AGENDA VERKEER IN VENRAY PROBLEMEN EN MAATREGELEN ieSdiaiiHrat#. GEMEENTEHUIS OP TELEVISIE BASISSCHOOL CONINXHOF MAG UITBREIDEN BOUWPLANNEN Gevonden voorwerpen Uitslag kerstboom verbranding 1980 CARNAVALS AGENDA BOERENBRUILOFT Aide Prinse Kompaneej in Veulen INGEZONDEN PARKEERPROBLEMEN IN VENRAY GELDELIJKE VOORZIENINGEN VOOR RAADSLEDEN WORDEN TOCH VERHOOGD i In de deze week gehouden verga- dering van de Commissie voor Ver keer kwamen weer diverse kleinere en grotere 'verkeersproblemen aan de orde. PARKEREN VOOR VRACHTWAGENS Zoals reeds eerder vermeld komt er aan de Henri Dunantstraat, ten westen van de Koninkrijkszaal een parkeerplaats voor vrachtwagens. Dit vooral om het parkeren van deze obstakels aan de ringweg Brukske en ook elders te voorkomen. Men is nu bezig met een laatste grondtransactie om dit plan te kunnen verwezenlij ken. Verwacht wordt dat het in de eerstvolgende vergadering aan de orde gesteld wordt Ter beveiliging van de daar te parkeren vrachtwa gens .kan men niet meer doen dan zorgen voor voldoende verlichting. VEILIGHEID FIETSERS Reeds eerder is gevraagd om op de kruising LangstraatZuidsingel Westsingel meer veiligheid te schep pen voor de fietsers. Gedacht wordt aan een aparte groene fase voor deze categorie weggebruikers. Maar voor dat men daartoe overgaat zal men eerst eens een statistiek opstellen van de ongelukken die daar voor komen. NAAMGEVING Middels de ruilverkaveling zijn o.m. in Merselo en Weverslo enkele nieuwe wegen aangelegd. Het wordt tijd dat deze een naam krijgen. Daar wordt voor gezorgd. En natuurlijk zullen ze in een nieuwe uitgave van de kleurenplattegrond worden inge tekend. Maar dat kan neg wel een jaar duren. GEHANDICAPTEN Een jaar geleden werd al eens de zou zijn om bij ingang van het ge vraag gesteld of het niet 'mogelijk meentehuis. behalve de aanwezige schuine oprit voor invalidenwagen tjes, ook nog een leuning bij de zij trap aan te brengen. Een karwei van een fluitje zou u zeggen. Maar dat is heus niet waar. De architect heeft nu een tekeningetje klaar en dus mogen we dit jaar die leuning wel verwach ten VERKEERSSPIEGELS In de vergadering van december was gevraagd naar de mogelijkheden tot het plaatsen va nverkeersspiegels nabij de Geysterseweg-Zuiderberg- weg en nabij de Oirloseweg-Nestlé. Beide plaatsen hebben nogal erg on overzichtelijke bochten. De gemcen- i te vindt deze spiegels echter niet no dig. Wanneer men zich aan de ver keersregels houdt is er niets aan de handBovendien vreest men. dat, wanneer men hier spiegels gaat plaatsen er plotseling overal in de gemeente behoefte aan is. Er is nogal wat verkeer dat vanaf de Leunsewcg en vanaf de Zuidsin gel gebruik maakt van de Acacia straat en de Plataanstraat. Dit om de verkeerslichten op de kruising Leun sewcgZuidsingel te ontwijken. Men is er zich van bewust dat dit af slaande sluipverkeer belemmerend Opnieuw stond deze week op de gemeenteraadsagenda het voorstel van b. en w. om de vergoeding voor de werkzaamheden van de raads leden en de tegemoetkoming van de kosten te verhogen. Het ging hier om een bedrag van 337,totaal. In de raadsvergadering van december werd dit voorstel opgeschort, van wege een amendement van de PvdA die uit oogpunt van bezuiniging geen verhoging wenste. De daarover ge houden stemming staakte, zodat dit punt j.l. dinsdag