Cursus Bridgen [uitersport BOWLEN TRIMCLUB MIMLGAN BILJARTEN SPIO-NIEEWS ebberink VENRAY voor bejaarden 30 jaar geleden oostrum WATERPOLO De sfeervolle zaal Linders-Volleberg PEEL EN MAAS ook üw krant r kasteel café^restaurant tel. 047631307 ridge Club Venray gaat opnieuw cursus bridgen geven. In samen- king met de Personeelsvereniging Rank Xerox zal deze kosteloos Echter studiemateriaal zal uiter- betaald moeten worden. Totaal dit komen op 31,plus indien fenst een Autobridge ad 37,50. [edewerking van clubleden is pro De cursus start dinsdag 11 de- iber 1979 om 8 uur in de zaal van Veerhuis, Henseniusstraat 13 te ray. lichtingen zijn verkrijgbaar bij W. van Kempen, Tinnegieter- Venray, tel. 04780-85039. slagen selectiewedstrijden Dres- f Kring Venray, gehouden op 1 I dec. in Manege ..Bergemo" te sse Z-I en Z-II Janssen, Sevenum, Othello 110 sse M-I en M-II: v. IJzendoorn, Afferden rmella Arts, Venray, Piothar Janssen, Venray, Canny ie L-II: ierks, Bergen, Rapid T Vermazeren Oirlo Pand. 129 D. Weijs Leunen, Par Dieu 127 Janssen, Venray, Kliff 125l/t sse L-I: Takken, Leunen, Korien 129 ;j. Beerkens, Oostrum, Patty 126 Geerts, Venray, Mieke 123 Steeghs, Meerlo Quick J. 122 ej. Heidens, Ottersum Oliv. sse L-I: Vlemmix, Leunen, Orex Jaspers, Ottersum, Nico h. Peeters, Meerlo Riejanne h. Steeghs, Meerlo, Casander Arts. Venray, Captain Mac 108 sse L-I: Staaks, Oostrum, Paddy 119'/» .Aben, Oostrum, Ribon 115'/a ej. Philipsen Ysselsteyn Rom. 115 j. Willems, Heijen, Pascal 1141/» j. Goumans, Leunen, M. L. 113 volgende wedstrijd zal worden auden op 22 en 23 dec. a.s. In lege Vlakwater te Venray. p zondag 9 dcc. wordt in Manege iwater te Venray dc eerste Se- ewodstrijd springen gehouden de kringen Horst en Venray. 107 105 103 133 119 129 114 109 p 25 november j.l. heeft Venray 1 erste wedstrijd verloren in de s lot nu toe gespeelde competi- einduitslag was 53. wedstrijd werd gespeeld tegen Arend uil Gcleen. Venray 1 I nu op een gedeelde le plaats, er moeten nog 5 compeliticwed- iden gespeeld worden. Dus Vcn- I, zet alles op alles om de ko lde wedstrijden met zoveel moge- punten te winnen. cnray 2 heeft op 25 november j.l. uitwedstrijd tegen Maasvogcls 3 Maastricht gewonnen met 35. tramma zondag 16 dec.: iray 1 tegen V.I.N. 5, Sporthal De tteling, aanyang 13.00 uur. rnsdag 19 dec. 1979: tsvogels 3 tegen Venray 2, Sport- Belfort te Maastricht, aanvang 0 uur. .v.m. het 1ste lustrum van de Bad- iton Club Venray in maart 1980, fr een enquêteformulier uitgege- aan alle leden van de BC Venray. It U dit formulier zo spoedig mo- ijk invullen en inleveren. Bij voor dank voor uw medewerking. Uitslagen rangljjstcompetilie D.C. Venray nnisSchouten 20 rhituvan Bommel 20 koeyenVerstegen 2—0 ;nsZaal 20 lie—Alblas 2—0 senvan de Voort 20 en verrassende uitslag vormde de erlaag van problemist van Bom- tegen Berhitu; in zeer goede d maakte eerstgenoemde een Jder die door Berhitu kundig d afgestraft. oyens speelde tegen Zaal een selvallige en onzekere partij, rbij Zaal lang tot in het verge- lerde middenspel de beste kan- behield, daarna wist Noyens zich szins te herstellen maar kon ihts winnen dank zij een foutzet Zaal, die diverse remise-varian- over het hoofd zag. omenteel leidt Noyens met 18 p. 10 partijen, gevolgd door Peek, iter qn Wille op 3 punten achter- nd )p zaterdagmiddag 15 december eft het