>NJ Sprokkelhout uit de gemeenteraad AGENDA De Welleling Venray l\| RECEPTIE BIJ ANFARE LEUNEN Bouwwijkcentrum Brukske Consumenten onderzoek in Brukske Tweede fase Landweert zaterdag a.s. 'ijdens het onlangs op 24 novem- 1979 te St. Michielsgestel gehou- i concours voor harmonieën en ifares wist de fanfare van Leu- n-Veulen-Heide in de ere-afde- g onder leiding van dirigent A. lellens met een puntentotaal van |f2 een eerste prijs met promotie ar de superieure afdeling te beha- i. Doordat tevens het hoogste aan punten werd gescoord van de op dag opgetreden korpsen, werd rens nog een prachtige beker in de cht gesleept. n verband met dit succes zijn de ïfare. dirigent en bestuur voorne- :ns een receptie te houden op za- dag 29 december 1979 om 20.00 u. het gemeenschapshuis te Leunen, iet muzikale pad, dat de vereni- ig gedurende de laatste jaren be- indelde ,is niet vrij van successen iveest. Beperken wij ons tot de rhellens" periode dan zien wij dat fanfare in 1964 was ingedeeld in tweede afdeling. In 1965, één jaar de inlijving van de heer Schel- is als dirigent, werd reeds de pro- itie naar de eerste afdeling ge- >rd. Nog vers in het geheugen lig- n de successen in 1974 te Someren in 1977 te Roosendaal alwaar een rste prijs met promotie werd ge- ald naar resepectievelijk de afde- ig uitmuntendheid en de ereafde- ig- Als klap op de vuurpijl volgde dan langs de promotie te St. Michiels- stel naar de hoogste trede op de uzikale ladder, de superieure afde- ig. Een prachtig resultaat, zeker m enbedenkt dat de fanfare zeer el jeugdige leden heeft. Het feit dat de fanfare nu in de «gste afdeling is ingedeeld, is een aardige beloning voor het vele erk van alle leden van de vëreni- ng. Een toch wel bijzondere plaats deze successen moet worden toe- deeld aan de dirigent A. Schellens, e steeds maar weer nieuwe bezie- ig wist in te pompen, zodat een der het nodige enthousiasme kon ibrengcn om uiteindelijk datgene grijpen wat niemand verwacht ld, een eerste prijs met promotie naar de superieure afdeling. Boven dien presteerde dhr. Schellens het om in één weekend zelfs met twee ■korpsen met een dergelijk resultaat tevoorschijn te komen. De fanfare is niet alleen trots op de eigen prestatie, doch zeker niet op de laatste plaats trots op 't feit, dat men achter zich weet staan een ge meenschap van Leunen-Veulen-Hei- de, die dit allemaal finacieel moge lijk heeft gemaakt. De fanfare hoopt dan ook van ganser harte dat die zelfde gemeenschap op 29 december op de receptie blijk zal geven van hun waardering voor wat „hun" fan fare bereikte. Kerstdiner Marianum Venray Voor de eerste maal in de geschie denis van de INAS-afdeling van Ma- ritanum zaten ouders en leerlingen van de INAS eindexamenklassen ge zamenlijk aan aan een kerstdiner. Dit vond plaats onder leiding van Mevr. Obers, kooklerares, en wel op maandagavond 17 en dinsdagavond 18 december j.l. Door een wisselwerking kon dit kerstdiner over twee avonden ver deeld worden, waardoor de leerlin gen, die kooklessen volgen, niet hoef den te koken op de dag dal zij met hun ouders waren uitgenodigd om gezamenlijk aan een rijk voorziene dis deel te nemen. Het doel van Marianum was mede, om de ouders ook eens kennis te la ten maken met de school, dan de gebruikelijke ouderavonden. Namens de school waren aanwezig adjunkdirekteur, de heer y. d. Berg; Mevr. Corzilius-Noy, klasse-docente en mevr. Munten die als afgevaar digde van de commissie van overleg acte de presence gaf. Beide avonden waren uitstekend verzorgd. Op maandag hadden de leerlingen van 2b/d gezorgd voor 'n uitstekend diner en 'n prima bedie ning, terwijl op dinsdag de leerlingen van 2a/c eenzelfde pluim verdien den. Voor de leerlingen was het tevens een praktische les, waarop men leer de hoe te serveren bij feestelijke ge legenheden. De organisatoren bleken met deze avonden in de roos geschoten te heb ben en zullen naar alle waarschijn lijkheid een jaarlijks terugkerend karakter krijgen. Voor Mevr. Obers moet het een sti mulans zijn geweest om zoveel waar dering voor haar grote inzet te mo gen ondervinden. Namens de leerlingen werd op bei de avonden een welkomstwoord ge sproken door Arda Goumans. Aan het slot van de avond