari 1980 om 20.00 uur zal dan onze le groep in de Wiek slag (flat Mozartstraat Brukske) van start gaan. Verder zal er wekelijks op maan dag- en vrijdagavond van 20.00-22.00 gespeeld worden. De organisatie is in handen van ons lid mevr. D. van Dijck, die ook ge handicapte leden de nodige inlichtin gen over lidmaatschap, trainings tijden e.d. kan verstrekken. Wij zijn mevr. van Dijck erkente lijk, dat zij bereid heeft willen zijn, hiervoor te zorgen. Nogmaals wij zijn bijzonder ver heugd met deze verdere uitbreiding van onze Sportclub (een initiatief van onze aktieve voorzitter, dhr. A. v. d. Biggelaar), en als nu het beken de gezegde „Alle goede dingen in drie" hier opgang vindt, dan zullen er nog vele gehandicapte sportlieden een aangename en gezonde bezigheid kunnen beleven. Tot de deelnemers(sters) en belang stellenden zouden wij willen zeggen, komt sjoelen en/of alvast eens een kijkje nemen in „De Wiekslag", het is er best gezellig! SPORTMOGELIJKHEDEN Tafeltennis: elke dinsdagavond 20.00 - 22.00 uur, Gymzaal, Beuken laan 6a te Venray. Zwemmen: elke zaterdagochtend 09.45 - 10.45 uur Venrays overdekt instruktiebad aan de Parkweg te Venray. Sjoelen: maandag- en vrijdag- avond20.00 - 22.00 uur in ,.De Wiek slag" - flat Mozartstraat - Brukske, Venray. Heren pup. Blerick 2Manual 4-4 Heren asp. ViosManual 16-6 Heren sen. Des 59 3Manual 2 8-8 Dames jun.Groene St.-Mannal 2-8 Programma zaterdag 19 jan.: Dames asp. Bevo 2Manual 13.30 vertrek 12.30 uur Helden Heren asp. BevoManual 14.15 vertrek 13.15 uur Helden Dames pup. HeidiaManual 15.00 vertrek 14.00 uur Programma zondag 20 jan.: Heren jun. MeidiaManual 17.55 vertrek 16.55 uur Dames sen. Manual 1Merefeldia 2 17.00 u. Heren sen. Manual 2Breeton Sp. 2 17.55 u. secretariaat: Pieter Jongmans, Marij v. d. Boogaard Heren sen. Des 59 1Manual 1 17.55 Heren asp. ViosManual We gingen naar het sterke Vios met de gedachte, dat we weer zouden verliezen, omdat we de vorige wed strijd hadden verloren met 24-2. We begonnen erg slecht. In de eerste 10 minuten werd het al 5-0 voor Vios. De ruststand was 11-1. In de tweede helft gingen we goed van start, we kwamen zelfs iets te rug, maar het mocht niet baten. Eindstand 16-6. Ook voor de huisleague van de Bowling Bond Venray is het nieu we jaar weer begonnen en wel met de vijftiende speeldag. De uitslagen waren als volgt: Maandag: SVCB—All 10 3—1 Feenstra O.T.Magic Line 31 Fall DownFireballs 31 Close EncountersPinfall W. 40 Dinsdag: SjopinsClub Up '52 31 StrikersSigmas 31 Red ArrowsSpares 40 SnoopysReturns 04 De standen zijn nu: Maandag: 1 Mïgac Line 45—15 2 Feenstra O.T. 3624 SVCB 36—24 4 Close Encounters 3327 5 Pinfall Wizzards 32—28 6 All 10 31—29 7 Fall Down 21—30 8 Fireballs 654 Dinsdag: 1 Returns 4614 2 Sigmas 4317 3 Red Arrows 3822 4 Strikers 3426 5 Sjopipns 3228 6 Snoopys 2139 7 Club Up '52 1644 8 Spares 1050 De Volièrevereniging „De Vogel vriend" houdt haar jaarvergadering op maandag 21 januari 1980 's avonds om 8 uur in zaal Volleberg, Hense- rriusstraat 20 te Venray. Agenda: Opening. Notulen. Ingekomen stiikken. Ringen afhalen. Contributie 1980. Bestuursverkiezing. Rondvraag en sluiting. Op zaterdag 19 januari a.s. start T.K.O het nieuwe seizoen met een daverende feestavond in Restaurant „Deriet" (A Beukema) en wel om 20.30 uur. Op deze avond wordt tevens de clubkampioen bekend gemaakt. Ter afsluiting is er een koud buffet. Op vrijdag 1 februari a.s. is er in hetzelfde restaurant om 20.00 uur een ledenvergadering. Tevens is er vanaf zaterdag 19 ja nuari elke zaterdag om 8 uur 's mor gens gelegenheid tot trimmen. Start