00 vrijdag- zaterdagshop VENRAY Ü4 SNERT 30 jaar geleden GEMEENTEPRAAT loop FANFARE DE PEELKLANK RECIPIEERDE NU ITU'S IA Ml Dl 1)11 IM.I N w Dl: UMCLME VKNRA^ liediKiic C.A. Scliütlc. Bureau YoorlUliling Ophalen huisvuil tijdens de komende feestdagen In verband met de a.s. feestdagen il het ophalen van huisvuil afwij ken van de normale gang van zaken. Onderstaand schema maakt duide lijk hoe de zaken zijn geregeld in de periode van 24 dec. 1979 tot en met 1 ■jan. 1980. Maandag 24 december wordt de route van de vuilnisophaaldienst op de normale wijze uitgevoerd. Dinsdag 25 decmber (le Kerstdag) uiteraard geen ophalen van huisvuil. De route van die dag wordt ver plaatst naar zaterdag 22 december. Woensdag 26 december. Ook op de ze dag wobdt er natuurlijk geen huis- "fvuil opgehaald. De route van deze wordt verschoven naar donder- 27 december. Op deze dag wor den ook de wijken bezocht, waar het urisvuil normaal op deze dag wordt upgehaald. Vrijdag 28 december wordt de rou te op de normale wijze uitgevoerd. 1 Zaterdag 29 december wordt de route gereden die normaal op dins- iag 1 januari zou worden uitgevoerd. Op maandag 31 december wordt de dienst uitgevoerd als op een norma- e maandag. GEBRUIK VAN VUURWERK tijdens de jaarwisseling De burgemeester van Venray, ver leent in verband met de komende jaarwisseling aan een ieder boven de leeftijd van 16 jaar ontheffing van het verbod om op of aan een weg of op een voor het publiek toeganke lijke plaats vuurwerk te bezigen of bij zich te hebben. De ontheffing geldt voor de perio de van 27 t.m. 30 december 1979, da gelijks van 08.00 tot 20.00 uur en 31 december 1979, na 08.00 uur tot 02.00 uur daaraanvolgend. Aan deze ontheffing wordt de voorwaarde verbonden dat het bezi gen van vuurwerk geen gevaar, scha de, hinder van ernstige aard of over last mag veroorzaken en dat even tuele aanwijzingen van de politie, strekkende tot bescherming van voornoemde belangen, stipt moeten worden opgevolgd. Venray, 7 december 1979 De burgemeester voornoemd, mr. H. J. M. Defesche Burgerlijke stand op 24 en 31 dec. Uitsluitend voor het doen van aan giften van geboorten en overlijden zal het bureau van de burgerlijke I stand op maandag 24 en 31 decem- ber a.s. van 9.00 tot 10.00 uur ge- opend zijn. Op die dagen kunnen van 9.00 tot I 10.00 uur tevens cadavers telefonisch L worden aangemeld. Deze zullen door |de destructor voorzover mogelijk de- telfde dag nog worden opgehaald. Voor alle andere diensten en afde- llingen zal het raadhuis op 24 en 31 I december gesloten zijn. Interessant gesprek over welz'ins- voorzieningen in Landweert Ongeveer een dertigtal afgevaar digden van de sociaal-culturele verenigingen was vorige weck aanwezig om met de gemeente te praten pver de wUk-welzijnsvoor zieningen, welke moeten worden getroffen in de nieuwe woonwijk Landweert. Het gemeentebestuur had daarbij de opzet om in een «zo vroeg moge lijk stadium belanghebbenden en belangstellenden bij het realiseren van welzijnsvoorzieningen te be trekken. Bij deze bijeenkomst .ge houden onder voorzitterschap van wethouder mevr. Rutten-Tielen stonden de voorlopige uitgangs punten van het college van b. en w. met betrekking tot die voorzie ningen centraal. In de toelichting werd gesteld, dat het niet alleen wenselijk, maar zeker ook noodzakelijk is in een vroeg sta dium met de voorbereiding voor wel zijnsvoorzieningen te beginnen. Hierover kan uiteraard niet worden gesproken met de toekoms tige bewoners. Op basis van ervaringen van de gemeente in andere