was het Ad- junktdeur v. d. Berg die namens het gehele team van Marianum een dankwoord sprak. Tijdens het diner klonk achter grondmuziek wat de kersfeer bevor derde. Niet alleen de ouders, maar ook de twee examenklassen hebben een fij ne herinnering aan deze avonden over gehouden. Het college van b. en w. heeft of ficieel aan Aannemingsbedrijf en Timmerfabriek Verhoeven Venray c.v. opdracht verstrekt tot het bou wen van het wijkcentrum Brukske. Verwacht werd, dat de bouw rond Kerstmis volgend jaar voltooid zal zijn. Deze week begin ik met een be langrijke wijziging ten behoeve van de vogelaars onder jullie: De excursie naar de Flevopolder is verplaatst van 2 januari naar 3 januari 1980. We vertrekken om 06.00 uur met de trein vanaf het N.S. station in Venray (a.u.b. een kwartier voor ver trek aanwezig zijn, dus om 05.45 u.). Verder moet je zelf voor eten en drinken zorgen. Dan rest mij nog de excur sie voor a.s. zondag. Het is maar een excursie i.v.m. het Kongres 1979. Henk gaat om 8.00 uur naar de Griendtsveense Peel. Verkeersongelukken met gewonden Op de Horsterweg vond een ver keersongeval plaats waarvan de oorzaak nog niet kon worden ach terhaald. Een personenauto, bestuurd door de 46-jarige J. M. uit Venray geraakte uit de juiste koers en botste tegen een langs de weg staande boom. De bestuurder raakte bekneld en moest door brandweerlieden uit zijn positie worden bevrijd. Zwaar ge wond werd de bestuurder naar het ziekenhuis overgebracht. De auto werd totaal vernield. De 16-jarige fietser, J. L. uit Venray, reed over het trottoir langs de Gasstraat. Toen hij vanaf dat trot toir de weg wilde opfietsen sloeg het stuur van zijn fiets om en kwam ten val. Hij liep dusdanige verwondingen op dat hij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Fanfare Ons Genoegen Oirlo recipieerde Zaal „De RuiF' te Oirlo bleek za terdagavond aan de kleine kant te zijn om de velen, niet alleen uit Oir lo, maar ook van ver daarbuiten, te ontyangen, die gekomen waren om de muzikanten van de fanfare Ons Genoegen geluk te wensen, bij de op het federatief concours te St. Mi chielsgestel behaalde eerste prijs met lof der jury en promotie naar de af deling superieur. SPREKERS waren er die avond natuurlijk ook en Henk Willems, lid van de gemeen teraad, beet de spits af en stelde uit drukkelijk ,dat voor die promotie veel opofferingen moeten zijn ge bracht. Als DIS zó'n teamgeest en doortastendheid in de loop der jaren had betoond, zou 't vaandelelftal al lang in het betaalde voetbal hebben gezeten. Zich handhaven op het nu bereikte niveau, zal moeilijk zijn. Maar gezien de jeugd welke in alle geledingen in het korps aanwezig is, had Henk Willems alle vertrouwen voor de toekomst. Meester Rongen, de grote promotor van het Peeltourncoi, was graag als aid Oelderse naar zijn geboorteplaats gekomen, om naast woorden van ge lukwens voor het behaalde succes, ook de Wimpel van het Peeltoumooi uit te reiken. Hij was trots de bezie ling van de jeugdleden te hebben mogen konstateren. Dat geeft ver trouwen voor de toekomst. Pastoor Buschman bracht de feli citatie namens het kerkbestuur over en bracht nog even in herinnering hoe hij op die dag de klok had laten luiden zodat op dat moment heel Oir lo wist dat hun fanfare promotie had bereikt. Hans Bosch feliciteerde namens de Dorpsraad en was er van overtuigd dat het succes mede bereikt had kun nen worden door de gedegen oplei ding van de jeugdige muzikanten bij de Venrayse muziekschool. Bedankt namens de Oirlose gemeenschap voor de verhoging van de leefbaarheid van Oirlo. Wethouder van Oers bracht de ge lukwensen over van het gemeente bestuur en stelde dat Oirlo nog een handicap te overwinnen heeft, om dat de fanfare nog niet over een goe de repetitieruimte beschikt.. De wet houder moest ook nu nog met lege handen komen. Juist een fanfare is uit sociaal oogpunt onmisbaar in on ze leefgemeenschap, in blijde en droeve dagen. En concoursen zullen moeten blijven bestaan om de pres taties op peil en niveau te houden. De Vorst van de carnavalsvereni ging bracht op ludieke wijze zijn ge lukwensen over, terwijl de Edel- weisskapel uit Merum Herten op in strumentale wijze hun felicitaties kwam aanbieden. Dat