Als U op een koopje uit bent.. Veel koopjes bij ILLS HIDALCAN V.C. RO1 DY VC Phoenix '75 SPIO-NIEUWS VENRAY een KURSUS voor VRIJWILLIGERS 30 jaar geleden SNORKEL-CURSUS YOGA VOOR JONGEREN F.C. PEELHAAS weer succesvol Verhoging AOW en AWW PEEL EN MAAS Accommodatie voor bejaarden Subsidiëring geestelijk bedienaar Islamitisch Centrum Baatbelasting Oirlo iets voor u? OPEN DAG H.T.S TE VENLO Subsidiëring emancipatie- aktiviteiten 1979 ATLETIEK VERENIGING/ VENRAY- REGIO Donckcross te Someren Op een zwaar parcours kwamen onze atleten tot goede resultaten. René Kuypers werd 4e bij de junio- ren-D in een tijd van 3.39 over 1000 m. Bij de junioren-C was Johan Kuypers de grote winnaar. Hij deed dit in 5.52 over 1500 m. Bij de veteranen maakte Michel Billekens een goed debuut. In een erg sterk veld werd hij 6e in 34.15 over 9000 m. Jo Verlinden kwam als 7e veteraan over de streep in 35.11. Bij de senioren werd Frank Rijs- houwer 67e in 39.00, terwijl Jan Hen dricks als 81e binnenkwam in 41.34. AVT/Tiglieja-cross Ook hier kon men een modderach- tig en heuvelig parcours aantreffen. Paul Coppus behaalde hier een over tuigende overwinning. Jan Hendricks eindigde als 25e van de ruim 60 lo pers. Wedstrydagenda: 27 januari: Klubcross te Uden. Zaaltraining: in de zaal van Ser- vaas op woensdag: 6 tot 7uur: Pu pillen en Junioren-D; 7 tot 8 uur: Dames en Meisjes; 8 tot 9.30 uur: He ren en overige Jun. Bostraining: iedere zaterdag om 10.30 uur vanaf De Oude Barrier. Trimmen: 13 jan. vanaf Lorbaan Meterik; 20 jan. vanaf Cooperbaan, Merselo Ballonzuil. Dit steeds om 9 uur. KepustarsJumpers 1 We moesten een uitwedstrijd spe len tegen Kepustars, en we wisten al voorop dat het een moeilijke wed strijd zou worden. We kregen eerst enkele problemen vooraf, zoals ver voer, maar uiteindelijk vertrokken we om 10.20 uur vanuit de Wetteling maar zonder Ilonka. In de Heerlense sporthal aangeko men kregen we eerst met de eigenaar aan de stok die nogal slecht gesla pen had. De eerste helft ging snel voorbij. Voor de laatste 6 minuten werd ge wisseld en Annie kwam in aktie. Zij had binnen die gnkele minuten die zij in het veld he'cft'gcstaan 4 p's aan haar broek. Het verliep allemaal erg rustig en de eerste helft werd afge floten met een 32-12 achterstand. De tweede helft verliep wel wat beter, de verdediging aan onze kant was goed dicht. Zij kregen hierdoor minder kans om te schieten van dichtbij en daarom werd dat maar gedaan van afstand. Dat ging bij hen wel, maar bij ons niet. en dat kwam vanwege het feit dat er bij hen en kele meisjes aanwezig waren die goed konden raakschieten van af stand. Het resultaat was dat Kepu stars in de tweede helft wel niet zo veel punten scoorden namelijk 20 en wij 16. Het was een leuke, maar felle wedstrijd met als eindresultaat 52-28 in het voordeel van Kepustars. Jumppers Dames 1Skill Ekill kwam, na enige tijd bij de Wetteling te hebben gestaan ,wat la ter op Servaas aan. Toch kon de wedstrijd vrij snel zijn aanvang ne men. In het begin liep het spel lekker en hadden de Jumpers een voor- siprong opgebouwd. Einde eerste helft was de stand 29-25 voor ons.' In de tweede helft begonnen de moeilijkheden. De samenwerking binnen ons team was een grote puinhoop. Ilonka Staal en Ellie Wes ter moesten al snel met 5 p s het veld verlaten en de 1-3-1 verdedi ging bleek niet het gewenste resul taat te geven. Skill profiteerde van dit alles door snel in te lopen en een flinke voorsprong te nemen. Ondanks de min of