wijken in Ven ray is echter wel bekend welke voor zieningen in elk geval in Landweert tot stand zullen moeten worden ge bracht. Vandaar, dat deze avond de genen. die op enigerlei wijze betrok ken zijn bij die voorzieningen elders de wensen ten behoeve van de toe komstige bewoners van Landweert zouden kunnen formuleren. Benadrukt werd, dat een van de uitgangspunten van het college, t.w, het bevorderen van samenhang en afstemming tussen de verschillende aktiviteiten, niet per definitie in houdt ,dat de voorzieningen in één vlek worden geconcentreerd. Het moet mogelijk blijven, dat de diver se aktiviteiten gedecentraliseerd tot ontwikkeling komen. Overigens heeft het college nog geen uitgewerkte visie op het tot- standbrengen van multi-functionele accommodaties omdat het realiseren daarvan tevens afhankelijk is van de opvattingen van gebruikers e.d. Er ontstond een zeer geanimeerde gedachtenwisseling en het resultaat daarvan betekent voor de gemeente al een eerste richtlijn bij de voorbe reiding van de wijkvoorzieningen. De aanwezigen zullen half januari Qpn vragenlijst te beantwoorden krij gen, waarna tot nadere formulering van de wensen voor de toekomstige bewoners van Landweert wordt overgegaan. Mede afhankelijk van de suggesties van' de belanghebben den/belangstellenden zal worden be zien op welke wijze zij aan de ver deer procedure kunnen deelnemen. GOEDGEKEURDE VERORDENINGEN Bij Koninklijk Besluit van 6 de cember 1979, Nr. 59 ,is goedkeuring verleend aan de volgende drie veror deningen op de heffing en invorde ring van: a. een belasting op honden; b. marktgelden en c. reinigingsrechten. Deze verordeningen liggen voor eenieder gedurende drie maanden na heden ter inzage op de afdeling be lastingen van de gemeente-secreta rie, Maashesewege 1, Venray, kamer 132. Vanaf 1 januari 1980 zal de HON DENBELASTING bedragen 40.30 per hond en 161,20 voor een kennel; het MARKTGELD 1,25 per m2 voor standwerkers, 1,25 per ml voor andere standplaatsen, in het laatste geval met de mogelijkheid van kwartaalabonnementen voor 11.50 per ml; het REINIGINGSRECHT 71,— per gebouw of gedeelte van een ge bouw, gelegen aan de route van de huisvuilophaa ldienst. Venray, 21 dec. 1976 Burgemeester en wethouders van Venray, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris RATTEN BESTRIJDING Evenals andere jaren wordt door Staatstoezicht op de Volksgezond heid de maand januari bij uitstek geschikt geacht voor het bestrijden van ratten. In deze maand dient dan ook een verscherpte aktie te worden gevoerd ter bestrijding van de bruine rat in verband met de trek van dit onge dierte vanaf het platteland naar be huizingen en woonkernen. Er wordt dan ook van de zijde van de gemeente een beroep gedaan op de bevolking mee te doen aan de be strijding van deze bruine ratten. De aanwezigheid van ratten of an der ongedierte kan worden gemeld bij de gemeentelijke afdeling open bare orde en veiligheid, die dan zal adviseren op welke wijze dit onge dierte moet worden bestreden. Met nadruk wordt er op gewezen, dat door de gemeente geen bestrij dingsmiddelen ter beschikking wor den gesteld. OPENINGSTIJDEN ZWEMBAD Gedurende de kerstweek 24 de cember t.m. 29 december is het Ge meentelijk Combi-Zwembad voor vrij zwemmen tegen normaal gel dend tarief geopen op: maandag 24 dec. 7.00-12.00 en 13.00-15.30 uur; Dinsdag 25 dec. gesloten. Woensdag 26 dec. gesloten. Donderdag 2 7dec.: 07.00-8.30 - 09.00-12.00 13.00-17.00 - 18.00-1945 Vrijdag 28 dec: 07.00-8.30 - 9.00 - 12.00 1.300-17.00 - 