deed ook de drumband cp voortreffelijke wijze. De representant van de Kon. har monie uit Horst had zijn enveloppe met de koninklijke gift thuis laten liggen en in allerlijl moest in zaal De Ruif een vervangende enveloppe worden gevonden. De wimpel kon jammer genoeg neg niet aan het vaandel worden ge hecht, omdat het bestuur nog niet de bescbikikng had over een sleutel van haar nieuwe vaandelkast. Tenslotte kon een trotse president van fanfare Ons Genoegen, de heer Michels, op de van hem bekende kor te wijze alle aanwezigen danken cn in het bijzonder de Edelweisskapel uit Merum-Herten. Natuurlijk had men op deze recep tie alle lof voor de wijze waarop di rigent Schellens de fanfare naar het behaalde succes had weten te bren gen. (Vervolg van voorpagina) BRANDWEER Het is logisch, dat" de brandweer xn rekening kan presenteren wan- !er ze assistentie verleent bij een igeval of dergelijke. Maar wanneer brandweer opgeroepen Wordt om in straat schoon te spuiten waar v. een tankwagen gekanteld is, dan een rekening wel op zijn plaats, len is doende hiervoor een tarief- |stje samen te stellen. ZIEKENHUI^ROUTE De fraktie Samenwerking had ge raagd verkeersmaatregelen te tref- •n op de zickenhuisroute. Met name de kruising Merseloseweg-West- ngel. Het plaatsen van verkeers- chten is daar wel op zijn plaats. Volgens wethouder Loonen komt üks aan bod. bij de reconstructie an de Westsingel en dat kan nog el een paar jaren duren. Om er nu erkeerslichten te plaatsen is prak- ich onmogelijk, omdat men dan op et kruispunt voorzieningen moet laken voor het voorsorteren van (slaand verkeer. Samenwerking vond dit echter een rgentc zaak en vroeg om minstens en onderzoek naar de verkeers- itensiviteit in te stellen. Trouwens is behoefte aan een verkeersnota, raarin alles nog eens netjes op een ijtje wordt gezet wat voor verbete- ing vatbaar is. BRABANDER De gemeente zou te weinig aktivi- eiten ontplooien in het plan Bra- •ander. Maar volgens wethouder ichols zit dat wel snor. Het plan gaat ansluiten op het plan Landweert n zal zeker ook weer woningbouw diverse schakeringen kennen. Haar dat komt over 5 jaren aan bod. Dat was een te weinig zeggend ant- roord .volgens de fraktie Samen werking. Bij monde van de hr Poels gaf mep even een bloemlezing van letgeen er zoal in de loop der jaren (ver het plan Brabander gezegd is: in 1976: Samenwerking atten deert op het plan. Antwoord: eerst plan Landweert; in 1977 in de begroting niets; stu die in gang gezet; in 1978 in de begroting niets; zal aansluiten op fase 1 van plan Landweert; voorbereidingen star ten in 1979; in 1979 in de begroting niets; plantechnische voorbereiding zal ter hand worden genomen; in 1980 op de begroting; - in 1980 in de begroting: voorlopig niets te verwachten. Op deze manier, aldus Samenwer king, lopen we wel de kans weer pie ken en dalen in ons woningbouw programma te krijgen. NU de plan nen bestuderen. Er kunnen immers weer allerlei belemmerende faktoren optreden. BESTEMMINGSPLANNEN Er zit een 20-tal bestemmings plannen op de wip, dat voor en na bekeken moet worden, of aanpas sing van de bouwvoorschriften niet nodig is. Zulks veelal op verlangen van de bewoners. Zo is nu het plan Molenklef in studie. Wanneer plan Bergkwartier onder de loupe wordt genomen, valt nog niet te zeggen. Maar er is in 1978 al gezegd dat er achterstand was in de herziening van de bestemmingsplannen. Waar om zijn die dan niet extra aange pakt? En het antwoord was kort en krachtigpersoneelsgebrek. PLAN LANDWEERT Volgens fraktie Kerkdorpen zou er in plan Landweert te weinig diffe rentiatie zijn in de woningbouw. Maar dat was wel tegen het zere been van wethouder Schols. Deze gaf in een vloeiend tempo aan. wat er in de eerste fase zoal gebouwd gaat worden: bejaardenwoningen; woningen voor een- en tweepersoons huishoudens, vrije-sector woningen en woningen in de premie-sector. |/oor deze laatste zou valgens de Wethouder een ruime belangstelling bestaan. Misschien dat in de tweede fase ook bungalowbouw weer aan de orde komt, gezien het feit dat plan Kuluut „aan het vollopen is". KLEINE KERNEN EN BUITENGEBIED De fraktie Kerkdorpen deed nog eens een beroep op het college de leefbaarheid in de kleine