jaarlijkse Harwi-toernooi ats in Bakel. D.C. Venray zal hier- deelnemen een negental in de ste klasse. Sedert 22 november j.l. zijn reeds ca. 25 bejaarden uit Venray maar ook een beperkt aantal uit Horst en en kele andere plaatsen uit het noord limburgse aki'ef op de bowlingbanen van Bowling Bistro Venray te Oos trum. Omdat het aantal belangstellende bejaarden elke week toeneemt heeft men besloten nog een aantal weken te wachten met het starten van een onderlinge kompetitie, Elke bejaarde uit Venray of elders uit noord lim- burg die belangstelling heeft om eens in de week te bowlen of eens vrij blijvend kennis wil maken met hel bowlen is elke donderdagmiddag van half drie tot half vijf van harte wel kom. Ook voor bejaarden die straks niet aan de kompetitie mee willen doen. blijft het uiteraard mogelijk elke donderdagmiddag op dezelfde gun stige voorwaarden enkele uurtjes ge zellig te bowlen. Onze aktiviteiten zijn: Iedere zaterdagmorgen om 8.00 u. vertrek voor een duurloop van 10 km vanaf de Cooperbaan ge legen aan de Ballonzuil-bossen via de Beekweg, daarna richting Rozendaal (is met borden aange geven). Iedere zondagmorgen om 9 uur precies vertrek voor het trimmen, 1 uur. We hebben wisselende vertrekpunten: a.s. zondag 9 dec. vanaf hoofdingang Rank Xerox voor loop- en trimoefeningen. Iedere woensdagavond om 18.30- 19.30 sportzaal Langeweg voor loop- en trimoefeningen, 1 uur. Deze loop- en trimoefeningen zijn voor dames en heren. Kom, doe eens iets. kom eens kijken of U het iets vindt. Het kost U niets, alleen wat in spanning. Zoek een vorm van trimmen die leuk is en aanspreekt. Maak gebruik van de prachtige omgeving var. Ven ray en loop eens in dc bossen als er vc. r1:-.- geen andere mensen zijn. Kom, neem een goed besluit: Loop voor je leven. Inlichtingen verstrekt u graag: Piet Loomans, Ouverturestraat 14. tele foon 85384. PatrickJumpers 2 De verwachte nederlaag werd niet alleen een feit, maar het gebeurde in een uiterst onplezierige wedstrijd» Dal do verdiende overwinning voor de Echtenaren men speelde een klasse beter dan Jumpers 2 nog tol hel einde werd bevochten, komt meer naar voren uit de persoonlijke fouten 21-12 voor Patrick, dan uit de eindstand 120-47. JumpersSjoko Door het niet komen opdagen van Sjoko staat Jumpers 4 nu welver diend op de EERSTE plaats. Eind stand 2—0. Programma weekend 8/9 december: Zondag Servaas: Tafel E. Poels - Ch. Franssen 14.00 Jongens welpen—Foto Ruch Scheidsr. M. Flinscnberg 15.00 Dames 2Achillus Tafel E. Poels - E. Wester; scheids rechter M. Aarts Uit: 14,00 Qua VadisKadctten jongens (was 11.00 u.) Coach Theo Scheidsr. Ilonka 18.00 B.S.W.—Heren 2 17.00 FortunaJongens Aspiranten Coach Riny Scheidsr. Albrie Scheidsrechters: SupershotAeternitas 18.00 u. A. Evans en Luc Bertrands NB. Scheidsrechters van de uit spelende ploegen zijn in de regio Brabant altijd hoofdscheidsrechter. Let op de discipline en kap alle du bieuze beslissingen falicant af. dat recht heb je. Laat je niet overbluf fen. O.B.C.lieren Kadetten Nd een goede wedstrijd konden de kadetten de winst mee naar huis ne men. Uitslag 20-32. Toernooi meisjes aspiranten 15 de cember in Herten (bij Roermond). Nadere gegevens volgen nog. KIENEN - KIENEN - KIENEN 17 december word ter ten behoeve van de Jumpers gekiend in zaal Ca- limero. Aanvang 19.45 uur. Waar schuw je vrienden en