CIRCUS MOK Het carnavalsfeest weer in aantocht Zondagochtend concert Hermans Prijsslag b.v. naar Venray? Kerstboom verbranding Amusementsavond t.b.v. Kinder bedevaart Lourdes Fanfare Leunen- Veulen-Heide recipieerde PEEL EN MAAS POLITIEBUREAU Zittingsavonden te Leunen Frans van de Kamp S Financieringen Lustrum D.S.V. MM» ASSESS In de commissievergadering voor ruimtelijke ordening en volkshuis vesting, welke heden donderdag avond gehouden wordt, zullen na mens de fraktie Samenwerking aan de voorzitter vragen gesteld wor den omtrent een mogelijke vestiging van Hermans Prijsslag b.v. in Ven ray. Volgens geruchten zou dit groot winkelbedrijf zich willen vestigen in hotei Almonda aan de Julianasingel. Traditiegetrouw vindt er te Ven ray ook dit jaar weer een kerst boomverbranding plaats, nu op maandag 7 januari 1980 te 18.00 uur. De verbrandingsplaatsen zijn: het terrein op de hoek Westsingel- Kempweg en de Henri Dunantstraat, nabij de „Koninkrijkszaal'. Inlevering van bomen kan daar geschieden van 16.30 uur af. Voor elke daar gebrachte boom ontvangt men een waardebon. Of hierop een prijsje gevallen is kunt u vernemen uit de eerstvolgende editie van „Peel en Maas". Ouders of verzorgers worden ver zocht de kinderen by het overbren gen van de kerstbomen naar de ver brandingsplaats te begeleiden, of ze althans behulpzaam te zyn by het oversteken van verkeerswegen. Op vrijdag 11 januari a.s. is er in zaal Halfweg, Stationsweg te Oos trum een amusementsavond met op treden van een joekskapel en buut- reedrier. Het Lourdes-comité afd. Venray heeft voor deze avond beslag weten te leggen op de zeer bekende Razel- kapel uit Venlo, een uit 14 personen bestaande joekskapel o.l.v. Jan de Haart en Mart Lahnstein. Niet minder bekenk is de Swal- mense buutreedner Bert Heynen, die voor een onvervalst camavalstintje zal zorgen. Een avond vol humor en muziek, die zeker zal aanslaan. Een tombola met zeer vele en prachtige prijzen staat eveneens op het programma. De opbrengst van deze avond is bestemd voor de Kinderbedevaart naar Lourdes in 1980. Door een be zoek te brengen aan deze amuse mentsavond draagt U tevens bij om enkele zieke of gehandicapte kinde ren uit onze gemeente, een gratis Lourdes-reis aan te bieden met de speciaal voor deze kirtderen georga-' niseerdc Kinderbedevaart in 1980. De aanvang is om 20.00 uur en de entree voor het goede doel is slechts 2.50. Er is op deze avond ook gele genheid om te dansen. Iedereen is van harte welkom. Als laatste van de drie fanfares uit onze gemeente, welke op het federa tief muziekconcoujs te St. Michiels gestel met ereprijzen naar huis kwa men, recipieerde zaterdagavond in het gemeenschapshuis fanfare St. Catharina van Leunen-Veulen-Hei- de. Ook deze fanfare heeft nu de hoogste trede binnen het federatief muziekgebeuren bereikt door te pro moveren naar de afdeling supirieur. Om binnen een tijdsbestek van 13 jaar van de tweede afdeling door te stomen naar de afdeling superieu*- en dat alles onder leiding van dirigent Toon Schellens, is een fraaie presta tie. Die dirigent kreeg dan ook de hoogste lof te incasseren, vergezeld van een cadeau, terwijl mevr. Schel lens een ruiker bloemen werd aan geboden. Bloemen en cadcaux kregen ook en kele belangeloze medewerkers, Burgemeester Defesche, die in ge zelschap was van wethouder v. Oers. vertolkte de gevoelens van