kernen in de gaten te houden. Die problema tiek heeft inderdaad de aandacht van het college. Trouwens de raad zal daar ook wel attent bij blijven. Ook vroeg deze fraktie in het bui tengebied de belangen van de land bouwers niet uil het oog te verliezen. Dat zou men zeker doen; maar let wel: uiteindelijk beslist de raad wel ken maatregelen men daar gaat ne men. De heer Reintjes drong verder aan op grondverwerving in Oirlo. De be hoefte van de autochtonen daar voor een woning blijkt groter te zijn dan verwacht was. En dan had hij zo zijn bedenksels bij het bestemmingsplan Leunen. Is daar soms „gesmoeseld"? Neen, aldus de wethouder, er is daar niet „gesmoeseld". Wel zijn er en kele kleine wijzigingen in de aantal len te bouwen woningen aange bracht. De heer Reintjes vroeg dringend om een aktiever beleid bij grondaan kopen. Men moet dat niet telefonisch proberen te regelen. Maar wethou der Loonen ontkende dat zulks ge beurde. De PvdA blijkt een hekel aan de mammoet-bedrijven te hebben. Zij vroeg deze te weren, zodat kleinere bedrijven meer kansen hebben. Maar dat „weren" lag kennelijk niet in de macht van het college. Bovendien moest de heer Konings vraagtekens zetten bij de bouw van bijvoorbeeld tweede bedrijfswonin gen. Kan dat allemaal wel? En dan tenslotte :hoe zit dat met de geluidshinder in Merselo, waar men nogal last heeft van de vlieg basis De Peel. Als klachten bij „De fensie" niet helpen dan moest men maar eens bij de Minister van volks gezondheid te biechten gaan. Wethouder Schols moest erken nen dat er nog geen vragen gericht waren aan de commandant van de vliegbasis. Men wil dat toch wel even in het college bespreken. RENOVATIE EN WONINGBOUW Volgens wethouder Schols is de instandhoudingspremie voor de wo ningen van „wit Desselke" praktisch toegezegd. De woningbouwvereni ging is al bezig met herstelling e.d. Wat de renovatie betreft van de laatste arbeidswoningen aan de Maasheseweg en de Odastraat kon de wethouder mededelen dat aannemer en architect op een prijs zitten van 72.000,—. Het is nu aan de minister van Volkshuisvesting om het beslis sende woord te spreken. Het begrip autochtonen heeft men ook landelijk in studie om er een juiste omschrijving van te geven. Dit dan om ongewenste vestiging in de kleine kernen te-kunnen tegengaan. Op een vraag van de WD, omtrent het aantal gevallen waarin men een Arob-beroep heeft ingesteld, omdat een bouwvergunning was geweigerd, wist wethouder Schols te vertellen dat dat er in onze gemeente precies 5 waren. Drie daarvan zijn inmiddels geregeld. Het aantal is in ieder geval erg klein. Toch vroeg de heer Houba in dit verband meer dienstbaarheid van de ambtenaren, door het geven van voorlichting en meer souplesse. WONINGBOUWVERENIGING De heer Konings pleitte nog eens voor het opnemen van huurders in het dagelijks bestuur van de Woning bouwvereniging. Het heeft misschien wel zijn nadelen maar beslist ook voordelen. Zo nodig moet men de statuten van de vereniging maar wij zigen. Wethouder Schols stelde dat er al huurders in het algemeen bestuur zitten ,en dat is iets wat nog lang niet overal het geval is. Wethouder mevr. Rutten-Tielen inmiddels ook in het bestuur van de Woningbouwvereniging zitting heb bende wist te vertellen dat de huurders in het algemeen bestuur dikwijls niet weten waar het over gaat. Hun mondigheid verdient ver betering, wil hun bestuursfunktie ef- fekt hebben. RUILVERKAVELING Volgens wethouder Loonen zijn de wegen en waterlopen van de ruilver kaveling OverloonMerselo op Ven- rays gebied praktisch gereed. De be reikbaarheid van enkele boerderijen meet nog worden verbeterd. Maar of een door de heer Reintjes ten tonele gevoerde landbouwer in Ysselsteyn die met 60 meter onverharde w»g is blijven zitten tot aan zijn voor deur „geweegd" zal worden, betwij felde hij- De catostrofale vernieling van het Loobeekdal zcals de heer Houba opgemerkt had vond hij wat over dreven. Ook zette hij vraagtekens bij de te sterke ontwatering van land bouwgronden in dit ruiverkavelings- gebied. Er moet nog een 4-tal stu wen geplaatst worden, en dan zal de waterhuishouding beter te regelen zijn. Dat er op de (nieuwe) landbouw- wegen gevaarlijke verkeerssituaties ontstaan, vond