kennissen en familieleden deze dag vrij te houden. Dames 1Braggarts 2 Door het tempo zeer hoog le hou den wisten we in de eerste helft een kleine voorsprong op te bouwen en die te behouden. Braggarts speelde weliswaar fel, maar kon ons tempo niet bijhouden en de vermoeidheid speelde hen steeds grotere parten. Ondanks hun 2 wissels wij hadden er precies 0 had Braggarts te weinig uithoudingsvermogen om de achterstand in te lopen. Stand bij de rust: 17-14. In de eerste 5 min. van de laatste helft leek het er op, dat we ons lie ten overrompelen door Braggarts. De Heerlensen scoorden punt na punt, en na 5 min. stonden zij voor met 24- 20. Toen kreeg Jumpers de smaak weer te pakken en de achterstand werd niet groter meer, doch ook niet ingelopen. Stand na 15 min.: 29-26 in het voordeel van Braggarts. In de laatste 5 minuten van de tweede helft liep het uit op een eonditieslag. Braggarts was uitgeput. Jumpers be zat nog genoeg energie en concen tratie om de achterstand in te halen tot een verdiende 42-33 overwinning. Dreeske Willemssen uit Oirlo en Gerrit Janssen uit Horst werden vcor eigen publiek kampioen veldrijden 1979-1980 van de Neder landse Wielren Bond Op één kampioen had de organise rende vereniging wel gerekend. Ger rit Janssen uit Horst kon gezien de resultaten van de afgelopen wedstrij den alleen bij grote pech de titel ont gaan. Gerrit deed wat van hem ver wacht werd. Hij won. Ditmaal was de tegenstand van Jos Lamber uit Blerick echter groter dan anders en in de slotfase van de wedstrijd moest hij alle zeilen bijzetten om voorop te blijven. Achter hen bleven de tegen standers wel in dezelfde ronde, maar gevaarlijk waren ze niet. De andere clubleden Harry Horstermans en Pe ter Vollenberg werden resp. 13e en 14e, waardoor ze ook nog tot de prijswinnaars behoorden. Jo Martens uit Deurne die sinds kort ook lid is van TWC Oostrum eindigde ook vooraan ,want hij kon als derde doorkomer ook een fraaie beker in ontvangst nemen. Dat Dreeske Willemssen uit Oirlo kampioen zou worden had niemand gedacht. Dat hij bij de eersten zou zijn wel. Al in de eerste ronde ging hij op kop rijden en het zag er naar uit dat hij daar niet van plan was iemand anders te laten fietsen. Het pechduiveltje zat echter achter hem aan en op een gegeven moment kwam hij te vallen en ging de ketting van zijn fiets. Voordat alles weer goed draaide waren vijf man hem gepas seerd. Drees liet het er echter niet bij zitten en langzamerhand werkte hij zich weer naar voren. De op dat mo ment voorop rijdende C. Alleleijn reed hij voorbij alsof er niets ge beurd was. Een fraaie wedstrijd voor Dreeske en een goede sportieve kam pioen. De uitslagen waren: Categorie 1: 1 Drees Willemssen, Oirlo 2 C. Alleleijn, Gulpen 3 W. Jorissen. Weert 4 G. Hendriks. Susteren 5 W. Vcrgooszen, Susteren 6 6J. Korsten, Panningen 7 Fr, van Bakel. Deurne 8 P. Peeters, Meijel 9 K. Geerts, Stiphout 10 Ch. Nelemans, Deurne Categorie 2: 1 Gerrit Janssen, Horst 2 J. Lamber. Blerick 3 J. Marlens. Deurne 4 A, Peperkamp, Vierlingsbeek 5 M, van Kesscl, Deurne fi J. van Kessel. Deurne 7 H. Konings, Asten 8 F. Lamber, Baarlo 9 M. Parren. Weert 10 H. Graat. Meijel 11 Th. van Lunkvold, Rips 12 M. Kessels. Ospel 13 H. Horstermans, Venray 14 I'. Vollenberg Wanssum 15 P. Hack, Deurne boekhandel van den munchhof is ook dinsdags de gehele dag geopend 4c