18.00-1945 20.00-21.00 trimmen - 21.00-22.00 Zaterdag 29 dec: 08.30-9.45 - 11.00-16.25 uur. SNERTLOOP - SNERTLOOP - SNERTL00P - SNERTL00P - SNERTLOOP - SNERTL00P DONDERDAG 27 DECEMBER A.S. INSCHRIJVEN ai STARTEN VAN 18.30 - 19.30 OUR. PLAATS I SPORTOAL "DE VETTELING' INSCHRIJFGELD» 1,50 p.p. TRAJECT» VENRAY-KERN Comité Recreatiesport Venray w Het comité Recreatiesport Venray organiseert op donderdag 27 december aanstaande zijn traditionele SNERTL00P1111 Deze wandeltocht/oriëntatietocht waaraan door Jong en oud kan worden deelgenomen, voert door de feestelijke straten van Venray, VOOR IEDEREEN DE JUISTE AKTIVITEIT OM HET JAAR 1979 SPORTIEF EN GEZELLIG AF TE SLUITEN. Het traject zal ij tf 2 uur in beslag nemen, met als opkikker een kop"snert, genuttigt bij een kampvuur. SNERTLOOP - SNERTLOOP - SNERTLOOP - SNERTLOOP - SNERTLOOP - SNERTLOOP IE PRIJZEN VOOR DEZE SNERTLOOP WORDEN BESCHIKBAAR GESTELD DOOR» WINKELCENTRUM VENRAY Zonder korting, toch scherp geprijsd SPRAELAND SPORT Marktstraat 2. Venray. telefoon: 04780-89080 ...staat pal voorsporten camplngl m openbare bibliotheek venray Op waarlijk grootse wijze werd vorige week vrijdag de fanfare De Peelklank in het gemeenschapshuis van Ysselsteyn gehuldigd, voor het behaalde succes op het federatief concours te St. Michiels-Gestel. Zij promoveerden daar van de eerste af deling met 3g9 punten naar de afde ling uitmuntendheid. Het verplichte en vrije werk werd er door de vrij jeugdige leden van deze in 1947 opgerichte fanfare o.l.v. de heer A. Partoens voortreffelijk gebracht. Een der juryleden schreef in zijn rapport: een verdienstelijke realisatie en voor die realisatie is hard gewerkt. Dat moet dan toch wel een bevestiging zijn, dat vooral die jeugd een goede basis heeft gekregen bij hun opleiding. En natuurlijk waren er verschil lende sprekers. Wethouder van Oers was graag namens het gemeentebe stuur naar Ysselsteyn gekomen om de muzikanten te huldigen met het succes en stelde nadrukkelijk het grote belang van een fanfare voor de leefbaarheid van een gemeen schap. Deelname aan een concours is mede om het muzikale peil te tes ten en die test heeft weer bewezen dat de Peelklank op de juiste weg is. Harry Philipsen bracht woorden van gelukwens over namens de dorpsgemeenschap en pastoor van Uden deed het namens de parochie. Daarbij had hij hoge verwachtingen van het op de Eerste Kerstdag door de fanfare, in samenwerking met het Gemengd Koor, te geven concert in de kerk. Hij hoopte dat het ook mo gelijk zou zijn aan het gouden pries terfeest van em. Pastoor J. Janssen een speciaal cachet te geven. Met het materiaal wat de Ysselsteynse ge meenschap heeft op instrumentaal of vocaal gebied moet dat toch kunnen. Hoe kan het ook anders, dat een trotse president Harry Jenniskens, deze en de andere sprekers dankte, maar vooral de Ysselsteynse gemeen schap voor hun steun en medeleven. De leden van het Gemengd Koor brachten een vocale, en de leden van de drumband een instrumentale hulde. Het was een aardige gedachte om alle leden die aan het behaalde suc ces hun medewerking hadden ver leend, achter de tafel te laten plaats nemen. De vele recipianten moesten dus vele handen drukken, maar dat hadden die leden wel verdiend. En voor de jeugdigen was het een erva ring om nu al in een hulde te mogen delen. Kennedyplein 7 Venray vrijdags open van 9-21, zaterdags van 9-16 uw garderobe aanvullen voor de komende feestdagen. Pantalons, ribbroeken, kostuums, tweed kolberts, overhemden enz. DOOR LAGE KOSTEN EXTRA VOORDELIG EN TOCH GOED IN KWALITEIT. RUIME PARKEERPLAATS. afd. voor volwassenen Julianasingel 33 - Venray Tel. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten: Beter leven. Overzicht van de fak- toren die onze gezondheid beïn vloeden en hoe deze ten goede ge keerd kunnen worden. Bom, W. Sherry en port. Dicke, O., en H. Bouma. De wereld kan alleen maar kleiner worden. Vijftien tekeningen die kinderen tot onderwerp hebben, begeleid door veertien gedichten. Ditzhuyzen, R. van. Het Huis van Oranje; prinsen, stadhouders, ko ningen en koninginnen. Groot, I. de. Landschappen; etsen van de Nederlandse meesters uit de zeventiende eeuw. McDowell, B. Een reis door Rusland; de Sovjet-Unie vandaag. Morley, M. Olivier. Biografie van de Engelse acteur Laurence Olivier (geb. 1907). Uit eigen land; met vijftig toeris tische tochten door Nederland. Vikingen, De; de laatste en meest onthullende ontdekkingen welke gedaan werden over de Vikingen. Vries, B. de. Uitverkorenen; verha len en gedichten over vervolgde mensen. Fragmenten uit het werk van Nederlandse schrijvers over de jodenvervolging en hun mas sale uitroeiing in de concentratie kampen tijdens de Tweede Wereld oorlog. GEVONDEN Fototoestel PMC automatte Rapid; Bril verder geen gegevens. Rode por- temonnaie met rits, inhoud: 0.29 kleingeld en een sleutel met trein kaartje. Luchtdrukpistool met brui ne kolf, nummer 082928 caliber R 071 cal. 45-177 made in Italy. Winkeldiefstal opgelost Venrays politie hield een 26-jarige man en een 28-jarige vrouw uit Rot terdam aan, die door hun vreemd gedrag de aandacht trokken. In hun auto werd nieuwe kleding aange troffen, twee mantelpakjes en een suède jas, welke zoals uit het onder zoek bleek gestolen waren in de kle dingzaken B. en v. O. De waarde van het gestolene bedroeg 1100 gul den. Na onderzoek en verhoor en de aanzegging dat procesverbaal zal worden opgemaakt, werden de Maas stadbewoners huiswaarts gezonden. Vier daders winkeldiefstal aangehouden Venrays politie hield vier personen aan, verdacht van kledingdiefstal:' een 27-jarige man en een 37-jarige vrouw uit Venlo, een 23-jarige man en een 22-jarige vrouw uit Kessel. Uit de winkel van T. waren ont vreemd twee bontjassen ter waar de van 1500,bij H. waren twee wekkerradio's ontvreemd ter waar de van 250 gulden. Bij huiszoeking bij de Venlose vrouw werden nog aangetroffen 3 lange jassen en een mantelpakje ter waarde van 4200,Deze wa ren onlangs uit winkels te Venray, Blerick en Roermond ontvreemd. Bij de Kesselse vrouw werden bij huiszoeking kledingstukken aange troffen ter waarde van enkele dui zenden guldens. Nadat het viertal was ingesloten in de politiebureau's te Venray en Venlo, werden zij la ter na overleg met de officier van justitie huiswaarts, gezonden, wel met de mededeling dat procesver baal zal worden opgemaakt. Diefstal van kentekenplaten n H. uit Grubbenvorst deed aangif te van diefstal van 2 magnetische hoezen met zijn makelaarskenteken 63-66 HF die op de auto over de nor male kentekenplaten waren gemon teerd. De diefstal moet hebben plaats genad tijdens het parkeren op het Henseniusplein. Brand in garage Vrijdagmiddag omstreeks 4 uur brak brand uit in de garage van de woning van de familie J. v. d. V. aan de Kennedystraat. Een 13-jarige zoon was in de garage bezig met het maken van een rookbom in een pvc pijp met klein vuurwerk. Tijdens dat experiment kwam een steekvlam uit de pijp waarbij de werkjas van de jongen vlam vatte. De jongen liep naar buiten en wist zich van de jas te ontdoen én liep