weer ter discussie stond. De heer Reintjes sprak namens de Kerkdorpenfraktie zijn verwonde ring uit over dit amendement. De PvdA, als progressieve partij, heeft altijd gepleit voor het aanpakken van de hogere inkomensgroepen; maar nu pakt men tooh ook wel de minder draagkrachtigen aan. Mevr. Poels-Peters herinnerde er aan dat men jarenlang gesleuteld heeft aan een redelijke vergoeding. De thans voorgestelde verhoging is niet meer dan trendmatig. Zij zag in het raadslidmaatschap zeker geen bron van inkomsten, gezien het vele werk dat men moet verzetten. Zij had zich laten vertellen, dat één uur vergaderen 600 gulden kost. Als men werkt voor het overige verkeer. Maar maatregelen zijn er moeilijk te treffen. Maakt men er eenrichtings verkeer van, dan is het nog maar een halve oplossing. Hopelijk onder vinden de weggebruikers dat deze sluipweg beslist niet korter is of meer tijdwinst oplevert dan via de kruising kruising met verkeerslich ten. OVERLOONSEWEG Bij de aanleg van het fietspad langs de Overloonseweg, werd des tijds gevraagd of het geen aanbeve ling verdiende van deze weg een voorrangsweg te maken, zoals dit ook op het Brabantse het geval is. Een beslissing hierover is nog niet genomen. Wel wist men te vertellen dat de provincie Brabant de kleine doortrekking van het fietspad op de grens van Venray en Overloon nu zou afmaken, zoals door Venray al ongevraagd was aangeboden. Een fietspad op het Overloonse gebied ziet men voorlopig nog niet zitten. MIDDEN PEEL WEG. Het verkeer op de Midden Peelweg wordt steeds maar druker. Er treden al regelmatig files op van wachten- De commissie voor verkeer heeft zich deze week ook weer eens bezig gehouden met enkele kleine parkeer- probleempjes in het centrum van Venray. Daar ging men stilzwijgend voorbij aan de grote parkeerproble men die zich vooral op spitsuren en -dagen voordoen, zoals b.v. op marktdagen en op de vrijdagse koopavond. Kon men op die tijden zijn auto amper of met veel moeite kwijt; nu de parkeerplaats aan de Patersstraat wegens woningbouw is komen te vervallen, zijn de proble men nog weer erger geworden. Maar zoals gezegd: geen enkel commissie lid repte daar met een woord over. Men wacht kennelijk met een gerust hart aan de komende parkeernota. die voor een en ander DE oplossing meet brengen. ORANJEBUL'RT De Oranjebuurt, en met name de Pr. Margrietstraat en de Pr. Bern- hardstraat, leverde een van de vele kleine parkeerprobleempjes op. Door het veelvuldig op straat parkeren, kan men met zijn eigen auto de uit rit niet meer uit. of men zou zijn tuintje moeten vernielen en een stuk over het trottoir rijden, Het aanleg gen van parkeerhavens in de be staande groenstroken levert slechts weinig soulaas, bovendien zijn de kosten hoger dan het feitelijke nut. Misschien dat het verbreden van de uitritten succesvoller is. Overigens geldt ook hier voor de parkeerders: Wees heer in het verkeer en let op de uitrit van uw buurman. ZIEKENHUIS In een eerder gehouden vergade ring dacht men de parkeerproblemen bij het ziekenhuis te kunnen oplos-, sen door een verbinding te maken, tussen het parkeerterrein aan de Mersoloseweg en het parkeerterrein nabij het zwembad. Nu werd aan de dan wil bezuinigen, moet men geen mam moet vergaderingen houden zo als die van vorige maand. De heer Truijen een van de wei