meer bemoedigende op merkingen van coach Luc, moesten we toch het onderspit delven met 49-64. Volgende keer beter! Programma 12/13 jan. 1980: Zaterdag: 13.30 Lieshout—Heren kadetten scheidsrechter R. Cruys 18.30 Almonte—Dahes 2 scheidsrechter R. Verstraelen Zondag: 11.00 Best 1—Jongens Aspiranten scheidsrechter P. Bertrands Volgens week 19 jan., de grote match tussen Patrick en Jumpers in Echt, het gaat om het kampioen schap! Het spektakel begint om 18.30 in Echt. Op 20 jan. in Urmond toernooi voor Aspiranten meisjes. Standen: Welpen: 1 Ruch 7-14 2 Attacus 7-12 3 Ruch 2 7- 4 4 Jumpers 7- 4 5 Erp 8- 0 Dames 2: 1 Attacus 10-18 2 Erp 10-14 3 SRC 11-12 4 PSV 7-11 5 Heese 9-10 6 Almonte 6- 9 7 Jumpers 6- 4 8 Best 9- 2 9 Achilles 10- 2 Kadetten: 1 Achors 9-16 2 Sjoko 9-16 3 Quo Vadis 9-14 4 Lieshout 11-14 5 Jumpers 10-12 6 OBC 11-12 7 Ruch 10- 8 8 Gennep 10- 2 9 Con Brio 10- 2 10 Ruch 9- 0 Jongens aspiranten: 1 JRC 11-22 2 Jumpers 8-14 3 Sjoco 11-14 4 Fortuna 9-10 5 Erp 10-10 6 Best 9- 4 7 BSV 9- 4 8 Lieshout 11- 0 VC Rooy 2Tupos (heren) Vandaag moest het dan gebeuren. De eerste helft afgesloten met 0 pun ten. En ja wel hoor. Het werd een 3-2 overwinning voor het tweede he renteam. Vooral de 2e en 3e set wer den uitstekend door VC Rooy 2 ge speeld. Bovendien wist het kleine blok Theo Bot van Tupos aan ban den te leggen en konden onze lange aanvallers punten scoren. Ook de aanwezigheid van 'n coach (Bep Nabuurs) heeft goede invloed gehad. Volgende week tegen S '62 moet VC Rooy 2 in staat zijn weer 2 punten te pakken. Afgelopen zaterdag moesten we te gen Grashoek voor de beker. Na een majig begin in de eerste set ging het na de time out iets beter. Door on nodige fouten aan onze zijde wist Grashoek 13 punten te verzamelen. Wij wisten er echter twee meer te vergaren: 14-16. In de 2e set waren beide ploegen even sterk. Althans zo leek het tot aan de stand 14-14. Enkele spetters beslisten de strijd in ons voordeel. 14-16. Onze grote fout in deze set was dat we ons veel te veel lieten meeslepen door de tegenstander. We kwamen niet in ons eigen spelritme en spelvorm. We namen ons voor dit in de derde set te veranderen, maar zoals zoveel goede voornemens kwam ook hier mets van terecht. Het gevolg was dat de derde set een kopie werd van de 2e set Zelfs de stand werd nageaapt: 14-'6 30 dus voor ons, hetgeen betekent dat we een ronde verder zijn in de strijd om de beker. A.s. zaterdag spelen we weer een competitiewedstrijd en wel tegen Ly ceum 5. Programma zaterdag 12 jan.: Heren 1 Phoenix 1Lyceum 5 17.00 Heren 2 vrij Dames 1 VC Rooy 4—Phoenix 13.00 Dames 2 vrij. Evenals vorig jaar organiseert de onderwatersportvereniging NAJADE een snorkelcursus te Venray. De bedoeling van de cursus is om de deelnemers door gebruik te ma ken van bril, snorkel en zwemvliezen de benodigde techniek aan te leren om veilig en met meer plezier de we reld onder water beter te leren ken nen. In de theoretische begeleiding zal gewezen worden op de toch wel aan wezige gevaren, het redden van drenkelingen en de voor- en nadelen en gevaren van verkeerde uitrusting De kosten bedragen 60,inclu sief de entree van het zwembad. De cursus bestaat uit zes lessen met vooraf mondelinge instructie en aan sluitend een uur zwemmen in het zwembad. De Nederlandse Onderwater Bond wil dit jaar voor het eerst diploma's uitgeven ook aan niet-leden, tijdens de cursus ontvangt U hierover nade re bijzonderheden. Voor deelnemers aan deze cursus geldt een minimum leeftijd van 14 jaar. De cursus start op zondag 20 ja nuari. Inlichtingen: W. Linders, Hoefslag 3, Oostrum, tel. 04780-84144 of J. des Bouvrie, Serenadestraat 16, Venray, tel. 04780- 85414. Speedowedstrijd 13 januari te Ber gen, aanvang 14.00 uur .vertrek 13.00 uur; inzwemmen 13.30 uur. 3. 