Tijdens de 14/15 dec. jA. georgani seerde recreatie-weekends van de KNVB, Afdeling Limburg waren van vele voetbalclubs uit Limburg en thousiastelingen komen opdagen. Van de partij waren o.a. diverse be stuursleden, jeugdleiders, enkele wedstrijdleiders, enige spelers en speelsters. Met namej de eerstgenoemde cate gorie was de doelgroep waarop de Commissie Sportieve Recreatie dit jaar gemikt had. Om de nog in de kinderschoenen staande recreatie sport in en om de voetbalclubs in de toekomst enig gestalte te geven, zou met name deze categorie goede on dersteuning kunnen verlenen om een proces binnen de vereniging op gang te brengen t.a.v. de ontwikkeling van recreatie. Vele bestuursleden (25®/« van alle deelnemers) gaven gehoor aan deze uitnodiging en waren met sportkle- ding en al naar resp. Ysselsteyn en Hulsberg getogen, om nieuwsgierig te vernemen wat sportieve recreatie eigenlijk voor iets is. Een dergelijk weekend, zoals reeds in andere publikaties duidelijk ver meld, heeft als doelstelling om ge- interesseerden uit de voetbalwereld nader te informeren over dit vrijwel nieuwe en onbekende onderwerp, dat langzaam maar zeker terrein begint te veroveren in sommige Limburgse voetbalclubs. Tijdens het weekend wordt de mo gelijkheid geboden om een aantal re creatieve spelen zelf te beleven en tevens wordt een gedeelte van het weekend enige theoretische infor matie geboden. Tijdens dit weekend werd een greep gedaan uit de vele mogelijk heden die sporiteve recreatie te bie den heeft, zoals oök door dhr. Zand bergen voorzitter van de commis sie sportieve recreatie in diens openingswoord tijdens het weekend in Ysselsteyn gememoreerd werd. De spelen die dit jaar gepresen teerd werden: een kennismakings- spel als begin van het weekend om de deelnemers enigermate met el kaar bekend te laten worden; bos- stratego (een avondspel); zaterdag morgen weid de inventiviteit van de deelnemers op de proef gesteld mid dels het zelf verzinnen van een aan tal voetbalspelletjes en als vierde en laatste spel werd wederom een bui tenspel gepresenteerd, n.l. een score loop (Zweeds loopspel). In totaal waren ongeveer 100 deel nemers opgekomen, waaronder liefst 10 dames! Al met al twee bijzonder geslaagde Over enkele weken is het weer zo ver dat de M.C.V. „Janslust" uit Ven ray onder auspiciën van de K.N.M.V. en de F.I.M. haar jaarlijkse inter nationale motocross zal presenteren. Of het op 3 februari weer zal klap pen zoals verleden jaar op' 4 februa ri zal niet aan de organisatie liggen, alleen het weer kan er voor zorgen of het een en ander zal slagen voor rijders, publiek en organisatie. Ver leden jaar, midden in de nog vers in ons geheugen liggende hardnekkige winter wist de M.C.V. met man en macht de vorst de baas te worden en kon men 's morgens op een gave baan beginnen. Ook nu weer zal, als 't nodig mocht zijn, er weer alles aan gedaan wor den opdat het geheel toch zeker zal kunnen doorgaan. Het programma wat geboden wordt mag er zijn. Naast de traditionele 500 cc internationale klasse heeft de MCV ditmaal als bijprogramma gekozen voor de zijspannen inters en senio ren en de 250 cc junioren. Wat de klasse 500 cc internationaal betreft zullen er deelnemers zijn uit zes verschillende landen. Ook nu weer zal deze klasse gaan strijden om de zo begeerde „Rank Xerox Venray" trophee. Uit ons eigen land zullen alle H rijders acte de presen ce geven onder aanvoering van o.a. Gerrit Wolsink, Gerard Rond, Kees v. d. Ven, Peter Herlings, Toon Kars- makers, enz. enz. Alleen al deze na bij A. Beukema en op zondag 24 fe bruari start het fietsprogramma. Na dere mededelingen hierover volgen nog. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij: K. Jansen, Gen. Hasbroucklaan 12, tel. 04788-780 of J. van Osch, Baansestraat 28, tel. 04788-612. weekend, en uit de reakties van me nige deelnemer kan opgemaakt wor den dat men binnen de eigen vereni ging wel mogelijkheden ziet en men ook zelf wilde proberen om de re creatie binnen diezelfde vereniging gestalte te geven. Het aantal mogelijkheden hiervoor is erg groot, een tip voor veel clubs is wellicht het feit dat op het Bonds- buro te Nieuwstadt een full-time medewerker zetelt, in de persoon van dhr. Hans Roumen, die ten alle tijde vragen aangaande 't fenomeen spor tieve recreatie wil beantwoorden! (Tel. 04499 - 3131). Hopenlijk is het succesvolle week- Hond gedood De 50-jarige H. v. d. R. uit Grub- benvorst reed met zijn auto over de Oirloseweg. In een bocht naar rechts stak plotseling een hond de weg over. De bestuurder kon die hond niet meer ontwijken en reed het dier dood. De eigenaar van de hond kon nog niet worden achterhaald. De be stuurder zit nu met de autoschade, tenzij het de politie zal gelukken de eigenaar van de hond op te sporen. Inbraak De goed beveiligde woning van de familie B. aan de Deumeseweg kreeg tijdens hun afwezigheid toch onge wenst bezoek. De achterdeur was met geweld geopend. Het gehele huis was doorzocht. Voor zover kon wor den nagegaan bedroeg de buit 900,-; 250 Canadese dollars en een gouden herenlhorloge. Een dekenkist was met bruut'geweld geopend. Een schemer lamp werd vernield aangetroffen. Ergerlijke dierenmishandeling De 22-jarige P. Th. deed aangifte van ergerlijke dierenmishandeling aan zijn paard gepleegd. Hij ontdekte dat de bovendeur van de paardestal aan de Rouwkuilen- weg openstond. In de stal lagen drie zware straatklinkers. Het paard in de stal vertoonde een schaafwond aan linker oog en een diepe wond tussen de oren. Door de veearts is 't paard behandeld. De veearts was ervan overtuigd dat de verwondin gen met de klinkers waren aangé- bracht. Die moeten op afstand met grote kracht naar het paard zijn ge gooid. De deur van de paardestal was met een schuifslot goed afgesloten ge weest. men zijn een garantie voor mooie wedstrijden. Uit het buitenland zijn nog niet alle kontrakten binnen. In elk geval wel al van de twee Duitse toppers Herbert Sehmitz en Ludwig Rembold, de Zweedse kampioen Ha- kan Andersson, de Zwitserse kam pioen Heinz Fuchs, de Fransman Patric Dobrecq en de Engelsen Hoo per, Beamisch, Mayes en Wright. De meervoudig wereldkampioen en vas te deelnemer in Venray de Fin Heik- ki Mikkola is helaas gestopt met crossen en gaat een functie als ma nager vervullen, waardoor jammer genoeg een van de weinige buiten landse grootheden niet meer van de partij is. Met de huidige wereldkam pioen en winnaar van de „Rank Xe rox Venray" trophee 1979 de Engels man Noyce zijn de onderhandelingen zover rond dat als Graham toestem ming krijgt van zijn baas, de Japan se Honda fabrieken, hij in Venray in elk geval weer zal laten zien wat hij waard is. Dit is voor de M.C.V. een spannende afwachting. De zijspanklasse belooft ook iets geweldigs te gaan worden, gezien het rennersveld wat is gecontrac teerd. Naast de senioren zullen alle H rijders van de partij zijn. Enkele niet mis te verstane namen zijn o.a. Ton van Heugten, Wil v. d. Laan, Cor de Biggelaar, Tony en Tonnie Bens, Jan Bakens, Rein van Gastel, Henk Knuiman, Augustus Muller, enz. U riet dat de M.C.V. „Janslust" er maar alles aan doet om het program ma zo aantrekkelijk mogelijk te ma ken. Er zal ook gezorgd