NICOLAASCROSS TE 1IEYTHUYSEN Op een uiterst vlak en bij start en finish zeer winderig parcours, zijn weer een aantal van onze atleten in de slag geweest om de nodige cross- punten te verzamelen. Bij de Pupillen Jongens-B liep Tom Alkim zich in 5.04 naar een 4e plaats over 1000 meter. Twan Brekelmans eindigde als 6e in 5.30. René Kuypers zag met het einde in zicht de tweede plaats verloren gaan en spurtte met de sterke tegenwind naar een 4e plaats. Bij de junioren Meisjes-B werd Monique Faas 9e in een tijd van 7.56 over de 1500 meter. Jolanda Loomans liet de eer aan Wilma Zukrowski over en eindigde als 5e in een tijd van 13.04 over 3000 meter. Al met al geen onaandig begin bij de Meisjes- A, De Veteranenloop was apart en hier was Jo Verlinden weer goed van de partij. Jo werd 4e in de tijd van 30.36.1 over 8000 meter. Bij de Heren was het weer een in teressant duel tussen Michel Bille- kens en Paul Coppus. Beiden liepen een goede wedstrijd en het was Mi chel die zich net iets sterker toonde en 18e werd in 29.40.0. Paul Coppus werd 20e in 29-48.1 over de 8000 m. WEDSTRIJDAGENDA: 9 dec. Molenvencross te Helmond. Zaaltraining: 12 dec. in de zaal van Servatius. 6 tot 7 uur Pupillen en Ju- nioren-D; 7 tot 8 uur Dames en Meis jes; 8 tot 9.30 uur Heren en Junioren ABC. Bostraining: iedere zaterdag om 10.30 uur vanaf de Oude Barrier. 19 december: Algemene ledenver gadering! Komt allen! 9 januari 1980: ledenbijeenkomst op woensdag. TRIMMEN: 9 dee. v.a. Cooperbaan te Merselo en 16 dec. v.a. Rank Xerox. Er wordt steeds om 9 uur begonnen. Uitslagen en standen V.B.B. A klas: OBK 1—OGO 1 7—2 OGO 1—OPM 1 2—7 SNA 1—VOP 1 6—3 BCY—Leunen 1 7—2 't Anker 1—OBK 1 7—2 Stand: SNA 1 10—58 BCY 10—51 VOP 1 10—50 OBK 1 10—48 OPM 1 10—42 't Anker 1 1040 Leunen 1 1037 OGO 1 10—34 B klas: HGL 1—VOP 2 11—0 SNA 2—'t Anker 2 4—7 DOSde Carambole 83 de CarkmboleOGO 2 niet bekend OPM 2—DOS 0—11 Stand: DOS HGL 1 OGO 2 VOP 2 't Anker 2 SNA 2 OPM 2 de Carambole 10—69 10—69 10—63 10—58 11—57 10—53 10—51 9—20 Anker 3—BIOS 1 11—0 De BurggraafOBK 2 56 VOP 3—SNA 3 - 4—7 Leunen 2't Pelgrimshuis 011 Stand: 't Pelgrimshuis 1071 't Anker 3 1068 OBK 2 10—66 VOP 3 10—56 SNA 3 10—54 de Burggraaf 1054 VIO SI 10—36 Leunen 2 1034 D klas: OGO 4—'t Anker 4 BIOS 3—OGO 3 HGL 2—VOP 4 HGL 3—BIOS 2 Stand: 't Anker 4 HGL 2 OGO 3 VOP 4 OGO 4 BIOS 2 HGL 3 BIOS 3 4—7 O-ll 7—4 2—9 11—91 11—90 10—89 10—67 10—42 10—42 10—16 10—14 De partij van de week was op nieuw voor G. van Asten die 9 beur ten nodig had om tot een gemiddelde van 44.44 te komen. Andere goede prestaties werden geleverd door: A. Bouwman 13 beurten 4,30 gem., G. van Daal 15 beurten 4.13 gem., H. Schaeffers 15 beurten 2.80 gem., G. Thijssen 15 beurten 2.66 gemiddeld. Verder had opa Hanen deze week het genoegen dc eer van zijn team, in 47 beurten, te redden, i Uitslagen gespeelde w edstrijden 1 december Dames competitie .Maas tricht: SpioNOAV Spiode Rog 6—0 6—0 In de eerste wedstrijd konden we in het begin onze draai niet vinden. Het samenspel was slecht, de verde diging werkte op hoge toeren. Al lengs ging het beter. In de tweede wedstrijd gingen veel schoten juist over het doel of legen de lat. Door het veelvuldig nogal ver uitzwemmen van de keeper van de Rog konden veel boogballen met een doelpunt worden bekroond. In deze wedstrijd was het samenspel voor- 1 treffelijk. 