nige leden van „Samenwerking" die zich achter 't PvdA-voorstel schaar den stelde dat de financiële posi tie van onze gemeente dringend om bezuiniging vraagt, wil men in de toekomst meer belasting-verhogin gen voorkomen. De heer Willems, PvdA, verdedig de het voorstel van zijn partij nog eens. De vergoeding behoeft slechts de werkelijke kositen te dekken, en daarvoor is het bedrag van vorig jaar voldoende. We moeten pas op de plaats maken. Zowel mevr. Poels-Peters als de heer Willems wijdden uitvoerig uit, over hun zienswijze. Beiden moesten door de voorzitter tot de orde geroe pen worden, waarbij de heer Wil lems zich verontschuldigde met de woorden: „ik voelde me door mevr. Poels verleid Toen het uiteindelijk op stemming aankwam, waren er 14 tegenstem mers en 8 stemmen voor het PvdA- amendement. De vergoedingen wor den dus overeenkomstig het voorstel van b. en w. verhoogd. de auto's die op de kruising met de Deumeseweg links willen afslaan. Ze hebben daarvoor plaatsgebrek en soms ook al tijdgebrek. Deze situatie zal nu aan de Provincie ter kennis worden gebracht. FIETSPAD Het fietspad langs de Zuidsingel houdt bij de inrit van het Brukske plotseling op, om enkele meters verder weer te beginnen, Dat roept twijfels op bij dit langzame verkeer. Voorgesteld werd dit fietspad (met rood dek) ook voor die inrit door te trekken. TROTTOIRS De waarschuwing aan automobilis ten om hun auto's niet (gedeeltelijk) op het trottoir te parkeren, heeft nog niet veel geholpen. Er zijn bepaalde plaatsen waar dit regelmatig gebeurt. Behalve dat de trottoirs verzakken is het ook hindertijk voor de voet gangers. De politie zal worden ver zocht verbaliserend op te treden. WACHTHUISJES De nieuw geplaatste wachthuisjes bij de bushaltes zijn van gematteerd glas en daarom bij avond nogal don ker. Er is wel een verlichtingsarma tuur ingebouwd, maar deze niet op de electriciteit aangesloten. Naar het waarom niet .zal men informeren. Zo dat ook daar licht in de duisternis komt. commissieleden duidelijk gemaakt dat deze verbindingsweg dan door een mooi stukje natuur zou moeten gaan en er nogal wat grond verzet zou moeten worden. Bovendien is de afstand via de Hoopweg naar laatst genoemde parkeerterrein precies even lang. De oplossing denkt men nu te vinden door aan de Merselose- weg duidelijk te verwijzen naar het parkeerterrein aan de Hoopweg en langs de Hoopweg een goed en ver licht voetpad aan te leggen. In het uiterste geval wil men op het par keerterrein aan de Merseloseweg een vierde parkeerstrook realiseren. Hier kwam ook nog ter sprake de onder het ziekenhuis aanwezige parkeerruimte voor invaliden. Deze blijken om onbekende redenen dik wijls niet door de invaliden bereik baar. Daar is kennelijk sprake van gemis aan goede afspraken voor de gebruikers. Dat wil men eerst eens rechtzetten, voordat men overweegt nog eens twee extra parkeerplaatsen aan te leggen. JULIANASINGEL De parkeerplaats achter het oude gemeentehuis, aan de Julianasingel blijkt niet goed belijnd te zijn. Mede daardoor parkeert men maar raak, waardoor veel ruimte verloren gaat. De gemeente gaat dat nu eens be kijken en waar nodig de belijing uit voeren. Een cameraploeg van de NOS heeft woensdag jl in het Venrayse gemeentehuis opnamen gemaakt voor het programma „van gewest tot gewest". Deze korte impressie