geen brandwonden op. In de garage echter greep het vuur snel om zich heen en toen de vader arriveerde kon ook deze de brand niet meer blussen. Venrays brandweer kon niet voor komen dat de garage totaal uit branddes. Diverse gbederen, diep vries, fietsen, gereedschappen en dergelijke konden niet worden ge red. Wel wisten de brandweerlieden uitbreiding te voorkomen. Weer misselijke streek Zaterdagavond omstreeks kwart voor elf werd de centrale meldka mer te Venlo gealarmeerd voor een verkeersongeval met gewonden op de kruising Midden Peelweg-Deur- neseweg te Ysselsteyn. Ambulance en politie rukten direkt uit, maar op die kruising werd niets van een aan rijding gevonden. Politie en ambu lance zijn nog tot de grens van de gemeente gereden en over de Beek wee terug maar ook daar was niets te bespeuren. Kennelijk zijn er nog steeds per sonen te vinden die dergelijke mel dingen willen doen, niet beseffend dat met dergelijke meldingen onno dig levens van onschuldige mensen op het spel worden gezet. Als de hulpdiensten uitrukken, zo stelt de woordvoeder van de politie, wordt het uitrukken voor een echte mel ding vertraagd, waardoor hulp aan werkelijke slacthoffers te laat kan komen. Geen visitekaartje aangetroffen De B. uit Venray had zijn per sonenauto geparkeerd aan de Leeuwstraat en bij terugkomst ont dekte hij dat zijn auto was bescha digd, waarschijnlijk door een andere auto. Mevr. K, uit Meerlo-Wanssum vond geen visitekaartje bij terug keer bij haar nabij de Clockert ge parkeerde personenauto. Wat ze wel zag was dat haar geparkeerde auto beschadigd was. Langs de Apolloniastraat te Leunen had C. uit Venray zijn per sonenauto geparkeerd en bij terug keer ontdekte hij dat zijn auto waar schijnlijk door een donkerbruine Audi beschadigd was. Zendapparatuur in beslag genomen Tijdens een controle door de poli tie werd in de personenauto van de 23 jarige A. R. uit Oostrum een in gebouwde zendapparatuur aange troffen. Omdat de eigenaar niet in het bezit was van een machtiging werd de apparatuur in beslag geno men en procesverbaal opgemaakt. Automobilisten onder invloed Een 46-jarige autobestuurder uit Ysselsteyn werd aangehouden. Hij bleek onder dusdanige invloed van alcohol te verkeren, dat hij de be kende proeven moest ondergaan. Datzelfde was het geval bij een 25-jarige bestuurder uit Cuyk en een 20-jarige uit Meerlo-Wanssum. Dit drietal kreeg uiteraard een rijver bod en de aanzegging dat procesver baal zal worden opgemaakt. Vernielingen Van een in aanbouw zijnde wo ning aan de Stationsweg werden een aantal ruiten vernield (termopane- glas). De personenauto van de 33-ja rige S. U. uit Venray, geparkeerd staande bij de Veltumse Kleffen, werd ontdaan van een sierring en het achterlicht. Van de geparkeerde auto van S. uit Venray, staande langs de Paters- laan, en van de personenauto van H., staande bij zijn woning aan Dennen oord waren de antennes vernield. Tegen lichtmast De bestuurder van een perso nenauto, de 28-jarige J. B. uit Heer- len, reed over de Midden Peelweg. Ter hoogte van de verkeerslichten moest hij afremmen omdat de lich ten op road sprongen. De auto Kwam in een z.g. rille en begon te slippen en voordat de bestuurder zijn auto onder controle had, schoof deze te gen een lichtmast en kwam daarna m de berm tot stilstand. Op de Deumeseweg ter hoog te van de kruising met de Midden Peelweg wilde de 47-jarige bestuur der van een personenauto A. R. uit Helmond, een voor hem rijdende personenauto inhalen, maar op dat moment week die bestuurder ook