volgens de wethouder meer zijn oorzaak bij de weggebrui kers dan bij de wegen zelf. Men zal echter bekijken of er hier en daar nog markeringsborden nodig zijn. Er is een toezegging van de ge meente Vierlingsbeek, dat zodra Holthees riolering krijgt, Smakt daar ook op aangesloten mag worden. Er werd niet bij verteld wanneer die riolering er komt. FIETSPADEN Er is een fietspad gepland van de Henri Dunantstraat naar de Witte Vennen. Natuurlijk wil men dat door trekken naar Oirlo. Desnoods naast de spoorlijn, zoals men in Oirlo voor stelde. Maar of dat wel haalbaar zal zijn, werd niet erg duidelijk. De Kerkdorpenfraktie meende dat het misschien voordelig was nu gron den aan te werven voor een fietspad van Venray naar Merselo. Dit voor deel zou dan zitten in de ruilverka veling. Maar de wethouder vond het onzin nu gronden te gaan kopen voor een fietspad dat nog lang niet op het programma staat. De heer Reintjes noemde het fiets pad langs de Midden Peelweg zeer slecht. Men moet dat beslist nog eens on der de aandacht van de Provincie brengen. De heer Konings sprak zelfs van sterilisatie van hen die dit fietspad gebruiken.... Bewegwijzering, o.m. naar het in dustrieterrein De Hulst, staat op sta pel. Evenals die voor de kerkdorpen en op de singels in het centrum. BOSSEN Dat de 26 ACW-werkers niet meer in de bossen dienst doen, heeft zeker nadelige gevolgen voor het onder houd van de 1300 ha bos die Venray rijk is. Gelukkig zijn' de bossen nu in redelijk goede staat maar men zal deze mensen beslist missen. WATERWINNING Op desbetreffende vragen van de WD kon wethouder Loonen ant woorden, dat de waterwinning in de Boshuizerbergen het peil van het grondwater wel heeft doen zakken, maar het is binnen de gestelde hor- men gebleven. Of er schade is ont staan aan landbouwgronden en de Geysterse bossen door deze water winning, kon hij niet zeggen. Er zijn hem geen klachten^Cekend. Nu de proefperiode in de Bosch- huizerbergen ten einde loopt, ver wacht men dat men met de water winning door mag gaan. Zo niet, dan wordt er elders een hoorplaats ge zocht. De watervoorziening van Ven ray e.o. komt zeker niet in gevaar. ONDERWIJS De fraktie Samenwerking had een aktievere opstelling gevraagd in de onderwijszaken. Volgens wethouder van Oers/is men daar onzettend veel mee bezig geweest. Ook met de kwes tie samengaan van openbaar en bij zonder onderwijs in plan Landweert. Dat dat niet gelukt is, is jammer, maar ja ,men moet de zelfstandig heid van beide instellingen niet uit vlakken. Het leerlingenaantal op de kleine scholen is een groot probleem. De wethouder is natuurlijk voorstander van het behoud van de scholen op de kleine kernen, mits dat niet ten koste gaat van het onderwijs. Dat de daling van het leerlingenaantal ster ker is dan verwacht, is een minder prettige bijkomstigheid; maar dat er ouders op de kleine kernen zijn, die hun kinderen elders op school laten gaan, is zeker net zo erg. Hier ligt toch duidelijk een taak voor het schoolbestuur om met deze mensen te gaan praten. De heren Reintjes en Willems kre gen enige hoop voorgeschoteld met betrekking tot de bouw van een gym zaal in Leunen. Een (nieuwe) aan vrage zal moeten worden ingediend door het schoolbestuur, waaraan de gemeente dan alle steun zal geven. De heer Reintjes had klachten over het huurprijsverschil tussen een normale gymzaal en een gemeen schapshuis waar gymnastiek gege ven kan worden. Maar volgens wet houder van Oers was dat geen reëele vergelijking. Reeds jarenlang is de vestiging van een MTS een steeds terugkerend on derwerp van gesprek bij de begro tingsbeschouwingen. Ook nu weer, en de heer Willems moest konsta teren dat men in al die jaren geen stap verder gekomen is. Met hem vroeg Samenwerking nog eens bij de bevoegde instanties er op te wijzen, dat de werkgelegenheidsstruktuur en het aantal leerlingen, de vestiging van een school voor middelbaar technisch onderwijs, al dan niet ge combineerd met middelbaar beroeps onderwijs hier in Venray zeker recht vaardigt. Wethouder van Oers moest verder de heer Willems teleurstellen, wat betreft de renovatie van de school te Castenray. Dat is te enen male onmogelijk, hoe jammer dat ook is. JEUGD EN SPORT Het