van de Limburgse NOS-redacteur Hub Mans, en onder regie van Bert Brusse, zal komende week woens dagavond 16 januari tussen 19.00 en 20.00 u. in het programma „van gewest tot gewest" worden uitge zonden. Vernielingen De 27-jarige mej. M, J. ontdek te dat haar op 'de parkeerplaats bij de flats aan de Haammakerstraat ge parkeerde auto vernield was, door dat onbekenden enkele banden had den lek gestoken. De 34-jarige G. J. ontdekte bij terugkeer bij zijn aan de Deken Ber denstraat geparkeerde auto dat deze met spetters was bedekt. Vermoede lijk met een zuur of afbijtmiddel. Door de 26-jarige mevr. B. werd aangifte gedaan van vernieling van een ruit in de voordeur van haar flat in de Haammakerstraat. Met een scherp voorwerp wer den vier banden stukgestoken van de personenauto van de 22-jarige mevr. H. v. D. Haar auto stond ge parkeerd bij de flats aan de Haam makerstraat. Een buitenspiegel en een anten ne werden van de auto van W. H. uit Overloon vernield toen die aan de Wrlhelminastraat genarkeerd stond. A. H. uit Overloon deed aan gifte van vernieling van autobanden van zijn te Venray op een parkeer plaats slaande peisonenauiu. De gemeenteraad heeft zich deze week bezig gehouden met een voor gestelde uitbreiding van de basis school Coninxhof met 2 klaslokalen, voor een bedrag van een half mil joen gulden. Namens „Samenwerking" zei de heer Den Brok er geen bezwaar te gen te hebben. Maar het is toch wel de moeite waard om eens t vast te stellen hoe de raad in de toekomst moet staan tegenover uitbreidingen van scholen, terwijl vlakbij een an dere school wordt „afgebouwd". De heer L. Janssen, VVD, meende uit de statistieken en prognoses te mogen konkluderen dat in de toe komst het leerlingenaantal van Co ninxhof zich zal stabiliseren en zal dalen. Wat zijn dan de motieven van het college om toch 'n half miljoen voor uitbreiding beschikbaar te stel len? Ook mevr. Klerk-Jans, PvdA, vroeg zich dal af, temeer omdat de Hense- niusschool op loopafstand ligt. Wethouder van Oers verdedigde het voorstel door er op te wijzen, dat deze aanvraag geheel volgens de mi nisteriële richtlijnen is. In feite heeft men al toestemming voor uitbreiding met 1 lokaal, maar omdat de aula nu reeds door 2 klassen gebruikt wordt en men ook onderwijs moet geven aan anders-taligen en men zijn aktiviteiten moet kunnen ont plooien vond hij 2 klassen-extra op zijn plaats. De afstand naar de Hen- seniusschool is heus niet zo klein, ze ker niet voor de kinderen uit Vel- tum 2. De heer Janssen en mevr. Klerk- Jans vonden deze argumenten niet doorslaggevend. Er zijn nu nog 40 leerlingen van buiten het „voedings- gebied" die zouden dus naar hun „eigen" school kunnen gaan. Wethouder van Oers merkte nog maals op, dat overplaatsing van een bepaalde groep kinderen van Co ninxhof naar de Henseniusscbool, noch voor de kinderen, noch voor de ouders leuk is. Trouwens men moet niet vergeten dat ouders vrijheid hebben in de keuze van de school. De heer Den Brok repliceerde „vol is vol'". Er zijn wel meer kinderen die ver naar school moeten, b.v. de leerlingen van de protestants-chris telijke school en die op de kerkdor pen. Het voorstel tot uitbreiding kreeg nog ondersteuning van de fraktie Kerkdorpen. De heer Reintjes vond het namelijk niet juist dat kinderen van school moeten veranderen. Zo