100 m. vlinder m. 1970: Iris Houba 4. 100 m. rug jongens 1070: Stan van Haren 5. 100 mè vrü meisjes 1969: Irene Hei-mans Kitty de Hoog 6. 100 m. school jongens 1969: Stan Reynders Ronald de Hoog 7. 100 m. vlinder meisjes 1968: Mary-Anne Martens 8. 100 m, rug jongens 1968: Sander Poos 10. 100 m. school jongens 1967: Henk Hessels Marcel Hanen Jan Jacob de Hoog 11. 100 m. school dames: Angelique Smetsers Yvonne Lucassen 12. 200 m. wisselslag pers. heren: Peter Janssen Jos Hebben Vanaf maandag 21 januari start in OJC Free Wheelin een kursus yoga voor jongeren. Op twee tijdstippen, n.l. van 20.00- 21 00 en van 21.00-22.00 uur wordt in groepjes van maximaal 8 mensen ge werkt. Er is een kennismakings/introduk- tieperiode van 5 weken. Aanmelden kun je je schriftelijk of mondeling, liefst voor 17 januari in OJC Free Wheelin, Hoenderstrat 10, Venray, tel. 83293. Evenals vorig jaar hadden de man nen van Café „De Peelhaas" aan de Eindstraat een goed voetbaljaar. Er werden door Nellie weer als vanouds vele wedstrijden geprogrammeerd. En onder de goed leidende hand van coach Antoon werden er 30 wedstrij den gespeeld, waarvan er maar 3 ver loren werden. Er werd 144 x ge scoord en er werden maar 33 tegen- goals gemaakt. Er werd aan 10 toernooien mee gedaan, waarvan drie eerste plaat sen en verder nog enkele tweede en derde plaatsen. Topscorer werd (inmiddels naar 'n andere club vertrokken) H. Mulder met 27 doelpunten. Tweede werd H. Volleberg met 24 doelpunten; 3e en 4e de broers Theo en André Strïj— bosch met ieder zo'n 20 doelpunten, terwijl verdediger P. Huisman ook nog 3x gescoord heeft, wat ook ge noemd mag worden. Met ingang van 1 januari 1980 gaan de uitkeringen krachtens de Algeme ne Ouderdomswet en de Algemene Weduwen- en Wezenwet als voigt omhoog: AOW bruto per maand Gehuwden van 1383.50 tot 1414.23 Ongehuwden van 944.50 tot 983,82 AWW bruto per maand Weduwen met kinderen van 1383,50 tot 1414,23 Weduwe zonder kinderen van 944,50 tot 983,82 Wezen tot 10 jaar van 306,— tot 314.82 Wezen 10 t.m. 15 jaar van 449,50 tot 472.23 Wezen 16 t.m. 26 jaar van 586.— tot 629 64 Tevens zullen de inhoudingen (loonbelasting, ziekenfondspremie, AWBZ-bijdrage) wijzigen. De betaling van de verhoogde be dragen zal eerst kunnen plaatsvinden in februari. In een aantal gevallen zal in ja nuari tengevolge van een wijziging in de loonbelasting het netto-bedrag afwijken van hetgeen in december 1979 werd betaald. De berekening wordt vermeld op het betalingsstuk. Van de zijde der uitvoeringsorga nen wordt bij deze gelegenheid te vens, ter voorkoming van teleurstel ling, de aandacht van belanghebben den gevestigd op de wettelijke mede delingsplicht Deze houdt in, dat men van elke wijziging in de omstandig heden, die tot verlaging of intrek king van het pensioen of van de uit kering kan leiden, binnen 14 dagen schriftelijk kennis dient te geven aan het orgaan, dat de uitkering heeft toegekend (Sociale Verzekerings bank of Raad van Arbeid). Dit kan onder meer gelden wan neer de echtgenote van een AOW- gerechtigde overlijdt wanneer de ge pensioneerde gescheiden van zijn echtgenote gaat leven; wanneer een weduwe met AWW-pensioen her trouwt of niet