beheer van de jeugd- en sport- sozen zal in de eerstkomende maan den punt van bespreking zijn. Daar hapert het links en rechts nog wel eens aan. Wellicht biedt de basisschool in Veulen mogelijkheden voor een on derkomen voor het jeugd- en jonge renwerk. Dat zal in ieder geval wor den onderzocht. Volgens de heer Truyen komt het meer en meer voor, dat het kader van het jeugd- en jongerenwerk (b.v. in de sportieve sector) betaling ont vangt. Al dan niet openlijk. Dat moet toch eens onderzocht worden, om bespreekbaar te kunnen zijn. Maar volgens de wethouder ligt het niet in de bedoeling van de gemeente deze vergoedingen te gaan subsidiëren. Het moet volgens hem vrijwilligers werk blijven. Trapvelden worden in de nieuwe bestemmingsplannen mee aangelegd. In de oudere wijken, (zoals b.v. Leunen) is dat moeilijker. Maar ze komen er wel eensEn daar moest de heer Reintjes het mee doen. SCHUTTERSVELD Volgens wethouder mevr. Rutten- Tielen staan er bij Het Schutters veld 20 personen op de wachtlijst voor het verzorgingshuis. Zij was blij dat men begin 80 met een eerste uitbreiding mocht gaan beginnen. Dat betreft dan een aanpassing van de entree, de keuken en de bijeen- kemstruimte. Verwacht mocht wor den dat binnen niet al te lange tijd de vereiste goedkeuring zal afkomen voor verdere uitbreiding. WERKVOORZIENINGSCHAP Voor een fusie tussen de werkvoor zieningschappen Venray en Helden is nu het fiat afgekomen van de di verse raden welke in Helden daar over moesten beslissen. Hoewel deze kwestie gedelegeerd is aan het col lege menen b. en w. nu dat ook de Venrayse gemeenteraad daarover zijn zegje moet doen. Deze fusie zal dan ook binnenkort aan de orde wor den gesteld. Het college heeft de bes te verwachtingen over dit samen gaan. Het Venrayse-schap „zit" voor namelijk in de verwerking van hout, schoenen en verpakking; terwijl Hel den voornamelijk in de metaalsector zit. Een fusie opent perspectieven om grotere orders te kunnen aan trekken. DE KRUUZE Mevr. Rutten-Tielen bepleitte een meer samenwerken tussen Horst en Venray ,wat betreft de zorg voor de geriatrische en somatische patiënten. Het geruzie over blijvende vestiging in Venray of overplaatsing naar Horst kon er wel eens oorzaak van zijn, dat deze instelingen aan beider neus voorbij gaat, en naar de re gio Venlo-Tegelen worden overge plaatst. De heer Willems vond in deze het Samenwerkingsverband Ge zondheidszorg Noord- L'imburg maar een duister instituut. Men heeft daar geen vat op, en de adviezen welke de SGNL inzake de Kruuze uitbrengt zijn onbekend. Maar dit werd toch wel door de wet houder en mevr. Poels-Peters be twijfeld. GEMEENSCHAPSHUIZEN Na alle strubbelingen in Oirlo, is de stichting van een gemeenschaps huis in Oirlo toch weer bespreekbaar geworden. Dit mede omdat de loka len in de basisschool welke voor gemeenschapsaktiviteiten bestemd waren nog steeds niet gebruikt kunnen worden. Ook voor het gemeenschapshuis in Oostrum moeten plannen gemaakt worden. Dat gebouw bestaat inmid dels al 25 jaar en al 10 jaar lang is er behoefte aan uitbreiding. Dit ze ker ook door de groei van de bevol king en meerdere aktiviteiten en ge bruik. En daarmee willen we dan ons overzicht van de begrotingsbehan delingen besluiten. We zijn er ons bewust van, verre van volledig te zijn geweest, maar eveneens zijn we er ons van bewust dat een meer uitge breidere behandeling van de zeer vele onderwerpen, de leesbaarheid niet ten goede zou zijn gekomen. En dat is beslist niet onze bedoeling! Beroving Maandagavond omstreeks 19.00 u. had op de St. Annalaan in Venray een beroving plaats. Een 51-jarige inwoonster uit Venray werd haar handtas uit de hand gerukt. Nadat de dader het geld, ongeveer 135 gulden, uit het tasje had genomen, gaf hij de tas terug. Dankzij een duidelijk sig nalement en een goede beschrijving door het slachtoffer, kon de dader, een 16-jarige inwoner van Venray, kort daarop, in zijn ouderlijke wo ning worden aangehouden. Kerstboombrand Tijdens de kerstdagen raakten er in Venray, tijdens afwezigheid van de bewoners, in twee woningen de kerstboom in brand. Bij de familie F. in de Mozartstraat en bij de familie B. aan de Lang straat bleef de schade beperkt tot een gedeelte