het ge meentebestuur. Hij legde de nadruk op de betekenis voor de gemeenschap van het hebben van een muziekge zelschap: representanten bij droeve en blijde gebeurtenissen. Die gezel schappen zijn voor de leefbaarheid van de dorpen onmisbaar. Gaarne fe liciteerde hij hen met het bereikte re sultaat en hoopte op een blijvend sukses in die hoogste afdeling. Jan Reintjes, voorzitter van de dorpsraad en tevens sprekende na mens de jeugdcommissie, \yas even eens trots op het bereikte resultaat. Hij bedankte voor de wijze waarop de fanfare zich altijd had ingezet voor de gemeenschap en verwacht dat dit nu op superieuze wijze zal worden voortgezet. President Manders memoreerde in zijn dankwoord de goede samenwer king welke er steeds is geweest tus sen de bevolking van Leunen, Veu len en Heide. Zonder die medewer king van do gemeenschap had dit re sultaat nooit bereikt kunnen worden. Ook nu men de hoogste trede van de muzeikladder heeft bereikt, zo ve*~«-kerde president Manders, zal de fanfare met drumband zich blijven inzetten voor deze gemeenschap. Reeds nu kon worden medegedeeld dat de fanfare in september-oktober a.s. haar 60-jarig bestaan zal vieren. Niet onvermeld mag blijven, dat Fanfare St. Catharina een groot aan tal jeugdige muzikanten in haar ge lederen heeft, die hun gedegen oplei ding kregen bij de Venrayse muziek school. Tijdens deze receptie bracht de fanfare de concoursnummers ten ge hore. terwijl de eigen drumband een muzikale hulde kwam brengen. Het was een geslaagde receptie, een goede afsluiting van het jaar 1979. op bet gebied van het Venrayse "rftuziëklevëh. uw Venrays weekblad - - De zweminstuif in het Venrayse combi-bad, op woensdag en donder dag. mocht zich in een grote belang stelling verheugen. En dat niet al leen van de jeugd, ook de ouderen zij het in mindere mate gaven acte de presence. Circa 250 Dersonen na men aan de zwemaktiviteiten deel, bestaande uit een 6-tal rekreatievor- men, waarbij plezier, samenwerking en ontmoeting in speelvormen op de voorgrond stonden. Op de foto o.m. het door middel van pilonnen met water vullen van emmers. Zoals bekend heeft de gemeente raad gunstig geadviseerd op een voorstel van b. en w. om de bouw van een nieuw politiebureau voor- te-financieren Het architectenbureau Colsen heeft de bestektekening (zie afbeelding) gereed. Gedeputeerde Staten bestuderen momenteel deze plannen. Hun goedkeuring wordt nog deze maand verwacht. In febru ari volgt dan een uitnodiging aan de heren aannemers, waarop einde maand de aanbesteding kan worden gehouden. Vooral door de politiemensen wordt op deze gang van zaken gehoopt, op- dal men mogelijk nog in april met de bouw kan starten. Vernielingen Een serie meldingen zijn bij de po litie binnengekomen van vernielingen gepleegd met vuurwerk. Meerdere brie venbussen werden vernield doordat er vuurwerk in werd gegooid. Aan de school De Foekepot wer den vier ruiten ingegooid. In de nacht van 26 op 27 decem ber werd een grote etalageruit ver nield van de firma C.