langer een ongehuwd kind beneden 18 jaar heeft. Te veel betaald pensioen kan wor den teruggevorderd: als pensioengerechtigde zijn me dedelingsplicht niet is nagekomen als hij onjuiste inlichtingen heeft verstrekt; als hem duidelijk moet zijn, dat hij te veel ontving. uw Venrays weekblad De Stichting Open Bejaardcnwerk heeft het college van burgemeester en wethouders gevraagd medewer king te verlenen bij het uitzien naar een betere ruimte voor de bejaarde biljarters. De biljartaccommodatie bevindt zich momenteel in de ver warmingskelder van „De Clockert", hetgeen voor de biljarters niet bij zonder plezierig is. Volgens burgemeester en wethou ders is de Clockert-accommodatie waarin onder meer deze biljartruim te is gehuisvest, onderwerp van on derzoek en discussie. Daarnaast is men bezig in de ge hele gemeente een onderzoek in te stellen naar alle bestaande welzijns- accommodaties en naar die, welke gedeeltelijk als zodanig in gebruik zijn. In dit onderzoek wordt onder meer bezien of de ruimten in vol doende mate geschikt zijn voor het doel. waarvoor zijn gebruikt worden c.q. ter beschikking zijn gesteld. Ook de verwarmingskelder van De Clockert zal bij dit onderzoek woor den betrokken. Daarbij zullen van zelfsprekend ook de wensen van de Stichting Open Bejaardenwerk een rol spelen. Het college van burgemeester en wethouders heeft gunstig beschikt op een verzoek van de Stichting Isla mitisch Centrum Venray tot subsi diëring van haar geestelijke bedie naar. Deze geestelijke bedienaar, de heer Elmaci, komt op grond daarvan in aanmerking voor een subsidie tot de helft van het bedrag, dat opgenomen is in de „Regeling subsidiëring gees telijke bedienaren'', zulks met ingang van 1979. De eigenaren van woningen aan de Hogeweg te Oirlo die gebaa' zijn bij de reconstructie van een gedeelte van deze weg. zullen met ingang van 1 januari 1980 worden aangeslagen in de baatbelasting. Het tarief be draagt 6,67 per volle strekkende meter wanneer een perceel ligt aan het gereconstrueerde weggedeelte. De belasting zal gedurende een tijdvak van dertig jaar moeten worden be taald, doch is afkoopbaar in één ter mijn, mits men de wens daartoe vóór 1 februari 1980 kenbaar maakt. Werken met vrijwilligers in het jeugd-, club- en buurthuiswerk of in Uw vereniging is vooral leuk als je goeie aktiviteitcn weet te brengen. De Kaderkursus voor vrijwilligers biedt een mogelijkheid aan om op verschillende terreinen iets bij te le ren wat U in een programma kunt gebruiken. Als U iet swilt doen in Uw club of vereniging met handenarbeid, met spel en toneel, met dia's of muziek, met volksdans of kinderdans, dan biedt de Kadercursus U daarvoor een kursus aan. Hoe ziet die kursus eruit: 14 wekelijkse bijeenkomsten één werkzaterdag. Start in februari a.s., afgelopen eind mei. (geen „lessen" met carnaval en paasvakantie). Wat je er leert en waaruit je kunt kiezen. De volgende soorten kursussen wor den bij voldoende deelname gegeven: Beelden vormen: Hoe maak je in een groep gebruik van papier, karton, klei, verf, hout, metaal, druktechnieken en koste loos materiaal. Expressie door woord en gebaar: werken met spel (poppenspel, schimmenspel), masker, decors, in een groep, gezelschapsspelen, ken- nismakingsspelen e.d. Volksdansen en kinderdansen: het aanleren van kinderdansen en volksdansen en hoe dit over te dragen op je eigen kinderclub. Foto-film-band: Het werken met geluid (band recorder), foto's, dia's, film in groepen kun je vaker en met