bleven alleen de VVD en de PvdA tegen uitbreiding gekant, de nadere raadsleden hadden er vrede mee. Bij burgemeester en wethouders zijn aanvragen ingekomen om in afwijking'van het geldende plan c.q. vooruitlopend op een in voorberei ding zijnd plan bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van een varkensstal aan de Deumeseweg t.n.v. M. J. Claessens; het verbouwen en uitbreiden van de woning Engelenstraat 31 t-n.v. J. van Cuyck; het bouwen van een berging met speelruimte aan de Kempweg 4 t.n.v. H. F. Kanning; het bouwen van een garage aan de Hagelweg 27 t.n.v. J. Verstrae- len; het bouwen van een pluimveestal aan de Eijkenhofweg t.n.v. M. Derks; het verbouwen en uitbreiden van de woning De Aldenweg 5 t.n.v. A. Weerts; het bouwen van een loods bij het pand Horsterweg 33 t.n.v. P. See- gers; 'het bouwen van een varkensstal en een tweede bedrijfswoning aan Volen 7 t.n.v. J. Michels; het bouwen van 2 varkensstallen aan de Hoogriebroekseweg t.n.v. M. L. M. van Zeeland; het maken van een terrasover kapping aan de woning Dennen oord 4 t.n.v. J. E. W. Oudenhoven; het uitbreiden van een mestvar- kensstal aan de Begijnhofweg t.n.v. Gebr. Poels; het uitbreiden van een produktie- ruimte aan de Smakterweg 23 t.n.v. Speciaal werk Venray B.V. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 14 januari 1980 gedurende veertien da gen voor iedereen ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wet houders worden ingediend. Venray, 11 jnauari 1980 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche van 17 dcc. 1979 t.m. 6 jan. 1980 Kater zwart wit gevlekt; Hond zwarte bouvier; Hond lichtbruine Chow-chow; Groene gummi laarzen grote maat; Halskettinkje chroom; Rechter motorhandschoen, geel zwart; Handschoen zwart-wit; Zwar te dames handschoenen; Bruine dub bele nerts; 7 sleutels in bruin etuitje, waaronder sleutel no. 25; Portefeuil le rood, inhoud: 1 b-b. van 100,en Surinaams geld, pasje van Inalfa ten name van WONODIKROMO; Bruine portemonnaie waarin de naam Jac queline; Blauw bankpasje van de Ra bobank; Houten slee; Cassettebox: 12 cassettebandjes. Uitslag van de trekking van de trekking van de kerstboomverbran ding 1980. Afhalen van de prijzen bij de po- litie-aodministratie. Grotestraat 1 te Venray. alleen op woensdag 16 janu ari 1980 van 13.30 tot 16.30 uur en op vrijdag 18 januari 1980 van 14.00 tot 16.30 uur. VELTUM: BRUKSKE wit groen geel blauw 64 14 601 10 235 32 608 118 259 34 671 235 299 45 685 248 352 93 775 295 388 160 782 306 528 195 790 389 675 198 820 458 691 199 841 483 760 223 872 530 827 343 873 592 878 347 761 934 351 790 974 429 840 466 900 516 964 519 539 596 Baldadigheid Politiemannen ontdekten dat uit de groenbeplanting tussen Lang straat en Zuidsingel een 30-tal plan ten was verdwenen en dat een boompje was vernield. Vrijdag 11 januari: Prinsenproklematie te Veulen Zittingsavond te Leunen Zaterdag 12 januari: Prinsenproklematie te Venray Prinsenproklematie Castenray Zittingsavond te Leunen Bonte avond te Ysselsteyn met ondertrouw boerebrullufts- paar Vrydag 18 januari: Verlovingsbal boerebrulluft te Venray Zaterdag 19 januari: Pronkzitting Jeugdcarnaval te Venray Prinsereceptie te Castenray Vrijdag 25 januari: Uitvoering Circus Mök te Ven ray Zaterdag 26 januari: Uitvoering Circus Mök te Ven ray Jeugdvorstenbal te