1 december Jongens competitie Nederweert: SpioZon 62 Spio—HZPC 2—10 Deze wedstrijden zijn gezellig ver lopen. Van Zon wonnen we gemak kelijk. In de tweede wedstrijd ston den we met 1-0 voor. HZPC was dui delijk sterker. We hebben allemaal goed ons best gedaan. 2 dec. Heren competitie Heerlen Spio 2—KZPC 2 Deze wedstrijd is verschoven tot na het winter-reces. Volgende wedstrijden: 8 dec. Heren competitie Venray in zwembad De Meerpaal, aanvang 18.00 uur. Spio 1Zon 3 Spio 1Spio 2 Teamsamenstellingen Spio 1: P. Janssen (V), F. Vogelzang, R. Blok, M. Hendriks. L. Coenen, G. Plugge, J. Blok, P. Verhoeven. Spio 2: H Jacobs, R. Houben, E. Aben, R. v. Thiel, P. Janssen (M), P. Denis- sen, M. Barthel, J. van Bers, E. Nel len. Training: Vanaf vrijdagavond a.s, 20.30-21.30 Heren en Dames. Zaterdag 16.30-17.30 Adspiranten; 17.30-18.30 Dames. Cursus W-official/scheidsrechter Op 2 november slaagden 6 cursis ten voor het examen W-official; op 1 december slaagden 7 cursisten voor het scheidsrechterexamen. Allen van harte proficiat! MAAKTSTRAATS Zeven gewonden bij botsing Zaterdagavond omstreeks 10 uur reed een personenauto met 7 inzit tenden over de Westsingel. In de bocht met de Merscloseweg geraak te de auto. vermoedelijk door te hoge snelheid, in een slip en sloeg na wat slingeren ter hoogte van de Hoender straat over de kop. De 20-jarige be stuurder G, H. uit Venray en twee 17-jarige knapen H. en v. d. V. uit Venray en vier jongedames de 14-ja- rige H. en G., de 15-jarige P. en de 16-jarige B, uit Bergen moesten al len met verwondingen naar het zie kenhuis worden vervoerd. Later ble ken de verwondingen van zes jon gelui mee te vallen en konden zij naar huis wroden vervoerd. Alleen de 15-jarige jongedame P. uit Ber gen moest ter observatie worden op genomen. De auto werd voor nader onder zoek naar het politiebureau gesleept. Uitslaande brand In de nacht van zaterdag op zon dag even na twee uur werd brand ontdekt in de alleenstaande woning aan de Boshuizerweg, eigendom van G. uit Venray en bewoond door de farh. J. Toen de brandweer arriveer de was geen der bewoners aanwezig en op dat moment stond de woning reeds in lichterlaaie. De oorzaak van de brand is onbekend; de recherche stelt een onderzoek in. De woning brandde totaal uit. Deze woning kwam eerder al in het nieuws toen deze door jongeren werd gekraakt. Koe gedood Een uit een weide ontsnapte koe liep op de Puttenweg te Ysselsteyn Een uit de richting Rips komende personenauto, bestuurd door de 32 jarige P. T. uit Echt, kon de koe niet meer ontwijken. Bij de botsing werd de koe gedood terwijl de auto vrij wel totaal vernield werd. De eige naar van de koe kon worden opge- poord. UIT ..PEEL EN MAAS" VAN 3 DECEMBER 1949 Nr. 48 Met ingang van het nieuwe jaar 1950 wordt in het St. Jozefklooster een school opgericht voor Buitenge woon Lager Onderwijs. Voor ver schillende genodigden - in 't bijzon der voor hoofden der scholen uit on ze en omliggende gemeenten - gaf Dr. Veraart een inleiding hierover. Wanneer er in de toekomst nog plaatsen over zijn, zullen ook kinde ren uit Noord Limburg en de rest van Nederland deze BLO-school mo gen bezoeken. Aanbesteed werd het verbouwen van 'n Gemeentewoning aan de Gas- straat. De uitslag was: hoogste in schrijver P. Wijnhoven Venray voor 3775,laagste J. Houwen Oirlo voor 3416, Dat de brandweer van Venray