worden voor een grote verwarmde tent. In de week voor de derde februari zullen wij nog uitvoerig op het ko mende motocross gebeuren te Ven ray terugkomen. end voor al degenen die hun hart reeds an recreatieve sportbeoefening verpand hadden en hébben een nieu we stimulans om verder te gaan met de ontwikkeling van sportieve recre atie in en om de Limburgse voetbal clubs! Wie niet waagt die niet wint is een veel gebruikt spreekwoord, dat voor al op dit nog zo onontgonnen terrein van toepassing is! WIE DURFT....? H. Roumen, functionaris Sportieve Recreatie van de KNVB, afdeling Limburg Oversteek Deurneseweg levengevaarlijk en verboden De bergingsvijver achter de Deur neseweg blijkt een geliefde söhaats- veld te zijn en nu de vorst zijn in trede heeft gedaan weten velen de weg naar die vijver te vinden, echter niet via de juiste weg! Het is verlei delijk als men vanaf het Brukske zo maar even die Deumeseweg behoeft over te steken om ter plekke te zijn, en niet de omweg via het viadukt Venloseweg of Leunseweg behoeft te maken. Maar het oversteken van de autoweg is en blijft verboden. De po litie zal bij konstatering verbalise rend optreden. Botsingen De 70-jarige bestuurder van een personenauto J. K. uit Venray ver leende komende vanaf de Kennedy- straat geen voorrang aan een over de Langeweg rijdende personenauto be stuurd door de 64-jarige J. J. uit Venray. Deze 64-jarige stond na de aanrijding met zijn auto stil op <|e Langeweg, terwijl de politiemannen ijverig bezig waren gegevens te no teren. Toen naderde over de Lange weg een personenauto, bestuurd door de 21-jarige jongedame M. B. uit Venray. Die bestuurster moest af remmen om tegenliggers vrije door gang te verlenen, maar dat dat af remmen gebeurde te laat. Zij botste tegen de stilstaande auto op. Vechtpartij Na afloop van een disco-avond vond op het terrein van Rank Xerox een vechtpartij plaats tussen een tiental jongeren in de leeftijd van 15 tot 16 jaar. Twee jongens liepen ver wondingen op, maar konden na be handeld te zijn huiswaarts kere^ Een zestal jongeren werd aangehou den en naar het politiebureau over gebracht. Na verhoor en aanzegging dat procesverbaal zal worden opge maakt werden zij huiswaarts gezon den. Ook een aantal fietsen werd be schadigd aangetroffen. Drank in bestuurder Een 20-jarige autobestuurder uit Venray werd door de pohtie aan gehouden. Men konstateerde drank gebruik en na het bekende pijpje blazen moest de bestuurder de bloed proef ondergaan. Met de aanzegging van een rijverbod en dat procesver baal terzake het rijden onder invloed zal worden opgemaakt, werd de be stuurder huiswaarts gezonden. Auto beschadigd De 31-jarige J. v. d. S. uit Eind hoven ontdekte bij terugkeer op de parkeerplaats aan de Julianasingel dat zijn geparkeerde auto door een ander voertuig beschadigd was. Hij kon geen visitekaartje van de ver oorzaker ontdekken. Diefstal Door de 27-jarige mej. H. K. uit Venray werd aangifte gedaan van diefstal van haar schoudertas, inhou dende geld, cheques, europasje, siga retten. De diefstal werd gepleegd in een bar te Venray. Siereenden door bunzing doodgebeten Zondagmorgen kwam V. aan de St. Servatiusweg tot de ontdekking dat 13 siereenden verdwenen waren. Gedacht werd dat deze gestolen wa ren, maar na een ingesteld onderzoek blijkt een bunzing te hebben huis gehouden en die 13 eenden te hebben doodgebeten. Voor de betrokkenen een flinke schadepost. Op 3 februari a.s. Bankstellen - Slaapkamers - Eethoeken Fauteuils - Kasten - Bedden - Tapijten - Gordijnen De opruiming begint 17 januari

Peel en Maas | 1980 | | pagina 7