Castenray Zondag 27 januari: Boerebrulluft te Ysselsteyn Woensdag 30 januari: Uitvoering Circus Mök te Ven ray (voor bejaarden) Carnavalszitting te Castenray Donderdag 31 januari: Carnavalszitting te Castenray Vrijdag 1 februari: Uitvoering Circus Mök te Ven ray Zaterdag 2 februari: Uitvoering Circus Mök te Ven ray Jeugdprinsenbal te Castenray Vrijdag 8 februari: Aldewieverbal te Castenray Zaterdag 16 februari: Gezamenlijke installatie Carna valsprinsen Zendag 17 februari: Vastelaovend. Bezoekers van het raadhuis zullen verbaasd zijn, wanneer zij in de hal (onder de boogjes) een echt boeren- tafereel aantreffen. Enkele handige ambtenaren heb ben in hun vrije tijd dit „boeren hof je" in elkaar geknutseld om de aan dacht te vestigen op het feit, dat dit jaar door het personeel van de ge meente, verenigd in de personeels vereniging „Ontwikkeling en Ont spanning" de boerenbruiloft op 19 fe bruari wordt georganiseerd. Onge veer 150 personeelsleden hebben zich hiervoor al opgegeven, zodat ver wacht mag worden, dat het een ge slaagd feest zal worden. Tijdens het verlovingsbal op 18 ja nuari a.s. in Prinsenhof zullen de a.s. bruid en bruidegom met hun weder zijdse familie en verdere aanhang of ficieel presenteren. Binnenkort start de stickerverkoop om de hele toestand financieel te kunnen dekken. Op 12 februari zal een aantal men sen van de familie zich presenteren op de carnavalsavond van de bejaar den. Hier zal het eeuwenoude „bruid- wegen" weer in ere worden hersteld. De diverse commissies werken hard om de hun opgedragen taken zo goed mogelijk uit te werken. Wat er allemaal uit de bus komt, is nog een vraag, maar op 18 januari a.s. komen we in ieder geval meer te weten. Er is in Veulen een voorlopig ko- mité gevormd dat alle oude carna valsprinsen van dit kerkdorp heeft uitgenodigd om te komen tot de op richting van een Aide Prinse Kom paneej. In Veulen werd in 1955 de carna valsvereniging 't Dartele Veulen op- gedricht. Begonnen werd met een jeugdprins. Dat deze vereniging ak- tief genoeg was, bewees wel het feit dat men de eerste drie jaren steeds de wisselbeker won in de Venrayse carnavalsoptocht. In 1976 werd het 22-jarig bestaan van deze vereniging gevierd. Daarbij waren alle oud-prinsen aanwezig. Toen reeds werd het plan geopperd om tot de oprichting van een Aide Prinse Kompaneej te komen. Het heeft echter tot nu toe geduurd, eer die plannen gestalte kregen. Op de Prinseproklamatie van he den vrijdag 11 januari in zaal Derikx, zal met hel aftreden van Prins Hay 8 de Aid Prinse Kompaneej voor het eerst voor het voetlicht treden. BEKENDMAKING Waterschap Noord-Limburg Het bestuur van het waterschap „Noord-Limburg" maakt bekend, dat op de secretarie van het waterschap, Leunseweg 53 te Venray, vanaf 7 ja nuari 1980 gedurende 30 dagen ter inzage liggen diverse besluiten van Gedeputeerde Staten van Limburg, waarbij vergunningen ingevolge het Reglement op de waterlossingen in Limburg zijn verleend voor het lozen van hemelwater, overstortwater, bronneerwater, afvalwater, en drai- neerwater, op de respectievelijke waterlossingen: in de gemeente Helden: Broekdijk- lossing en Zandlossing; in de gemeente Horst: Groote Mo lenbeek. Bemmel, Karbroekse Beek, Rijnbroekerloop, Aanvoerleiding Dwarsweg, Onkelerloop, Langstraat lossing. Handrikse Loop, Voor Ame