heel wat mans is, heeft zij reeds menig maal bewezen. Maar nu blijkt dat zij ook als jagers en drijvers lang geen slecht figuur slaan. Op de zaterdag jl met hun medewerking gehouden drijfjacht wist de jager JansBeken 'n driejarige reebok te schieten, naast nog menig ander wild. Zulke bokken schiet men graag.en er zal allicht wat van afgevallen zijn. voor de a.s. teeravond op de brandweer, op het feest van haar patrones. De Geitenhcudersbond vierde haar 12'/a-jarig bestaan met 'n grote feest- vergadering, waarop al het wel en wee der afgelopen jaren, zoals b.v, de strijd tegen de wilde bök", de re vue passeerde. Verder werden alle voordelen van de geitenmelk nog ns op een rijtje gezet. Er werd duchtig in de krentebroodjes gehapt kort om, het was er goed. Ook voor de se cretaris, L. Janssen, die vanwege z'n koperen jubileum met geschenken werd overladen. De wederopbouw van onze gemeen te kenmerkt zich het beste, door de ietwat feestelijke heropening van de herbouwde panden. In Venray was 't ditmaal de firma Schaeffers, goud en zilver, die op de oude plaats in de Grotestraat weer herrezen is. Maar ook op de kerkdorpen zit men niet stil; daar is eveneens hard gewerkt aan de wederopbouw. Hiervan ge tuigde in Oostrum de firma Linders, die hun nieuwe winkel en café open den, na vijf jaar in een noodwinkel te hebben doorgebracht. Nauwelijks is de baggermolen in de haven van Wanssum vertrokken, of de vissers traden weer aan om 'n visje te vangen. Volgens deskundigen trekt de geveegde bodem de vissen aan, zodat de kansen daar voor de vissers flink gestegen zijn. Het was donsdag groot feest op het industrieterrein aan de Maashese- weg. Op 24 augustus stortte daar het Aannemingsbedrijf Gebr. Janssen de de kelders en heden stond daar al 'n geheel nieuw gebouw met woonhuis van het Confectie-atelier De Boer als een trots symbool van de nieuwe moeilijke weg welke Venray is be treden naar de industrialisatie van onze gemeente. Dit nieuwe atelier zal aan een 40 - 50-tal mensen werk bie den. Zo is Venray weer een werkge legenheid rijker geworden, waar on ze meisjes in een prettige sfeer een behoorlijk loon kunnen verdienen en goed kunnen leren naaien en knip pen. Venray wenst de energieke on dernemer veel succes. VOOR BRUILOFTEN EN FEESTEN TIJDIG RESERVEREN S.V.P. Stationsweg 147 - Venray - Telefoon 81510 Diefstallen Mevr. J. uit Venray deed aan gifte van diefstal van een autoradio met box, 2 cassettebandjes en een zeerh uit haar auto, welke aan de Klarinietstraat stond geparkeerd. Het portierslot was geforceerd. De waarde van het gestolene bedraagt rond 2500 gulden. Op 1 december werden uit de juwelierszaak, gelegen aan de Markt, ontvreemd 2 gouden horloges. Daags tevoren waren die horloges op ver zoek aan een onbekende klant ge toond. Waarde ruim 3000 gulden. G .K. uit Venray deed aangifte van diefstal van een voorwiel van een damesfiets in de Passage. Door verbreking van het rech ter tochtraampje van de personen- r auto van S. V., geparkeerd bij het ge- meenteliik zwembad, kregen onbe kenden toegang tot die auto. Ont vreemd werdén 8 cassettebandjes en twee knopjes van de autoradio. Ken nelijk werd de dader gestoord. Het vermoeden bestaat dat men getracht heeft ook de radio mee te nemen. Fretteerders aangehouden Vrijdag rond het middaguur bleek dat door een tweetal personen werd poF--r>»'~erri