-H. in de Hof straat. Schadepost van rond de 1000 gulden. Tussen 25 en 27 december werden van een achttal fietsen, welke in de fietsenstalling bij het Zonnehuis aan de Vlierstraat stonden, vernielingen aan gericht.' In totaal werden 11 banden stukgestoken. GELD NODIG? Ook dit jaar stellen wij weer gaar ne ruimte beschikbaar voor aktivi- teiten rond het carnavalsgebeuren 1980. Echter uitsluitend voor die ak- tiviteiten welke door of vanwege de plaatselijke carnavalsverenigingen worden georganiseerd. Opgaven voor deze rubriek dienen uiterlijk 's woensdagsvoormiddag in ons be zit te zijn^ Vrijdag 11 en zaterdag 12 januari: Zittingsavonden van Carnavalsver eniging 't Knölleke te Leunen. Zaterdag 12 januari: Prinsenproklamatie van de Piël- haas in de Schouwburg te Ven ray. Vrydag 18 januari: Gekostumeerd verlovingsbal van Venrays Boerenbruidspaar in zaal Prinsenhof. Vrydag 25, zaterdag 26, woensdag 30 januari: vrydag 1, zaterdag 2 febr.: Circus Mök in de Schouwburg, (woensdag voorstelling voor be jaarden). Zaterdag 16 februari: Installatie van de Venrayse car navalsprinsen ten gemeentehuize. Zondag 17 februari: Vastelaovend. Boerenbruiloft start meteen verlovingsbal Openheid, openbaarheid en in spraak staan met grote letters ge schreven in het vaandel van de ge meente. Maar ondanks dèt heerst er ten gemeentehuize toch grote ge heimzinnigheid rond de identiteit van het boerenbruidspaar, dat op carnavalsdinsdag in de on-echt zal worden verbonden. Zeker is, dat het een echte Raodse jong zal zijn, met een Rooys megje die op het bordes van het oude ge meentehuis ten overstaan van heel carnavalvierend Venray elkaar voor de duur van een carnavalsmiddag en -avond „eeuwig trouw" zullen beloven. Hoewel échte Venrayers op het gemeentehuis uiterst dun gezaaid zijn. is het tot nog toe steeds een ondoenlijke zaak nu al de namen die in een uiterst klein groepje be kend zijn te achterhalen Het voormalige klooster Jerusalem gonst van geruchten en ook buiten de vroegere kloostermuren wordt gegist en gefluisterd. Op vrijdag 18 januari zal dan offi cieel een einde komen aan alle ge heimzinnigheid. Op het verlovingsbal, dat op die dag in Prinsenhof wordt gehouden, wordt het a.s. bruidspaar „den vol- ke getoond". Aan de voorbereidingen van het feest wordt enorm hard gewerkt. Dezer dagen zal in de hal van het gemeentehuis een „boerenhof wor den ingericht om te laten zien, dat het dit jaar het personeel van de ge meente is, dal de organisatie van de boerenbruiloft op zich heeft geno men. Meer dan 120 personeelsleden heb ben hun medewerking toegezegd en gezien dit aantal mag verondersteld worden, dat bij voorbaat succes ver zekerd is. Diverse commissies zijn gevormd om aan de voorbereiding te werken. Ook de kinderen van de personeels leden worden ingeschakeld. Zo wordt gedacht aan het meevoeren in de bruidsstoet van een enorm kren- tebrood. gedragen door een tiental kleine bakkertjes. Voor het verlovingsbal op 18 ja nuari worden stickers verkocht, wel ke toegang tot Prinsenhof zullen ge ven. Deze stickers kosten één gul den. De carnavalsvereniging ,,'t Knöl leke" te Leunen heeft ook dit jaar twee zittingsavonden georganiseerd. Evenals voorgaande jaren kunt U ervan verzekerd zijn dat kosten noch moeite gespaard zijn. om U al len ëen gezellige avond te bezorgen. De betreffende zittingsavonden zullen gehouden worden op vrijdag 11 januari en zaterdag 12 januari. Aanvang 20.00 uur in het gemeen schapshuis te Leunen. Bij de voorverkoop waren de kaar ten van zaterdagavond vrij snel uil- verkocht. Voor vrijdag 11 januari zijn er nog kaarten verkrijgbaar a 8, p.p. Voorverkoopadres: R. David, Boo- denstraat 20, tel. 83164. Over vier weken kan het circus