van de inboedel, maar in beide gevallen was de schade toch aanzienlijk. Als vermoedelijke oorzaak kan worden aangemerkt: een oververhit te kerstboomverlichting, die door de afwezigheid van de bewoners de kans krijgt cm uit te groeien tot een brand. Het is daarom raadzaam de kerstboomverlichting tijdens de af wezigheid van de bewoners uit te schakelen. Het materiaal van dit soort verlichting is niet op langdurig gebruik berekend. Vandalen Op 26 december j.l., omstreeks 02.00 uur, hebben zich 2 personen toegang verschaft tot het afgesloten parkeer terrein van het garagebedrijf aan de Vlierstraat alhier. Op dat terrein stonden ongeveer 40 nieuwe auto's penarkeerd. De onbekenden hebben kans.gezien verschillende auto's te starten. Aan een 8-tal auto's werd zware schede toegebracht. Vervol gens zijn de daders met een nieuwe auto aan de „haal" gegaan. Onder weg werd op de kruising Leunseweg- Zuidringel een verkeerspaal, alsme de een verkeerslicht omver gereden. De auto werd later teruggevonden nabij de Deurneseweg. Sinds enkele maanden is een werk- groepie bezig met het zoeken naar oplossingen ter verbetering van de aankleding en het functioneren van het winkelcentrum Brukske. Enkele problemen zijn: bewegwij zering naar het winkelcentrum, leegstand winkelpanden, toestand openbaar groen, fietsenstalling etc. Om een nog beter inzicht te krij gen in de problematiek rond dit win kelcentrum is besloten in de wijk een z.g. consumentenonderzoek te laten plaatsvinden waardoor kan worden ingespeeld op de wensen van de wijkbewoners zelf. In de gedachte zal het uitvoerend werk volledig door de winkeliers moeten worden verricht, waarbij de gemeente administratieve ondersteu ning zal verlenen. Hei Koninklijk Nederlands Onder nemers Verbond (K.N.O.V.) en het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds (A.B.P.) (eigenaresse van de winkels) zullen eveneens om medewerking worden gevraagd. Nu intussen is gestart met de uit voering van de eerste fase van het bestemmingsplan Landweert, heeft het college van b. en w. zich gebogen over de wijze waarop het tweede plandeel moet worden voorbereid en uitgewerkt. Volgens de planning zullen in de eerste fase over twee a drie jaar plm. 600 woningen zijn gebouwd. De tweede fase omvat het zuid oostelijk plandeel, gelegen tussen de St. Servatiusweg en de provinciale weg. Volgens de doelstellingsnota zal deze tweede fase een totaalcapaciteit hebben van ruim 700 woningen. Voor de voorbereiding en uitwer king van de eerste fase is gekozen voor een projectmatige aanpak. Dit houdt in het werken in een team ontwerpgroep, waarin verschillende disciplines vertegenwoordigd zijn. Terwille van de verscheidenheid van bouw werd gekozen voor meer dere bureaus onder supervisie van de stedebouwkundige adviseur van de gemeente. Deze projectmatige aanpak van een groot bestemmings plan was nieuw voor de gemeente Venray. Nu de voorbereiding van de eerste fase ten einde loopt zijn de deelnemers van mening, dat een der gelijke aanpa'k de kwaliteit ten goe de is gekomen. Gezien deze ervaring zijn b. en w. van mening dat voor de uitwerking van de tweede fase opnieuw voor deze werkwijze gekozen kan worden. De bedoeling is om in begin 198Ö met een nieuwe ontwerpgroep te starten. Vernielingen O. uit Venray deed aangifte van vernieling van twee banden van zijn personenauto. Bij onderzoek bleken die banden tot tweemaal toe door stoken zijn met een scherp voorwerp. De auto stond op een parkeerplaats bij de Haammakerstraat. C. deed aangifte van vernieling van twee ruiten van pefceel 18 aan de Grote Markt. Door enkele jeug dige personen is de ruit van de voor deur vernield. Mochten er getuigen zijn van die vernielingen, zo gelieve deze zich in verbinding te stellen met de politie. M. W. uit Venray deed aangifte van vernieling en diefstal van enige onderdelen van zijn Suzuki motor, welke motor was geplaatst in de kelder van Hubenhof. De dadei-(s) heeft (hebben) zich toegang ver schaft door de deur van de kelder ruimte met geweld open te maken. De radieateurdop en benzinedop wa ren ontvreemd. De motor was be hoorlijk vernield; de koplamp was stuk gestrapt. de buddysit vernield en het lakwerk beschadigd. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondag nacht 12 uur neemt waar voor de pa tiënten van de huisartsen Bloemen, Franken. Lankveld, van Thiel, de Muinck Keizer en Wittgen A.P.G. FRANCKEN Allegrostraat 43, telefoon 82824 Nieuwsjaarsdag: Th. Lankveld Langstraat 76, tel. 83558 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Ver- cauteren, De Vocht en Schmeetz J.W. DE VOCHT Henseniusstraat 13a, tel. 81878 Nieuwsjaarsdag: D.J. Vercauteren Merseloseweg 33, tel. 82200 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 18 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN APOTHEEK DE MONNIKSKAP Paterslaan-hoek Patersstraat, tel. 8014Ü van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray-Meerlo-Wanssum Zr. G. Houwen-Martens tel. 04780-81269 Nieuwsjaarsdag: Zr. J. Janssen tel. 04780-81269 Vrijdag 28 dec.: Zaalvoetbalcompetitie: 19.30 Vermeulen-Raadhuispl. Ie kl. 20.30 SBSAMontagnards le kl. 21.30 den Aide Hoed-El. Janssen 2e 22.30 Rabobank-Ford Oldtimer 2e Zaterdag 29 dec.: 08-17.00 MHCV zaalhockey: 14.00 Heren 1VenrayDeurne 14.45 Heren 1 TegelenAsten 15.30 Heren 1 TegelenDeurne 16.15 Heren 1 VenrayAsten Zaalvoetbal vr. 17.00-18.30 SVV jeugd 18.30-20.30 T.W.C. 20.30-22.30 Leunen Zondag 30 dec.: 08.30-09.30 MHCV zaalhockey 09.30-12.00 Badminton Zaalhockey competitie: Dames: 12.00 Venray 1Maastricht D2 12.45 BosdaclConcordia Dl 13.30 Maastricht 2Concordia Dl 14.15 Venray 1liosdael Dl Manual handbalcompctitic: 15.00 h. asp. ManualLoreal 1 15.45 h. j. ManualWillenhorst 2 16.40 h. s. Manual 2Hcldia Zaalvoetbal: 18.00-19.00 SW jeugd vr. 19.0-21.00 Janssen Pubben vr. 21.00-22.00 SVV Dames vr. Maandag 31 dec.: SVV jeugd C spelers 08.30-12.00 SVV jeugdleiders 12.00-16.00 Dinsdag 1 jan. Nieuwjaarsbijeenkomst „Trefcen trum" sporthal van 13.00-18.00 uur Woensdag 2 jan.: Schclenhandbaltoerinooi Avondprogramma normaal Donderdag 3 jan.: Scholenhandbaltoernooi Avondprograma normaal. openbare bibliotheek venray JEUGDAFDELING Schooltraat 21 - Venray Tel. 81970 Kenze uit de nieuwe aanwinsten: Bcuhuys, M. Alle vogels vliegen; kin derversjes. Een bundel lichtvoeti ge, speelse gedichtjes voor het me rendeel over de natuur, waarbij de fijnzinnige, prachtig gekleurde pla ten heel goed passen. Carle, E. Grote Klaas en kleine Klaas en andere sprookjes. Bewerking van zeven sprookjes van Andersen, geïllustreerd met mooie artistieke platen. Hazen, B. Shook. Op weg naar de tandarts. Mark gaat voor het eerst naar de tandarts, maar voor hij die gevonden heeft dwaalt hij door een heel groot flatgebouw en doet ver rassende ontdekkingen. (A) Kuiper, N. Muizen. Daantje krijgt van zijn opa twee muizen in een hekje. Als er meer muizen en meer hokjes komen wordt het grote huis te klein voor Daantje en opa en voor alle muizen in hun hokjes. (A) Bloemen, A. Wachten tot er iets ge beurt. Tanja, de jongste uit een doodgewoon gezin, vindt het maar saai thuis; maar als oma, dqor brand uit haar huis verdreven, haar intrek neemt, verandert dat. (B) Fleming, I. De wonderauto. Kapitein Pott koopt niet zo maar een auto, maar een antieke race-wagen met allerlei mysterieuze knoppen en handels, waarmee hij met zijn kin deren Jeremy en Jemima, en zijn vrouw vreemde en spannende avonturen beleeft. (B) Hofman, W. Welwel: de zeer grote tovenaar; en zes andere doldwaze verhalen over ridders, tovenaars, matrozen, krentenbollen, cowboys en Indianen en over een planeet. Alles waarover in dit boek verteld wordt is zo anders dan anders, dat je het haast gewoon gaat vinden dat krentenbollen praten en een Indiaan plotseling een reus wordt. (B.). Maschler, F. Kinderen gedraag je. Over al die dingen die grote men sen ergeren als jij ze doet, maakte Willem Wilmink gedichtjes die jij vast steengoed vindt, bij machtige Engelse plaatjes. Piraten en zeerzover. Verteld wordt hoe zeeroversbenden ontstonden, hoe zij schepen aanvielen en wat men in allerlei landen tegen de zee roverij probeerde te doen. Pcllard, M. Mijn wereld. Verhalen met veel foto's en tekeningen, over het leven van zeven kinderen uit verschillende landen in de wereld. Bij de verhalen vind je sprookjes, liedjes, spelletjes en knutselwerk jes die zij leuk vinden.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 3