rica, Hazenkamplossïng-Bosstraat- lossing. Griendtsveenlossing, Bos straatlossing. Zijtak Mevrouw Bos- lossing en Rotvensche Loop; in de gemeente Maasbree: Bos- hoekerloop. Elsbeek, Schanslossing, Bosbeek, Berendonkse Beek, Tonger- losche Beek. 6e Zijtak Middelste Horstlcssing, en Hoverkuillossing; in de gemeente Meerlo-Wanssum: Tiendschuurlossing, Rijnbroekerloop, Bisseven, Nieuwlandse Sloot en Van de Heide; in de gemeente Sevenum: 2e Zijtak Saas; Peelloop, Kulbergse Loop, en Gioote Molenbeek; in de gemeente Venlo: Zijtak Mo lenlossing, Langvenlossing, en Mo lenlossing; in de gemeente Venray: Klëindorp, Leunse Beek, Boshuizer Maas, Heide, Van Eijkenhof, Dalland, Scheide, Lol- lebeek, Boddenbroekerloop, Loobeek en Loonsche Pas, Brabander, en Het Voolen. Gedurende de termijn van de ter- inzageligging staat ingevolge de Wa terstaatswet 1900 voor belangheb benden beicap tegen de beskuiten cp de Kroon. Venray, 2 januari 1980. Het bestuur van het waterschap „Noord-Limburg", P. L. A. van Horen., voorzitter J. Th. Leeuwenkamp, secretaris. Zoals U allen wel gehoord en ge lezen zult hebben, verdween zondag 30 december piratenzender Zilver ster uit de ether. Met de noodkreet: „Er is onraad, we zijn gepakt", nam de piraat afscheid van zijn trouwe Venrayse luisteraars. Waarom eigen lijk? Heeft piratenzender Zilverster uit Venray de bevolking uit deze ge meente dan iets verkeerds aange daan? Wij dachten van niet. In plaats van iets verkeerds te doen, bracht hij volgens ons gezelligheid in de huis kamers met mooie, echte Hollandse liedjes: In de tijd dat Zilverster uit zond was er op de T.V. en op de Hil- versumse radiozenders weinig te be leven. Wat hebben wij, echte Peel- bewoners, aan die vreemdtalige lied jes, waar de meesten van ons toch niets van verstaan. Wij wonen toch nog altijd in Nederland, waarom dan geen mooie Nederlandse liedjes? Daarom vragen wij ons af hoe er nog mensen kunnen zijn die tegen zo'n illegale zender zijn. Dat die mensen maar wat meer letten op vernielingen en ander groot kwaad dat in Venray gedaan wordt en daar dan de politie van in kennis stellen. Als er niet meer kwaad gedaan werd dan door piratenzender Zilver ster, dan zou het in Venray veel rus tiger zijn dan dat het tegenwoordig is. Fam. v. d. B-, vrienden kennissen Naschrift van de redactie: Bij uitzondering plaatsen wij een van de diverse reakties welke wij ontvingen na het „zwijgen van de Zilverster". Het lijkt ons aanbeve lenswaardig dat sympathisanten zich rechtstreeks tot de „piraat" wenden. Het postbusnummer is nog steeds: 19 Vrijdag 11 januari: Zaalvoetbalcompetitie 19.30 Wetteling 1—ZWG le kl. 20.30 El. Janssen-Koetshuus 2 3e kl. 21.30 Vlakwater-Koetshuus 1 3e kl. 22.30 El. Janssen 1-GFC '33 2 2e kl. Zaterdag 12 januari: 08.00-12.30 MHCV zaalhockey VC Rooy competitie: 13.00 Dames 4Phoenix Heren 4Set Point 3 14.30 Dames 2Hovoc 2 Heren 3Hovoc 3 16.00 Heren 2—S '62 16.30 Dames 1Hovoc 1 Zaalvoetbal vriendschappelijk: 18.30-20.30 TWC 20.30-22.30 Leunen Zondag 13 januari: 07.30-09.30 zaalv. vr. Castenray 09.30-12.00 Badminton Zaalhockey MHCV: 12.00 Dames 1Geleen 12.45 Maastricht 2Heerlen 2 13.30 Maastricht 2Geleen 14.15 Dames 1Heerlen 2 15.00 Venray heren 1Tegelen 15.45 TegelenGeleen ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondag nacht 12 uur neemt waar voor de