PD do heide in Vrede- peel. De fretteerders hadden ver moedelijk in de gaten dat de politie hen cp de hielen zat, want er bleek ten auto in de buurt te zijn met een dame achter het stuur. Voordat de politie de auto staande kon houden waren ze er tussenuit. Met assistentie van de rijkspolitie van de groep Ge- me-rt kon die auto in Rips worden aangehouden. Twee fretten en een groot aantal buidels werden in be slag genomen. Vrijwillig ging de be stuurster van de auto mee naar het Venrayse bureau. De twee stropers werden overgebracht naar het poli tiebureau te Venray en werden later, na onderzoek en verhoor en de aan zegging dat procesverbaal zal wor den opgemaakt, huiswaarts gezon den. Aanrijdingen Een vrachtauto bestuurd door de 29-jarige v. D. uit Harderwijk ging plotseling op de Midden Peelweg wat te ver naar links, terwijl een trekker met oplegger, bestuurd door de 36- jarige B. uit Langendijk, naderde. Beide voertuigen raakten elkaar. Bij de botsing bleef het bij materiële schade. De 17-jarige bromfietser R. R. uit Venray reed over de Leunseweg in de richting van het centrum. Bij het viaduct aan de Leunseweg kwam er vanaf de afrit van de Deurnese- weg een vrachtauto de weg opgere den. De bromfietser remde, doch kon een aanrijding niet meer voorkomen en kwam te vallen. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat de bestuurder van de vrachtauto van de botsing niets heeft gemerkt. Hij heeft in ieder geval niet gestopt. Een 64-jarige voetgangster liep zonder naar links te kijken het zebra pad van de Noordsingel op. De be stuurster van een personenauto, de 43-iange mevr. J. uit Oploo kon de voetgangster niet meer ontwijken. Bij de .botsing liep de voetgangster verwondingen op aan haar rechter knie en linker pols. Zij werd naar het ziekenhuis vervoerd. De 16-jarige bromfietser B. W. uit Venray reed over de Gasstraat in de richting van de Heuvelstraat en wilde linksaf de Heuvelstraat inrij den. Voor hem reed een vrachtauto die rechtsaf de Heuvelstraat inreed. In de bocht naderde uit de richting Noordsingel de personenauto be stuurd door de 26-jarige A. G. uit Venray. De bromfietser had die per sonenauto niet gezien. Bij de botsing bleef het bij materiële schade. Bij het remmen slipte een per sonenauto, bestuurd door de 22-jari- ge mevr. A. C. uit Venray, op de Maasheseweg en botste tegen een stilstaande personenauto van de 50- jarige U. uit Bergen. Materiële scha de. Op de Maasheseweg botsten drie auto's tegen elkaar welke achter el kaar reden. De 26-jarige mej. H. W. uit Nijmegen moest stoppen, in vel band met wegwerkzaamheden; de achter haar rijdende 31-jarige M. T. uit Vierlingsbeek kon zijn auto tijdig tot stilstand brengen, maar de ach ter hem rijdende 29-jarige mevr. A. B. uit Maashees kon niet meer tijdig stoppen. Zij botste tegen de tweede auto die op zijn beurt tegen de eer ste auto terecht kwam. Geen persoon lijk letsel. De personenauto bestuurd door de 33-jarige H. v. d. W. uit Venray raakte op de Veulenseweg in de berm van de weg; geraakte in een slip en kwam aan de overzijde van de weg tot stilstand. Behoorlijke materiële schade. Op de Heuvelstraat in de bocht met de Gasstraat kwamen de per sonenauto's bestuurd door de 30-ja- rige mevr. L. en de 29-jarige M. met elkaar in botsing. Ook hier alleen materiële schade. Poging tot beroving Door mevr. H. M. werd