uit naar links. Om een botsing met die auto te voorkomen week hij verder uit, maar botste daarbij tegen een op de middenberm staande lichtmast. Bij beide botsingen bleef het bij ma teriële schade. Verkeersongelukken met gewonden Gebogen over het stuur van zijn fiets, voor de neervallende re gen, zag op de Timmermannsweg te Ysselsteyn de 15-jarige M. R. te laat de onder een lichtmast staande aan hangwagen van v. K. uit Well. De jongen botste tegen die aanhangwa gen en liep dusdanige verwondingen op dat hij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Waarschijnlijk was de te hoge snelheid oorzaak dat de bestuurder van een personenauto bij de krui sing Midden Peelweg—Beekweg de auto niet in het juiste spoor kou houden. De wagen slipte en beland de in een sloot. De bestuurder liet de auto staan en ging er vandoor. Zijn medebestuurder en eigenaar van de auto, de 24-jarige K. uit Venlo liep dusdanige verwondingen op dat hij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. De bestuurder kon nog niet worden achterhaald. De gepensioneerde C. J. uit Ven ray, 68 jaar oud, reed met zijn fiets over het rijwielpad naast de Beek- weg en wilde ter hoogte van de kruising met de Molenklefweg links af. Hij weet zich niet te herinneren of hij daartoe richting aangaf. Wel werd hij bij het afslaan juist inge haald door een bromfiets, bestuurd door de 16-jarige Th. Ph. uit Ven ray. Bij de botsing liep de gepensio neerde man een beenbreuk op en moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. De 39-jarige bestuurder van een personenauto, O. uit Venray, wilde op de Leunseweg linksaf het tankstation oprijden, maar lette on voldoende op en liet de doorgang niet vrij voor de over het fietspad naderende bromfietser, de 17-iarige C. uit Castenray. Er ontstond een botsing en moest de bromfietsbe stuurder voor medische hulp naar het ziekenhuis worden vervoerd. Hek omver gereden Een nog onbekende automobilist is waarschijnlijk door te hoge snel heid over de Henri Dunantstraat uit de juiste koers geraakt en vernielde een hek bij de oversteekplaats bij de Protestants Christelijke school de Hommel. Cementwagen kantelde Vrijdagmiddag omstreeks drie uur reed een beladen vrachtwagen van de betoncentrale uit Venlo (15 ton cement) en bestuurd door de 54-ja- rieg G. uit Helmond over de oprit van de Deurneseweg in de richting Wanssum. Om een achter hem rij dende bestuurder van een trekker met oplegger de gelegenheid te geven hem voorttij te rijden, week hij uit naar rechts, doch kwam met de rechter wielen in de berm te recht. De cementduto zakte weg in het talud en kantelde. De bestuur der werd niet gewond, maar moest wel door een bestuurder van de in halende trekker uit de cabine wor den gehaald. Gezien het totale ge wicht van de cementwagen en de lig ging van de wagen kon hij niet door een grote kraanwagen op de weg werden gezet. De brandweer moest eerst een gat branden in de cement wagen om vervolgens de cement'weg te spoelen. Urenlang is de brand weer in aktie geweest om de weg schoon, te spuiten. Vier auto's beschadigd Tijdens het parkeren op het Henseniusplein schoot de voet van de 49-jarige bestuurder van een per sonenauto, W. K. uit Kamp Lintfort, van de rem op het gaspedaal. De auto botste tegen de geparkeerde auto van P. P. uit Venray; die auto schoof door en botste tegen de ge parkeerde autos van C. v. V. uit Mer- selo en J. V. uit Merselo. Het bleef bij materiële schade. Onder invloed De personenauto, bestuurd door de 26-jarige mevr. v. D. uit Venray