pa tiënten van de huisartsen Bloemen. Franken, Lankveld, van Thiel. de Muinck Keizer en Wittgen E. de Muynck-Keizer Mgr. Nolensstraat 4, Venray, tel. 80305 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Ver- cauteren, De Vocht en Schmeetz J.W. DE VOCHT Henseniusstraat 13a, tel. 81878 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 18 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN APOTHEEK DE MONNIKSKAP Paterslaan-hoek Patersstraat, tel. 8014Ö van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray-Meerlo-Wanssum Zr. REINILDE telefoon 04780 - 81269 KINDERDAGVERBLIJF „DUIMELOT" Heuvelstraat 7 Venray tel. 87110 Geopend van ma tm vr 8.00 17.30 u openbare bibliotheek v/enray Jeugdafdeling Schoolstraat 32 - Venray Tel. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten: Anema, K. Heksenjacht. Op eenvou dige wijze wordt verteld over het ontstaan en de geschiedenis van de heksenjacht. Baumann, K. Jonas Dorsvlegel. Als Jonas te laat komt om met zijn mooie machine het koren te maaien, maakt hij, samen met de kinderen, een prachtig huis van de machoine. (A) Berthelius, J. De club van geheim agenten. Wanneer twee meisjes hebben gezien hoe een geheimzini- ge man de flat van een verdwenen vrouw doorzoekt, proberen zij haar op te sporen. Ze beleven daarbij allerlei spannende avonturen. (B.) Bogaard, J. H. uit den. Pommetje Horlepiep: Pommetje krijgt een baantje. Pommetje Horlepiep krijgt een baantje bij de baron en beleeft dan van alles. Ceserani, G. P. Met Marco Polo naar China. In de 13e eeuw trekt Mar co Polo vanuit Venetië naar China, waar nog nooit iemand uit het wes ten geweest was. Een verslag van zijn belevenissen vind je weerge- geven in dit boek. De vele kleurige tekeningen tonen hoe de wereld er in die tijd uitzag. Diekman, M. Mens te koop. Twee Hollandse kinderen die in de 18e eeuw op Curagao komen, worden diep getroffen als zij horen en zien onder welke onmenselijke omstan digheden de slaven uit Afrika daar moeten leven. Dubbelaar, Th. Sjanetje. Het is niet fijn om bij een strenge mevrouw, die vaak moppert, te wonen omdat moeder ziek is en vader op zee vaart. Gelukkig is Sam. de kater er nog en komt Edik, die in een te huis woont, elke zaterdag op be- zoek. (B) Ichikawa, S. Nikkie en Sanne gaan naar de markt. Voor het eerst mo gen Nikkie en Sanne alleen naar de markt om inkopen te doen en daar is heel wat te zien. Indianen van Noord-Amerika. Ver teld wordt hoe de Indianen in Noord-Amerika leefden tot zij werden uitgeroeid door de blan ken. 16.30 Heren 1Geleen 17.30-18.30 Ter Peel zaalv. vr. 18.30-20.30 Dames SW zaalv. vr. Maandag 14 januari: 17.30-18.30 Manual tr. 18.30-21.30 VC Rooy tr. Zaalvoetbalcompetïtie 3e kl.: 21.30 Barnev. Eierh.-Stappers NW 22.30 SVCB 2—De Wetteling 3 Dinsdag 15 januari: 18.00-21.00 VC Rooy tr. 21.00-23.00 Badminton Woensdag 16 januari: 19.30-22.0 OBadminton competitie: Venray 2Smash 1 Zaalvoetbal vr.: 22.00 de Wetteling 2Judo ver. 23.00 de Wetteling 4Vermeulen Donderdag 17 januari: 18.00-21.30 Manual tr. 21.30-23.00 VC Rooy tr. 23.00-24.00 de Zwaan zaalv. vr. Vrydag 18 januari: Zaalvoetbalcompelitie 19.30 FCPR 2—de Wetteling 2 3e kl. 20.30 SBSADoumar le kl. 21.30 VermeulenGrashoek 22.30 Koetshuus 2Wetteling 4 3e PROGRAMMA VAN VRIJDAG 11 TOT VRIJDAG 18 JANUARI

Peel en Maas | 1980 | | pagina 3