ta melijk eenvoudige middelen toe passen. Een hoorspel maken, een diavertoning met geluid product- ren, een verslag maken van een aktivïteitendag, een speurtocht met beelden, allemaal middelen die in de kursus foto-film-band behandeld kunnen worden. Themakursus: Voor bepaalde groepen die bijv. in de zomer gedurende langere tijd met een bepaald thema werken is een themakursus mogelijk. Dat thema wordt ingewerkt met ver schillende middelen zoals beel dend spel, dans e.d. Deze kursus is o.a. geschikt voor vrijwilligers in het kindervakantiewerk. Vervolg kursus: Voor hen die al eerder dit of het vorige seizoen een kursus volgden is een tweede kursusblok moge lijk. Voor wie bedoeld: De kursussen zijn speciaal voor vrijwilligers die met groepen werken o.a. jeugdwerk, kindervakantiewerk, aktiviteit buiten schooltijd, peuter- speelzaalwerk e.d. Zowel zij die al langer in dit werk zitten als nieuwkomers kunnen de kursussen volgen. Clubs kunnen ook met meer vrij willigers tegelijk inschrijven. Ze moeten wel uit Noord- of Midden- Limburg komen/werken. Kursus-opzet-plaats-kosten: Voor de kursussen geldt dat er mi nimaal 15 personen mee moeten doen. Dat de deelnemers bereid moeten zijn om 14 kursusbijeenkomsten (meestal 's avonds) te volgen en ook de werkzaterdag. De kursus kan plaatsvinden in een van de gemeen ten van Noord-Limburg. Als er veel kursisten uit een plaats komen wordt daar de kursus gehouden. Kosten: de kursuskosten bedragen 30,per persoon voor de gehele kursus. De Provincie en 't Rijk sub sidiëren verdere kosten. Inschrijven vóór 19 januari a.s. bij: Stichting Regionaal Jeugdcentrum Noordelijk-Limburg, De Clockert, Bergweg 4, 5801 EG Venray, tele foon 04780 - 83676. Op zaterdag 12 januari a.s. wordt in de Hogere Technische School te Venlo. Laaghuissingel 4. Open Dag gehouden van 9.30 lot 13.00 uur. De Hogere Technische School in Venlo heeft twee afdelingen, name lijk voor elektrotechniek en werk tuigbouwkunde. De Open Dag is vooral bedoeld voor leerlingen van scholen voor havo. atheneum, gymnasium en van mts-en en voor hun ouders. Het is de bedoeling te laten zien wat een studie aan deze Hogere Technische School inhoudt en enig inzicht te geven in de verschillende studierichtingen. Daarnaast zijn ook de ouders van de studenxten uitge nodigd om een beeld te krijgen van het instituut, waar hun zoon of doch ter studeert. Docenten geven tijden? deze dag demonstraties op de labo ratoria. waarbij de nodige inlichtin gen kunnen worden verstrekt. Bo vendien kan uitgebreide Informatie ever de studie worden gevraagd bij de afdelingsvoorzitters en de dekaan. Tevens wordt een film vertoond „Karrière in techniek", waarin een beeld wordt gegeven van de beroeps mogelijkheden van HTS-ingenieurs. Voor geïnteresseerden is er voorts gelegenheid nadere informatie over studie en inschrijving aan de in augustus te starten HEAO-afdeling Vervoerskunde (Vervoersakademie) in te winnen. Op deze dag zijn ook nadere inlich tingen te krijgen betreffende uitstel van militaire dienst, studietoelagen, enz. Uiteraard is deze „Open Dag" ook voor andere belangstellenden vrij toegankelijk. Verenigingsnieuws dinsdags voor 12 uur inleveren bij dit blad Ten behoeve van de subsidiëring van een aantal emancipatie-aktivi- teiten heeft het college van burge meester en wethouders, mede op ad vies van de werkgroep educatief plan een verdelingsvoorstel gemaakt. Naar de mening van burgemeester en wethouders wordt met deze ver deling het meest