geraakte op de Oirloseweg in een slip. De auto geraakte van de weg, schoot door de omheining en raak te nog enkele betonnen paaltjes, om langs de spoorrails tot stilstand te komen. De bestuurster raakte ge wond en werd naar het ziekenhuis overgebracht. Bij onderzoek aldaar bleken de verwondingen mee te val len. De politie ontdekte tevens dat de bestuurster onder invloed van alco hol verkeerde en zij moest de beken de proeven endergaan. De auto werd totaal vernield terwijl het hekwerk over een lengte van 15 meter be schadigd was. Met aanzegging dat ook procesverbaal terzake het rijden onder invloed zal worden opgemaakt, werd zij huiswaarts gezonden. Fietser ging er vandoor Tot op heden kon de fietster nog n-iet worden achterhaald, die op de Noordsingel tegen de achterzijde van de personenauto van de 35-jarige L. C. uit Venray botste. De fietster kwam ten val, stond weer op, en voordat de bestuurder haar identiteit kon vaststellen was ze verdwenen. Hij zit nu met lichte schade aan zijn auto. Bestuurster kwam kijkje nemen Een bestuurster van een personen auto wilde een kijkje nemen in het plan Landweert. Ze draaide haar auto vanaf de Stationsweg de nieu we ringweg op. Ver kwam ze niet. want ze zag niet of te laat een grep pel en haar auto kwam daarin tot stilstand. Een verkeersbord had die rit kunnen verhinderen. Duur slapen Tijdens een militaire oefening van dienstplichtige militairen uit Oir- schot in de omgeving van Venray moest een viertal militairen in de buurt van Sevenum in hun slaapzak kruipen. Maar het was het viertal buiten te koud naar hun zin. Ze hadden in de buurt een schaftwagen zien staan en door het verbreken van eenluik werd toegang verkre gen. Maar ook in die wagen was het koud. Geen nood; er stond een ka chel in. Deze wilde niet gauw ge noeg branden en toen werd er uit 'n jerrycan wat benzine in de kachel gedaan. Gevolg: ontploffing en de schaftwagen stond in brand. Aan blussen viel niet meer te denken. Nu zullen de vier dienstplichtigen aan sprakelijk worden gesteld voor de schade welke 8000 gulden bedraagt. De brigade van de Koninklijke Ma rechaussee uit Venray stelt een on derzoek in en zal procesverbaal op maken. Politieverbinding nog slecht Het wordt de hoogste tijd dat de poliitievertindingsdienst maatregelen gaat nemen. De verbinding met het politiebureau is op verschillende plaatsen zeer slecht en onver antwoord. Dat konstateerde afgelo pen week ook 't Ysselsteynse raads lid W. Claessens toen voor zijn huis op de Midden Peelweg een vracht autocombinatie met pech kwam te staan. De vrachtautocombinatie stond dusdanig veriteersgevaarlïjk, dat de politie maatregelen moest ne men. Maar hoe de politiemannen ook trachtten kontakt te krijgen met het hoofdbureau, de apparatuur liet net afweten. Het raadslid kon de politie helpen door zijn telefoon ter beschikking te stellen. Hij heeft op dit gebrek in de verbindingsdienst deze week in de raadsvergadering nog eens geatten- deerd. De bouw van het politie bureau behoeft niet te betekenen dat op aanschaffing van verantwoorde apparatuur gewacht behoeft te wor den omdat deze altijd gebruikt kan worden. Ook is het recentelijk voorgekomen dat een politiepatrouil le van Venray in de Peel assistentie nodig had bij aanhouding van stro pers en ook toen liet de apparatuur het afweten. Alleen via de meld kamer van Den Bosch kon assisten tie worden verkregen van de rijks politiemensen van de groep Gemert. Peellandschapjes in „Achter de Toren" Kunstcentrum „Achter de Toren", Torenstraat 51 