beginnen En halen we weer vele artiesten binnen. Vele bekenden van het afgelopen jaar, staan dan op de bühne voor U klaar. Maar dit jaar zien we ook nieuwe gezichten, waar U uw aandacht op kunt richten. Een vrouw in de buut, de Trennesetters, muziek, 'dans en cabaret vullen deze avonden volop met pret. De heiligen, de Pierotten, en nog vele carnavalszotten, zijn graag hun wazel aan U kwijt. Blijf niet thuis: dan krijgt U spijt De ledenverkoop is nu voorbij, velen stonden in de rij. Zaterdag 29 december zelfs in de kou. Er was geen sleutel die in 't sleutelgat passen wou. Garaga van Haren werd het toevluchtsoord, doch dit heeft zelfs de leden niet gestoord. Nog drie zaterdagen dat iedereen om kaarten kan komen vragen. Wacht U niet tot het laatste moment, de belangstelling is ongekend. 5-12-19 januari vrije verkoop voor iedereen, want na 19-1 zijn wij „Heen". Tot ziens in de Burggraaf op 5 - 12 - en 19 januari van 13.00 - 16.00 uur. KAN U HELPEN BEL 87575 openbare bibliotheek venray afd. voor volwassenen Julianasingel 33 - Venray Tel. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten: Brakman, W. Vijf manieren om een oude dame te wekken .Vijf verha len waarin de hoofdpersoon, het zij door ouderdom, hetzij door psy chische moeilijkheden, er niet in slagen normale contacten te leg gen. (verh) Caine, J. Heathcliff. De wederwaar digheden van de hoofdpersoon uit Emily Brontë's „Woeste hoogten" tijdens zijn verblijf buiten York shire. Debray, R. De sneeuw brandt. Na de dood van haar geliefde, een Boli viaanse revolutionair, zoekt een vrouw weer contact met een Euro pese vriend om haar te helpen de mcord te wreken, (pol) Ferron, L. De gallische ziekte. Het ziekteproces van een student/dich ter die zijn werk meegesleurd ziet worden in de nazistische propa ganda-machine en gekweld wordt door schuldgevoelens over de dood van zijn zuster. Ives, J. Haat kent geen genade. Vier Amerikaanse psychiaters pogen te overleven in de woestijn, beloerd door een ontsnapte patiënt die zich zo op hen wil wreken, (thril) Murer, A. De groene keizerin. De leden van een jaarclub in Harvard ervaren de Tweede Wereldoorlog en de periode daarna ieder op eigen wijze. Oosterbroek-Dutsehun, A. Tussen de akkers bloeit de liefde; triologie. (str) Schönthan, G. von. Het geslacht Pemwald. De geschiedenis van drie generaties van een adellijke Oostenrijkse familie van kort voor de oorlog 1914-1918 tot na de Tweede Wereldoorlog, (fam) Scott, Justin. Wraak als kompas. Na dat zijn vrouw is verdronken door dat hun zeiljacht werd overvaren door een mammoettanker, achter volgt de schipper van het jacht de tanker over de hele wereld, (zee) Viertel, J. De laatste verzoeking. In de jaren voor, tijdens en na de Tweede Wereldoorlog staat een jong Joods echtpaar aan vele ver zoekingen bloot. Ondanks ingrij pende gebeurtenissen vinden zij hun bestemming in Israël, (oorl) Drum- en Showband Venray be staat inmiddels 5 jaar en heeft plan nen om dit heuglijke feit met een reeks van festiviteiten te vieren. De festiviteiten zijn gepland op 15, 16, 17 en 18 mei 1980. Van 19 mei tot en met 24 mei zal de bekende wielerzesdaagse weer plaatsvinden. Hierop komen wij na der terug. Het korps bestaat inmiddels uit 115 leden en «heeft zich de afgelopen ja ren een flinke reputatie opgebouwd. Programma zondagochtendconcert d.d. 6 januari 1980 door