recht gedaan aan de verhouding tussen de aanvragen van de L.V.B. en het Vrouwenkafé. Het verdelingsvoorstel luidt, de L.V.B. een subsidie toe te kennen in het projekt „Vrouw in dc- wereld'" van minimaal 3.025,en 500, later indien dit bedrag niet wordt uitgekeerd door de provinciale orga nisatie; aan het Vrouwenkafé een subsidie toe te kennen van minimaal 4.200,nu en minimaal 500, later als blijkt, dat de „Vrouwen Le ren Actief Meedocn"-cursus door gaat. Uiteraard zijn deze subsidietoezeg gingen aan bepaalde voorwaarden gebonden. Slippartijen tengevolge van gladheid Bij het begin van dit jaar was het slechte weer oorzaak, dat er verschil lende slipgevalien plaatsvinden. Ge lukkig bleven allen beperkt tot ma teriële schade. Op de afrit Deumoseweg—Zui- velwcg geraakte de personenauto be stuurd door de 22-jarige Th. van L. uit Venray in een slip en voordat de bestuurder de auto onder controle had was deze al tegen een schrikhek gebotst. Op de kruising Oostsingcl-Oude Oostrumseweg geraakte de perso nenauto bestuurd door de 81-jarige J. D. uit Venray in een slip. De be stuurder kon niet voorkomen dat zijn auto een verkeerszuil ramde. Op de Jan Poelsweg ramde een onbekend gebleven voertuig een lan taarnpaal. Deze werd totaal vernield. Op de Beekweg nabij de Ende poel ramde een personenauto tegen de bij een uitrit gelegen betonnen ..varkens". Op de Plataanstraat ramde een personenauto een lantaarnpaal. Op 3 januari konden de politie mannen maar liefst 5 aanrijdingen tengevolge van de gladheid van het wegdek registreren. Op de Lcunseweg geraakte de personenauto bestuurd door de 19- jarige H. v. d. B. uit Horst in een slip. de auto draaide enkele malen rond en botste vervolgens tegen een licht mast op. Op de Stationsweg geraakte de personenauto bestuurd door P. D. uit Geysteren in een slip en ook deze auto botste tegen een lantaarnpaal op. Nabij het Boschveldcollege ge raakte een nog onbekend gebleven personenauto in een slip en botste eveneens tegen een lantaarnpaal. Op de Oude Oostrumseweg bots te ook tengevolge van de gladheid een personenauto tegen een gepar keerde auto op. Op de Mgr. Hanssenstraat te Oostrum vond een soortgelijke bot sing plaats. Op de kruising bij de Paterskerk gpraaktp een nersonenauto in een slip en botste tegen een verkeerszuil op. De verkeerszuil werd tegen een andere auto gesmakt. Bij een inhaalmanoeuvre van L. Th. uit Maasbree op de Venloseweg nabij het viaduct, geraakte ziin auto in een slio en kwam op het linkcr- wegeedeelte terecht en aldaar in bot sing met een trekker met oplegger, bestuurd door de 43-iarige M B. uit Eindhoven. Het bleef gelukkig bij zware materiële schade. Drankgebriuk Twee autobestuurder werden door de Venrayse politie bdkeurd, omdat zij onder invloed van alcohol hun auto bestuurden. Na het bekende pijpje blazen moest het tweetal de bloedproef ondergaan. Met de aan zegging van een rijverbod en dat procesverbaal zal worden opgemaakt werden zij huiswaarts gezonden. UIT PEEL EN MAAS VAN 14 JANUARI 1950 - No. 2 De Franciskaanse Kerstviering van de Derde Orde was weer een groot succes en de zaal van het Gym nasium was goed bezet. Nadat secre taris H. Jacobs de avond geopend had bood hij aan de scheidende di recteur Pater Ruffus Meyer o.f.m. een typemachine aan, waarvoor Pa ter Ruffus hartelijk dankte. De ten toonstelling „Een stuks actie" was een groot succes en werd tijdens de pauze druk bezocht. Ook het toneel stuk „De Kerststal van Mijnheer Pastoor" viel zeer