in Sambeek ekspo- seert met ingang van 21 december tot eind januari een serie Peelland schapjes en bloemstillevens van de Gemertse kunstenares Tonny Thijs- sen-Smits (44). „Achter de Toren" is geopend: vrij dagen 16.00 - 21.00 uur, zaterdagen en zondagen 11.00-17.00 uur. Op 2e Kerstdag en Nieuwjaarsdag is het Kunstcentrum geopend van 12.00 - 17.00 uur. Er is voorts werk te zien ran An neke Eshuis (aquarellen) uit Berg en Dal, Peter Leenen (olieverfschilde rijen) uit Helmond, Joseph P. Ferrer (vetkrijt) uit Barcelona; en ook Ethiopische wandkleden, houtsnij werk uit Senegal en Kenia, Bilder- bogen en fragmenten van Koptische weefsels (2e - 4e eeuw na Christus), oude prenten en kleurlitho's. 2aiicj ^J^eróij^eeót Linders-Volleberg Stationsweg 147 - Venray - Telefoon 81510 UIT PEEL EN MAAS VAN 24 DECEMBER 1949 Nr. 51 Werden er in 1948 in Venray 520 geboortes aangegeven, dit jaar ver wacht men een nog hoger getal. De 500e geboorte werd namelijk reeds op 19 december jl gemeld, dat was Theodora Petronella Gertruda Phi lipsen te Castenray G 11. Meerdere van onze veldkapellen zijn gelukig alweer hersteld. Andere zijn nog wachtende tot de buurt er zich eindelijk eens over gaat ontfermen. Het St. Anna-kapelletje aan de Lan- geweg kon niet langer wachten. Veel te lang heeft het er gehavend bij de legen. De Schoonheidscommissie van VW had al meerdere malen hier over een oproep gedaan, en heeft nu met het Kerkbestuur het initiatief genomen tot herstel. De kapel zal ge heel worden gerestaureerd, zowel in- als uitwendig. Rondom de kapel zal een pleintje van veldkeien worden aangelegd. Het is nu de hoogste tijd dat de buurt eens bij elkaar komt, om de plechtige ingebruikneming er van voor te bereiden; zoals dat ook in Veltum is gebeurd. Een buurtco- mité zou de zorg op zich moeten ne men voor de instandhouding en het onderhoud. Zondag 11 december was het feest in Geysteren en op het Veulen. Twee nieuwe kerk enzijn verrezen. Een ter ere van St. Willibrord, de ander ter ere van St. Antonius van Padua. In 'n plechtige processie werd te Geys teren het Allerheiligste naar de kerk gedragen, alwaar pastoor van Wijn gaarden na de inzegening door de ken Berden 'n eerste mis opdroeg. Feestelijk klonk het nieuwe orgel, en het zangkoor zong zeer verdienstelijk een tweestemmige mis. ^Middags trok op het Veulen een grote stoet naar de nieuwe kerk, al waar Déken Berden de gebruikelijke ceremoniën verrichtte en de kerk wijdde. In het daarop volgende Lof hield pastoor Hillebrandt 'n hoog staande predicatie. Met de ingebruikname van deze 2 godshuizen is niet alleen een flink stuk materiële opbouw besloten maar is tevens een begin gemaakt van een nieuwe geestelijke opbouw. Voor rekening van de gemeente Ven ray werd het bouwen van 4 Peel- boerderijen te Ysselsteyn in Peelplan Zuid aanbesteed. Hoogste inschrij ver was P. VoMeberg en Zn voor df som van 94.400 terwijl de laagste inschrijver, Gooren-Theunissen te Ysselsteyn, slechts 84.400,vroeg. De schilleboer zal voortaan iedere maandag en donderdag rondkomen voor het ophalen van aardappel schillen en ander huishoudelijk afval wat nog te gebruiken is als veevoe der. Gooi dat dus niet in de vuilnis emmer, maar bewaar het voor de söhilleboer. De wederopbouw heeft tot nog toe gelukkig weinig slachtoffers gevergd echter de vorige week werd J. bij de bouw van garage van Haren getrof fen door een neervallende balk. Met inwendige kneuzingen werd hij naar het ziekenhuis overgebracht.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 13