Fanfare „St. Cecilia" Maashees en Drum- en Showband Venray. Fanfare „St. Cecilia", Maashees Dirigent: Jos Rijken 1 Marching Notes, mars - W. Laze- roms 2 Ivanhoe, ouverture - G. Boedijn 3 Grootvaders Klok, air-varité - G. Dougthy Tuba solo: Pieter Kersten 4 Jesus Christ Superstar, selektie - Jloyd-Webber 5 Graf Waldersee, mars - Jos Rijken Drum- en Showband Venray: 1 Miniretten show Long Street dixie 2 Majoretten show Instant Concert 3 Danstwistgroep show St. Louis Blus 4 Drumband: 1 With Beat 2 American Post 3 Happy Brasil 4 Rithme en Techniek 5 Gezamenlijk optreden D.S.V. Politie deed goede vangst Een Venrayse dame en enkele kin deren zagen dat een persoon zich op hield op verdachte wijze achter een woning op de Julianasingel. De ge waarschuwde politie trof er inderdaad een man aan. Hij had een tas bij zich waarin een nieuw scheerapparaat, waaraan nog het prijskaartje zat. De politiemannen stelden hem enkele vra gen. Plotseling nam hij de benen, maar zijn vrijheid was maar van korte duur. Nu nam de politie andere maatregelen en bracht de man over naar het poli tiebureau. Nader aan de tand gevoeld bleek het een 31 jarige inwoner van Venray te zijn. Hij bekende in een tijdsbestek van een half jaar diverse goederen uit winkels te hebben gesto len. soms alleen, vaak ook met een evenoude inwoner van het Brabantse Uden. Op verzoek van de Venrayse politie werd die man door de Udense politie aangehouden en naar Venray overge bracht. Bij huiszoeking in de woningen van beide verdachten werden verschil lende van winkeldiefstal afkomstige goederen aangetroffen, o a. huishoude lijke artikelen, gereedschappen, elec- trische apparatuur, muziekapparatuur, speelfilms, speelgoed en kleding. De totale waarde van de inbeslaggenomen goederen bedroeg ongeveer 20.000,-. Die goederen waren ontvreemd in Ven ray en Uden en in de omgeving van beide plaatsen. Geparkeerde auto's beschadigd In de nacht van eerste op tweede Kerstdag werd een aan de Lindestraat geparkeerde personenauto van V. door een andere personenauto aangereden. Getuigen hebben nog de auto gezien doch geen kenteken kunnen opnemen. In de nacht van 27 op 28 decem ber werd de langs de Zuidsingel ge parkeerde personenauto van O. aan gereden door een andere auto. Op de middag voor Kerstmis ont dekte A. v. S. uit Venray dat zijn op de parkeerplaats bij Torro geparkeerde personenauto door een andere auto beschadigd was. In alle gevallen zitten de eigenaren met de schade. Geen der veroorzakers heeft zijn identiteit bekend gemaakt. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 9 - fc'. zondag nacht 12 uur neem* waar voor de pa tiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, de Muinck Keizer en Wittgen W. BLOEMEN Stationsweg 15 telefoon 81465 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Ver- cauteren, De Vocht en Schmeetz F. SCHMEETZ Akkerweg 18, telefoon 85900 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 18'uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN APOTHEEK ST. ODA Passage 1 teli. 81255 van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray-Meerlo-Wanssum Mevr. M. Vermeulen-Arts tel. 04780-81269 KINDERDAGVERBLIJF „DUIMELOT" Heuvelstraat 7 Venray tel. 87110 Geopend van ma tm vr 8.00 17.30 u Inbraak in woning buit ÏO.OOO,- Zondagavond ontdekte de famiile M. bij thuiskomst in hun woning aan de