in de smaak. Het slotwoord was tevens het welkomst woord van Pater Adjutor, de nieuwe directeur van Venray's Derde Orde. Burgemeester en wethouders her inneren er aan dat volgens het be paalde in het artikel 126 der „Alge mene Politieverordening Venray" verboden is op maandag 16 januari a.s. (Allemansmarkt) na een uur n.m. in localiteiten waarvoor vergunning is verleend tot verkoop van sterke drank in het klein, sterke drank te koop aan te bieden, te verkopen, te verruilen, af te leveren, terbeschik king te stellen, ten geschenke te ge ven, te verbruiken of toe te staan dat aldaar sterke drank verbruikt wordt. Bij overtreding zal onmiddel lijk procesverbaal worden opge maakt. Aalmoezenier C. Janssen, destijds kapelaan te Wijk-Maastricht, wordt 15 februari a.s. in Nederland terug verwacht uit Indonesië. Hij zal voor lopig zijn intrek nemen bij zijn fa milie te Venray. Aan het Aannemersbedrijf Gebr. Janssen alhier is de bouw van het nieuwe Postkantoor opgedragen. Binnen enkele dagen hoopt men met de eerste werkzaamheden te kunnen beginnen. In Peelplan Zuid is deze week een wildzwijn ontdekt, wat tot gevolg had. dat hij een dag daarna een troep jagers en drijvers achter zich aan had, die hem tot heden nog niet heb ben kunnen verschalken. Veertien jongemannen kwamen vo rige week uit Indonesië terug, veer tien kerels waar Venray trots op is. En dat wilde men tonen. Versierde gevels en erepoorten werden opge richt, cadeaux aangedragen en sere nades gebracht. Z.H. Exc. Mgr. Dr. J. H. G. Lem- mens, Bisschop van Roermond, heeft benoemd tot kapelaan te Gronsveld onze dorpsgenoot de Weleerw. Heer P. E. A. Th. Hendriks, thans ass. le raar te Roermond. Met ingang van 1 februari a.s. zul len de Spoorwegen de tarieven van reizigers en goederen met vijf per cent verhogen. Van af die datum zul len de prijzen van Venray naar on derstaande stations bedragen: Venlo: enkele reis 085, retour 1.45; Nij megen: enkele reis 1.40, -retour 2.35; Roermond: enkele reis 1.65, retour 2.75. Door architect P. J. Goumans te Nijmegen werd in opdracht van het R.K. Kerkbestuur te Wanssum aan besteed de bouw van een nieuwe kerk op het terrein, waar vroeger de boerderij van G. Rutten stond. Er waren 12 inschrijvers. Hoogste in schrijver was: Spreeuwenberg, Ven lo voor 251.000.—; laagste: Gerards Blerick voor 225.520,—. Tijdens de eerste raadsvergadering in 1950 werd o.a. behandeld: de Ge meentebegroting; de nieuwe Am bachtschool: het sportpark; zwem bad enz. enz. Het raadslid H. Oden- hoven oegon tijdens deze zitting een speech af te steken over de tankslag tussen Overloon en Venray en over de bevrijding van Venray. Dit in verband net de treurige toestard van de Laagheidseweg, die feitelijk de bevrijdingsweg is geweest, daar hierover (en niet over de Overloon- seweg) de tanks Venray zijn binnen getrokken. Als bewijs haalde spreker de herinnering op aan een „britje bij het begin van de weg. waarop stond „Tankweg". Maar jammer ge noeg wist de voorzitter niet wat een „britje" was. en nadat dit hem dui delijk was gemaakt, kwam spreker tot de kern van de kwestie: De tanks hadden de Laagheidseweg „gemold" en de bewoners hadden met veel kos ten, inspanning en moeite hem enigs zins begaanbaar gemaakt, maar dat waren maar lapmiddeltjes. Bankstellen - Slaapkamers - Eethoeken Fauteuils - Kasten - Bedden - Tapijten - Gordijnen INTERIEURVERZORGING F Wilhelminas De opruiming begint 17 januari Wilhelminaatr-6 Venray

Peel en Maas | 1980 | | pagina 7