aangifte gedaan dat men in de avond van 26 november een poging had gedaan tot beroving. Zij liep rond zeven uur op de Langeweg ter hoogte van de meu belwinkel van de Geer. Een jonge man in de leeftijd van 20-25 jaar kwam haar tegemoet en rukte aan haar handtas. De dame hield die tas echter stevig vast. In een reflex trapte zij met haar voet tegen de hand van de onbekende, waarna deze op de vlucht sloeg. Vernielingen In de nacht van vrijdag op za terdag werden aan drie aan de Beu kenlaan geparkeerde auto's vernie lingen aangericht. Twee buitenspie gels en een antenne werden vernield. Zaterdagavond werden bescha digingen aangebracht aan de VW bus van v. O. uit Venray. Vermoedelijk zijn de deuken ontstaan doordat er tegen het busje werd geschopt. R. P. uit Meerlo deed aangifte van vernieling van zijn bij de tennis- hal geparkeerde personenauto. Toen de bestuurder huiswaarts reed dacht hij te zien dat iémand tegen de voor ruit van zijn auto had gespuwd. Bij controle bleek echter dat de auto met een afbijtmiddel was bewerkt. G. p. deed aangifte van vernie ling van de antenne van zijn bij de flats Veltumse Kleffen geparkeerde auto. Tegen lichtmast De 32-jarige autobestuurder M. T. uit Venray beschadigde vrijdag avond op de Noordsingel een licht mast. Hij reed door om vervolgens op de Pa terslaan nog twee bloem bakken omver te rijden. Een oplet tende getuige had dit gezien en het kenteken opgenomen. Hierdoor kon de politie gemakkelijk de bestuurder achterhalen. Na onderzoek en ver hoor en met de aanzegging dat pro cesverbaal zal worden opgemaakt, werd hij huiswaarts gezonden. De auto werd voor technisch onderzoek in beslag genomen. Drank in bestuurders In de nacht van zaterdag op zondag geraakte de personenauto be stuurd door de 31-jarige T. B. uit Haps op de Lorbaan in een sloot. Hij verkeerde onder zodanige invloed van alcohol dat hij de nodige proe ven moest ondergaan. Met de aanzeg ging dat procesverbaal zal worden opgemaakt werd hij huiswaarts ge zonden. Vrijdagavond moest een fietser, welke dronken was, voor zijn en an ders veiligheid ter ontnuchtering worden ingesloten. Na ontnuchtering kon hij vertrekken met de mede deling dat procesverbaal zal worden opgemaakt. In de nacht van vrijdag op za terdag werden twee autobestuurders resp. 30 en 17 jaar, onder invloed aangetroffen. Zij moesten de nodige proeven ondergaan. De 17-jarige had bovendien geen rijbewijs. In de nacht van zaterdag op zon dag werd een 39-jarige bestuurder uit Born aangehouden welke even eens de nodige proeven moest onder gaan wegens gekonstateerd drankge bruik. Ook hij kon vertrekken rqet achterlating van de auto. Ook een 36-jarige bestuurder uit Venray kreeg procesverbaal aange zegd terzake het onder invloed van alcohol besturen van een auto. Een 31-jar:ge bestuurder van 'n personenauto, afkomstig uit Cuijk, werd hier onder zodanige invloed van alcohol aangetroffen, dat hij de blaas- en bloedproef moest onder gaan. Met de aanzegging van een procesverbaal en een rijverbod werd hij huiswaarts gezonden. WEEKEND-MENU Gerookte paling op toast -H- Heldere ossestaartsoep -8- Varkenshaas - Roomsaus IJs vruchten met slagroom Menu 27,50 Ook paichikt voor bruiloften •n partijen Elk wMkind ver* gerookte vleet- en vlagerechten. BlitUrawIJckiatoeg 2 Ooijan Grotaitraat 31 Venray

Peel en Maas | 1979 | | pagina 9