Langstraat dat onbevoegden zich door forcering van de buitendeur toegang hadden weten te verschaffen tot de woning. Alle vertrekken waren door zocht en zover thans kon worden na gegaan was er nederlands, duits, bel- gisch en frans geld. diverse gouden sieraden, zoals armbanden, ringen, hangers e.d. ontvreemd. De totale waarde bedraagt meer dan 10.000 gul den. Weer misselijke streek In de nacht van 30 op 31 december werd Venrays brandweer gealarmeerd via de alarmcentrale te Venlo dat er brand was uitgebroken in de Straat te Merselo. Zowel de Venrayse brand weerlieden als de Venrayse politie kon den in Merselo geen brand ontdekken. De brandweermensen waren weer een keer voor niets uit hun bed gehaald en op pad gestuurd. Een uur later kwam er weer een melding binnen dat er brand was uit gebroken in het centrum van Venray. Nu ging eerst de politie poolshoogte nemen. Ook ditmaal konden zij niets van een brand ontdekken. De brand weer behoefde derhalve niet uit te ruk ken. Het wordt de hoogste tijd dat er van uit het publiek aanwijzingen komen welke tot aanhouding van valse mel ders kunnen leiden. Drankgebruik Op tweede Kerstdag werd een 34 jarige bestuurder van een personen auto uit Venray aangetroffen onder in vloed van de drank. Blaas- en bloed proeven moest de bestuurder onder gaan en met de aanzegging van een rijverbod en dat proces verbaal zal worden opgemaakt werd hij huiswaarts gezonden. Een 17 jarige bromfietsbestuurder uit Venray had een beetje geluk toen de politie hem al rijdende aantrof en drankgebruik konstateerde. Voor die bestuurder bleef het bij blaasproeven. Hij kon met een rijverbod huiswaarts keren. In de nacht van zaterdag op zon dag legde de politie aan een 33 jarige bestuurster*uit Venray een rijverbod op, omdat de politie drankgebruik konsta teerde. HIpülllfljip? «s --«ij' X V fejjjjÊMi» van vrijdag 4 t.m. vrijdag 11 januari Vrijdag 4 jan.: Zaalvoetbalcompetitie: 19.30 Vlakwater—FCPR 2e kl. 20.30 SBSAVermeulen le kl 21.30 SVCB—Judover. 2e kl. 22.30 FC HentoZiekenhuis 2e kl. Zaterdag 5 jan.: 08.00-17.00 zaalhockey-competitie: 14.00 Venray 3Sittard 2 14.45 Venlo 4Heerlen 3 15.30 Venlo 4Sittard 2 16.15 Venray 3Heerlen 3 Handbalcompetitie: 17.00 Dames asp. ManualPopeye 17.45 Heren asp. ManualEkspl. 1 18.30 Jumpers basketbal: Dames 1Brunssum 1 Heren 1Supershot 2 Zaalvoetbal vriendschappelijk: 20.30 Leunen 22.30-23.30 Vermeulen Zondag 6 jan.: Zaalvoetbal vriendsch. 08.30-0930 SW dames 09.30-12.00 Badminton Korfbalcompetitie: 12.00 Oranje Wit 2-Vonckel Girls 3 12.30 Merels 3Wittenhorst 2 13.00 Erica 1—Roka 1 14.00 Merselo 1Maaskorf 2 14.30 Roka 3Erica 3 15.00 Maaskorf 2—DIS 2 15.30 Roka 3Maaskorf 1 Handbalcompetitie 16.00 Dames 1 Manual-Megacles 2 16.55 Heren 1 Manual-Loreal 2 18.00 SW jeugd zaalv. vr 19.00 Ter Peel zaalv. vr. 20.00-21.00 FC Plein Maandag 7 jan.: 17.30-18.30 Manual tr. 18.30-21.30 VC Rooy tr. Zaalvoetbal competitie: 21.30 Wet teling 2—SVCB 2 22.30 Wetteling 4—FCPR 2 Dinsdag 8 jan.: 18.00-21.00 VC Rooy tr 2100-23.00 Badminton Woensdag 9 jan.: 22.00 Wetteling 3—FCPR zaalv. vr. 23.00 Wetteling 1Vlakwater Donderdag 10 jan: 18.00-21.30 Manual tr. 21.30-23.00 VC Rooy tr. Vrijdag 11 jan: Zaalvoetbal competitie: 19.30 Wetteling 1—ZWG le kl. 20.30 Electro Janssen 2Koetsh. 2 21.30 VlakwaterKoetshuus 1 22.30 Electro JanssenGFC '33

Peel en Maas | 1980 | | pagina 3